if [uk's wsiteiuneii Voor Kalenders en Almanakken MARKTBERICHTEN DONOLKDAG 24 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 24 Dec. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, Instituut te De Bildt: Hoogste barometersrt: 785.9 te Mündhen. Laagste barometerst.: 726.2 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 25 Dec.: Matige tot krachtige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Tijdelijk regen. Veel zachter in het Zuiden en Oosten. Stormwaarschuwingsdienst Het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bildt seinde hedenmorgen te 9.55 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede* Het hoogedrukgebied is thans bezig zich geheel naar Zuid-Europa en het Middel- landschezeegebied terug te trekken en wordt aan de Noordzijde steeds meer afge broken door diepe depressies, die over de Noprsche Zee langs den Noordkaap naar de Poolzee trekken. Terwijl het vorstge- bied zich nog in Zuid-Europa handhaaft brengt de storm uit het Westen zomer- temperatjuren in Schotland en Ierland en dooi in- bijna geheel Scandinavië, Finland en Polen. De bergstations in de Alpen en het- Schwarzwald melden ternauwernood vorst. Een uitgebreid regengebied dat gis teren over de Britsche eilanden lag, heeft thans ons land bereikt en zal zich geleide lijk naar het Westen en Zuiden uitbreiden. Vanuit het Noord-Westen is echter na een sterke stijging der temperatuur weer eeni- ge daling te wachten, echter niet tot tem peratuur onder ^et vriespunt en me£ op klarend weer. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 3.4- gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Donderdagnamiddag 4.18 uur tot Vrijdagmorgen 7,41 uur; van Vrijdagnamid dag 4.18 uur tot Zaterdagmorgen 7.41 uur; van Zaterdagnamiddag 4.19 uur tot Zon dagochtend 7.40 uur; van Zondagnamiddag 4.19 uur tot Maandagmorgen 7.40 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Vrijdag 25 Dec. voorm. 2.46 uur en nam. 3.05 uur; Zaterdag 26 Dec. voorm. 3.24 uur en nam. 3.44 uur; Zondag 27 Dec. voorm. 4.03 uur en nam. 424 uur; Maandag 28 Dec. voórm. 4.45 uur en nam. 5.08 uur. DRUKKERIJ DE BINK SL. _m Jt $[uciazl di „bcku" *}iMÜltaaïte* ff", - GEVESTIGD SEDERT 1882 '"S STILLE RIJN 9 - LEIDEN Z0ETERW0UDE. Poldervergadering. Gisteravond werd in het café van den heer L. Dolle een ver gadering gehouden van stemgerechtigde ingelanden van den Oost- eu Westbroek Polder. Ingekomen was een verzoek om bericht en raad van heeren Dijkgraaf en Hoog heemraden van Rijnland op een bij dat College ontvangen verzoek van een viertal ingelanden om het onderhoud van de ka den voor rekening van den Polder te ne mén. Deze ingelanden hebben hun kaden langs den Noord-A en hebben door ver scherpte voorschriften van Rijnland bui tengewone onkosten moeten maken. Bo vendien zijn twee ingelanden maar voor een klein gedeelte eigenaar van land waardoor het kade-onderhoud grooter uit gaven vraagt als de opbrengst van het land. Na eenige besprekingen blijken enkele ingelanden van meening te zijn, dat bij de ajankoop van land rekening wordt gehou den of er onderhoud van kaden op dat land rust. Andere ingelanden wijzen op hét belang dat alle ingelanden belang hebben bij het onderhouden van de ka den; Ook wijst een ingeland op bet groote gevaar van overstrooming waaraan alle in geladen bloot staan en op de billijkheid voor alle ingelanden voor de waterkee- ring te waken. Ook wordt gewezen op de enorme hooge kosten die bij de zorg voor de bemaling van de laagliggende landen reeds gemaakt zijn. Nadat de voorbesprekingen, die zeer kalm werden gehouden, ten einde aren, werd bij stemming 111 tegen en 10 stemmen voor besloten aan Rijnland te adviseeren het verzoek niet in te willigen. Bij de rondvraag word weder geklaagd over het te snel varen ('oor motorschip- pers, waartegen maatregelen werden toe gezegd. Boffers. Een loterijclub in de Wei poort bestaande uit 13 leden won op een half lot de ƒ25.000. Voor deze menschen een fijne bof. De Sint Jansfanfare. De SiDfc Jans fanfare is toegetreden tot de R.-K. Bond van Fanfare- en Harmoniecorpsen en zal inschrijven voor het concours dat in den volgenden zomer uitgeschreven zal worden Nu moeten de parochianen van Csmt Jan ook eens goede belangstelling tionen voor hun fanfare en op 2en Kerstdag de zaal eens stampvol bezetten. Dat animiert de musici en zal zeker bijdragen voor do bloei van ons muziekkorps. KOUDEKERK. Uitvoering. Het fanfare-korps „Kunst Na Arbeid" alhier hoopt op Dinsdag 29 Dec. a.s. voor donateurs en genoodigden en op 30 Dec. beide avonden te 7.30 uur in de O. L. school alhier, haar 7e open bare uitvoering te geven onder leiding van den heer J. van der Kaai, te Leiden. Na afloop van het muzikale gedeelte zal er een filmvertooning plaats hebben van verschillende komische films. Het belooft voorzeker een tweetal mooie en gezellige avonden te worden. NIEUWKOOP. GeJtrouwd: R. van Kalkeren 25 j. wo nende te Driebergen—Rijsenburg en M. dc Haan, 30 j. Ondertrouwd: J. van der Weij- den 37 j. en A. M. G. van Muijon 29 j., te Leiden. A. J. den Blanken 26 j. te Ka- •t \z qosog uep uva y ua ^uam STADSNIEUWS KERSTGAVE VOOR DE R.K. WERK- L00ZEN. Geen woorden, maar daden. Kerstmis, feest van vrede, feest van een herboren worden in Christus. Kerstmis, feest van godsdienstig herle ven, feest van huiselijke gezelligheid. Niet allen kunnen kunnen in gelijke mate het Kersfeest vieren. De rijke en be ter gesitueerde viert het misschien pretti ger dan de arme, maar de arme kan zich meer vereenzelvigd gevoelen met het Kerstkindje, dat geboren werd in eenen stal. En daarom kan het Kersfeest van vele armen veel mooier zijn dan dat van die rijken, die slechts in wereldsche ge noegens behagen scheppen. Maar, de dagelijksohe kommer en zorg van den arme vooral van den werklooze mag toch niet zonder meer voor kennis geving woren aangenomen, en dat ge schiedt ook niet, zeker niet door het R.K. Comité voor Werkloozenzorg. Weken lang reeds hebben de propagan disten van „Dr. Sohaepman" zich beijverd om gelden in te zamelen ter leniging van den nood der werkloozen en er komt, God dank, geld binnen. Of liet genoeg is...;, daarover willen we het nu niet hebben. Er wordt nimmer teveel gegeven 1 Maar intusschen is er dank zij de ga ven der katholieken toch weer een uitste kende Kerstgave mogelijk geworden. Een uitstekende Kerstgave! Geen woor den, maar daden, sohreven wij hierboven. Geen demonstraties, geen „eischen", geen „dwingen"! Geen holle woorden en onmo gelijk te vervullen leuzen worden aangehe ven door het Katholiek Werkloozen-Co- mité. Men h o o r.t zelfs bijna niets van het comité. Daarvoor heeft het geen tijd: het werkt! De katholieke werkloozen worden niet de straat opgestuurd om te demon- s t e e r e n. Zij vertoeven dagelijks in het ontspanningslokaal van den R.K. Volks bond, waar men den droeven werkloozen- tijd doodt door gezelligheid. Moge veler waardeering zich op dit Kerstfeest uiten door een hartelijk gebed voor de milde gevers. Moge de dankbaar heid zioh uiten door trouw en aanhanke- heid aan de organisatie, nu en in de toekomst! De Kerstgave voor de R.K. Werkloozen mag er zijn! Wij hebben haar gezien en stonden perplex. Wilt ge weten, lezer, wat daar in de lo kalen van den Volksbond vandaag| is ver* werkt 1 Lees dan: In totaal werd aan 325 personen uitge reikt: 2770 K.G. aardappelen; 1028 K.G. spruiten; 1028 K.G. kluiven; 345 K.G. vleesoh; 345 K.G. spek; 345 K.G. vet; ruim 450 stuks worst; 325 y9 ponden kof fie; 325 onzen thee; 325 K.G. rijst; 450 K.G. erwten; 257 ons tabak en 50 K.G. blikgroenten. Voorts werden nog ver strekt: jurken en ondergoederen voor de kinderen, ter besohikking gesteld door den missienaaikrans „St. Franciscus Xa- verius", alsmede enkele gaven voor de on gehuwde n. Ziedaar de nieuwe, mooie lijst van ga ven. Daarmede /ging natuurlijk weer ©en uitgave van honderden- guldens gepaard! Maar dat is geen bezwaar, indien de gaven maar blijven vloeien! Gisteravond he>bbeu zeer velen in het Bondsgebouw een kijkje genomen en al len stonden verbaasd, geen wonder! Onder de bezoekers merkten we o.m. op den burgemeester dezer gemeente, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, deken Homulle, eere-voorzitter van het Comité, pastoor Vijverberg,, rector Reynen, de kapelaans Gudde, Kramer en v. d. Ven en pater Busohman, den heer Ir. Touw, secretaris van het Leidsche Crisis Comité en den heer Wijkmans, directeur van den Dienst van Sociale Zaken, met zijr echtgenoote. Allen uitten hun lie wondering voor het geen hier verricht is en wordt, heigeen slechts een aansporing kan zijn om op den ingeslagen weg voort te gaan. De aandacht van de mannelijke ingezete nen dezer gemeente, die geboren, zijn in 1913, wordt gevestigd op een in dit blad voorkomende openbare kennisgeving van den burgemeester, betreffende aangifte ter inschrijving voor den dienstplicht in de maand Januari a.s. T00NEEL. Het Chineesche Landhuis. N.V. Het Nederlandsche Toóneel. Dat „Het Chineesché Landhuis" een con flict tusschen het Chineesche ras en het Europeesche Dinsdagavond 'n bijna uitver kochte Leidsche' Schouwburg van begin tot eind heeft kunnen 'boeien, daarvan komt de eer hoofdzakelijk toe aan den ge- nialen Albert vin Dalsum, den Chineeschen ede.man Sing, die bier het Ohineesche ras, gevormd naar de leer van Confucius ver tegenwoordigde tegenover het Europeesche ras, vertegenwoordigd door de vrouw van den Chineeschen ede'man, Sadi Sing, haar zuster Charlotte en twee broers, Enge'sche planters, die ieder een der zusters liefheb ben en haar beschermen tegen de vreemde gevoelen - en opvattingen van den Chinees. Pakkend is in dit spel het rake tournooi van plotselinge vragen, van onverwachte gezegden, waarmede Sipg zijn omgeving in timideert oin aldus .zeker te worden van de waarheid omtrent een verhouding van zijn vrouw met een der Engelschen. Heel goed is de Chineesche sfeer, do ensceering ir k'eeding en décorsen in dit milieu wordt de strijd tusschen Chinees en Eiigelschen bijna angstwekkend. Het beste was Albert van Dalsum als Mr. King. Hij was de Chinees, doordrongen van Confucius' leer, hooghartig en wraak zuchtig, omdat zijn Chineesch verstand het begrip vergeven niet bende, en toch be- heerscht en rustig in alle omstandigheden. Hij al'een, gaf het meest zuiver die on- Westersche. mentaliteit en hij a'.leen deed hier en daar wat drakerigheid en onlogische consquenties vergeten, zijn spel gaf de ademlooze spanning, die bleef tot hot .eind Zijn gang, zijn blik, liet 'dragen van het Chineesch gewaad, zijn stem, dat alles sprak van de zekerheid zijner daden, conse quente gevolgen van zijn geloof in de leer van Confusius. Het meest kwam Ne'l Koop hem nabij, die a's Maleische dienstbare bijzonder lief tallig spel gaf en het best de sfeer bewaar de. Daarna ging onze bewondering uit naar Sara Heyblom, die Engelsche moest blij ven en toch eenheid wist te brengen in die twee groote verschi'len, China en Europa. Van Sadie, de Europeesche vrouw van Sing (Wily H*ak) kan dit niet worden ge zegd. Zij was geen partij voor den meester lijk spelenden van Dalsum, al moet erkend worden dat diens geniale vertolking het voor haar des te moeilijker maakte. Henri Eerens gaf als de Enge'sche rub- bern'anter sterk tegenspel, veo' beter dan Willy Haak. Vooral aan het eind bij het duel met de bekers wijn, waarvan er een was verc 'tigd, w?s ziin hevige anvst door leefd en doorvoeld. Overigens was h:er wel het bezwaar van een wat al te zacht geluid, waardoor veel verloren ging. ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK. Vrijdag 1ste Kertsdag 6 uur. Nachtmis met algemeen© H. Communie. Na de H.H. Missen ontbijt 5.30 uur Lof. Zaterdag 2e Kerstdag 9 uur. Morgenge bed, H. Mis, waarna ontbijt. 6 uur Lof. Na het Lof ontspanning. Zondag 9 uur. Morgengebed, H. Mis met preek 10 uur ontbijt, 5.30 uur Lof, waarna fees'.olijke bijeenkomst. Maandag 5.306.30 uur. Spaarbank en Bibliotheek. Dinsdag 8—9 uur. Ontspanning Afd. I. Woensdag 7.30 uur. Lof, waarna ontspan ning. Vrijdag. Nieuwjaarsdag 9 uur. Morgen gebed H. Mis met preek, 10 uur ontbijt. ■iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiintg I MUNTEN UIT DOOR KWALITEIT het beste adres Bind- en Drukwerk Goedkoop en Vlug. Bij het Gangetje - Telefoon 519 1 ■iiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiifiiiiiiiiiitmiiiiiiiimiiiii Berichten reeds in een groot gedeelte onzer vorige oplage geplaatst. BINNENLAND. ALKMAARSCHE KAASMARKT IN DE RESIDENTIE. Kaas-reclame op het Binnenhof. Op het Binnenhof, waar de Eerste Ka- mor vanochtend vergaderde, verschenen omstreeks 10 uur een aantal afgezanten1 van de ook in bet buitenland beroemde AlkmaarSche Kaasmarkt. Dragers van bet Oranje cn bet Gele Veem waren daar met hun bekende 150 K.G. wegende beladen „berries" en natuurlijk gekeeld in hun wlttr pakken met kleurige stroohoeden. Het was een Alkmaarsohe Kaasmarkt in miniatuur. De bedoeling was, onze Senatoren te her inneren aan den deplorabelen toestand, waarin de Nederlandsche kaasexporb zich bevindt, hetgeen duidelijk gemaakt werd op een zo vental groote borden, .waarop o.m. stond te lezen: „Wat dool onzo re geering Prima Edanuner-kaas kost a,ls hoogste marktprijs 22 ct. per pond. In Spanje zijn de invoerrechten 38 cent. Toch worden de sinaasappelen bier vrij inge voerd". Ook op de invoervei boden en hoo ge invoerrechten van andere landen Werd de aandacht gevestigd. Lang zou dit .ie- monstreeren echter niet duren omdat het1 bestuur der Vereeniging van Kaashandela ren in Noord-Holland, waarvan deze de monstratie uitging en dat vertegenwoor digd was door do heeren G. Grondsma, voorzitter, uit Alkmaar, C. Kroon, uit Hoorn, secretaris, en C. Keg, uit Zaandam, buiten den waard gerekend had, in casu buiten de politie, die doze demonstratie, hoe vreedzaam nol:, niet ko*i toestaan. 1 Zoo werden de kazen en de berries in een hoek van het Buitenhof gedreven, waar ze neergezet werden. Onderwijl ging het bestuurslid Keg aan het hoofdbureau j van politie vergunning vragen. Velschillen de Eerste Kamerleden, waar die zich naar het Binnenhof begaven, namen het geval in oogenschouw en ook minister De Geer toon de zijn be'angstelling door kennis te ne men van hetgeen op d© borden stond, j Na lang wachten, arriveerde de heer Keg met twee politiemannen in een taxi en bracht een vergunning mede. I De stoet begaf zich toen langs den-Lan gen Vijverberg, het Tournooivcjd, de Ko ningskade, naar het B taatsspoorstation vanwaar de terugreis naar de Kaasstad we der werd aanvaard. MISHANDELING MET DOODELIJKEN AFLOOP Zondagmorgen ontstond tusschen van D. en J v. d.L. Ie Brouwhuis bij Helmond, ruzie over een oude kwestie. Handgemeen werden ze ecshter niet. Zondagavond begaf van der L. zich in beschonken toestand naar de wo- j ning van van D. Herhaalde malen slak hij met zijn dolkmes in de voordeur. Van D. verliet zijn huis door de achterdeur en kwam op deze wijze naar voren. Van der L. stak hem toe met het mes in een oog. Denzelfden avond moest het slachtoffer nog naar Utrecht vervoerd worden, waar hij gis teren is overleden. Hij was gehuwd en vader *'an 9 kinderen. De dader is gearresteerd en naar Roermond overgebracht. AANVARING TUSSCHEN 2 JAPANSCHE KUSTVAARTUIGEN. Men vreest voor vijftig dooden. TOKIO, 24 Dec. (V.D.) Hedenmorgen vroeg zijn in de Japansche zee twee kustvaar tuigen, de „Yoe Yama Mary" en de „Kansai Maru met elkaar in botsing gekomen. De botsing was zoo hevig dat het eerste schip terstond zonk. Men vreest dat vijftig passa giers om het leven zijn gekomen. Er werden direct hulpschepen uitgezonden om assisten tie te verleenen, terwijl tevens een onder zoek naar de oorzaak van de ramp werd in gesteld. De „Kansai Maru" liep slechts be trekkelijk lichte schade op. De diefstal van een half millioen uit een postkantoor. STOCKHOLM. 24 Dec. (V.D.) Gisteren middag is van het half millioen dat verleden week uit een postkantoor te Stockholm werd gestolen, een bedrag van 400.000 Kronen, dus verreweg het grootste gedeelte, als deposito bi; een bank te Malmö ontdekt. De eergiste ren gearresteerde Sjogren heeft bekend, dat hij medeplichtig was aan den diefstal en dat hij het plan reeds twee jaar geleden had uit gewerkt. Sjogren verklaart echter de in braak niet zelf te hebben gepleegd en wei gert zijn medeplichtigen te noemen. Gemaskerde roofoverval op «en winkel. KEULEN, 24 Dec. (V.D.) Gisterenavond tegen half acht overvielen twee gemaskerde mannen het filiaal van de coöperatie „De Eendracht" te Keulen-Klettenberg. Een der daders posteerde zich bij de deur en be dreigde met een revolver de winkeljuffrouw en het publiek. De tweede sprong naar de kas, opende deze en greep er het aanwezige papiergeld, ongeveer 700 Mark uit. Op het zelfde oogenblik deed echter de fiüaalhoud- sler een greep naar het geld en wist den man het grootste gedeelte weer te ontrukken. Met wat hij overhield, ongeveer 80 mark, vlucht ten de beide roovers in een auto. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. Luxor: Afgekeurd. LEIDEN, 23 Dec. GroentenvelUng. Pet 100 stuks: andijvie 1.402.60; bloemkool I 10—19, bloemkool II 8, roodekool 1.80—5.70, eavoyekool 1.10—3.50, groene kool 0.70—2.10, pieterselie 1.80—2.90, prei 1.50—3.60, kropsalade 8.006.S0, selderie 0.50—1.50, knolselderie 1.80— 5.60, wortelen 5.70—8.—, per 100 kg.: krotén 1.803kroten, gek. 4—8, witloof 8—12, boerenkool 35, apina- zie 20—27, uien 3.50—5.1Ö, wortelen 1 —6, spruiten I f 4—10, spruiten II 1—5. 21 Dee. Boter. De prijs van boter oj) de heden gehouden markt waren als volgt prima fabfieksboter (controle) 1.35, pri ma. boerenboter 1.201.30, per kg. Aan gevoerd 14 achtste en 10 zestiende vateji, wegened 430 kg. Handel vlug. Jurfmarkt van 21 tot en met 24 Doe. Lange turf geen aanvoer, prijs '8—9 per 1000 stuks. GOUDA, 24 Dec. Vee. Aanvoer in to taal 1263 stuks, waarvan: 58 slacht varkens, Vette van 10 t-nt 18 cent per pond; levend met 1% korting; 555 magere varkens 14 - 22 cent per stuk; 607 biggen 4—27 por stuk 4 runderen 200250 per stuk; 32 nuchtere kalveren 5- 10 per stuk; 7 bokken en geiten 25 per stuk. Handel: slacht varkens matig, overige soorten stug. Kaas. 227 partijen kaas: le kw. met rijksmerk 27 tot 30; 2e kw. met. rijksmerk van 21 tot 26. Handelmatig. Boter. 801 ponden boter Goeboter van 60 tot 65 cent per pond. Weiboter van 35 tot 60 cent, per pond AARLANDERVEEN. 23 Dec. Eieren- veiling. Aanvoer 1542 stuks. Prijzen: kip peneieren 3.705.50, eendeneieren 3 70 —4.30 per 100 stuks. Boter 4861 cent en kaas 2236 cent Woensdag 30 December veiling. BODEGRAVEN, 23 Dec. Eierenveiling. Aanvoer: 6963 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 5.30—5 80, bruin 5.506.20, kuiken eieren 4.105.00 on eendeneieren 4.10 —5.00 per 100 stuk>. konijnen 1.80. NOOTDORP, 23 Dec, Eierenveiling. Aanvoer 3102 stuks. Kippeneieren 3.50 6.15 en eendeneieren 4.30 per 100 stuks kippen 0.801.40, lianen 0.701.20 én konijnen 2.153.00 per stuk. LOOSDUINEN, 23 Dec. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 190 aanvoerders verkocht om in de week van 28 Dec. tot 4 Januari dagelijks te leveren 42620 liter melk. Hoogste prijs 7.10 en laagste prijs f 5.50 per 100 liter. KOUDEKERK, Rijndijk, 23 Dec. Eierenveiling. Aanvoer: 3197 stuks. Prij zen: kippeneieren .5.306.20, kuikeneieren 3.00— 5.30 per 100 stuks; eendeneieren 3.704.90 idem, boter 4551 cent en kaas 23—36 cent per pond, lianen 0.60—1.10 en konijnen f 1.501.75 per stuk. KATWijK AAN DEN RIJN. 23 Dec. Groentenveiling. Roode kool per 100 stuks f 4.50—f 6.50; Gele kool per 100 stuks f 2.90 f 3.90; Groene -kool per 100 stuks f 1 f 1.90; Uien per 100 K.G. f 4—f 5.10; Peen pre 100 K.G. f 2.50—f 4.25. BOSKOOP, 23 December. Bloemenvei ling. Rozen per bos van 10 stuks: Florex 701.40, Golden Ophelia 60—1.10, Hadley 44—60, E. G. Hill 70, Claudius Peruet 70, Columbia CO1.30, Butterfly 70—1.30, Will:. Kordes 1.50—2.Mad. Jules Bouciió Kordes 1.102.Rosalandia 601.10, Phoebe 601.10, Gloria mundi 30—60, Ger- mania 4460, Kilham 70—1.10, Boed Co lumbia 1.40, Edith Helen 801.70, Aug. Noack 56—1.—/ Chrysanten, tros 10—30, As paragus 10—33, Prunus triloba 50, BerhulH I 5075, idem II 30—45, idem J. C. v. Fol 50—61, Bonte hulst 48, Helleborus in pot 2941 perstuk, Androinedo Cotestie 4G, Pomsettia's 1926. ALPHEN a. d. RIJN, 23 Dcc. Groenten- veiling. Peen 3.7.70, Spruitkool I 6.— 7.50, idem II 3.4.Kroten 3.4.—, Uien 4.5.20, Brusselsch With 14.per 100 K.G. Seldery 1.502.10, Preij 1.50—2.20, Andijvie 1.1.20 per 100 bos, Kropsla I 4.— per' 100 'Stubs. Eierenveiling. Aanvoer 3585 stuk?. Kippeneieren 5.-r-5.G0, Eendeneieren ,3.40— 3.80, Kuikenseieren 4.— per 100 stuks. Eerstvolgende groenten- en eierenveiling op Woensdag 30 December a.s. VEUR. 22 Dec. Eierenvei.ing. Aangevoerd 16800 kippeneiereen f 4.50f 70.5 per 100 stuks; 293 eendeneieren f 4.50f 5.1Ö per 100 stuks; Gganzeneiereen f 0.16f 0.17 per stuk; 523 kippen f 0.75f 2.00 per stuk; 130 eenden f 1.1Ö—f 1.40 per stuk; 43 ganzen f 3.75f 6.00 per stuk; 623 konijnen f 0.75 f 5.05 per 6tuk; 30 duiven f 0.20f 0.25 p. stuk. ZOETERMEER-ZEGVAART. 23 Dec. '31 Eierveiling. Aangevoerd 4000 stuks eieren Prijzen kippeneieren f 4—f 5.90 per 100 st. eendeneieren f 4.80f 5.05 per 100 stuks. tw 1 e t-o f f I c i e 1). 4S8e STAATSLOTERIJ Trekking van Dondcrdan 21 December 1931 3e Klasse. 4e Llist. HOOGE PVIJZEN: 4099 12430 1000 15414 4u0— 190 15566 100.— °rl|iMt van f 45- 17 153 203 287 530 562 611 848 850 1177 1937 1980 2019 2119 2382 2390 2584 3013 3264 3325 3468 3744 3929 4116 4421 4468 4776 4929 5148 5396 5830 6085 6938 6958 7013 7092 7672 7900 8105 8256 8439 8626 8785 8982 9182 9763 10359 10405 10412 10511 10806 10947 11094 11119 11390 11489 11519 11653 11707 11824 11851 12124 12468 12170 130G5 13247 13680 13754 13945 14199 14336 14387 14391 14607 14932 15279 15363 16466 16627 17134 17142 17354 17658 17692 17893 18776 I8R45 19047 19113 19937 19060 20162 20291 20635 20084 Verbete ring 3e Klasse, 3e Lijst 8953 a. f. 8939; 9384 ir z. 9383

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3