E.7.CÓ/TER ONS SCHILLETJE Ziet onza Kerst-Etalages. RECHTZAKEN KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK INVOER VAN KAAS IN FRANKRIJK. Invloed der contingenteering op de Nederlandsche markt. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor West Friesland, heeft zich in verband niet het besluit der Fransche regeering, om tot contingenteering over te gaan, hetgeen vooral ten aanzien van den in- voer van kaas voor haar gebied van ver strekkende bet eekenis i*, met een adres tot den Minister van Binncnlandsche Zak ken en Landbouw gericht. Do huidige toestand in den kaashandel op Frankrijk vindt reeds zijn weerspiege ling in de Noord-Hollandsche markten, waar de toestand kritiek is door de abnor maal lage prijzen die worden besteed en door den stuggen handel, die er heerscht. Men durft niet koopen, omdat men niet weet, wat zal kunnen worden uitgevoerd. Nu zal, naar het oordcel der Kamer, reeds een verandering ten gunste ontstaan, wanneer eenmaal zal komen vast te staan, hoe groot het kwantum, is, dat Nederland in Frankrijk zal mogen invoeren, op welke hoeveelheid andere landen geen in- vloed zullen kunnen uitoefenen. Staat deze hoeveelheid eenmaal vast, dan kan later overleg worden gepleegd, omtrent de re geling der verdeeling over de exporteurs in Nederland. Is voor het. komende kwar taal in de bedoelde zekerheid niet meer te verkrijgen, dan zal het goed zijn, dat dit resultaat wordt verkregen ten aanzien van He dan volgende periode. Het zal van groo- ten invloed zijn op het verloop der mark ten te weten, hoeveel zal mogen worden uitgevoerd, wanener in April de opzetkaas ter markt zal worden aangevoerd. In dit verband wijst de Kamer er nog op, dat een groot deel der kaas, die thans naar Frankrijk wordt, uitgevoerd, zachte kaas is, die niet bewaard kan worden. Het is derhalve niet van gevaar ontbloot te achten, wanneer na Januari de gansche toegewezen hoeveelheid zal moeten wor den verzonden. Verzocht wordt daarom aan de Nederlandsche delegatie, die haar bespreking te Parijs op 18 en 19 December zal hervatten, het bovenstaande in over-'1 weging te geven, er daarbij vooral op aan dringende, dat wordt vastgelegd, hoe groot de hoeveelheid kaas is, die Nederland in Frankrijk zal mogen invoeren. INVOER MELKPRODUCTEN IN ENGELAND. In een rede, gehouden voor den regee- ringslandbouwraad, heeft de minister van Landbouw, sir John Gilwour, verklaard zich uiet door de houding van de meelfa brieken van de wijs te laten brengen met betrekking tot de verwezenlijking van het plan voor een maalverbod. De fabrikanten ageeren voornamelijk in perscommuniqué's en groote advertenties tegen deze plan nen, doch do minister zcido, dat do regee- ring dezen vorm van dictatuur niet kan dulclen. Belangrijk voor Nederland zijn de uitla tingen van den minister niet betrekking tot het melkvraagstuk. De minister kwam er openhartig voor uit, niet van plan te zijn staatsgeld uit te geven voor een enquête naar de melkn ij verheid, tenzij cleze nijver heid zich boreid verklaart naar de conclu sies van deze enquête te handelen. De re organisatie van het zuivelbedrijf zal van binnen uit moeten plaats hebben. Woordelijk vervolgde de minister: In dien de belanghebbenden in het melkbn- drijf de regeering om bescherming vragen tegen een zekeren vorm van melk, herzij gecondenseerde, melkpoeder of ingevoerde rauwe melk, zullen zij eerst zekero aanwij zingen moeten geven, dat zij in staat zijn deze producten te vervangen. Deze verklaring is van groot gewicht, daar hieruit blijkt, dat er vooralsnog geen vrees behoeft te bestaan, dat de regeering er binnenkort toe zal overgaan den invoer van melkproducten te beperken. „Tel." KNOEIERIJEN MET BUITENLAND- SCHE TARWE. Strenge maatregelen tegen de knoeiers. Woensdagmiddag heeft het Bestuur der gewestelijke tarwe-organisatie in Zeeland aan de vertegenwoordigers der pers ver schillende mededcelingen gedaan in ver band met de in Zeeland voorgekomen ge vallen van knoeierijen met buitenlandsche tarwe. Sommige Zeeuwsche boeien hebben ge tracht buitenlandsche tarwe, als inland- sche tarwe te verkoopen. Als hoofdzaak daarvoor moet worden genoemd de vrees, voor rantsoeneering voor het volgend jaar. Het was dus in het be lang dezer boeren den oogst 1931 zooveel mogelijk omhoog te jagen. Ook is door de niet groote opbrengt dit jaar de oogst be neden het gemiddelde gebleven, zoodat ver schillende boeren niet konden leveren wat ze destijds hadden opgegeven. Vast is komen te staan, dat na de stren ge maatregelen slechts 20.000 kg. buitcn- landsohe tarwe over do grens is gekomen, die voor veevoeder enz. noodig kan zijn. Zes tarwv-verbouwers zijn reeds als lid geschrapt. Hun namen zullen worden be kendgemaakt. Nog enkelen staan onder verdenking en zullen zoo schuld aanwezig is, volgen. De wet is voor den landbouw van te groote betcekenis, dan dat deze kwestie met een sissertje zou afloopcn. HET CONFLICT IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. Heden hadden opnieuw besprekingen plaats tusschen de besturen van het N.V.V., II. K. Werkliedenverbond cn Christelijk Na tionaal Vakverbond met de comipissio ad hoe uit de Enschcdeeche en Twentsch-Cïel- dersche Tcxtielfabrikantenvereenigingen in zake het'conflict in de textielindustrie. De besprekingen werden nog niet ten einde gebracht. Wijnhandel Gedistilleerd ALPHEN V.R.YN TEL.242 __RAADHUI//TRAAT208 LEIDEN - /TEEn/TRAAT 8 TEL.1361 VRAAGT VOOR DE A.S. FEESTDAGEN per Literfl. f. 2.70, hoog alcoholgehalte HARTEVELT's 0U0E GENEVER per Literkiuik L 3.25 En zijn prima verpakte Genever 9845 per Literflesch f. 3.40 Prof. Vrij benoemd te Amsterdam. Dc gemeenteraad van Amsterdam be noemde heden met 24 van de 45 uitge brachte stemmen tot hoogleeraar in liet strafrecht en de strafvordering aan de ge meentelijke universiteit aldaar prof. uir. M. P. Vrij, hoogleeraar aan de Rijksuniver siteit to Groningen. Op mevr. mr. D. Hazewinkel-Suringa, nummer 1 op de voordracht, werden uitge bracht 21 stemmen. Prof. Vrij stond niet op do voordracht. Do benoeming geschiedde bij tweede stemming. Bij de eerste stemming verkre gen mevr. Hazewinkel en prof. Vrij beiden 21 stemmen en mr. F. W. Goudsmit te Am sterdam 2 stemmen,terwijl één stem blanco werd uitgebracht. Het Nijmeegsche brokkenhuis. Het Nijmeegsche Brokkenhuis is een instelling van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen, met hoofddoel: arme en groote gezinnen aan goedkoope meubelen en kleeding te helpen. Dit hoofddoel kwam de laatste jaren wel zeer op den achter grond en het Brokkenhuis werd min of meer een modern winkelbedrijf tot schade van den middenstand. Het Brokkenhuis werkte in het afgeloo- pen jaar met een verlies van 116.70 vorig jaar was er nog 2281.70 winst. In het afgeloopen jaar is de omzet met 25 pet. teruggeloopen. Met dit voor oogen, stelde het bestuur aan de nlgemeene ledenvergadering voor om het brokkenhuis te liquideeren. Na larro beraadslagingen stemden de leden het voorstel af met 31 tegen 14 stemmen en 2 blanco. Op dit besluit namen vijf bestuursleden die voor de stemming verklaard hadden hun mandaat bij eventueele afstemming te zullen neerleggen, ontslag. Uit het bestuur traden de heeren dr. D. van Vugt, voorzitter, J. J. Zwetsloot, vice- voorziter. C. M. Strik, secretaris, H. Leen- ders de Groen, penningmeester en ir. B. J. M. Reuser, commissaris. Ter voorziening in genoemde bestuurs- vacatures zal Maandag 28 December een algemeene ledenvergadering worden ge houden. De R.K. Volkspartij heeft besloten voor Voorburg, Veur en Stompwijk oen eigen afdeeling op te richten. Te Nijmegen is plotseling overleden de heer W. P e 1 s e r. die den leeftijd van vijftig jaar had bereikt. De heer W. Pel ser was voorzitter van den Ned. R. K. Bond van Schoenmakerspatroons, bestuurs lid van de Nijm. R. K. Middenstandsver- eeniging en van do R. K. Plaatselijke Jeugdcommissie. Bij de Gloeilampenfabriek „Volt" te Tilburg is aan zeventig man personeel ontslag aangezegd. Geleidelijk zullen tot Februari a.s. vijfhonderd man worden ontslagen. In October heeft de raad van Gouda een motie aangenomen, waarin aan den minister van binnenlandsche zaken werd verzocht, de steunuitkeering aan werkloozen te verbeteren. Bij het gemeentebestuur is thans een brief inge komen, waarin wordt meegedeeld, dat de minister geen aanleiding heeft gevonden, de voor Gouda geldende nonnen voor steunverleening te verhogen. BELANGRIJKE BESLISSING INZAKE DE IJKWET. Principieel vonnis van den Amster- damschen kantonrechter dr. Höfelt. Op 7 dezer heeft de kantonrechter dr. I. A. Höfeit te Amsterdam een voor de IJk- wet hoogst belangrijke beslissing gegeven. Hij heeft n.l. een verdachte, die terecht stond wegens het in haren winkel voorhan den hebben van niet-herijkte maten en ge wichten van alle rechtsvervolging ontsla gen. Dit feit achtte de kantonrechter n.l. niet strafbaar en wel op de volgende gronden: „omdat het in de telastelegging vermel- destempclmerk vastgesteld is door den Mi nister van Arbeid, Handel en Nijverheid, hetgeen in strijd is met de bepaling van het éérste lid van artikel 20 der „IJkwet", waarin staat, dat de slempelmerken „door Ons", d.w.z. door de Koningin, vastgesteld worden. Het in itnderen zin gewezen vonnis van de Arrondissements-Rfechtbank te Gronin gen d.d. 22 Januari 1880 (W. v. h. R. d.d. 2 September 1880 No. 4535) wordt door den kantonrechter onjuist geacht, vermits in het Koninklijk Besluit van 9 November 1869, Staatsblad No. 167, wèl in het alge meen vastgesteld is het merk van het kan toor, waar de éérste stempeling heeft plaats gehad, maar niet eene algemeene re geling is getroffen ten aanzien van het merk van goedkeuring en de vaststelling daarvan zonder eenige beperking opgedra gen is aan den Minister van Arbeid, Han del en Nijverheid, hetgeen als eene onge oorloofde delegatie moet worden aange merkt". Het laatste woord is echter in deze zaak nog niet gesprokcp, omdat het in het voor nemen ligt de quaestie tot in hoogste in stantie door te voeren. AANRIJDING MET D00DELIJKEN AFLOOP. Dc Bredasche rechtbank heeft uitspraak gedaan in dc zaak tegen den Belgischen slager L. E. G. M., die op 3 October j.l. op den Terhevdenschen weg even buiten Bre da een wielrijder had aangereden, ten ge volge waarvan deze twee dagen later 's overleden. Do chauffeur werd veroordeeld tot f 12(>0 boete on twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, gedurende welken tijd hij hier te lan de geen motorrijtuig mag besturen. Z. H. E. MGR. AVF.DIS-PERUS XIV ARPIARIAN. De nieuwe patriarch der Armeensche Katholieken. Sinds Juni waren de Armeensche Katho lieken zonder herder, daar Z. H. E. mgr. Paulus Petrus XIII Torzian zijn ontslag had ingediend en zich te Rome had terug-» getrokken. Op uitnoodiging van den H. Stoel kwa men daarom de Armeensche aartsbisschop pen en bisschoppen in vergadering bijeen te Beiroet, dat sinds 1929 de zetel is van hun patriarchaat. Van 7 tot 17 October werd een nationale synode gehouden onder voor zitterschap van mgr. Joannes Naslian, vica ris-generaal van het patriarchaat. Den 9en October reeds had<de verkiezing van den nieuwen patriarch plaats. De uit slag ervan werd echter geheim gehouden, totdat de H. Stoei Zijn goedkeuring had la ten weten. Den 17en October werd in de kathedraal van den H. Elias te Beiroer de uitslag plechtig bekend gemaakt en medegedeeld, dat Z. H. E. mgr. Avedis Arpiarian tot pa triarch gekozen was en den naam had aan genomen van Petrus XIV Arpiarian. Den 25sten October vond daarna in de Maronietische kathedraal van St. George de plechtige intronisatie van den nieuwen patriarch plaats. Ook de protestantsche en orthodoxe gemeente van Beiroet nam aan deze grandiose plechtigheid deel. waarbij een twaalftal aartsbisschoppen en bisschop pen tegenwoordig waren. Ook de wereldlijke autoriteiten, o.a. een vertegenwoordiger van den Franschen hoo- gen commissaris en de minister-president der Libaneesehe regeering w aren in dc ka thedraal aanwezig, terwijl detachmenten Li baneesehe en Fransche I roepen den nieu wen patriarch militaire eerbewijzen brachten. Na, afloop van de plechtige installatie had in het pa'eis van den aartsbisschop van Beiroet een receptie plaats. In een gloedvolle rede bracht de nieuwe patriarch dank aan Frankrijk voor de be scherming, die het steeds verleend heeft aan de vluchtelingen uit een steeds onder drukt land en aan de regeering van den Libanon voor de aan de Armeniërs verleen de gastvrijheid. OUD-DEKEN J. M. A. C. LAANE. t In het SL Laurentiusgesticht te Ginne- ken is. ruim vier-en-vijftig jaar oud, over leden de hoogeerw. heer J. M. A. C. Laane om. pastoor van Oosteind en oud-Deken van Oosterhout. Z.H.eerw. had twee jaar geleden, wegens zijn ongunstigen gezond heidstoestand op zijn verzoek eervol ontslag uit zijn bediening gekregen. ZILVER KLOOSTERJUBILEE. Den inden December a.s. hopen de Eerw- Broeders Bonuventura in het St. Vineen- tiushuis te Nederwecrt en Br. Wiliibror- dus in de St. Aloyisius Stichting te Heyt- huizen den dag te herdenken dat zij voor 25 jaar geleden het kleed der Congregatie in de Broeder congregatie van O. L. Vrouw van 7 smarten mochten aannemen. Aan beide jubilarissen onze beste wen- schen. NOORDWIJK Tentoonstelling. In een der zalen van hotel „Het Hof van Holland", Voorstraat, te Noordwijk-Binnen, wordt morgen en Zondag een tentoonstelling gehouden, door de stoom- timmerfabriek „Norhtgo", firma P. Alkema de en Zonen. Deze firma, ons reeds bekend als zeer tunbevelenswaardig, was door een toevallige samenloop van verschillende opdrachten uit alle deelen des lands, in de gelegenheid een keur-collectie, op gebied van deuren te ex- poseeren. De aesthelische waarde der deurvormen zullen wij hier buiten beoordeeling laten, daar de ontwerpen, behoudens enkele uit zonderingen, niet van de firma Alkemade zijn; slechts zij opgemerkt, dat er enkele heel £.oede deuren en ook enkele minder goede ontwerpen zijn. Hoewel aan het eind der zaal, viel ons di- rccht op een stel groote deuren voor den K.K. kerkbouw te Bussum (architect Herman J. van Eysden). Deze deuren waren vervaar digd van het meest onberispelijke Slavonische eikenhout, met paneelen van teakhout. En bij een deurgrootte van 1.60 x 3.00 M. dient te worden opgemerkt, dat er zich geen enkel kwastje of minder mooi plekje in het hout be vond. Als timmerwerk kunnen deze deuren dc strengste critiek doorstaan. Voorts was er een prachtcollectie teak houten buitendeuren, waaronder enkele, be werkt met coromandel. Zoo waren er deuren, waar op geestige wijze een brievenbus van Coromandel was ingewerkt. Buitengewoon de aandacht trok een teak-houten buitendeur van zeer fraai, doch uiteraard zeer bewerke lijk model: zwaar geprofileerde stiilen met extra hoog gebolde weidorpel, moeilijke ver stekken. enz. Deze deur was comoleet afge hangen, voorzien van hang- en sluitwerk, ge draaide coromandel, trekknop en keurig ge lakt. Op het terrein v?n binnendeuren bleek er een ruime keuze, die alle als zeer goed werk de aandacht trekken. Alle deurverbindingen, voor buiten- zoowel als voor binnendeuren ziin met koudv/aterlijm, fabrikaat „Velga" in elkaar gezel: als bewijs, hoe goed deze koud- waterlijm voldoet, hanrft er een zware teak houten deur aan een blokje, welk blokje met Velga" weer aan een ander blokje is vast- geliimd. Voorts vonden we op de keurig gearran geerde tentoonstelling alles, wat de bouwwe reld van een timmerfabriek betrekt en wat meer zerft: alles van keurige afwerking daar waren kozijnen, nanee'denren, glasdeuren, kastdeuren, aanrechtkastdeurlies., schuifdeu ren met portiekstellen, nlatstukken, lijsten, koDlatten, hollaüen, stofdorncls, enz., alles verkrijgbaar in standaardmodellen en van goed beleden hout. hetgeen met de grootste zor<* wordt uitgezocht. Wij waren ook in de gelegenheid de tim merfabriek „Vnrhtgo" in vol hedrilf te zien: een zaak, die blijkt met den tiid mede te gaan, uitgerust met een zeer groot aantal van de meest moderne houtbewerkingsmachines. Wii informeerden nog naar enkele nrijzen, waaruit ons bleek, dat dezen zeer zeker de felste concurrentie kunnen weerstaan. Vooral voor ieder uit de bouwwereld maar ook voor meni* narticulier is een bezoek aan deze tentoonstelling ten zeerste aan te beve len: er is te vinden: een. wat men noemt, ..0"4<»rwetsch-rfoed stuk werk". Wij ach'«n het een gelukkige gedachte van de firma ,.Nr»rthrfo" deze expositie te houden in dezen t<M van hevige concurrentie, waar maar al te dikwiils het werk onder liiden moet Hier is nn^st concurrentie, bovendien uitmun tend werk te vinden. Wij v/enreben den beeren P. Alkemade en 7onen van barte toe. dat deze tentoonstelling een succes zal z:;n in a'le oozifhten. Pe tentoonstelling is geooend oo Zaterdag IP T>cc. a.s. van 3 —11 uur n m en on 7nndag 1" T)oc. a.s. van 10 uur v.m. tot 9 uur nam. Toegang kosteloos. TER-AAR. Biljartwedstrijd. Woensdagavond werd ip het café Verhoef te Papeveer de aan gekondigde biljartwedstrijd gespeeld tus schen „Monopole" Ter-Aar tegen ,.A. D. O." uit Alphen. „Monopole" had een off day. daar een van zijn beste spelers, door ziekte verhinderd was. De uitslag was als volgt: G.« Egberts (Mon.) 92 35 11 2.62 A. Rijsdani (A.D.O.) 150 36 16 4 16 W. Slootweg 150 51 12 2.93 C. Randeraat 86 52 11 1.65 A. de Leeuw 150 6" 13 2.20 D. Randeraat. 74 67 7 1.10 G. Verhoef Jr. 122 66 9 1.81 L. v. Rhoon 150 67 1G 2.23 O. Koeleman 120 72 7 1.66 J. Schuurman 150 73 16 2.05 A. Hijdra 198 71 9 1.52 J. Noordebos 150 72 13 2 08 Gemeentelijke Aankondigingen NOORDEN. Volksbond. De ledenvergadering van den Volksbond werd gehouden Woensdag 9 December. De voorz., de heer P. de Jong opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze, heette allen welkom, in het bijzonder den heer Steinmetz, lid van het Centraal Bestuur. Onder de ingekomen stukken was een aanbeveling van het dagblad ,.De Volks krant". De voorzitter zeide, dat er niet veel animo bestond voor dit dagblad. Velen lezen „De Leidsche Courant" en willen daarnaast niet het dagblad ,,De Volks krant", vooral nu niet in dezen crisis-tijd, doch den heer Steinmetz was van meening dat er toch sterk op aangedrongen moest worden, al was het dan maar twee lezers voor een blad, doch niemand ter vergade ring voelde er iets voor. Werkloozensteun. De voorzitter zeide, dat een paar leden, ook van Nieuwkoop, een onderhoud hebben gehad met B. en W., doch van het gesprokene is niet veel terecht gekomen. Nu wordt er gewerkt met Hijkssteun, en zijn de loonen nog meer naar beneden gegaan. De Rijkssteun is toege zegd tot 2 Jan. 1932. Getracht zal worden om. in overleg met den Bestuursraad van Nieuwkoop, daar neg verandering in te brengen, want finan cieel staat Nieuwkoop er niet zoo slecht voor. Havengeld. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter kennis van belanghebben den, dat zij, die het havengeld over 1932 bij wijze van abonnement vooruit willen vol doen, zich daartoe, vanaf Maandag 14 De- cermber a.s., iederen Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van des voormid- dags 1012 uur, en des namiddags van 2 4 Yi uur, ten kantore van den Directeur van den Markt- en Havendienst in hot Waaggebouw, kunucn aanmelden. Bij die aanmelding moeten, ten einde te hooge schatting te voorkomen, geldige meetbrieven worden getoond. Indien een meetbrief reeds eerder is ge toond, behoeft hij echter slechts détn te worden overgelegd, als in den loop van het jaar een verandering aan het vaartuig, waarop de brief betrekking heeft, heeft plaats gehad, welke op het laadvermogen van dat vaartuig van invloed is. Met nadruk wijzen zij er nog op, dat do schipper van een vaartuig, hetwelk gedu rende 1931 geabonneerd is geweest en waarvoor vóór 16 Januari 1932 het abonne mentsgeld niet is voldaan, van dien da tum af onherroepelijk het z.g. „reis"-tar'ef zal verschuldigd zijn, ook voor de reeds ge dane reizen, tenzij hij bij binnenkomen in het Havengebied alsnog onmiddellijk net abonnement betaalt. A. VAN DE BANDE BAKIIUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 11 December 1931. Agenda Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincenliua- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7 30—8.30 uur Zondag. Opvoering van het „Spookhuis" (Rotterd. Hofstad Tooneel), Schouwburg, 8J5 uur. Woensdag, Dioc. Ver. van R. K. Bijz. On derwijzers, „Den Burcht", 6.30 uur. Zaterdag, Muziekuitvoering, tooneel enz. ten bate van „Het Sanatorium- fonds", Stichting van 'Ons Be lang", Stadsgehoorzaal, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 7 tot on met Zondag 13 Dec. waaargenomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steen straat 35, telefoon 130 en A. J. Donk, Doezastraat 31. telefoon 1313. De heer Steinmetz hield daarna een rede cn zette nog eens duidelijk uiteen de beteekenis van „Rerum Novarum" en „Quadragesimo Anno". De voorzitter bracht vervolgens ter sprake, dat het radio-toestel van den Volksbond nooit meer werd gebruikt, en dat het op de zaal stond te bederven. Nu was er iemand, die het wil koopen voor f 60. Spr. vraagt machtiging dit te doen, doch wil een lid dit bedrag er voor geven, dan heeft deze voorkeur. Niemand bood zich aan. zoodat tot verkoop werd besloten. Verleden jaar is het feest uitgesteld wegens ziekte in- het gezin van den voor zit, er; nu is het weer iets. Een der op richters nl. H. van Leeuwen, ligt wegens een ongeval in het O. L. V. Gasthuis en kan niet bij het feest zijn. Besloten werd om nog een jaar te wachten en dan het 12 1/2-jarig bestaan te vieren. Van dc rondvraag werd niet veel ge bruik gemaakt, zoodat de voorz. te ruim 10 uur de vergadering sloot met een dank woord en den Christelijkcn Groet. De col lecte voor „Hulp in Nood" bracht op 75 ct. Z0ETERW0UDE. Volksbond. Gisteren vergaderde ge- noeindo bond (afd. Dorp) in het Patronaat alhier. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, den heer C. J. van Haas- tiegt, met gebed, heette deze de aanwe zigen hartelijk welkom en verzocht den secretaris 'de notulen der vorige vergade ring voor te lezen, welke onveranderd weiden vastgesteld. Hierna brengt de voorzitter dank aan de milde gevers voor de collecte voor de bloemen, welke met het Veertigurenge bed de kerk sierden, omdat hierin zoo dui delijk tot uiting komt de christelijke geest van onze VolksBonders en liefde welke zij hebben voor Christus in zijn H. Sacra ment. In behandeling komt nu de beschrijvings brief C. R., welke gehouden wordt op 14 Dec. te Amsterdam. Na alle punten bespro ken te hebben, komt de begro'oting van het Centraal Bestuur ter tafel, waarin sommi gen ook nog wel wat verandering wensch- ten te zien gebracht. Na stemming werd besloten een afgevaardigde te zencleu naar deze vergadering en hem vrij mandaat te geven. Tot afgevaardigde werd bij acclamatie herkozen de heer Jac. Akkersdijk, en tot plaatsvervangend afgevaardigde de heer P. Beijk. De concept statuten van het Dioc. Ziekenfonds werden niet behandeld, daar men besloot hiervoor een hoofdbe stuurder uit te noodigen, wat met alge meene stemmen werd goedgevonden. Na een korte rondvraag sloot de voor zitter de vergadering met den Chr. groet De collecte voor „Hulp in Nood" bracht op 1.20. ZEVENHOVEN. Een film-vertooning. Vanwege den plaatselijken Vrijw. Landstorm had Woens dagavond in het Bonds gebouw een film- vertooning plaats. Vertoond werd „De Noordpool-expeditie van Nobile". Het op gekomen publiek genoot van deze mooie film. Hoogst voldaan keerde men huis waarts.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2