KERKNIEUWS VOOR HUIS EN HOF HARTOG's Tandheelk. Inr. WOENSDAG 16 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 NATIONAAL MARIA-CONGRES. In Augustus 1932 te Nijmegen. Onder hooge goedkeuring van het Door luchtig Episcopaat zal in Augustus van het volgend jaar wederom een groot Natio naal Mavia-Congres worden gehouden. Het laatste Nationaal Maria-Congres werd in 1912 gehouden te Maastricht j voor het Congres in 1932 is de keuze ge vallen op Nijmegen, de stad van de Ka tholieke Universiteit, waar de Vereeni- ging „Onser Lieven Vrouwen van Nimwe- gen" de laatste jaren op zoo verheugende wijze werkzaam is om de aloude Maria- Omdracht in eere te herstellen. Het algemeen onderwerp van het Nij meegsche Congres zal zijn: „Maria, de Moeder der menschen", zoodat dit Con gres logisch aansluit aan het Maastricht- sche, waarop als algemeen onderwerp werd behandeld„Maria, de Moeder van God." Het Congres zal worden opgebouwd op de groote Katholieke organisaties van ons land, welke verschillende secties zullen vormen. In de vergaderingen dezer sec ties wordt de leidende gedachte van het Congres voor ieder dier organisaties nader uitgewerkt. lederen dag zal een groote algerneene vergadering worden gehouden, waarbij be schouwingen zullen worden gewijd aan Ma ria de Moeder der menschen; a. voor eiken mensch afzonderlijk; b. voor het huisgezin c. voor de maatschappij. Het spreekt vanzelf, dat gedurende de dagen van het Congres verschillende ker kelijke plechtigheden ter eere van Maria zullen worden gehouden, terwijl het ook in de bedoeling ligt, een luisterrijke Maria- Omdracht te houden, een Maria-spel op te voeren, een tentoonstelling van oude en-of nieuwe Maria-kunst te organiseeren, enz. Het Dagelijksche Bestuur van het Nij- meesche Maria-Congres is samengeteld als volgt: Prof. dr. R. Jansen O.P., rectc-magnifi- cus der R.K. Universiteit te Nijmegen, voorzitter. Prof. dr. Titus Bransma O.Carm., vice- voorzitter. Drs. J. C. M. Sweens te Nijmegen, se cretaris. Notaris F. H. G. J. Wolters te Nijme gen, penningmeester. Pastoor G. van der Heijden, te Nijme gen, vöorz. der Federatie van Maria-Con- gregaties voor heeren van hoogere stan den, lid. Alb. v. d. Kallen, hoofdredacteur-direc teur van „De Gelderlander", lid. Pater J. Kronenberg C.s.s.R., te Nijme gen, lid. Pater C. Ligthart S.J., te Nijmegen, al gemeen secretariaat der Maria-Congrega- ties, lid. Jhr. Drs. J. van Rijckevorsel te Nijme gen, lid. Pastoor A. J. Schots te Nijmegen, gees telijk Adviseur der Vereen. „Onser Lie ven Vrouwen van Nimwegen", iid. Pastoor W. H. A. Smuiders te Ooy en Persingen, lid. Dit Dagelijksch Bestuur is ïeeds druk in de weer met den organisatoriscüen op- ftouw van het Congres. Reeds heeft het Doorluchtig Episcopaat van Nederland welwillend het Bescherm heerschap van het Congres aanvaard en er zijn hooge goedkeuring aon gehecht. Verschillende personen zijn aangezocht om zitting te nemen in het hoofdbestuur en in de verschillende sub-comraissies voor de tentoonstelling, voor Is Maria-Om- dracht, voor het Maria-spel, voor pers en propaganda, voor de financiën enz. Een 6-tal vergaderingen van het Dage lijksch Bestuur zijn reeds gehouden om de eerste regelingen voor dit Maria-Congres te treffen. Wij zullen spoedig in de gelegenheid zijn om nadere mededeelingen over het Nijmeegsche Congres te doen. Voor heden willen wij volstaan met een dringend beroep op alle katholieken van Nederland om de voorbereiding van dit Congres te ondersteunen met hun belang stelling, hun medewerking, in zooverre die zal worden gevraagd, en met.hun ge bed. Wil het Nijmeegsche Congres slagen, dan moet hot van nu af gedragen worden door een een eendrachtig gebed van Ne- derland's Katholieken, dan moet er spon tane mewerking komen van alle corpora ties en particulieren, die daartoe aange wezen zijn uit alle geledingen van het Ka tholieke Volk. Alleen wanneer die voorwaarden aan wezig zijn, zal het Nijmeesche Nationale Maria-Congres worden hetgeen ermede beoogd wordt, een grootsche huldiging van Katholiek Nederland ter eere van de Moe der Gods en tevens ons aller Moeder, Maria. BENOEMINGEN. In het Aartsbisdom. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Vierakker den weleerw. heer dr. J. H. A. ter Heerdt en tot kapelaan te Hilversum (H. Joseph) den weleerw. heer M. A. C. Markus. WAT ELKE MAAND TE DOEN GEEFT. IN MOES- EN BLOEMTUIN, KEUKEN EN KELDER. 2e helft December. Kamerplanten: De Arancaria excel- sa (Sier dennetje) is, wat men noemt,* een koude kasplant, die 's zomers gaarne bui ten staat en 's winters in een koude kas, q| op eenige andere lichte en vorstige plaats moet overblijven. In den winter behoeft men voor de zon niet bang te zijn. Het lioht is dan toch al zoo spaarzaam, vooral in de maanden November en December, dat men blij mag zjjn als het zonnetje er is. Het winterzonnetje doet de planten goed! Men geeft de Arancaria's dan ook het lichtste plekje, waarover men in huis beschikken kan, en bij voorkeur in een ver trek, waar de temperatuur vrij constant is, en nimmer boven de 10 graden Celsius kan stijgen. Voor een lagere temueratuur behoeft men ook niet bevreesd te zijn, als de temperatuur maar met onder nul kan komen. Een temperatuur, die schommelt tusschen 5 en 10 Celsius, is voldoende en geschikt om de Arancaria's goed en gezond te houden. Evenals alle planten leidt het sierdennetje in de wintermaanden een 'a- tent leven. Groeien doet het bijna niet en mag het ook niet, omdat het gewas in dien donkereu tijd niet krachtig kan zijn bij ge brek aan licht. We moeten dus alles voor komen, wat den groei kan prikkelen. Daar mee houdt ook ten nauwste 't gieten ver brand. Planten, die rusten, hebben niet veel water noodig, en we mogen dan ook niet meer geven dan voldoende is om to voorkomen, dat de aardkluit uitdroogt. Gie ten moet men nu en dan dus wel, want de sierden verdampt in den winter evenals alle altijd groene planten toch altijd iets, zij het ook nog zoo weinig, terwijl ook in den pot verdamping plaats heeft, maar hoe lager de temperatuur is, hoe geringer die verdamping zal zijn, en daarom zal men op donkere koude dagen minder behoeven te gieten dan op lichte en zonnige dagen. Men moet zich dus altijd eerst vergewissen hoe de toestand van den grond is, vóór men giet. Dikwijls gieten is in elk geval ver keerd, omdat te groote vochtigheid op den duur de wortels en dus de plant ziek zou maken, waarvan gele en doode takken de gevolgen zouden zijn, en we weten het: eenmaal weg dan krijgen we de takken niet meer terug. Men giet een enkele maal, nu en dan als het noodig is, maar dan )ofe goed 1 De Kersbroos, Helleborus n i g e r, is een van onze dankbaarste Zorg dagelijks voor U\* keel - gorgel droog met het behoort tot de hygiëne, nèt als 't poetsen van Uw tanden I Alléén In orlgineele doozen 25. 45 en 65 ets. overblijvende planten, die tegen 't Kerst feest vooral de aandacht treken, omdat zij dan in onze bloemenwinkels zoo mooi in bloei staan. Ook in den tuin staan zij dan dikwijls feest te vieren, en wanneer straks de licht jes van den Kerstboom ontstoken worden, zijn de Kerstrozen in menigen tuin uitge bloeid. Dat de Kerstroos een zeer oude plant is, bewijst dat Abrahamus Munting haar in „Waare o e f f e n i n g" uitgege ven in 1671, heeft besproken. Hij doet dat in heb CVIIde Capittel, getiteld „N i e s- wortel". Van de „veel veranderlijke sohoone en zienswaardige soorten" sohrijft hij: „Zij beminnen nochtans alle, uit een aangeborene eigenschap, een goede, zan dige, gemeste Aerde, een luchtige, vrije en welgelegene plaatse, tamelijk veel waters, mogen ook de koude, en sterke vorsten, zonder groote schade verdragen: Verblij ven lange jaaren in 't leven; geeven, alle voortijden, niet alleen bloemen, maar ook de meeste Tijd, volkomen zaad, hetwelke met een wasende Maane van April, niet diep de Aerde bevolen wordt, waardoor zij zo wel, als door haar aangegroeide jonge wortelen, die men, met genoemde Maane in de maand, d'ouden afsteekt, ende ver plant, aangeteelt kunnen worden. Het Hellebornsniger foetidus, Swar- te stinkende Nieswortel, die ook Hellebo- ruster maximum genoemt is. En Heil e- boris niger tritoliatus, ofte swar- te Nieswortel met drie bladeren. Verblij ven niet zoo lang als d'andere in 't leeven, bloeijen de tweede zomer, en de volkomen zaad gegeeven hebbende, vergaan, vermits zij van Nature niet langer in wezen blijven, mogen: Moet daarom ale voorjaren, of om he tweede, met een wassende Maane van April, opu een nieuw telkens wederom ge- zaait zijn, dewijl zij door geen ander mid del vermeerdert kunnen worden, ook staat het Helleboraste maximus, of te groote valsche Nieswortel, door het geval len zaad, genoegzaam op". Aangename tec- tuur is dit niet, toch wel interessant om eens een enkele maal te hooren, hoe onze voorouders planten beschreven. Mistle toe: Wellicht geen plant heeft door haar voorkomen, groeiwijze en levensvoorwaar den zoo'n overweldigend diepen indruk ge maakt op het ontvankelijke gemoedsleven onzer verbeeldingrijke Germaansche voor ouders als de oud-heilige Mistel, die dan ook het onderwerp van tal van sages is geworden; sagen, gepaard aan gewoonten en gebruiken, die zóó vast geworteld zijn in het leven der verschillende Europeesche volksstammen, dat de twintigste eeuw der Christelijke jaartelling ze evenmin zal kun nen uitroeien al® de voorgaande eeuwen zulks vermochten. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. In een sloot gereden. Ben einstig auto-ougeluk is Maandag avond gebeurd op den weg Oudewator- Haastricht, ter hoogte van het Missiehuis. De heer A. de G. uit Montfoort, op weg naar huis, reed in zeer snelle vaart een hem tegenkomenden vrachtauto aan. De heer de G. verloor de macht over zijn stuur en zijn auto kwam in een sloot terecht. De heer de G. werd door een ruit geslingerd. Met een hersenschudding en bloedende verwondingen is hij bij de wed. Borst bin nengedragen. Zijn toestand in hoogst ern stig. UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Donderdag 17 Dec. Huizen, 1875 M. 8.009.15 en 10.0010.15 Gramofoonpl. 10.15 Ziekendienst. 10.4511.30 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.152.00 KRO-orkest o.l.v. J. Gerritsen. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Gramofoonplaten. 3.15 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Zeemansuurtjo. 5.00 Cursus handenarbeid. 5.45 Mevr. C.o Brandes-Haus, piano en T. Brandes, harmonium. 6.45 Knipcursus. 7.00 Vraaghalfuurtje. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Praatje over de NCRV-film. 8.15 Concert Chr. Gem. Zangvereeniging „Halleluja", o.l.v. A. Bouman. Orkest B- moll, o.a. Ouverture „Samson", Handel. 9.009.30 Ouderuurtje. 9.3010.45 Weihnachts-oratorium van B. Barth, m.m.v. Solisten. 10.1510.55 Vaz Dias. Hierna tot 11.30 Gramofoplaten. Hilversum, 298 M. Uitsluitend A. V. R. O.-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 A. ]f. Hildebrand leest voor. 11.00—12.00 Orgelconcert door G. Stam; V. v. d. Werff, zang. 12.00 Concert door het Winkels-trio. 2.00 Lezing v. d. Ned. Vereen, voor Huis vrouwen. 2.30 Pauze. 3.00 Knipcursus. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep m.m.v. A. Légan, zang. 7.00 Boekenhalfuurtje. 7.30 Engelsche les. 8.00 Gramofoonplaten. 8.15 Dopper-afscheidsconcert.. Concert ge bouworkest o.l.v. Dr. W. Mengelberg. Wer ken van Dopper, o.a. Ciaconna Gotiea. 9.15 Uit San. „Zonnestraal", Hilversum. Zang door „Kunst en Broederschap" (Ge meente-tram-koor te Amsterdam) o.l.v. L. C. Keereweer. 9.35 Kovacs Lajos en zijn orkest (Bob Scholte. zang). 10.00 Vaz Dias. 10.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. 10.30 Uit het Scala te Den Haag: The Four Keath (Accordeonisten). 10.4511.00 Kovacs Lajos. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 122J Reginald Foort (orgelconcert). I.20 Gramofoonplaten. 2.202.50 Vocaa1 concert. 3.20 Kerkdienst. 4.05 Jack Paynes dansorkest. 4.50 Grosvenor House orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Suite No. 4 in F. Bach (V. Hely-Hut- ohinson). 8.20 „Yes and back again", parafrase van King Bu'.l. 10.00 Koorooncert, m.m.v. W. Primros, viola. 10.50 Kerkdienst. II.05—12.20 Jack Paynes dansorkest. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05, 12.50 en 1-25 Gramofoonplaten. 9.05 Radio-concert. 0.a. Kwartet, Haydn. 9.50 Vervolg concert. L a n g e n b e r g, 473 M. 6.257.20 en 11.20 Gramofoonplaten. 12.251.50 Concert door werkloozen or kest. 4.205.20 Solistenconcerfc. 7.157.50 „Des Knaben Wunderhorn". Koorconcert. 7.50^—9.20 Concert uit Brussel, hierna tot 11.20 dansmuziek. Kalundborg, 1154 M. 11.201.20 Concert uit Palace HoteL 2.302.50 Vocaal concert. 2.504.20 Concert uit Rest. Wivex. 7.309.35 Opera „Orpheus en Eurydice" van G!uck. TAidio-orkest en solisten. Lei ding: Gröndal. 9.5011.50 Dansmuziek. Brussel 508 M. en 338 M. 508 M.: 12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Viool- en pianosonate. 5.50 en 6.50 Gramofoonplaten. 7.50 Europeesch concert. Omroeporkest o.l.v. Désiré Defauw, m.m.v. Berthe Brif- faux, zang, o.a. Symphonie d-moll, Franok. Hierna tot sluiting gramofoonplatenconcert en voordracht. 338 M.12.352.05 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 7.50 Zie 508 M. 9.45 Dansmuziek. Rome, 441 M. 8.20 Instrumentaal concert. O-a. Hongaar- sche marsch uit „Damnation de Faust", Berloiz; Wotans Abscheid uit „Walküre", Wagner. Z e e 8 e n, 1635 M. 7.50 Zie Brussel. 9.20 Berichten en hierna tot 11.20 Concert door de kapel Eysoldt o.l.v. Pensis. Plotselinge dood. Te Heerenveen is gistermorgen plotse ling overleden de 26-jarige ongehuwde juf frouw A. S. Daar aan vergiftiging wordt gedacht, is het lijk in beslag genomen voor een gerechtelijk onderzoek. Chauffeur verdronken. In het Eindhovensche kanaal te Eindho ven is, terwijl hij op den kant zijn handen wasckte, de 22-jarige chauffeur B. N. Ver meulen te water geraakt en verdronken. De man was ongehuwd. LIEFDESDRAMA IN DE HOOFDSTAD. Mislukte aanslag op een meisje. Te ongeveer middernacht heeft een 20- jarige jongeman, die in de Pieter A erts z- straat te Amsterdam woont, in de van Wou- straat op den hoek van de Lutmastraat uit een klein model revolver een schot gelost op een in de Jan Lievenstraat woonachtig 19-jarig meisje, waarna hij het wapen op zich zelf riohtte. Door den opgewonden toestand, waarin de dader van den aanslag verkeerde, richt te hij de revolver slecht, waardoor het meis je gelukkig niet getroffen werd. De jonge man zelf kwam er slechter af, aangezien hij zich door een kogel in den hals vrij ern stig verwondde. Per auto van den G. G. en G. D. is hij naar het Wilhelminagasthuis overgebracht; zijn toestand moet niet le vensgevaarlijk zijn. Uit het onderzoek van de politie vap het bureau Pieter Aertszstraat is tot nu toe komen vast te staan, dat het drama ook hier neerkomt op esn wanhoopsdaad, zoo als de stad er meerdere gekend heeft. De jongeman is n.l. met het meisje verloofd geweest, welke verloving van haar kant is uitgemaakt. Daar hij het meisje echter niet kon vergeten, had hij haar gisteravond laat in de buurt van haar woning opgewacht. Beiden hebben toen vermoedelijk in heftige discussie gewikkeld, naast elkander voort- geloopen, tot op genoemde plaats de jonge man tot zijn daad overging. Het gebeurde verwekte in de buurt uiteraard groote op schudding. ATTENTIE. 11132 Katwijk a/d. Rijn, „Hotel de Roskam" Eiken VRIJDAGOCHTEND van 10—1 uur FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit het Engelsch HAEDON HILL. 31) Ravenscar veranderde plotseling van tac tiek. Tot nu toe had hij Elisha behandeld alsof hij hem als een hal ven idioot be schouwde. Nu hij echter begreep, dat deze een deel van zijn gesprek met den anti quair had gehoord en van plan was naar Scotland Yard te gaan, nam de zaak een ernstiger wending. De groote secretaris van Lord Monksilver stond naar het manneke te kijken, alsof hij van zijn ge zicht zou willen aflezen, wat hij van hem te vreezen had. Het leek Ravenscar het beste te probeeren op goedaardige ma nier hem pan het lijntje te houden. Kijk eens hier, meneer Crowe. Men moet soms wel eens rekening houden met dwazen en het lijkt me wel toe, dat u be zig bent een buitengewone boo *aai cage en noodlottige dwaasheid te begjau, 7ei hij. Voor ik er toe besluit om mij met u in 'n nadere gedachtenwisseling te begeven, zou ik toch wel eens wilicn weten wat u eigenlijk voor verdenking koestert dat u dreigt naar Scotland Yard te zullen gaan. Dat is een eerlijke vraag, antwoordde Elisha, en ik zal die eerlijk beantwoorden. Ik zou de autoriteiten vertellen, dat ik re den heb ora te gelooven, dat miss \aug- han hier is geweest of misschien nog is on der den naam van miss Smith on dat ik in het bezit van Mr. Jenkins een cassette heb gezien waarin twee duel-pistolen be- hooren te zijn maar die er nog slechts één bevat. Ze zullen intelligent genoeg zijn om uit deze gegevens hun eigen conclusie te trekken en ik ben zoo vrij te gelooven, dat die zullen overeenstemmen met de mijne. En die zijn dat het ontbrekende pis tool in Beacon Audley werd gebruikt? Juist. Ravenscar draaide zich met een som bere glimlach naar Jenkins toe en vroeg: Op welken datum is miss Smith, de jonge dame, die ik u had aanbevolen om uw goederen te catalogiseeren, bij u in dienst getreden? Den veertienden van dezen maand, was het antwoord. En het ongelukkige incident op de pastorie van Beacon Audley had den vijf tienden plaats, ging Ravenscar voort, ter wijl hij zich weer tot Elisha wendde. Het zou heel dom van u zijn, meneer Cro we als u niet inziet, dat de politie een andere gevolgtrekking zal maken, die veel meer voor de hand ligt, indien u er in slaagt, de politie te overtuigen dat miss Vaughan en miss Smith een en dezelfde persoon zijn. Begrijp goed, dat ik dat nooit zal erkennen. Maar omdat het haar bezwa rend materiaal tegen den verdachte zal versterken, zal de politie waarschijnlijk aannemen, dat u gelijk hebt. De jonge Wensladc heeft zichzelf bij het inquest bloot gegeven, door toe te geven dat er een liefdesbetrekking bestond tusschen hem en miss Vaughan. Ze waren verloofd en de vermoorde predikant heeft zich, zooals zijn zoon zelf verklaard heeft ten sterkste tegen deze verbintenis verzet. Nu meent u vastgesteld te hebben, dat een der ver loofden hier haar toevlucht heeft gezocht in een winkel, waar alweer volgens u, het wapen waarmee de misdaad is gepleegd vandaan komt. Als u nu de data die Mr. Jenkins genoemd heeft in het oog houdt, zult u moeten toestemmen, dat er alle tijd is göweest om het pistool per post of per spoor naar den anderen verloofde te zen den, zoodat hij daarmee de daad heeft kunnen plegen die hem ten laste is gelegd. Gelooft u ook niet dat uw spiondiensten alleen ten gevolge zullen hebben, dat u don strop om den nek van den jongen Wenslade nog wat sneller en steviger aan trekt Dat geloof ik zeker niet, antwoordde Elisha. Ik kan me toch werkelijk niet voor stellen, dat u iets zou kunnen winnen bij wat u zich voorstelt te doen, zei Raven scar. Uw noodlottige tusschenkomst zal geen ander resultaat hebben dan dat u de politie een verklaring aan de hand doet van de manier waarop Dick Wenslade in het bezit kwam van het wapen waarmee de dominee is doodgeschoten, ik begrijp niet dat u dat zelf niet inziet. Oppervlakkig beschouwd klinkt uw re deneering wel juist, stemde Elisha na lang nadenken onwillig toe. Neem dan mijn raad aan en ga rustig terug naar Beacon Audley, zonder u ver der te bemoeien met zaken waarvan u de port.eé niet begrijpt, zei Ravenscar be schermend. Deze dwaasheid om naar Scotland Yard te willen gaan zal heusch buitengewoon noodlottige gevolgen heb ben voor hen, die u trachl te helpen en ik kan niet ontkennen, dat het mij per soonlijk ook ten zeerste in ongelegenheid zou brengen. Het is niet voor de poes om van medeplichtigheid verdacht te worden en het feit dat men gehandeld heeft in het belang en voor de eer van de familie van zijn meester, zou zeker niet als ver zachtende omstandigheid gelden. Elisha erkende dat hij voor het oogenblik de nederlaag had geleden. Ravenscar® redeneering klopte als een bus en als hij zijn verdenking aan de poli tie zou meedeelen, zou hij zoo goed als ze ker de zaak voor Dick nog erger maken, dan deze op dit oogenblik was. Hij be schikte niet over de middelen de plausi bele theorie van Ravenscar te weerleg gen. Ravenscar had niets bekend maar bedektelijk veel te kennen gegeven en daarmee heel wat vaste grond onder Elisha's voeten weggenomen vooral door de voor stelling dat zijn optreden een uitvloeisel was van zijn liefde voor Lord Monksilver. Heel goed heeren, misschien hebt u gelijk en gaat de zaak mij niots aan,, zei de oude man, terwijl hij de houding aannam van een boerschen bemoeial wiens ijdel- heid danig gekwetst was. Ik laat do zaak maar loopen en ga naar huis terug zonder verder in al die modder te roe ren. Ik wensch de heeren goeden avond.. Quasi beleefd deed Ravenscar de gla zen deur open om den onwelkomen bezoe ker te laten vertrekken. Ik geloof mijn waarde, dat 't beter is, dat u gaat, lachte hij, voor 't geval dat het prachtige tapijt daar u opnieuw zou verleiden tot indiscre tie. Hij loodste het manneke den winkel door en de straatdeur uit en keek hem na tot hij door het druke verkeer was opge slokt. Toen keerde hij naar het kantoor terug en vereerde den antiquair met eön tevieden knikje. Dat zag er een oogenblik leolijk uit, zei hij, maar bet liep gelukkig met een sis ser af want hij had wat te veel hooi op zijn vork genomen. Maar ik heb een appeltje te schillen met een zekeve jonge dame, die me dien boerenkinkel op mijn dak heeft gestuurd. Mr. Thomas Jenkins sno^f en grinnekte. Ik hoop dat jij zekerder bent van je jonge dame dan ik van je boerenkinkel, zei hij Die kleine meneer vjrowc leek rao laog geen domkop, of.sci oon jij hem te slim af was. Dat was heel goed die rede neering van je over Scotland Yard. Het deed ine bepaald pleizier om er naar te luisterenMaar je hebt mij ook op een prachtig idee gebracht; ik weet nu ten minste, wie dat pistool heeft gegapt Vuurwapens uit dien tijd zijn heel duur, maar het kaa iemand nog duurder komen als hij ze steelt Inmiddels was Elisha bezig een goed koop hotel op tc zoeken, waar hij den nacht zou kunnen doorbrengen, en onder wijl kwam hij meer en meer tot de over tuiging dat het leven en de eer van Dick Wenslade afhingen van het vinden van Phillys \aughan cn van een bevredigende verklaring van haar verblijf in den winkel in Wardour Street. Voor dien tijd zou Elisha zijn mond niet open kunnen doen, want zonder deze verklaring van het meis je zou hij inderdaad den strop om Dick's nek toehalen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9