UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK DINSDAG 8 DECEMBER 1931 JE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 HAARLEMMERMEER. DE BEGROOTING VAN DEN HAARLEMMERMEER POLDER. Verlaging der polderlasten. Door het dagelijksch bestuur van den Haarlemmermeerpolder is aan heeren Hoofd-Ingelandcn aangeboden de begroo ting voor het jaar 1032, die weliswaar een hooger eindcijfer (1.235.400) aangeeft dan in voorgaande jaren, doch in vergelijking ook van de begrooting voor het loopende dienstjaar gunstiger is te noemen, door 't afloopen van de bijdrage voor inkoop Pensioenfonds (Pensioenwet 1922), waarvoor op de begrooting 1931 een bedrag van f 13.200 als voldoening van den laatsten termijn voorkwam. Op de belangrijkste posten wordt ge raamd: Uitgaven: Onderhoud van sluizen, bruggen aanlegplaatsen, gebouwen enz. f 15.260; onderhoud Ringvaartboorden en verhooging Ringdijk f 13.027; wrgenonder- houd f 95.686; kosten van electriciteit en brandstoffen tot drijving van de bemalings werktuigen f 43.000; pensioenen, onder steuningen en geneeskundige hulp f 10.350; voor buitengewone werken: als kosten uit breiding van het gebouw de Leeghwater bij do Kaag f 60.000; aanschaffen nieuwen motor en pomp f 61.000; Verdieping Hoofd vaart f 30.000; en wegenverbetering f570.000 samen f 721.000; rente en aflossing van geldleeningen f 38.826 en vermoedelijk ook f 72.800 in verband met de buitengewo ne werken. Ontvangsten. Batig saldo der laatst vast gestelde rekening 1030 f 13.495; sluisbrug- en weggelden f 3000; huur en pacht van landerijen of gebouwen f 25.560opbrengst of pacht van jacht- en vischerijen f 4398; opstalrechten f 59.000; recognitiën uitwegen en bijdragen varf h et Rijk en van de ge meenten Heemstede en Haarlem enz. f 41.200; w.o. ongeveer f 22.500 als provin ciale bijdrage voor wegverbetering: ge'd- leeningen voor buitengewone werken f 670.000. Niettegenstaande liet jaar 1932 zal ope nen met een betrekkelijk gering batig sal do terwijl dit ten gunste van de begroo ting voor het jaar 1931 f 42.081 bedroeg kunnen Dijkgraaf en Heemraden vrijheid vinden om den omslag (polderlasten) met f 3 te verlagen en te brengen op f 18 per H.A. Het zal echter de vraag blij-ven of dit verlaagde bedrag vooral ook met hot oog op de lasten die uit de te sluiten gcldlee- ■ing ad f 670.000 zullen voortvloeien, ge handhaafd kunnen worden. Voor den omslag. gerekend over 17350.42.57 hektaren, a f 18 per H.A., wordt geraamd f 315.547. LEIMUIDEN. De waterleiding. Het geheele dorp Lei- muiden is thans bijna aan de waterleiding aangesloten, thans zal men met bekwa men spoed de huisaansluitinngen in Vrieze- koop en Bilderdam gereed maken. Aange zien de hoofdbuis aan de Zuidzijde van de Dreeht gelegen is, zal men verschillende malen met een zinker door dit water moe ten om de aan de andere zijde gelegen wo- .ningen van drinkwater te voorzien. Werkverschaffing: het afbreken van schepen. Zooals bekend heeft het ge meentebestuur een groot deel van de werk- loozen aan het werk gesteld met het sloo- })en van oude schepen. Reeds een twecta-l oude schepen zijn ge sloopt. Het daarvan afkomstige hout zal tot brandhout gezaagd worden en wordt dan onder de ingezetenen verkocht. Voor het zagen van het van de schepen afkomstige hout heeft het gemeentebestuur op do Molenkade een noodschuur doen bou wen. De werkloozen zijn dan bij het zagen togen regen en wind beschut. Melkprijs. De prijs van de melk is met één cent per liter verlaagd en thans op 10 cent gebracht. NOOTDORP. Wit-Gele-Kruis. Do vereeniging het Wit-Gele Kruis, afdceling Nootdorp, hield oen algemeene vergadering in het R. K. Vereenigingsgebouw. Deze vergadering was goed bezocht. Aanwezig was de zeer eerw. heer Pastoor. De voorz., de heer G. Zwecre, opende deze bijeenkomst met den Christelijken groet, en heette allen van harte welkom, in het bijzonder den zeer eerw. heer Pastoor. De heer B. H. Kenne- pohl, secretris, las de notulen der oprich tingsvergadering van 4 November, welke met een kleine opmerking werden goed gekeurd. De voorz. deelde hierna mede, met wel ke functies, de bestuursleden waren be kleed. Aan dc orde waren daarna Statu ten en Huishoudelijk Reglement. De sta tuten werden zonder voorlezing aangeno men, terwijl het Huishoudelijk Reglement, punt voor punt werd behandeld, en na oenige wijzigingen ook werd aangenomen. De voorz. vroeg hierna, of voor de Statu ten, de koninklijke goedkeuring mag wor den aangevraagd. Allen stemden hierin toe. Het volgende punt der agenda was; machtiging om een geldleening aan te gaan, tot aanschaffing van magazijnbe- noodigdheden. Dit zou een bedrag vorde ren vaji 1500.De heer Koot acht dit bezwaarlijk, daar een aflossing van pl.m 50.per jaar, ook het eerste jaar, een verschuldigde interest medebrengt van 75.en stelt voor een aantal rentelooze aandeelen uit to geven. De voorz. vond dit bezwaarlijk, on veronderstelt, dat hier voor sleohts weinig medewerkine zal te vinden zijn. De heer Kenncpohl beschouwt dit als een gift. De heer W. de Bruin stelt voor een bazar te organiseeren, waarna de voorz. voorstelt, een lccning van 1000.aan te gaan, en verder rentelooze aandeelen uit te geven. Dit voorstel werd aangeno- GEMEENTERAAD VAN WOUBRUGGE De Raad der gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Nadat de Burge meester, de heer Boddens Hosang, de ver gadering met gebed had geopend werden de notulen van de vorige vergadering voorge lezen en onveranderd vastgesteld. Medegedeeld werd dat door Ged. Staten zijn goedgekeurd de Raadsbesluiten hou dende hypotheek verleening aan ingezete nen. Aan drie adressanten werd op hun verzoek afschrijving van schoolgeld ver leend. Overdracht van den weg Wou- bruggeHoogmade aan de pro vincie. Bij punt 3 van de agenda prae-advies op het voorstel van Ged. Staten der pro vincie inzake overdracht van den weg Wou- brugge—Hoogmade aan de provincie, deel de de voorzitter med dat het Col lege van B. en W. nu precies een jaar met het College van Ged. Staten aan het onder handelen zijn over de overdracht van de zen weg. Het vorschil betrof voornamelijk dat gedeelten weg gelegen in de bebouwde kommen en de daarin gelegen kunstwerken. De voorzitter deed mededeeling van een schrijven van genoemd College, waaruit bleek dat Ged. Staten nu bereid zijn een bedrag van f 20.000.aan de gemeente be betalen, als tegemoetkoming in de kosten van onderhoud van deze werken. Nadat de voorzitter met cijfers aantoonde, dat de ge meente dan nog maar f 182.— heeft bij te betalen, stelden B. en W. voor dit aanbod te aanvaarden. 'De heer Noorddam zou liever willen zien dat de provincie alles overnam, wat toch van den beginne de bedoeling is geweest. Spr. wees er op dat Ged. Staten eerst de stukken had moeten voorleggen en dit Col lege had moeten zeggen „daar staat het op en niet anders". Nu blijven we toch met de bruggen en de bediening daarvan zitten. Wethouder Boot erkende dat de gemeen te er een beetje is ingeloopen met de onder handeling over dezen weg doch wees er op dat het College van B en W. het nu weer zoo ver heeft kunnen brengen dat de ge meente er met een zeer klein bedrag vanaf kan komen. De heer Tondu pleitte voor aanneming van het voorstel. Niemand valt hier iets te verwijten zegde spr. omdat we er allen zelf in persoon bij waren. Spr. prees het be leid van Ged. Staten in deze, omdat dit College nu een kleine gemeente nog ter wille wil zijn. De voordeelen zijn dagelijks tastbaar door vrijdom van tol, goede wegen enz. De voorzitter hraehr in herinnering dat de provincie reeds f 35.000.— aan de ge meente betaalde voor opheffing van den tol. De heer Noordam zal niet tegen het voor stel stemmen, doch merkte op dat hij te vreden is maar niet voldaan. Het voorstel werd daarna zonder h.st. aangenomen. Een verlaging der pacht. Van den heer Hoogendoorn was een ver zoek ingekomen om hem veriaging van pacht over 1931 voor het door hem gehuur de gemeer.teland toe te staan tot een be- j drag van 40%. j De voorzitter deelde mede dat deze huur der een contract met de gemeente heeft aangegaan en dat de huurprijs bedraagt f 230 per H.A. Het contract eindigt einde 1032. B. en W. stelden voor, gezien de slechte uitkomsten van het veehoudersbe- drijf 20% verlaging toe te staan. De heer Tondu vroeg waarom het gevraagde moet worden gehalveerd. Spr. vond 40% ver laging billijk, gezien de zeer hooge pacht prijs. Wethouder Boot vond 20% verlaging voldoende, want, aldus spr., hoewel ik he laas geen boer ben, weet ik toch wel dat dit bedrijf ook vette jaren heeft gekend. De heer Ruiten wilde het huurcontract handhaven omdat de huurders 't aan zich zelf te wijten hebben dat de huurprijs zoo hoog is. De huurders jagen zelf de prijzen van het land omhoog. Indien deze huurder noodlijdend is moet hij op een andere ma nier worden geholpen. De heer Tondu zou het harteloos vinden dit kleine boertje in den steek te laten en stelde voor 40% verlaging toe te staan. Dit voorstel werd niet ondersteund. Wethouder Lieverse stelde daarna voor 30% verlaging toe te staan, dit 'werd aangenomen met •13 stemmen. Een hypotheek verstrekt aan de Woubrugsche Eierveiling. Van de vereeniging Woubrugsche Eier veiling was een verzoek ingekomen, hou dende het verzoek aan deze vereeniging een eerste hypotheek te verstrekken op het door haar aangekochte veilinggebouw. B. en W. stelden voor het gevraagde te ver kenen omdat deze vereeniging een alge meen belang beooe' en de pluimveehouderij zeer wordt bevorderd, waar vele ingezete nen de voordeelen van genieten. De heer Noordam kon met dit voorstel medegaan en wilde wei, gezien het nut van deze vereeniging, geld verstrekken tegen een lagere rente. De voorzitter ontraadde dit omdat zulk een besluit de goedkeuring van Ged. Sta ten niet zou verkrijgen. De heer Tondu achtte het niet gewenscht hypotheek te verleenen op dit veilingge bouw, omdat.de leden zelf dit kapitaal bij een behoorden te brengen. Wethouder Boot had ook liever gezien dat zulks was geschied, doch nu het actie ve bestuur daarin niet geheel is geslaagd, wilde spr. gaarne het gevraagde beschik baar stellen. De voorzitter vestigde er de aandacht op dat deze vereeniging zeer voorzichtig woirdt beheerd en nevens eieren ook ande re artikelen aanvoerd. De producent en oensument vinden zich aldaar. Voor het ge vraagde bedrag is er voldoende overwaar de, zoodat er geen bezwaar bestaat het ge vraagde beschikbaar te stellen. Het voor stel werd daarna aangenomen met 52 stemmen. Werkloozensteun. Van den R. K. Arbeidersbond was nog een verzoek ingekomen om aan alle werk loozen 3 dagen per week werk te ver schaffen tegen f 3.— per dag, benevens een kindertoeslag van 10 cent per dag voor elk kind beneden den leeftijd van 14 jaar en boven het getal van 2. De voorzitter bracht onder de aandaobt van de leden dat in de 'Raadsvergadering yan September j.l. een en ander al ter sprake is gebraclit en de Raad alstoen heeft besloten de bestaande regeling te handhaven. In het algemeen vond spr. het niet goed op een eerst geno men besluit terug te komen, doch, omdat de omstandigheden zijn gewijzigd, kan de Raad zich opnie'uw uitspreken. De heer van Ruiten wilde de ongeorga.ni' seerden niet gelijk stellen met de georga- niseerden en vroeg'waarom de Regeering aan deze gemeente geen werkloozen-subsi- die uitkeerd. De heer Tondu wilde zulks ook niet, doch de gemeentelijke overheid kan geen ver schil maken. Spr. wilde dit vraagstuk aan hot beleid van B. en W. overlaten, de be staande regeling voldoet spr. wel. Wethouder Lieverse herinnerde aan het eerstgenomen besluit, hetwelk aan B. en W. wel de bevoegdheid geeft meer dagen te la ten werken doch niet tegen de nu gevraag de f 3.per dag. Bovendien mogen de ge organiseerde niet meer dan drie dagen per week werken omdat een regeling is getrof fen met de organisatie. Wethouder Boot zou ga,arne zien dat allp arbeiders in een bond traden, het dagloon wilde spr. niet verhoogen omdat niet is te voorzien, welken toestand in het verschiet ligt. Kindertoeslag wilde spr. wel toestaan. Wethouder Lieversee weersprak den heer Boot en wees erop dat de menschen er niet van kunnen rondkomen. De heer Vette zou gaarne zien dat in het algemeen door de arbeiders m^er werd ge spaard voor den kwaden dag, zeer zeker moeten de menschen in dezen tijd worden geholpen doch er zijn grenzen en die achtte spr. nu bereikt. De heer Anker wilde toeslag geven aan particulieren die werkloozen in dienst ne men bijv. de werkgever betaald dan f 2. - en de gemeente f 1.— per dag toeslag. Dit werd door den voorzitter ontraden. Ook Ged. Staten waarschuwen hiervoor, alles is noodlijdend, de land- en tuinbouw, de in dustrie enz. en waar is dan de grens. Dat de Regeering aan deze gemeente geen sub sidie geeft is voor de werkloozen van geen belang, deze loopen nu ook geen gevaar om bijv. in Drente te werk te worden gesteld. Tenslotte stelde wethouder Lieverse voor om in den vervolge f 3.per dag uit te be talen, in stemming gebracht werd dit voor stel verworpen met 43 stemmen. Daarna stelde de heer Lieverse voor om verder te gaan dan het verzoek inhield en 15 cent per dag kindertoeslag te geven. Ook dit voorstel werd verworpen met 4—3 stem men. Zonder h.st. werd daarna besloten een kindertoes'ag te geven van 10 cent per dag, zooals gevraagd. Rondvraag. Bij de rondvraag vroeg de heer van Rui ten naar de vordering aanleg waterleiding Zuidbroek en aanleg weg over de kade al daar. Dc heer Tondu braeht ter spra-ke het voedpad vanaf de Geref. Kerk tot aan den Achterweg. De heer Noordam wees op den vervuil den staat waarin het voetpad verkeerd ter hoogte en tengevolge van het werk'dat in uitvoering is naast zijn perceel. De heer de Vette vroeg of nu de Hoog- madesche weg spoedig wordt, hersteld. Niets meer aan de orde zijnde sloot do voorzitter de vergadering. men. Aan de orde was: bespreking con tributie. De penningmeester, de heer C. Jansen, gaf hierover een krachtige inlei ding, en gaf te kennen, dat wanneer de vereenigiifg in stand wil blijven een con tributie van 5.— per gezin betaald moet worden, terwijl voor kinderen boven 18 jaar een inwonende dienstbode 1. extra moet worden betaald. Spr. gaf te kennen, dat de contributie ook in termij nen kan voldaan worden, maar hoopt, dat het bestuur zoo weinig mogelijk werk wordt bezorgd. De voorz. stelde voor de contributie te verdeelen in klassen van 2.50, 5.—, 7.50 en 10.De heer Koot vroeg, welke personen in de lage, en welke per sonen in de hooge klasse werden inpe- deeld, daar in deze economische crisistijd vergissingen zich vaak zullen voordoen. De heer Jansen nam hierop het woord, en antwoordde, dat nu niet gedacht moet worden: ik kom er met 2.50 af, daar dit voor een uitzondering gehouden moet worden. Dit klassestelsel werd door velen foutief gevonden. De heer Lindeman zegt, dat. als het minimum niet op 2.50 gezet wordt, velen tot de vereeniging „Het Groene Kruis" zullen overgaan. Spreker stelde ook voor door het houden van een bazar of feestavond aan meer geld te komen. Nu werden drie voorstellen ge daan, waarover een mondelinge stemming volgde. Het voorstel van minimum 2.50 werd in sterke meerderheid van stemmen aan genomen. Het bestuur vertrouwde echtei, dat door ie'er zooveel mogelijk zou wor den gegeven. Van de rondvraag werd wei nig gebruik gemaakt, waarna de voorz. de leden dankte en dc vergadering sloot met den Christelijken groet. N00RDWIJKERH0UT. Landarbeidersbond „St. Isidorus". De R. K. Landarbeidersbond „St. Isidorus" hield dezer dagen haar jaarvergadering in het hotel van der Togt. De voorzitter, de heer J. van der Voet, opende de vergade ring met den chr. groet, heette allen har telijk welkom, in het bijzonder den nieuw- benoemden geestelijk adviseur, kapelaan Dekker. Nadat dc notulen waren voorgelezen en vastgesteld volgde de installatie van den nieuwen geestelijk adviseur. De voorzitter feliciteerde de eerw. heer Kapelaan met zijne benoeming, temeer zeide hij verheugd te zijn over deze benoeming, daar zijneer w. ook geestelijk adviseur is geworden van don L. T. B. Dit zal ongetwijfeld de samenwer- king tusschen deze organisaties bevorderen! De geestelijk adviseur bracht hierna i dank voor de waardeerende woorden. Uit het jaarverslag van den secretaris, i den heer Looijestein, stippen wij hieronder het volgende aan: Het aantal leden op 1 J Nov. 1930 bedroeg 198, terwijl dit op 1 Nov. j 1931233 bedroeg en 6 adspiranten. Uit het financieel verslag van den pen- ningmeester, den heer van der Voet, bleek, dat de inkomsten inclusief contributie werkloozenkas en ziekenkas hadden bedra- j gen 12.738.87^, de totale uitgaven 12.635.98, een batig saldo dus van 108.89 H- Door de 'controlecommissie waren de j boeken en bescheiden in orde gevonden. Dank werd gebracht voor het accuraat be heer. Tot leden van de controle commissie voor het nieuwe jaar werden benoemd de heeren J. van den Bosch en H. Zuiderduin, uit de leden II. Hoogduin. De aftredende bestuursleden P. Koeie- wijn, H. Looijestein en J. van den Burg werden bij acclamatie herkozen. Medegedeeld werd, dat voor hen, die z.g. losvast zijn, de gelegenheid bestaat hun contributie voor de werkloozenkas bij te betalen. Indien dit niet gedaan is, wordt geen uitkeering gegeven. Voorts werd den werkloozen verzocht op tijd te komen stem pelen, daar dit anders aanleiding tot moei lijkheden geeft. Nadat nog enkele vragen werden gesteld, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Woensdagmiddag te 3 uur. Agenda: lo. Ingekomen stukken. 2o. Vaststelling van een nieuwe beheers-verordening voor het Grondbedrijf in verband met de wij- i ziging der Gemeentewet. 3o. Wijziging be- i grooting, dienst 1931. 4o. Voorstel van bur- I gemeester en wethouders. A. tot het ont- trekken van het perceel Sectie C No. 874, j gelegen langs den Haarlemmertrekvaart- weg, aan den openbaren dienst; B. tot ver koop van genoemd perceel aan J. P. van den Burg tegen ƒ1.per M2. 5o. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een steun regeling tot het geven van toeslag op de uitkeeringen van de werkloozenkassen. 6o. Behandeling reclames tegen de bedrijfsbe lasting. RIJNZATERWOUDE. De waterleiding. Met groote spoed is men hier begonnen met het maken der huisaansluitingen op de waterleiding. Het zal niet lang meer duren of de drie gemeenten zijn voor het grootste deel van waterleiding voorzien. TER-AAR. L. T. B. Vrijdagavond hield de L. T. B. afd. Lar.geraar een ledenvergadering in het Patronaatsgebouw te Langeraar. Ruim half acht opent de voorz., de heer C. W. v. d. Hoorn, de vergadering met den chr. groet, heet allen van harte welkom, bizon- der den heer Dekker. Spr. constateert, dat de opkomst niet bizonder groot is (66 le den) wat grootendeels zijn oorzaak vindt in het onstuimige weer. De secr., de heer H. Markman, neest de notulen van de vo rige vergadering, welke zonder op- of aan merkingen worden gearresteerd. Mededeelingen. De voorz. deelt mede, dat de afd. nog geen Patroonheilige heeft. Nu hebben wij met goedvinden van onzen Geestelijk Adviseur uitgezocht „St. Pho- cas", de patroon van de tuinders. Hiermede konden de leden zich natuurlijk vereeni gen. Een schrijven van de Onderwijscommis sie, of zij medewerking wil verleenen met cle oprichting van de Tuinbouwschool en verdere aangelegenheden. Na een duidelij ke toelichting van den heer Dekker, hoe zoon school werkt, enz. werd besloten me dewerking te verleenen, wat het bestuur verder ten uitvoer zal brengen. Sommige leden betreurden het, dat de I school te Roelofarendsveen komt, daar Ter- Aar toch het middelpunt is, doch dit is nu eenmaal gebeurd. Volgens den heer Dekker is Ter-Aar ook al heel spoedig aan de orde, maar dan moeten zij ook medewerken, in vloed uitoefenen, om te krijgen een R. K. Tuinbouwschool. Komende aan punt 4 van de agenda: Be handeling Inkoopvereeniging en zoo noodig oprichting daarvan. De voorz. opent de besprekingen en zegt, dat de Veiling zich niet meer mag bemoeien met het inkoopen van Tuinbouwbenoodigd- heden enz., daar dit in de organisatie thuis hoort. Het bestuur heeft hierover al ©eni ge tijd vergadert, en alles eens goed over wogen op welk een wijze zij dit het voor- deeligst en meest solide kan doen. De Cen trale Veiling heeft haar volle medewerking gegeven. Het plan van het bestuur is uc- stelkaarten te laten circuleeren bij de le den van den L. T. B., waarop de leden verschillende bestellingen zooals kunst mest, hout, enz. kunnen doen. Deze kaarten worden teruggezonden, en het bestuur van de Veiling behandelt zo, en beoordeelt of deze betaald zullen worden door de Vei ling. Een lid van den Chr. Ned. Bond heeft reeds gevraagd, of deze aangelegenheid niet voor samenwerking vatbaar is, b.v. ge- zamelijke inschrijving. Hiertegen hadden de leden weinig bezwaar. Over dit systeem werd geruimen tijd ge discussieerd. Er werd ook nog gesproken van een Inkoopvereeniging, maar dit. braeht ook al weer zijn bezwaren mee. Tot slot werd besloten, dat het bestuur deze zaken verder regelt en er gezamelijk inge kocht zal worden. Bij de rondvraag laakte de heer Hijdra de wijze waarop Prov. Staten van Zuid- Holland crediet verstrekken, wat nu stop gezet wordt. Spr. zou gaarne langs het hoofdbestuur aankloppen bij de Regeering en dit punt eens goed onder de oogen zien. De heer A. Hoogervorsl wilde ook bij de houden van onze bedrijven, die de laatste jaren lang niet meer loonend zijn. Voorts wilde spr. gaarne de „R. K. Boerenstand", inplaats van het L. T. B.-blad. De voorz. antwoordt, dat het bestuur een schrijven zal richten naar het hoofdbestuur over de ter berde gebrachte verzoeken. Verder zou do heer Hijdra nog gaarne de contributie verlaagd zien; deze is veel te hoog in dezen benarden tijd. De voorz. zegt, dat de contributie al reeds verlaagd is. De heer Mank zou voortaan, als de alge meene vergadering van den L. T. B. gehou den wordt, voordien ook de afdeeling laten vergaderen. Dan kan onze afgevaardigde met een mandaat naar die bijeenkomst. De voorz. heeft hier geen bezwaar tegen. Nadat nog enkele huishoudelijke puntjes besproken waven, werd de verg. gesloten. WARMOND. Nieuwe steunregeling. Met ingang van heden treedt de nieuwe steunregeling in werking, waardoor aan de werkloozen een belangrijk grootere steun wordt uitgekeerd. Ontspannigslokaal. Het Comité samen gesteld voor de inrichting van een ontspan ningslokaal voor de werkloozen, welk lo kaal is gevestigd in het voormalige gemeen tehuis, heeft van de zijde der inwoners zeer veel medewerking moge ontvangen. De werkloozen zelf hebben het lokaal geheel opgeknapt, keurig behangen en zeer gerie felijk ingericht, laten wij hopen dat de werkloozen deze daad van het gemeentebe stuur weten te apprecieeren door een flink gebruik te maken van het lokaal. Geboren: Martina Pieternella, d. v. G. J. Versluys en 'A. C. Onderwater. Clazina Johanna, d. v. C. J. P. v. d. Voort en M. C. v. Rijn. Johannes Maria, z. v. Chr. v. d. Drift en J. Sikking. Wilhelmus Hendrious, z. v. Th. Singerland en Chr. J. Oostdam. Gehuwd: B. H. B. Theissen j. m. oud 35 j. en C. L. Manceau j.d. oud 21 jaar. Overleden: Leonardus van der Mey oud 64 jaar. BODEGRAVEN. Voetbal. Hoewel vooraf werd ver wacht, dat Bodegraven in Soheveningen weinig kans op succes wachtte, toch was de nederlaag grooter, dan oorspronkelijk gedacht werd, te meer, waar het spel van Bodegraven tegen Lugdunum aanmerke lijk beter was dan voorheen. Het gemis van Brouwer op de backplaats bleek ech ter een geweldige handicap, temeer, waar Groeneveld zich hier blijkbaar niet erg thuis voelde. Bovendien was het spel van 'Scheveningen verre superieur en de ver dediging van Bodegraven kreeg het dan ook vrij spoedig zwaar te verantwoorden. Aanvoerder ten Brink weerde zich dapper doch kon tenslotte de snelle Sehevening- sche aanval niet in toom houden, die ge- lijdelijk de score tot 40 wist op te voe ren, zonder dat Bodegraven ook maar eenigszins gevaar voor de thuisclub had opgeleverd. Rust ging in met 40. Na de hervatting had Brouwer de back- plaats weer ingenomen, hetgeen een aan merkelijke verbeteiïng bleek. Waar ook het samenspel bij Bodegraven nu beter vlotte, was er van een Scheveningsch overwicht dan ook geen sprake meer en wogen beide partijen in de tweede speel- helft aardig tegen elkaar op. Wel doel puntte de thuisclub het eerst, doch daarna gelukte het de roód-zwarten, met een keurig doelpunt tenminste de eer te red den. Na een verder gelijkopgaanden strijd kwam tenslotte het einde met. onverander- den stand. (51). Waar echter ook G. S. V. in Leiden van Lugdunum verloor, komt door deze nederlaag geen verandering ill de volgorde op de ranglijst. Iets beter brachten de rood-zwarte reserves het er af, door thuis tegen Utrecht II gelijk te spelen, hoewel ook dit gelijke spel een dubbeltje op z'n kant is geweest. Reeds in de eerste minuut namen de gas ten de leiding en gedurende de geheele eerste speelhelft bleven de Utrechtena ren in de meerderheid, terwijl het Bode- gra ven team er al bijzonder weinig van terecht bracht. Alleen de verdediging der thuisclub bleef zich kranig weeren en aan haar was het dan ook te danken, dat met rust de stand nog steeds sleehts 01 was gebleven. Ook na. de hervatting bleef het spel van Bodegravens voorhoede onsamenhan gend, terwijl Utrecht bleef domineeren, tot ongeveer een kwartier voor het einde de thuisclub ineens met nieuw vuur werd bezield en het elftal der gasten geheel werd overspeeld. Utrecht had zich waar schijnlijk te veel uitgeput, terwijl Bode graven nu pas begon los te komen. Aanval op aanval werd door de rood-zwarten on dernomen, tallooze corners volgden, tot dat in de laatste minuut een prachtschot van P. Wolswijk tegen de lat belandde, en Voordouw niet aarzelde, den terug- spiingc..Jen bal nog een douwtje te ge ven en in het net te doen belandden (11) Onmiddellijk daarop was het einde daar.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6