UIT DE OMGEVING TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 16 DECEMBER 1931 UE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 16 Dec. 1931, medegedeeld door het Kon Ned. Meteor. Instituut te De Biidt Hoogste barometerst.: "773.8 te Aberdeen. Laagste barometerst.: 744.1 te Memel. Verwachting tot den avond van 17 Dec.: Meest zwakke Noordelijke tot Westelij ke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen neerslag. Weinig verandering in tem peratuur. Het van IJsland komende hooge druk- gebied trekt, in beteekenis toenemende, Zuid-Oostwaarts en zal die beweging wel tot midden-Europa voortzetten. De depres sie in het Oostzeegebied trekt Oostwaarts, zoodat de storm toestand daar begint te be daren. Op IJsland is de barometer reeds flink dalende en de vorst bijna verdwenen. De koude Noordelijke strooming heeft lichte vorst gebracht in Oost- en Noord- Duitschland, maar de vorst in Noord-Scan- dinavië nam af. In West-Europa is de tem peratuur wel gedaald, maar overal boven het vriespunt gebleven en waarschijnlijk zal daar over enkele dagen weer stijging van temperatuur intreden. Op het oogen- blik heersc-ht er overal kalm weer met grootendeels bedekte lucht zonder nevel. LUCHTTEMPERATUUR: met de R.-K. Vrouwenbond, St. Elisabeth- vereeniging en St. Vincentiusvereeniging. Met de afd. van het „Groene Kruis" werd aandrechtig samengewerkt, terwijl van de eerw. Overste van hot Piusgesticht en van het R.-K. Armbestuur de welwil lendste medewerking wordt ondervonden. De heer C. de Koning vatte zijn taak als bode weer ernstig op. Mocht er som» iemand zijn, die de R.-K. Wekverpleging een legaat wil schenken, dan kan hij dat gerust doen want door hare rechtsper soonlijkheid mag de vereeniging deze aan vaarden te onthouden! Aan het slot van het jaarverslag wijst het bestuur er op, dat in de naaste toe komst een groot bedrag aan gelden zal noodig zijn om de grootsche plannen in daden te kunnen omzetten. Toont dan, zegt het bestuur, dat ge het gced met ons meent door uw blijvende krachtige geldelijken steun, opdat 't ons met uwe hulp en onder Gods zegen gelukken moge dit schoone werk, dat de roem van R. K. liefdadig Lisse tot ver over do grenzen onzer gemeente zal uitdragen, tot stand te brengen. Uit het overzicht der werkzaamheden in 't afgeloopen boekjaar blijkt dat 3818 bezoeken bij 147 zieken werden afgelegd terwijl aan 528 patiënten in het wijklo- kool 2754 hulp werd verleend. Voorts werd er in het wijklokaal 86 maal en buiten 4 maal eerste hulp bij ongevallen verleend en 17 maal kleine operaties ver richt. Aan 27 patiënten werd 342 maal hoogtezon verstrekt en 13 maal een Rönt genfoto gemaakt. De balans sluit met eenontvangst en uitgaaf van 5705.38 en is voor gezien geteekend door de hee- ren J. W. Lefeber en G. A. Theissen. Het ledental bedraagt pl.m. 800. Personalia. Te Amsterdam is voor den R. K. Bond van „Groote" schrijvers „St. .Gene- sius" geslaagd voor stenografie mej. A. Rosier. KATWIJK Crisis-comité. Naar we vernemen zal hier een crisis-comité worden samengesteld. Door B. en W. zijn de uitnoodigingen aan de j desbetreffende personen reeds verzonden zoo dat het comité spoedig geconstitueerd zal zijn. Temperatuur des middags te half drie 5.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.! Van Woensdagnamiddag 4.15 uur tot Donderdagmorgen 7.35 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Donderdag 17 December voorm. 8.18 uur tot narr. 8.46 uur. LISSE. DE KATH. WIJKVERPLEGING. De stichting van een bescheiden ziekenhuis zal doorgang vinden. Wij ontvingen het 21ste jaarverslag van de U.-K. Vereeniging tot Wijkverpleging onder alle gezindten. De verslaggever kan met dankbaarheid daarin constateeren, dat het mooie liefdewerk groeit en bloeit. Velen toch gaven gehoor aan de roepstem van het bestuur om hen geldelijk krachtig te steunen in verband met de plannen tot stichting van een eigen wijkgebouw of een z.g. klein ziekenhuis. Dank wordt voor dien steun gobracht, terwijl tegelijkertijd de stellige verwachting wordt uitgesproken dat men ook in de toekomst het bestuur trouw zal blijven en de geldelijke bijdragen steeds hooger zal opvoeren. Met verheu ging wordt medegedeeld, dat onder de mcergegoeden meer en meer gebruikelijk wordt een evtra gift, aan de eerw. Wijk zuster Josepha ter hand te stellen als van haar diensten wordt gebruik gemaakt. In het afgeloopen boekjaar stegen de totaal-ontvngsten, met inbegrip van de giften voor- het te stichten Wijkgebouw van 2366.77 tot 2671.58 terwijl de reserve steeg van 3033.78 tot 4733.02. De netto-opbrengst van de verloting, door Zuster Josepha georganiseerds be droeg de mooie som van J 872. Dank en hulde wordt gebracht aan Zuster Josepha, die weer bij de ongelooflijkge hoeveelheid arbeid welke zij verzet, tijd wist te vin den met opoffering van een gedeelte harer nachirust, deze loterij tot stand te bren gen. Dank wordt tevens gebracht aan B. en W., die welwillend toestonden deze lo terij te houden en daardoor blijk gaven van hunne sympathie voor dit mooie liefde werk. Mede wordt dan gebracht aan de dames, die door het vervaardigen van vele fraaie hndwerken, hebben geholpen om een schit terende reeks van prijzen samen te bren gen De heer Ben Theissen en H. Groene- wegen zorgden voor het fraaie arrange ment op de tentoonstelling zoodat hun mede een woord van dank wordt gebracht als ook aan de koopers van de loten waar door de opzet is geslaagd.' Het bestuur zegt verder, dat de plan nen voor het nieuwe Wijkgebouw dermate zijn gevorderd dat binnen afzienbnren tijd tot voorloopige stichting kan worden over gegaan, al zal deze in verband met de min der rooskleurige tijdsomstandigheden van zeer bescheiden aard moeten zijn. Aan Moeder Pra te Medan werd uit de op brengst der verloting een gift van 100 geschonken voor haar ziekenhuis. De Hoogtezon en het Röntgentoestel bewezen weer goede diensten terwijl ret meubilair van het Wijklokaal werd uitgebreid en zich in goeden staat bevindt. Dank wordt gebracht aan den heer Tissihg voor een -ehenking voor aanvuling der linnenkast. Voor de stichting van een wijkkraamver- pleging wordt samenwerking gezocht SASSENHEIM Liefdadigheidspredicatie. Het bestuur van den R.K. Vrouwenbond heeft besloten, gezien den slechten tijd, dit jaar, geen fancy-fair te houden. Begrijpelijkerwijze is daarom uitge zien naar een andere gelegenheid om toch de vereeniging in stand te houden. De respectie velijke onderafdeelingen met hun onmisbare coelen, vooral die van de kraamverpleging met de onvolprezen hulp der zusters, vraagt veel geld. A.s, Zondag zal in alle H.H. Missen een 'iefdagiheidspredicatie worden gehouden, waaronder gecollecteerd zal worden. Moge de oferzin voor dit zoo schoone plaatselijk doel in ruime mate blijken, tot vreugde van de groo te en behoeftige gezinnen in onze parochie. LEIMUIDEN Jubileum. Heden herdenkt de sluiswach ter C. Huberts den dag, dat hij voor 25 jaren werd aangesteld in dienst van de Prov. Water staat van Noord-Holland. De heer Huberts was eerst brugknecht te Uithoorn en is sedert 1916 werkzaam bij de schutsluis „Het Tolhuis" in deze gemeente. Geboren: Lambertus Anthunius Theodo- dus z. van Boudewijn J. Verhaar en A. W. v. Dam. Berichten reeds in een groot gedeelte onzer vorige oplage geplaatst. LEIDEN. |$|$t| Autobotsing. Gisterenavond om 12 uur heeft op den hoek van Breestraat en Steenschuur een autobotsing plaats gehad, die betrekkelijk nog goed is afgeloopen. Van de Steen- schuur kwam D. A. O. V. met zijn auto de Breestraat op, waar J. P. F. juist met zijn wagen passeerde. Deze werd onderst boven geworpen en werd zoo zwaar be schadigd, dat hij moest worden wegge sleept. De bestuurder F. liep een ribfrac- tuur op en werd naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd ter onderzoek, waarop hij later naar de ouderlijke woning werd overge bracht. W. .kwam er goed af. Zijn wagén werd licht beschadigd. De bestuurders verklaren eikaars sognalen niet te hebben gehoord. Aan de gevolgen overleden. De 69-jarige mej. J. de R., die op 7 De cember jl. aan de Stoeplaan te Wassenaar uit een rijdende tram viel, is in het Acad. Ziekenhuis aan de bekomen verwondin gen overleden. Bijz. Vrijw. Landstorm. De Gewestelijke Landstormcommissie „Zuid-Holland: West" heeft, na overleg met de Plaatselijke Landstormcommissie van Leiden, benoemd in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer H. J. Lamers den heer E. Raams, Oran jelaan 12, te Oegstgeest. De heer Raams, die als voorzitter van de Vereeniging van de Leidsche leden van het Vrijw. Landstormkorps „Motordienst" geen onbekende van de Leidsche Land- stormers is, heeft deze benoeming aange nomen. Practijk-examen Boekhouden. Voor het practijk-examen in boekhou den vanwege het Instituut .voor Handels wetenschappen te Leiden slaagden: mej. H. M. v. d. Lans en de heeren: J. Slot en J. F. Stoffels beiden te 's-Gravenhage en G. Keizer en R. A. Galle, beiden tc Voor burg. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen 4177 O. J. Speelman en Zonen en Lagarde Speelman N.V„ Sassenheim, Hoofdstraat 91, Bloembollen- kweekerij. N.Comm.: J. M. J. L. A. Speel man Sassenheim. 6518. „Van Reisen en de Beer", Kerk- laan 80, bloembollenkweekerij en -handel. Door uittreding van den vennoot: H. J. van Rijzen (zich noemende en schrijvende H. J. van Reisen), is de vennootschap on der firma ontbonden terwijl het bedrijf wordt voortgezet door den overblijvenden vennoot: A. F. C. M. de Eeer, als eenig eigenaar onder den naam: Louis de Beer. Zaakadres is thans: Sassenheim, Rusthof laan 5. 5028. Wed. Joh. v. d. Akker, Zoeterwou- de, Weipoort B 62, kruideniers- en grut terswaren en aanverw. artikelen. Uittr. E: Wed. W. van den AkkerVan Diemen, Zoeterwoude. 691. Coöp. Schoenmakersvereeniging „Ons Belang", Leiden, Pieterskerkkoor- steeg 19. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. thans: Coöp. Schoenmakers ver- oeniging „Ons Belang" U. A. Geboren Theodora, dochter van P. Genemans en Th. Huya Andries Jacobus zoon van J. Hoorn en J. M. van den Dop Isaac, zoon van L. Ravensbergen en J. W. van Haarlem Willem, zoon van K. Barriel en M. C. Lorjé Gerardus Johan nes, zoon van G. J. van de Poll en P Chr. S. van Leeuwen Gerardus Cornelis Jo zef, zoon van O. G. J. Alkemade en Th. G. Dolle Grada Eerer.dina. doch'er van B. W. Wassink en J. Chr. Alberts Ja cobus Cornelis. zoon van J. A. J. Hendriks en A. M. A. Hoogeveen. Ondertrouwd: J. Swelheim jm 30 jaar en S. van Amerongen jd. 24 jaar. Gehuwd: N. de Zwart jm en A. J. Vreeswijk jd. Overleden: A. Kooistra—Kok wede PO jaar J. Fase, m. 55 jaar II. Neute boom wedn. 74 jaar A. van ZijllBuur man vr. 67 jaar J. Dirkse wedn. 74 jaar BUITENLAND. TREINRAMP VOORKOMEN. MISLUKTE AANSLAG OP EEN D-TRKIN. WARSCHAU, 15 December (V.D.). In de nabijheid van het station Rogow bij Lodz ontspoorden gisterenavond de locomotief en vijf wagens van den D-trein Warschau— Weenen. Bij onderzoek bleek, dat de rails waren losgeschroefd, zoodat men klaarblij kelijk te doen heeft met een aanslag. Aan gezien de trein het station Rogow pas had verlaten en nog geen groote snelheid had, werd een groot ongeluk voorkomen, De loco- motiefkoppe ing brak en de machine kon reeds ICO M. verder tot staan komen. Van de 5 untspoorde wagens stortte een slaap wagen ondersteboven en kwam in een grep pel terecht, zonder dat het rijtuig ernstige schade opliep. Eenige passagiers werden licht gewond en alleen de conducteur van den postwagen liep ernstige verwondingen op. THEATER TE KOPENHAGEN DOOR BRAND VERNIELD. KOPENHAGEN, 15 Dec. (V.D.) In den afgeloopen nacht te 2 uur is in het Noerve- bros-Theater, een der oudste schouwburgen van Kopenhagen, brand uitgebroken. Wel dra stond de schouwburg in lichte laaie en ook de door een brandscherm afgesloten tooneolruimte en het coulissenmagazijn werden door bet vuur aangetast. Bijna «ie geheele Kopenlwgsche brandweer nam aan het blusschingswerk deel, doch dit kon niet verhinderen dat het theater geheel uit brandde. Meer dan 100 personen, tooneel- spelers administratief, technisch en -in- der personeel geraakt door den brand zon der werk. Het vuur is vermoedelijk ont staan door kortsluiting. In het ruim gestort. Aan boord van een stoomschip, liggende in de Parkhaven te Rotterdam, is gisteren de 46-jarige havenarbeider B. Jager door een hijschtoestel getroffen, zoodat hij in het middenruim stortte. Met zware inwen digs kneuzingen werd hij naar het zieken huis aan den Coolsingel gebracht, waar hij aan de bekomen verwondingen is over leden. NEDERLANDSCHE RADIOWERKEN CONTRA N.V. PHILIPS. Philips veroordeeld tot betaling van ruim f 45.000. De Nederlandsche Radiowerken te Utrecht deelen mede: Bii vonnis van 27 Februari 1930 hadden Prof. Mr. H. R. Ribbius, Mr. S..S. de Koe en Mr. Th. P. J. Maslhoff als arbiters be slist, dat de N.V. Philips in 1928 door plaat sing van de Nederlandsche Radiowerken op hare boycotlijst een onrechtmatige daad had begaan, en dat het stopzetten der le verineen aan de Nederlandsche Radiower ken in strijd met Philips' contractueele ver plichtingen was voor we'ke daden de N.V. Philips aan Nederlandsche Radiowerken alle geleden en nog te lijden schade zou hebben te vergoeden. In de daarop gevolgde schadestaat-pro- cedure hebben dezelfde, arbiters eindvon nis gewezen, en de N.V. Philips veroordeeld om aan de Neder'andsche Radiowerken te vergoeden wegens schade aan eer en goe den naam f 15.000.wegens schade tenee- volee van onrechtmatige beëindiging der desti'ds bestaande leverings-contvaeten f 18.258.en wegens bijdrage in de door Nederlandsche RMdiowerkpn gemaakte pro ceskosten f 1200. Een en ander te ver meerderen met P>% rente 's jaars. resp. vanaf 1923'1929. zoodaf het te vergoeden be drag de f 40.000.— overschrijdt. Bovendien zijn van de tntaalkoslen van het geding door arbiters omstrpoks f 4000.ten laste der N.V. Philips gebracht. Van dit vonnis is geen hooger beroep meer mogelijk. OOSTZEEBADPLAATS DOOR STORM GETEISTERD. Acht man van een schoener verdronken. KONINGSBERGEN, 16 Dec. (V.D.). De orkaan, die gisteren boven Oost Pruisen heeft gewoed, heeft aan de kust ernstige verwoestingen aangericht en in het bijzon der het Oostzeebadplaatsje Cranz zwaar geteisterd. Men schat de aangerichte scha de op een half mil'ioen mark. De promenade en het strandbad is door de golven vernield. De woedende zee is ver het land ingedron gen. De wegen zijn bezaaid met omver ge worpen boomen en er is in het geheele plaatsje geen venster meer heel. Sedert 191? heeft men in deze buur'. e«n dergelij- ken slovm n< r meer gehad Te Neuktihren. de groote Oostzee-vis- schershaven, zijn verscheidene vissehers- schepen vernield. Bij Neukntg is een drie- mastschoenor omgeslagen. De uit acht kop pen bestaande bemanning is waarschijn'ijk verdronken. Het wrak is op het strand ge worpen. Te Pillau is een gedeelte van den haven- dam vernield. Het water stond tot aan de duinen en toen het begon te vallen, bleef het strand bezaaid met planken en wrak stukken. BRAND IN EEN ZIEKENHUIS. Drie personen in de vlammen omgekomen. NEW YORK, 16 Dee. (V.D.). Te Char- lottetown op het Prins Edward-eiland brak brand uit in het Faloonwood Hospi taal, waar 400 patiënten verpleegd worden. De meeste patiënten konden gered worden, doch drie vonden den dood in de vlammen terwijl drie anderen, wier lijken niet ge vonden zijn. worden vermist. Het hospitaal brandde geheei uit. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. City: Afgekeurd. OVERSTROOMINGEN IN N00RD-AFRIKA. PARIJS 16 December. (V.D.) De gevol gen van het noodweer, dat de laatste «la gen boven Noord-Afrika heeft gewoed, heb ben den bewoners van de omgeving van Bizerte en Tunis gedwongen hun toevlucht op de daken der huizen te nemen, aange zien de meeste rivieren buiten hun oevers zijn getreden. De spoorwegverbinding fcus- schen Bizerte en Tunis is nog steeds on derbroken. Talrijke personen worden ver mist. Watervliegtuigen hebben een actief aandeel in het reddingswerk en voorzien zooveel mogelijk de van de buitenwereld afgesneden bevolking van de noodige le vensmiddelen. DE STAAT VAN BELEG TE NANKING. NANKING 16 December. (V.D.) Te Nan king is in verband met do ernstigo studen- tenonlusten de staat van belqg afgekon digd. Groote troepenafdcclingen met ma chinegeweren en bereden troepen patrouil- leeren door de straten. Het ministerie van buitenlandsche zaken en het hoofdkwartier van de Kwomintang zijn door soldaten be waakt. Bij de onlusten tusschen studenten en politie zijn ongeveer 30 personen ge dood. De militairen zijn den toestand ech ter niet volkomen meester en de studenten oefenen in verschillende stadsgedeelten een ware terreur uit. Do minister van fi nanciën Soeng en de minister van buiten- landsche zaken Wellington Koo hebben thans definitief het bewind neergelegd-, ter wijl Tsjang Kai Sjek naar zijn buitenver blijf nabij Nanking is vertrokken. E'ke telegramwisseling met het buiten land is op het oogonblik verboden. Dochter slaat haar moeder dood. DRESDEN 16 December. (V.D.) To Ross- weis stelde zich gisterenavond de 27-ja-i- ge arbeidster Margaretha Schramm ter be schikking van de politie. Zij verklaarde haar 70-jarige moedor, die te Freital woon de, in een twist met een bijl te hebben doodgeslagen. Bij onderzoek werd de oude vrouw inderdaad dood gevonden. Zij had verscheidene wonden op het hoofd. Da dochter is gearresteerd. AMSTERDAM, 16 Dec. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 314 vette kalveren le kwal. 76—82, 2e kwal. 6474. 3e kwal. 5062 cent per kg. lovend ge wicht; 30 nuchtere kalveren 612 per stuk; 720 Varkens: vleeschvarkens wegon- de van 90110 kg. 41—42 cent, zware 40— 41 cent, vette 3839 cent per kg. slacht ge wicht. Uit Denemarken 11 wagons ge slachte runderen. WOERDEN, 16 Dcc. Kaas. A&nv .er 233 partijen. Met rijksmerk le kwal. 2S—30, 2e kwal. 2527. Handel traag. KATWIJK a. d. RIJN, 15 Dcc. Groen- tenvoiling. Uien per 100 kg 3.90—4.50. gelekool per 100 2.903.G0, roodekool per 100 f 3.404.70, groenekool per 100 .1—2, peen per 100 kg. 1.752.80. Aan voer: 3000 kg. uien, 1450 gelekool, 1100 roodekool, 2S00 groenekool, 6000 kg. peen. VOORSCHOTEN, 15 Dcc. Vrije veiling Prijzen: kippeneieren 5.506.50 en een deneieren 4.50—5.00 per 100 stuks; kip pen 0.801.20, hanen 0.701.10, konij nen 1.102.20, duiven 1520 cent por stuk. R0EL0FARENDSVEEN, 15 Dec. Grcentenveiling. Tomaten 1.00—6.00 per 100 pond, sla 0 50—5.40 per 100 krop. WISsELNÜTF.KRINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn Londen New York Parijs - Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. De berichten omtrent bankmocilijkhe- den in Noorwegen en de flauwe tendenz in Wallstreet veroorzaakten lieden een ongcanimeerde tendenz ter beurze van Amsterdam, waaraan zich slechts enkele fondsensoorten konden onttrekken. Voor Philips bestond eenige vraag; de uoteering kon zich tot boven de hoogste vorige prij zen verheffen. Unilevers leden een klein verlies, evenals Accoustiek. Overigo soor ten verwaarloosd. Een kleine affaire had plaats in Kon. Olie, die eenigszins aange boden waren en daardoor een licht verlies leden. Amerik. soorten veronachtzaamd. Rubbers stil. A'dam Rubbers goed prijs houdend. Tabakken hadden een stille markt en waren weinig veranderd. Suiker- waarden openden iets lager, doch wisten zich later eenigszins te herstellen. Mijn- waarden hadden een beperkte markt. Scheepvaarten aan den gedrukten kant. Ned. Scheepv. Unie verloren het gisteren onder beurstijd behaalde avance. De be- leggingsmarkt was verdeeld. Amerik. fond sen waren over de geheele linie lager. Onlusten te Evora, LISSABON 15 Dec. (V. D.). Te Evora kwam het gisteren bij de installatie van een plaalsolijke afdeeling van de „Liga van den 2S©n Mei" tot 'n tegen-demonstra tie, die ontaardde in een groote schiet partij. Het werd een formeel straatge vecht, waarbij 3 personen werden gedood en verscheidenen gewond. De politie slaag de er met groote moeite in, een einde aan het gevecht te maken. De president van de Liga, de Portugeesche journalist dr. Silva Diaz, werd neergeschoten, toen hij in zijn auto wilde stappen. In verband met de onlusten heeft de Portugeesche regeering den civiolen gouverneur en den politiepre- fect van Evora uit hun functies ontslagen. LAATSTE BERICHTEN EERSTE KAMER. In de vergadering van heden waren ver schillende wetsontwerpen aan de orde. Het ontwerp, regelende den rechtstoe stand van militaire ambtenaren wordt z. h. st. aangenomen. Bij het ontwerp tot goedkeuring van een handelsverdrag mei l'uid-Slavië klaagt de heer Heerkens Th i, s s e n over onze i onvoldoende diplomatieke vertegenwoordi- ging in Zuid-Sla vë. HAAGSCHE GERECHTSHOF. jBevestigd werd het vonnis waarbij N. L. te Leiden, wegens diefstal van schoenen is veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. EEN TWEEDE POOLTOCHT VAN DE „GRAF ZEPPELIN"? MOSKOU, 16 Dec. (V.D.) De weten schappelijke adviseur van de uitvoerende commissie van de Sovjet-Unie heeft een uitvoerig verslag over de Poolvluohl van de „Graf Zeppelin" aanvaard en zich uit gesproken vóór een tweede Pooltocht in den volgenden zomer. Tien slachtoffers van de ramp van hfit Fransche kustvaartuig. PARIJS, 13 Dec. (V.D.). Gisteren i3 men erin geslaagd nog twee overlevenden van het in den storm gezonken Fransche kust vaartuig te redden. Aan de Noord-Afri- kaansche kust zijn bovendien nog drie lij ken aangespoeld. Volgens de laatste me- dodeeÜngen bevonden zich aan boord van het schip geen dertien, maar zestien man waarvan er thans zes zijn gered, terwijl van zes-de lijken zijn gevonden. Nog steeds op zoek naar Generaal Koetjepof. PARIJS, 16 Dec. (V.D.). Ondanks den twijfel, die de politie koestert ten aanzien van de verklaringen van den gevangene, die mededeelingen heeft gedaan over de verblijfplaats van den reeds meer dan een jaar geleden verdwenen Russischen gene raal Kcetjepof, zal men waarschijnlijk van daag beginnen met de opgraving in de door den gevangene aangeduide villa te Fontainebleau, in de kelder waarvan zich het lijk van Generaal Koetjepof zou be vinden. 59.15 8.60 a.491/, 9.78i/2 34 65 48 55 12.', 5 21.30 46 4 7.'25 35.' 5

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3