UIT DE OMGEVING WOENSDAG 23 DECEMBER 1231 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Onder oon autobus geraakt. Ernstige brandwonden be komen. Te Meerveldhoven raakte een fietser uit Eersel dcor de gladheid van den weg onder een passeeiende autobus. De chauffeur stopte ©ogenblikkelijk, maar zag de ongelukkige nergens liggen. Eindelijk ontdek, e hij hem, hangende aan den mo tor en de uitlaatbuis. Een haak had hem aan zijn overjas opgetrokken. De ijlings ontboden geneesheer, dr. Haymakers, con stateerde hevige brandwonden over den geheelen rug en schaafwonden aan het gezicht. De kleeren op den rug waren finaal weggebrand. Na verbonden te zijn is de jongeman per auto naar huis ver voerd. Auto in de sloot. Twee in zittenden gewond. De heer H. uit Breda, reed met zijn auto te Leende bij de Barrier tegen een boem, de auto kwam in een sloot terecht. De heer H. liep een schouderfractuur op; zijn oudste zoontje brak een arm en een been. Het jongste zoontje, dat in het wa ter, onder den auto lag, kon nog bijtijds worden gered. Aan de gevolgen overleden. De 18-jarige kraandrijver de R., die Maandagmiddag op öjnion s Scheepssluo- perij te .re.nis under de kantelenden kraan was geraakt en ernstig werd gewond, is gisterenavond in het gröote ziekenhuis te Rotterdam aan de gevolgen overleaen. Brand te Anna Paulcwna. Tc Anna Faulowna is Maandagavond laar de voormalige kaasfabriek aan de Zand vaart door onbekende ooi zaak in asch ge.egd. In het gebouw, dat allang zijn vrje- gere ttSi.eu.miag verloren had, waiea thans een kruidenierswinkel, eon stoifeeiderij, een schilderswerkplaats en een rijwiel handel ondergebracht. Het gebouw was siechts laag vei zeperd. Van de verdere ge dupeerden was de rijwielhandelaar niet ver/.eae.d. De belendende perceelen werden met moeite behouden. VERGIFTIGING? Arrestatie van een vrouw. Zondagmiddag is le Temeuzen op last van de justitie ie Middelburg ue vrouw van A. M. gearresteerd. Maandag is hel parket uit Middelburg ver0ezeld van dr. Hulst uit Le.den over- geaumen tot het verrichten van een sectie op net lijk van de eenige weken geleden overleden uuisnoudsiei mej. Leenhouls. Maandagmiddag is de gearresteerde vrouw naai nei, hurs van bewaring te Miu- deiburg overgebracht. Het geruent heelt zich verspreid, dat vermoedelijk vergiftiging heeft plaats ge vonden. Zondagmiddag is een huiszoeking ge schied en huize van A. M. mej. L. kwam hier dikwijls aan huis. EEN LAFFE AANRANDER AAN HET WERK. In den laatsten tijd is het eenige malen voorgekomen dat een onbekend gebleven manspersoon des -avond op de Laan van Nieuw Oost-indië ie Voorburg meisjes of vrouwen heeft aangehouden en geslagen. Ook verleden Zondagavond, loen er op genoemde laan weinig verkeer was, zijn een drietal dames, vermoedelijk door het zelfde individu mishandeld. Twee harer werden daarbij aan het hoofd gewond. Een andere dame, die per fiets van Den Haag naar Voorburg reed, werd ter hoogte van de voormalige tol aangespro ken door een man^ die eveneens een fiets bij zich had. Hij zeide haar rechercheur van politie te zijn en raadde haar aan, niet langs de Laan van Nieuw Oosteinde te rijden, wijl daar dien avond reeds drie dames waren overvallen, doch een ande ren weg te nemen en hij wees daarbij op een nog eenzamer zijweg. De dame gaf aan deze raadgeving geen gehoor, doch reed langs de Laan van Nieuw-Oosteinde verder. Hij zou haar dan maar vergezel len zeide hij toen, dat was toch „veiliger". Ofschoon de man niels tegen haar on dernam, kwam zijn wijze van optreden de dame toch wel eenigszins zonderling voor. Te Voorburg aangekomen, informeerde zij daarom ter bevoegder plaatse of deze per soon inderdaad een rechercheur van poli tie kon zijn geweest. Dit werd haar toen met de grootste stelligheid ontkend. Ver meed wordt, dat deze pseudo-rechercheur dezelfde persoon is, die de verschillende overvallen van dien avond op zijn gewe ten heeft. Voorts kwam ons ter oore. dat in den laatsten tijd ook op andere minder drukke toegangswegen naar Den Haag vrouwen en meisjes zijn lastig gevallen. „Msbd." Algerreene vochtpartij op de Doetin- cherr.sche veemarkt. Gistermiddag omstreeks 12 uur ontstond op de veemarkt te Doelinchem verschil over den verkoop van een koe tusschen een veehandelaar uit Dinxperlo en een koop man uit Barneve'.d. Het geschil leidde tot een vechtpartij, waaraan verschillende deelnemers actief gingen deelnemen, zoo dat het op een veldslag met klompen be gon te lijken. Velschillende personen wei den bloedend verwond. Toen de varkens- handelaar M. uit Varsseveid, met een klomp een ernstige houfdwonde kreeg, wist deze zijn woede niet beter te koe'en, dan door op zijn vrachtauto te springen, en ondanks waarschuwingen van om- staanders op de groep in te rijden met het gevolg dat een onschuldig toeschou wer, zekeie Derksen uit Zutphen onder den auto raakte en in een naburig café moest worden binnengedragen. De ver wondingen zijn niet van ernstigen aard. D. kon per auto naar zijn woning worden vervoerd. Een uitgebreid politic-onderzoek is aan den gang. LEIMU IDEN. Schietwedstrijd. Do aïdeelmg Leimui- den, iiijnzaterwoude en Uude-Weie.ing van de Vrijwillige. Landstorm Stelling Amster dam, hield ui den zaal van den heer Snee- I boer alhier haar jaailijksciie prijsschiet- I weustrijd. Het hoogst aantal punten De- haalde ue heei J. VV. de Boer te Rijnzatcr- i woude met 49 punten. De prijzen zullen do I winnaars met de a.s. propapaganda-avond, 1 welke zal gehouden wopden in de maaid I Januari a.s. uitgereikt worden Deze pr<>- paganda-avond beloofd zeer gezellig te worden, daar de viool- en tooneelclub van Alkemade zijne medewerking hieraan zal verleenen. Geboren: Aafke, d. van E. Folkerts- ma en L. Been. ZOETERMEER. Inenting. Dinsdagmoigen 29 Decem ber om 9 uur, is ten huize van dokter "W. E. Steur gelegenheid tot kostelooze inenting j en herinenting. Trouwboekjes medenemen. Geel 30cf. Groen 35<± Rood 40<t. £tt tfisdfccvpe ^ahak. ROELOFARENDSVEEN. Kiosvereeniging. De voorzitter heet de weinigen, die aan dén oproep ter vergade ring gevolg hebbun gegeven welkom, met name de welectw. heer Kap. Bijl en open de de vergadering met den christelijke» groet. Spr. memoieert liet overlijden van Mgr. Nolens en verzoekt allen op te staan om door een kort gebod den overledene te herdenken. Door Kap. Bijl woidt een kurt gebod verricht. De voorzitter üe spieekt dan de stemmingen voor de Pro vinciale Staten en den Gemeenteraad. Al was bij de stemming voor de Prov. Staten hei doel niet geheel bereikt, door het over lijden van den heer Veelenturf werd onze caiiviidaai als eeisie plaatsvervanger als disi.s opvolger benoemd, zoudat met rec'it gezegd mag worden, dat onze propaganda goe~e vruchten hceit afgeworpen. Andets ging het bij de Gemeenteraadsverkiezingen, docht het gebeurde te herhalen heeft geen doel. De voorzitter verzoekt daaruin <len secretaris de notulen ie willen lezen. Deze worden unverandeid vaslgesle.d. Hét jaar verslag wordt hierop door den secretaris uiigeu.aciit, naar aanleiding waarvan de heer Leo Van der Meeir een kleine opmer king maakt. De voorzitter dankt den se cretins voor het uiigeorac.ite vers.ag. Nu volgt de rekening en verantwoording van den penningmeester. De rekening van den penningmeester luicit, dat hij nog op he den in kas heelt een bedrag van ruun .10, maar aan de Centrale Kiesvereeniging Al kemade moet nog wo; den afgedragen runn ƒ90.-. Up verzoek van den voorzitter wordt de rekening gecontrolecid-door de heeren Van der Meer en Huigsloot, waarna de heer Huigsloot rappoilecri,, dat de rekening in orde is. De voorzitter iTankt de.i penning meester voor het gehouden beheer en de commissie voor het nazien. De heer Rietbroek, wórdt bij acclamatie herkozen, echter maur-voor een jaar. In een völgende leden vergadering wor.it op oe agenda een punt geplaatst: Is het vcr- e-enigbaar raadslid cn bestuurslid van de Kiesvereeniging te zijn? Bij de uitspraak van de ledenvergadering zullen dan de raadsleden, die besluurs.id zijn van de Kiesvereeniging zich neerleggen. De heer Van Egmond wordt eveneens bij acclama tie herkozen. Beide heeren nemen hunne herbenoeming aau. Tot het nazien van de rekening van den penningmeester der Cen trale Kiesvereeniging wordt aangewezen de keer P. Huigsloot, die zich daartoe bereid verklaart.. Voor de rondvraag geven zich drie leden op. Door de heeren Van der Meer en Van Emmerik wordt besproken de benoeming van een Commissie van Advies; de een be spreekt de mogelijkheid om met nog meer lijsten uit te komen, de ander wil met een lijSt volstaan en vraagt om georganiseerd overleg om dan vervolgens een stemming tehouden over de canilidaten van eiken stand afzonderlijk. Voorts wordt nog de vraag gesteld of er wel een recht is om een Commissie voor Georganiseerd- Advies te benoemen. HIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 24 Dec. Huizen 1875 M. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.00 dito. 10.15 Ziekendienst. 10.4511.30 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15—2.09 Concert. KRO-orkest o. I. v. J. Gerritsen. 2.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 2.15—3.15 Gramofoonot. 3.153.45 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Kinderuur. 6.09 Piano-recital door T. v. d. Pas. 6.45 Vragen halfuurtje. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8 00 Concert door de H, O V. o. 1. v. F. Schurman. O.a. 5de Symphonie, Tschai- kowsky. 9,00 Kerstklokkenbespeling door J. Vincent [Kon. Paleis, Amsterdam). 10.0010.45 Vervolg concert. O.a. 2de Syro- nhorie. Beethoven. Na afloop Vaz Dias en Gramofoonplaten. Hilversum, 298 M. Uil sluitend A. V. R. O.-uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10,30 Orgelconcert, Pierre Palla. John Hel den. (viool). 11.30 Kommer Kleyn leest voor. 12.00 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 2.30 Concert door het Winkels-Trio. 4.00 7iekenuur. 5,00 Gramofoonpl. 5.307 00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.00 Sportpraatje H. Hollander. 7 20 Gramo'oonplaten. 7.30800 Schola Cantorum, o. 1. v. H. Cuyners. 8-00 Concertgebouw Kamer-orkest o. I. v. A v. Raalte. Symphonie nr. 28. C-Dur, Mo zart. 8 30 Vervolg Schola Cantorum. 9.00—9 45 Concertgebouw Kamer-orkest. Serenade nr. 7 (Haffner-serenade), K. V. 250, Mozart. 9 4510.15 Kerstklokken (carillon der Ka- thedr. Basiliek te Den Bosch door Toon v. Balkom). 10.15 Vaz Dias. 10.3012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelconcert door W. S Vale. 1.05 Gramofoonpl. 2.20250 Concert (bariton en viool). 3.30 Kerstconcert (koor en orgel). 5.05 Dansmuziek Marius B. Winter en zijn orkest. 5,35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Concert op twee vleugels. 7.20 Lezing. 740 Berichten. 7.50 Operette-concert. „Hold my Hand" van Noel Gay. Solisten en BBC Theater or kest o. I. v. L. Woodgate. 8.50 Kerstconcert door Koor en Radio-Mi- litair orkest o. 1. v. Robinson. 9.20—9.35 Berichten. 9.40 Lezing. 9.55 Militair orkestconcert. O.a. Ouvert. Tannhüuser, Wagner. 10.50 Kerkdienst. 11.0512.20 Dansmuziek, Ambrose en zijn orkest. „R a d i o - P a r i s", 1725 M. 8.05. 12.50, 1.25. 7.50. 8 20 Gramofoonpl. 9.05 Fragmenten uit „De Messias", Hön- del. 9.20 Het Philh. Orkest van Parijs o. 1. v. M. Klemperer. O.a. Symphonie In G. Mozart en 8ste Symphonie, Bruckner. Hierna tot 2.20 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.25—7.20 en 10.40—12.10 Gramofoonpl. 12.251.50 Orkestconcert. I.50 Gramofoonpl. 2.35 Kerstprogramma. 3.55 Voor de kinderen. 4.50 Kerstavond in Duitschland. 5.20 Orgelconcert. 5.55 Klokkengelui a. d. Rijn. 6.10 Soester Gloria (koorconcert). 8.2010.05 Solistenconcert. O.a. liederen van Wolf en Pianosoli van Beethoven. ICalundborg, 1153 M. II.201.20 Orkestconcert u. h. Palace-ho tel. J .503.50 Middagconcert Radio-orkest en solisten. 5.20 Kerstliederen. 7.208.35 Kerstconcert. O.a. Sonate voor 2 violen, cello en orgel, Corelli. Brussel 508 en 338 M. 12.352.05 Gramofoonpl. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert o. 1. v. Kumps. O.a. Fnnt. „De Dochter v d. Tambour-majoor, Of fenbach. Hierna tot 12.20 Gramofoonpl. 538 M. 12.35—2.05 Gramofoonpl. 5.20 Orkestconcert. 6.20 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert door het Omroeporkest. O.a. Ouvert. Calif de Bagdad, Boieldieu. Hierna tot 10.20 Kerstprogramma. Rome, 441 M. 8.20 Kerstconcert o. 1. v. Rilo Selvaggio. O.a. Werken v, Berlito en Respighi. Zeesen, 1635 M. 7.20 Twee kinderen zingen Kerstliederen. 7.50 Kerstconcert voor strijk-trio met piano 8.209.20 Kerstklokkengelui. 9.3511.20 Kerst-avond. 11.2012.20 Mis in de Kloosterker der Be nedictijner Abdij. De voorzitter beantwoordt de sprekers en zegt, dat het uitkomen met nog meer lijsten nog meer verdee.ing geeft en waar schijnlijk zal er bij een volgende verkie zing wel een nieuw wettelijk voorschrift zijn. De Commissie van Advies was geheel reglementair benoemd, daar de R. K. Staatspartij dit alzoo heeft vastgesteld. Daarna werd door de heer Eekman de opmerking gemaakt, dat er zoo weinig raadsleden aanwezig waren; voor de ver kiezing ziet men ze allen. De voorzitter moet het gesprokene beamen en brengt tevens nog ter kennis van de leden, mon deling van den heer De JoDg bericht vun verhindering te hebben ontvangen. Spr. draagt den secretaris op de afwezige raads leden er op attent te maken, dat hunne aanwezigheid ter vergadering gewensehl is. Na neg enkele vertrouwelijke besprekin gen sluit de voorzitter de vergadering na alien dank te hebben gebracht. ZEGWAART. Inenting. Ten huize van dokter J. W. Palte bestaat op 24 December a.s., des mid dags tusschen 1 en 2 uur gelegenheid tot kostelooze inenting en herinenting. Voor het juiste invullen der namen en verdere gegevens, wordt medeneming der trouw boekjes aanbevolen. Por-sonalia. Door Burgemeester en Wethouders is aan den brandmeester J. Reeuwijk eervol ontslag met dankbetuiging, als zoodanig verleend en in diens plaats benoemd de heer C. J. Veldhuyzen. ZOETERMEER—ZEGWAART. Bekroning. Up de nationale konijncn- tenloonstelling van de Deltsche Konijnen fokkereclub, gehouden in de sociëteit „Eensgezindheid" te Delft, behaalden 10 leden van onze plaatselijke pluiimee- en konijnenfokkersvereeniging „Door Veredo ling Verbetering'! met 30 inzendingen ko nijnen 15 eereprijzen, 9 eeiste prijzen, 5 twede prijzen en 3 derde prijzen. FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit het Engelsch van HAEDUN HiLL. 37) Om heel andere redenen, waarbij derge lijke gevoelens zeker geen rol speelden, was een an-ere politie-eutoriteit niet heele- maal tevieden over den vermoedelijke af loop van het proces. Dit was sergeant Scott van Scotland Yard. Zijn beroeps instinct zei hem, dat het Wenslade-myste- rie wat al te glad verliep. Het was een axioma voor hem dat, indien er iets on verklaarbaars was in een schijnbaar een voudige zaak, deze dan meestal niet een voudig maar buitengewoon gecompliceerd was. Het onverklaarbare punt, dat hem irri teerde, was do onmogelijkheid om het ver band te vinden tusschen het pistool, waar mee de predikant van Beacon Audley was gedood cn don gearresteerde, die onge twijfeld de schuldige was. De jonge VVens- lacle was geen ervaren misdadiger en het was nauwelijks aan te nemen dat hij sluw genoeg zou zijn om alle sporen van de wijze, waardoor het wapen m zijn bezit was gekomen, uit te wisschen. Bovendien, als de theorie van den aanklacht juist was, dan was de misdaad in een eerste opwel ling gepleegd en dat klopte niet r/nt het zich op een listige manier verschaffen van een moordwapen. Drie dagen voor de terechtzitting zocht Scott majoor Wilbraham in zijn werkka mer in Wroxford op, om hem te vertellen, dat hij zich heelemaal niet bevredigd voelde. De uitspraak staat van te voren vast, commissaris en ik houd niet van te voren vaststaande uitspraken, vooral wanneer ze berusten op een volledige kennis van fei ten. De jongen is waarschijnlijk de schul dige, maar ik wou hem niet graag aan de galg hebben zonder te hebben ontdekt hoe hij aan dat pistool komt. En ik heb heel Engeland doorgesnuffeld en er geen spoor van kunnen vinden. Commissaris Wilbraham gooide zijn half opgerookte sigaar in den leeren haard en zei levendig; U zit op het oogen- blik over het ze'fde te piekeren, waar ik mijn hoofd ook al mee gebroken heb, zei hij. Mijn zenuwen zijn gewoon op. Maar luister eens, misschien is er een man, die ons op het spoor kan brengen en die mis schien meer speurderswerk in zijn leven heeft gedaan dan wij samen ooit zullen doen. Is 't heusch meneer? En wie is dat pracht-exempiaar dan wel? vroeg Scott een beetje stijf. Maar het volgende oogenblik had hij die reserve laten varen. De naam, die de com missaris noemde, dwong ook zijn eerbied af, ofschoon de roem die hem had om straald. bij het groote publiek reeds lang verbleekt was. Elisha Crowe? herhaa'de hij op een toon van groot respect. Hoe komt die hier verzeild? Ik dacht dat hij al lang dood was. Ne dat hij zich buitengewoon ver dienstelijk had gemaakt in den st ijd tegen de Klu-Klux Ivlan in Amerika, heeft hij zich hier in Beacon Audley teruggetrok ken, antwoordde Wilbraham. Hij werd voortdurend met moord bedreigd en toen koos hij dit dorp als een veilige schuil plaats. In denk dat hij, toen hij ouder werd, zich niet meer tegen zoo'n voortdu rende bedreiging opgewassen voelde. Ik twijfel er aan* of de bevolking hier ooit van zijn heldendaden heeft gehoord, maar als dat wèl het geval is, zullen ze die nooit in verband brengen niet het onaan zienlijke kereltje dat hier is komen wo nen en toevallig net zoo heet als de be roemde detective. De toenmalige commis saris kreeg opdracht het geheim van Elisha Crowe te bewaren en alle opvolgers kregen deze waarschuwing. Hij is een van de knapste speurders die er ooit geweest is, zei de man van Scot land Yard. Daar hij om zoo te zeggen tus schen dit mysterie leeft, moet het wel de. moeile waard zijn, in ieder geval zijn mee ning eens te hooren. Om geen aandacht te tvekken lieten de commissaris en Scótt hun auto bij de her berg staan en wandelden naar 't huisje van Elisha Crowe. Zij vonden hem bezig zijn bloemen te gieten in zijn lakje tuin en Scot ontging den verschrikten blik niet, dien het man neke op den commissaris wierp. Want Elisha voelde zich nog niet klaar voor een vertrouwelijk gesprek met dezen. Hij was nog steeds verward door zijn bevin dingen in Wardour Street. Hij durfde in ieder geval hiervan nog niets vertellen voor hij wat meer wist. De commi'snris groette den kleinen man hartelijk en zei: U weet. mr. C'owe dat i!:, evenals mijn voorgangers belast ben met uw bh- i zonder bescherming en daarom zal het u niet verwonderen als ik u zeg dat wij zeer veel waarde hechten aan uw theorie over het drama op de pastorie. De oude man, blijkbaar verheugd over het compliment, zette zijn gieter neer en maakte een afwerend gebaar. Ik ben maar een waardelooze schil, meneer cn al zeventig jaar, maar ik heb zoo mijn liefhebberijen en mijn gedachten. Komt u binnen, en dan moet u voor u zelf maar uitmaken wat ze waard zijn. Hij ging hen voor naar zijn zitkamer en verzocht zijn bezoekers te gaan zitten, een beetje zenuwachtig en omslachtig de stoelen bijschuivendj om eenige tijd te winnen tot nadenken. Voor hij de stoelen neorgezet had waar hij ze wilde hebben, had hij zijn besluit genomen. Hij zou de politie-ambtenaren iets vertellen, maar niet alles. Hij zou hen zijn theorie mededee- len, maar de feiten, die hij had ontdekt, toen hij probeerde bewijzen voor die theo rie te winnen, zou hij verzwijgen. Want die feiten zouden, zooals Ravenscar had uit gedrukt, den strop om Dick Wenslade's hals dichttrekken. U weet, dat een theorie zonder be wijzen evenveel waard is als een vogel zonder vleugels, begon hij, Ik wil u mijn theorie mccdeelen maar bewijzen kan ik ze niet. Eet is aan u heeren, de bewij zen te vinden, wanneer u mijn theorie de moeile waard vindt. Ilij hield even op en ging na eenige oogenblikken verder: Ik pclnof, dat de predikant gelood werd door Carter Ravenscar. den secreta ris van Lord Monksilvcr. fk geloof dat het uit den weg ruimen van diens twee e:fve- nan en zijn motief was, zoodat hij zijn I lordschap zou kunnen opvolgen. Zooals u weet hee.t hij zeer veel invloed op de» ouden pair en hij zou hem dwingen om hem zijn bezitting na te laten. Majoor Wilbraham liet een geluid hoo ren dat klonk als een afkeuring, alsof hij iets beter dan dit had verwacht. Ik weet heel goed wat u donkt hee ren, ging Elisha voort, n.l dat Ravenscar dominee Wenslade niet kan hebben dood geschoten, omdat hij met Lord Monksil- ver buiten op het grasveld liep toen het schot viel. Maar over dat bezwaar ben ik heen gestapt. Door de welwillendheid van miss Yvonne Wenslade was ik in de gele genheid de studeerkamer van den overle dene te doorzoeken. Ik ben er vrijwel ze ker van dat het pistool automatisch werd afgevuurdwaarschijnlijk was het zóó geplaatst, dat het Mr. Wenslade in den rug moest treffen op het moment dat hij in zijn stoel voor de schrijftafel ging zit ten. Goeie genaderiep de commissaris. Dat zou hij dan hébben moeten klaarspe len in den tijd dat hij in den tuin on Lord Monksilver wachtte, terwijl de familie bij een was in de ontvangkamer. Toen had hij tijd genoeg. Ga door, mijnheer Crowe, er is meer, is 't niet zoo? zei Scott kortaf. Niet veel. antwoordde Elisha eenigs zins ontwijkend. Maar misschien genoeg om mijn theorie aannemelük te maken. Ik vond sporen van verschoeide plekken aan een bnel-en'egger op een van do planken van de boekenkast, die heelemaal viel builen de lijn van de deur naar de getrof fene. Achter het boek moet kort geleden een groote schroef zijn aangebracht in den achterkant van de kast. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9