UIT DE OMGEVING MAANDAG 28 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 VECHTPARTIJ MET D00DELIJKEN AFLOOP. Politie is dader op het spoor. Gisteravond te ongeveer halfelf is op den Engelschedijk nabij de Nieuwe Vee markt te 's-Hertogenbosch een man be wusteloos gevonden, die bij nader onder zoek vrceselijk verwond bleek te zijn. Ver moedelijk heeft er een vechtpartij plaats gehad. Het slachtoffer, zekere Venrooy uit Orthcn, gaf eenige oogenblikken nadat hij gevonden was. den geest. De recherche is den dader reeds op het spoor. ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE VEENENDAAL. In den vooravond van den Eersten Kerstdag, heeft op den Nieuweweg te eenendaal een vechtpartij plaats gehad, waarvan zekere B. v. d. W., oud 59 jaar, en afkomstig uit Veenendaal, het slacht offer is geworden. v. d. W., die zich omstreeks drie uur op genoemden weg bevond in gezelschap van den 40-jarigen J. L., werd evenals laatst genoemde plotseling door een man aange vallen. Hierbij kreeg v. d. W. dwars over het gelaat een zeer diepe messnede, waar door beide oogen werden getroffen. Na ge neeskundig onderzoek, waarbij kwam vast te staan, dat hij het linkeroog zal moeten missen, terwijl voor het andere oog wordt gevreesd, is v. d. W. naar de Klinieken te Utrecht overgebracht. L. bekwam eveneens eenige snijwonden aan het gezicht, doch deze waren niet van ernstigen aard. Vermoed wordt, dat hier een oude veete in het spel is. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Tot op he den heeft men den dader nog niet kunnen vinden. AANRANDER GEPAKT BIJ VOORBURG. Schuldig aan straatroof, mishandeling en diefstal van damestasschen. De Voorburgsche politie, die al meer dan een week op de loer lag, om den aanrander die de Laan van Nieuw-Oost-Indië tus- schen den Schenkweg te 's-Gravenhage en het dorp Voorburg, onveilig maakte, op hee- terdaad te betrappen, heeft Zaterdag avond succes gehad. Omstreeks zes uur hoorden twee van de zes agenten in bur ger, die de buurt bewaakten, hulpgeroep uit de richting der van Beierenstraat klin ken. De agenten B. en H. waren zóó spoe dig ter plaatse, dat zij eèn man, die tracht te een meisje van de fiets te trekken, kon den aanhouden. Wel trachtte hij nog per fiets te ontko men, maar de agent E. wist hem omver te rijden waardoor beiden op den grond te recht kwamen. Onder bedreiging met een revolver kon de agent den man echter in bedwang houden tot assistentie was op gedaagd. De aangehoudene werd daarop geboeid en overgebracht naar het politie bureau te Voorburg. Het bleek te zijn een 33-jarige werklooze opperman, een zekere A. J. van R., uit de Maasstraat te Den Haag. Hoewel de man geen bekentenis af legde, staat wel vast, dat hij ook degene is, die in de afgeloopen week op genoem den weg zes aanrandingen heeft gepleegd, waarbij meisjes wérden mishandeld en van haar bezittingen werden beroofd. Ook is uit het signalement onomstootelijk ge bleken. dat het deze man is, die den laat- sten tijd meermalen in de Residentie pei rijwiel tasschendiefstallen pleegde. ZooaJs gemeld, werden herhaaldelijk aan wande lende dames haar taschjes ontrukt dooi een voorbijfietsenden man. Hij was zeven jaar geleden eveneens aangehouden wegens straatroof en toen tot 3 1/2 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Om kwart voor elf is de gearresteerde dood in de cel van het politiebureau gevon den. Hij bleek zelf een einde aan zijn le ven te hebben gemaakt. Dr. v. D. heeft nog getracht met een zuurstofapparaat de levensgeesten op te wekken, doch zonder resultaat. Het lijk is overgebracht naar het lijkenhuisje op de algemeene begraaf plaats te Voorburg. „De Crt." DE ARRESTATIE VAN DEN AMSTERDAMSCHEN NOTARIS. Valsche ambtseedige verklaringen. Naar Vet „Handelsblad" verneemt be hoort tot hetgeen den te Amsterdam gear resteerden notaris ten laste wordt gelegd, o.a. een aantal valsche ambtseedige ver klaringen inzake een effectentransactie. Hij legaliseerde n.l. een verklaring d.d. IS Februari '27 van een weduwe en een des betreffende verklaring d.d. 18 Maart '27 van een (inmiddels gefailleerden) bankier, als zou de overleden echtgenoot van de weduwe op 5 Dec. '19 gekocht hebben voor M. 208.000 aandeelen Keulsche Stadslee- ning. Deze verklaringen hadden ten doel dat bezit te doen erkennen als „Altbesitz" in den geest van det Duitsche wet van 16 Juni 1925, dus als bezit, verkregen vóór 1 Juli 1920. Bij „Altbesitz" kreeg de houder n.l. „Ablösungsanleihe mit Auslosungsrech- ten" tot een bedrag van 2 1/2 pet. van het ingoieverde nominale bedrag, welke „An- leihe" afloosbaar was binne 30 jaren door uitloling met het vijfvoudige van het no minaal bedrag, vermeerderd met 5 pet. rente voor elk jaar, dat de stukken niet. afgelost waren. Ingeval van „Neubesitz" ontving de houder echter niet rentedragen de stukken, groot 2 1/2 pet. van het inge leverde nominale bedrag, welke stukken eerst aflosbaar zijn nadat Duitschland aan zijn verplicthingen inzake de herstelbeta lingen zal hebben voldaan. De „Ablösungs anleihe mit Auslosungsrechten" heeft een beuswaarde van 46 pet. van het vijfvoudige nominale bedrag, die zonder „Auslosungs- recht" slechts van 4 pet. van het nominale bedrag. De desbetreffende verklaringen ten gun ste van bovenbedoelde weduwe zijn naar nu het bankiersfaillissement gebleken is valseh geweest, op grond waarvan de stad Keulen in November .1. een schadever goeding eischt van M. 16.837, zijnde het verschil tusschen bovengenoemd oud en nieuw bezit. MET ZESTIG DUIZEND GULDEN OP STAP. Vermoedelijk bij Nijmegen over de grens. Door een Landbouwbank te Amster dam zou Donderdagmiddag een bedrag van 60.000 verzonden worden naar een kan toor te Eindhoven. Toen de brief gereed gemaakt was, deelde één der bedienden mede, dat de brief terug moest naar den directeur. De brief werd aan den bediende ter hand gesteld en hij vertrok, doch naar later bleek, niet naar den directeur. Want Vrijdagmiddag werd uit Eindhaven bericht ontvangen, dat de brief met 60.000 al daar nog niet was aangekomen. Uit een dadelijk ingesteld onderzoek bleek, dat de directeur den brief niet had teruggevraagd en niet beter wist, dan dat hij verzonden was. Verder bleek, dat de be wuste bankbediende, de 28-jarige Th. J. M. met de 60.000 bestaande uit 50 bankbil jetten van 1000 en 100 bankbiljetten van 100 op reis was gegaan. Aangifte bij de politie volgde en deze verzoekt thans op sporing en aanhouding van K., die vermoe delijk in gezelschap van een vriend, de kellner H., via Nijmegen over de grens is gegaan. Iv. is 1.80 M. lang, als heer ge kleed hij heeft blond krullend haai', is glad geschoren en heeft blauw-grijze oogen. Zijn gezond uiterlijk geeft hem het type van een provinciaal. INBRAAK MET DIEFSTAL. Terwijl de bewoners naar de kerk waren. Gedurende de afwezigheid der bewo ners is door onbekenden een bezoek ge bracht aan de woning van de familie Tange te Aardenburg en een bedrag van ongeveer 600 gestolen. Toen de heer T. met zijn echtgenoote uit de vroegmis op lsten Kerstdag thuis kwam, bleek, dat de kas ten door onbevoegden waren doorzocht, terwijl uit een stapel beddegoed, dat ge heel verspreid in de kamer lag, het daar in verborgen geld verdwenen was. De dief heeft met een valsche sleutel de voordeur geopend en langs dien weg ook weder het perceel verlaten, hetgeen door een buur man gezien is.' Deze heeft in de duisternis - echter ge meend, dat het de lieer T. zelf was. Andere kerkgangers hadden wel 'n paar personen in de buurt der woning gezien, doch niet aan diefstal gedacht, daar zulks hier gelukkig zeer zelden voorkomt. Brand te Eindhoven. Zaterdagavond omstreeks half zeven ont stond in de Lijmbeekstraat te Eindhoven brand in perceel 126 i huur b- J. v. d. Moosdijk. Deze woning is met den inboe del toaal afgebrand. Het belendend per ceel, bewoond door M. Dekkers, liep groo- te brand- en waterschade op, zoodat het vrijwel onbewoonbaar is. De bewoner van dit laatste perceel kon zijn niet-verzeker- den inboedel nog bijtijds redden. Beide woningen, welke het eigendom zijn van den heer H. Hooyen, zijn verze kerd, alsmede de inboedel van eerstge noemd pand. De oorzaak van den brand is onbekend. Men vermoedt, dat het te drogen han gend waschgoed boven de kachel vlam heeft gevat. Van de bewoners was alleen de oudste zoon thuis,, die boven lag to slapen. Hij werd door den rook wakker en kon zich door het dakraam redden. Burgemeester krijgt straf. Men schrijft ons uit MelickHerken bosch (L.): De gemeenteraad heeft met algemeene stemmen besloten, het salars van den bur gemeester met 1051 te verlagen. Hierbij werd overwogen, dat de handelingen van den burgemeester van dien aard zijn, dat hoegenaamd geen vertrouwen in hem wordt gesteld, en zijn gedragingen in strijd zijn met het openbaar belang en de goede orde. Een 102-jarige. De oudste inwoonster van Amsterdam, mevr. Stas Poucilet, heeft Tweeden Kerst dag haar 102 verjaardag gevierd. KATWIJK AAN DEN RIJN. Verkoop. Het perceel Zeeweg „Het Witte Paard", dezer dagen bij den verkoop afgemijnd door de firma Zwanenburg cn v. d. Bent is, daar deze firma handelde in opdracht van het gemeentebestuur, eigeu- dom geworden van de gemeente. De ge meente heeft thans de vrije hand om in deze gevaarlijke bocht de noodige verbe tering aan te brengen, o.m. door afbreken van de bestaande panden. Proces-verbaal. De dader van de bij den heer v. d. V. gepleegde diefstal van een konijn is ontdekt. Het is zekere K. uit de Voorstraat die na in arrest te zijn gesteld, een bekentenis heeft afgelegd. Proces-ver- baal is opgemaakt. 0EGSTGEEST. Steunregeling bij vorst. Op initiatief van het gemeentebestuur is vastgesteld een steunregeling voor werk loosheid bij vorst en andere buitengewone omstandigheden. De uitvoering berust bij een commissie, bestaande uit vertegen woordigers van de oommissie van advies inzake de werkloosheidsverzekering, het burgerlijk armbestuur en de diaconieën der plaatselijke kerkgenootschappen. Zitting hebben, de heeren J. van der Voet (voor zitter), C. P. J. Paardekooper (vice voor zitter), C. Bakker, W. den Dubbelden, A. Verhaar en A. van den Bos. Secretaris-pen ningmeester is de heer R. Reitsma. Doel der regeling is steunverleening aan valide werkloozen arbeiders in de gemeen te voor zoover zij niet bij de gemeentelijke werkverschaffing of op andere wijze tewerk gesteld kunnen worden. Slechts gehuwden (hoofden van gezinnen) en kostwinners ko men voor steun in aanmerking. De steun bedraagt 10.— per week benevens 1.— per week voor elk kind beneden den leef tijd van 14 jaar, tot een maximum van 15 per week. De gelden benoodigd voor de steunver leening woxklen betaaid uit -de kas van het Burgerlijk Armbestuur. De diaconieën heb ben in beginsel toegezegd daarin, voor zoo veel betreft arbeiders die lid van hun kerk genootschap zijn, 50 pet. bij te dragen. Voor het ontvangen der rest zal voor zooveel noodig eon beroep op de gemeentekas den GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP. „Hier heb je een dubeltje, als je bij de buren gaat spelen". „Van de buren heb ik juist een kwartje gehad om hier te gaan spelen". KATWIJK. Gemeenteraad. Maandagmiddag te 4 uur komt de raad in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling zijn: Me- dedeeling van ingekomen stukken. Prae- advies op verzoeken om vermindering van landhuur. Voorstel tot het verleenen van dispensatie van het bepaalde bij art. 22 der Bouwverordening. Voorstel tet aankoop van vier perceelen grond met opstallen aan do Kerkstraat te Katwijk aan den Rijn. Voor stel tot wijziging der gemeente-begrooting dienst 1931. Rondvraag. Auto in de sloot. Donderdagmiddag om ongeveer half 5 reed tengevolge van de gladheid van den weg een personenauto bestuurd door den heer S. uit Den Haag, in de sloot nabij het wissel achter het Groene kerkje. De heer S. kwam met den schrik en een nat pak er van af. De beschadigde auto is later door den kraanwagen van de fa. v. d. Ameele uit de sloot getakeld en voor reparatie naar de garage vervoerd. N00RDWIJK. Gemeteneraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagavond te half 8. Agenda 1. Ingekomen stukken; 2. Mededeelingen; 3. Benoemingen; 4. Herstemming over het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening houdende afwijking van eenige bepalingen van de winkelsluitings wet; 5. Vaststelling vergoeding ingevolge artikel 101 der lager onderwijswet voor de bijzondere scholen over 1929; 6. Aanvraag ingevolge artikel 72 der lager onderwijswet van het R. K. schoolbestuur voor het bou wen van een gymnastieklokaal; 7. Vaststel ling gemeenterekening 1930; 8. Ingebruik- geving tegels voor Flora 1932; 9. Wijziging begrooting 1932; 10. Oreliet voor verande ring verwarming Openbare Lagere School. De gasverwarming voldeed niet. De in den zomer 1931 aangelegde gasverwar ming van de openbare school blijkt in de practijk niet te voldoen. Burgemeester en wethouders stellen den raad thans voor deze verwarming uit te breken en aan de firma Braat te Delft op te dragen een nieuwe centrale warmwaterverwarming aan te leggen. Na gehouden voor-overleg met den raad is de firma, Braat om in de Kerstvacautie te kunnen werken reeds met deze werkzaamheden aangevangen. Het „Florapark". Burgemeester en wethouders stellen aan den raad voor aan de tentoonstellingscommissie „Florapark 1932" van gemeentewege in bruikleen af te staan ongeveer 3600 M2. bas>altinetegels voor het maken van een parkeerterrein bij het tentoonstellingsterrein, zulks op een wijze, dat de gemeente voor schade gevrij waard is. ST0MPWIJK. Gemeenteraad. Dinsdagavond te 7.30 uur komt de Rtead der gemeente Stompwijk in openbare vergadering bijeen. Agenda 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. Voorstel tot- intrekking opdraeht aan den heer A. J. Coljée te 's-Gravenhage tot- in nen der achterstallige watergelden Drink- waterleidingstiohting; 4. Voorstel tot ad- ha esiebetuiging aan het besluit van den Raad der gemeente Wehl, houdende verzoek aan den Kroon over te gaan tet instelling van een Ministerie van Landbouw; 5. Voor stel tot onderhandschc verhuur der Korte Ivniplaan onder Voorschoten; 6 Voorstel tot onderhandsche aanbesteding maken septic- tank aan den Broekweg; 7. Voorstel betref fende onderhoudskosten Middelweg en Meerlaan; 8. Voorloopige vaststelling ge- meenterekening 1930; 9. Behandeling ont- werp-Gemeentebegrootinng 1932; 10. Ver der voorkomende zaken. WARMOND. Werkloozen. Volgens mededeeling van den correspondent der arbeidsbemiddeling alhier bedroeg het aantal werkloozen in deze gemeente over de afgeloopen week 103. Het aantal blijft momenteel constant. Verloren. Bij de politic is aangifte ge daan van het verliezen van een rijwielbe- lastingplaatje in etui. Alle leden zijn aanwezig. De voorzitter opent de vergadering met gebed en heet de leden welkom op deze vergaering, welke wel de laatste van dit jaar zal zijn. Nadat de notulen zijn gelezen en goedge keurd, komen in behandeling de ingekomen stukken. Deze zijn: le. een proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den gemeente-ont vanger; 2e. een adres van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders, afd. Leiderdorp, houdende een verzoek tot be schikbaarstelling van een lokaal voor ver gaderingen. Naar aanleiding van dit ver zoek, stelt de voorzitter voor de afhande ling van dit adres op te dragen aan B. en W. Zoo besloten. 3e. Een rondschrijven van het gemeente bestuur van Wehl, waarin verzocht wordt adhaesie te willen betuigen aan het door dat gemeentebestuur aan de Kroon gericht verzoek, om tot instelling van een Ministe rie van Landbouw over te gaan. De voorzitter acht het 't beste zulke ver anderingen over te laten aan de regeering en stelt voor, dit verzoek, evenals eenige mededeelingen van Ged. Staten, waarin verschillende raadsbesluiten worden goed gekeurd, voor kennisgeving aan te nemen. Zoo besloten. Verder vraagt de voorzitter namens B. en W„ in verband met de exploitatie van het gemeentelijk bouwterrein, machtiging tot aanschaffing van het noodige materiaal, voor het aanbrengen der rialeering en tot het sluiten van eventueele overeenkomsten voor aanlegging waterleiding, electriciteit en gas. Zooveel mogelijk zullen bij deze werkzaamheden werkloozen uit deze ge meente te werk worden gesteld. De water leiding zal door de firma Wilson voor f 851 en de bestrating en rioleering door de firma de Rooy voor f 1808 worden aangelegd. De gevraagde machtiging wordt verleend. Een voorstel tot verkooping van een stuk grond van het gemeentelijk bouwterrein, 25 M. diep en 6 1/2 M. breed, aan den heer N. Mol, wordt goedgekeurd. Daarna is aan de orde de behandeling van de dd. 2S Sept. j.l. ingekomen aanvrage voor medewerking tot stichting van een Ned. Herv. school. De voorzitter deelt mede, dat het bestuur der op te richten school verzoekt een school met 4 lokalen. Aanvankelijk was het voor nemen van B. en W. te willen voorstellen de openbare school in een bijzondere school te veranderen. Na berekening bleek het echter niet gewenscht dit plan uit te voeren en heeft men de kosten berekend, wanneer eventueel besloten zou worden om tot het bouwen van een nieuwe bijzondere school op het gemeentelijk bouwterrein over te gaan. Deze kosten vallen zeer mee, zoodat het stichten van een nieuwe school geen financieele strop voor de gemeente kan ge noemd worden. Nu vraagt de voorzitter na mens B. en W. of de leden in principe ge neigd zijn, dat verzoek in te willigen en het voorstel van B. en W. om over te gaan tot het bouwen van een nieuwe school, aan te nemen. De heer van Leeuwen vraagt het woord en deelt mede. namens de Anti-Rev. fractie, dat, deze medewerking wil verleenen voor het tot stand brengen van een nieuwe school. Maar gezien de kosten, die zulks met zich meebrengt, zou spr. willen voor stellen, uit een oogpunt van bezuiniging, het bestuur van de Herv. Sohool-vei*eeniging te verzoeken, dit plan tijdelijk uit te stellen tot betere tijden gekoru^n zijn. Hierna vraagt de heèr Klaver het woord. Spr. vindt het een onverantwoordelijke daad van de verzoekers in dezen tijd de ge meente op zulke kosten te jagen. Ongetwij feld zal het onderwijs er onder lijden. Doch I door de wet gedwongen, kan spr. niet an ders dan het voorstel aannemen. De voorzitter verklaart als burgemeester, dat de Raad de medewerking behoort te verleenen. De stichting is geen onoverko melijke ramp voor de gemeente. "Welrouder de Bruijne wijst er op, dat het niet alleen de gemeente, doch oolchet Rijk veel geld zal kosten en zou ook het plan willen uitstellen tot betere tijden. Wethouder Splinter is tegen uitstel en vraagt wie het zal uitmaken, wanneer die betere tijden gekomen zijn; naar sprekers meening is hierop niet te wachten. De heer Groenendijk vindt niet het geld, doch de achteruitgang van het onderwijs het grootste bezwaar. De voorzitter, na de verschillende mee ningen te hebben aangehoord, stelt voor, aan het voorstel van den heer van Leeuwen toe te willen voegen, beide schoolbesturen schriftelijk aan te sporen met elkander in overleg te treden, daar het aan overleg van beide zijden heeft ontbroken. Zoo aange vuld wordt het voorstel met alle stemmen voor aangenpmen. Hierna wordt vastgesteld een voorstel om voor de som van f 350 een exploitttieplan van het bouwterrein te doen vervaardigen. De vergoeding art. 101 L. O.-wet foor de Bijz.School over 1929 wordt daarna vastge steld op een bedrag groot f 2710.89. Dan komt in bespreking de werkloozen- zorg. De voorzitter deelt mede, dal B. en W. gemeend hebben, dat het op hun weg, als christelijke overheid, ligt om trekgerechtig- de georganiseerde werkloozen tegemoet te komen, door hen iets extra's te geven, in den vorm van een Kerstgave en deze niet in geld uit te keeren, doch in bonnen voor levensmiddelen en brandstoffen. Spr. stelt voor, de gehuwde f 5 en de ongchuwden f 2.50 toe te kennen, in bonnen, alleen gel dig in Leiderdorp. Verder stelt de voorzit ter voor den len en 2en Kerstdag en Nieuwjaarslag, wanneer niet door de te- werkgestelden bij de werkverschaffing zal worden gewerktlen Kerstdag en Nieuw jaarsdag f 2.en 2en Kerstdag f 1.uit te keeren. De heeren Groenendijk en Klaver bren gen een woord van dank aan B. en W. voor het idéé van de Kerstgave, waarna door alle leden de voorstellen goedgekeurd wor den. De heer de Haas zou willen zien, dat de georganiseerde werkloozen bij de werkver schaffing zouden werken. De voorzitter zegt, dat hierover in een vorige vergadering reeds uitvoerig werd gesproken. B. en W. stellen verder voor aan enkele gezinnen van trekgerechtigden in speciale gevallen een bijslag te verleenen Er is geen bezwaar tegen, mits in den vorm van bon nen en hoogstens tot het bedrag van de werkverschaffing. Groote gezinnen kunnen dan iets beter worden geholpen. Voorge steld wordt aan den Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw een steunverleening te verzoeken voor niet-werkbaar weer. B. en W. willen de normen aanhouden van de aanvrage van Januari 1931. In het alge meen f 10.50 per wek voor ge organiseer den, f 9.50 voor ongeorganiseerden, f 1. toeslag per kind tot een max. van 6 kinde ren en de eerste 4 gulden inkomsten van vrouw en kinderen vrij. Kostgangers naar evenredigheid minder. Beide voorstellen worden aanvaard met algemeene stemmen. De rooilijnen voor den Hoogmadeschen weg en een gedeelte der Hoofdstraat wor den vastgesteld en tevens wordt een nood zakelijke wijziging in de wegenverordening aangebracht. Dan is aan de orde de onderhandsche aanbesteding van het ophalen van asch en vuilnis. De voorzitter stelt voor deze aan besteding weder te gunnen aan M. C. van den Ing voor f 10.per week. Aldus be sloten. Ingekomen is een verzoek van het Wit- Geie Kruis te Zoeterwoude om subsidie. Een bedrag van f 25.— wordt toegestaan. Nadat een wijziging in de begrooting 1931 wordt aangebracht, gaat men ocer tot be noeming van een lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Ondewijs. Gekozen wordt Mw. Roelandse. Tot leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim worden gekozen Mevr. A. J. E. J. Pcx-sant Snoep-van Binnendijk en d heeren C. van der Zwet. J. B. Blan- kenstein, N. Koot en A. Roest. Tot geneesheer voor de vaccinatie in 1932 wordt benoemd Dr. J. J. Persanfc Suoep. Daarna wordt de beheersverorde- voor het grondbedrijf vastgesteld. B. en W. stellen voor den heer L. A. J. Koning te be noemen tot adrainistratieur tegen een ver goeding vap f 25.'s jaars. Na de rondvraag, waarvan geen gebruik wordt gemaakt, wenscht de vooi'zitter de le den een gezegend Kerstfeest en Nieuwjaar toe. Spr. ziet terug op het jaar dat voorbij is en hoopt, dat de belangrijke besluiten, die genomen werden, in de toekomst van veel beteekenis mogen zijn en dat 1932 een grootere zegen voor de gemeente en voor de gezinnen moge brengen, onder den steun en in de kracht van God. H.M. de Koningin heeft per radio-omroep de KERSTGROET uitgesproken. In het ver afgelegen Zeeuwsohe dorpje Krabben dijke luisteren de inwoners naar de stem der Vorstin.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10