tyaikfïf WOUTERLOOD'S PLUMPUDDING LUCHTVAART STADSNIEUWS DONDERDAG 17 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 3 ATHLETIEK R. K. Athletiekvereeniging De Bataven. Op tweeden Kerstdag zullen „de Bata ven" deel nemen aan den veldloop, welke georganiseerd is door „Wilskracht" uit Amsterdam. Vele „Bataven" gaven zich reeds op den indoortrainingsavond op. Voor degenen, die niet aanwezig waren, zij hier vermeld, dat tot uiterlijk Vrijdag avond alsnog gelegenheid is zich op te ge ven aan het secretariaat Korevaarstraat 13. Het parcours is voor senioren (cracks en nieuwelingen) 3500 m., voor junioren 1500 m. De reis zal per autobus gedaan worden, zoodat de reiskosten niet hooger komen dan 1. Men herinnere zich den prettigen en aange'namen wedstrijd van vorig jaar en ieder wil mee om de kans te wagen. Bata ven zorgen jullie voor tijdig opgeven!! SCHERMEN Competitie Leidsche Schermbond. Gisteravond had de ontmoeting plaats tusschen L. P. S. V. I en 't Vierde in het Politiebureau. De leiding berustte bij Mr. Scheper en de wedstrijd had een geani meerd verloop. L. P. S. V. won met 9 tegen 7 partijen; 50 ontvangen en 52 gegeven treffers. Persoonlijke resultaten L. P. S. V.: Straathof 3, Impelmans 2, Berger 2 en Bempt 2 gewonnen partijen. 't Vierde: Bcogert 3, Smit 3 en Nijenhuis 1 gewonnen partijen. De volgende wer?trijd zal getrokken worden op Maandag 21 December a.s. des avonds 8 uur, in zaal Gijsberti tusschen A. E. W. II en L. P. S. V. I. DAMMEN Competitie Haagsch Damdistrict. Gisteren speelde de Ohr. Leidsche Dam Vereeniging haar eerste competitiewed strijd tegen de Dam vereen. „Naaldwijk". Het geheel bad een spannend verloop en de partij is afgebroken in een stand van 8 tegen 8 punten. De gedetailleerde uitslag is als volgt: NaaldwijkC. L. D. H. L. v. Lenteren—J. Kleer afgebr. D. Kopend—C. Gastelaars afgebi. J. de Geest.P. v. d. Stel 02 H. v. d. WelM. Optendrees 02 van VolletarG. v. Zwieten Sr. 11 A. Olsthoorn—G. v. Zwieten Jr. 20 A. Soil e veldT D. v. d. Bosch 20 J. BoonC. Meinema 11 F. SteenksN. de Meij 2—0 J. van 't RietC. de Jeu 02 Totaal88 Nader vernemen wij nog, dat beide af- geborken partiien comp. Haagsch District remise zijn geworden. Deze kamp eindigde dus in gelijk spel._ Bekerwedstrijden. Door stagnatie werd de wedstrijd om de C. L. D.-beker niet weinig belemmerd. Door uitvallen van eenige spelers hadden sommigen een voordeeltje te boeken, ter wijl anderen er door werden gedupeerd. De stand is thans als volgt.. P. v. d. Stel 8 6 1 1 13 M Optendrees 9 6 1 2 13 S. v. d. Wijngaard 9 3 4 2 10 O. Gastelaars 6 3 3 9 G. v. Zwieten Jr 7 4 3 8 T. D. v. d. Bosch 10 3 2 5 8 A. G. de Jeu 9 3 1 5 7 N. v. d. Mey 6 2 1 3 5 C. Meinema 7 2 1 4 5 J. Kleer 4 1 2 1 4 C. Teunisse 9 1 8 2 Twee de klasse J. v.d. Wijngaard 7 5 2 12 J. de Graaf 8 5 2 1 12 Jb. v.d. Wijngaard 5 2 1 12 A. Karstens 9 5 1 3 11 C. Colpa 3 4 2 2 10 G. Kwaadgras 7 4 3 8 W. Vis 9 4 5 8 J. Dreef 6—1 5 2 M. Hanekamp 8 1 7 2 J. Fh. v. d. Bosch 8 0 1 1 INTERACADEMIALE SPORT WEDSTRIJDEN. Men deelt ons mede: Donderdag begin nen op de Sociëteit Salve in de Vondel straat te Amsterdam, de interacademiale wedstrijden tusschen Unitates en Bonden, omvattend schaken, bridgen, biljarten en tafeltennis. Deelgenomen wordt door Unitas, S. L. B. te Leiden. U. 8 R. te Utrecht, D. S. B. te Delft en U. S. A. te Amsterdam. Zaterdagmoddag worden de wedstrijden beëindigd, o. m. zal Dr. M. Euwe een schaaksimultaanseance geven. 01&0- Met Kerstmis Plumpudding op tafel! Dat is 'n oud ge bruik. Het hóórt er zoo bij! Wouterlood te Leiden heeft de plumpudding kant en klaar voor U. Plumpudding in blik. Alleen maar vol gens de aanwijzing te verwarmen. Wouterlood's Plumpud ding is véél goedkooper dan U hem zelf kuntmaken. Wouterlood's Plumpud ding bespaart U moeite en geld. Daarom met Kerstmis: Per blik v. 10 personen. f 2.90 Per blik v. 5 personen. f 1.50 Per blik v. 3 personen. f 0.95 Een frissche en pittige saus bij dezen pudding is Rhum- saus met Abrikozen. Prijzen resp. f7.-, f 0.55 en f0.32l. Waar niet verkrijgbaar zenden wij U gaarne rechtstreeks van de fabriek, franco onder rembours. Ons adres is N.V. WOUTERLOOD, LEIDEN. A. KORENHOFF, VAN DER LEEDEN, J. MEEUWS, MULDER, W. R00DZNBURG, G£BR. ROTTEVEEL, VV. J. DE RU, VAN G0EVERDEN, Breestraat Pieterskerkkoosteeg Breestraat Nieuwsteeg Nieuwsteeg Haarlemirerstraat Noordeinde Sassenheim Meyer van de Departements-bedrijven te Bandoeng naar Bangkok was gereisd, is het wrak van het te Bangkok verongelukr.e K.L.M.postvliegtuig aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen. Naar wij vernemen, heeft dit onderzoek aan het licht gebracht, dat het noodluik van het vliegtuig, waaraan men aanvan kelijk de oorzaak van het ongeluk meende te moeten toeschrijven, gevonden is niet alleen ra gesloten toestand, doch bovendien gegrendeld. Hierdoor wordt de veronderstelling, dat het ongeluk te wijten moet zijD geweest, aan het plotseling stoppen van een der mo toren, op het oogenblik toen Wiersma, na het uit veiligheidsoverwegingen nemen van een zeer langen aanloop, tot de eigen lijke stijgvlucht wilde overgaan, meer en meer aannemelijk. Een graf voor Wiersma. Als blijk van erkentelijkheid zal door de gemeente Nieuwer-Amstel aan de familie van den te Bangkok om het leven gekomen j vlieger Wiersma een graf op de Algemeene i Begraafplaats „Zorgvlied" worden aange boden. HET VLIEGONGELUK TE BANGKOK. HET NOODLUIK WAS GESLOTEN EN GEGRENDELD. De meening van piloot van Dijk juist gebleken. Door den heer Behage, chef van den Technischen Dienst der Koninkl. Indische Luchtvaart Mij., die met dr. Groene veld Rectificatie. Het verslag van de ver gadering van Ver. van Oud-leerlingen Tuin- bouwcursus uit Katwijk 16 Woensdag abu sievelijk onder 'fWjnsburg geplaatst. Jubileum. Zondag 20 Devember a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer J. Sosef in den dienst kwam der tramweg maatschappij, toen H.S.M, thans N.Z.H.T.M I De heer Sosef, die de laatste 20 jaar wach ter is aan de trambrug bij Overrijn-Sandt- laan, is met alleen voor Katwijkers doch ook voor zeer velen, ook uit Leiden die b.v. 's-zomers de badplaats gaan bezoeken en daar passeeren, de vraagbaak. Bovendien doet de heer Sosef op de bekende hoek Sandtlaan-Overrijn, waar een zeer druk verkeer is, zeer veel en geheel vrijwillig dienst als „verkeersagent". Zonder Sosef zou daar wel een enkele maal een botsing plaats hebben. Om dit alles i6 de heer So sef bij velen bekend en geacht. Bij vorige Jubilea is ook van verschillende zijden ge toont dat de heer Sosef om zijn accurate diensten gewaardeerd werd. Het zal hem o.i. ook bij dit Jubileum nie' aan belangstel ling ontbreken. LISSE. Retraitefonds. Gisteravond hield het Retraitefonds „St. Ignatius" e-en groote pro- paganda-vergadering in den R K. Volks bond. Als spreker trad op voor dezen avond de Z.Eerw. Pater Lourys&en, direc teur van het retraitehuis „St. Clemens" te Noordwijkerhout. De voorzitter, de heer S. Langelaan, opent met gebed en heet de aanwezigen van harte welkom in het bijzonder den spr. van dezen avond. Het doet den voorzitter een groot genoegen, dat Z.Eerw. zich bereid heeft verklaard, om dezen avond een pro pagandistisch woord te spreken. Hierna hield Pater Lourijssen een lezing over gesloten retraites. Hoe komt het dat de mensehen zoo lauw en onverschil.ig leven? Dit komt omdat ze weinig aandacht schenken aan hun ziele- leven. In de retraite vindt ge rust om een blik te slaan in het verleden en de toe komst. In de retraite leerl men de waarde zien van het leven. Dan gaat gij plannen maken tegen de bekoringen, dan gaat gij schatten verzamelen voor de eeuwigheid. Het hoogste Kerkelijk Gezag heeft er zich de laatste jaren mede gemoeid. Er moet een genezing van de wereld plaats hebben. Het beste middel daarvoor is een gesloten retraite. Twee jaar geleden schreef Paus Pius XI een Encycliek over de retraite. Om een retraite mede te maken, hebt u een aansporing noodig; de tweede keer komt u vanzelf. Hierna werd even gepauzeerd en de ge legenheid gegeven, zich voor deelname op te geven voor de a.s. retraite van 16 tot 19 Januari a.s. Staande de vergadering gaven zich een 25 personen op. Na de pauze verdreef spr. de verschillende „schrikbeelden" welke over een retraite heerschen. De Voorzitter dankte den Pater en gaf de verzekering, dat de a.s. retraite van 1619 Januari a.s een volle retraite zal wezen. LEI DSCHENDAM. Jubileum. Heden is het 25 jaar geleden dat Mevr. Oudshoorn-Glastra benoemd werd tot Gemeente-vrioedvrouw; een feit, dat zeker niet ongemerkt mag worden voorbijgegaan. Zeer zeker zal 't de ijverige vroedvrouw bij haar 25-jarig jubileum niet aan belangstelling en blijken van waardee ring ontbreken, wat zij zeker verdiend heeft voor haar vele en goede werk in al die ja ren verricht. Er heeft zich een comité gevromd, waar van burgemeester W. Keijzer voorzitter is. Dit comité zal na de Kerstdagen een huldi- organiseeren. LEIMUIDEN. Inbraak in de bewaarschool. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is in do R. K. bewaarschool alhier ingebroken. Door het uitsnijden van een ruit heeft men zich toegang verschaft. Een bedrag van J 3 wordt slechts vermist. Ook heeft men zich toegang trachten te verschaffen tot de wo ning van den heer van B. die naast de school gelegen is. De politie stelt een on derzoek in. Woningbouw. Burgemeester en Wet houders dezer gemeente hebben vergun ning verleend aan den heer K. Vreeken tot het bouwen van een aardig laudhuisje, mid den in het dorp. Aan den heer E. B. Blaazer werd vergunning verleend tot het bouwen van een dubbel woonhuis. Werkloosheid. Thans staan ter secre tarie dezer gemeente reeds meer dan 40 werkloozen ingeschreven. Maandag a.s. zul len er in toiaal reeds ongeveer 35 een plaats gevonden hebben bij de gemeentelij ke werkverschaffing. WASSENAAR. Tuinbouwvereeniging. Dinsdagavond hield de Tuinbouwvereeniging Wassenaar en Omstreken in het Wapen van Wasse naar eene huishoudelijke vergadering. Door den voorzitter, deu heer A. G. van foi, werd een kort welkomstwoord gesproken en bracht hij de belangrijkheid van deze vergadering naar voren waarna door den secretaris, den heer J. v. d. Berg, de notu len werden voorgelezen en aldus vastge steld. Bij de ingekomen stukken was o.m. een verzoek van de Wassenaarsche vereeniging voor Nijverheidsonderwijs, met verzoek een afgevaardigue te zenuen naar de ver- gauering op Vrijdag 18 December a.s. al waar de statuten en reglementen aan de goedkeuring zullen worden onderworpen, terwijl tevens werd verzocht als vereeni ging als lid toe te treden. Op voorstel van den voorzitter wordt zonder hoofdelijke stemming besloten de vereeniging als lid te doen toetreden. Verder doet de voorzitter mededeeling, dat de heer D. Th. Ruys als donateur der vereeniging ls toegetreden, welke mededee ling met applaus werd begroet. Tenslotte deed hij nog mededeeling van de resultaten van de gehouden besprekin gen gevoerd tusschen het bestuur en de feestcommissie, waarop door den secretaris het jaarverslag wordt uitgebracht. Hieruit ontleenen wij, dat de vereeniging ondanks de ongunstige tijdsomstandigheden steik groeit en bloeit; het aantal leden nam m het afgeloopen vereenigingsjaar toe met 22, dat der donateurs met éen. Aan de uit geschreven excursies werd door 147 leden deelgenomen, terwijl m den loop van net jaar een reisvereeniging werd opgericht met het doel voor 1932 een bezoek aan Co- vent Gardens in Engeland. Ook voor de prijsvragen was in het af geloopen jaar veel belangstelling en wer den voor behaalde prijzen niet minder dan 247.aan prijzengeld uitgekeerd. Dit optimistische jaarverslag werd door een dito gevolgd door den Penningmeester, den heer M. Sjouke. Boekte deze verleden jaar een belangrijk tekort, dit werd dit jaar ingehaald en het eindresultaat leverde een batig slot van 58.75. Beide verslagen wer den op applaus onthaald. Hierop werd overgegaan tot verkiezing van een bestuur dat geheel aftredend was. De diverse stemmingij hadden het volgen de resultaat: Gekozen werd tot voorzitter de heer A. G. van Tol (aftr.), tot 2e voor zitter de heer A. Duivenvoorden, tot secre taris de heer J. v. d. Berg (aftr.), tot 2e se cretaris de heer C. van Vulpen, tot pen ningmeester, de heer M. Sjouke (aftr.). Deze benoemden namen hunne benoemin gen aan. Tot leden der Prijsvragen-Commissie worden vervolgens gekozen de heeren G. A. Henkes, H. A. N. Jansse en N. van den Heuvel. Door den voorzitter werden de beide ver trekkende bestuursleden de heeren A. Bergman en P. Zegwaard (die zich niet meer herkiesbaar hadden gesteld), met eenige waardeerende woorden toegespro ken voor hetgeen zij in hunne functie voor het belang der vereeniging hadden ver richt. Tot Commissie ter controle der be scheiden van den penningmeester werden vervolgens benoemd de heeren K. Honig en N. v. d. Heuvel. Vervolgens werden tot juryleden be noemd ter keuring van het ingezondene van het puntenstelsel de heeren G. A. Hen kes, L. Gaarkeuken en N. v. d. Heuvel. Tijdens de pauze werden enkele jaargan gen van diverse vakbladen onder de leden verkocht. Na de pauze bracht de jury bij monde van den heer van den Heuvel verslag uit van het gekeurde. De uitslagen waren: 1 Adianthum Lera- kussi Gloriosum 10 punten met lof, 1 Be gonia Glorie de Lorraine 10 p. met lof, 1 Oyolame Weisse Dame 10 pnt., ingezonden door C. Filius; 1 Jaminum Nudiflorum 8 punten door C. Groene wegen; 1 Anthunim Soherzerianum 9 punten, 1 Begonia Gloria de Lorraine 10 punten; Capcivum op stam 10 punten met lof, 2 Pepers 8 p. en 3 afge sneden Ponsettia 10 punten, ingezonden door J. Sietinga, 1 Aloë Abrescuns 10 pun ten door C. Visser, 1 Andromedia Japonica 8 punten door A. Th. v. d. Kooy, 2 Pochct- tia's 9 punten door C. van Tol. Medegedeeld werd, dat de Adianthum werd geschonken ten bate van de Tombola op de feest vergadering. Hierop had de uit reiking plaats van de in den loop van het jaar verdiende prijzen. Ten slotte werd nog als afgevaardigde naar de vergadering van de vereeniging voor Nijverheidsonderwijs aangewezen de heer A. G. van Tol, v. .arna deze zeer ge animeerde vergadering met woorden van dank voor de trouwe opkomst en voor net ingezondene werd gesloten. GEMEENTERAAD. In de op Maandag 21 December 1931 des namiddags te twee uur te houden, en zoo noodig des avonds voort te zetten, verga dering van den Gemeenteraad, zal alsnog weiden behandeld: To Benoeming van een hoofdinspecteur bi, het Bouw- en Woningtoezicht. 2o. Benoeming van 5 leden der Com missie, bedoelde in art. 2, le lid, sub 3o der verordening, houdende Reglement voor de Commissie!) van Advies betreffende de arbeids- en dienstvoorwaarden van het personeel in dienst van de gemeente Lei- dcu, (vacatures: de heeren F. Eikerbout, J. iibrink, Y. Kuipers, Th. M. W. Bergers ec R. van Eecke). 3o. Benoemmg van 5 plaatsvervangende leden dier Commissie, (vacatures: de bee- r- n inr. C. Beekenkamp, J. A. van der Ixeijden, J. J. Vallentgoed, C. J. van Tol et J. M. Tos). 4o. Veo'st.el tot overplaatsing van: a mej C. van Weizen, onderwijzeres aan de se- c-ol Paul Krugerstraat B. naar de schoo' Maresingel A; b. H. van Lienden, onderwijzer aan de school Duivenbodestraat B, naar de school aan de Aalmarkt; c. F. A Scuiltfcuizen, onderwijzer aan de school Paul K?-.geistraat A, naar de school tan de Dnfsts'iaat. 5o. Voorstel tot wijziging van het Raadsbos'uit- van 50 Mei 1927, inzake de verhuring van r< t huis „Groenoord" aan den Haarlemmerii'ekvaartweg aan J. M. Mante. 6o. Voorstel om 't beheer en de exploi tatie van het /u» lelijk speelterrein nabij de Wnheminabrug en van het Sporttev era aan de^ 7' pip.wouasche Singel, wederom op te dragen can de afd. Leiden van den Ned. Bond voor Lichamelnke Opvoeding. 7o. Voorstel ra zake de aanvaarding van dé Rijkssteunregeling voor werkloozen. Hoofdinspecteur Bouw- en Woningtoezicht Li de Raadsvergadering van 6 Juli j 1. werd besloten, in verband met de gesta dige toeneming van werkzaamheden bij den dierst van het Bouw- en Woningtoe zicht, tot uitbreiding van het aan dien dienst vei bonden personeel en wel door de aamtelling van een Hoofdinspecteur, in den rang van Hoofdambtenaar. In vfrband daarmede bieden B. en W. den Raad, na raadpleging van de Com missie van Fabricage, de volgende voor dracht aan ter benoeming van epn Hoofd inspecteur bij het Bouw en Woningtoezicht in den rang van Hoofdambtenaar. lo. ir J. Westra, directeur «der N.V. ra grnieuifc Bureau „Friesland", te Leeuwar den; 2c. G J. Beerthuis, Inspecteur bü het Bouw- en Woningtoezicht, te Hilve sum. De opleidingsscholen. Aan de opleidingsschool voor Gymn. en K. B. 8. en de opleidingsscholen voor u. L 0. aan den Maresingel A en de D '.ftstraat moot worden voorzien in de vacatuiv van cndcrwijzes(es). IJ. en W. stellen de volgende overplaat singen voor: a. Mej. C. van Weizen, onderwijzeres aan de o. 1. school aan do Paul K.uger- straat B. naar de opleidingsschool voor u. 1. o. aan den Maresingel A b dtr heer H. van Lienden. onder ij zer aan de o. 1. school aan de Duivenbode straat B, naar de opleidingsschool voor G» ir: i en H. B. S. c. den heer F. A. Schilthuizen, onder wijzer aan de o. 1. school aan de Paul Krugerstraat A, naar de opleidingsschool voor u. I. o. aan de Drifststraat. „Groenoord". Bij raadsbesluit van 30 Mei 1927 werd het perceel „Groenoord" aan den Haat- lemmertrekvaartweg No. 49, met ingang van 1 Juli 1927, voor den tijd van twee ja ren, tegen den prijs van 700 per jaar verhuurd aan J. M. Mante. Van den heer Mante is thans een ver zoek ingekomen tot verlaging van den huurprijs. B. en W. stellen voor, den huurprijs met 50 gld. te verlagen. Speel- en sportterrein. Bij raadsbesluit van 22 December 1930 werd met de Afdeeling Leiden van den Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding een overeenkomst aangegaan inzake de ex ploitatie van het Zuidelijk speelterrein bij de Wilhelminabrug en van het sportterrein aan den Zoeterwoudschen Singel geduren de het jaar 1931. Do met- de Afdeeling gevoerde onder handelingen hebben er toe geleid, dat deze zich bereid verklaard heeft de exploitatie van de terreinen op den bestaanden voet ook gedurende het jaar 1932 op zich te nemen, met dien verstande, dat de be treffende overeenkomst daarna, behoudens opzegging, telkens stilzwijgend voor een jaar wordt geacht te zijn verlengd, echter uiterlijk tot 1 Januari 1937. B. en W."stellen den Raad voor, daar toe te besluiten.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6