BUITENLAND VRIJDAG 11 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 1~ DUITSCHLAND DE DUITSCHE NOODVERORDENING. De bevoegdheden van den prijzencommissaris. Naar aanleiding van de jongste nood verordening is een verordening uitgevaar digd, do bevoegdheden regelende van den nieuw-benoeinden commissaris voor de prijzencommissie. Paragr. 1. geeft hem de bevoegdheid, voorschriften of verordeningen uit te vaar digen inzake den prijs van de voornaam ste dagelijksche gebruiksvoorwerpen of de belangrijkste zaken ter bevrediging van de dagelijksche behoeften. Hij kan ook trachten vrijwillige prijsda ling te bewerkstelligen of maatregelen treffen, om directe prijzen te verlagen. Handelingen in strijd met de bepalingen van den rijkscommissaris kunnen met ge vangenisstraf, hechtenis of geldboeten wor den gestraft. Par. 2 bepaalt, dat de rijkscommissaris de werkzaamheden van bedrijven, die da gelijksche gebruiksvoorwerpen of artikelen tor bevrediging van de dagelijksche be hoeften in den handel brengen verbieden, wanneer de eigenaar of de bedrijfsleider handelt in strijd met de voorschriften of wanneer andere feiten de veronderstelling rechtvaardigen, dat de eigenaar of de be drijfsleider niet de noodige betrouwbaar heid bezit. Binnen één week kan de betrokkene te gen een dergelijke beslissing in beroep gaan bij het economische rijksgerecht. Dit beslist definitief binnen oen maand na het beroep. De rijkscommissaris kan voorschrijven, dat bepaalde gebruiksvoorwerpen in etala ges, markthallen, op vischmarkten en in den straathandel voorzien moeten zijn van duidelijk zichtbare prijskaarten. Voor de niet zichtbaar uitgestalde voor werpen moet. een prijslijst aanwezig zijn. Eischen der Duitsch-nationalen. Do rijlcsdagfractie der Duitscb-nationale volkspartij heeft op grond van artikel 24 der grondwet een voorstel ingediend tot onmiddellijke bijeenroeping van den rijks- dag. De Duitsch-nationalen hebben voorts het volgende voorstel ingediend: de rijks dag besluit de vierde noodverordening van den rijkspresident tot beveiliging van het bedrijfsleven en financiën en tot neacher- ming van den binnenlandsehen vrede van 0 December 1931 buiten werking 'e stel len. DE „GODSVREDE" IN DUITSCHLAND. Gisteravond werden in de Lohmeyer- strasse te Berlijn een aantal communisten, die van eon vergadering in Chariot ten- burg terugkeerden, door een 20-tal natio- naal-socialisten aangevallen, die een aan- tnl schoten losten; waardoor drio commu nis ton ernstig gewond werden. De aauvallors namen daarop de vlucht. De drie gewonden werden naar het West end-ziekenhuis gebracht, waar een hun ner kort daarop overleed. De politie ar resteerde negen communisten en vier »a- tionaal-socialisten. SPANJE ZAMORA PRESIDENT. Alcala Zaïnora is gisteren tot president der Spaanache republiek gekozen. Hij is thans 65 jaar oud. Onder de mo- narchio behoordo hij tot de liberale mo narchisten. Onder do dictatuur van Primo de Ri vera werd hij een tegenstander van do monarchie. Hij was één dor deelnemers aan den op stand van verleden jaar en werd toen meb FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit het Engclsch van IiAEDON HILL. veld waar de hoffelijke commissaris het avontuurlijke meisje dikwijls een kans had gegevon haar ponny naar de frontplaats te loidon waar ze don dood van den vos kon aanschouwen. Nu moot u me niet als een vijand be schouwen, zei hij terwijl hij haar hand greep die ze hem met tegenzin bood, na dat hij haar verlof had gevraagd do ver schillende malen te mogen opnemen. Wat wo gaan doen dient evengoed om dien armen Dick to holpen als om hem schade te doen. Ik geloof niet dat zo do juiste conclusie uit dat afschuwelijko getui genis hebben getrokken. Er moet een an dere verklaring zijn, maar ik weet ook niet welke dat isEn dat spijt me genoeg 1 De opgewekte, prettige manieren van den ex- cavalerist zoowel als zijn woorden ver zoenden Dick's bekoorlijke verdedigster, Ze nam hem in vertrouwen en stortte haar hart uit. Ze vertelde van haar vrees, dat haar broer opgeofferd zou worden door de ongeschiktheid en lauwheid van den man dio zijn verdediging moest voorberei den. Alles schijnt door mijn oom's secre taris te worden bedisseld en soms denk ik wel eens, dat hij met twee monden spreekt vele ander samonzweerders gevangen ge zet. Na den val van de monarchie werd hij minister-president, welk ambt hij 2 maan den geleden neerlegde, omdat hij zich met vorschillende bepalingen, welke do natio nale vergadering in de grondwet heeft op- gonomen, niet kon vereenigen, in het bij zonder niet met die betreffende de schei ding van Kerk en Staat. CHINA DE V.B.-RESOLUTIE ONDER VOORBEHOUD AANVAARD. De buitengewone zitting van den raad van den Volkenbond is te Parijs is gister middag gesloten. De vertegenwoorigcr van Japan ver klaarde, dat Japan de ontwerp-motie van den raad aanvaardt, echter onder het voor behoud, dat Japan in Mandsjoerije alle maatregelen kan treffen, die voor de be scherming van Japansche onderdanen noo- dig schijnen. Deze maatregelen zullen na tuurlijk slechts in uitzonderingsgevallen worden getroffen en opgeheven worden, zoodra weer ordelijke toestanden heer- schen. Ook de vertegenwoordiger van China, dr. Sze, maakte op verschillende punten voor behoud. Hij wees op de noodzakelijkheid van een onmiddellijke ontruiming en ver klaarde. dat de Chineesche regeering niet kan dulden, dat het politieke gezag in Mandsjoerije door eenige andere mogend heid dan door China zelf wordt uitge oefend. Ten slotte spraken nog verschillende loden van den raad over de motie en de houding, door de twee betrokken partijen ten opzichte van de motie aangenomen. Volgens een bericht uit Nanking heeft de Chineescho regeering dr. Sze nog op dracht gegeven, de Japansche aanspra ken, om het bandietenwezen in Mandsjoe rije te onderdrukken, af te wijzen. AMERIKA NIEUWE BOODSCHAP VAN HOOVER. De kwestie der schuldenregeling. President Hoover heeft bij het Congres een boodschap ingediend, waarin hij zich bezig houdt met de buitenlandsche noli tick. Hierin dringt Hoover aan op ratifica tie van het moratorium voor de oorlogs schulden vóór 15 December n.sop welken datum de Europecsche betalingen verval len. „Bij hel naderen van hot nieuwe jaar", gaat president Hoover voort, „wordt het duideli'k, dat een aantal regecringen, die ons geld schuldig zijn. niet bij machte zal zijn. de verdere betalingen ten volle te prestoeren, zoolang het economische leven dezer landen niet zal zijn hersteld. Het hoeft geen nut, ons blind te houden voor dit in het oog springende feit. Daarom zal liet noodzakelijk zijn, in sommige eevallen nieuwe tijdelijke regelingen te treffen. De president beveelt het Congres aan, machtiging te verleenen tot reconstructie der commissie voor de buitenlandsche oor logsschulden, welke bevoegdheid zal heb ben, de schuldenproblemen Ie onderzoe ken en een rapport dienaangaande, verge zeld van aanbevelingen, aan het Congres voor te leggen. Hoover hoopt, dat de ontwapeningsconfe rentie, welke in Februari te Genève bij eenkomt, een nieuwe beperking in de vlootbewapening teweeg zal brengen, en tevens bereiken zal, „dat de zoo dringend noodzakelijke beperking en vermindering kunnen worden uitgebreid tot de bewape ning te land." Uitvoerig houdt de boodschap zich be zig met de situatie fn Mandsjoerije. Met nudruk verklaart de president: „Als mede- onderteckenaars van het Kellogg-Briand- pact en van het negen-mogendheden-ver- drag rust ook op ons de verantwoordelijk heid voor het handhaven der onaantast- zei Yvonne hulpeloos. Het is koek en ei met dien ouden suffen Thornithwaito, hij zegt ja en armen op ales wat die bo weert, maar zoo gauw als hij weg is, pro beert hij mij zoet te houden door te zeg- gon, dat de echte strafpleiters bij do open bare terechtzitting 't eigenlijke werk zul len doen. 't Mankt me wanhopig, Majoor Wil bra ham keek ernstig naar den blos op haar wangen cn haar schitteren de oogen en er kwam een uitdrukking van hewondering op zijn gezicht. Want de ge zonde, opgewekte vrijgezel van vijf en der tig, zag plotseling dat, de wildebras, die hij bij het jagen geholpen had, een volwas sen meisje was en oen heel bekoorlijk'? ook. Vaag voelde hij den wensch in zie'? opkomen dat hij nog tien jaar jonger was' 't Spijt me te hooren dat Lord Monksil- ver de leiding van de zaak en de keuze, van de advocaten aan zijn secretaris heeft.* overgelaten, zei hij na een pauze. Ik houd niet van Mr. Ravenscar en ik wil u wel in vertrouwen zeggen, dat ik hem ook niet heelemaal vertouw. Hebt u geen andere familieleden «lie u kunnen raden? Niemand, zei Yvonne terwijl ze haar oogen neersloeg toen ze zijn bewonderen de» blik opmerkte. Na mijn oom is Diek de laatste van het geslacht. Ook geen ouden vriend van uw va der, die u om raad kunt vragen Mijn vader was niet. iemand die veel vrienden maakte, en /elf ben ik nog niet oud genoeg, om vrienden gèmaakt to heb ben, uitgezonderd u, majoor Wilbraham en door uw positie bent u niet in slaat mij te helpen. Maar wacht eens Er is een goe de vriend die ik schandelijk vergeten heb en die daar net do oprijlaan opkomt. Maar ik ben bang dat die geen voldoenden baarheid van China en hebben wij, evenals de andere landen, rechtstreeks belang bij het handhaven van den vrede". De Ver- eenigde Staten werken hierbij samen met den Volkenbond, doch „het departement van Buitenlandsche Zaken heeft zich volle vrijheid van oordeelen en handelen voorbe houden, alsmede ten aanzien van deelne ming aan maatregelen, waartoe de Bond zou kunnen besluiten." ERNSTIGE RELLETJES IN CHILI'S HOOFDSTAD. Talrijke gewonden. Uit Santiago de Chili wordt gemeld, dat een opgewonden menigte, voorzien van allerlei projectielen, zooals gedroogde visch, uien, aardappelen en vaatwerk, zich naar het Congresgebouw heeft begeven om te trachten ontbinding van het Congres te verkrijgen. Ongeveer 500 karabiniers dre ven de menigte uiteen en verrichtten een aantal arrestaties. Daarna sloten de de monstranten zich onder leiding van agita tors weer aaneen. De tramwagens werden met steenen bekogeld en beschadigd, even als de vensterruiten der winkels. Er wa ren 1000 politie-agenten noodig om de straten schoon te vegen. Het aantal ge wonden is groot. BUITENL. BERICHTEN. HEVIGE BRAND IN TEHERAN. Het parlementsgebouw in lichtelaaie. Het parlementsgebouw te Teheran wordt met. algeheele vernietiging bedreigd door een brand, die gistermorgen uitgebro ken is, tengevolge van een schoorsteende- fect. Het hoofdgedeelte van het gebouw is reeds vernield. Gistermiddag om vier uur was de brandweer er nog niet in geslaagd, hot vuur meester te worden. 400 BOEREN DOOR ROOVERS GEDOOD. Volgens een bericht uit Tokio zijn op sen 'nndgoed bij Toengilao 400 Koreaansche boeren door roovers overvallen en gedood. TWEE NEGERS UIT GEVANGENIS GEHAALD EN OPGEHANGEN. Wraakneming in West-Virginia. Uit Lewisburg (West Virginia) wordt ge meld: Een uit zqstig personen- bestaande woedende menigte heeft twee negers uit de plaatselijke gevangenis gesleurd en hen aan een telegraafpaal opgehangen. De ne gers 'waren >eroordeeld onder beschuldi ging twee politie-agenten te hebben ge dood, die een danszaal van negers waren binnengedrongen. PSEUDO-PRINS TE PARIJS GEARRESTEERD. De man der „1001 oplichtingen". De Parijsche politie heeft Zaterdagavond eon goede vangst gedaan toen zij kon over gaan tot de arrestatie van prins Kerim bey Soeltanof, wien men reeds den naam heeft gegeven van den „prins der 1001 oplichtin gen". Wat Berge de Lenz was op het ge bied der diefstallen is Soeltanof op het domein der oplichting. Zooals de Lenz zijn arbeidsveld bij voorkeur zocht in do hoogo kringen, waar hij zich wist voor te dien als iémand van standing, zoo heeft Soelta nof zich eveneens toegang weten te ver schaffen tot de society-kringen, waar hij door zijn charmant optreden, zijn elegant uiterlijk en zijn onderhoudend gesprek een graag-geziene gast was. Hij bewe'ert Perzisch prins te zijn, maar daaraan wordt geen geloof gehecht. Wat zijn ware naam is? Daarover tast men nog in het duister: wel staat vast, dat hij onder invloed heeft om mijn oom tot andere gedachten tc brengen. Yvonne had haar bezoeker in de ont vangkamer gelaten en zat in de bree<lo vensterbank terwijl de commissaris ruste loos op en neer liep. Hij voelde een steek van jaloezie bij do gedachte, dat hij een rivaal had wat haar vriendschap betrof en hij liep naar het raam om dezen te zien. Maar hij liet een hartelijke» lach hoo ren, toen hij den mededinger zag. Allemachtig! Elisha Crowe! riep hij uit. Tk wou dat u geen grapjes oo den ouden man maakte, protesteerde Yvonne. Het is waar, hij ziet er met dat grooto hoofd op zijn schouders niet erg imposant uit. Maar hij heeft andere goede eigen schappen! Ilij heeft geen vertrouwen in Mr. Ravenscar. Majoor Wilbraham keek naar den na derenden wandelaar. Do menschcn in hot dorp noemen hem „het menschelijk fret" is het niet? vroeg hij. Ik weet wol iets meer van hem en ik ben bang dat ik hem zolfs schande lijk veronachtzaamd heb. Neen, miss Wenslade, ik kan mij niet duidelijker uit drukken, zonder een ambtsgeheim te schenden, maar dit wil ik u wel in ver trouwen zeggen u zou op het oogen- blik geen beteren raadsman dan Mr. Crowe kunnen vinden. Al was ik zelf zou vrij als ik wilde om u te kunnen helpen, »lan zou ik dat nog niet zoo goed kunnen doen als hij. Als hij zich met doze zaal; bemoeit, zal hij meer waard zijn dan een dozijn van uw advocaten. En wanneer ik zijn hulp inroep, dan zult u hem toch niet tegenwerken? vroe het meisje. U weet toch zeker dat ik UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Zaterdag 12 December. Zc waren oude vrienden van het jacht- Huizen, 1875 M. LTitsluitend K. R. O.-uitzending. 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.00—11.30 K'iJJ-Trio. 11.30 Godsd. Halfuurtje. 12.15 Concert KRü-sextet. I.45 Gramofoonplaten. 2.304.00 Kinderuurtje. 4.15 Sportpraatje. 4.30—5.15 Concert KRO-Kunstensemble. 5.45 Journ. Weekoverzicht door P. de Waart. 5.155.45 Orgelconcert B. Drukker (As- ta-Theater, Den Haag). 6.056.20 Vervolg orgelspel. 6.206.40 Vervolg Kunst-ensemble. 6.40 Esperanto-cursus. 7.10 Causerie over Kindercriminaliteit. 7.45 Voordracht L. v. d. Hulst. 8.00 KRO-orkest o.l.v. J. Gerritsen. 0.a. Ouvert. Heimkehr aus der Fremde, Men delssohn. Voordracht door L. v. d. Hulst. Potp. „Paganini", Lehar. II.00—12.00 Gramofoonplatenconcert. Hilversum. 298 M. Uitsl. VAR A-uitzending. 6.457.00 en 7.30—7.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Concert. Trio Pro Arte, VARA- tooneel. 12.00 Concert VARA-septet en Gramo foonplaten. 2.15 Coijperatie-kwartiertje. 2.30 Gramofoonplaten. 2.50 Lezing over het Arbeidsrecht. 3.10 Kamermuziek. Bram Mendes, viool; en Maurice van Yzer, piano. 4.30 Causerie door Louis Davids. 5.00 Beoefening der huismuziek. 5.35 SDAP-Kwartiertje. 5.50 Gramofoonplaten. 6.30 Literair halfuurtje door A. M. de Jong. 7.00 Zang door Obereantor G. Sirota en S. H. Englander, piano. 7.30 Bestuursmededeelingen. 7.40 Concert VAR A-orkest. O.a. Ouvertu re Pique Dame, Suppé. 8.00 Bij de Pomp (Teun de Klepperman). 8.15 Vervolg concert. O.a. Fremersberg, Koenneman. 9.00 Optreden van Louis Davids. Vleu gel: Kees van Baaren. 9.45 Vervolg concert. 0.a. Mon Rtève, wals, Waldteufel. 10.30 Vaz Dias Voetbalnieuws. 10.45 Pianospel door Kees van Baaren. 11.1512.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.202.20 Commodore Grand orkest. 2.35 Rugby-wedstrijd „Ulster-Zuid-Afri- ka". verscheidene namen reeds is gevonnist. Hij werd gearresteerd toen hij een club in de Champs Elysées verliet. Toen twee inspecteurs hem verzochten hen te volgen, had hij de attentie elk hunner 6000 francs aan te bieden, als zij hem van hun gênant gezelschap wilden ontlasten, doch dit aan bod werd heusch van de hand gewezen. Tot de slachtoffers van den „prins" be- hooren in de eerste plaats een zakenman, voorts een reeks hotelhouders, twee gra vinnen, een graaf, een opera-zangeres en èen kolcin. Van al deze menschen heeft Soeltanof, die nu eens beweert in Bakoe, dan weer zegt in Tunis geboren te zijn, geld weten los te krijgen, bedragen van 150.000 tot 300.000 francs. Het meest gedu peerd echter is een zakenman, met wien de „prins" in relatie wist te komen. Hij stelde hem voor belangen te nemen in rijke oliebronnen, die Soeltanof te Bakoe zeide te bezitten, doch voor welker exploitatie hij een leening noodig had. Die leening werd verstrekt. Daarop echter had Soelta nof geld noodig om een vordering geldend hem verlronwen kan? Ik heb hem eigen lijk altijd beschouwd als een vriendelijken, nieuwsgierigen ouden man, die graag zijn neus in andormans zaken steokt. Wel, zoo iemand is juist wat u noodig hebt, was het vroolijke antwoord. Nu, als mijn teekenaar klaar is met zijn werk. zul len we er zoo gauw mogelijk vandoor gaan en het veld vrijlaten voor Elisha Crowe. Verliest u den moed ma*r niet, miss Wenslade en wees maar niet bnng dat ik hem zal tegenwerken, zoolang hij eerlijk spel speelt. En ik verwacht niets anders van hem! Vergeet niet wat ik u zei U bent in goede handen als u hem in ver trouwen neemt. Hij schudde haar hartelijk de hand en vertrok even later met den teekenaar. Wilt u me mijnheer Ravenscar weer op mijn fie'9 laten vervolgen, meneer Crowe? vroeg Yvonne met voorgewende vroolijkhcid toen de oude man binnen kwam. Of koint u mc misschien vertellen, dat mijn ontdekking dien avond op het spoor heeft gebracht van die mysterieu ze „miss Smith"? O, u moet niet denken dat ik geen hart heb, ging zo op ernstigen toon door. Ik heb nog altijd even erg te doen met die arme Phyllis, maar u be grijpt wel, is 't niet, dat onze vrceselijke emoties haar onseluk een beetje op den achtergrond hebben gesehoven. Of denkt u nog altijd, dat ze niet dood is, dat ze zich niet verdronken heeft? Neen, miss Wenslade, antwoordde het manneke, Ik ben niet in staat ge woest iets meer le weten te komen na al .le moeite, die u ge-laan hebt. Jammer ge noeg, omdat een soort instinct me zegt, lat het lot van Phyllis Vaughan in ver band staat met de mogelijkheid dat uw 4.20 Orkestconcert. 5.05 Concertorgelspel. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Koorzang. 7.10 Tuinbouwpraatje. 7.30 Lezing. 7.50 Concert. Orkest en koor o.l.v. Sir Henry Wood. O-m. 5de Symphonie, Dvorak. 8.50 Concert door Mannenkoor en F, Grisewood (bariton). 9.20 Berichten. 9.40 Actueele Causerie. 9.55 Concert. Orkest en G. Jonhson, so praan. O.m. Aufforderung zum Tanz, We ber.. Sylvia-ballet, Delibes. 10.5512.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 9.20 Orkestconcert. 12.50 Gramofoonplaten. 5.20 Orkestconcert. 9.05 Avond der chansonniers o.l.v. Chep- fer. Langenberg. 473 M. 6.257.20 Gramofoonplaten. 12.251.50 Orkestconcert. I.552.45 Gramofoonplaten. 5.20 Vocaal concert. 7/208.50 Vroolijke Avond. 8.5011.50 Gevarieerd avondprogramma uit Weenen. Kalundborg, 1154 M. II.20—1.20 Concert, 1.502/20 Gramofoonplaten. 2.504.50 Concert. Omroeporkest en So listen o.l.v. Grödahl. 7.208.20 „Operette „Florida's Rose". Fall. Leiding: E. Reesen. 8.40 Cello-soli door K. Bjarnhof. 9.45—10.20 Deensohe muziek O.a. Polkina Reesen. 10.20 Dansmuziek. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.5.20 Concert Omroeporkest. 6.206.50 Gramofoonplaten. 8.20 Cello-recital. 8.50 Symphonie-concert. 0.a. Spaansche rhapsodic, Ravel. 338 M.5.20 Concert Omroeporkest. 6/20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Operette „Der fidele Bauer", Fall. In de pauze: „Ases Tod" uit Peer Gynt van Ibsen. Muziek van Grieg. Rome, 441 M. 8.20 Italiaansche concert-avond o.l.v. R. Santarelli. Z e e s e n, 1635 M. 8.509.50 Populair programma. 1.202.10 Gramofoonplaten. 3.504.50 Orkestconcert, 7.20 Orkest-,, koor en solistenconcert o.l.v. W. Forsk. 8.20 Lichte muziek. 8.50 Populair avondprogramma uit Wee nen. 0.20 Vroolijke Oostenrijksche Avond. te kunnen maken, die hij zeide te hebben op een regeering voor de levering van ka nonnen e.d. Hij staafde zijn beweringen met documenten in de taal van het bewuste land, documenten in zoo groot aantal, dat zij den financier overbluften, zoodat hij het gevraagde voorschot gaf. Maar de prins had nog meer vorderingen, b.v. op een te Parijs gevestigd gezantschap, en ook hier op wist hij geld los te krijgen. In Monaco vertoefde vervolgens, naar de mededeeling van den prins, een Londenseh bankier, die hem 50.000 pond sterling zou betalenals de prins maar geld bad om naar Monte Carlo te reizen. Dat wilde de zakenman hem wel leenen: kosten 200 pond, waarbij later nog kwamen de kosten om den prins een -eisje naar Londen te laten maken. Dat de prins te Monte Carlo in al te nauwe aanraking met de politie was gekomen, wegens het in omloop bren gen van ongedekte chèques, was niet -len geldschieters, maar wel de Parijsehe politie ter oore gekomen, die den prins arresteer de, zoodra hij zich weer te Parijs bevond. broer vrijgesproken wordt. Ik was zoo vrij bij u te komon, om te vragen of u er bezwaar tegen hebt dat ik eens rondkijk in de studeerkamer.... waar de moord werd gepleegd. Denkt u dat hot een moord was? vroeg Yvonne snel. Ik syeet dat het moord was en ik weet dat uw broer do moordenaar niet is.. Yvonne sprong op en wees hem den weg naar de studeerkamer. Gaat u moe, zei ze. Die lui van de politie en andere dwazen die beweren dat Dick het gedaan heeft, zijn er geweest. Ik ben blij dat ik de kamer nu eens aan iemand kan laten zien die weet dat hij het niet ge daan heeft. Ze sprak half schertsend, om dat ze Elisha haar leven lang meer als een nieuwsgierigen bemoeial had beschouwd dan als een scherpzinnige speurder, zoodat ze de aanbeveling van majoor Wilbraham eigenlijk niet eens heelemaal au serieux had genomen. Ze was te weinig op de hoogte met dergelijke dingen om in te zien dat de aanbeveling van de commissaris uit Wroxford heel wat beteekende. En toen ze Elisha in de studeerkamer had ge bracht, was er niets dat haar deed hopen, dat hij zijn verzekering kon bewijzen. In tegendeel, hij stond oogcnsehijnlijk suffig met half gesloten oogen in de deur. Alle sporen van de misdaad waren ver wijderd, de bloedvlekken waren door een haardkleedje bedekt,- terwijl do chaos van papieren en boeken op de schrijftafel was opgeruimd. De zon scheen door de open slaande glazen deuren, waardoor Dick den tuin was ingestormd met een kreet om hulp. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 14