Lederhuis „BRABANT" Voetballers STTF UIT DE OMGEVING MAANDAG 4 JANUARI 1932 DE LEIDSCHE COURANT WEEDE BLAD PAG. 6 speelt een wedstrijd met de Speciaal Bal i f 7.50 U wint zeker. Haarlemmerstraat 299 Reenen profiteeren en de laatste het vier de doelpunt scoort. Wie geineend zou hebben, dat het Gooi na de rust met wind mee in de meerderheid zou komen, kwam bedrogen uit. Integen deel, Ajax nam het spel direct in handen en had blijkbaar het minste last van de moeilijke omstandigheden. Het Gooi daarentegen zakte steeds meer terug. Na 6 minuten maakte Hassing een fout en de stand werd op gemakkelijke wijze door v. Reenen op 52 gebracht. Na slecht weg werken maakt Volkers er 62 van. Regelmatig voert Ajax dan nog den stand op. Mulders, Ten Have en ten slotte van Reenen scoren ieder nog eenmaal, ter wijl een buitenspeldoelpunt. ongeldig wordt verklaard. Sterk verwisselde met Melof nog van plaats, doch ook dit vermocht geen succes te brengen. Het einde kwam met 92 voor Ajax, die het kampioenschap wel haast in haar zak heeft. L. P. S. V. IL. D. W. S. 5—3. De voetbalwedstrijd L. P. S. V. IL. D. W. S. I, welke Zaterdag, 2 Januari jl. op het terrein aan den Zoeterwoudsche Sin gel werd gespeeld, bracht een 53 over winning voor de politiemannen. Jammer was het dat de weersomstandigheden niet medewerkten, zoodat slechts weinig pu bliek den wedstrijd, welke het aanzien al leszins waard was, bijwoonde en aan de gestelde verwachting: een flink bedrag ter beschikking van het Leidsoh Crisis-Comité te stellen, niet kon worden voldaan. Over den wedstrijd het volgende: Wan neer scheidsrechter van der Pot, die het spel verdienstelijk leidde, te 2.30 uur laat aftrappen, blijkt dat beide ploegen één invaller hebben. L. P. S. V. wint den toss en is, daar zij het voordeel van den vrij sterken wind kiest, dadelijk in den aanval. Vrij spoedig scoort Clements en eenigen tijd daarna vergroot de L. P. S. V. haar voorsprong met een mooi boogschot van haar rechtsbuiten. (20). De L. D. W. S. voorhoede onderneemt, veelal geleid door haar snellen linksbuiten aanval op aanval en ternauwernood ontkomt het L. P. S. V. doel aan doorboring. Bij een uitval schiet de mid voor der gasten uit een voorzet van rechts hard in. Vleerbos stopt vallende het schob, doch de bal rolt nog juist over de doellijn. (2i). De politiemannen blijven iets sterker en door middel van den mid- voor en den rechtsbinnen weten zij nog tweemaal to doelpunten, waartegenover L. D. W. S. nog eenmaal scoort. Rust 4—2. Na de thee heeft L. D. W. S. het voor deel van den wind. doch dé politiemannen behouden het beste van het spel. Toch weet L. D. YV» b., nadat ongeveer 15 mi nuten is gespeeld haar achterstand 11161 een mooi schot van den rechtsbinnen te maakt Clements er 5—3 van. Het spél gaai v.ug op oh neer, uoiii ufe auiteihoete i er gasten heeft tegen de L. P. S. V. ver dediging niet veel in te brengen en l&ftg- •■"vne-l"d veH-P-t |-Ud. Kort voer het einde krijgt L. D. W. S. nog een straf schop toegewezen, welke door haar aan voerder opzettelijk wordt gemist. In de stand komt geen verandering en de poli tiemannen wonnen verdiend mët 5^3. In de kleedkamer bood de Secretaris van L. D. W. S. den L. P. S. "V". aanvoerder als herinnering aan dezen pret tig en sportievcn wedstrijd een fraaie lauwertak aan. GYMNASTIEK Technische Bondsvergadering van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond. Op Zaterdag 2 en Zondag 3 Januari is te Utrecht gehouden de Technische Bondsver gadering van het K.N.G.V, Zaterdagmiddag \ver,d in de Olympia-zaal aan de Zuilenstraat begonen met een cursus voor vereenigings- leiders en leidsters, waarbij de heeren A. de Jong en G. D. v. d. Bergh, technische be stuurders van het K.N.G.V. een cursus gaven ove rde onderwerpen: „Systeem Gaulhofer in de vereenigingen" en „Kleutergymnastiek" en „Aesthetische Bewegingskunst voor meisjes van 14 tot en met 17 jaar. De belangstelling voor deze cursussen was zeer groot. Des avonds had in Tivoli de uitvoering plaats, georganiseerd door den Stichtschen Turnkring waarop a.o. gedemonstreerd werd het op den cursus behandelde. Deze uitvoe ring was zeer druk bezocht en werd o.a. bijgewoond door den burgemeester van Utrecht, door den Bondsvoorzitter dr. Reys enzoovoort. Zoowel het oude Duilsche, als het nieuwe Gaulhafer-systéem, werd er gedemonstreerd. Zondagmiddag half twee had de technische bondsvergadering plaats in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen. Deze bijeen komst stond onder leiding van den heer J. H. F. Sommer, die een uiteenzetting gaf van het doel van deze technische bondsvergadering. Door den bondsvoorzitter dr. J. H. D. Reys werd- een causerie gehouden over het toe stel-turnen. Voor vrouwen-turnen wil hij van medisch standpunt geen richting aangeven. Na het dankwoord van den voorzitter werd door den heer A. de Jong ingeleid de bespre king van de reglementen voor Slingerbal, C-rensbal en Handbal. Na vrij langdurige besprekingen werden di verse wijzigingen aangebracht. Vanuit de vergadering werd aangedrongen op invoering van vuisthandspel. Door den heer J. H. F. Sommer werd in geleid het punt: „Bespreking advies aan het Bondsbestuur inzake turokleeding". Na ruime bespreking werd besloten aan het Bondsbe stuur te adviseeren, voor gemeenschappelijk optreden een uniforme kleeding in te voeren. Aangenomen werd een voorstel van de Turnkring Groningen om bij de a.s. Bondsuit- voering een handbal-wedstrijd Holland- Duitschland te houden, wanneer althans de financiën dit toelaten. Het slot was de formuleering van een mo tie, waarin werd uitgesproken, dat er een schifting moet komen tusschen mannen- en vrouwenturnen; dat het vrouwen-turnen zich niet mag ontwikkelen in de richting van het mannen-turnen; dat aesthetische en sierlijke uitvoerig hooger geschat moet worden dan een top-praestatie en dat keurturnen en top- praestaties niet de eerste eisch mogen zijn bij het vrouwenturnen. ATHLETIEK R. K. Sportvereniging Teijlingen. Onder de bekwame leiding, welke de vereeniging thans heeft, kunnen we de athleten zichtbaar, vóóruit zien gaan. Tot het voorjaar toe wordt er eiken Zaterdag van 46 UUr getraind. Mei deze training wordt bedoeld op de juiste manier te leo- ren loopen, springen, starten enz., maar ook vooral de vrije oefeningen, welke ge daan worden, zijn bijzonder goed voor de spieren en ademhaling, zoodat in 't voor jaar de athleten geheel in vorm zullen zijn en vanzelfsprekend meer zullen prestee- ren dan wanneer er den ge he el en winter niet getraind was. Bij den feestavond van Teijlingen in Fe bruari zal de afd. Athletiek op het tooneel eenige standen en andere oefeningen uit voeren. Daarom worden alle leden ver zocht a.s. Zaterdag precies 4 uur in het IC. S. A.-gebouw present te zijn, daar de tijd kort is en de standen nog moeten worden ingest udeerd. Dok zij, die zich nu als lid willen opge ven, kunnen hier nog aan deelnemen, in dien zij zioh de«e week bij K. van Lierop of Zaterdag aan de zaal opgeven. Dus sportliefhebbers wordt nu lid, want het ledenaantal zou het bestuur graag nog wat grooter zien. De voetballers '-hebben vrije toegang cm eeils naar de training te koïnen kij ken. WANDELSPORT Bijeenkomst van wandelsportvereenigingen Zondag hielden de wandelsportvereenigin gen: R.W.V. „De Stiehtsche Wandelaars, „Op Slap", „Dudok de Wit", „de Vierdaagsche" en L.W.S.V. een vergadering te Utrecht, waar ook de K.N.A.U. vertegenwoordigd was door haar voorzitter, den heer Moorman. In deze vergadering werd een uit drie per sonen bestaande commissie benoemd, welke zich mét het bestuur van de K.N.A.U. zal ver staan, ténéinde tot eeft nieuwe regeling van de wandelsport te komen. Deze commissie zal den lOden Januari te Den Haag met vertegen woordigers van de K.N.A.U. vergaderen en een regeling Ontwerpen, waarbij een Organisa tie van de wandelsportvereenigingen als on derdeel van de K.N.A.U. zal wórden over wogen. De commissie befetaat uit de heeren J. van Santen fR, W. V.), D. van Beusichem („De Vierdaagsche") en E. C. Harshagen („De Stiehtsche Wandelaars"), Voorstellen van ver eenigingen, die de wandelsport beoefenen, wacht zij gaarne vóór 10 Jahuari in bij haar secretaris, den heer Nico M, Th. Kellenbach- Rochussenstraat 245a te Rotterdam. Het resultaat van het werken van de com missie zal in een nader vast te stellen verga dering van wandelsportvereenigingen, en aan andere vereenigingen, die een afdeeling voor wandelsport denken op te richten, Worden voorgelegd, teneinde op de jaarvergadering van de K.N.A.U. met een definitief plan té komen. CRICKET NEDERLANDSOHE CRICKETBOND. Buitengewone vergadering. Zaterdag is te Haarlem een buitenge wone vergadering van dèn Ned. Cricket bond gehouden. Vóór den aanvang der besprekingen werd door den vice-voorzitler, mr. David son een kort woord gesproken ter nage dachtenis van den overleden voorzitter, den heer H. S. Isbrücker. De bondsfinanciën, In behandeling kwam het voorstel van het bestuur ooi voortaan de spelende leden der vereenigingen aan den N. C. B. contri butie te laten betalen, welk voorstel door den penningmeester, den heer Ruiehaver, uitvoerig werd toegelicht aan de hand van cijfers over de laatste jaren en de be grooting voor 1932. Deze begrooting sloot met een nadeelig saldo van bijna 1000. De voorzitter wees erop, dat de finan cieel© zwakte van den Bond geen gevolg is van de tijdsomstandigheden, doch uit sluitend van de greote uitbreiding van de beoefening van het spel. Uit de toelichting van de begrooting blijkt o.m., dat het bestuur der Flamin go's bereid is een aantal internationale wedstrijden aan den Bond over te doen, waardoor voortaan ook spelers, die geen lid van de Flamingo's zijn, in dergelijke wedstrijden zullen kunnen spelen. In het komende seizoen zullen daardoor gespeeld kunnen worden: één wedstrijd van het Nederlandsch XI tegen de Free Foresters en een N. C, B. XI tegen een andere En- gelsche ploeg. Door het spelen van vier wedstrijden worden de onkosten zeer ver hoogd. doch het is twijfelachtig of hier een vermeerdering van inkomsten tegenover zal staan, daar men o.a. het plan heeft een dezer wedstrijden in hèfc Oosten te spelen. Met 30 stemmen voor, 5 tegen en 6 blanco wordt het voorstel tenslotte aange- De competitie-regeling. Ter inleiding van de besprekingen over dit punt deelt de voorzitter mede, dat het systeem de Meyer Ongetwijfeld groote verdiensten heeft gehad en van veel nut is geweest voor het Nederlandsch cricket. Het bestuur meent, dat het doel, waartoe de heer de Meyere destijds zijn bekende voorstellen deed, thans is bereikt en dat men nu tot een reorganisatie van deze competitie-indeeling zal moeten overgaan. Heb bestuur meent, dat de tien clubs, welke thans de eerste klas vormen, elkaar in het komende seizoen eenmaal zullen moeten bekampen en dat een ranglijst beslissend voor de degradatie zal moe ten worden opgemaakt overeenkomstig <lie wedstrijden. Bovendien kunnen enkele clubs elkaar tweemaal ontmoeten. Deze extra wedstrijden zullen met de negen verplichte wedstrijden in een speciale ranglijst worden opgenomen, welke rang lijst dan voor het kampioen schap beslis send zal zijn. Het bestuur verwacht van deze rege ling in de eerste plaats een verbetering van het spelpeil. Bij de discussie doet de voorzitter uit komen, dat- het bestuur in beginsel de re geling reeds heeft aangenomen. Het be stuur vraagt thans slechts de meening der clubs, om daarmede bij de definitieve re geling rekening te kjinnen houden. Hij deelt mede, dat het bestuur van eenige opmerkingen nota genomen heeft, De de finitieve regeling zal tijdig vóór den aan vang van hefc eeizoen worden gepubliceerd. De secretaris, de heer A. de Haan Azft-., zet uiteen, waarom het vaststellen van het geheel© programma vóór hot begin van het seizoen onuitvoerbaar is. De secretaris deelt voorts mede, dat bericht is ontvangen, dat de vereeniging L. C. C. en R, I. O. niet meer aan de cc ipetitie zr.Ten deelnemen en dat dc vereeniging W. A. L. O. S. zioh met de Sohiedamsche club Excelsior heeft vèf* eeftigd. SCHAKEN. HET T0URN00I TE HASTINGS. In het mecstertouriioöi te Hastings hééft dr. Euwe verloren van Kashdan. Hij gaf op na 28 zetteh. De Hollander raakte in dè War bij dfe tijdgrens; hij deed eenige zetten in kor ten tijd en verloor een paard. Hij Stónd toen voof de keuze: mat of Vérder stuk verlies, waarna hij zioh terugtrok. Flohr wint van Jacksottj Sultan Khan verliest van miss Menchik; Thomas—Mit chell afgebroken) Yatéi==£Stbltz afgebro ken. In het A-tournooi won Prins van Morray SKISPRINGEN. WEDSTRIJDEN IN ZWITSERLAND. Loopuyt behaalt den vierden prijs. Op Oudejaarsdag heeft te Grind el wal d- een skispring-wedstrijd plaats gehad, die de met spanning tegemoet geziene ont moeting tusschen de twee beste Zwitser- sche skispringers bracht: Kaufmann en Chiogna, die beiden naar de Olympische Winterspelen te Lake Placid gaan. De kampioen Kaufmann wist opnieuw te win nen, terwijl Ohiogna tweede was, gevolgd door den oud-kampioen Rubi, den Noor Kielland en Bruno Trojani. Ivaufmanns verste sprong op deze kleine springsehans was 52 meter. Op Nieuw jaarsdag ontmoetten do twee tegenstanders elkaar opnieuw te Wengen Hier won Chiogna den eersten prijs, daar Kaufmann bij zijn eersten sprong viel. Onze landgenoot Loopuyt heeft Vrijdag m ee gesp rongen in den wedstrijd te Klos- ters, waar hij den vierden prijs won ach ter den Davozer Maurer en twee Oosten rijkers. „Vad." POSTDUIVEN Postduivenvereen. „De Blauwkras". Bovengenoemde vereeniging hield op 2 en 3- Januari haar jaarlijksche Clubten toonstelling. Er waren 95 vogels ingezon den verdeeld in 6 klassen. Keurmeester was de heer Saai-loos uit Monster,. Hieron der volgen de uitslagen: Doffels 600 km. en hooger P. v. d. Leek lste, J. Schreuder 2de, 3de, 4de. Duiven 600 km. en hooger: P. v. d. Leek lste en 3de, J. Schreuder 2de. Doffer 500 km. en minder: J. v. Steen bergen lste, P. v. d. Leek 2de en 3de. Duiven 500 km. en minder: J. Spek lste, P. v. d. Leek 2de, J. Marijt 3de. Jonge doffers: J. Schreuder lste, Abr. van Royen 2de, 3de en 5de, P. v. d. Leek 4de. Jonge duivinnen: F. Swagers lsté^ J. Schreuder 2de, P. v. d. Leek 3de en 4de, Abr. van Roijen 5de. De beste vogel 600 km. P. v. d. Leek. De beste Vogel 500 km. J. van Steenbergen De beste jonge vogel F. Swagers. Siameesche regeering heeft thans het rapport gepubliceerd van de commissie van onderzoek ingesteld in verband met het vliegongeluk met de „Ooievaar", De commis sie wijt de schuld van het ongeluk aan de be manning. Het noodluik was niet gesloten, ter- Wijl de stabilisator zich niet in deft juisten stand bevond. Het vliegtoestel Was op de juiste wijze ge laden; ër was geen sprake van overbelasting, hoewel de lading bijna het maximum bereikt had. Men heeft echter gestart met den 'wind mee, terwijl de piloot naar de meening der commissie, niet juist gehandeld heeft door niét le Stoppen, nadat hij driemaal dén norma len afstand heeft getaxied zonder Van deft grond te koftien. Het Onderzoek is geschied door drie burger lijke en twéé militaire autoriteiten, terwijl tevens eeft buitenlandsch deskundige ift de córhiflissië zitting had. VAN DIJK MAAKT EEN NOODLANDING Door mist gedwongen Uit Valence sur Rhöne wordt gemeld: Het Nederlandsche postvliegtuig „De Raaf", ge zagvoerder Van Dijk, 2e bestuurder Viruly, heeft gistermiddag te half 2 een noodlanding moeten maken ift de gemeente Portes-Les Va lence, daar in verband mét den fiiist het uit zicht onmogelijk was. Er deed zich geen enkel ongeval voor. Als het weer gunstig is zullen de vliegers heden weer opstijgen. DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. HAARLEMMERMEER. Brand. Zaterdagmiddag te ongeveer 4 uur brak brand uit in de boerenbehuizing van den heer Geyzenberg aan de Hoofd vaart in de Haarlemmermeer. Bij het bak ken van oliebollen sloeg het vuur in de pan en daar het huis grootendeels uit hout was opgetrokken en met riet was gedekt greep het vuur zeer snel om zich heen. Hoewel de brandweer van Hoofddorp direct werd ge waarschuwd, moest deze onverrichterzake terügkëeren, daar bij aankomst het geheêle huis reeds zoo goed als afgebrand was. Een varken kwam in de vlammen om. Verzeke ring dekt de schade. BERKEL. Brandstichting, Gisterenavond brak in een hooiberg bij den landbouwer A. L. P. v. d. Berg èen fel le brand uit. Aanvankelijk liet het zich zeer ernstig aanzien, daar de hooiberg vlak bij het woonhuis ligt. Het mocht de brand weer van Berkel gelukken den brand tot den hooiberg te beperken. E>e oorzaak van den brand moet in kwaadwilligheid wordell gezocht. De politie onderzoekt de zaak. H00GMADE. Bijzonder Vrijw. Landsotrtn. De afd. Hoogmade zal op Woensdag 6 Jan,' a.s, 's avonds 7 uur in de zaal van den heer Hillebrand een propaganda-uitvoering hou den. Op dezen avond zullen verschillend© sprekers optreden en zullen tevens dooi den heer BoddenS Hosang, Burgemeester van Woubrugge en den zeereerw. heer Boï-.s'boom, Pastoor alhier, de aanwezigen worden toegesproken. Ter afwisseling zul- j len eenige voordrachten worden gegeven, terwijl een kleine verloting en rad van i avontuur, ter dekking van de onkosten, het program zullen aanvullen. SASSENHEIM. „St. Ambrosius". Vrijdag 8 Januari zal bovengenoemde muziek- én zangVèreeniging een uitvoering geven Voor haar donateurs én leden in de zaal van het K.S.A.-gfebouw. I Voor deze uitvoering is eeh nieuw ingestü- j deerd programma samengesteld, die zêkèr de Volle aandacht verdient. VOORHOUT; Waterleiding. Van Gedeputeerde Sta ten van de Provincie Zuid-Holland, werd een dezer dagen de goedkeuring ontvangen op het besluit van den Raad dezer gemeen te dd. 15 October j.L, tot wijziging vaü het Reglement en Tarief der gemeentelijke Wa terleiding alhier. Deze wijziging betreft O.m. artikel 8, 5e, welke wijziging inhout, dat. alle abonné's van dé. Waterleiding, ook die te Noordwij- kerhout, welke hun wekelijkBCh, maande- lijksch bf halfjaarlijksch (enz.) abonne mentsgeld niet onmiddellijk na aanbieding der kwitantie voldoen, een boete Zal worden opgelegd, welke kost voor de eerste weige ring vijf centen, en voor de tweede weige ring 25 cent. Het is nu dus raadzaam, om de aangebo den kwitantie onmiddellijk te voldoen, om zoodoende veel administatieve moeilijkhe den te voorkómen en daardoor ook de boete te ontlbopen. Arbeidsbemiddeling. Bij den plaatselij ken correspondent der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheisverzekering staan 360 werk zoekende personen ingeschreven, t.w. 299 landarbeiders, 19 timmerlieden, 10 metse laars, 11 schilders, 5 chauffeurs, 2 kantoor bedienden, 3 monteurs lasscher; 2 stoffeer ders, 8 schippers, 2 fabrieksarbeiders, 1 ma chinist, 1 scheepstimmerman, 2 grondwer kers, 3 loodgieters, 1 smid en. 1 slagers knecht-. 159. Spoedig keerde het muisje naar de anderen terug om mee te deelén, dat dé heks snorkte als een vet, varken, al was ze zelf zoo mager als een stokvisch. „Kom gerust mee", zeide de muis, „ze slaapt als een os". „Dus denkt u, prinses", zeide de agent, beleefd, „dat wij het kunnen wagen?" „Ik denk het wel, zoo'n vaart zal het wel niet loopen". 16Ö. Dc slotenmaker, zijti vriend en Kee c kropen heel voorzichtig iii het slaapvertrek van de licks. Heel Voor zichtig kropen ze, terwijl de heks ademhaalde met het geluid van een zaagmolen. „We moeten nou op onze tellen passen' fluisterde de agent terwijl ze al meer en meer de heks naderden. Besm. ziekten. In do afgeloopen week Zijn twee gevallen van diphterie in deze ge meente geconstateerd. Geboren: Wilhelmina Clothilda, d. v. Th. van der Ploeg en C» M, Steénkamer. Wilhelmus Johénnes Nicolaas, z. V. N. van Kempen en M. C. van der Meij. Corne lia Catharina, d. v. B. Zwetsloot en C. Vink. Margaretha Johanna Mathilda, d. v. J. Koelewijn en P. van Schie, Cornelis Gijs- bórtus, z. v. Chi'. C. van dé Vlugt en C. M. M. Prins. Haria Johanna, d V. G. Rut- gerink en M. C. van 'Rhiten. Martinus, z. v. S. P. Heemskerk en S. P. M. van Eeden Johannès TheödofUs, z. v. W Borst en E. van Winsen. Jacoba Margaretha Ma ria, d. v. J. G. van Leeuwen en M. C. van dér Voort. Cornelia Maria, d. v. M. Bax én H. van Kempen. Johanna. Maria, d. v. W. Brama en C. H. Koelman.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6