HARTOG's Tanheelkudndige Inr. UIT DE OMGEVING SPORT STADSNIEUWS MARKTBERICHTEN MAANDAG 28 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 28 Dec. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 767.7 te La Coruna Laagste barometerst.: 742.9 te Karlstadt. Verwachting tot den avond van 29 Dec.: Krachtige tot matige Westélijke tot Noord-Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaring, waar- sohijnlijk regen of sneeuwbuien, aanvan kelijk kouder, later waarschijnlijk veel kouder. Gedurende de Kerstdagen bleven de pressies in het Noorden den weertoestand uur daalde de barometer aanzienlijk, zoodat uur daalde barometer aanzienlijk, zoodat het hooge drukgebied in het Zuiden af nam. Thans ligt een diepe kern van lagen luchtdruk over Zuid-Scandinavië terwijl zich een rug van hoogen luchtdruk van IJsland via Ierland tot Spanje uitstrekt. Waarschijnlijk zal deze hooge druk voor het weer in ons land van groote beteekenis worden, aangezien de stormachtige tot krachtige Noord-Westelijke winden, die zoowel in de depressie als in het grensge bied van depressie en hoogen druk waaien koude lucht uit het Poolgebied aanvoeren. Deze koude-inval met zware regen- en sneeuwbuien is nu reeds tot Schotland doorgedrongen en zal waarschijnlijk ook ons land in het volgende etmaal bereiken. Thans heerscht overal in Duitsohland, Zuid-Engeland, Noord-Frankrijk en ons land nog zacht weer; in Zuid-Frankrijk is nog eenige koude lucht, van een vorige in val afkomstig, blijven liggen. -rSC&aOttBBBBEBÊ LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 7.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.t Van Maandagnamiddag 4.17 uur tot Dinsdagmorgen 7.30 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Dinsdag 29 Dec. voorm. 5.32 uur en nam. DRUKKERIJ DE BINK tfpiciacU dz „bekte" *}ib:.tzkaaitcn GEVESTIGD SEDERT 1862 1 9 STILLE RIJN 9 - LEIDEN Men handelt in het algemeen belang als men zooveel mogelijk menschen aan het werk houdt en het resultaat is, dat men nog extra belasting moet betalen. Wethouder Oostdam zegt, niet zoon bij zondere voorstander van deze belasting te zijn, maar de vraag is, waar anders het geld vandaan moet komen. De voorz. is het ditmaal met den heer van Parera volkomen eens. Spr. zegt in de verga dering van B. en W. tegen de handhaving van deze belasting gestreden te hebben, doch het pleit niet te hebben kunnen winnen. Toch moet spr. den Raad nadrukkelijk ont raden deze belasting onveranderd te laten. Spreker releveert dat destijds is ingekomen een adres van den heer G. A. Verdegaal, waarbij deze werkgever, die hoofdzakelijk vast personeel heeft, zich er over beklaagt, dat hij dientengevolge bedrijfsbelasting moet betalen. Dat is toch waarlijk al te gek. Het is een bekend euvel van de geheele streek hier, dat er zooveel arbeiders in lossen dienst zijn, die 's winters ten laste van de werkloozen- kassen en van de gemeente zijn en in plaats van de menschen die 's winters de menschen aan het werk houden een pluim op den hoed te steken, laten wij ze belasting betalen. Spr. wil zich bij de handhaving der bedrijfsbelas ting neerleggen, maar dan moeten dergelijke onbillijkheden vermeden worden. Dit zoude b.v. op die manier kunnen voorkomen, dat de belasting die 12 per arbeider bedraagt, tot op 1/4 wordt gereduceerd voor diegenen, die in de tijdvakken van 1 Januari t.m. 30 April en 1 Nov. t.m. 31 Dec. minstens 75 pet. van het aantal personen in dienst hebben van het aantal, dat van 1 Mei t.m. 31 October bij hen werkzaam is. Spreker voelt er veel meer voor om de opcenten op de gemeentefondsbelas ting van 70 tot 80 te verhoogen, dan om de bedrijfsbelasting in den tegenwoordigen vorm te handhaven. Weth. Warmerdam voelt er veel voor om een bepaling in de verordening op de bedrijfs belasting op te nemen, als door den voorz. wordt voorgesteld. De heer Geerlings kan met dergelijke be palingen wel accoord gaan, doch is van oor deel, dat de bedrijfsbelasting hoogstens 500 minder zal opbrengen. Bij acclamatie wordt besloten B. en W. op te dragen om na te gaan, in hoeverre het mogelijk is door wijziging der verordening op de bedrijfsbelasting aan de geuite bezwaren tegemoet te komen en te zijner tijd de noo- dige voorstellen aan den Raad te doen. De voorz. zegt, dat in afwachting dezer voorstellen de post voorloopig kan worden gehandhaafd. Wijziging kan dan later nog plaats hebbenf wanneer de verordening is ge wijzigd. De begrooting, dienst 1932 wordt daarna met algemeene stemmen aangenomen op het voor ontvang en uitgaaf gelijkstaand cijfer van den gewonen dienst op ƒ211496.20 en van den kapitalen dienst op 2199.31, Bij de rondvraag worden nog enkele vragen gesteld door de heeren L, M, v. Noort, jhr. J. H, Gevers en J. Geerlings, welke door den voorz. werden beantwoord. Hierna sluiting der vergadering. ALPHEN AAN DEN RIJN Vreemde bokkesprongen. De bestuur der van een auto uit Nijmegen, maakte Vrij dagavond omstreeks 9 uur met zijn wagen langs den Steekterweg vreemde capriolen. In het verblindende licht van een uit tegenover gestelde richting komende auto, raakte de man blijkbaar de kluts kwijt, want na eerst tegen een boom, staande voor de woning van den heer K. te zijn gereden, stootte het ve hikel atfn de overzijde van den weg tegen een andere boom en kwam daarna in botsing met een tweede auto, komende uit de rich ting Alphen. Beide wagens bekwamen be langrijke schade. Van de Nijmeegsche auto was o.m. de vooras gebroken, terwijl van een der wielen de banden waren afgerukt. Een inzittende dame van de aangereden auto, af komstig uit Den Haag, geraakte door den schrik zoodanig overstuur, dat zij bij een be woner moest worden binnengebracht. Overi gens kwamen de andere inzittenden der beide wagens met den schrik vrij, zoodat dit onge val betrekkelijk nog goed afliep. HAZERSWOUDE Te water. Tweeden Kerstdag geraakte in een onbewaakt oogenblik het dochtertje van den veehandelaar S. te water, Door di rect toegeschoten hulp van een der buren, werd het kind van een wissen dood gered. ZOETERWOUDE (H. Rijndijk). Kerstfeest. Tweeden Kerstdag werd door den R.K. Volksbond voor de schoolgaande kinderen der leden een kerstfeestje gegeven in het patronaat, wat voor dezulken op deze Zondagen een aangename verpoozing be zorgde. Des namiddags te 4 uur, nadat alle kinderen met de geleiders hadden plaats ge nomen, werden zij door den voorzitter, den heer Klaver toegesproken, waarna de kinde ren op eenige aardige films werden vergast, terwijl tusschen de verschillende acten ver snaperingen, bestaande uit koek, chocolade enz. werden aangeboden. Te zes uur gingen de kinderen welvoldaan huiswaarts. Naaikrans. Naar wij vernemen, bestaan er plannen tot oprichting van een naaikrans, met het doel kleedingstukken te maken voqr arme gezinnen. Wij vertrouwen, dat deze plannen werkelijkheid zullen worden. Hoe welkom zullen de warme kleedingstukken zijn in vele gezinnen. Iedereen kent de nood der tijden. Film. Bij gelegenheid van den verjaardag van pastoor Meijer werd aan de leden der Maria-congregatie een leuke filmavond ge geven, waarvan bijna allen een dankbaar gebruik hebben gemaakt. ZOETERWOUDE (Dorp). St. Jans-fanfare, De Kerstfeestviering in het Patronaat, een traditie van jaren, is dit jaar door de tijdsomstandigheden gebroken. Met de goede bedoeling de St, Jans-fanfare gelegenheid te geven de vrucht van veel stu die te laten hooren en daarmede aan de Zoe- terwouders met de vele feestdagen eenig amusement te geven, was op tweeden Kerst dag een uitvoering georganiseerd. Wij zullen het programma van het muzikale gedeelte in zijn geheel weergeven en noemen de mooie Kerstliederen „Stille Nacht" en „Adeste Fidelis", waarvan de koralen al ta melijk zuiver klonken. De stemming wordt steeds beter, al is het nog ver van volmaakt. Wij weten dat directeur van den Berg op dit punt de grootste zorgen heeft en de stem ming als het moeilijkste te overwinnen be schouwd. Wij hebben een goed vertrouwen, dat de St, Jans-fanfare vooral op dit punt op den duur aan hoog gestelde eischen zal voldoen. Zuiverheid van toon is nu reeds de groote verdienste van ons corps. „Een zonnige dag op de Veluwe" was op het jaarfeest reeds op het programma ver schenen, maar onuitgevoerd gebleven. Nu werd het uitgevoerd en behalve eenige zwak ke momenten in den aanvang werd deze „zware" fantasie tot een goed einde gebracht. „Voix Romaines", een concertwals die 20 jaar geleden al op het programma stond van de oude fanfare, gaf een goede peilschaal, hoe enorm veel hooger de St. Jans-fanfare in de frissche jeugd reeds geklommen is. De populaire nummertjes werden met veel ongerechtigheden in alle partijen tot een einde gebracht, om de echte liefhebbers een leuke mop te geven. De marschen werden frisch geblazen en de ouverture „Reconnaisance" blijft het beste nummer van het programma. Het nummer, dat bestemd is voor vrij num mer op hel eerste concours „Paquerettes des Pres" werd ook keurig uitgevoerd. Hierbij viel ons op, dat de verschillende tempo's met de overgangen reeds met vastheid werden ge houden: de teekens werden al goed in acht genomen, alles getuigend van een ijverige studie en goede leiding. De humoristen. Helman en Laman verzorg den het tooneel-gedeelle en tot hun eer ge zegd, heel goed. Wij kunnen echter onze teleurstelling niet onderdrukken, dat op zoo'n mooie muziek avond onze goede tooneelkrachten niet ge zorgd hebben dat onze eigen ouden roem op het gebied van_ liefhebberij-tooneel niet heb ben gehandhaafd. Als het zoo blijft kan de fanfare geen uit- ring geeft, hopen wij onze eigen tooneelclub op de planken te zien met een goed tooneel- stuk. N00RDWIJK AAN ZEE - HOOFDSTRAAT NAAST HET POSTKANTOOR eiken Woensdag van 11—4 uur 11291 In groote tegenstelling met hpt jaarfeest moeten wij zeggen, dat het publiek voor een gedeelte zonder eenige waardeering was voor de muziek. De waarschuwing op het programma: de orde zal streng gehandhaafd worden" is een bespotting geworden. Als het zoo bliijft kan de fanfare geen uit voering meer geven of door werkelijke maat regelen wanordelijkheden als nu plaats had den, moeten voorkomen. De ware muzikale vrienden van de St. Jansfanfare zullen zeker zoo'n helsch lawaai onder de mooie uitvoering met ons betreuren Dat heeft de ijverige directeur met zijn corps niet verdiend. KATWIJK AAN DEN RIJN. Kerstspel. Zooals we meldden, zou djt jaar door „Katholiek Katwijk" aan de scüuolkinderen ïnplaats van een St. Niou- laasfeest, een Kerstspel aangeboden wor den. Begrijpelijk aat met spanning hiernaar werd uitgezien. Gisteien clan zou de eerste opvoering plaats heoben in het Parochie buis. Allereerst, des middags, voor de schoolgaande jeugü. Ook voor anderen I werd geiegenheid geuoden om net s-pej te gaan zien. Des avonds voor de ouaers en i leden van „Katholiek Katwijk" niet echt- i genuoten en heden, Maandagavond, zon net 1 nogmaals gegeven worden voor verdere ue- j laiigsiellenden. Hot spel bestond uit e_n j negental tableaux vivauts. in vorgorde j zien we de poort te Bethlehem waar Joseph en Maria passeeren. Bij de poort staat ue j poorwaohter en zitten eenige Arab-soue mannen en vrouwen die waren trachten ie veraoopen. Op den achtergiond zitten eenige mannen te hobbelen, in Taiereel twee zien we rijke kooplieden met dienaren die zich groot aanstellen. Zij woruen dooi den herbergier nederig en eerbiedig bin nengelaten. Uit de pooit komt dansmuziek. Dan zien we Maria en Joseph, niet wetend waarneen zich te begeven, in tafereel 3 woruen Joseph en Maria veijaagd. De her bergier dreigt zells met een zweep. Joseph beschermt Maria. Uit ue ramen mannen en vrouwen niet spottende gezichten. Hoi volgende tafereel: wij zijn op de velden te Betnlehem. Herders en honuen slapen bij de kudde. Dan verschijnen engelen, te mid den van een groot licht. De weggaande her ders nagewund door engelen met bazuinen en cyinbalen. Dan weer te Bethlehem bij de kribbe. Maria en Joseph staan in bewon dering en eerbied en liefde naar de kribbe waarin het kindje Jezus, te zien. Het Sste tableau: Herders hggen in aanbidding om de kribbe heen, Maria en Joseph staan ei- bij en Maria toont in blij geluk haar kindje. In het laatste tableau zien we met de her ders ook de drie Koningen in aanbidding, en hun oflergaven, goud, wierook en mirrhe, aanbiedend. De verschillende tableaux worden afge wisseld met toepasselijke zang door enkele leedn van het meisjeskoor van de Maria- congregatie, die zich uitstekend van hun taak kweten. Door de welwillende mede werking van de dnecteur der lichtbedrijven, den heer v. Daalen, kon een schitterende verlichting worden aangebracht door mid del van schijnwerpers. Geen wonder dat allen na ieder tableau zeer onder den in druk waren. De leiding van het spel was bij den Pastbor, die de opvoering opende met gebed en een woord van welkom sprak. Als inleiding droeg mej. Uudshoorn een eKrstverhaal voor en mej. C. v. Stijn was declumatrice in het spel. De acteurs en actneen waren allen in kleeding uit den tijd van de geboorte van Christus. De kin deren uit de 6de en 7de klasse van de R. K. School traden op als levende bee.den. Na elk tafereel volgde een flink applaus. „Katholiek Katwijk" heeft met deze op voering zeer velen aan zich verplicht. De Pa-stoor bracht namens alle aanwezigen woorden van dank aan „Kath. K." en ver der aan allen, die tot het welslagen van deze uitvoering hadden medegewerkt. l>e beste ouue doller werd toen van R. de Graaf. De beste oude duif won Jac. van Leeuwen, welke ieder een gegraveerde be ker der Combinatie ontvingen. De beste jonge doffer won H. Tegelaar. De beste jonge duif won A. Molenaar, wel ke ieder een gegraveeerde kruismedaille ontvingen van de Combinatie. F. Breedijk en F. v. d. Mark ontvingen ieder een troostprijs. Alle prijzen werden dos avonds door den voorzitter der Combinatie, den heer H. Tegeiaar met een hartelijk woord uitge reikt. ZEGWAART. Vechtpartij. Zondagavond had ten hoogte van den watertoren een vechtpartij plaats, waarbij het mes werd gebuikt Ben 5-tal personen uit Pijnacker kregen ruzie met een 3-tal andere pesonen. De 20-jarige R. uit Pijnacker werd door eenige messte ken ernstig verwond, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Per auto is hij naar zijn woning vervoerd .De daer, G. S. H. uit Rijswijk werd m zijn woning door de politie gearresteerd. Hot mes werd in beslaggenomen. ZOETER MEER-ZEGWAART. Een goede raad. Burgermeester en Wethouders wijzen de ingezetenen erop, dat het niet raadzaam is, aan collectanten, die opgeven ten behoeve van de steuneommis- sie bijdragen in te zamelen, iets af te staan, zonder dat de collectanten zich behoorlijk hebben gelegimiteerd en een machtiging van Burgemeester en Wethouders hebben getoond, waaruit blijkt, dat ze inderdaad gerechtigd zijn voor de steuncominissie te collecteeren. VOORSCHOTEN. Collecte. De op Tweeden Kerstdag ge- houden collecte ten bate van de werklooze leden van den R. K. Volksbond alhier, in de parochiekerk van den H. Laurentuis heeft opgebracht de som van f 115. Droeve plechtighid. De heer A. van Brecht, één der slachtoffers van het onge luk doo de aanrijding van den trein aan j den Rijndijk op Donderdagavond j.l. alhier, zal Dinsdagmorgen op het R K. Kerkhof worden begraven. De H. Mis van Requiem zal aanvangen te 8.30 uur in de parochie- kerk alhier. Groot is de indruk on onze ge meente door dit ontzettend ongeluk Z0ETERMEER. Aanrijding. Bij het verlaten der kerk, werd de 15-jarige M. van den Zegwaart- schemvegte Zegwaart, die op een rijwiel was gezeten, door de autobestuurder A. te Zegwaart aangeeden. Het ijijwie!' werd ge deeltelijk vernield. De chauffeur verklaarde I zich bereid de schade te vergoeden. VOETBAL S.J.C. 3—S.N.A. I 0—2. Al direct na den altrap neeint S.N.A. het serieus op en onderneemt een vinnigen aanval. Binnen drie minuten neemt S.N.A. de leiding als bij een doelworsteling de rechtsbuiten den bal vrij krijgt en insoniet. 'iot üe rust gaan de partijen da» gelijk op en beiden misken eenige kansen. Na do rust het zeliue spel, doen als er 20 minuten gespeeld zijn, geen de reciitsbuiien van b.N.A. mooi voor en de linksbinnen schiet ineens hard in (U—2). !8.J.C. komt dan fa natiek opzetten, docu de scheidsrechter deelt waarschuwingen uit en steeds krijgt B.N.A. \rije scnoppen te nemen, totdat J0 minuten voor het eind twee spelers 'an S.J.C. het veld moeten verlaten. Als de scneidsreciiter dan einde fluit heeft S.N.A. vexdiend gewonnen. ATHLET1EK R. K. Ath.vereen. „De Bataven", Op 2en Kerstdag trokken de leuen van de K. ïv. Ath.vereen. „de Bataven" op naar Amsterdam. Om 11 uur precies vertrok de auto-touringcar met 8 athleton, die deel zouden nemen aan den weJstrijd, terwijl een flink aantal supporters de auto verder vulden. Alleen aan de goede opkomst en den gezelligeu geest, die er nceischte, zien dat de Atu.veieen. „De Bataven" in een uiterst goede conditie verkeert. De resuitaten, die er op dezen wedstrijd benaald zijn door de onzen zijn bevredi gend. in de Junioren-klasise bozetten zij de 5, 7, 8, 9 plaats. Terwijl de favoriet van onze junioren D. Tuithof uit moest vallen we gens een ernstig ongeval. In de senioren-klasse maakte wij een goed figuur. Daar werd de secretaris dorde met nog geen 20 M. verschil niet den alom bekenden W. Vessius. Alles bij elkaar genomen zijn wij tevre den en de 'clubgeest is er weer stukken mee verhoogd. Athleten van avond allen present. Niemand mag weg blijven. POSTDUIVEN Postduivententoonstelling te Leiden. De tentoonstelling der Leidsche Combi natie van Postduivenliefhebbers, gehouden op 25 en 26 December, is bijzonder ge slaagd. Niet minder dan 102 eoreprijzen waren door fabrikanten, leden onderling en Leidsche winkeliers beschikbaar gesteld benevens een groote wisselbeker der Ber- son Rubberhakkenfabriekcn. Ingezonden waren 224 duizen, verdeeld in 28 klassen, welke door de keurmees ters Brands (Schiedam) en Vhegenthart (Oegstgeest) gekeurd worden en welke een zeer moeilijke taak te vervullen hadden, daar de inzendingen elkaar groote con currentie aandeden, zelfs zoo dat de keur meesters het niet eens konden worden en de stemmen staakten over den besten ouden doffer van Chr. v. d. Pluym en van G. A. v. d. Reijden, welke eerste het bij loting moest verliezen. De grootste concurrentie was in de klasse 1, 7, 10 en 19, waar niet minder dan 21, 20, 19 en 18 vogels ingezonden waren. Hieronder volgen de voornaamste uit slagen le en 2e prijswinnaars: le klasse: Chr. v. d. Pluym le prijs met eereprijs, A. v. d. Made 2e pr. met eere- prijs, 2e klasse: S. N. v. Leeuwen le pr. met eere prijs, Gebrs. Leget 2e pr. 3e klasse: A. v. d. Made le pr. met eere- prij, Chr. v. d. Pluym 2e pr. 4e klasse: Jac. van Leeuwen le pr. met eere prijs, Chr. v. d. Pluym 2e pr. 5e klasse: J. Filippo le pr., J. Philippo 2e pr. 6e klasse: G. A. L. v. d. Reijden 2e pr. met eere-prijs, D. v. Egmond 2e pr. 7e klasse: R. de Graaf, le pr. met eere prijs, A. v. Polanen 2e pr. 8o klasse: G. A. L. v. d. Reijden le pr., J. Braxhoven 2e pr. 9e klasse. A. v. d. Made le pr., J. Brax hoven 2e pr. 10e klasse: A. v. Polanen le pr. met eereprijs, J. W. v. Duuren 2e pr. 11e klasse: H. Tegelaar le pr. 12e klasse: A. v. d. Made le pr met eerprijs. J. Philippo 2e pr. 13e klasse: Chr. v. d. Pluym le pr. met eereprijs, J. W. v. Duuren 2e pr. 14e klase: G A. L. v. d. Reijden le pr. 15e klasse: A. v. Polanen le pr., F. v. Kempen 2e pr. 16c klasse: A. v. Polanen le pr., D. van Leeuwen 2e pr. 17e klasse: H. D. Sirag le pr. 18e klasse: Th. Houthoff le pr. met eere prijs, F. de Haas 2e pr. DRAbltlAvANVALKEbBURQ'S-- 19o klasse: H. Tegelaar le pr. met eere pr., J. Filippo 2e pr. 20e klasse: G. A. L. v. d. Revden le pr. met eereprijs, Chr. v. d. Pluym 2e pr. 21e klasse Jac. v. Leeuwen le pr. met eerenri». J. Braxhoven 2e pr. 2.e klasse: A. Molenaar le pr. met eere- prrs, J. J. Laman °e pr. 23e klasse: J. Filippo le pr., A. N. Era des 2e pr. 24e klasse: P. v. Esmond le pr. met eere- priis. A C. v. Dorp 2e pr 25e klasse: Chr. v. d. Pluym le pr. met eereori'S. A. N. Erades °e pr. 2"e klasse: R. P. de Graaf le pr., G. A. L. v. d Revden 2e pr. 97e Vlngse: S. N. v. Leeuwen le pr., Chr. v. d Pluym 2e pr. 28e klasse: G, A L. v. d. Reiiden le pr.. Th. TTouthoff 2e pr. B A. Devilé's Popoenspel. Gistermiddag heeft de heer B. A. De- vilé in den fover der Stadsgehoorzaal zün aangekondigde groote kinder-matinée ge houden, welke uitstekend geslaagd mae heeten. In kwaliteit zoowel nis kwantiteit moven we het eebodene ruim voldoende achten. Het vertoonde materiaal van het- nonrensrel is heel mooi, zoowel wat be treft de aankleeding als de poppen zelf. Vertoond werden „Jan Vroolük wint don Zilvervloot", een spel in vier bedriïven en „Het gefopte Bakkertje", in drie bedrijven. Dat een en ander bij het. jonce volkje in den smaak viel. bewezen de herhaa'r»e toe iuiehingen. mar ook cle grooteren. de bece- leide-s(sters) der kinderen, hebben mee genoten, Tn de pauze werde enkele goocheltoeren vertoond. Het geheel viel zeer te loven en ken merkte zich door netheid en beschaafd heid. Over enkele weken hoopt de heer De- vilé weer een voorstelling tc geven, waar voor hij wederom hoopt op een geanimeerd bezoek. ROTTERDAM, 28 December. Vee. Heden werd ter veemarkt aangevoerd 933 Varkens, 355 Vette Runderen, 176 vette Kalveren, 355 Schapen of Lammeren. Koeien Ie kwal. 35—38, 2e kwal. 29—31, 3e kwal. 18—23 ets., Kalveren le kwal. 67 70, 2e kwal. 52—57 3e kwal. 42% 47% ets., Schapen 1824, Varkens le kwal. 1817%, 2e kwal. 17 ets. per Kilo. AMSTERDAM, 28 Dec. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd. 252 vette koeion, waarvan de prijzen: le kw. 0.70 0.80, 2e kw. 0.600.68, 3e kw. 0.500.60, min dere soorten 0.40—0.50 per K.G. slachtge- wicht. 80 melk- en kalfkoeien 210—310 per stuk 1816 vette kalveren, le kw. 0.760.82, 2e kw. 0.640 74, 3e kw. 0.56—0.62 per K.G. levend gewicht. 63 nuchtere klaveren 6—11 per stuk. 900 varkens. Vleeschvarkens, we gende van 90—110 K.G. 0.410.42, zware varkens 0.390.40, vette varkens 0.380.39 per K.G. slachtgewicht. 52 paarden 80130 per stuk. BOSKOOP, 24 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 4071 cent, Hadley 3651 cent, But terfly 4070 cent, Wilh. Kordes 0.50— 1.Rosalandia 4171 cent, Florev 70 cent Kilham 41—70 cent, Phoebe 3060 cent, Germania 31—60 cent; Diversen. Chrysan ten tros 1118 cent, Prunus triloba 3511 cent, Helleborus 510 cent. ST0MPWIJK, 24 Dec. Eierenveiling. Prijzen: hennencieren 4.50—5.55 en kip peneieren 5.806.95 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 24 Dec. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 4.606.20 per 100 stuks; hanen 1.051.50, kippen 0.35 —1.00, eenden 0.851.10, konijnen 2.09 2.30, duiven 1416 cent per stuk. WOUBRUGGE, 21 Dec. Vrije veiling. Aanvoer 1678 stuks. Prijzen: kippeneieren 5.10—5.60, kuikeneieren 4.10—4.90 en eendeneieren 4.per 100 stuks. Boter 1.01.12, kaas 70 cent en appelen 1012 cent per pond. Eenden 0.750.80 per stuk. UITHOORN, 24 Dec. Kaas. Aangevoerd 500 stuks. Prijs Goudsche kaas 1ste soort R.M. 2627, 2e soort 2325 Handel matig. W1SSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.121/2 Londen 8.52*/0 New York 2.49.22»/2 Parijs 9.79 Brussel 34 721/2 Zwitserland 48.671 /2 Miiaan 12.70 Madrid 21.05 Oslo 46.50 Kopenhagen 47. Stockholm 47.50 Weenen 34.50 Praag 7.371/, Boedapest

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3