NED OOST-INDIE SPORT LUCHTVAART UIT DE OMGEVING DINSDAG 22 DECEMBER 193! DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 12 Verduistering bij spaarbank te Solingen. Een der leiders van de stedelijke spaar bank te Solingen, Ernst Knecht, is ge vlucht. Knecht heeft verduisteringen ge pleegd. tot een totaalbedrag van 50 000 Mark, dat hij ten eigen bate heeft aange wend. Tot nu toe is men nog niet op het spoor van den voortvluchtige. De burge meester heeft alle ambtenaren bij de spaar bank, die samenwerkten met Knecht, han gende het onderzoek geschorst. KNAPPE KWAKZALVERS TE PADANG. Een handige goocheltruc met slangenbeten en medicijn-steentjes. Onlangs zag men te Padang een paar Voor-Indiërs, die trachtten den goe-dge-, loovigen inlanders medicijnen te verkoo- pen. Het begon met enkele goocheltoeren om publiek te trekken, waarna, boen dit in voldoende getale verschenen was, de verkoop van de oliën etc. begon. De handel lukte echter niet bijzonder. De zwarte steentjes, welke te koop werden aangebo den te-^en slangenbeten, wonden etc. vonden geen aftrek, zelfs al werd e.r bij vertelt, dat die wonderkeien van Mekka afkomstig waren. Een der inlandsohe toeschouwers drong toen plotseling naar voren, maakte de twee verkoopers voor oplichters uit, én beschuldigde hen, dat zij waardelooze kie zelsteentjes aan den man brachten. D,e Voor-Indiërs werden boos en tartten den man de proef op de som te nemen, door zicè door een hunner slangen te laten bijten en dan de geneeskracht van den zwarten steen te beproeven. De waaghals dorst het natuurlijk aan en het pu bliek werd vergast op het gezicht, dat de man door een slang in de hand werd gebe ten. Weldra begon de ongeloovige Thomas te schreeuwen van pijn, terwijl de hand be bloed geraakte. Een ieder mocht de wond jes bekijken. Nu werd een der steentjes er op gelegd en ziet, binnen een paar minuten was de pijn verdwenen, het bloeden opge houden en waren de wondjes gesloten. Dat de wonder-steentje-s, raison van 25 cent, daarna wegvlogen, behoeft zeker geen betoog. Dezelfde inlander onder wierp zich later nog aan een snijproef met hetzelfde verbluffende resultaat. Wat voor handige truc hier toegepast wordt, weten wij met, doch dat een inlander uit het pu bliek zich zoo maar voor dergelijke gevaar lijke experimenten leent, lijkt ons verdacht, zegt de „Sum. Bode", die dan ook de aan dacht van de politie op deze twee wonder dokters vestigde. VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. DISTRICT LEIDEN. Het districts-bestuur houdt morgen, Woensdagavond, 8 uur een bestuursverga dering in den Burcht te Leiden, alwaar al lereerst de nieuwe Geestelijke Adviseur zal worden geïnstalleerd. Aan de orde komen verder de Leidsche Courant-beker, junioren- tournooi, districts-e'ftal en promotie-kwes tie der tweede klassers. De besturen der vereenigingen in het dis trict Leiden worden hiermede er nog eens op attent gemaakt, dat deze vergadering ook door hen mag worden bijgewoond en zij een adviseerende stem in sommige zaken hebben. Ook indien de een of andere ver- eeniging een zaak welke voor haar van be lang is wensoht te bespreken, is zulk een bestuursvergadering een goede gelegenheid. Wij rekenen op een behoorlijke belang stelling; in ieder geval de vereenigingen met tweede klassers verwachten wij zeker, alsmede de e'ftal-commissies van de senio ren en de junioren. TH. BERGEKJS, Secr.-Penningm. KON. NEDERLANHSCHE VOETBAL- BOND. De Ooievaars buiten Bondsverband geplaatst. Naar wij vernemen is de wedstrijd De Ooievaars—D.V.V., voor de 4e klasse A., af gelast, omdat in de Zaterdag gehouden be stuursvergadering van den K.N.V.B. be sloten is De Ooievaars buiten het Bonds verband te plaatsen. Aanleiding vormde het optreden van De Ooievaars in den wed strijd tegen V.O.G.E.L., doch tevens werd in oogenschouw genomen dat de vereeni- ging in het ver1 eden aJ diverse straffen wa ren opgelegd, o.m. een voorloopige schorsing 't Is voor het eerst, dat de Bond een derge lijke straf oplegt. (Sportkr.). GYMNASTIEK R. K. Gymnastiekvereniging Jeanne d'Arc. Het bestuur maakt bekend dat a.s. Don derdagavond de'dames-leden van half 8 tot 10 uur geen les hebben. ROEIEN JAARVERGADERING NED. R0r'10MD, Het wedstrijdprogramma vastgesteld. In „Krasnapolsky" te Amsterdam, werd de jaarlijksche algemeene vergadering van den Nederlandschen Roeibond gehou den onder voorzitterschap van den heer 0. W. G. Mieremet. Ma goedkeuring der notulen las de voor zitter het jaarverslag voor, waarin bet overlijden herdacht werd van de heeren J. J. Blussé en J. H. v. d. Waals, bij wel ke herdenking do aanwezigen zich van hun zetels verhieven. Aan de orde was nu de kwestie van het officieel orgaan. Het bestuur stelde voor ook voor 1932 „De Revue der Sporten" als officieel orgaan te beschouwen. De heer Bluss-é van de vereeniging De Maas kon zich niet met het bestuursvoorstel ver eenigen en stelde voor een ander orgaan te kiezen. Met 62—3 stemmen werd door de vergadering besloten het voorstel van het bestuur te verwerpen en „De Revue der Sporten" niet meer als officieel orgaan te kiezen. Met algemeene stemmen werd besloten als officieel orgaan een weekblad te kiezen, dat voor de watersuort de grootste propagandistische waarde bezit en in dit verband werd ,.De Waterkam pioen" genoemd. Het bestuur zegde toe, stappen in dezen te zullen ondernemen. Het bestuursvoorstel omtrent de eisohen van het vaardigheidsdiploma werd aange nomen, met dien verstande, dat de tijden voor wherries voor dames gewijzigd wer den in resp. 2 uur 20 en 2 uur 35 min. Als wedstrijddata voor het komende seizoen werden genoemd: 5 Mei: Ned. Studenten Roeibond. 1921 Mei: Hollandiawedstrijdpn. 14 dagen hierna K. N. Z. en R. V. De daarop aansluitende Woensdag: wedstrijd om den Telegraafbeker. Willem III 14 dagen na de wedstrijden van de K. N. Z. en R. V. 2526 Juni: wedstrijden van Nereus. 2324 Juli: kampioenschappen Neder- landsche Roeibond. 2324 September: Hollandbeker. De begrooting, vermeldende een bedrag van 4880 werd goedgekeurd. In de vacature van het aftredend lid, den heer Peereboom, werd met algemee ne stemmen gekozen dr. Te Hennepe. In de vacature-dr. J. G. Bosma werd met 34 stemmen gekozen dr. J. B. Buyze tegen den heer v. d. Meer van Kuffele met 29 stemmen. Vervolgens werd de wisselprijs voor de vaardigheidsproeven over 1931 uitgereikt aan den voorzitter van Het Spaarne. POSTDUIVEN „De Trekvogel" (Leiden). Bovengenoemde vereeniging hie'.d Zater dag en Zondag j.l. haar 7e clubtentoonstel ling van postduiven in café Olympia, Mare 106. Als keurmeester fungeerde de heer Brons uit Schiedam, keurmeester vliegtype, die naar aller genoegen de duiven heeft beoor deeld. De uitslag was als volgt: Onbevlogen oude doffers: ]e pr. J. Selier, 2e pr. H. Wallaard,;.., ^e pr M. G. Vinke- steijn. Onbevlogen oude duiven: le J. Selier; 2e A. P. de Kroon; 3e L: 'flbroeijn. Onbevlogen jonge doffers: le J. Selier; 2e L. de Romijen; 3e D. Klootwijk. Onbevlogen jonge duiven: le J. Selier; 2e M. G. Vinkesteijn; 3e D. Klootwijk. Vliegklasse jonge-doffers: le M. G. Vin kesteijn; 2e J. Se.ier; 3e W. Ka paan. Vliegklasse jonge duiven: le.pr. M. G. Vinkesteijn; 2e J. Selier; 3e A. P. de Kroon. Vliegklasse oude doffers 100—300 K.M.: le H. Wallaard2e J. Selier; 3e A. P. de Kroon. Vliegklasse oude duiven 100300 K.M. le C. v. Rooden; 2e H. WaLeerd; 3e W. Kopaan. Vliegkla.se oude doffers 300600 K.M.: le J. Selier; 2e H. Wallaard. Vliegklasse oude duiven 300 600 K.M.: le M. G. Vinkesteijn; 2e H. Wallaard; 3e W. Kapraan. Bordeaux-klasse doffers: le D. Kloot wijk; 2e H. Wallaard; 3e Idem; 3e J. Se lier. Bordeaux-klasse duiven: le J. Selier; 2e D. Klootwijk.. Schoonste Vliegdoffer der geheele ten toonstelling winnaar J. Selier. Schoonste vliegduif der geheele tentoon stelling winnaar J. Selier. Engelsch militair vliegtuig in zee gestort. Uit Bahrein (Perzische Golf) wordt ge meld: Een vliegtuig van den kruiser „Emerald" is in zee gestort. De officier-piloot was op slag dood. TER-AAR. Gemeenteraad. Woensdagmorgen komt de gemeenteraad in openbare zitting bijeen ten gemèentehuize des voormiddags te 10.30 uur: 1. Ingekomen stukken; 2e. Voorstel van B. en W. tot het van gemeentewege aan leggen van een weg vanaf Papeveer tot aan het Vei.inggebouw; 3. Voorstel van B. en W. tot onbewoonbaarverk.aring van een 2- tal woningen; 4. Comptabele besluiten. VEUR. Geboren: Johannes Thomas, z. v. P. J. Vieveen en P. M. H. P. F. e uren. Geer- truida Johanna Francina, d. v. C. den El zen en C. J. v. d. Kraan. •G oh u wd: H. M. Verwers en W. Jouge- nee!. Overleden: C. J. v. d. Graaf, 45 j. Johannes Heijne. LANGENAAR. OUDE DAME DOOR AUTO MEEGE SLEURD. Met zeer ernstige verwondingen opgenomen. Gisterenavond omstreeks 6 uur kwam mevr. Indrisie, pensiongast van het St. An- toniusgesticht, uit het Patronaatsgebouw. Zij wilde den weg oversteken, toen van de richting Pulmot een auto kwam, welke zij niet kon zien aankomen, doordat het uit zicht op den weg belemerd werd door een andere, daar stilstaande auto. Mevr. I. werd door de auto gegrepen en een 12 meters meegesleurd. Met bevig bloe dende wonden werd zij in het St. Antonius- gesticht binnengedragen, waar zij van de laatste H. Sacramenten werd voorzien. La ter werd zij naar het St. E izabeth-gasthuis te Leiden overgebracht, waar bleek, dat zij een schedelbreuk, gebroken ribben en een gebroken onderbeen had opgeloopen. 'Haar toestand is nog steeds ernstig. Den bestuurder van de auto, den heer H. uit Alphen, treft geen schuld. RIJPWETERING. Tooneel. Tweeden Kerstdag zal de R. K. Tooneel vereeniging L.V.T. van Zoe- terwoude H.R. een uitvoering komen geven in de zaal van Mej. de Wed. Daleman, waar zij zullen opvoeren het mooie toonee'sfcuk in drie bedrijven met een voorspel „Het Lied van Moeder", van Ant. 'R'eule; een st,uk waar genoemde vereeniging in de om streken reeds vroeger veel succes mee heeft geoogst. Het stuk verdient ook zeker a.le aanbeveling, daar bovengenoemde tooneel- vereeniging altijd heeft getracht het Roomsch tooneel hoog te houden Wij kun nen de bewoners van de Rijpwetering ge rust aanraden om dit mooie stuk eens te gaan zien. Dus Ouders, will gij op 2en Kerstdag een genotvollen avond, ga er ge rust met uw kinderen heen, het is een on schuldig vermaak voor Oud en Jong. VOORHOUT. Zilveren jubileum eerw. Zusters. Zooals bekend is zijn de eerw. Zusters van Liefde te Ve-ghel, alhier 25 jaar geves tigd. Dit feit zal Zondag 2S Dcember a.s. worden herdacht. Het program van deze viering is als volgt samengesteld: Zondag: 1. Voor den aanvand van de plechtige H. Mis van 10 uur, inhalen der eerw. Zusters door bruidjes; 2. Welkomst lied door de parochianen3. Na deze H. Mis uitgeleide van de eerw. Zusters; 4. Aan bieding van de feestgave der parochianen; 5. Algemeene receptie na het Lof; 6. Sere nade met iichfstoet, omstreeks 5 üür. Gemeentezaken. Dooi het lid van den Raad, de heer J. H. v. d. Voet, zijn bij den FA. ad de volgende verzoeken gekomen: Ondergeteekende verzoekt beleefd, in de eerstvolgende Raadsvergadering te mogen interpel eeren, over het subsidiewerk bij van der Geer en dadrbij de volgende vra gen te mogen ste.len: Ie. Is het waar, dat de werkloozeri, welke zand varen voor van der Geer en welk werk door de gemeente Voorhout gesubsidi eerd wordt, met drie dagen werken en drie dagen werkloozenuitkeering per week, niet hooger kunnen komen dan een inkomen van f 15.1 2e. Indien vraag 1 bevestigend wordt beantwoord, kunnen B. en W. dan verklaren hoe zulks mogelijk is en hetgeen B. en W. denken te doen, hierin verbetering te bren gen? Het tweede verzoek is: Ondergeteekende verzoekt beleefd in de eerstvo gende Raadsvergadering te mogen interpelleeren over den verkoop van de dokterswoning en daarbij beleefd antwoord op de volgende vragen: le. Is het waar, dat de verkoop van de woning, bewoond door Dr. H. A. G. Bots, door de gemeente aan genoemden dokter geen doorgang heeft? 2e. Indien vraag 1 bevestigend wordt be antwoord, is het dan niet noodzakelijk, dat de Raad tot wijziging der begTooting 1932 overgaat? HILLEGOM Bestuursverkiezing „Ond. Belang" Tot bestuursleden dezer vereeniging zijn met groo- te meerderheid herkezen de heeren J, Kauff- mann en H. C. van den Berg (aftr.)heiden Katholiek. De S.D.A.P.'er L. Burggraaf bleef ruim 100 stemmen beneden hen. Voor de af- tiedenden en voor de R.K. leden een mooi succes. NOORDWIJK Weldadigheidspostzegels. Zooals ook in voorgaande jaren heeft zich wederom een co mité gevormd, bestaande uit eenige dames, om den verkoop van weldadigheidszegels ter hand te nemen, waarvan de baten zullen zijn voor het misdeelde kind. Van 10 December tot 9 Januari zijn deze weldadigheidszegels en prentbriefkaarten „Voor het kind" beschikbaar in frankeerwaarden van 1%, 5, 6 en 12cent en deze zullen dan kosten 3, 8, 10 en 16 cent. Voorts worden uitgegeven twee series prent- prentbriefkaarten t.w. 6 reproducties van ïrans Hals en Veth, van 35 cent en tegen denzelfden prijs 6 reproducties naar ontwer ven van Arie Zonneveld, in kleuren. Het co mité' alhier zal al het bovengenoemde verkoo- pen, in een tent, die door den heer W. P. de Vreede in het postkantoor geplaatst zal weer den, op Dinsdag, Woensdag en Donderdag 22, 23 en 24 December, van half negen 's mor gens tot half zeven 's avonds Ook twee dagen «óór en één dag na Nieuwjaar zal er zitting gehóuden worden. Niemand vergete het mis deelde kind, vooral niet als men weet, dat het aan 60 000 kinderen ten goede komt. Bij vorige verdeelingen van het batig saldo werd aan 351 vereenigi-gen van alle ge'i-d'en een -ubsidic gegeven. Zet uw Kerstgroet en Nieuw jaarscorrespondentie in het teeken van het misdeelde kind! Vrijdagavond te 7.15 uur kwam de raad de zer gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorz. burgemeester W. Keijzer, afwezig weth. van Heiningen wegens ongesteldheid. De voorz. opent de vergadering met gebed, terwijl de notulen in de volgende verbadering zulen worden behandeld. 1. Behandeling gemeente-begrooting, dienst 1932. De voorz. vraagt, wie van de heeren aan de algemeene beschouwingen wenscht deel te nemen. Bezuiniging, bezuinigingf De heer Koerts brengt hulde aan B. en W. en de ambtenaren voor het maken dezer be grooting. Hij noemt het een prachtig stuk werk dat aan duidelijkheid niets te wenschen over laat. Het spijt hem echter, dat B, en W. in deze begrooting zoo weinig naar bezuiniging heb ben gestreefd. Hij geeft B. en W en de raads leden in overweging de cijfers van verschil lende posten nog wel te willen herzien. Deze versobering moet echter als een voorloopige maatregel beschouwd worden. Er mogen nu niet meer gelden worden uitgegeven dan strikt noodig is. Met de verhooging opcenten ge meente-fondsbelasting kan hij niet accoord gaan. Hij geeft aan, hoe er bezuinigd móet worden. B. en W. dienen dan het voorbeeld te geven en voorloopig voor een jaar het sala- lis uit eigen beweging te verlagen, üok de raadsleden zullen voor 1932 het presentiegeld moeten schenken, terwijl ook de ambtenaren niet 43 pet. omlaag moeten wat ook bij het Rijk zal gebeuren. Ook dient aan werkver schaffing de aandacht geschonken te worden. De heer Borst onderstreept de woorden van den heer Koerts, wat de keurige begroo ting betreft. Hij merkt op, dat de commissie ad hoe heeft willen bezuinigen op alle moge lijke dingen, doch hij vindt dit niet juist en zet zijn standpunt uiteen. Z.i. toont de begroo ting duidelijk, dat men te optimistisch is ge weest, wat de gemeente-financiën betreft. Wat de politieman op Zondag betreft, hij zou dit villen doen om vooral op Zondag de gemeen te- en Zondagswet eens nauwkeurig te doen naleven en het vloekverbod te handhaven en de aandacht te schenken aan de maximum snelheid. Hij wil bij de provincie aandringen om te komen tot verhoogde voetpaden voor wandelaars. De heer de Koning heeft op de begrooting niets tegen. Hij is er van overtuigd, dat men alle jaren al sober gewerkt heeft. Er wordt gesproken over verlaging salarissen ambte naren, en B. en W., doch hij kan hiermede niet accoord gaan. Hij vraagt B. en W. den post vermakelijkheidsbelasting te willen her zien en wenscht jaarlijks een rapport van de waterleiding-stichting. De heer Raaphorst sluit zich bij de vorige sprekers aan. Hij vindt, dat de ambtenaren hun loon volkomen waard zijn. Hij meent, dat B. en W. de begrooting pessimistisch voor stellen en ziet de toekomst niet zoo donker in. De verhooging gemeente-fondsbelasting acht hij niet juist; hij hoopt; dat de werkloosheid baar hoogtepunt zal bereikt hebben. Hij vraagt om een betere verlichting van den Veurschen Straatweg en dat ieder raadslid een duidelijk overzicht krijgt over reglemen ten, verordeningen, enz. b.v. in een klapper, en acht het hoog tijd een z.g. parkeerverbod in de Damstraat in het leven te roepen. B. en W. zijn altijd zuinig geweest. De voorz antwoordt, dat het hem spijt, o'at de heeren denken, dat B. en W. niet op versobering hebben aangewerkt. Alle posten, welke op de begrooting staan, zijn hoog noo dig. B. en W. hebben nimmer het geld over den balk gegooid en hebben steeds alles op de meest zuinige wijze beheerd. Wat de verhooging opcenten gem, fondsbe lasting betreft, B. en W, kunnen dit niet mis sen. Hij vindt het niet juist, dat de salarissen moeten worden verlaagd, de wethouders heb ben toch al niet te veel en het vele werk moet toch eenige belooning. Zoolang het Rijk nog niets vast heeft besloten inzake verlaging sa larissen ambtenaren, kunnen B. en W. ook niets doen, men kan toch de zaken niet voor- uitloopen; dit heeft de aandacht van B. en W. Wat de politie betreft, zouden B. en W. hoog noodig een tweede politieman noodig hebben, doch om te bezuinigen willen zij allen vra gen om een politieman op Zondag. Wat het naleven der gemeentewet op Zon dag, het vloekverbod enz. betreft, doen B. en W. alle toezegging; een rapport der waterlei ding stichting zal ter visie gelegd worden, ter wijl hij mededeelt, dat de waterprijs wel zal worden verlaagd. De vermakelijkheidsbelas ting zal in een weth.-vergadering besproken worden, evenals de verlichting van den Veur schen Straatweg. Voor een parkeerverbod in de Damstraat voelt de voorz. niet veel, doch hij zal de zaak tot een goede oplossing trach ten te brengen. WARMOND „De Graalwacht" op marsch Zondagmiddag waren, precies op tijd, de leden van de Graalwacht aanwezig op 't Kerk plein, om onder leiding van mej. Tr. Walen kamp naar Leiden te marcheeren, met 't doel 'n bezoek te brengen aan 't Centrale Club huis aan de Hooigracht. Opgewekt zette de club zich in beweging en marcheerde zoo flink of ze 't reeds maanden gedaan hadden. Keu rig in de maat en flink gericht. Ongeveer op de helft werden ze afgehaa.ld door 'n groepje Leidsche Graalleden, die hun nieuwe Graal- zusjes met 'n kernachtng „Excelsior" inhaal den. Daarna ging de stoet door de Leidsche straten naar 't Clubhuis, waar we ontvangen werden door mej. Spronk, Walkure van de stad Leiden. Al gauw zaten de meisjes op prac- tische Graalmanier op den grond, te genieten van de verschillende zangstukjes en reidansen, geleerd in de clubs. Intusschen werden zij onthaald op 'n kopje thee. Zooals altijd, als je gezellig bezig bent, ging ook nu de tijd hard en noesten we weer aan afmarscheeren denken. Om plm, 5 uur vertrokken van de Hooi- GEMEENTERAAD VAN VEUR Nadat nog enkele heeren het woord heb ben evoerd, gaat de voorz. over tot artikels- gewijze behandeling der begrooting. Uitgaven: Post 126 salarissen wethouders en presentiegeld raadsleden had de comm. ad hoe als bezuinigingsmaatregel willen afschaf fen, dit voorstel ondervindt echter niet vol doende ondersteuning. Bij post 127 komen de ambtenaren-salaris sen ter sprake, hieraan zal echter voorloopig niets worden veranderd. De comm. ad hoe wil ter bezuiniging enkele kleine postjes halveeren, waarbij de voorz. op merkt, dat men alle posten toch niet zoo pre cies kan afmikken en bovendien als het niet noodig is, wordt het ook niet gebruikt; dit voorstel der commissie wordt niet onder steund. Bij post 134 en 178 vraagt de heer Schrader om te zorgen, dat bij een eventueele veran dering van het raadhuis allereerst aan een brandvrije kamer voor het archief gedacht wordt, terwijl hij aandringt, als Veur zelfstan dig blijft, te komen met den bouw van een eigen arrestantenlokaal. Post 195. Politie. De heer de Koning wil een half jaar wachten en dan een tweede poli tieman aanstellen; hij voelt niets voor het aanstellen van een politieman voor den Zon dag. Er is meerdere politiehulp hard noodig en hij stelt daarom voor een tweede politie man aan te stellen. De heer Borst vraagt, of geen hulp van ma réchaussees kan gevraagd worden. De heer Raaphorst is het met den heer De Koning eens, evenals de heer Kranenburg. Er worden hierover lange besprekingen gehou den; de heer Bgrst stelt dan voor het voor stel van B .en W. een politieman op Zondag aan te stellen, voorloopig aan te nemen met het oog op verschillende omstandigheden. De heer De Koning trekt dan zijn voorstel in, waarna het voorstel van B. en W. z.h.s wordt aangenomen. Wonen in eigen huis. Bij post 214 bespreekt de heer Raaphorst het bouwen van eigen woningen met voorschot van de gemeente en zet in deze zijn standpunt uiteen. De voorz. zegt, dat de gemeente er te slecht voorzit, om dit te kunnen doen; hij acht dit te verstrekkend en als er hieromtrent geen aanvragen binnenkomen, kan de gemeen te dit toch niet gaan aanbieden en bij even tueel aanvragen, zal iedere aanvrage toch nog apart bekeken moeten worden. De werkloosheid. Deze post vraagt nog al enkele besprekin gen, De heer Raaphorst blijft aandringen stappen te doen om Rijkssteun te krijgen. De voorz. zegt, dat men nergens geld voor kan krijgen. Hij weet ook werkelijk niet, waar hij werk zou moeten zoeken voor werk verschaffing. Wanneer B en W. hieraan iets kunnen doen, zullen zij dit ook zeer zeker doen. Verschillende andere posten komen nog in bespreking, doch het betroffen meest zaken van minder ernstigen aard. Alle uitgaven worden dan z.h.st. goedgekeurd. Ontvangsten. De post 37 straatbelasting vraagt al even lange bespreking. De voorz. zegt, dat de onbillijkheden, waarover door den heer De Koning zoo dikwijls gesproken is, thans zooveel mogelijk zijn weggenomen, de geraamde post wordt hierdoor iets lager. De heer Raaphorst zegt, dat er nog onbil lijkheden zijn en wil het zoo laten, als eerst was voorgesteld, waarvoor wij ook weer meer inkomsten krijgen; zijn voorstel dienaangaan de vindt echter geen ondersteuning. Art. 19. De meerderheid der comm. ad hoe heeft voorgesteld om de hondenbelasting te verhoogen, omdat hiervan thans zooveel mis bruik wordt gemaakt, doordat men pleizier honden voor waakhonden opgeeft. Hij stelt daarom voor de waakhonden op 4 te stellen, de trekhonden op 2 en de pleizierhonden op 6. De voorz. kan met het voorstel niet *c- coord gaan. Hierover worden lange besprekingen ge voerd. Het voörstel-Raaphorst vindt ondersteu ning en wordt in dier voege gewijzigd, dat voor waak- en trekhonden 4 zal moeten worden betaald. Het voorstel wordt in stem ming gebracht, doch de stemmen staken 55. Alle inkomsten worden z.hst. goedgekeurd, evenals de kapitaaldienst en de geheele be- giooting wordt z.h st. aangenomen. De voorz. dankt dan alle leden op deze laatste vergadering van het jaar voor het vele werk en den steun van hen ondervonden en hoopt, dat deze steun en de aangename ver slandhouding steeds dezelfde zal blijven en hij wenscht dan allen prettige Kerstdagen en een zalig uiteinde. Hierna sluiting. gracht, onder 't zingen van 't Graallied, uitge leide gedaan door de achterblijvende Graal leden. Ofschoon we nog 'n lange tocht van plm l uur te maken hadden, wilde er toch nie mand weten van bus of trein en welgemoed, flink in den pas en prachtig in de rij, ging 't weer terug naar Warmond. Ieder was voldaan en vooral de gezelligheid die er heerschte en 't zich één voelen in 't streven naar 'n zelfde ideaal, was 't wat elk daar dadelijk aantrok en waardoor er ineens contact ontstond tusschen de Leidsche Graal leden en de Warmondschc Wachters. Daar om, leden van de Graalwacht, wanneer we uittrekken, ga dan mee, blijf niet achter, wees niet bang van 'n beetje, maar hebt wat over voor je ideaal. „De wereld moet bekeeren En God zal trioinpheeren". En ieder, die zich nog niet opgegeven heelt als lid, raden we aan: wacht niet langer, maar kom 'n keer op den clubavond. Je zult zien, 'n olgenden keer je graag weer terug. Daarom ook voor Warmond: Excelsior, Al leluia, Vooruit!

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 12