UIT DE OMGEVING Firma G. H. MAAT - wunkooperu DONDERDAG 24 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 LEI MUI DEN. v Tooneel. De R.-K. Tooneelvereeni- ging „Ons Begin" te Nieuw-Vennep zal op Woensdag 6 Januari een uitvoering geven in de zaal van den heer J.' Sneeboer, al hier. Aanvang 7 uur 's avonds. Opgevoerd zal worden 't tooneelstuk in 3 bedrijven 't Vierde Gebod" en na de pauze de oerdolle klucht in 1 bedrijf „Moppie de Ongeluksvogel", 't Belooft een prachtavond te worden. Na afloop gezellig samenzijn. LEIDSCHENDAM. Jubileum. In aansluiting op een reeds geplaatst bericht, deelt de desbetreffende feestcommissie mede. dat het 23-jarig ambtsjubileum als vroedvrouw van mevr. OudshoornGlastra zal worden herdacht op Dinsdag 2D December a.s. Het cadeau, bijeengebracht door belang stellenden, zal door de feestcommissie wor den aangeboden op dien dag te elf uur voormiddag ten huize van de jubilaresue, terwijl recptie zal worden gehouden even- eens ten huize van de jubilarisse op dien dag van 2 tot 4 uur namiddag. Mochten er nog ingezetenen zijn, die door de commissieleden niet zijn bezocht en die toch hun bijdrage in dit feest wil len geven, dan zullen die giften gaarne ontvangen worden door de heeren D. P. v. d. Berg, Achterweg 81 te Veur, F. J. Zuijdwijk, Veursche Straatweg 133, te VeurJ. P. v. d. Sande, Veenwog 22, te Stompwijk, post Nootdorp en P. Huisman, Stompwijksche Reg 116, te Stompwijk. Kostelooze inenting. Op Woensdag 30 December, des namiddags te 2 uur zal in de O. L. School te Veur gelegenheid zijn tot kostelooze vaccinatie. Alleen kinderen beneden het jaar worden verwacht, terwijl de ouders verzocht, wor den hun trouwboekje mede te brengen. Eveneens zal op Woensdag 30 December dezelfde gelegenheid zijn voor de buurt schap Stompwijk van 23 uur in de R.K. Jongensschool te Stompwijk en op Don derdag 31 December van 34 uur ie Leid- schendam in het Gemeentehuis. Ook hier worden alleen kinderen beneden het jaar verwacht, terwijl ook de ouders hun trouw boekjes moeten medebrongen. LISSE. Personalia. Heden behaalde Mej. J. E. v. d. Tang het diploma van den Algemeenen Stenografen-Bond voor Steno-Typiste in de Ned. taal Voor Machinesohrijven slaagden Mej. A. L. Beumer en de heer P. v. d. Voort, alhier. (Leerlingen van de Pontschool, Steenschunr 14, Leiden). N00RDWIJK AAN ZEE. Personalia. Heden behaalde de heer J. C. Noppe, alhier, het diploma voor Machi nesohrijven van de Pontschool te Leiden, SASSENHEIM. Retraite H. Theresia. Gisterenavond had onder groote belangstelling in het K.S.A.-gebouw een vergadering plaats van het retraitewerk der afdeeling vrouwen. De presidente, Mej. v. d. Eist-Wassenaar open de met een welkomstwoord, in 't bijzonder tot kapelaan A. Rietveld, oud-adviseur en den tegenwoordigen adviseur kapelaan Westerkamp, die met ©enige woorden werd gcinstalleerd. De notulen werden na voorlezing onver anderd goedgekeurd. Als ingekomen stuk- werd behandeld een schrijven van het re traitehuis te Noordwijkerhout, om ook daar eens kennis mee te maken, waarmede in de komende maanden het bestuur rekening zal houden. Voorts een verslag van de feestviering ter gelegenheid van de 1000e retraite, wel ke is gehouden in de Thabor te Rotterdam. Ook werd hierin een dankwoord vermeld aan de afdeeling Sassenheim, waarin ge zegd wordt dat er door 517 vrouwen aan re traites is deelgenomen. Om de goede stemming ter vergadering te verhoogen werd eenige malen koffie ge schonken, beschikbaar gesteld door „Het Klaverblad" uit Leiden. Ook werden enkele voorwerpen gratis verloot, welke door de winke'iers waren beschikbaar gesteld. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeni- gipg 183 leden en 43 donatrices heeft. Bij de bestuursverkiezing werden de presidente en secretaresse bij acclamatie herbenoemd. Door de penningmeesteresse, Mevr. Ba der, werd verslag uitgebracht, waaruit b'eek dat was ingekomen f 509.52 en uitge geven f 374.20; batig saldo f 216.32, waar voor een dankwoord werd gebracht door de Presidente. Hierna werd een verloting gehouden van een 43-tal retraitekaarten. De oud-adviseur, kapelaan A. Rietveld bracht een woord van dank aan het bestuur voor de uitnoo- diging van de vereeniging, welke hij altijd een warm hart had toegedragen. Hem werd ook nog een kleine surprise overhandigd. Nog restte een- dankwoord aan Mej. G. Rotteveel, die met eenige muzieknummers den avond had opgeluisterd, waarna de Pre sidente dankte voor alles wat dezen avond was geschonken. OUD-ADE Aoto gestolen. Woensdagavond tegen den avond is voor de R.K. kerk alhier een ford-bestelauto van den heer M. uit Aalsmeer die aldaar aan het boomen planten was, ge stolen. De heer M. zag een hem bekend per soon plotseling met de auto in de richting Rijpwetering wegrijden. Onmiddellijk werd de gemeente-politie van Alkemade telefonisch met dezen diefstal in kennis gesteld, die op haar beurt het bericht terstond doorgaf aan de politie te Aalsmeer, Hoofddorp en Amster dam, in welke richting de dief naar later was gebleken, was weggereden. Daar de naam van den dader bekend is zal naar verwacht wordt de auto wel spoedig gevonden zijn. 0EGSTGEEST. Personalia. De dame» W. Bink en J. M. Pel, alhier, slaagden voor het examen Machineschrijven vanwege den Algemeenen Stenografen-Bond. (Leerlingen van de Pontschool. Leiden). OUDE-WETERING Stille Omgang. Gisteravond had in hotel Van den Bosch alhiar een bijeenkomst plaats tot oprichting van een afzonderlijke afdee ling van het Genootschap van den Stillen Om gang te dezer plaatse. De bijeenkomst stond onder leiding van den heer J. J. de Jong, die met nog 4 andere heeren een voorloopig bestuur had gevormd. De heer de Jong zette het doel der bijeenkomst uiteen en noemde enkele dringende redenen op, waarom het z.i. gewenosht was een afzonderlijke vereeniging te stichten. Als voornaamste dezer redenen noemde hij een goed verzorgde reisgelegen heid en voorts de beschikbaarheid van een voldoend aantal plaatsen bevattend lokaal, waar men na afloop der plechtigheden te Am sterdam zich tot het vertrek huiswaarts kan ophouden. Deze twee punten hebben de laat ste jaren wel «enigszins t« wenschen over gelaten. Na deze uiteenzetting gaf hij gele genheid aan de aanwezigen, 30 in getal, om hun meening hieromtrent naar voren te bren gen. Uit de hierna gehouden besprekingen bleek, dat men het algemeen met de plannen van het voorloopige bestuur eens was. Even- we! werd door verschillende aanwezigen be toogd, dat de doorvoering dezer plannen niet noodzakelijk tot gevolg moest hebben, dat men zich geheel van Roelofarendsveen zou los maken. Ten eerste is een plaatselijke af deeling alhier niet sterk genoeg om geheel zelfstandig aan den Omgang deel te nemen, terwijl voorts gewezen werd op de vergade ringen van het Genootschap te Roelofarends veen, waar verschillende malen sprekers van naam optreden en welke men niet gaarne zou missen. Het voorloopig bestuur deelde daar op mede, dat het afscheiden van Roelofarends veen geheel niet op den voorgrond staat, doch men wilde, door zich plaatselijk te organisee- ren meer zeggenschap verkrijgen, hetgeen zeker met meer succes zal kunnen geschie den, indien men gesloten optreedt. Hierna werd met algemeen® stemmen be sloten een plaatselijke afdeeling te stichten. Het voorloopig bestuur, dat vervolgens werd gekozen bestaat uit de heeren: J. J. de Jong, P. L. de Jeu, Th. Hoekstra, J. C. de Jong en P. de Jeu Sr. Een collecte welke hierna werd gehouden, teneinde de eerste onkosten te kunnen be strijden bracht ongeveer 9 op. Bij de hierna gehouden besprekingen werd aan het bestuur opgedragen een reglement samen te stellen, hetwelk in een volgende vergaderinge waartoe alle parochianen zul len worden uitgenoodigd, zal worden behan deld. Voorts werd het bestuur opgedragen besprekingen met de Afdeeling Roelofarends veen te houden en rekening houdend met het resultaat dier besprekingen nadere voorstel- le nuit te werken, welke voorstellen men in dien geest verwacht, dat de afdeeling een zoo groot mogelijke zelfstandigheid zal ver krijgen. Hierna sluiting met den chr. gróet. ROELOFARENDSVEEN Tuinderspatroonsvereeniging. Bovenge noemde vereeniging hield haar algemeene le denvergadering in de St. Pancratiuszaal. Aan wezig volgens presentielijst 82 leden. De vice- voorz., de heer Jac. de Jong Gz., heette de aanwezigen welkom en opent de vergadering met den christel. groet. De secretaris leest de notulen der twee voorgaande ledenvergade ringen, welke onveranderd worden goedge keurd. Bij punt 3: mededeelingen, deelt de voorz. mede alles wat tot nu toe gedaan is cm in een of anderen vorm steun te verkrij gen voor de tuinders. Tot nu toe is alleen voor de half-tuinders iets bereikt, die zijn ondergebracht bij de steunregeling voor de arbeiders. Thans wordt nog hard gewerkt om een steunregeling te krijgen voor kleine tuin ders, terwijl nog getracht wordt om voor de grootere bedrijven een renteloos voorschot te verkrijgen. Spr. heeft goeden moed, dat ook deze steunregeling tot stand zal komen en brengt hulde aan B. en W. en aan den heer Kampschöer als voorz. van het hoofdbestuur voor hun ernstig en krachtdadig pogen in dezen. Punt 4. Bespreking Trekkers-aangelegen heden in verband met de slechte vooruitzich ten. De voorz. deelt hieromtrent mede, dat de Trekkersvereeniging „Door Eendracht Sterk" van Bennebroek de trekkers uit ge heel de streek, waar bloemen worden getrok ken, tot in het Westland toe heeft bijeenge roepen teneinde te beraadslagen wat gedaan kan worden om hij een mislukking in het a.s. seizoen de trekkers nog eenigszins te bescher men en te behoeden voor algeheele ondergang Vandaag is wederom een vergadering ge houden in Haarlem aldus de voorz. De heer N. Koek, die deze vergadering heeft bijgewoond, deelde op verzoek van den voorz. hieromtrent mede, dat men op deze vergadering niet veel verder is gekomen, daar men eerst wil afwachten hoe het verloop van het bedrijf zal zijn, doch het verband tusschen de trekkers is tot stand gekomen en wanneer dit noodig mocht zijn zal voor hun belangen worden opgekomen. Bij punt 5 komt in bespreking het collec tief Arbeidscontract, dat per 1 Nov. is opge zegd en met 1 Februari a.s. afloopt. Hierover wordt een langdurige bespreking gehouden, daar de meeningen hieromtrent nogal uiteen loopen. Er worden verschillende vóorstélten gedaan, welke door het Bestuur aan St. Deus Dedit zullen worden overgelegd. Van de rondvraag wordt door verschillende leden gebruik gemaakt, welke alle naar te vredenheid worden beantwoord of aan wie behandeling wordt toegezegd. Ook deelt de voorz. nog mede, dat door het bestuur is candidaat gesteld in de vaca ture J. de Jong als bestuurslid van den tuin- dersbond de heer C. Huigsloot. Hierna slui ting met den christel. groet. VOORSCHOTEN. Personalia. Geslaagd is voor het diplo ma Machineschrijven (Algemeene Stenogra fen-Bond) Mej. M. M. Verhoeven, alhier. (Leerlinge der Pontschool, Leiden). Gevestigd sedert 1833 11842 LEIDEN ALPHEN AAN DEN RIJN. De politie op reukspoor. De heer F. v. d. V. was in het bezit van een stel flinke konijnen die bestemd waren voor de feest dagen van Kerstmis. Een er van was dan ook Woensdag reeds als offer voor een heerlijke Kerstmaaltijd gevallen. Dat heeft vermoedelijk de jalousie van anderen die „op een houtje moeten bijten" opgewekt, want in den morgen van Donderdag was het hok leeg, en bloedsporen buiten het hok wezen er op, dat de slachting op de zelfde plek had plaats gehad. De poltiie zal trachten de daders te vinden door in de Kerstdagen tijdens diner-tijd langs de huizen der ingezetenen te g^au, en door de reuk van gebraden konijntjes vast te stellen, waar mogelijke daders kunnen wor den gezocht. Z0ETERMEER. GEMEENTERAAD. Woensdagavond 7 uur vergaderde de Raad onzer gemeente onder voorzitter schap van den Burgemeester ten Raadhuize. Aanwezig 6 leden, de heer G. L. de Groot is met kennisgeving aiwezig. Bij loting wordl tot voorstemmer aange wezen de heer J. A. Duinisveld. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, woruen de notulen der vorige vergadering door den secretaris gelezen. Naar aanleiding daarvan doet de voorzit ter eenige mededeelingen over vragen, ge steld in de vorrge vergadering, bij de be- hanueling der begrooting. Deze mededee lingen leveren eenige besprekingen pp, waarop ten slotte wordt besloten een rechtsgeleerde te raadplegen. De mededeelingen, ais rekening en ver antwoording van aeu keuringsdienst voor waren over 1930, begrooting over 1932; pro ces verhaal van kasopname bij den gemeen te-ontvanger; goedkeuringsbesluiten van Ged. Staten passé exen zonder op- of aan merkingen des voorzitters hamer. Na eenige besprekingen wordt besloten tot het houden der Nieuwjaarscoliecte, waarvoor de wykverdeeling na de verga dering zal plaats hebben. Een parkeerverbod voor auto's wordt vastgesteld, met dien verstande, dat op even dagen aan den even kant geparkeerd moet worden, op de oneven dagen oan den oneven kant. Het rookverbod in autobussen wordt van de agenda gevoerd, na toelichting van den voorzitter. De verordening betreffende afkondiging straiverordeningen wordt gewijzigd en zul len die verordeningen voortaan door aan plakking opde gemeentelijke aanplakbor den w-oroen algekondigd. Vastgesuekl woideu ue pensioensgrond slagen van burgemeester L. R. iVüdaelburg en wijlen burgemeester F. 8. G. Bos. Tot het aangaan van een overeenkomst met de gemeente loeiii, betietienae het O. U. L. U. wordt besloten. Een* wijziging der begrooting 1931 wordt goeugekeurci. Hierna deelt de voorzitter mede, van den heer A. J. Bos twee portretten te heb ben gekiegen voor de gemeente van wij len ue nee.en U. L. J. l^os en 1. B. G. Bos. Bij de rondvraag wordt een vraag ge steld omtrent de kosten van het water, geleverd door de stichting „De Tien Ge meentenAiedegedeeid wordt door den voorzitter, dat de prijs van het water is verlaagd en eenige wijzigingen in de wa terlevering zyn gebracht. Hierna sluit de voorzitter de vergade ring met een korte toespraak, waarin hij o.m. opmerkte, dat hy hoopte, uat in 't nieu we jaar de goede toon in den Raad zal bewaard biyven. ZOETERMEER—ZEGWAART. Damwedstrijd. De uitslag van den gis teravond in hotel „de Gouden Leeuw" ge houden aamwedstryd tusschen „Dammen is Denken", alhier en „Esce.sior I" te Wad- dinxveen, ts ais volgt: 1. G. AdegeestJac, Schoenmaker 20; 2. A. van Wens veen— M. J. Boot 11; 3. A. van WellU. J. Hoo- gerbrug 20; 4. Th. Lexmond—H. Troost 11; 5. J. de WildeT. Baan 02; 6. J. Houtman—A. van Ringelenstein 0—2; 7. A. NüünA. Tol 02; 8. D. GroenheijdeW. van Ringelenstein 0—2; 9. N. i'riggen—J. Uitdenbtoek 20; 10. G. de KooterT. Broer 02. „D.I.D." behaalde 8 punten; „Excelsior" 12 punten. ALPHEN AAN DEN RIJN. Meccanoclub. Gisteren werd in het Zonaagsschooliokaal aan de Aarkade de Meccano-tentoonstelling geopend van de Alphensche Meccano-club. De zaal bood een aardige aanblik, door de vele werkstukken op technisch gebied die er te zien waren, speciaal hadden de jongens zich toegelegd op den bouw van de Hollancieche industrie aan den Waterkant, terwijl de onderaf dee ling van jeugdige vliegtuigbouwers zich had gespecialiseerd tot den vliegtuigbouw en wat daarmede samenhangt. Up een mi niatuur vliegterrein verheft zich een licht toren voor het vliegtuigverkeer, terwijl ook een meermagt voor luontschepen is waar te nemen. Te begrijpen valt, dat vliegtuigen en luchtschepen niet ontbreken. Deze be- weegns zich met flinke snelheid langs dra den welke langs de zoldering zijn gespan nen, een ringspoorweg met kunstig gecon strueerde bruggen, slingert zich over het geiieele terrein. De tentoonstelling biedt echter nog een scheepswerf, met een in aanbouw zijnd schip, baggermachine, hijschkranen en meer, wel een bewijs, dat onder de Alphensche meccano-club de lust tot het bevorderen en beoefening der tech niek vaardig is. Een bezoek aan deze ten toonstelling, die gedurende de Kerstdagen geopend is, is wel de moeite waard. Mannenkoor „Kunst na Arbeid". Gis terenavond gaf het mannenkoor „Kunst na Arbeid" in de Kerkzaal der Martha-Stich- ting met welwillende medewerking van de sopraansoliste, mej. van Drunen,en den heer J. van Beek uit Woerden, een Kerst uitvoering. De zaal was tamelijk goed bezet. Botsing. In de Van Mandersloostraat is gisterenavond <ie heer P. met zijn motor rijwiel tegen een auto gebotst, doordat de bestuurder v. G., zonder tijdig richting aan te geven, wilde kecren. De motor weid aanzienlijk beschadigd, terwijl P. met den schrik vrij kwam. Geboren: Leendert z. van H. Hoofien- doorn en H. H. Zijderlaan Annie d. van W. M. Klink en S. van Leeuwen Roelof z van C. W. van den Broek en J. Bos Cor nelis Paulus z. van C. M. van Haastrecht en M. W. Janmaat. Getrouwd: A. de Rover 25 j .en A. A. van Oost 27 j. Overleden: Geertje Hengeveld 59 j. Arie Verduyn, echtg. van A. W. van der Linden 80 j. Maarten van Donk, wednr. v. C. Verkade 80 j. Gevestigd: C. van Vliet en gezin, schipper, aan boord, van Alkemade. Eli sabeth AL van Gelder echtgenoot© van H. A. van Engelen, Raadwijkstraat 32, van Wijk by Duurstede. Johanna van Vliet, dienstbode, Riadeibuurt 51, van Kamenk. C. Vermeulen en gezin, grondwerker, Otweg 11, van Boskoop. Th. J. Arntz, broodoakker, Julianastraat 90, van Wage- ningen. Hilde Buzeman echtgenoot© van Th. J. Arntz, Julianastraat 90, van Renkum. Grietje Boer, Bloemhofstraat 23, van Hazerswoude. B. Roszak, veehouderskn., Rietv.pad 5a, van Duitsohland. W. C. No bel, veehouderskn., Jaagpad 2, van Reeuwijk. Vertrokken: A. Driessea en gezin, los arbeider, Utweg 11, naar Boskoop. Anna de Jong, Hooftstraab 230, naar Utrecht, Witte vrouwensingel 26. G. Roest, slagerskn., Steekterweg 7, naar Katwijk. Else Edelhagen, Hooftstraat 217, naar DuitschJand. W. F. Boere^ijn,' stuurman, Bteekterweg 130k, naar Amster dam, Pieter Aertstraat 7 III. Cornelia A. van Dijk, Gouwsl.weg 35, naar Leiden, Kr. Schieka-de 47. Elisabeth Cuperus, dienstbode, Hoorn 412, naar Franeker, Wil lie lminastraat 53. J. Hoekstra, broodb.- knecht, Hoorn 384, naar Franeker, Nieuw- hof 5. P. Oosterloo, veehouderkn., Ach- teimiddeweg 8, naar Oos bestelling werf. Elisabeth J. Veibleij, Rietveldgchpad 13, naar" Ter Aar. BOSKOOP. Kiesvereeniging. Dinsdag hield de R. K. Kiesvereeniging haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer Th. A. Houdijk, open de de vergadering met den christelijken groet en heette alle aanwezigen van harte welkom, in 't bijzonder de heer Sohölvinck, afgevaardigde van den Partijraad, welke dezen avond zou aanvullen door het hou den van een causerie over het kie-sreg.e- ment. Hierna volgde voorlezing van de notu len door den secretaris, den heer H. A. Boekraad, welke onveranderd werden goedgekeurd en geteekend. Uit het jaarverslag van den penning meester, den heer Pannebakker, bleek, dat er ondanks het verkiezingsjaar, nog een saldo van 67.27 was. De heeren Barends en de Jong werden aangewezen tot het nazien der rekening, die in de beste orde werd bevonden. De secretaris gaf een zakelijk verslag over het afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat het aantal leden dit jaar gestegen was van 496 in 1930 tot 577. Vervolgens werd door den voorzitter aan de orde gesteld de bestuursverkiezing. Af tredend waren mevr. Pannebakker-de Jong en de heeren G. Mens en Adr. Blom, dm allen met meerderheid van stemmen wer den herkozen. Als afgevaardigden voor de Kameroentrale werden herkozen de hee ren P. L. Binken en A. Brand Pzn. Voor zoover aanwezig namen allo hun benoe ming aan. Daarna gaf de voorzitter het woord aan den heer H. Echölvinck, die de herziening van heb kiesreglement uitvoerig uiteen zette. Hierna volgde de rondvraag, waarna de voorzitter üe aanwezigen allen hartelijk dankte voor hun opkomst. In het bijzonder dankte hij den heer Scholvinck voor zijn leerzame causerie en sloot met den chris telijken groet deze jaarvergadering. Collecto Crisiscorr.ité. De gehouden inzameling ten bate van het plaatselijke Crisiscomité alhier heeft de som van bijna 7000.opgebracht. LEIDERDORP. Personalia. De heer A. v. d. Zwet, al hier (leerling van de Pontschool, te Leiden) behaa.de het diploma voor Machineschrij ven van den A.g. Stenografven-Bond. Z0ETERW0UDE. Personalia. Onze dorpsgenoot Adria- nus H. J. Paardekooper behaalde het di ploma Machineschrijven vanwege den A'ge- meenen Stenografen-Bond. (Opge.eid door de Pontschool, Leiden). Gemeentelijke Aankondigingen DIENSTPLICHT. Aangifte ter inschrijving. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden, dat op de daarvoor in die gemeente aangewezen plaatsen is aangeplakt een openbare ken nisgeving, betreffende inschrijving voor den dienstplicht in Januari a.s. van de in 1913 geboren mannelijke personen. Voor vorenbedoelde inschrijving zal meer bepaald zitting worden gehouden ter Ge meentesecretarie (afdeeling Militaire Za ken), Breestraat 119, hoek Wolsteeg alkier, van des voormi'ddags 10 uur tot des namid dags 3 uur: óp Maandag 4 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de letter A of B; op Dinsdag 5 Januari a.s, voor hen, wier ges.'achtsnaam aanvangt met de letter 0, D, E, F of G; op Woensdag 6 Januari a.s. voor lien, wier geslachtsnaam aanvangt met de letter H, I-ofJ; op Donderdag 7 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de letter KofL; op Vrijdag 8 Januari a.s. voor hen, wier geslachtsnaam aanvangt,met de letter M, N of O; op Maandag 11 Januari a.s. voor hen wier geslachtsnaam aanvangt met de letter P, Q of R; op Dinsdag 12 Januari as. vppr hen, wier geslachtsnaam aanvangt met de letter S of T; op Woensdag 13 Januari a.s. voor hen, wier geslachtnaam aanvangt met de letter U, V of W tot en met We; op Donderdag 14 Januari a.s. voor hen, wier ges'achtsnaam aanvangt met de letter W van Wf af, X ,Y of Z. Door een ieder, die tot aangifte verplicht is, moet een uitstreksel uit het geboortere gister betreffende den in te schrijven per soon of het huwelijksboekje van diens ouders worden overgelegd. Indien het huwelijk der ouders door echt scheiding ontbonden is verklaard of de voogdij door een ander wordt uitgeoefend, moeten bovendien de hierop betrekking hebbende stukken worden overgelegd. Nadere inlichtingen hieromtrent kunnen worden verkregen aan de afd. Militaire Za ken voornoemd, op werkdagen van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 12 1/2 uur en van des namiddags 11/2 uur tot 3 uur; des Zaterdags van des voormid dags 9 uur tpt des namdidags 12 1/2 uur. Leiden, 24 December 1931. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, burgemeester. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. de N.V. Boekdrukkerij v.-h. L. va.n £(ifterik Hzn, en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een drukkerij in Hét 'pereëel Katserktraat No. 9 en Kolfmakersteeg Nis. 8, 10, 10a; b. de firma Z. Van dér Mey en rechtverkrijgen den tot het oprichten van een broodbakke- rij in het perceel Korte Mare No. 16; c. Phs. Mooten en rechtverkrijgenden tot hét c^wchton van een sr-ederij in het perceel Oude Vest No. 137; d. de N.V. Ban kef,fa briek „de Bij" en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een koek- en banketfa- briek op het percèel R oomburger laan; e. J. Erades en rechtverkrijgenden tot het op richten van een smederij in het perceel Laiïgebrug No. 9; f. J. la Rivière en recht verkrijgenden, tot het oprichten van een rookerij en zouterij van vleeschwaren in het perceel Haven No. 52; g. G. P. Hoogeveen en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een broodbakkerij in het perceel Morscb- weg. No. 32; h. A. H. van Noort en recht verkrijgenden tot het oprichten van een broorbakkerij in het perceel Doezastraat No. 2, hoek Raamsteeg; i. J. Korswagen en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een kuiperij iu het perceel Noorderstraat Nis 46; j. N. P. M. Dieben en rechtver krijgenden tot het oprichten van een stoom-, wa-sch- en strijkinrichting in het perceel Hooge Rijndijk No. 166; k. J. Kleine en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een fabriek vau matrassen, bedden en bed- vlokken in het peroeel Stationsweg No. 47a; L G. J. Alkemade en rechtverkrijgen den tot het oprichten van een broodbak kerij in het perceel Morsobsfcraat No. 58; m. H. W. Stoxen en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een metaalgieterij in het perceel Kloos of Vischpóort Nis. 5, 6, 7, 8, 9 en 10 (Koenesteeg)n. J. Duindam en recht verkrijgenden, tot het oprichten van een slagerij in het perceel Koornbrugs-teeg No. 2; o. W. de Lange en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een brood-, koek- en banketbakkerij in het perceel Jan Licvens- straat No. 5. Agenda De Zondagsdienst der huisartsen wordt' waargenomen door de doktoren: op lsten Kerstdag door De Graaff, Kist, Poortman en Timmermanop 2den Kerstdag Brui ning, Merz, Niemer, en Slarck; op Zondag 27 Dec. De Ja-ge f, Janssens, Muyzert en Veld huy zen. De Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door de doktoren: len Kerstdag Varekamp; 2en Kerstdag Hu- genhols; Zondag 27 Dec. Varekamp. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met V r ij d a g 25 Dec. a.s. (lsten Kerstdag) waargenomen door de apothe ken: G. H. Blanken Hoogewoerd 171, tel. I 502 en D, J. van Driessum, Mare 76 tel. 400. 1 Zaterdag 26 Dec (2den Kerstdag) neemt waar apotheek: C. B. Duijster, N. Rijn 18, tel. 523 en Zondag 27 Dec. apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9, tele- 1 foon 807.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2