UIT DE OMGEVING DONDERDAG 17 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Botsing bij Soestdijk. Motor rijder zwaar gewond. Gisteren is nabij het paleis Soestdijk een botsing ontstaan tusschen een motorrijder die uit de richting Amsterdam kwam en 'n auto, die uit de richting Srevt kwam. Esn arts constateerde bij den motorrijder, iemand uit Assen, een zware schedelfrac tuur. In zorgwekkenden testand werd de man naar het ziekenhuis te Baarn ver voerd. Door oen auto overreden. Jongetje te Haarlem het slacht offer. Het vijfjarig zoontje van den heer Jan sen, wonende in de Vooruitgangstraat te Haarlem, was gistermiddag omstreeks vier uur op een met paard bespannen wagen ge- kiOmmen. Achter den wagen reed een auto, be stuurd door den heer E. v. B. uit Lisse. Toen deze den wagen wilde passeren en dit door signalen had kenbaar gemaakt, sprong plotseling het knaapje van den wagen af. De bestuurder van de auto kon een aanrij ding niet meer voorkomen. Het knaapje werd tegen den grond geworpen en aan hóófd en armen gewond. Hij werd naar het St. Eüsabethsgasthuis overgebracht, waar het kort na aankomst is overleden. Den be stuurder treft geen schuld. Door een hijschhoepel doodelijk getroffen. Aan boord van 'n stoomschip, liggende in de Pa-rkhaven te Rotterdam is de 46-jarige havenarbeider B. J. uit de Watergeus straat, door een hijschhoepel getroffen, zoodat hij in het middenruim stortte. Met zware inwendige kneuzingen werd hij naar het ziekenhuis (Joolsingel gebraont, waar hij aan de gevolgen is overleden. Grosntenhandelaar vermist. Uit Smilde wordt gemeld, dat sands Dinsdagmorgen 5 uur aldaar werd vermist de 50-jarige groentenbandelaar Bulstra. L)e man was van huis gegaan met het doel met den vrachtrijder Wolgen naar Groningen te rijden. Nadat den geheelen morgen in de Drent- sche hoofd vaart was gedregd, werd te on geveer II uur de fiets van den vermisten groentenman B. opgehaald, en omstreeks 1 uur werd zijn lijk opgevischt. Men ver moedt, dat de man door de duisternis mis leid in den vroegen morgen in het water is gereden. Het slachtoffer laat een vrouw en twee jonge kinderen achter. DE RELLETJES TE ROTTERDAM. Een revolver gevonden. Over het optreden der communisten Dinsdagavond te Rotterdam bericht men ons nog, dat, nadat de politie de samenge stroomde massa in de richting van de Von delstraat uiteen had gedreven, iemand uit het publiek een agent wees op een revol ver, welke in het raamkozijn van pand éen aan de Vondelstraat was neergelegd. Het was een revolver met een kaliber van 7.65 m.m. Er bevonden zioh nog zeven scherpe patronen in de kamer. Intusschen zet de politie het onderzoek met kracht voort. Rustig en kaüm, beheerschl in Uw denken, handelen en spreken zult ook gij zijn en blijven na het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Buisje 75 cent. Bij Apothekers en Drogisten 11556 MISLUKTE AANSLAG VAN EEN VROUW OP HAAR MAN. De daderes gearresteerd. Gisternacht ontstond in een huis aan do Nicolaas Maesstraat te A'dam een hevige ruzie tusschen een man en zijn vrouw. De twist liep zoo hoog, dat de vrouw een re volver te voorschijn trok en een schot loste. De man werd gelukkig niet geraakr; de vrouw is door de politie gearresteerd en op het bureau Leidsche Plein in ver zekerde bewaring gesteld. Bij fouilleeriug werd op de vrouw bevonden een revolver met 2 scherpe patronen. Het wapen is in beslag genomen. KLOPPARTIJ OP 'DE DUITSCHE GRENS. Inwoner van Beek op Nederlandsch gebied door Duitsche douane gearresteerd. Aan de Nederlandsch-Duibsche grens te Beek, heeft zich, naar men uit Nijmegen aan het „Hbld.' meldt, Zondag j.l. een inci dent voorgedaan. Ecu inwoner van Beek wilde zich 's morgens half acht naar de kerk begeven. Het was hem bekend, dat de Duitsche douane hem wenschte te hoo- ren over een grensaangelegenheid, doch de man voelde er niet voor zich over de grens lijn te begeven. Hij vermeed daarom den korten weg over Duitsch gebied en zorgde er voor op behoorlijken afstand van de grens-te blijven. Onverwacht werd hij door een op Nederlandsch gebied geposteerJun Duitschen ambtenaar aangegrepen, die hem over de grens wilde sleepen. Een worste ling ontstond, waarbij de Duitsche ambte naar bloedend werd gewond. Een tweede Duitscher schoot toe, doch de Nederlander bleef zich verzetten en ook een aantal an dere kerkgangers kwam toeloopen om den man te ontzetten. Nog steeds op Neder landsch gebied trokken de douane-beamb ten revolvers en losten daarmede tweo schoten, zonder evenwel iemand te treffen. Eindelijk gelukte 't hen den man over de grens te krijgen en in het douanebureau te brengen, waarna hij naar Granenburg werd overgebracht. De gemeenteveldwachter van Beek, die inmiddels van de feiten op de hoogte was gesteld, begaf zich naar Granenburg cn wist te bewerkstelligen, dat de Nederlan der in vrijheid werd gesteld. Van het ge beurde is proces-ver baal opgemaakt. Het onderzoek wordt voortgezet. Vechtende jongemannen. Dinsdagavond ontstond zeer waarschijn lijk door minnenijd twist tusschen tweo jongelieden, zekeren K. en H. te Hoorn. De negentien-jarige K., wiens vroeger meisje thans omgang had met H., kwam laatstge noemde teg<eu onder de Boompjes, aldaar. K. was vergezeld van een vriend, met wien hij dien dag op stap was geweest. Er oat- stond een twistgesprek, waarbij K. een dolk of mes in de rochterboist van H. stak. Deze is in het stadsziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is ernstig. De dader is gearres teerd en Woensdag naar het Huis van Be waring te Alkmaar overgebracht. Gestolen bult opgegraven. Op aanwijzing van den gedetineerde K., die betrokken was bij de inbraak in den goudsmidswinkel van T. in de Willem- straat te Enschedé in Augustus ,is gister morgen in een boschje opgegraven een blikken trommel met 87 gouden ringen. Deze waren van den diefstal afkomstig en door den daders daar verstopt. Bij zijn transport naar de Strafgevangenis had K. aan den rijksveldwachter verklaard, dat hij de plek wilde aanwijzen waar de buit ver borgen was. Na eenig graven vond men den trommel met de ringen. Er zijn nu nog ongeveer 60 ringen zoek. De mogelijkheid bestaat echter, dat men ook deze wel spoe dig zal opsporen. GEMEENSCHAPPELIJKE MINNENIJD. Een onzer medewerkers schrijft ons: Indien 'fc niet zeer ouderwetsch was, zou men kunnen zeggen: coöperatieve jalousie is „up to date". In ieder geval komt ze nog voor, getuige volgend bericht uit Nieuw Leusen, een plat telandsgemeente vlak naast Zwolle, dus niet ergens in de binnenlanden: „Door zekere S. was bij de politie aan gifte gedaan dat hij, wanneer hij zijn meis je te Meele bezocht, steeds werd lastig ge vallen door 'n aantal jongens, die hem be dreigden en zelfs een der laatste keeren met een steen ernstig aan het hoofd had den verwond. De politie beloofde waakzaam te zijn, en trok op een avond naar De Mee.e, waar zij zich verdekt achter een melkwagen opstelde. Na eenigen tijd gewacht te heb ben kwamen er inderdaad enkele jongens aan, welke gewapend waren met stokken, steenen, enz., zoodat S. niet veel goeds te wachten stond. Ongelukkig voor de jongens, doch gelukkig voor de politie, vatten de jongens juist vóór den melkwagen post, zoo dat zij zich in het hol van den leeuw bevon den. Na eenigen tijd gezamenlijk gewacht te hebben, kwam S. per fiets aangereden, en zou juist door de jongens worden mishan deld. toen de politie te voorschijn sprong en een schijnwerper op de jongens richtte, waardoor zij in het volle licht stonden. De jongens konden op één na, die de politie te pakken kreeg, ontkomen. Tegen dezen, ze keren R., werd proces-verbaal opgemaakt". Wanneer men nu weet, dat „De Meele" een buurtschap is van Nieuw Leusen en dat bedoelde S. woonachtig is te „Den Hulst", een andere buurtschap van dezelfde ge meente, dan is het alsof te Leiden de jon gelingschap van De Kooy 'n jonkman uit de buurtschap van het Boerhaavekwartier niet zou willen vergunnen zijn aanstaande te zoeken nabij de Zijlpoort. Oude plattelandsgebruiken blijken taai! Verkooping met hindernissen. Dinsdag zou te Haarlem in het veiling- lokaal de Ridder in de Ridderstraat een openbare verkooping worden gehouden ten overstaan van een deurwaaruer. Er zouden zeer veel rijwielen en onderdeden ver kocht worden en vele Haarlemsche rij wielhandelaars waren hierover gebelgd, aaugezien zij meenden dat het hier een misleidende aankondiging van den verkoop van een faillieten buodel betrof. Gok waren zij bevreesd, dat door de veiling der rijwie len de markt te Haarlem zou worden be dorven. De rijwielhandelaren hadden pogingen in het werk gesteld om zelf alles in één koop over te nemen, hetgeen niet gelukte. Daar na is op alle mogelijke manieren getracht de verkooping in de war te sturen, oa. door het gooien met stinkbommen, waardoor groote verwarring ontstond, Op verzoek van den deurwaaruer heeft de politie daar na het verkooplokaal ontruimd. Des mid dags om twee uur -zou de verkoop worden voortgezet. Bij Pet begin maakten enkele personen lawaai. Do politie heeft daarop 5 personen verwijderd, doch ook daarna werd de verkooping geruimen tijd in de war ge stuurd, doordat men knallucifers op den vloer met de voeten tot ontbranding bracht. Eerst na 4 uur werd het rustig. LISSE. Volksbond. De af deeling van den Ned. R. K. Volksbond hield gisterenavond een tamelijk goedbezochte vergadering on der presidium van den vooizitter, den heer J. de Jong. Leze opende met den Chr. groet Hij wees erop, dat gisteren een strijd in de Twentsche Textielindustrie is uitgebro ken. Wij allen kennen uit de bladen de mo tieven. Spreker vroeg, dat als er een klem offer van ons gevraagd wordt, wij allen onze beurs bereidwillig zullen openen. De notulen werden gelezen en vastge- FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit het Engelsch van HAEDON HILL. 32) Hij leed vooral onder zijn nederlaag, om dat hij bij intuitie voelde, dat de impasse waarin hij was geraakt handig veroorzaakt was door zijn tegenstander om zijn ver dere werkzaamheden te beletten en deze conclusie vervulde hem weer opnieuw met groolen angst voor het welzijn van zijn jonge beschermelinge. Die kerel zou nooit zoo onbeschaamd hebben durven optreden, dacht hij bij zich zelf, als hij niet ovetriugd was geweest, dat ze voor goed haar mond zal houden. Hoe komt hij aan die zekerheid, vraag ik me af. En waar is het kind in Gods naam HOOFDSTUK XVI. Bonbons en dynamiet. De hut van Michael Standish was met het front naar het Zuiden gekeerd. Het ge teerde zijldoek lag te blakeren onder de namiddagzon en binnen was het niet om uit te houden van de warmte. De mooie vjsschersdochter had haar breiwerk mee naar buiten genomen en was in de scha duw op een bank tegen het huis gaan zit- fen, waar de zon haar oogen geen pijn deed en waar ze een onbelemmerd uit zicht had op het zig-zag pad vanaf de heu vel en op den toegangsweg naar het strand waarop de dorpsstraat uitkwam. Hoewel ze haar breinaalden vlijtig han teerde, hield Ella Standish voortdurend van uit haar hoekje de beide wegen in het oog. Ze had tot nu toe nooit reden tot klagen gehad over gebrek aan attentie van den man, aan wie ze dacht als haar aan staande echtgenoot en dien zij „Carter" noemde en ze wist dat zijn afwezigheid van de laatste paar dagen een gevolg wat» van zijn bezoek aan Londen, maar ze wachtte nu zijn komst weer. Hij kon langs het zig-zag pad of langs de kust komen, want beide wegen voerden naar de Priory. Haar vader was naar het dorp gegaan om een paar boodschappen te doen en zou vormoedolijk tegen het eten pas terugko men. Ze zag verlangend^ naar zijn terug komst uit, omdat hij een doos bonbons voor haar mee zou brengen. Ze had in een of ander plaatselijk blaadje gelezen, dat de deftige jonge dames die lekkernij snoepte en Ella deed graag wat tot don goeden toon behoorde Plotseling zag zo de groote, magere ge stalte van Ravenscar vorschijnen op den top van het zig-zag pad. Hij begon af te dalen, terwijl hij haar met de hand toe wuifde. Ze keek naar hem terwijl bij lang zaam en voorzichtig den weg volgde tot hij den voet bereikt had. Hij kwam glim lachend naar haar toe, maar ontweek haar omhelzing door een stap achter uit te doen. Raak me niet aan Dat zou gevaar lijk zijn. Ik draag iets bij me dat kan ontploffen als het een schok krijgt. Heb je niet gezien hoe voorzichtig ik liep om geen verkeerden stap te doen Ella had eerst een pruilend mondje ge trokken toen hij haar ontweken was, maar zijn verklaring was afdoende en werd ge staafd door het uitpuilen van zijn zak ken. Waarom draag je in vredesnaam zoo iets bij je? vroeg ze. Ik zou het veel aar diger gevonden hebben, als je me een ca deautje uit Londen mee had gebracht. Ik had geen tijd, lieveling; ik was voortdurend in beslag genomen door za ken van zijn lordschap, antwoordde hij ter wijl hij naast haar op de bank ging zitten. Maar er bestaat een groote kans dat ik je al heel gauw cadeaux zal kunnen aan bieden, die heel wat meer waard zijn, dan wat ik je nu zou kunnen geven. Een gou den horloge, diamanten, parels wat je maar kunt bedenken Ze maakte een beweging naar hem toe, maar week meteen weer terug zich zijn waarschuwing herinnerend. Ze zeggen dat Dick Wenslade geen schijn van een kans heeft om vrijgesproken te worden, zei ze. Dat is het toch wat je bedoelt hé Carter? Ik had het niet duidelijker kunnen zeggen. Waar is je vader? O, je bent alleen maar om hem geko men, was het jaloersche antwoord. Hij is naar het dorp om boodschappen te doen. Hij doet tegenwoordig niets anders dan boodschappen en ik geloof dat jij wel weet waarom, voegde ze er aarzelend aan .toe. Hij keek haar plagend aan. Heb ik je niet gezegd, dat je over niets, dat je zou zien en hooren, verbaasd moest zijn, wan neer je je wenschen vervuld wilde hebben UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 18 December. Huizen 1875 M. Algemeen Programma* 8.009.15 en 10.0011.30 Gramofoonpl. 11.30 Voor zieken en Ouden van Dagen. 12.151.45 Concert KR O-kwintet. 2.00 Gramofoonplaten. 3.00 Kranslegging op het graf van Bil- derdijk in de Groote Kerk te Haarlem. 3.45 Gramofoonplaten. 4.30—6.00 Concert Holl. Kamermuziek- vereeniging. 6.00 Gramofoonplaten. 6.30 Landbouwhalfuurtje. 7.00 Gramofoonplaten. 8.00 Herdenking van Éilderdijk in de St. Bavo-Kerk te Haarlem, m. m. v. het Syra- phonieorkest der H.Ü.V. o. 1. v. F. Schuur man en solisten. 9.15 Gramofoonplaten en Vaz Dias. 9.4510.30 Concert door de H.Ü.V. o. 1. v. F. Schuurman, o.a. Fant. „Madame But terfly", Puccini. 10.30—11.30 Gramofoonplaten. Hilversum 298 M. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voordracht door A. Bouwmeester. 10.30 VARA-septet. 11.00 Vervolg voordracht* 11.2012.00 Vervolg concert. 12.00 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep. 2.00 Voor scholen. Causerie over Kreef ten en Krabben uit onze binnenwateren. 2.30 Gramofoonplaten. 3.004.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Bob Scholte (refreinzang). 4.00 Piano-recital door Joh. Jong. 4.30 Voor de Kinderen. 5.00 Gramofoonplaten. 5.15 Concert VAR A-orkest o. 1. v. H. do Groot. 6.00 Zang en Piano door Jos. Strijbosch en Joh. Jong. 6.15 Vervolg orkesteoncert. 6.45 Vervolg Zang en Piano. 7.00 Causerie over het Kapitalisme. 7.20—8.00 Vervolg Concert. 8.00 Lezing door mej. dr. N. A. Bruining. 8.30 Concert Amsterd. Vocaal kwartet* 9.00 Lezing door dr. G. H. v. Senden. 9.30 Vervolg Kerst-concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Fragmenten en verhalen door ds. E. D. Spelberg. 10.45 Gramofoonplaten. 11.00—12.00 Gramofoonplatenconcert v. d. VARA. Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing, 12.20 Solistenconcert (viool, cello, piano). 1.05 Orgelconcert door W. S. Vale. 1.502.50 Gramofoonplaten. 4.20 Moschetto en zijn orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Suite nr. 5, Bach (c-moll) door V. Hely-Hutchinson. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezing. 8.20 Ridgewal-Parade van Holt Marveil en Philip Ridgeway. steld. Vervolgens werden twee nieuwe leden geinstalleerd. Hierna wordt de Begrooting 1932 voorge lezen. Hieruit bleek, dat de ontvangsten waren geraamd op f 6961.en de uitgaven dito, waaronder een bedrag van f 51. voor onvoorziene uitgaven. Over enkele pos ten werden vragen gesteld en voorzoo ver mogelijk door den voorzitter beantwoord. Aangedrongen werd op een grootere post voor liefdadige doeleinden alsmede op een grootere subsidie voor de R. K. Harmonie „Adolf Kolping". Omtrent dit laatste werd besloten deze subsidie met f 10.per jaar te verhoogen. Je vader en ik begrijpen elkaar en je kunt er zeker van zijn, dat hij jouw belangen niet vergeet! Waarom laat je ons niet on zen gang gaan? Ella Standish verzonk in gepeins. Dan had ik dus gelijk? zei ze na een pauze, en de een of andere logé in den ouden vuurtoren heeft iets met deze zaken te maken. Is het misschien de werkelijke moordenaar, die daar tot ria de terecht zitting wordt opgeborgen Je zou roe best in vertrouwen kunnen nemen. Maar ik be grijp al dat je dat toch niet wilt doen en ik zal probceren gehoorzaam te zijn. Wat is dat voor een ontplofbare stof die je hebt meegebracht? Hoort dat ook bij het ge heim Neen, daar is niets geheimzinnigs bij, antwoordde Ravenscar terwijl hij zijn hand boven zijn oogen hield en langs het zonnige strand keek. 't Is dynamiet om je vader te helpen visschen te vangen zonder er moeite voor te doen. Kijk, d-^ar komt hij juist aan. bela den als een kameel. Michael Standish naderde over het strand, zijn breede schouders gebogen on der het gewicht van een zwaren zak. Toen hij het paar op de bank aan de schaduw zijde van de hut opmerkte, liep hij op hen toe en legde zijn bolstaande last op den hock van de bank. Zoo, u bent dus terug gekomen, me neer Ravenscar, zei hij met een eigenaar dige glimlach. Ik ben altijd bang, dat u er voor goed vandoor bent als u zoo'n paar dagen wegblijft. Het is anders een warm werkje om in dit weer boodschappen te doen. Hebt u mijn bonbons meegebracht? informeerde Ella. 9.209.35 Beriohtèn. 9.40 Lezing. 10.25 B.B.C. Licht orkest o. 1. v. 8. Robin son. Heddle Nash (tenor), oa. Ouvert. Pre- ciosa, Weber. 11.2012.20 Dansmuziek Savoy Hotel Or- pheans. IR' a d i o-P a r i s" 1725 M. 8.05, 12.50 en 1.25 Gramofoonplaten. 8.20 Fragmenten uit „Die Meistersinger von Nürniberg", R. Wagne>r. Orkest o. 1. v. Henri Defosse. Langenberg 473 M. 6.257.20 en 11.20 Gramofoonplaten. 12.25—1.50 Orkestconcert. 4.205.20 Orkest-concert m. m. v. H. Brenscheidt (piano). 7.208.15 Concert o. 1. v. Wolf. oa. Fabels van Lafontaine, Mouton. 8.20 Hoorspel „Die G.M.B.H. von Afri ka" van Bohr. Muziek: G. Kneip. Hierna tot 11.20 Avondconcert en Dansmuziek. Kalundborg 1153 M. 2.204.20 Radio-blaasorkest o. L v. J. An dersen. 7.309.00 Hoorspel „Schuldig of onschul dig". 9.00 Koorconcert. 9.4010.10 Moderne Deensohe Kamermu ziek voor houtblazers. 10.1011.50 Dansmuziek. Brussel 508 en 338 M. 508 M.12.352.05 Gramofoonpl. 5.20 Orkes toon eert. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert door het Antwerpsch trio oa. Kwartet in d-moll, Mozart. 9.2010.20 Concert door Max Alexys en zijn orkest. 338 M.: 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Orkestconcert. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert. o.a. Ouvert. Titus, Mozart. 9.20—10.20 Vervolg concert. Populair pro gramma. R o m e 441 M. 8.20 Uitvoering van de operette „Een Walsdroom" van Oscar Strauss. Zeesen 1635 M. 7.20 Gitaarmuziek door A. Segowia. 7.50 „Strassenrondo", gedicht met mu ziek van Schirokauer-Simon. 8.50 Orgelmuziek door Geoirg Trexler. 9.40 Berichten. Weldadigheidsconcert m. m. v. Max Hansen (zang). Hierna: Dans muziek door de kapel Vinoent Douglas. PAUS-MIS PER RADIO UITGEZONDEN Op 27 December a.s. Men meldt uit Rome aan de „Msb.": Deze dagen is men in de St. Pieter be gonnen met het leggen van draden, die de basiliek zullen verbinden met het Vati- caansohe radio-station. Hierdoor wordt het mogelijk, de kerke lijke feesten in de St. Pieter,vooral de Paus missen door middel van den Vatioaanschon zender over de heele wereld uit te zenden. De eerste uitzending van dezen aard zal plaats vinden op 27 Dec., als de H. Vader in de St. Pieter de H. Mis celebreert tot sluiting van het eeuwfeest van het conci lie van Ephese. De begrooting werd conform vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat zich voor de Kerkwacht ruim 30 personen hebben aangemeld. De voorzitter hoopte, dat dit getal minstens verdubbelen zal. Er waren leden, die dit getal, vooral voor de zomer maanden, veel te klein achten. A.s. Zater dag zal het bestuur wederom zitting hou den om leden op te nemen, omdat spoedig zal worden begonnen met de wacht te be trekken. Na de rondvraag werd de vergadering gesloten. Ja. Ze liggen boven op de andere dingen. Ik kan ze gemakkelijk voor je krij gen. Hij grabbelde tusschen de pakjes bo ven in den zak en trok zijn hand torug met een bont gekleurde kartonnen doos, dio hij in haar schoot legde. Ella, die al zijn bewegingen met aandacht had gevolgd, was echter niet tevreden. Terwijl hij probeerde de zak zorgvul dig te sluiten zei ze: Daar is nog precies zoo'n doos. Geef me die ook De visscher werd rood onder zijn ver weerde huid. Die is niet voor jou, bromde hij geme lijk. Niet voor mij zei het meisje ver baasd terwijl er een achterdochtige blik in haar oogen kwam. Voor wie is hij dan? Dat lijkt me een grappige soort moorde naar of valsche munter of wat voor soort het is, die u op Deadman's Reef onderdak hebt gebracht. Eentje die bonbons moet hebben! Weet u wat ik geloof, vader? Dat het een vrouw is, die u daar in den kelder van den vuurtoren verstopt hebt I En jij, voegde ze er aan toe, terwijl ze zich woedend tot Ravenscar wendde, zit achter die heele geschiedenis. Ik wou wel eens weten wie jij daar op bonbons tracteerd 1 Ravenscar had in het begin met een geamuseerde trek op zijn gezicht naar den uitval van Ella tegen haar vader geluis terd. Maar toen de aanval zich recht streeks tegen hèm keerde, deed de secre taris heel verontwaardigd. (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9