MAANDAG 14 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. F VOETBAL R. K. FEDERATIE. OVERZICHT. Meer dan vorige week zijn gisteren de verrassingen los gekomen. De grootste is wel, dat T. Y. B. B. zich op eigen veld liet kloppen door Leonidas, dat dadelijk van den aanvang hard van stapel liepen, de Haarlemmers totaal overspeelden en daar door spoedig een 20 voorsprong wisten te verwerven. Na een half uur had een der Haarlemmers echter succes, waarop de Rotterdammers met het derde doelpunt antwoordden. In de tweede helft konden de Haarlemmers het niet verder dan tot één doelpunt brengen, zoodat zij met 32 verloren. D. H. L. deed hetzelfde. Niemand had gedacht, dat S. J. C. den Delftschen Leeuwen ook maar één puntje zou kunnen ontnemen en de Noordwijkers gingen met beide naar huis. De overige uitslagen waren vrii nor maal. Graaf Willem bracht het slechts tot een gelijk spel tegen G. D. A. H. B. 0. won met den oneven goal van Spartaan en D. E. M. hield D. O. N. K. er juist onder. De stand in deze klasse is nu ak volgt: gesp gew. ge ver. v.t. tot. T. Y. B. B. 10 7 1 2 30—16 15 Leonidas 11 7 4 30—22 14 H. B. C. 9 6 1 2 22—13 13 D. H. L. 10 5 2 3 23—21 12 Spartaan 10 3 4 3 10—10 10 G. D. A. 10 4 2 4 14—15 '10 Gr. Willem 9 3 3 3 22—21 9 S. J. C. 8 2 4 2 12—17 8 D. E. M. 9 2 1 6 18—24 5 D. O. N. K. 12 2 10 13—46 2 In de tweede klasse O. wist Lisse zich aan deu kop te handhayen door een goede 31 overwin nng op Graaf Floris. Excel sior veroverde echter door een 32 zege op Leiden de tweede plaats op Wilhelmus. Gelukkig voor Leiden verloor ook Blauw Zwart en daarmede maakte Teijlingen een goede beurt. Met 73 bleven de Sassen- heimers de meerderen. De stand is nu: Lisse 10 7 1 2 21—16 15 Excelsior 8 6 1 1 17—12 13 Wilhelmus 10 5 2 3 2417 12 Lenig en Snel 9 3 4 2 23—18 10 Teijlingen 11 3 4 4 27—25 10 P. F. O. 10 4 1 5 23—22 9 Gr. Floris 8 3 5 16—20 6 Leiden 6 12 3 10—13 4 RL Zwart 10 1 1 8 14—32 3 De uitslagen. Eerste klasse A. Valkenburg—R. K. V. V. L. 2—1; Marsa- naR. K. O. N. S. 12; Kerkrad eGhè- vremont 32; CaesarKimbria 120; Sitt Boys—V. V. H. 62. Eerste klasse B. Venl. Boys—R. K. T. V. V. 31; S. V. B.M. U. L. O. 04; BrabantiaKol ping 61; GennepGeel Zwart 41; D. E. V.— Venlo 32; WilhelminaUnion 32. Eerste kla ss eC. Altior's Heerenberg 104; V. D. Z. De Zweef 2—3; QuickP. H. 12; Achil lesZwolle 12. Eerste klasse D. Limvio—P. V. C. 1—3; E. M. M.—H. M. S. 02; S. D. O.V. I. C. 43; Santpoort De Meer 31; WilskrachtV. V. Z. 3—0. Eerste klasse E Graaf Willem IIG. D. A. 11; D. H. L.S. J. C. 23; H. B. C.Spartaan 10; D. E. M.Donk 32; T. Y. B. B.Leonidas 2—3. Tweede klasse O. TeijlingenBlauw Zwart 73; Leiden Excelsior 23, P. F. C.Wilhelmus 10; Graaf Floris VLisse 13. D. H. L. I—S. J. C. I 2-3. Weinigen zullen de verwachting hebben gekoesterd, dat S. J. C. beide puntjes uit het hol van den Leeuw zouden sleepen. Weliswaar komen de zwartwitten er van week tot week beter in en hebben zij thans een perfecte achterhoede, doch ook wij hadden dezen uitslag niet verwacht. Te ruim 2 uur wordt aangevangen en krij gen we door het zeer gladde veld een min der vlottend spel te zien en al speelden de Leeuwen op eigen veld, de S. J. C.'ers konden zich het best aan deze omstandig heden aanpassen. Zij ondernemen direct eenige aanvallen, welke echter op niets uitloopen en als v. d. Berg nogmaals een schot lost vindt hij Alsemgeest op de goe de plaats, die ten koste van een corner een doelpunt weet te voorkomen. Bij de Leeuwen wil het spel niet vlotten en vooral hun voorhoede wordt danig bewaakt. Toch wordt Holst even aan den tand gevoelt met een vinnig schot van Alsemgeest, dat hij echter subliem uit zijn doel hield. Door eenige lakschheid van de thuisclub is S. J. C. veelal in den aanval, waarbij Alsem geest eenige schoten onderschept. De te genaanvallen stuitten af op de hechte achterhoede of op buitenspel. Het beste deel van het spel houden de S. J. C.'ers in In het American Hotel te Amsterdam had Zaterdagmiddag de uitreiking plaats van de prijzen aan de deelnemers van den tocht „ROND DOOR NE DERLAND TE PAARD". Overste ba ion E. A. F. Creutz van het 2e half reg. huzaren ontvangt den Grooten Beker uit handen van den heer Spanjaard handen en na een kwartier weet Ruigrok een schitterend onhoudbaar doelpunt in te zenden (0l). De thuisclub tracht telkens er beter in te komen, hetgeen hun echter niet geheel gelukt. Een hard schot van Alsemgeest is weer voor rekening van Holst, die corner werkt. Met steeds S. J. C. iets in de meerderheid wordt ongwij- zigd rust bereikt. Na de thee schenen de Leeuwen betere voornemens gemaakt te hebben, want van af den aftrap zitten zij er geweldig op en reeds na enkele minuten ligt de gelijkma ker door Alsemgeest in het S. J. C.-doel (11). De thuisclub wordt nu flink aange moedigd en zij geeft S. J. C. handenvol werk, Holst onderschept eenige zeer ge vaarlijke aanvallen, terwijl TJljee een zeker doelpunt van de krijtlijn af haalt. S. J. C. blijft flink stand houden, doch in een ge vaarlijken aanval wordt door hen hands gemaakt in het doelgebied, de penalty wordt door Alsemgeest in 21 omgezet. Er moet nog een kwartier gespeeld wor den. Het steeds meer opdringen van D. H. L. wordt haar noodlottig want telkens breken de S. J. C.'ers nu door en enkele minuten later maakt v. d. Berg gelijk (22) Dit geeft weder moed bij de S. J. C.'ers en met lange centers zetten zij hun vleugels aan het werk, waardoor v. d. Berg weer voor open doel komt en een tam schot langs den uitloopenden keeper inzendt (23). De laatste 8 minuten verstrijken nu on der een geweldige spanning. In de laatste minuut hadden wij nog den gelijkmaker verwacht uit een goeden voorzet van den Leeuwen rechtsbuiten, doch de geheele voorhoede mist en het einde komt met een zwaar bevochten 32 zege voor S. J. C. Leiden—Excelsior 23. Het is den Leidschen roodzwarten niet gelukt ook maar één puntje op de Schie dammers te bemachtigen. Oorzaak hier van op de eerste plaats is het weinig com binatiespel en het geringe doorzettingsver mogen der Leidsche voorhoede. Ook de scheidsrechter had wel eenig aandeel in het eindresultaat. Het eerste doelpunt van de gasten was o.i. buitenspel, terwijl hij een zekere kans van Kerkvliet om hals bracht, door voor buitenspel te fluiten, toen er geen vuiltje aan de lucht was. Tenslotte liet hij volgens veler meening in de tweede helft drie minuten te kort spe len, terwijl Leiden juist tegen het einde overwegend in den aanval was. Een wed strijd als deze met s'evig forsch spel ging dezen leider boven zijn krachten. Leiden verscheen met invallers voor v. Teijlingen en F. Goddijn. Bernard Bekke ring speelde nu weer midvooi*. De gasten spelen het eerst met den wind mee en be legeren dadelijk het Leiden-doel. De ver dediging had handen vol werk, maar het Excelsiorspel was voor doel te peuterig, zoodat Leiden tenslotte door den druk heenkwam en ook enkele aanvallen onder nam. Verder dan de backs kwamen de voorhoeden echter niet. Na 37 minuten wist de midvoor der gasten den bal in bui tenspelpositie in het doel te trappen (01) Leiden komt dan wat beter opzetten en met een welgericht schot brengt Bekkering de partijen weer op gelijken voet (1l). Onmiddellijk daarna heeft de rechtsbinnen van Excelsior zijn club weer de leiding ge geven (12). Kerkvliet krijgt dan een mooie kans, als hij een door den rechts back weggekopten bal opvangt en op doel wil afstevenen. De scheidsrechter floot echter voor buitenspel. Even later had ook Bekkering een mooie kans, toen hij den bal, dien de keeper had laten vallen tussohen diens beenen door in het doel wilde werken. Tegelijkertijd bukte de kee per zich e-n stootte zich tegen Bekkering, waardoor eerstgenoemde viel en een vrije trap was het gevolg. Onveranderd kwam daarop de rust. Na de thee aanvankelijk een gelijk op gaand spel, maar keeper Simonds kreeg heel wat meer te doen dan zijn buurman aan den overkant. Na ongeveer een half uur liet hij den opgevangen bal voor de voeten van een der gasten vallen, waarop deze maar voor het jjisehieten had (l-r-3) Leiden komt dan meer en meer opzetten. Brakel valt echter uit wegens opgeloopen blessure, hetgeen een handicap voor Lei den is. Toch houden de roodzwarten vol, maar Kerkvliet heeft slechts éénmaal ge luk den keeper te verrassen door den bal over hem heen te schieten als hij is uitgeloopen. Zoo komt het einde met 23. Teijlingen IBlauw Zwart I 73. Teijlingen ving gistermiddag den strijd aan tegen een zwaar gehandicapt Blauw Zwart. Vanaf den aanvang was Teijlingen sterk in de meerderheid, doch zij wisten vooralsnog geen succes te boeken. Diverse mooie aanvallen werden slordig afgewerkt, maar ook de tegenstand van de Blauw- wart achterhoede voorkwam veel gevaar. Voor Blauw Zwart was het moeilijk wer ken, en toch wist hun voorhoede soms heel mooie aanvallen op te zetten. Einde lijk na ongeveer een half uur werd plotse ling het Blauw Zwart-doel doorboord. Teijlingen werd nu wat strijdlustiger, toch werden nog vele mooie voorzotten ver knoeid, totdat ten tweede male de doellijn gepasseerd werd. Nobel, welke de spil- plaats bezette was nu niet meer te hou den, trouwens het geheele elftal deelde in dit enthousiasme. Herhaaldelijk werd de voorhoede aan het werk gezet. No. 3 was een vermeldenswaard schot van v. d. Ploeg, dat hij van Nobel ontving en on verwacht hard in de bovenhoek deed ver dwijnen. Er speelde nu maar een elftal en bij alle vaardigheid welke aan den dag werd gelegd, verdwenen vele ballen naast of over het doel. Eenige aanvallen van BI. Zwart vonden bij de T. achterhoede geen genade. Rust brak alzoo aan met een 3—0 voorsprong voor Teijlingen. Na de thee liep Teijlingen hard van stapel. Een hard schot van verren afstand bleek de jonge Blauw Zwartkeeper te machtig. Met dezen 40 voorsprong vond Teijlingen het blijkbaar welletjes. Zoo kreeg Blauw Zwart gelegenheid kort ach ter elkaar 2 fraaie doelpunten te fabricee- ren. Teijlingen pakt nu weer beter aan, en in een ommezien voeren Homan en v. d. Ploeg na werkelijk mooi spel de stand op tot 72. 't Werd langzaam maar zeker een gewonnen strijd, al wisten de Blauw Zwar ten nog eenmaal Homan te passeeren. De scheidsrechter leidde uitstekend, en Blauw Zwart verdient een pluim voor het vol houden tot het einde. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De uitslagen. Tweede klasse E. SJC II—VVL I 4—1. Derde klasse G. Blauw Zwart IILeiden II 13; Alph. Boys I—OVV I 5-0; SNA I—ASC I 4-0; SMC I—SJC III 2-4. Vierde klasse H. DOS II—SJC IV 1—1; Leiden III-Alph. Boys II 22; Meerburg IISMC II 51. Vijfde klasse G. Teylingen IIIBlauw Zwart III 12; St. Bernard us IIIMeerburg III 30; R.W.D. I—SMC III 61; OVV II-Alphen- sche Boys III 18. Junioren-competitie District Leiden. Afdeeling A. SJC I—Leiden I 4—0; DOS I—Teylingen I 2—0; RWD I—Lisse I 0—0. Afdeeling B. VVB IMeerburg I 30. Afdeeling C. ASC ISMC II 70; Meerburg II RWD II 0-3. R. K. S. V. „Meerburg" (Zoeterwoude). In een uiterst fairen en vooral goed ge speelden wedstrijd is het Meerburg 2 gis teren gelukt een 51-overwinning op S.M. C. 2 te behalen en heeft dus haar kans op het kampioenschap behouden. Onmiddellijk na den aftrap trekt S.M.C. op het Meerburg-doel af en weet de leiding te nemen (0—d). Meerburg speelt niet ont moedigd verd'er. Na pl.m. 10 minuten komt de bal bij Jac. de Boer, deze zet prachtig voor doel, waar M. Zandbergen de partijen op gelijken voet brengt (11). Door dit succes aangemoedigd komt Meerburg ge regeld terug. Weer bemachtigt H. Zand bergen de bal en geeft met een prachtschot de S.M.C.-doelman geen kans (21). Tot de rust ontspint zich een gelijk opgaande strijd en weet geen der partijen het doel te vinden. Na de rust is Meerburg beduidend ster ker. Telkens weer trekt, de voorhoede goed. combineerend op het S.M.O.-doel af. Suc ces kan niet uitblijven. Spoedig weten H. Zandbergen en Jac. de Boer de voorsprong tot 41 te vergrooten. Meerburg speelt rus tig verder. Ten slotte weet zij door een goed schot van den rechtsbuiten de stand op 51 te brengen. Met dezen stand komt het einde. De scheidsrechter leidde correct. Meerburg 3 trok naar V.V.B. 3 en moest zich met een 3O-nederlaag tevreden stol len. Daar het, elftal enkele invallers telde is deze uitslag verklaarbaar. Het eerste Junioren-elftal moest even eens naar den Groenendijk de V.V.B.-Junio- ren bekampen. Ook dit werd een ver diende overwinning voor de thuisclub. De uitslag was 30. Het tweede Junioren-elftal speelde om halt één thuis tegen R.W.D. 2. In een aar dig partijtje, waarin de Rood-Wit-duivel- tjes sterker wa-ren, is dit eveneens een 30- nederlaag geworden. Daar de R.W.D. 2 nog ongeslagen is, is dit resultaat zeker mot slecht te noemen. Jongens niet ontmoedigd, volgende keer beter. De nederlagen wor den steeds kleiner. Voetbaltraining: Zaterdagmiddag half drie. In door-training: Woensdagavond kwart over acht. Gymnastiek: Gewone uren. Den bestuursleden wordt bekend ge maakt, dat er deze week een bestuursver gadering gehouden wordt. Allen worden verzocht aanwezig te zijn, daar er zeer be langrijke zaken behandeld zullen worden. Convocaties worden nog R. K. S. V. „St. Bernardus". Van het vastgestelde programma moest de uitwedstrijd „St.Bernardus" 2„Lisse" 4 wegens afkeuring van het terrein worden afgelascht. De thuiswedstrijden vonden uoorgang; deze wedstrijden respectievelijk tegen Jun. 2 Meerburg 1 en Meerburg 3 werden beiden door St. Bernardus gewon nen met 30. Als dan te 12.30 uur de beide junioren elftallen zich opstellen, en het spel enkele minuten aan den gang is, valt al te ooa- stateeren, dat de bezoekers nog niet zoo gemakkelijk gewonnen hebben, daar het samenspel van de kleine V.V.B.-ers schit terend is en zij weten dezen wedstrijd le beëindigen met een overwinning van 30. Daar de aangewezen scheidsrechter aiet was opgekomen, werd onder goedvinding deze wedstrijd geleid door den heer L. jan Teilingen Jzn. Te 2 uur verschenen in het veld St. Ber nardus 3 tegen Meerburg 3. Na de aftrap door Meerburg is de eerste aanval voor de zelfde, maar daarna wordt door V.V.B. al spoedig het Meerburg-doel bekogeld. Uit een prachtigen voorzet van Wortman weet Olierook de leiding te geven, waarna V.V. B. het spel geheel in handen krijgt. A!s Wortman nogmaals den bal voor het doel plaatst, wordt deze door een misverstand der Meerburgback in eigen doel getrapt, onmiddellijk daarna ligt ook nummer drie in het doel; maar nu wordt het Meerburg toch te bar en zijn gaan met man en macht het doel verdedigen. Onveranderd komt de rust. Na de rust werd het een spel van kat en muis, daar ongeveer al de Meerburg spelers niets anders deden dan verdedigen. Hoewel St. Bernardus haar uiterste be?t deed om de score te verhoogen, wist de keeper alles te trotseeren, zoodat ongewij zigd het einde kwam van dezen wedstrijd met 30. Scheidsrechter van Geer leidde correct. R. K. S. V. D.O.S. De Junioren van D.O.S. leverden goed werk door, in een vlot gespeelden wedstrijd Teylingen met 40 te kloppen. Het was voor beide partijen een aangename wed strijd, en ook het publiek had er plezier in. D.O.S. 2 moest toelaten dat S.J.C. 4 nog één puntje mee naar Noordwijk nam, wat de Noordwijkers dankten aan hun stevig doorzetten, terwijl D.O.S. zich de luxe per- miteerde om tot 3 maal toe de hun toege wezen penalties over of naast te schieten. Tot 10 minuten voor het einde leidde D.O.S. emt 10. Een penalty voor S.J.C. kon ook den gelijkmaker niet brengen, doch ten slotte als D.O.S. ver is opgedrongen heb ben de Noordwijkers succes en van Es wordt onhoudbaar gepasseerd (11). Wel wordt er nog hard om de leiding gestreden, doch waar beide partijen elkaar niets toe geven, blijven doelpunten uit. D.O.S. 2 miste in deze wedstrijd een dor beste voorhoede-spelers, welki^ gemis in alles was te merken. R. K. Sportvereeniging „Leiden". Leiden II heeft zich van zijn besten kant laten zien, door Blauw Zwart II op eigen veld te kloppen. Hoewel het een gelijk op gaande strijd was, wist Leiden II een over winning te behalven van 31. Leiden III speelde thuis om 12 uur tegen Alp. Boys II. In een spannende en mooi- en wedstrijd met Alph. Boys iets in de meerderheid, wisten zij een gelijk spel te forceeren met 22 als uitslag. De junioren konden het tegen de S.J.C.- ers niet tot een overwinning brengen. Met een kleine nederlaag van 02 werden zij naar huis gestuurd. R. K. V. V. Alphensche Boys. De dag van gisteren is voor de Alph. Boys een succesdag geworden. Het eerste elftal wist in een prettig gespeelden strijd tegen O.V.V. I een 50 zege te behalen. Het tweede elftal leverde goed werk door het stoere Leiden III een gelijk spel af te dwingen. Het derde elftal ging eveneens met de beide punten strijken en wist van O.V.V. II met 81 te winnen. De Junioren speelden tegen de dito van Lisse gelijk. Over den wedstrijd Alphensche Boys I O.V.V. I het volgende: Wanneer de scheidsrechter beginnen blaast verschijnen de A. B. met een gewij zigde opstelling in het veld. Dadelijk ont spant zich een vinnige strijd, waarbij beide doelen in gevaar komen. De verdedigingen weten echter stand te houden. Bij een aan val der A. B. ontstaat een penalty, welke door den midvoor der A. B. wordt benut (10). Daarna komt weldra de rust. Na de rust komen de A. Boys fanatiek opzetten, waar door een zware druk op het O.V.V.-doel ontstaat. Doelpunten kunnen aldus niet uit blijven en het is dan ook spoedig de rechts buiten die de voorsprong voor zijn club vergroot (20). Niet ontmoedigd trappen de bezoekers af, maar de Boys nemen den bal over en stormen goed samenspelend, op het doel van O.V.V. af en de midvoor scoort weldra no. 3. Do Boys hebben nu de smaak te pakken on achtereenvolgens voeren de rechts- en linksbuiten den stand tot 50 op. De bezoe kers trachten alsnog door een tegenpunt de eer te redden, maar slagen daarin niet, zoo dat einde komt met een verdiende over winning der Boys. Teijlingen III—Blauw Zwart III 1—2. Om 12 uur werd begonnen onder leiding van den heer Bakker. Het eerste begin is voor Blauw Zwart, dat in tien minuten tijd 2 doelpunten scoorde. De strijd gaat daarna meer op en neer, hoewel Blauw Zwart het gevaarlijkst is doch tot de rust komt er geen verandering in den stand. Na de thee is Teijlingen iets beter dan voor den rust, wat na 20 minuten spelen werd uitgedrukt in een doelpunt (2—1). Hoe er ook gewerkt wordt, doelpunten blijven uit, zoodat het einde daar is met een verdien de zege voor Blauw Zwart. A t hl e t i e k. Zaterdagavond werd on der leiding van den heer A. Goddijn de in door-training voortgezet. Wij kunnen niet anders zeggen, dan dat alles piek fijn in orde is, en dat zeker alles naar zin gaat. Wij verzoeken dan ook aller trouwe op komst. In het vervolg zullen de oefeningen gehouden worden tusschen 46 uur. S.N.A. (Stompwijk). De wedstrijd S.N.A.A.S.C. schijnt, blij kens de bij ons ingekomen verslagen zeer onaangenaam te zijn verloopen. Waar bei de vereenigingen natuurlijk ieder een an dere zienswijze geven plaatsen wij het ver slag van dezen wedstrijd er werd zelfs gesproken van een rugby-wedstrijd niet, welke maatregel wij voortaan op al derge lijke wedstrijden zullen toepassen. R. K. S. V. A.S.C. Zoeterwoude (dorp). De Junior#» hebben aan de verwachtin gen beantwoord en wonnen van S.M.C. met 7—0. Het was een prettige wedstrijd die door scheidrechter Belt uitstekend werd geleid. Onze junioren staan thans met fraaie cijfers aan den kop hunner afdee ling. Het eerste elftal speelde tegen S.N.A. 1 te Stompwijk. De uitslag werd 40 voor S.N.A.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5