FRISO BAAI VRIJDAG 11 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN GEEL 30 Ct. GROEN 35ct. ROOD 40 ct per pond VfocacA subsidie-aanvaarding die de gemeente al te veel aan banden legt, maar men zal in deze voorzichtigheid moeten betrachten. Inzake het onder gemeensobcheer bren gen van de L. Duinwater Mij. kan spr. niet inzien, dat dit eenig verschil zou ma ken. Een goedkoopere exploitatie behoeft men er niet van te verwachten. Amende honorable. De heer S c h 11 e r vraagt het woord voor een persoonlijk feit. Het wekte den indruk alsof wethouder Romijn mevr. Braggaar tijdens haar betoog zat uit te lachen. Hij noemde dat „schofterig en trekt deze uitdrukking terug. De belastingen. De heer V e r w e ij verdedigt nogmaals zijn voorstel inzake do zakelijke belasting op het bedrijf. Een ideale belasting is dat niet, maar het geeft ook een zeer go- wenschte vermeerdering van inkomsten. Hot moge waar zijn, dat do arbeiders ten slotte aan allo belastingen meebetalen, doch de raad is niet in staat in dezen toestand een verandering te brengen. Spr. verheugt zich over den steun aan zijn voorstel inzake de opcenten op de vermo gensbelasting, al kan hij niet inzien, waar om men moet wachten tot liet volgend jaar. Als B. on W. het initiatief willen ne men, heetf spr. geen bezwaar om zijn voor stel in pracadvies te geven. Wat de be lastingverlaging betreft sluit spr. zich aan bij den heer do Reedc. De motieven van dc S. D. A. P. waren echter dezelfde als die van de indieners van dit voorstel. Spr. meent, dat tal van voorstellen best uitvoerbaar zijn, ook in de huidige om standigheden. Wethouder G o s 1 i n g a: Toon u mij dat maar eens aan. De heer Ver we ij: De financieele toe stand van de gemeente is gezond. Wethouder Go sl in ga: Die moet ook gezond blijven. De heer V e r w e ij beveelt het voorstel, om een commissie van onderzoek naar de tegen Maatsch. Hulpbetoon ingebrachte feiten, ernstig aan. Geen enkel raadslid kan een dergelijke beschuldiging van ver dachtmaking zich zonder meer laten wel gevallen. De laatste spreker. De heer Kuiper handhaaft zijn voor stellen en komt nader op zijn vroeger ge maakte opmerkingen terug. Mevr. d e C 1 e r—d e Bruin heeft niet gesproken over de „wenschelijkheid" van een gemeentelijk tehuis voor ouden van dagen, maar over de noodzakelijkheid. De heer Vallentgoed had den heer Knuttel willen antwoorden, doch deze is roods ter ruste gegaan en spr. zal hem la ten rusten. Ter handhaving van zijn be weringen inzake het onderdrukken van af wijkende meeningen onder de Katholieken beroept spr. zich op een radio-rede van den heer Hans. De heer Wilmer: U moet niet alle praatjes gelooven. De heer Vallentgoed raakt wet houder Romijn aan, zieh bij het onderzoek naar de gevallen van mevr. Braggaar niet ondergeschikt te maken aan de secre taresse. De heer Bergers deelt het bezwaar van den heer v. Es niet tegen de soepelo toepassing van de Zondagswet. Hij acht dat geen ondergraving van het gezag. Ver der verklaart spr. zich tegen gemeentelijke exploitatie van do L. Hout, evenals tegen de voorgestelde verhooging van do vermo gensbelasting, waarop zelfs de '••-'houder van financiën geen prijs stelt. Een verla ging van dc tarieven des bedrijven acht hij gewenscht. Inzake de werkloosheidsondersteuning raadt spr. do S. D. A. P. aan zelf nok eens ie doen wat de R.K. Volksbond doet. Dat is voor de S. D. A. P. een klein kiufstje. Als men de charitas uitschakelt gaat men den weg op van den heer Knuttel. Over de gevallen van mevr. Braggaar kan spr. niet oordcelen, maar spr. heeft zelf altijd een willig oor gekregen voor zijn gevallen. r. i ten slotte wethouder Rnlinter aan het eigen beheer-systeem niet te ver uit te breiden. Daarna wordt de zitting verdaagd tot hedenmiddag 2 uur. De stemming over de verschillende bij de algemeene beschou wingen ter sprake gebrachte voorstellen erd bepaald op hedenmiddag 5 uur. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstige aanrijding. Gisterenmiddag toen de heer C. X. uit Weesperkarspel met zijn auto de Kerkstraat te Weesp wilde uitrijden om de Hoofdstraat in te slaan, naderde uit laatstgenoemde straat een motorrijwiel, bestuurd door Th. A. B. uit Bussum. Deze zag de auto te laat en kwam met grootc snelheid met het voertuig in botsing. Hij liep oen ernstige hoofdwond en een been wond op en werd bij bewoners binnen gebracht. Auto en motorrijwiel werden beschadigd. Kind onder een kar. Te Westerbrock is het 3-jarig zoontje van don veehouder M. bij het spelen on der een wipkar geraakt. Het kind werd in bewustcloozen toestand opgenomen en naar Groningen gebracht, waar bleek, dat het een. hersenschudding had beko men. Brand te Tilburg. Gistermorgen circa half acht werd. brand ontdekt in een pand aan de Heuvel straat te Tilburg, toebehoorend aan prof. mr. Gimbrère. In het pand, dat tijdelijk als show-room is ingricht voor de Unilever Saop Mij., worden demonstraties gegeven met de Radion-zeepproducten. De eerste verdieping van het pand brandde geheel uit, terwijl de brandweer, die met groot materiaal spoedig ter plaatse was, erin slaagde het vuur in de show-room te blus- schen. De machines voor de demonstratie en de zeeppoeder, benevens het aangren zend perceel, waarin het Kinderwagenhuis is gevestigd, bekwamen groote water schade. KINDERTEHUIS ONTRUIMD. Een vernietigend rapport. De politie in den Haag heeft een par ticulier kinderhuis, dat gevestigd was op het. Belgische Plein 6 aldaar ontruimd. Het betreft hier een onderneming van mevrouw S. P. M. S.Van D., die aan vankelijk te Bilthoven haar bedrijf heeft uitgeoefend, maar van daar vertrokken is, blijkbaar omdat zij bemerkte, dat an ders de politio zich met de zaak be moeien zou. Nauwelijks had mevrouw S v.. D. zich in den Haag gevestigd, of er kwamen ernstige waarschuwingen bij dc politie binnen. Een onderzoek werd ingesteld door de kinderpolitie. In de eerste plaats bleek, dat de dame geen aangifte gedaan had bij de bevoegde autoriteit, maar bij een bezoek aan het kinderhuis bleek ook, dat de waarschuwingen uit Utrecht en omstreken ten volle gerechtvaardigd wa ren. Den hygiënist der gemeente is toen verzocht, een deskundig onderzoek in te stellen. Het rapport, dat dr. Noordhoek Hegt heeft uitgebracht, is vernietigend. Hij trof acht kinderen in het tehuis en stelde bij allen huidziekten vast. Bij een zuigeling nam hij ontstekingen waar, die het gevolg moesten zijn van te geringe zorg. Geneeskundige hulp had moeten w.prden ingeroepen. Verder constateerde hij groote onzinde lijkheid. Op de bedjes vond hij een dun wollen dekentje. De leidster zeide, dat de andere dekens bevuild waren, maar de inspect rice van de kinderpolitie had den avond tevoren ook slechte één de kentje op de bedjes aangetroffen. Mevr. S. verklaarde verder, voorstandster te zijn van niet. te warme ligging voor kin deren. Zij zegt vroeger verpleegster te zijn geweest. De conclusie van den deskundige was, dat dc dame ongeschikt moet worden geacht voor het grootbrengen van kin deren. Een en ander gaf aan de politie aan leiding, van haar bevoegdheid gebruik te maken en het. kindertehuis te ontruimen. De inspectrice heeft er zorg voor ge dragen, dat de kinderen beter werden ondergebracht. EEN „BILJART" IN ZEE GEWORPEN. Alkmaarsche gasten op Urk. Een biljartfabriek uit Alkmaar heeft Woensdag het eiland Urk danig in rep en roer gebracht. Woensdagmorgen vertrok ken autobussen met 46 gasten van den fabriekseigenaar met een verhuiswagen, waarin twee biljarten geplaatst waren, per boot naar Urk. Een muziekkorps ging tevens mede. Toen men Urk bereikt had, werd gewacht op een vliegmachine van dc K. L. M., die bij het eiland een biljart in verkleind formaat, alsmede ballen en queues, alles aan parachutes verbonden, in zeo wierp. Voor het opvisschen daarvan, alsmede van een bloemstuk waren verschil lende prijzen uitgeloofd. De geheele Urker visschersvloot lag gereed om een en ander te bemachtigen. De winnaars werden door dc bevolking, die bij de haven te hoop gc- loopen was, als helden ontvangen. Dc beide biljarten, welke per boot gebracht warjen, werden gemonteerd in hotel Woudenberg. Allen gasten werd een lunch en epn diner aangeboden. Teruggekeerd boven Alk maar, wierp het vliegtuig, met speciale toestemming van den minister van Water staat een tweetal bloemstukken uit, een DE NIEUWE BANKOVERVAL TE ROTTERDAM. EEN DER DADERS BEKENT VOLLEDIG. Gistermorgen heeft, zooals wij gisteren reeds meldden, op het wisselkantoor van de firma van 't Hoff en Pikaar aan de Veerlaan te Rotterdam een brutale over val plaats gehad. Om 9 uur opende de heer G. H. Snoek, de eenige bediende van het kantoor, het wisselkantoor. Omstreeks half 10 kwa men twee mannen binnen, een derde bleef buiten staan. Een der mannen richtte dadelijk een revolver op den heer Snoek en loste een schot. Hierdoor werd hij aan het achterhoofd verwond. De andere man rende daarop om de balie heen, waarop weer een sohofc gelost werd op den bediende. Dit schot verwondde hem aan het voorhoofd. De bankroover heeft vervolgens een greep gedaan in een kistje op de balie, waarin een aantal vreemde banknoten en mun ten lagen. Veel heeft hij echter hierbij niet mach tig kunnen worden. Achter de balie werd de kassier nog geslagen met. een of an der zwaar voorwerp. De heer Snoek wist echter de deur achter de balie, die naar het portaal van het bovenhuis voert, te bereiken. Hij opende dc straatdeur en kwam naar bui ten. Hier waren inmiddels een aantal menschen bijeen gekomen, die op het ge luid van de schoten waren toegesneld. Toen de heer Snoek zich naar de deur van het portaal begaf, nam de drie over vallers de vlucht. Zij renden door de Katendrechtsche straat, waar eenige menschen hen volgden. Een hier juist aankomende agent werd door een paar voorbijgangers op een man opmerkzaam gemaakt, die zich zeer zenuwachtig ge droeg. Men zeide den agent, dat deze man zeer waarschijnlijk iets uitstaande had met den juist gepleegden bankover val, waarna de politieman hem arrts- teerde. Dc man werd overgebracht naar den politiepost aan den Veerdam, waar hem door den inspecteur van het bureau van de Xassaukade dadelijk een verhoor werd afgenomen. Het bleek te zijn de 33-jarige werklooze loodgieter J. L., wo nende in het Westelijk stadsdeel. De man, die zeer zenuwachtig was-, be kende dadelijk en gaf ook het signale ment van zijn medeplichtigen en hun na men op. Deze signalementen en vermoe delijke woonplaatsen werden dadelijk aan alle politiebureaux verspreid, hetgeen ten gevolge had, dat tégen den middag ook de tweede dader kon worden gearres teerd. De bekentenis. Bij zijn verhoor deelde de aangehou dene mee, dat. het plan tot een overval verleden week was opgekomen. Ik ben werkloos, zoo zei hij, en als men dan maar 13 gulden krijgt, komen cr allerlei vage plannen in je hoofd. Voorts deelde hij mee, dat hij de vorige week in con tact was gekomen met zekeren J. F. H., 32 jaar, een werkloozen kok, die even eens op Delfshaven woont en met P. de G., die getrouwd is met de dochter van de vrouw J. L. Het plan tot den overval werd geop perd door J. E. H., die waarschijnlijk geen Nederlander is. al woont hij al ge- ruimen tijd in Rotterdam. Deze vertelde, dat hij goed bekend was op Katendrecht en dat hij de situatie van het wisselkan toor goed kende. Zij hebben toen afge sproken om elkaar gistermorgen om half- tien in de nabijheid van het kantoor te ontmoeten. De twee anderen, zoo zeide J. L., zijn naar binnen gegaan, terwijl ik in het portaal bleef. Toen ik echter zoo'n hevig lawaai hoorde en schoten hoorde vallen, ben ik dadelijk naar bui ten gehold en heb me verder van de ge heele zaak niets meer aangetrokken. Volgens hem had slechts één van de beiden een revolver en dit zou dan nog een alarmpistool zijn geweest. Op L. werden geen wapens gevonden. Na voor- loopig verhoord te ziin, werd hij over gebracht naar het politiebureau aan de Nnssaukade. De twee andere kerels, zijn nadat zij de vlucht, hadden genomen, door de Ka tendrechtsche straat gegaan, waar zij in de drukte wisten te ontkomen. Nog even zijn zij op hun vlucht een winkeltje bin nen gegaan, maar zoodra de winkelier ster uit haar kamer naar voren kwam, verdwenen zij weer. Zij heeft de mannen dan ook ternauwernood gezien. Het verspreiden van het signalement en de woonplaats van J. F. H. had al dadelijk resultaat. De politie had ver nomen, dat hij woonde in de Sohoonder- loostraat, maar het. nummer wist men niet. Wel was bekend, dat de man een donkere overjas droeg, een grijze pet, donker costuum en bruine schoenen. Op dit signalement werd hij tegen den mid dag in do Schoonderloostraat door twee agenten, die daar een oogje in het zeil hiolden, gegrepen, toen hij zijn woning wilde binnengaan. Dc man werd overgebracht naar het bureau aan de Voorstraat en vandaar gistermiddag per arrestanten wagen ge transporteerd naar het. bureau aan de Xaassaukade. De politie boekte door deze tweede aanhouding een prachtig succes, zoo kort na het gebeurde. Omtrent den derden verdachte zijn eveneens verschillende gegeven bekend. Men weet, dat het een zekere P. L. de G. is, die ook nog voor andere dingen door de justitie wordt gezocht. Waar schijnlijk staat hij te Amsterdam inge schreven, maar het. schijnt wel, dat hij zonder vaste woonplaats is. Den laatsten tijd althans moet hij veel aan het zwer ven zijn. Men heeft echter van hem zulke nauwkeurige gegevens, dat het vrijwel uitgesloten is, dat hij uit handen der po litie zal weten te blijven. Deze man moet waarschijnlijk beschouwd worden als de hoofddader. Hij moet hebben geschoten, terwijl de kleine buit, die er gemaakt is, door hem moet zijn geroofd. De kassier naar het ziekenhuis. De kassier, de heer Snoek, is, nadat hij ter plaatse was verbonden, nog ge- ruimen tijd in het kantoor1 gebleven. Daarop is hij naar het bureau aan de Nassaukado gegaan, waar hij even is gehoord. Op advies van den dokter heeft men hem daarop naar het ziekenhuis Cool- singel gebracht, waar hij voorloopig is opgenomen. De wonden, die hem aan het hoofd werden toegebracht waren niet zeer ernstig. Het waren schampschoten en een wonde is hem toegebracht door een slag met een of ander voorwerp. De heer Snoek bloedde hevig. Van het ge beurde wist hij zich nog maar vaag iets te herinneren. Hij heeft slechts twee mannen gezien, die dadelijk op hem toe traden, waarbij een van hen op hem schoot. Achter de balie is hij daarop nog Hij wist echter te vluchten naar de deur van het portaal van het bovenhuis en hierop zijn de beide aanvallers dade lijk aan den haal gegaan. Hoeveel er ver mist wordt, kon nog niet worden vast gesteld. Veel kan het niet zijn, daar een der kerels slechts een greep uit het bakje met vreemd geld heeft, weten te doen. Vermoedelijk beperkt, de buit zich tot wat lires, vreemde bankbiljetten en nog eenige munstukken. Zoodra de kas kan worden opgemaakt, waarvoor men den kassier noodig heeft, kan het juiste be drag worden opgegeven. Groote consternatie. Zooals te begrijpen is, heeft het ge beurde in de omgeving van de Veerlaan groote consternatie gewekt. Verschillende omwonenden werden door het lawaai der schoten en door het geroep van den naar buiten komenden kassier op het gebeurde opmerkzaam gemaakt. Een werkster van een café aan de overzijde hoorde duide lijk, dat er drie schoten vielen. Even daarop zag zij een groote menigte sa- menstroomen, waarvan er verschillenden de Katendrechtsche straat inrenden, door welke straat de overvallers gevlucht zijn. Tal van andere menschen hadden even eens de schoten geboord, maar daar de overvallers toen reeds de vlucht, hadden genomen, wisten zij van de daders geen signalement te geven. De eerste aanhou ding is dan ook betrekkelijk een geluk geweest. De man gedroeg zich zeer ze nuwachtig en dit viel aan een groep menschen, die op zoek waren naar de gcvluchten, op. Zij durfden evenwel den man niet te benaderen, maar wezen hem een agent aan. De man greep, toen hij den agent zag naderen, naar zijn zak, zoodat men dacht, dat hij een revolver te voorschijn zouhalen. Hij bleek echter niet. gewapend te zijn. De derde roover nog steeds voort vluchtig. Zijn opsporing ver zocht. Nader wordt nog gemeld: De kok IT. een Amerikaan van ge boorte, die echter al eenigen tijd in Hol land verblijft, blijft hardnekkig ontken nen iets met de zaak te maken te heb ben. Veel zal hem dit niet baten, daar de bewijzen tegen hem overstelpend zijn. De politie beschouwt hem als een zeer govaarlijk individu in tegenstelling tot den eersten arrestant, den loodgieter L. die meer het slachtoffer v n de beide anderen schijnt te zijn. De derde verdachte, de 26-jarige P. L. de Groot is nog steeds voortvluchtig. De Commissaris van Politie van het bureau aan de Xassaukade heeft thans zijn opsporing, aanhouding en voorgelei ding verzocht. Zijn signalement luidt: Normaal pos tuur, 1.70 meter lang, smal, bleek ge zicht zonder knevel of b-ard. donker blond haar, breed voorhoofd. Hij is ge- klped in .een donkerblauwe overjas, don ker costuum, grijze pet. lage bruine schoenen, overhemd met slappe boord en das. Hij spreekt met een Amsterdam- sche tongval. bestemd voor B. en W. met de mededee- ling, dat het kleine biljart ten bate van een erisiscomité verloot zou worden, en één bestemd voor de familie van den fabri kant. Voorts was een fleseh met een briefje in zee geworpen. Daar het groote gezel schap te Urk zou overnachten, is het niet le verwonderen, dat de Urker bevolking in een zeer vroolijke stemming verkeerde. „Tel." Twee kinderen ontvoerd. Te HeusJen werden een tweetal kin deren, die-bij den schoenmaker R. S. al daar door den Voogdijraad waren uit besteed, ontvoerd per auto. Aan het sta tion te Utrecht werden de kinderen in tegenwoordigheid van twee dames door de politie achterhaald. Een der dames bleek de moeder van de kinderen te zijn, die van de ouderlijke macht is ont zet. De kinderen w erden naar Heusden teruggebracht. 11381 UIT DE OMGEVING DE KWAKEL. Personalia. Tot onderwijzeres aan de R. K. School alhier is benoemd tegen 1 Januari 1932 Mej. C. Despomaro van Bus- Tentoonstelling Naaikrans. Op Zon dag 20 Dec. zal hier wederom de tentoon stelling gehouden worden van hetgeen de Naaikrans der Maria-C'ongregatie dit jaar heeft tot stand gebracht. Waar deze ten toonstelling zich verleden jaar in een groo te belangstelling mocht verheugen mag dit jaar zeker nog meer verwacht worden. Im mers, iedereen kent den nood der tijden. Hoe welkom zullen de warme kleedingstuk- ken zijn in vele huisgezinnen. Bovendien zal men werkelijk verstomd staan over bet geen de meisjes presteerden. Er is hard ge werkt. Maar het waren onze eigen paro chianen die haar daartoe in staat stelden. Nu dan, ook 20 Dec. worden allen weer ver wacht in het gymnastieklokaal van de R.K. school. En dat dan weer allen, die daartoe in staat zijn, blijk geven van hun meeleven, door de naaikrans en daardoor de behoef tige gezinnen rijk te gedenken. Degenen, die nog iets te missen hebben voor tombo la. verloting of dergelijks, worden vrien delijk verzocht dit de dames in den loop dezer week ter hand te stellen. W0UBRUGGE. Eierveiling. Onder groote belangstel ling van de zijde van het publiek werd het nieuwe vei'inggebouw van de vereeniging „Woubrugsehe Eierveiling" door hare Eere voorzitter, den heer Boddens Hosang, ge opend. Nadat- de voorzitter, de heer Schra- verus, een woord van welkom tot de aanwe zigen had gericht, wees Zijn E.A. in een korte toespraak op het feit dat deze ver eeniging zich mag verheugen in een steeds groeiende toename van aanvoerders en koopers, waaruit zeer duidelijk blijkt dat zij in een algemeen gevoelde behoefte voorziet. Wanneer spr. nagaat de verslagen dezer vereeniging en daarbij gedenkt dat zij nog maar ruim 3 jaar bestaat, dan voorziet sor. hieruit dat, ondanks de minder gunstige tijdsomstandigheden, hier gesproken mag worden van een opbloei van zaken doen. Met de wensch dat de vereeniging steeds voor de aangevoerde producten en ruim af- •zetgebied mag vinden, verklaarde spr. het gebouw voor geopend. Van de zijde» der koopers werd daarna, bij monde van den heer Kennis te Roelof- arendsveen, het- bestuur bloemen aangebo den, waarbij deze den wenseh uitsprak dat als steeds de aancename wijze van samen werking tusschen bestur en koopers zal blij ven voortbestaan. Na ene luid applaus was daarna het woord aan den afs'ager, den heer Vergeer, die dc kunst- verstaat de producten aan den man te brengen. Een oude Bijbel gevonden. Dezer da gen hadden wij het genoegen in de verza melingen van den heer A. D. Husson Heenk alhier, te ontdekken, een der oudste Ne- derduitsche uitgaven van den bijbel (vulga- ta) „Ghedruct en Gheprint- in de vermaerde Coopstadt van Antwerpen, Binnen de Ca- merpoort-e inde Mol, Bi mij Henrick Peeter- sen van Middelborch, Int Jaer nae die ghebcorte Christi ons Salichmakers 1512". Deze bijbel verschilt niet de latere uitga ven van de Plantijnsche drukkerij te Ant werpen in 1599, dat enkele bijbelboeken niet in deze'fde volgorde zijn opgenomen. Deze zee.r zeldzaam bewaard gebleven uitgave bevat zeer fraaie houtgravuren, jaarkalender met heiligendagen „Tafel op die geheele H. Schrift ure" en zes Schep pingsdagen in prent. Deze bijbel is nog gaaf met koperbeslag, van de perkamenten binnenband is nog een deel overgebleven, daarop was met zwarte en roode inkt en gofliische letter geschre ven. Jammer dat dit bityienband er uit- is gesneden, wie weet welk wetenswaardig handschrift het betrof. Deze bijbel zal eenige weken voor belang stellenden te bezichtigen zijn bij de oud- heidverzameling ten Raadhuize alhier. Op het schuts-blad van deze bijbel had een latere eigenaar zijn geslacht opgetee- kend. het luid: Dit boeok (bijbel) hoort Toe aen Egenuit van Campenhoudt, Ende ick ben getrouwt met Lucia Schoenmaker, int Jaer 1719 op nieuwe Jaer dagh. Ons eersten Kint met name Cornelia is gebooren den 17 November snagts ten 2 uren Jaer 1720, peeter was haar grootvader P: van Campenhoudt en meeter haar groot moeder M: Schoenmaker. Ons tweede Kint Jaeobus gebooren den 28 November snagts ten 2 uren Jaer 1722 daar peeter van is syn grootvader J: Schoenmaker en meeter sijn grootmoeder Anna van Campenhoudt, alle bij sijn ge- vormt den 4 Junv 1729 opt Clooster vanden Liskoop van Antwerpen. Ons derden Kint met name Anna Maria is gebooren den 6 Me ij dagh ten elf uren int jaer 1725 daar peeter van is haar oom P: van Campenhoudt en meeter haar moeyter Jaeoba Schoenmaker. Ons vierden Kint met name Pieter is gebooren den 16 November 1727 Sondagh nagts ten twee uren daar peeter van is sijn out oom Hendrick Schouniaheit en mee ter sijn out- groot-moeder Adriana Scheur- incous. Ons vijfden Kint met name Jaeoba is ge booren den 25 April 1732 Vrijdagh ten half elf daar peter van is PieTfr Schoenmaker en meeter haar moeijter Oreina van Cam penhoudt bagggijntien tot hoosjestraaten". Geboren: C'lementia Maria Johanna Theresia, d. v. C'. J. M. Schagen en H. Th. van der Salm. UITHOORN. Gemeenteraad. De Raad der gemeente Uithoorn zal op Donderdag 17 Dec. a.s in algemeene vergadering bijeenkomen. Agen da nog onbekend.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10