UIT DE PERS MAANDAG 14 DECEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 schen een vluchtheuvel en een tram der N. Z. H. T. M. bekneld geraakt. Met zware hoofdwonden is de man naar het groote gasthuis vervoerd, alwaar hij om zes uur aan de bekomen verwondingen is overle den. JONGEN VERDRONKEN. Tijdens de eendenjacht. Bij den Calandpolder onder Veere is de 15-jarige Albert Victor de Mayer, die met zijn vader en nog een jager met het Bel gisch jacht „Oasis" op de eendenjacht was, verdronken. Beide jagers waren £net den jongen is een roeiboot gegaan en deze boot sloeg om. De mannen wisten zich te red den, maar de jongen is niet meer terug gevonden. DOOR EEN TREIN DOODGEREDEN. Jongeman te Woensel verongelukt. Een doodelijk ongeval, dat een merk waardige gelijkenis vertoont met het trein ongeluk, dat j.l. Woensdag den stations chef van Acht overkwam, werd gisteroch tend ontdekt nabij de halte Woensel. Op de lijn trof men aan het lijk van den acht tienjarigen fabrieksarbeider J. H., die Vrij dagavond niet in de ouderlijke woning te Woensel was teruggekeerd en in relatie stond met den omgekomen stationschef. De politie heeft het lijk van den onge lukkige naar het hoofdbureau van politie overgebracht en stelt een nader onder zoek in. INBRAAK IN EEN JUWELIERS WINKEL. De inbrekers betrapt. Vannacht bemerkte een agent van poli tie. dat een controlelampje van de juwe- lier&winkel R. v. d. B. aan de West Kruis kade te Rotterdam niet brandde. Hij ver moedde onraad, waarschuwde den eige naar en eenige andere agenten en gezamen lijk ging men op onderzoek uit. In den win kel bemerkte men niets bijzonders, doch bij nader onderzoek zag men, dat een ge blindeerde deur naar de werkplaats achter den winkel voerende gedeeltelijk vernield was. Terwijl men het onderzoek hier verder voortzette klonk op het plaatsje achter het huis een drietal revolverschoten. Het bleek, dat een agent, die aan de ach terzijde op post stond, slaags geraakt was met twee mannen. Een daarvan had op hem geschoten. Hij was gewond aan rechterpols en had een schampschot aan de buik. Na in het ziekenhuis verbonden te zijn, kon hij naar huis gebracht worden. De beide man nen waren inmiddels optvlucht, doch zijn in den loop van den nacht gearresteerd. Het bleek te zijn de 42-jarige J. G. en de 26-ja- rige A. K. Zij ontkennen. Het mooiste van de geschiedenis is ech ter, dat het bewuste controlelampje uit zich zelf doorgebrand is. DE OVERVAL TE ROTTERDAM. Op den tweeden aangehouden verdachte zijn aaneen gebonden veters gevonden. De man heeft toegegeven, dat hij deze had meegebracht, om den kassier te binden. Doordat de G. zoo zenuwachtig was en is gaan schieten, is het heele plan in duigen gevallen. Vlak bij de plaats, waar het ge!d- bakje stond, lag een bedrag van 5000 in Nederlandsch bankpapier. Dit geld heeft de G. over het hoofd gezien. De toestand van den heer Snoeck is, naar later is gebleken, toch ernstiger dan aanvankelijk werd vermoed. Gelijk wij reeds in ons blad gemeld hebben, zijn rond het wondje kruitdeeltjes aangetroffen, af komstig van het schot uit het alarmpistool. Thans is vastgesteld, dat de brandende gas sen, ook de oogen hebben geraakt en dat deze ernstig zijn getroffen. De heer Snoeck heeft zich onder de behandeling van een UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 15 December Huizen, 1875 M. Uitsl. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00—11.30 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. Halfuurtje. 12.151.45 Concert KRO.-Trio. I.45 Gramofoonpl. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Naaicursus. 3.30 Hoedenmaakcursus. 3.45 Knipcursus. 4.15 Gramofoonplaten. 4.30 Paedagogische Sonatencyclus door L. Wijngaarden. J. Ligtelijn. 5.306.45 KRO. Kunstensemble o. I. van P. Lustenhouwer. 7.10 Causerie over „Kerk en Parochie". 7.45 Verbondskwartiertje. 8.00 KRO-orkest o. 1. van J. Gerritsen m. m. v. Dubbelmannenkwartet „Adama van Scheltema", o.a. Fant. „Eugen Onegin", Tschaikowsky. C.a. 9.30 Vaz Dias. Hierna vervolg concert, o.a. Blumenwalzer uit „Cas- se noisette", suite, Tschaikowsky. II.0012.00 Gramofoonpl. Hilversum, 298 M. Uitsl. AVRO-uitzending. 8.0010.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 11.3012.30 Concert. F. J. Boshart (piano) J v. d. Rosièrevan Emmerik (zang), begel. Egb. Veen. 12.302.00 Kovacs Lajos en zijn orkest (Bob Scholte, zang). In de pauze causerie door A. Radix. 2.30 Gramofoonpl. 3.00 Knipcursus. 4.00 Hollandsche composities. To van der Sluis (zang). 4.30 Kinderuur. 5.30 Gramofoonpl. 6.00 Gramofoonpl. 6,30 Radio Volks universiteit. 7.00 Gramofoonpl. 7.30 Engelsche les. 8.00 Gramofoonpl. 8.159.05 Chr. Oratorium-vereen. Utrecht o 1. v. A. v. d. Horst. M. Kloos (bariton), T. T. Canivez (cello), P. Loewer (fluit), A. v, d. Horst (orgel). 9.05 Omroeporkest o. 1. v. N. Treep o.a. Po lonaise uit Eugen Onegin, Tschaikowsky. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Vervolg Omroeporkest o.a. Fant. „La Bohème", Puccini. 11.0012.00 Gramomoonpl. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.201.10 Nationale Kerkdienst voor de Ontwapening. 1.20 Leonardo Kemp en zijn orkest. 2.252.50 Gramofoonpl. 4.20 Sonate's door N. Philips (viool) en H. Philips (piano). 4.50 Het Trocadero-orkest o. 1. van A. v. Dam. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Bach's Engelsche suites door V. Hely- Hutchinson. 7.10 Fransche causerie. 7.40 Militair orkestconcert. 8.50 Literaire causerie. 9.209.35 Berichten. 9.40 2e en 3e acte van „Der Rosenkava- DE ONVEILIGHEID AAN DE GRENS. In verband met de te Winterswijk den laatsten tijd veelvuldig voorkomende onvei ligheid en diefstallen had de 67-jarige J. W. Schreurs te Corle (bij Winterswijk) zich in de afgeloopen nacht op eenigen afstand van zijn woning opgesteld in de nabijheid van zijn kippenhok, gewapend met een geweer. Omstreeks middernacht hoorde S. bij zijn kippenhok zacht spreken. Op zijn vraag wie daar waren werd in het achterhoeksch ge antwoord dat hij naar huis moest gaan. S. loste een schot op de personen, die na op den vlucht te zijn geslagen, met revolver- DE BIOSCOOPWET. De Gelderlander schrijft: De heer Mr. Frans Teulings heeft den moed gehad nog eens de uitvoering der Bioscoopwet ter sprake le brengen in de Kamer en het lijkt ons nuttig op die rede de bijzonder aandacht te vestigen. Tot nu toe is er niet veel op gelet, er komen ook zoovéél onderwerpen bij de Begrootmg van Binnenlandsche Zaken aan de orde, maar de Bioscoop blijft een vermaaksge- legenbeid, die op breede kringen "van ons volk grooten invloed oefent en daarom mag zij niet verwaarloosd. Cp de eerste plaats dienen de gemeen ten. die bij de zuidelijke keuring zijn aan gesloten, goed te lezen, wat de hoer Teu lings van de keuring der Centrale Com missie heeft gezegd. De Centrale Commissie schift de films in drie soorten: a. voor alle leeftijden, b. voor boven de 14 en c. voor boven de 18 jaar. De laatsten, de C-films, worden door de katholieke filmcentrale nagekeurd en al of niet vrijgegeven voor de aangesloten zui delijke gemeenten. Maar de eerste films reizen vrij in de katholieke provinciën rond. Er wordt verder niet op gelet. De bioscopen draaien ze af, advertee- ren ze in de katholieke bladen en de open bare meening wordt misvormd tot de men taliteit, dat al deze films goed zijn. De heer Teulings vertelde in de Kamer van een vergadering in Oost-Noord-Bra bant, samengesteld uit afgevaardigden" van plaatselijke commissies van toezicht, die klaagden, dat de Centrale Commissie hoe langer hoe meer films onder a en b rang schikt, die er niet thuis hooren. En hij gaf daarvan een pakkend voorbeeld. Een film met Maurice Chevalier is door de Centrale Commissie goedgekeurd voor alle leeftijden. Ze komt in Nijmegen en de drie leden der Nijmeegsche keuringscom missie, welke deze film onder de oogen krijgen, brengen ze in de klasse C. van bo ven de IS jaar. De bioscoop-exploitant vraagt herkeuring aan en de volledige commissie van 25 man keurt de film en be vestigt het oordeel der eerste drie. De volledige commissie had de film liever hee- lemaal willen afkeuren, doch dat ging niet meer na de eerste uitspraak der sub commissie. Welnu, deze film wordt voor alle ^leef tijden vlotweg in de gemeenten^ aangeslo ten bij de zuidelijke keuring, vertoond Daar gaat hij voor alle leeftijden. Wordt hij aangekondigd in de katholieke bla den ook als een film voor alle leeftij den. (Wij hebben er dezer dagen naar aan leiding van wat nu ook in de „Geld." wordt gesproken er eeds op gewezen, dat wij zelf keuren. Red. ,.L. Crt."). Een film voor de kinderen, katholieke ouders. Maar een film, die door de neutrale keu ringscommissie te Nijmegen voor kinde ren ontoelaatbaar is geacht. Zij gaat on gestoord in het zuiden. Want in de ge meenten, bij de zuidelijke keuring aange sloten, heet het bioscoopgevaar bezworen. Terwijl het in werkelijkheid grooter is dan te voren. De katholieke filmcentrale is volkomen bereid ook de films van de series a en b te keuren, maar zij is daartoe niet in staat. Het vorig jaar heeft ze al beloofd naar deze noodzakelijke aanvulling van haar arbeid te zullen streven, en wij houden ons overtuigd, dat zij van goeden wil is, maar zij schijnt nog niet sterk genoeg. Het moet nog eens herhaald, dat hier een belang van de eerste orde mee ge moeid is. En dat men vele andere nuttige en goede zaken zou kunnen laten rusten om de nakeuring der katholieke filmcentrale op peil te brengen. Wij vernemen met genoegen, dat men de slechte film wil bestrijden met de goede en wij nemen aan, dat hier ten slotte de beste afweer van het bioscoopgevaar is te vinden. Maar het bet.ere is soms de vijand van het goede en het goede moet vaak gedaan vóór het betere mogelijk is. Het FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit het Engelsch van HAEDON HILL. Een uur voor het vertrek van den trein was hij al aan het station te Wroxford ge weest en hij had zich op den achtergrond gehouden tot hij gezien had dat zijn prooi een plaatsje had gevonden. De werke lijke moeilijkheden begonnen pas op het Londensche eindstation. Hij had zoo lang in de rustige eenzaamheid van Beacon Audley geleefd, dat hij zich eerst een on deelbaar oogenblik een beetje verbijsterd voelde, toen Ravenscar er snel in een taxi van door ging. Hij stond even aarzelend stil op het perron van aankomst, maar een intinct als van een oud-cavaleriepaard, dat trompetsignalen hoort, kwam hem te hulp. Er was een tijd geweest, dat Elisha Crowe in New-York en Chicago als een geducht detective gold en hij bewees dat hij nog niets van zijn speurdersgaven ver loren had. Vóór een halve minuut verstre ken was, zat hij ook in een taxi en be vond zich in het spoor van de eerste. Crowe was zoo jong al naar het buiten land gegaan dat hij Londen nooit zoo goed had gekend als de wereldsteden aan den overkant van de Oceaan en hij keek een beetje hulpeloos rond toen de vervolging hem buiten de hoofdverkeerswegen bracht naar rustiger buurten. goede in dezen is de betrouwbare nakeu ring van alle films en het ware te wen- schen, dat dit goede eindelijk werd bereikt. Men ziet toch voor zijn oogen het kwaad, dat wekelijks door de onvolledige keuring wordt aangericht. Het brengt ons katho lieke volk in den waan, dat de film door een katholieke vereeniging wordt gecon troleerd, en dat is niet zoo. Er wordt slechts een enkele film gekeurd en verder gaat rijp en groen ongekeurd de katho lieke wereld in. Daar moet een eind aan komen en spoedig. In de tweede plaats heeft de heer Teu lings voor de plaatselijke keuringscommis sies het recht van coupeeren gevraagd. Wij hebben het nut er van al zoo dikwijls ver dedigd, dat wij er verder over zullen zwij gen. Maar dit was een waar woord van den heer Teulings: als de Minister deze bevoegdheid aan de plaatselijke commis sies wil geven, dan vindt hij den weg daar toe. Verbeteringen vinden altijd bezwa ren, en bezwaren worden steeds opgebla zen tot onoverkomelijke hindernissen. Trap er op-en zij verdwijnen. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. ERNSTIG MOTOR-ONGEVAL TE DE BILT. Een doode, een ernstig gewonde. Op den Utrechtschen weg te de Bilt heeft Zaterdag een ernstig motorongeluk plaats gehad. De luitenant-vlieger J. Coert uit Utrecht reed als duo-passagier met den leerling-vlieger Sickema uit Groningen per motor van Utrecht in de richting De Bilt. Ter hoogte van de Kerklaan wilden zij een paard bespannen broodkar passeeren, die wachtte alvorens de Kerklaan in te rijden. Vermoedelijk heeft de motorrijder niet vol doende uitgeweken. Hij raakte het lemoen van den broodwagen en week toen snel naar lings uit, waarbij het motorrijwiel over den kop sloeg. De duorijder werd van het motorrijwiel geslingerd en bleef met ernstige hoofdwonden liggen. De bestuur der sloeg een paar malen over het hoofd en kwam naast het tramhuisje over de heg in den tuin van een woning aan de linker zijde van den weg terecht. Hij bekwam in wendige kneuzingen doch liep eerst nog naar zijn gewonden vriend, voordat hij in elkaar zakte. De politie, die terstond ter plaatse was, legde bij den heer Sickema het eerste verband, waarna spoedig dr. Meyer ver dere hulp verleende. De beide gewonden werden per auto van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst naar het militaire hospitaal te Utrecht ver voerd. Een nader bericht meldt, dat de 26-jarige P. Sickema, die gister aan zijn verwondin gen overleed, reserve-tweede-liutneant is en leerling-vlieger. Zijn ouders wonen in Harlingen. De duo-passagier J. Coert, die zwaar werd gewond, is 28 jaar oud. Hij werd eerst naar het Militaire Hospitaal vervoerd en later vandaar naar het Dia- conessenhuis. TUSSCHEN TRAM EN VLUCHT HEUVEL. Doodelijk ongeluk te Haarlem. Zaterdagmiddag te ongeveer kwart over vijf is te Haarlem de 67-jarige J. F. op den Schoterweg nabij de cavaleriekazerne tus- Toen het verkeer op den hoek van de Wellington Street even werd stop gezet, was hij in de gelegenheid iets aan zijn haastig gegeven aanwijzing toe te voegen, die alleen maar had ingehouden de eerste auto te volgen. Hij zei den chauffeur op te letten en dadelijk te stoppen als de eer ste auto stil hield. Als resultaat van deze in structie werd hij op den hoek van War- dour Street afgezet, zoodat hij in staat was Ravenscar ongezien te bespieden, toen deze in een van de huisjes verderop in de straat verdween. Twee minuten later deed hij een ver rassende ontdekkingHij volgde den se cretaris naar Londen in het vage idee, dat deze jacht haar naar Phyllis Vaughan zou leiden en naar alle mogelijkheden die zich door de ontdekking van het meisje zouden kunnen openen. Maar nu zag hij iets wat ten slotte nog veel belangrijker was. Want het huis, dat het doel van Raven- scar's tocht bleek te zijn, openbaarde zich als een antiquiteitenwinkel juist een plaats waar een ouderwetsch pistool ge kocht kon zijn De onmiddellijke conclusie van den ouden speurder was, dat het opsporen van de herkomst van het pistool van grooter belang voor de oplossing van het geheim was, dan de ontdekking van Phyllis' ver blijfplaats, al speet het hem dat zijn hulp aan zijn vriendinnetje daardoor misschien werd vertraagd. Maar als het geluk hem diende en Elisha kende maar al te goed de beteekenis van „geluk" bij dit soort van werk zou hij misschien de bei de problemen tegelijk kunnen oplossen. Hij was juist bezig zijn verdere gedragslijn te overwegen, toen hij Ravenscar den winkel uit zag komen, en zich vlug in tegenover gestelde richting verwijderen. Elisha had maar één oogenblik het ge zicht van den secretaris van opzij gezien, maar dit was lang genoeg geweest om hem te doen opmerken dat Ravenscar er ge- ergerd en teleurgesteld uitzag, na zijn be zoek in den winkel. Elisha begreep dat hij niets moest doen waardoor hij de kans liep, herkend te worden, hetgeen zijn ver dere nasporingen in Beacon Audley zou belemmeren, maar hij kon nu toch profi- teeren van de afwezigheid van zijn tegen stander. Hij aarzelde slechts één mo ment, toen stak hij straat over en trad den winkel van Thomas Jenkins binnen, terwijl hij zich den naam die op de deur stond, in het geheugen prette. Hij had verwacht dat hij door een ouden antiquair zou worden te woord gestaan maar hij stond plotseling tegenover een bejaarde vrouw, die haastig haar tranen trachtte weg te wisschen. Elisha maakte onverschrokken gebruik van de ontdekking van Yvonne Wenslade. Die meneer die daar juist den winkel uitkwam, kwam toch om miss Smith te spreken, niet waar? vroeg hij met zijn diep-klinkende stern. Neen, meneer, neen Daar kwam hij niet voor, stamelde de vrouw verschrikt. Dit schichtige optreden van de vrouw maakte Elisha stoutmoediger. Wel, ik ben juist gekomen om haar te spreken, ging hij voort. Is zij thuis? Neen mijnheer, ze is hier niet. Ze is een paar dagen geleden weg gegaan, was het antwoord dat op dezelfde aarzelende manier werd gegeven. En toen opeens als of ze zich beter durfde laten gaan vroeg ze: Bent u bevriend met haar, me neer? Ja dat ben ik en ik probeer haal spoor te vinden zoowel voor haar vader als voor haar andere vrienden, zei Elisha, die nu zeker wist dat hij de goede richting te pakken had. Ik zou het erg vriendelijk van u vinden als u me wilde vertellen on der welke omstandigheden ze hier is ge komen, hoe lang ze hier gebleven is en waarom ze wegging? En vóór alles waar ze naar toe is gegaan. Dat zou u mijn man moeten vragen. Ik weet feitelijk niets alleen dat ze was. aangesteld om de goederen te cata- logiseeren. Ik ik houd van het meisje, als gezelschap, mijnheer, en ik maak me bezorgd over haar om u de waarheid te zeggen. Wanneer is meneer Jenkins thuis vroeg Elisha-, Tegen zessen. Er is vandaag een groote antiekveiling in Richmond. Deze vertraging kwam Elisha zeer on gelegen, vooral omdat daarvan misschien het gevolg zou zijn, dat hij, dien avond niet meer naar Beacon Audley terug kon, maar daar was niets aan te doen. Hij vond, dat hij Londen in geen geval mocht verlaten zonder gebruik te hebben gemaakt van de kansen om iets gewaar te worden, die zich hier voor hem op deden Vlug resumeerde hij bij zichzelf de vor deringen die hij gemaakt had. Ravenscar had gebruik gemaakt van het schrift-voor beeld dat hij van kapitein Vaughan had weten los te krijgen. Dien zelfden avond had hij liever een vervalschten brief naar het postkantoor in Wroxford gebracht, dan te riskeeren dat iemand in Beacon Aud ley het adres zou lezen. Dan volgde de ontdekking van Yvonne Wenslade, dat de brief geadresseerd was aan „miss Smith". lier" van Strauss. Leider: J. Barbirolli. 11.0012.20 Dansmuziek. Henry Hall's Band. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05, 12.50 en 1.25 Gramofoonpl. 8.20 „De klokken van Corneville" van Planquette. Langenberg, 473 M. 6.25—7.20, 11.20—11.35 en 11.35—12.10 Gra mofoonplaten. 12.251.50 Middagconcert. 4.205.20 Concert o. 1. van Wolff. 7.207.45 Symphonie D-dur nr. 86 van Haydn. 7.50 Symphonieconcert. Werag-orkest o. I. v. Buschkötter en Tossy Spiwakawsky (viool) o.a. Viool-concert D-dur, Brahms. Kalundborg, 1154 M. 11.201.20 Uit het Palace-hotel: Strijk- concert, 2.204.20 Concert. Radio-orkesf. 7.207.35 Viola-soli door J. Marke. 8.35 Noorsche liederen door T. Rasmussen. 9.3510.20 Dvorak-concert, o.a. 4e Sym phonie G-dur. Leiding: G'röndahl. Hierna van 10.2011.50 Dansmuziek. Brussel, 508 en 338 M. 5.08 M. 12.352.05 Dansmuziek. 5.20 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Orkestconcert, o.a. Fant. „Hans de Fluitspeler", Ganne. 9.20 Vervolg concert, o.a. Fant. „Love Pa rade", Schertzinger, 338 "M.: 1.052.0f> Gramofoonpl. 5.20 en 6.50 dito. 8.20 Orkesten solislenconcert. o.a. Ouverl. Zigeunerbaron, Strauss en Ouverl. Maritana, Wallace. Rome, 441 M. 8.20 Gevarieerd concert- en comedie-uit- zending. Hierna Symphonie-concert o.a. uit Rheingold", Wagner. Z e e s e n 1635 M. 6.50 Populair concert door de kapel Ar- kadi Flato, 7.35 Lezing. 8.20 Berichten. 8.30 Vroolijke avond m. m. v. koor en so- 9.30 Berichten en hierna tot 11.20 Orkest concert o. 1. v! Adolf Seeker. DE OUDE ZENDER WEER IN GEBRUIK. De zenderversterking te Hilversum geen succes gebleken. De zenderversterking te Hilversum was geen onverdeeld succes. In het Noorden en Oosten constateerde men een aanmerke lijke verbetering, in de andere deelen van ons land was de verbetei'ing óf nihil, óf viel zelfs een veel zwakkere ontvangst te constateeren. De heer Vogt heeft nu gisteravond voor de microfoon medegeweeld, dat de A. V. R. O. aan de N. S. F. verzocht heeft weer met de oude zwakkere "installatie uit te zenden, omdat hij meent dat in doorsnee de nieuwe zender meer na- den voordeelen oplevert. Reeds gisteren (Zondag) is de oude zen der weer gebruikt. Intusschen wordt, naar wij vernemen, nog overwogen om de proeven met den sterken zender voort te zetten. Zulks zal dan echter buiten de zenduren om, dus 's nachts, geschieden. schoten antwoordden. Er werden twee zak ken door de dieven achlergeslaten, waar omtrent de politie inlichtingen verzoekt. Een uitvoerig onderzoek wordt ingesteld. HASÏÏOG's Tandheelkundige Inr. N00RDWIJK AAN ZEE - HOOFDSTRAAT NAAST HET POSTKANTOOR eiken Woensdag van 11—4 uur 11291 En nu had zijn vervolging van Raven scar hem naar een huis in Londen ge bracht, waar die geheimzinnige miss Smith kort geleden was geweest en die verblijf plaats bleek een winkel, waar oude wa pens te koop waren. Verder, de tranen en de zenuwachtigheid van juffroufw Jen kins na het bezoek van Ravenscar en haar bezorgdheid over het meisje, dat hen ver laten had en waarover ze zoo opvallend achterhoudend was Elisha begreep dat de moord op Domi nee Wenslade niet direct het werk van den secretaris van Lord Monksilver was, om dat het buiten kijf was, dat hij op het oogenblik dat het schot viel, met zijn meester op het grasveld had geloopen. Maar hij was er van overtuigd, dat Ra venscar uit de eerste hand met de mis daad op de hoogte moest zijn, dat hij de hand had gehad in de verdwijning van Phyllis Vaughan en dat hij het hcelemaal niet zou betreuren als Dick Wenslade de maximum-straf zou krijgen die de wet op moord gesteld had. Terwijl hij dit alles snel overdacht had, had hij zijn oude scherpe oogen terdege de kost gegeven en iedere bijzonderheid v.in het interieur in zich oupgenomen. Plotse ling kreeg hij een ingeving. Die meneer die hier daarnet was, komt die straks terug om uw man te spre ken? vroeg hij plotseling. Dat heeft hij niet gezegd, meneer, antwoordde juffrouw Jenkins merkbaar niet op haar gemak. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9