SPORT EN SPEL Lederhuis „BRABANT MAANDAG 28 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 R. K. FEDERATIE. De uitslagen. Eerste klasse A. Kerkrad eValkenburg 32; Valken burgKerkrad© 32; UnionS. V. B. 72; ChévrexnontSitt. Boys 34. Eerste k 1 a s s e^ B. Mulo—D. E. V. 2—6; R. K. T. V. V— Geel Zwart 13. Eerste klasse D. LimvioS. D. O. 6—0; Wilskracht E. M. M. 3—1. Eerste klasse E. G. D. A.—S. J. C. 3-0; D. E. M— Graaf Willem 25; T. Y. B. B.-De Spar taan 40. G. D. A. I—S. J. C. I 3—0. Na enkele successen, heeft gisteren S. J. C. wel danig teleurgesteld, door zich in Loosduinen te laten kloppen met 3—0, in 'n ioor haar slecht gespeelden wedstrijd Doordat v. d. Berg niet op het appel was en Wijnand slechts op halve kracht kon spelen, was het elftal wel wat verzwakt. 'Toch had het elftal in zijn geheel een heel wat beteren wedstrijd kunnen spelen als er tegen het open spel van de gastheeren een zelfde tactiek was .gesteld, mogelijk hadden zij dan tegen de goede verdediging van G. D. A. nog een enkel succes be haald. Als te even 2 uur scheidsrechtër v. Haas teren begin aankondigt, brengen de gastheeren den bal aan het rollen. Na eenig ge trap komt Lint alleen voor het S. J. C.-doel, doch schiet hoog over. Enkele tegenaanvallen van S. J. C. loopen dood op buitenspel. Een verrassend hard schot van Nederpelt wordt door Holst goed ver werkt. Door het goede open spel der thuisclub blijven deze steeds iets in de meerderheid, doch komen niet gemakkelijk door de hechte S. J. C.-verdediging heen. Als Holst echter1 een laag schot van Lint verkeerd beoordeelt, neemt G. D. A. na 12 minuten de leiding. Door dezen achterstand hadden wij bij de S. J. C.'ers wel wat meer vurigheid ver wacht, hetwelk echter achterwege bleef, waardoor de Loosduiners het beste van het spel in handen bleven houden. Even voor rust had S. J. C. zeker een doelpunt toegekomen, doch tot tweemaal toe ont komt het G. D. A.-doel bij geluk aan een doorboring. Rust komt alzoo met 10 voor G. D. A. Na rust wil het al niet veel beter vlot ten bij de S. J. C.'ers en komen de meeste aanvallen van de zwarthemden, waarbij van Lint met een onverwacht hard schot spoedig den stand verhoogt (20). S. J. C. laat de moed nu wat zakken en steeds komen de Loosduiners nu in den aanval en als Hofstede een kwartier na rust een on benullig schot op doel lost laat Holst den bal op onverklaarbare wijze over zijn han den in het doel verdwijnen (3—0). In het laatste half uur beginnen de S. J. C.'ers zich wel wat meer te roeren, maar door de nuttige voorsprong kunnen de Loosdui ners een meer verdedigend spel gaan spe len en komt einde zonder dat S. J. C. maar één doelpunt heeft kunnen veroveren. G. D. A. heeft dezen wedstrijd eenigszins ge flatteerd, doch verdiend gewonnen, de lei ding was bij scheidsrechter v. Haasteren in goede handen, terwijl de wedstrijd in een prettige verstandhouding werd ge speeld. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereniging „Leiden." Tweeden Kerstdag werd slechts door het derde elftal-gespeeld tegen S. J. C. IV. De onzen hebben zich kranig tegen het sterke S. J. C. geweerd en veroverden uit den vlotgespeelden wedstrijd beide punten. De reserven waren Zondag te gast bij Teijlingen II en moesten zich een 52 ne derlaag Laten welgevallen. Voor de rust was het een gelijk opgaanden strijd met Leiden iets in de meerderheid hetgeen door een 21 voorsprong in uitdrukking werd gebracht. Na de hervatting vertoon de Teijlingen een enthousiast spel, waarbij Leiden zich niet kon aanpassen en alhoe wel keeper Alberts zijn taak was toever trouwd, kon hij niet verhinderen dat hij nog viermaal gepasseerd werd. Leiden III verrichtte wederom goed werk door S. J. C. IV een tweede neder laag toe te dienen. Thans bracht het einde een 41 overwinning hetgeen voor de Leidenaars een goed resultaat is te noe men. Over den wedstrijd S. J. C. IVLeiden III 13 het volgende: Op den 2den Kerst dag ontmoetten bovengenoemde elftallen elkaar op hét Sportpark. Aan beide zijden was voor versterking gezorgd, waardoor zoo nu en dan goede spelmomenten te aanschouwen waren. S. J. C. kreeg al spoedig gelegenheid tot doelpunten door een penalty wegens hands, doch de kee per wist de bal te stoppen. Voor de rust had Leiden een 2-^—0 voorsprong weten te veroveren, doch na de hervatting bracht S. J. C. het Leidéndoel meermalen in ge vaar. Toen S. J. C. na geruimen tijd den achterstand verkleind had, ontstond een spannende periode, waarin de rood-zwar- ten ten onrechte een goal niet werd toe gekend. Wederom was het een Leidenaar, die op fraaie wijze scoorde, zoodat het einde een verdiende 31 overwinning-voor Leiden bracht. Leiden III dat het vierde elftal van S. J. C. ontving, speelde in de eerste helft met windvoordeel en bekwam wederom een 20 voorsprong door de linksbinnen en middenvoor. Na de thee was S. J. C. voortdurend in den aanval en al spoedig wist S. J. C. den Leiden-keeper te pas- seeren. De linksbinnen zorgde echter spoe dig met een welgericht schot voor num mer drie, terwijl dezelfde speler vijf minu ten -voor het einde den stand op 4—1 bracht R.-K. S. V. Teylingen. Teylingen. II speelde tegen Leiden II. Onder leiding van den heer P. v. Nobclon wordt begonnen. Al dadelijk blijkt dat beide partijen er zin in hebben. Wanneer er 5 minuten is gespeeld, krijgt Teyl. een vrije trap te nemen en het is 1—0. Leiden komt dan goed opzetten en spoedig is het Teylingen krijgt dan twee corners te nemen welke niets opleveren. Leiden is niet meer te houden en op grooten afstand wordt voor de tweede maal gedoelpunt G-2). Na de thee is Teyl. iets in de meerder heid wat na een kwartier spelen met een doelpunt wordt beloond (22). Leiden verzwakt dan iets waarvan Teyl. profiteert (32). Het is lang nog niet ge wonnen, daar de Leidenaars nog al eens gevaarlijk voor doel komen, doch v. d. Geest retourneert alles. Wanneer Teyl. nog eens ten aanval trekt, wordt na mooi combinatiespel onhoudbaar ïngekogeld (4—2)/ Nu speelt Leiden verloren wed strijd. Uit een corner wordt ten slotte keurig ingekopt (5—2). De laatste minuten gaan niet zonder gevaar voorbij, doch de stnd blijft gehandhaafd. Om 12.30 uur stonden de S.J.C.-junioren in het veld om de Teylingers partij te ge ven. De heer A. Knecht bleek bereid om den strijd te leiden. De Noordwijkers blijken al dadelijk veel meer te kunnen dan de kleine Teylin- gqrs, doch het duurt nog een half uur eer zij de leiding nemen (0—1). Tot de rust kunnen zij het niet verder brengen. Na de rust zitten zij er beter in, en is het spoedig 20. Sporadisch komen de Teylingen over de helft. Menig schot wordt gelost waarvan drie doel treffen. De ove rige maakte de kleine keeper Landwehr onschadelijk. Dezen prettig gespeelden wedstrijd won S. J. C. met 50. Teylingen 3 wist zoowaar weer een 51 overwinnig te boeken 1 Athletiek. De leden worden er aan herinnert dat a.s. Zaterdagmiddag tus- schen 46 uur de in-door-training wordt voortgezet. Allen present 1 IN HET STADION TE AMSTERDAM speelde Vrijdag het Zwaluwen-elftal tegen de Zwitsersche club Grass hoppers, welke door de Zwaluwen met 62 werd verlo ren. Een aanval op het Hollandsche doel. Prima Voetbalschoenen vanaf 13.90 Voetballen vanaf f 5. Alles onder garantie. Haarlemmerstraat 299 R. K. Sportvereen. „St. Bernardus". Zaterdag speelde het eerste elftal zijn laatsten thuiswedstrijd voor de oompeti tie tegen S. J. C. II uit .Noordwijk. Als beide elftallen met zes invallers den strijd aanbinden, zijn aanstonds de S. J. C.- aanvallen niet van de luoht, maar keeper l'Amie weet alles te keeren, totdat hij toch na ongeveer 30 minuten voor een sohot van den rechtsbuiten moet zwichten. St. Bernardus weet zich dan ook los te werken, maar het is van korten duur. Daar de invallers niet zijn opgewassen te gen de sterke Noordwijkers, volgt ook spoedig nummer twee. Na de rust wordt ondanks den achterstand van St. Bernar dus de strijd op krachtige wijze voortge zet. Het S. J. C. doel is dan ook enkele malen in gevaar, maar doelpunten blijven uit. S. J. C. weet nog tot driemaal toe de score te verhoogen, waarna het einde kwam van dezen in goede harmonie ge speeld en wedstrijd met een nederlaag van 05. Scheidsrechter Haverkorn leidde cor rect. Het tweede elftal die op bezoek waren te Roelofarendsveen bij D. O. S. II wist het niet verder te brengen dan een gelijk spel (22). Nadat Zaterdag St. Bernardus II op bezoek geweest was bij D. O. S. II kwa men gisteren de D. O. S.-mensohen een tegenbezoek brengen. De wedstrijd is met een zegenrijke overwinning voor St. Ber nardus van 30"beëindigd, zoodat zij we derom een stap dichter staan bij het kam pioenschap. Na <3en aftrap wordt de eerste aanval door V. Y. B. ondernomen,- maar de kee per geeft niet thuis. Nu gaat de strijd, hoewel Y. V. B. overwegend sterker is geliik op en neer. totdat een aanval wordt ondernomen op het Y. Y. B. doel, de kee per valt uit. heeft den bal vast maar een D. O. S.-speler tracht hem door een over rompeling deze te ontnemen, en in te trap pen. De scheidsrechter kent dit doelpunt niet toe. De strijd wordt daarna, krachtig voortgezet, totdat een der D.,0. S.-spe- lers na een waarschuwing het veld moet verlaten. Yoor de rust weet geen van. bei den, hoewel de aanvallen niét van de lucht zijn. te doelpunten. Na de rust werd de strijd op dezelfde wijze-voortgezet, totdat na- ongeveer een kwartier onverwaohts door een behendigheid van Bahlmann deze aan zïin club de leiding wist,, te geven. Spoedig volgde nummer twee. Door D. O. S. wordt nu alles in net werk gèsteld om een tegenpunt-je te veroveren, maar vrou we Fortuna \va>s niet met hen. St. Bernar dus wist nog eenmaal de score te verhoo gen, waarna spoedig het einde kwam van dezen door beide partiien goed gespeel den wedstrijd met 3—0. Scheidsrechter Broxterman leidde correct. Het vierde elftal speelde te 12 uur een thuiswedstrijd tegen Teijlingen III uit Sas-senheim deze moesten zich, al was het nu niet zoo'n groote als vorige weck met een nederlaag tevreden stellen van 15. De uitwedstrijd St. Bernardus IS. J. C. II was op verzoek van St. Bernardus afgelascht. Op Vrijdag 1 Januari is vastgesteld S. J. C. IV—St. Bernardus II. R. K. Sportvereniging „Meerburg" Zoeterwoude (H.-R.). Athletiek. Tweede Kerstdag zijn drie onzer athleten naar Amsterdam ge trokken om deel te nemen aan den veld loop van Wilskracht. Bij de senioren behaalde A. Slingerland het beste resultaat door op de 3000 meter als vijfde te eindigen. Na een betrekkelijk zware reis is deze, prestatie heel goed te noemen. A. Visser werd op dezelfde loop achtste Door een kleine fout in de organisatie nam hij een hindernis verkeerd, waardoor hij pl.m. 50 meter dubbel moest loopen. In de junioren-race van 1500 meter wist C. Meskers zich eerste te plaatsen. Deze uitslag werd eerst vlak bij de finish be reikt, daar hij pl.m. 40 meter om had ge- loopen. Uit een en ander blijkt dat deze drie athleten zich weer schitterend gehou den hebben, en de kleuren van Meerburg prachtig hebben verdedigd. V oetbal. Zondag speelde Meerburg II te Alphen tegen Alph. Boys II. Door onproductief spel van de voorhoede moes ten zij een 5—1 nederlaag slikken, nadat de rust met 10 was ingegaan. Na de rust doelpuntte de thuisdub nog viermaal waarna Jac. de Boer de eer wist te red den. De junioren zorgden voor de aangename verrassing door met 10 van Lisse II (Jun.) te winnen. Jongens als jullie voortaan zoo blijven spelen en allemaal regelmatig opkomen, zullen er zeker nog meerdere overwinningen volgen. Scheidsrechter Waaijer leidde subliem. Alg. mededeelingen: Heden zijn wij genoodzaakt geweest twee onzer beste spelers wegens wangedrag te royee- ren. Hieruit blijkt, dat aan de door het Bestuur genomen besluiten strikt de hand zal worden gehouden. De kracht van het eerste ejftal zal echter, door aanwinst van twee nieuwe spelers, niet noemenswaardig verminderen. Op Nieuwjaarsdag om 2 uur: Meerburg 1-S. J. C. I. R. K. Athletiek en Sportvereeniging „Rood-Wit". Op tweeden Kerstdag speelden de Duivels te Oegstgeest tegen O. V. V. II. In een matig gespeelden wedstrijd wei-den de puntjes mee naar huis genomen (05). Zondag zou de returnwedstrijd plaats vinden, maar de gasten schitterden door afwezigheid. Gelukkig waren de junioren present, en kon een geqoeglijk oefenpartijtje ge speeld worden, waardoor deze Zondag niet geheel verloren ging. Gedurende de geheele week is er des middags gelegenheid zich te oefenen. Donderdag gaat de indoortraining niet) door, terwijl Vrijdag 2 uur te Zoeterwoude, een ontmoeting plaats heeft tussohen A. S. C. I—R. W. D. I. R. K. Sportvereeniging S. M. C. Op 2en Kerstdag maakte S. M. C. I een vergeefsohe reis naar Alphen daar de scheidsrechter niet was opgekomen. Gis teren was S. M. C. de ontvangende ver- eeniging en werd te 2 uur onder leiding van scheidsrechter Angevaare aangevan gen. Dat de Alph. Boys er alles op zouden zetten om te winnen bleek spoedig want binnen 5 minuten namen ze uit een keurig schot de leiding. S. M C. bleef de gang van zaken kalm aanzien, waardoor de Boys voortdurend in den aanval waren. Bij een dezer aanvallen maakt één der backs hands in het beruchte gebied en wordt de toegestane penalty in een doel punt omgezet. Eerst nu wordt de S. M. C.- voorhoede een beetje wakker en uit een goed opgezetten aanval scoort de links binnen met een welgemikt sohot. Nog voor de ry&t echter weet Alphensohe Boys de voorsprong te vergrooten tot 31. Na de rust wordt weer flink door beide partijen aangepakt, en aanval op aanval volgt thans op de Alphensche veste waaruit spoedig een doelpunt geboren wordt. Nog 20 minuten zijn te spelen als S. M. C. een penalty wordt toegekend. Op fiet moment dat de strafschop genomen wordt ontstaat er een puzzle. De keeper van Alphen springt, in z'n doel heen en weer. Een spe ler van S. M. C. en één van Alphen loopen te vroeg toe, de keeper slaat de bal over het doel en S. M. O. krijgt een vrije schop tegen zich. Dat de fut er bij de S. M. C.'ers er aldus uitging, mede door andere beslis singen ten hunnen nadeele, spreekt van zelf. Het einde kwam met een onverdien de 32 nederlaag. Het derde elftal trok naar Wassenaar en voldeed aan de verwachting door met 50 te verliezen. R. K. Sportvereen. Alph. Boys. Het eerste elftal speelde op 2den Kerst dag tegen S. M. C. uit Warmond. Aan gezien de scheidsrechter op zich liet wach ten wordt met goedvinden van beide par tijen onder leiding van den heer van den IJssel begonnen1. De Boys komen aanvan kelijk goed opzetten en binnen het eerste kwartier weten zij hun overwicht in een tweetal doelpunten uit te drukken. Voor de bezoekers schijnt dit aanleiding om het veld te verlaten, onder voorwendsel van hun aanvoerder dat deze wedstrijd een vriendschappelijke was? Gisteren hebben de Boys I bij S. M. C. een tegenbezoek gebracht en zijn zoo ver standig geweest, door met een 32 over winning de puntjes mee naar huis te ne men. Keeper Lamie van de A. B. was door zijn schitterend verdedigen de ster van het veld. Het tweede elftal, zorgde door het ster ke Meerburg-elftal met 51 te kloppen I voor een verrassing. De Junioren deelden met de dito van V. V. L. de puntjes, de wedstrijd eindig- de in een puntloos spel. Over den wed- strijd A. Boys IIMeerburg het volgende: j Wanneer de scheidsrechter beginnen blaast verschijnen de Boys met twee invallers. Direct ontspint zicli een vlug opgaande i strijd met de Boys iets in de meerderheid. Bij een aanval der Boys tipt de midvoor j het leder over den keeper. Een der bezoe kers slaat met zijn handen den bal uit het verlaten doel, hetgeen den scheids- i rechter niet ontgaat. De penalty wordt i door Doris keurig in een doelpunt omge- j zet. Spoedig daarna komt de rust. In de j tweede helft is er maar een elftal dat speelt en dat zijn de Boys. Aanval op aan- I val volgt, waarbij het' doel der bezoekers soms met meer geluk dan wijsheid aan j doorboring ontkomt. Bij een aanval der Boys kan een back niet anders doen dan corner te trappen. Deze corner goed ge- I nomen, wordt door de vlugge rechtsbuiten met een fraaie kopbal in een doelpunt omgezet (20). De Boys krijgen tlians goed I de smaak te pakl«n en voeren aohtereen- I volgens den stand tot 50 op. De bezoe kers werken daarna hard om door een te gen p-unt de eer te redden, wat even voor het einde gelukt, wanneer een schot van hun linksbuiten buiten bereik van keeper Langbroek in het net belandt. Fanatiek komen de bezoekers nog opzetten doch de hechte verdediging der Boys weet van geen wijken, zoodat met een verdiende overwinning der thuisclub onveranderd einde komt van dezen pittig gespeelden wedstrijd. KON. NED. VOETBALBOND. De uitslagen. AFDEELING II. Eerste klasse. I ADO—Hilversum 2—2. Tweede klasse B. NeptunusBMT 41DCLFortuna 0—2. AFDEELING IV. Eerste klasse. I EindhovenDe Valk 60; LONGA— Bleyerheide 22. Vriendschappelijk, Amsterdam: AjaxVictoria Ziskov (Praag) 24. Bochum: Turn und SportvareinVitesse (Arnhem) 33. Siegburg: Siegburger S. O. 04—Velox (Utrecht) 42. Haarlem: Haarl. ElftalViotoria Ziskov (Praag) 25. AmsterdamZwaluwenGrasshoppers ruststand 01. Eindstand 2—6. Keulen: Keulsch elftalAmsterdarnsch elftal 2—3 (2—0). Rotterdam: SpartaFeyenoord 11 (Spart wint na het nemen van «trafschop- pen). Duisburg: Duisburger Turn und Spiel verin '99—VVV (Venlo) 2—3. Heme: S. C. Westphalia 04Robur et Velocitas (Apeldoorn) 61. Zutphen: Be QuickOlympia 1911 Bocholtz 55. Dusseldorf: Ballspielverein. 004Velox 1—2. Leeuwarden: LeeuwardenTubantia 15. Eindhoven: PSVStormvogels 33. Enkhuizen: West FrisiaPEC 42. Zaandam: ZFCAGOVV 42. Utrecht: NUtrechtsch elftalNoord, elf tal 4—2. Leiden: ASCLugdunum 10. AmsterdamZwaluwenBoedapest 33 (Ruststand 20). Den Haag: HVVGrashoppers: 34. (Ruststand 13). Duisburg: DuisburgHambornsch elftal —Amsterdarnsch elftal 62. Gronau: Vienna CricketersEnschede- sche Boys 20. ZWALUWEN—GRASHOPPERS 2—6. Zwal* spel aan Hollandsche zijde. Odijk en Simons de eenige lichtpunten voor de T. C. Slechte tactiek der Zwitsers. Men schrijft ons uit Amsterdam: De Zwitsersche kampioenen, de Grasshop pers uit Zurich hebben ons Tweeden Kerst dag op een aantrekkelijke partij voet- bal vergast. De Zwaluwen daarentegen brachten er op enkele uitzonderingen na, vrijwel niets van terecht. Door het bedan ken van enkele spelers stond er een team in het veld, dat in geen enkel opzicht op gewassen bleek tegen de sterke buiten- landsche gasten. Het mag voor het Zwalu- wenbestuur een waarschuwing heeten, dat men verplicht is tegen buitenlandsche krachten een behoorlijk elftal in het veld te zenden. Nu weten wij wel, dat door het feit, dat de A. V. B. een Kersttour naar het Rijnland organiseerde, vele sterke spe lers niet ter beschikking waren, maar juist daarom dient men op te passen niet t© veel ontmoetingen voor dergelijke feest dagen te organiseeren. De kwantiteit is dan wel groot, maar de kwaliteit lijdt er merkbaar onder. De Zwitsers hebben Zaterdagmiddag in het Stadion voor ongeveer 15.000 toeschou wers laten zien, dat zij voetballen kunnen. In de eerste plaats viel het uitstekende ploegverband op, het geheel was homogeen iedere speler was zijn plaats meer dan waard, zwakke plekken waren er niet. Men begreep elkaar, alles geschiede met over leg, kortom er was een eenheid die wij bij de Zwaluwen ten eene male misten. De aanvallen der voorhoede werden goed op gezet, al liet het afwerken nog al wat te wenschen over. De middenlinie, met den spil Schnieder aan het hoofd, steund^ voortreffelijk. Ten slotte een verdediging, die het tegen do Zwaluwen te moeilijk kreeg, maar die toch wel bewees van goede hoedanigheid te zijn. Merkwaardig anders het gebrek aan tac tiek van de Grasshoppers. Zij demonstreerden het shortpassing tot soms in de perfectie. Veel te ver werd het echter doorgevoerd, zoodat de heusch niet zoo sterke verdediging der Zwaluwen meestal gelegenheid kreeg in te grijpen. In plaats van bet spel open te gooien, dus de vleugeb meer in het werk te betrek ken, bleef men volharden in het korte sa menspel, dat ten slotte wel onproductief moest zijn. En zoo kreeg men met den ruststand een resultaat, waarbij de Gras shoppers practisch geen enkele maal ge doelpunt hadden. Het eenige punt, waar mede zij de rust ingingen, was uit een strafschop ontstaan. En deze magere 10 stand met de pau ze was verkregen, nadat, men vrijwel drie kwartier in de meerderheid was .geweest. In de tweede helft bleven de Grasshop pers in hun korte spel volharden. Einde lijk hadden Wanders en Haak het in de gaten en zetten den buitenspelval open. Door het snel naar voren loopen, wanneer de Zwitsers het strafschopgebied naderden kon scheidsrechter Cuyk steeds een bui- tenspelgeval op gemakkelijke wijze con- stateeren, immers minstens twee of drie Grasshoppers liepen steeds in den val, tot het soms belachelijk werd. Dat ook hier natuurlijk het eenige geneesmiddel open spel was, schenen de Zwitsers niet te be grijpen. Intusschen wonnen de gasten met 62 een volkomen normale uitslag, die nog welhooger had kunnen zijn. Want het spel der Zwaluwen leek naar niets, vooral in de eersto helft. Verband zat er niet in, geestdrift was een onbekende factor. Sa menspel was matig en het plaatsen erbar melijk slecht. Hieraan gevoegd, dat het tempo veel te langzaam was, dat de mees te spelers erbarmelijk knoeiden, dan kan men zich een voorstelling vormen, dat het erg, maar dan ook heel erg rammelde in de Zwaluw en ploeg. In de verdediging ging het nog wat. Vooral in de eerste helft zaten Haak en Wanders er stevig tusschen in. In do twee de helft zetten zij tactisch telkenmale den buitenspelval open, maar de druk werd steeds grooter en ten slotte werd het een half dozijn doelpunten voor de Zwitsers. Odijk was uitnemend op dreef. In do eer ste helft was hij in een buitengewonen

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5