SPORT DONDERDAG 17 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 KIND EN BIOSCOOP DE CENTRALE KEURING. Een maand of wat geleden was ik op bezoek bij een zeer beschaafde fami.ie, toen de vrouw des huizes me opeens vroeg: „Heb ik u van middag niet in de bioscoop gezien, of vergis ik me?'' „U vergist zich niet, mevrouw. Maar dan is u er toch ook geweest?" „Tot mijn spijt wel en dat nog wel met mijn dochtertje, 't Was wat regenachtig, zooals u weel, en ik dacht: laat ik Ma:ie eens 'n prettig middagje verschaffen en naar do bioscoop gaan, die is op Woens dag- en Zaterdagmiddag toegankelijk voor alle leeftijden. Maar als ik geweten had, dat er zóón film gegeven werd, zou ik heusch niet gegaan zijn. tk vind het schan de, dat ze een film als „Achter de coulis sen" mogen vertoonen in 'n matinée. Vindt u ook niet?" „Ik ben 't volkomen met u eens, me vrouw. En u is vandaag de tweede reeis, die mij de zelfde opmerking maakt. L)at is geen film, die de kinderen moeten zien. Die uitkleed-scènes achter de coulissen en het vele naakt m de revue-scènes maken op kinderen een zeer verkeerden indruk en dat niet aileen op kinderen, maar ook op ouderen. Vandaar dat de Katholieke film centrale ze zeifs ontoelaatbaar heeft ver klaard voor alle leeftijden, hetgeen zeer goed gezien is". „Dat doet me genoegen. Het komt mij voor, neen, het is mijn vaste overtuiging, dat de kinderen door het zien van zulke films allen eerbied verliezen voor hun eigen lichaam, alle schaamtegevoel en alle zeif- achting, dat een bijna zeker onderpand is voor de zuiverheid en dat ze gaan gelooveu, dat de dingen, die ze daar op het witte doek zien, zeer geoorloofd zijn. Maar deze film zal toch zeker wel een uitzonde ring zijn?" „O, neen. Ik ken er meer van die soort. Zoo b.v.b. werd hier onlangs vertoond de film: „Show of shows", die minstens even aanstootelijk was. De directeur van het theater, waar deze film liep, beklaagde er zich bij mij over, dat de film-beoordee- laar van de Leidsche Courant ze ingedeeld had bij de rubriek „Niet afgekeurd voor volwassenen", een rubriek, die er toen nog door de redactie op nagehouden werd. En weet u, wat ik den man antwoordde? Wees blij, dat u er zoo genadig afgekomen is. Als ik ze had moeten keuren, zou ik ze be titeld hebben als afgekeurd'. „Maar waai om keurt de centrale com missie in den Haag ze dan goed?" „De centrale commissie keurt "niet goed, mevrouw. Ze keurt alleen maar de film a.s „toelaatbaar Lndien de wet toestond, dat ze mocht keuren op „geschiktheid" of „on geschiktheid" dan zouden er heel wat be tere films vertoond worden, dan nu het ge val is". „Hoe kan het nu, dat deze twee films, die u zelf aanstootelijk voor kindercu noemt, toelaatbaar gekeurd worden voor eiken leeftijd?" „Dat hangt heelemaal af, van de perso nen, die op den dag, waarop zoo'n film gekeurd moet worden, in de commissie zit ting nemen, want de centrale commissie, die uit 80 leden bestaat, keurt de films niet in haar geheel, maar er worden eiken dag 5 leden uitgekozen, die ze met de keuring belast, en nu hangt het van de levens- en wereldbeschouwing dier leden af, hoe de keuring zal uitvallen. Ik heb wel eens ge dacht, dat films, zooals „Show of shows" b.v.b. alleen beoordeeld worden naar de waarde als kunstwerk —.want een kunst werk is het en niet naar den indruk, die zoo n film op de kinderziel kan maken, een indruk, die dikwijls blijvend is". „Het schijnt me zeer moeilijk om dit te kunnen beoordeelen'. „Dat is het juist. En ik kan u zeggen en wel uit ondervinding, dat het keuren van films zéér moeilijk is en ik kan u ook ver zekeren, dat, indien de centrale couimisiie niet bestond er ontzettend veel minder waardige films op de markt zouden ge bracht worden, ja, dat ons land er door oveistroomd zou worden. En al mogen we het nu somtijds niet eens zijn met haar uit spraken, zooais in het onderhavige geval, toch moeten we erkennen, dat ze veel goeds verricht, al zou dit, volgèns onze Ka tholieke beginselen nog grooter moeten zijn". „Dat zou 't zeker. U zei zooeven, dat het keuren van films, en u weet dat uit on dervinding, zeer moeilijk is en dat geloof ik best. Welke eischen zoudt u dan wel, meii- Bcnelijkerwijs gesproken, aan de leuen dier commissie willen stellen? U hebt daar ze ker wel een meening over?" „Die heb ik, zeer zeker. Maar, let wel, ik geef ze slechts als mijn persoonlijke mee- uing, die zeer zeker wel voor tegenspraak vatbaar is. Volgens mijn meening dan moe ten personen, die geroepen worüen om een film te keuren, meuschen zijn van scher pen blik en fijn gevoel, gepaard aan diepe meii'Schenkennis, zoodat zij in staat zijn den invloed te beoordeelen, dien een film op den zielstoestand der toeschouwers kan uitoefenen d.w.z. op den zielstoestand van den geestelijk- en zedelijk evenwichti'gen mensck. Met menschep, die buiten de nor- ma staan, zooals zenuwlijders, o\ergevoeii- gen en geheel ongevoehgen, kunnen ze geen rekening houden, want dan zouden ze wel alles kunnen afkeuren of goedkeuren. De taak, hun op de schouders gelegd, is dus wel moeilijk. En die wordt nog veel moeilijker, wanneer het geldt de films „toe laatbaar voor alle leeftijden". Moesten deze films gekeurd worden, speciaal voor kin deren, dan zouden de leden ook nog heel wat moeten weten van de zoogenaamde „psychologische paedagogiek", een weten schap, die hen in staat zou stellen een bl:k te slaan in het zieleleven van het kind en de uitwerking van de film daarop te bepa len en dan, wees er verzekerd van, zouden er, o zoo weinig films „doorkomen", want goede kinderfilms ik laat de onderwijs- film builen beschouwing met opvoedkuu- VOLKENBOND EEN BROEINEST VAN INTRIGES. Eric Louw, de Zuid-Afrikaansche gezant te Washington, verklaarde in een toespraak tot een bijeenkomst ter herdenking van Dingaansdag het volgende: „Mijn ervaring als afgevaardigde in den Volkenbond in 192ü bracht mij tot de conclusie, dat Genève een broeinest is van intriges". Naar Louw's meening dient Zuid-AIrika te overwegen, of het in zijn eigen oelang was, lid van den Volkenbond zal blijven. De ellendige mislukking van de pogingen van den Vol kenbond om het Mandsjoerijsche probleom op te lossen, had naar zijn meening aan getoond, dat Zuid-Afrika zich nooit zou kunnen verlaten op bescherming uit dezen hoek. SPANJE l/lEUW SPAANSCH KABINET. Nog linkscher dan het vroegere. Zooals gemeld, trad bij gelegenheid van de presidentsverkiezing van Zamora het kabinet-Azana af. Azana heeft thans een nieuwe regeering gevormd, dat steunt op de links-republikeinen en socialisten. De radioalen, de groep Lerroux, die tot den rechtervleugel van de oude rcgeeringscoa;i- tie behoorden, maken dus thans geen deel meer uit van de meerderheid. De nieuwe regeering beschikt in het par lement over 260 stememn, terwijl de oppo sitie 200 stemmen telt. Het regeeringspro- gramrna zal heden in het kabinet worden voorgelezen. DUITSCHLAND HITLER AAN BRUENING. Een vraag. Hitler heeft een schrijven tot den rijlcs- j kanselier gericht om de nationaal-socia'is- tische partij tegen het verwijt te verdedi gen, dat zij den onwettigen weg zou be- j j wandelen. Hij stelt den rijkskanselier daarin de vraag, oi het verstandig op het gebied- van buitenlandsche politiek is, als de nationaal- i socialistische, welke het ©enige actief van Duitschland voor een werkelijk nationale i buitenlandsche politiek is, voortdurend te genover het buitenland voor te stellen als een onwettige en verderfelijke rooversben- de en dat, terwijl er toch niet de minste kans bestaat, de overwinning dezer bewe ging tegen te houden. ZAL OOK DUITSCHLAND GAAN CONTINGENTEEREN? Minister Schiele heeft tegenover verte genwoordigers van de Chr. Boerenpartij in Beieren ingrijpende maatregelen tegen de buitenlandsche concurrentie in boter en hout m uitzicht gesteld. Het zou in het voornemen liggen, naar het voorbeeld van Frankrijk, tot contingenteering van den in voer over te gaan. FRANKRIJK PROTEST-ACTIE VAN FRANSCHE BAKKERS. Tegen invoer van Belgisch brood. De bakkerijen van het departement du Nord hebben gisteren haar deuren geslo ten als protest tegen den invoer van Bel gisch brood in de twee K.M. bieede grens zone. üp een vergadering der bakkers werd besloten, dat, wanneer vóór 6 Januari gëen volledige voldoening wordt verschaft aan de bakkers in de grensstreek, alle bakke rijen in Frankrijk gedurende twee uur ge sloten zullen blijven. In een met a-lgeme-ene stemmen aangenomen motie wordt van de regeering geëischt, dat zij onverwijld bij decreet een einde zal maken aan den in voer van Belgisch brood. ROEMENIE I PRINS NICOLAAS VERZOEND MET i KONING CAROL. Koningin Maria bemiddelaarster. Het blad „Uurentul" verklaart, dat ko ning Carol eir prins Nicolaas gisteren een onderhoud hebben gehad, dat tot verzoe- j ning tusschen beide broeders heeft geleid. Het blad bericht, dat deze toenadering door koningin Maria is tot stand gebracht; zij m-oet prins Nicolaas ertoe hebben over reed in geen geval zijn dynastieke rechten prijs te geven. Gisteravond heeft prins Ni colaas opnieuw een bezoek aan den koning gebracht. Zooals men zieh zal herinneren, was het destijds eveneens koningin Maria, die alles deed, om den toenmaligen kroonprins Ga- rol te bewegen, zijn relatie met mevrouw Lupescu te verbreken, Nadat Carol zich aanvankelijk een verbanning had laten j welgevallen en zich zelfs niet had verzet, toen na den dood van zijn vader zijn zoon- tje Michael tot koning werd geproclameerd, 1 werden de pogingen der koningin-moeder j ten slotte met succes bekroond. I dige waarde zijn er bijna niet", j „Dat schijnt zoo. Maar zouden de leden der commissie dan niet eens wat strenger kunnen keuren, speciaal de films, die in de i matinée s vertoond worden?" „Die zelfde vraag heb ik op een verga- I dering ook eens gericht tot den heer Van Staveren, den voorzitter van de centrale j commissie, een man, dien ik hoogacht om j zijn kennis en kunde op filmgebied en daarbij een eerste-klas paedagoog, en deze antwoordde me, dat hij het volkomen met i me eens was, doch dat, met de wet in de hand, er weinig aan te doen was en dat de commissie oordeelde naar eer en geweten, j Wetswijziging alleen zou hierin verande ring kunnen brengen". „En nu zou ik maar eens een versche sigaar opsteken", viel de heer des huizes me vriendelijk in de rede. „Voor van avond, hebben we genoeg van de bioscoop ge hoord". „En ik", zei de gastvrouw, „zal wel zoo wijs wezen om eeist eens te informeeren naar de soort films, die gegeven worden, voordat ik met mijn dochtertje weer naar de bioscoop ga. Een strenger keuring van, laat ik zeggen, mabinée-films, is hoog noo- i dig"- I Leiden, 16-12-31. P. G. HOCKS. CHINA SOEN-FO PRESIDENT? Tsj'ang Hsu-Liang afgetreden als onder bevelhebber. De nationale regeering heeft bekend ge maakt, dat Tsjang Hsu-Lia-ng zijn functie van onderbevelhebber der Ohineesche troepen, als hoedanig hij door ex-president Tsjang Kai-Sjek was benoemd ten tijde van de boenadering tusschen de regeering van Nanking en Mandsjoerije, heeft neergelegd. De regeering heeft het ontslag van Tsjang Hsu-Liang aanvaard, doch hem tevens een officieele functie gegeven, krachtens welke hij den vrede in Noord-China zal handha ven en waai bij hij de leiding behoudt over zijn geheeie troepenmacht. De buitenlandsche politiek van de nieu we Ghineesohe regeerwg zal volgens de verklaring van Soen-fo, die naar verwacht wordt, president zal worden, gericht zijn tegen de Japansche actie in Mandsjoerue en op grooter onafhankelijkheid van don Volkenbond. Men neemt aan dat dr. Sze gezant te Londen blijven zal en tevens zal optreden als China's voornaamste verte genwoordiger bij den Volkenbond, welke meening ook door de Gantonneesche leide:s wordt aangehangen. Deze leiders zullen zich naar Nanking begeven, waar Maandag oen speciale plenaire zitting van de Kwo- mintang zal worden gehouden ter benoe ming van de voornaamste leden der re- ge er mg. Welke rol ex-president Tsjang Kai-Sjek in de nieuwe regeering zal spelen, is niet medegedeeld, doch met groote nadruk wordt to kennen gegeven, dat hij bereid is met de nieuwe regeering samen te wer ken. De hongersnood in China. Volgens bericht uit Rome is aldaar van mgr. Berutti een officieel rapport ontvan gen over de verschrikkelijke rampen, die over zijn vicariaat van Pengpu zijn neerge komen. Het land wordt geteisterd door over stroomingen, hongersnood en pest, terwijl bandietenbenden stad en land onveilig ma ken. Deze vTeeselijke geesel heeft meer dan 100 millioen menschen getroffen. Mgr. Berutti schrijft: Wanneer ik alleen maar mijn eigen vicariaat beschouw, dan overdrijf ik niet, wanneer ik zeg, dat van de negen millioen inwoners er minstens zes millioen meer dan vijf maanden lang uit sluitend van ondersteuning zullen moeten leven. Van mijn 38.000 Christenen en 10.000 doopleerlingen zullen er zeker 40.000 aan den hongersnood worden prijsgegeven. üp sommige plaatsen is niets anders te eten dan zemelen, waterplanten, boombla deren en wortelen. De geheeie oogst is vernietigd en er is geen stuk brood meer in heel de provincie. Als God geen uitkomst geeft, zijn de ge volgen van deze rampen niet te overzien. BUITENL. BERICHTEN. ORKAAN BOVEN OOST-PRUISEN. Groote schade. Een orkaan heeft gisteren boven Oost- •"Pruisen gewoed, die aan de kust ernsti ge verwoestingen heeft aangericht en in het bijzonder het Oostzeebad plaatsje Cranz zwaar jheeft geteisterd. Men schat de aangerichte schade op een half millioen mark. De Promenade en het strandbad zijn door de golven vernield. De woedende zee is ver het land inge drongen, de wegen zijn bezaaid met omver geworpen bocmen en er is in het geheeie plaatsje geen venster meer heel. Sedert 1913 heeft men in deze buurt een dergelijke storm niet meer gehad. Te Neukuhren de groote Oostzee-vis- schershaven zijn verscheidene vissohers- schepen vernield. Bij Neukrug is een driemastsohoener omgeslagen. De uit acht koppen bestaande bemanning is waarschijnlijk verdronken. Het wrak is op het strand geworpen. Te Pillau is een gedeelte van den haven- daan vernield. Het water stond tot aan de duinen en teen het begon te vallen bleef het strand bezaaid met planken en wrakstukken» PHILADELPHIA IN FINANCIEELE MOEILIJKHEDEN. Ruim 25.000 ambtenaren zonder salaris. Voor de eerste maal sedert 50 jaar be vindt de stad Philadelphia zich in beta lingsmoeilijkheden. Ruim 25.C00 gemeente ambtenaren hebben hun salaris, dat hun op 1 December had moeten worden uit betaald, nog niet ontvangen, aangezien de gemeente niet over de noodige kasgelden beschikt. DRAMA BIJ ROEMEENSCHE BANK Moordaanslag en zelfmoord van een prins. Naar „Az Est" meldt, bracht de alge- meene financieele inspecteur Teodorescu een bezoek aan een bank te Kisjinef. Bij het onderzoek richtte hij scherpe verwijten tot den bij de bank werkenden prins Can- tacuzene. De prins trok daarop zijn revol ver, loste twee schoten op den inspecteur en richtte het wapen vervolgens op zich zelf. De inspecteur ligt op sterven, de prins is reeds overleden. GROOTE BRAND BIJ LEMBERG. In het plaatsje Sucodole bij Lemberg is gisteren een geweldige brand uitgebroken, waardoor niet minder dan 52 huizen wer den vernield. Veel vee is omgekomen en 200 gezinnen zijn dakloos geworden. SARRASANI IN BELG IE. Kleinzielige Belgen en verstandig publiek. Na de bekende moeilijkheden, van pa- triotardische zijde uitgelokt, is Sarrasani dan eindelijk in België gekomen en heeft dit circus Zaterdag te Luik zijn eerste voorstelling gegeven. Dit is echter niet zonder incidenten verloopen. Het „Hbld. v. Antw." vertelt hieromtrent het vol gende: „Vóór deze „première" werd eene nieu we poging gedaan om de Luikenaars over te halen niet naar het circus te gaan. Een belachelijk stoetje liep rond in de stad met een wagen, waarin een kerel, die de legeruniform droeg, de vreemdelingen wegvaagde terwijl eenige mannen en vrouwen er om riepen niet naar de vreem delingen te gaan. Wat nu heb vermakelijkste is van gansch deze historie is het feit, dat heel dat rumoer op touw schijnt te zijn gezet door een kerel die zelf geen Belg is. De politie heeft er trouwens al spoedig een einde aan gemaakt door het steetje uit een te jagen en een proces-verbaal op te maken voor onwettig dragen van de uni form. Wat er ook van zij, het Luiksche publiek heeft zijn afkeuring betoond voor zulke practijken. Voegen wij hieraan toe dat op al het geen men hem heeft willen aand-oen, de heer Stosoh Sarrasani met een prinselijk gebaar heeft geantwoord. Hij heeft name lijk do bruto ontvangst van die eerste vertooning, dat is meer dan veertig dui zend francs aan de liefdadige werken van Luik geschonken. De aankondiging van dat goede nieuws was eene gelegenheid te meer voor het circus-publiek om den heer Stcsch Sarrasani eene sympathie- ovatie te brengen." Afrika-reizigers terecht. Gisteren heeft de „Matin" een op 14 December van Reggan afgezonden tele gram ontvangen van Léo Gerville-Réache en Roger Malhier, de twee journalisten, die op expeditie zijn in Afrika en van wie men sinds 11 December niets meer had gehoord. Zij seinen, dat de expeditie op 11 December 'iaoudeni heeft verlaten en na een inspanenden rit van twee-en-hal ven dag door een absoluut verlaten streek te Reggan is aajigekomen. Taxichauffeur door rechercheur doodgeschoten. Gistermorgen ontstond in Aussen, een buitenwijk van Essen, een twist tusschen een rechercheur en een taxichauffeur. De rechercheur, die in gezelschap was van een meisje, wilde met de taxi naar üet hoofd station van Essen gebracht women. De taxi reed echter den verkeerden kant uit en de rechercheur nep den chauffeur toe, te stoppen. Toen eindelijk de chauffeur hall hieid, ontstond er een twist tusschen hem en zijn passagier, die zieh als rechercheur legitimeerde, en die, zocals het meisje ver klaarde, pas zijn revolver trok toen de chauffeur hem aanviel. Eerst loste hij een schot in de lucht, doch toen de chauffeur hem toen weer te lijf wilde, schoot hij hem neer, waarbij de chauffeur doodelijk ge wond werd. Blinde telefoniste na 27 jaar ziende. Een Engelsche telefoniste, die 27 jaar blind is geweest, heeft, dank zij de Do- hanneiing van dr. Norman Fleming van het Fnnse of Wales' General Hospital, I Tottenham, het gezicht teruggekregen, be I vrouw, dio thans 35 jaar is, was als meisje j van acht jaar blind gewerden. Zij had toen juist het alfabet geleerd. Later kreeg zij een baantje als telefoniste en deed haar I werk goed, ofschoon haar gezondheid niet j al te best was. Zoodra zij haar oogen weer I kon gebruiken, heeft zij zich ijverig toe gelegd op het typen en stenografeeren en i zij hoopt nu spoedig de telefooncentrale te kunnen verlaten en als steno-typiste werk I te vinden. i Vergulde en zilveren wenkbrauwen. De tijd van do z.g. „vampieroogen" schijnt delintief vooibij te zijn. De Aineri- kaansohe film- en theater-actrices zijn ton minste al lang bezig om haar oogopslag, met behulp van alleriei kunstmiddelen, van een en al onschuld te doen getuigen. De j vooraanstaande experts op het gebied der gezichtsverfraaiing zoeken voortdurend naar nieuwe praeparaten om den onschuldi ge blik te vervolmaken. Het nieuwste motto is: „Laat uw werkbrauwen vergul den of verzilveren". Een groot aantal vak lieden is reeds duchtig aan het reclame maken. Met behulp van alleronschuldigste vrouwengezichtjes, uit was vervaardigd, wordt de nieuwe uitvinding, die peperduur moet worden betaald, gedemonstreerd. De gelaatsuitdrukking van de te behandelen dame wordt nauwkeurig bestudeerd, waar na wordt beslist of zij in de toekomst gou- i den of zilveren blikken zal werpen. BELANGRIJKE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN. Naar wij vernemen speelt de vereeni- ging de Grashoppers (de club van den internationaal Adam), kampioen van Zwit serland, op 26 December (Tweeden Kerst dag) in het Stadion te Amsterdam tegen de Zwaluwen. Zondag 27 December spelen de Grashoppers te Den Haag tegen H. V. V. Voorts spelen de Zwaluwen op Zoqdag 27 December in het Stadion te Amsterdam togen Boedapest (het semi-officieele Ho-n- gaarsche elftal). Op 30 December tenslotte speelt een ander Zwaluwen-elftal een a vond wedstrijd op het verlichte V. U. C.-terrein te Den Haag tegen Boedapest. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Juniorencompetitie. Uitslagen van Zondag jl. zijn: Afdeeling A. S. J. C. I—Leiden I 2—0; D O. S. I— Teijlingen I 40; R. W. D. ILisse I 00. Afdeeling B. Alphensohe Boys I—Lisse II 1—1; V. V. B. I—Meerburg I 30; S. M. C. IV. V. L. I 1—2. Afdeeling C. A. S. C. IS. M. C. II 70; Meerburg II—R. W. D. II 0-3. Het programma voor Zondag a.s. luidt: Afdeeling A. Leiden ITeiilingen I (F. v. d. Werff); O. V. V. I—R. W. D. I (H. v. Velen); D. O. S. I—S. J. C. I (A. Knecht). Afdeeling B. V. V. B. IV. V. L. I (J. de Vrind); Al phensohe Boys I—Meerburg I (C. v. d. Zijden) 2 uur; S. N. A. IS. M. C. I (P. Meershoek). Afdeeling C. A. S. C. I—R. W. D. II (S. Belt); Meer burg II—S. M. C. II (A. Waaijer). Waar geen aanvangsuur vermeld is, aanvang der wedstrijden 12.30 uur. De Competitieloider, P. J. A. DE VRIND. WATERPOLO WINTERCOMPETITIE H. Z. B. H. Z. en P. C.-L. Z. C. 2-3. Gisteravond heeft in de overdekte Bad en Zweminriohting „De Regentes" te Den Haag, de laatste wedstrijd van dit jaar plaats gehad van de door den Haagschen Zwembond ingestelde wintercompetitie, aldus het „Vad.". Do volgende ploegen gingen te water: H. Z. en P. C.: De Jager doel; Snoeck en Van Leuven, achter; Sirks, spil; Eenhoorn, Schriedcr en Van Kleef, voor. L. Z. C.: Fleerkamp, doel; Van Hclvert en Walenkamp, achter; Elzinga, spil; Buys de la Court en de Reede voor. Walenkamp probeerde direct van den uitworp af met een lang schot De Jager te verrassen. Zijn schot sprong van de paal achter. Het schieten was hierna aan beide zijden opvallend slecht, of te zwak of te slecht gericht. Bovendien liet het plaatsen vooral van de Hagenaars nog al wat te wenschen over. Toen de gasten een vrijen worp kregen te nemen, beging Van Leuven, die Buys had te bewaken, de fout niet op den man te letten, die den vrijen worp nam, zoodat deze over het hoofd van den Hagenaar heen den bal bij Buys deponeerde. Deze plaatste er zijn hand onder, en doordat de Jager evenmin op de goede plaats lag, kre gen de Leidenaars de leiding (01). Vrij spoedig hierna was het rusten. In do tweede helft werd veel fanatieker gespeeld en direct was de H. Z. en P. C. sterk in den aanval. Sohrieder leste een vliegend schot, dat juist langs den doel- mond ging. Het was echter uitstel van exe cutie, want bij de volgende aanval scoorde dezelfde speler met een ver en onverwacht schot, onhoudbaar voor Fleerkamp (11), Bij een snellen en fanatieken aanval der Leidenaars weifelde van Leuven een oogen- blik, waarvan de Reede gebruik maakte om de gasten andermaal de leiding te be zorgen (12). Ook nu zagen de Hagenaars kans vrij spoedig weer gelijk te maken, wederom door Sohrieder op nagenoeg dezelfde wijze. (22). Nadat de Reede een: prachtkans had onbenul gelaten, loste Walenkamp een hard schot. Wel greep de Jager naar den bal, doch liet het leder glippen. (23). Met dit doelpunt hebben de Leidenaars de H. Z. en P. C. de eerste nederlaag in de win tercompetitie toegebracht. Scheidsrechter De Kok loidde dezen vrij moeilijken wedstrijd uitstekend. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. v.—t. pnt. H.Z. en P.C. 4 2 11 9—7 5 L. Z. C. 4 2 11 15—15 5 Z. I. A. N. 3 1 2 10—6 4 S. V. H. 4 12 1 8—9 4 Maas 3 3 6—9

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5