DINSDAG 8 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. KIND DOOR EEN AUTO IN HET WATER GESLINGERD. Door den bestuurder gered. Gisterenmiddag is te Kielwindeweer het 4-jarig zoontje van den heer K., dat bij het spelen plotseling den rijweg overstak, aan gereden door een luxe-auto, die het kind terzijde van den weg in het Kanaal slin gerde. De bestuurder van den auto, de heer L. sprong uit den wegen en redde het kind. Door de botsing was het kind echter be wusteloos geworden en had een hersen schudding bekomen. De toestand van het kind is ernstig. Een vrouw verbrand. In haar woning aan den Ootveenweg te Enschede is een 54-jarige hulpbehoevende vrouw, die bij de kachel zat, voorover ge vallen ten gevolge waarvan haar kleeren in brand geraakten. Toen de buren het ongeluk ontdekten, stond de ongelukkige in laohtelaaie. In een ziekenhuis is zij spoedig aan de gevolgen overleden. Door kolendamp bedwelmd. Te Oosterwijtwerd was het buren opge vallen dat de woning van de weduwe B. gesloten bleef des morgens, terwijl het electrisch licht brandde. De politie die ge waarschuwd werd vond de weduwe en haar dochter, die door kolendamp bewus teloos waren geworden, nog te bed. Me dische hulp werd gerequireerd en na eeni- gen tijd wist men beide vrouwen weer tot bewustzijn te brengen. DE MOORD TE ZUIDBROEK. Heeft de politie den hoofdschuldige reeds in handen? Naar men uit Winschoten -aan het „Nieuwsblad v. h. Noorden" meldt, staat thans wel vast, dat het spoor inzake den moord op moeder en zoon Molanus, dat aan de politie uit Groningen gewezen werd wel het voornaamste is. Er bestaat alle reden te gelooven, dat de dader of een der daders van dit verschrikkelijke misdrijf reeds achter slot en grendel zit, n.l. in voorarrest zit als verdacht van diefstal tij dens een brand. De aanwijzing tegen dezen verdachte komt op het volgende neer. Hij blijkt tijdens den moord in Jipsinghuizen te hebben gewerkt, waar hij verblijf hield in een keet. Éeeds is komen vast te staan, dat hij den nacht van den moord niet in de- keet geslapen heeft. Verder is gebleken, dat hij zich reeds eenige weken voor den moord heeft uit gelaten, dat hij van plan was bij een oude vrouw, die op een stille plek met haar zoon woonde en die er warmpjes bij zat, geld te stelen. Hij liet zich daarover uit tegenover een anderen arbeider op Jip singhuizen, wien hij voorstelde hem be hulpzaam te zijn. Zij zouden dan de buit deelen, nadat zij moeder en zoon onscha delijk hadden gemaakt en als slot zou de boerderij in brand worden gestoken. Zooals men zich zal herinneren, hebben de da ders werkelijk na het volbrengen van hun gruwelijk moord werk getracht het huisje in vlammen tc doen opgaan. Dc arbeider op Jipsingshuizen, die dit mooie voorstel te hooren kreeg, wilde daar niets van weten en werd toen door den ander met den dood bedreigd, als hij er over kikte. Dat is dan ook de reden geweest, dat deze arbeider steeds gezwe gen heeft. FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit het Engelsch van HAEDON HILL. 24) O, wat heeft hij gedaan 1 riep het meis je ontsteld. Hij houdt zich verborgen, vermoede lijk om zich te onttrekken aan het ver hoor dat morgen zal plaats hebben. Ik ben bang dat het zal worden uitgelegd als een teeken van schuld, ofschoon ik zelf daar aan natuurlijk niet geloof en aanneem dat hij, omdat hij bang is dat hij zijn on schuld niet kan bewijzen zoo handelt, of uit het onbaatzuchtige verlangen om zijn familie de schande van een arrestatie te besparen. De hemel is mijn getuige dat ik gedaan heb wat ik kon, om hem van dat onzalige plan af te brengen, maar mis schien zal uw ontdekking hem er toe bren gen zich ruiterlijk te verdedigen. U weet dus waar hij is? vroeg Phyl lis haastig. Ja. Toen ik zag dat ik hem toch niet tot andere gedachten kon brengen en hij niet aan een aanklacht kon ontkomen, dacht ik dat 't het beste was, dat ik de leiding in handen nam en hem in de ge legenheid stelde zich werkelijk goed te verbergen. Ik ben overtuigd dat de meest scherpzinnige politieman zijn schuilhoek nooit zal gissen, al zou het ook een jaar duren voor hij zich weer kan vertoonen en zelfs als dat op den duur onmogelijk HET DRAMA TE ECHT. In verband met den viervoudigen moord in de bosschen bij Echt meldt de „Limb. Koerier" nog, dat er in de omgeving stem men zijn opgegaan om op de graven van de slachtoffers een gedenksteen te plaatsen. Naar oud gebruik zullen vermoedelijk ter plaatse, waar de jongemannen op zoo'n wreede wijze aan him eind zijn gekomen, kruizen als herinnering aan de gevallenen worden geplaatst. Wanneer is Roubroeks vermoord? Of Willem Roubroeks op den dag van zijn verdwijnen zelf om het leven werd ge bracht, is niet zeker, doch wel waarschijn lijk, daar men niet heeft kunnen ontdek ken, of iemand hem in den avond van den 24en Augustus of daarna nog heeft gezien. De vraag is gesteld, waar de nieuwe fiets, welke de ongelukkige bij zijn van huis gaan, bij zich had, gebl.even is, zal nog moe ten worden beantwoord. De veronderstel ling, dat het rijwiel in het bosch door de(n) moordenaar(s) is achtergelaten en dat een tot nu toe onbekende de fiets heeft mede genomen, toen hij haar onbeheerd heeft gevonden, kan juist zijn, maar even goed is mogelijk, dat de daders van den aanslag, die ook hier op zoo'n berekende wijze zijn te werk gegaan, het rijwiel op dezelfde wijze hebben doen verdwijnen als het slachtoffer is verborgen. Nog geen bekentenis. In tegenstelling met de hardnekkige ge ruchten kan de „Limb. Koerier" met abso lute zekerheid mededeelen, dat de verdach te arrestanten v. d. E. vader en aoon niets hebben bekend; zij zijn trouwens nog niet in de gelegenheid gesteld om verklaringen voor de Justitie of de rechter-oommissaris af te leggen. OVERVAL TE KESTEREN GEFIN GEERD. Proces-verbaal wegens valsche aangifte. Vorige week hebben we een bericht ge meld omtrent een roofoveral te Kesteren. Thans heeft de „Tel." m verband hiermee een onderhoud gehad met den gemeente veldwachter van Kesteren, die verteld heeft, dat de overval waarschijnlijk in scène is gezet. De vrouw van het „slacht offer" had aan haar man medegedeeld, dat, terwijl zij alleen thuis was, twee mannen, die beiden een ijzeren staaf in him hand hadden, haar woning waren binnengedron gen. Omdat zij vermoedde, dat het hun om geld te doen was, is zij toen voor do kast gaan staan, waarin dit geborgen was. De beide mannen zouden haar daarop bij de haren getrokken en opzij geduwd hebben, waarna zij alles overhoop zouden hebben gehaald en met medeneming van ca. f 230 aan bankpapier en zilvergeld zouden zijn verdwenen. Nadat de man hiervan bij den Rijksveld wachter te Kesteren aangifte had gedaan, 'is déze met den gemeenteveldwachter om streeks 11 uur '*s avonds naar dé bewuste woning gegaan. Het viel den politiemannen direct op dat, ofschoon de overval kort te voren zou hebben plaats gehad, in de wo ning alles in diepe rust was en de bewoners slechts met de grootste moeite konden ge wekt worden. Bij het ingestelde onderzoek bleek, dat een broer van het „slachtoffer", die een kwartier na den beweerden overval ter plaatse was gekomen, van eenige ver warring in het huis niets had bespeurd. Van de oudste twee kinderen, die op school in tegenwoordigheid van het hoofd ondervraagd waren, vernam de politie, dat zij op dat oogenblik niet thuis geweest wa xen ,maar dat moeder hun gezegd had, dat zij, als de veldwachter kwam, moesten ver tellen, dat er twee mannen met ijzeren sta ven van het erf waren geloopen. Verder is gebleken dat de financieels toestand van de man, die steenfabrieksarbeider is, niet al te rooskleurig was. Begin Januari a.s. moest hij een bedrag van circa f 200 terugbetalen, waartoe hij waarschijnlijk niet in staat. was. Vermoed wordt, dat met het oog hierop deze overval is gefingeerd. Ofschoon de vrouw dit nog niet heeft toegegeven, zal te gen haar proces-verbaal worden opgemaakt wegens het doen van een valsche aangifte. blijkt kunnen we hem uit deze schuilplaats nog altijd helpen bij een verdere vlucht. Maar wilt u mij zijn schuilplaats niet vertellen? smeekte Phyllis. Ik had ge hoopt hem vanavond nog te kunnen spre ken en daarna naar de politie te kunnen gaan als hij daarin toestemt. Mijn beste jonge dame, ik breng u juist naar hem toe, antwoordde Raven- scar opgewekt. Voor we anderhalf uur ver der zijn, zult u weten waar u aan toe bent. Dick Wenslade is veilig verborgen in den kelder van den verlaten vuurtoren op Deadman's Reef. Ik moest den hulp van Mike Standish, den visscher, inroe pen, maar we kunnen er op aan, dat hij zijn mond houdt. Er is voor gezorgd dat hij alie reden heeft dat te doen. Phyllis slaakte een zucht van verlichting Ze was nu ten volle overtuigd dat Raven- scar gedreven werd door de motieven, die hij voorgaf en schaamde zich zelfs een beetje over haar achterdocht. Ze was blij dat ze Dick nooit had gestijfd in zijn ge voel van onbehagen jegens den secretaris van zijn oom, die nu vurige kolen op zijn hoofd stapelde. Dick moet u even dankbaar zijn als ik, zei ze eenvoudig Verder liepen ze zwijgend voort. De to renklok van Beacon Audley sloeg half elf, toen zo het dorp naderden. Ze waren nie mand tegengekomen onderweg maar daar konden ze in de hoofdstraat niet op reke nen. Toen ze bij een zijpad kwamen dat om het dorp he.en naar de duinen leidde, bleel TWenscar staan. Ik hoop niet, dat u te vermoeLl bent, n omweg te maken langs het pad 'e klip? vroeg hij weifelend. Alles mislukken als we gezien werden en EEN HALF UUR VRIJHEID. Wachten voor een overweg noodlottig. Naar \hans is bekend geworden, heeft de ontvluchting van den gevangene uit de strafgevangenis te Leeuwarden zich als volgt toegedragen: De ontsnapte was een Duitscher, P. ge- heeten, die indertijd voor 15 jaar in de ge vangenis was ingesloten. In zooverre wa ren hem de omstandigheden voor een ont vluchting gunstig, doordat hij iederen dag eenige uren in een aparte cel vertoefde. Reden hiervoor was het feit, dat hij het schildersvak uitoefent, waarvoor hem een afzonderlijke werkcel was toegewezen. Ongetwijfeld is hij reeds geruimen tijd geleden begonnen met het graven van een gang uit deze cel naar den buitenwand; ook hierin was Fortuna hem gunstig ge zind, doordat de cel is gelegen aan die zijde van de gevangenis, die uitziet op den Zuidergrachtswal. Het maken van de gang onder den vloer van de cel was even moeilijk als, langdu rig, doch P. is er niettemin in geslaagd, het zonder dat het door de controleerende bewakers is opgemerkt, gereed te krij gen. Een donkere en mistige avond bood hem een bijzonder goede gelegenheid de kans tot ontvluchting tc wagen. Om half zes daalde hij in het gat, dat zoo nauw was, dat hij er slechts ongekleed door kon, af. Na zich van alle kleeren ontdaan te heb ben en een buis eii een broek aan den rand tc hebben klaar gelegd, drong hij door de opening om daarna de genoemde klee- dingstukken naar zich toe te halen en aan te schieten. Op goed geluk trachtte hij teen den weg naar buiten het gevangenisterrein te vinden. Hij was op dit punt totaal onbe kend, liep zonder overleg een bepaalden kant uit en had het geluk in duisternis en mist het Huis van Bewaring te vinden, waar hij, alweer geheel onopgemerkt over het omringende hooge ijzeren hek wist te klimmen. In Leouwarden was P. al evenmin be kend als op de gevangenisterreinen. Na eenmaal veilig op de straatsteenen te zijn aangeland, ging hij langs de Keizers gracht op goed geluk de stad in. De weers omstandigheden werkten er toe mede, dat hij, in zijn aparte kleeding, niet werd opge merkt, totdathij voor den spoorweg overgang naar de Schrans 't ongeluk had tc moeten wachten. Op dit oogenblik liet vrouwe Fortunna, die hem zoo aardig had toegelonkt, hem finaal in den steek. Onder de wachtenden voor den overweg toch bevond zich o.m. ook een gevangenisbewaarder, die P. her kende. Onmiddellijk sprak hij den vluch teling aan, wist hem te bewegen zonder verzet mee te gaan enna een half uur vrijheid en met een sigaar in den mond verscheen P. om 6 uur weer in het gevang, waar men zijn afwezigheid nog steeds niet had opgemerkt. MET DE NOORDERZON VERTROKKEN. Te Maastricht is Zaterdagmiddag een knecht uit het circus Sarrasani dat daar zijn tenten heeft opgeslagen, met f 1300 naar het postkantoor gezonden, om die te verzenden. Hij is echter niet teruggekeerd. daar bestaat gevaar voor, als we door het dorp gaan. Phj-llis zei niets, maar sloeg het pad in dat de secretaris haar gewezen had. Voor hen uit op de kaap schitterde bij tus- schenpoozen het licljt van den nieuwen vuurtoren. Zij passeerden de plaats waar haar metgezel haar een week geleden had ontmoet en haar zijn voorstel had ge daan om te verdwijnen. Hij herinnerde haar daar aap. Dit is de plaats van uw nobele zelf opoffering, zei hij zacht. Laten we ho pen, dat deze dubbele vruchten zal dra gen, na vanavond, miss Vaughan. Ik heb er sinds dien dag dikwijls aan gedacht, mijn heer Ravenscar, antwoord de het meisje, dat Dick ondanks al zijn fouten toch geen dief kan zijn. Is het niet mogelijk, dat u en Lord Monksilver zich vergist hebben in wat u gezien hebt in den salon van de pastorie Ach, als ik dat gelooven kon, klonk het pathetisch. Het is natuurlijk een feit, dat een vergissing menschelijk is. Lord Monksilver is een oude man en hij was het feitelijk, die het gezien heeft. Zijn oogen zijn niet meer wat zc geweest zijn en het kan natuurlijk zijn, dat hij iets an ders meende te zien, dan er werkelijk ge beurde. Zooals u zich misschien nog herin nert heb ik u al verteld, dat ik achter Lord Monksilver binnen kwam. Phyllis meende zich te herinneren dat Ravenscar duidelijk had beweerd, dat hij zelf bad gezien dat Dick den ring opnam maar ze wist dat ze erg zenuwachtig wes geweest toen ze de bcsc.iuidicing hal aan gehoord, zoodat het heel «cl mogelijk was dat hetgeen Ravenscar thans zei, overeen stemde met wat hij baar vroeger verteld UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Woensdag 9 December. Huizen, 1875 M. Uitsl. NCRV-uitzending. Zeeuwsche dag. 8.00 Bijbellezing. 3.159.00 Carillonbe&peling (Lange Jan, Middelburg) Th. C. Ferwarda. 9.00 Orgelspel door P. Coumou. 9.30—10.30 Wijdingsdienst m.m.v. Meisjes koor St. Laurens, o.l.v. J. W. van 't Hoff. 10.30 Gramofoonpl. 11.00 Lezing over Sohouwen en Duive- land. 11.30 Orgelspel door P. Coumou. 12.151.30 Concert Meisjeskoor o.l.v. T. Winter en gramofoonpl. I.30 Lezing door den Burgemeester van V eere. 2.00 Medische causerie. 2.303.00 Concert Harmonie „Apollo" o.l.v. 0. Flipse. 3.00 Meisjeskoor oi.v. T. Winter. 3.30 Causerie over Zeeland's geschiede nis. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Harmonie „Apollo" o.l.v. Flipse. 5.306.00 Tuinbouwpraatje. 6.00 Harmonie „Apollo". 6.30 Coöperatiepraat-je. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.0010.30 Openbare samenkomst in de Schutterszaal, Middelburg, m.m.v Sprekers, orkest en koor, o.a. Radelzky marsoli, Strausz. 10.30 Vaz Dias. 10.4011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 298 M. Uitsl. VARA-uitz. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Concert. 12.00 Concert VA'EJA-septet en gramo foonpl. 2.15 Keukenpraatje. 3.00 Gramofoonpl. 3.30 Kindertooneel „De kleine Muck". 4.30 Pianostukjes voor kinderen. 4.45 Vraaghalfuurtje. 5.45 Gramofoonpl. 6.45 Causerie over het Kapitalisme. 7.05 Joodsch uurtje. 8.00 Hoorspel „de Val". Het Groot Volks- tooneel. 8.45 Muziek van M. Ra val. VAR A-orkest. 9.30 Vaz Dias. 9.45 VARA-orkest. O.a. Aus der alten und neuen Welt Dvorak. 10.30 „Wakker en Tropenduit". 10.45 Vervolg concert.. 0.a. Per aspera ad Astra, marsoh, Urbach. II.1512.00 Gramofoonmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Uit het Parlement. 12.20 Concert-orgelbespeling. 1.05 Gramofoon. I.50—2.85 Con'oort. Midland hotel orkest. 2.45 Voor de scholen. 3.20 Literaire causerie. 3.45 Stedelijk orkest van Bournemouth. C. Fuohs, cello. Symphonie „Eroica", Beet hoven. 5.05 Concert-orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.50 Koorzang. v 7.-0 Nieuwe novellen. 7.30 Landbouwlezing. 8.35 B.B.C. symphonie-orkest o.l.v. Henry Wood. Thibaud, viool. National Koor. 9.30 Nieuwsber. 9.45 Vervolg concert. II.0012.20 Dansmuziek. KERKNIEUWS FEN MISSIEZUSTER GEDEC0REEPD. Werkzaam onder de melaatschen. Naar „De Bulletin Salesien" meldt is bij koninklijk decreet door de ltaliaanjche ro- geering een decoratie in zilver uitgereikt aan Zuster Modesta Ravassa sedert onge veer 30 jaren werkzaam in het leprozen huis „Contratacion" te Bogota. Sedert had. En ze was maar al te zeer geneigd hot te gelooven, daar de mogelijkheid nu open bleef dat Lord Monksilver zich vergist had. Morgen zou het een dag van glorie zijn als de onhoudbaarheid van beide be schuldigingen zou worden bewezen Toen ze aan het einde van de zig-zag weg waren gekomen die naar de groep visschershutten aan de kust voerde, welke binnen den kring van het vuurtorenlicht lagen, voerde hij haar voorzichtig in de schaduw van een paar bremstruiken aan den kant van den weg. 't Is beter dat we alle voorzorgen ne men, fluisterde hij. Een van de kustwach ters kan bij toeval op de galerij loopen Toen ze dicht bij de eerste hut kwamen zagen ze een forsche gestalte om den hoek komen. Ben jij daar, Michael? fluisterde Ra venscar. Ja, ik ben het, was het antwoord. U hebt de dame meergebracht, zie ik. Ja, en er was iets triomfantelijks in de stem van Ravenscar. Ik heb de dame meegebracht. Is de boot klaar? Ik wacht al een half uur, zei Stan dish. Nou juffie, als u niet te trotseh bent om een armen visscher een hand te zeven, zal ik u naar de boot brengen. Daar staan allemaal manden en andere rommel waarover u zou kunnen striukolon Verlaat u zich maar op Michael Standish. Hij zal voor u zorgen als de beste vader de wereld. Phyllis was onaangenaam getroffen 1 »or den familiaren toon van den vis- rr. Maar ze kon zich op dit oogenblik niet verzetten. Alles wat onaangenaam was geweest dezen avond en de vorige da gen, was een boete voor het onrecht dat „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05; 12.50; 1.25 Gramofoonpl. 9.05 „Sis oenst mille francs par mois" van Mouezy-Eon. Radio-tooneol. •Langenberg, 473 M. 6.257.20 Gramofoonpl. 10.4011.20 Concert. WERAG-strijkor kest. 12.251.50 Orkestconcert. 4.205.20 Solistenconcert. 7.208.15 Avondconcert, o.a. Fragmen ten uit „De Barbier van Sevilla", Rossini. 8.20 Koorconcert. 9.20 Berichten on hierna tot 10.20 Con cert. Daarna dansmuziek. Kalundborg, 1154 M. 11.2012.35 Concert uit RVst. Wivex o.lv. Bendix. 2.204.20 Radio-orkest o.l.v. Reesen. 7.50 Sonate A-dur op. 30 Nr. 1, Beetho ven (viool-piano). 8.301.20 ('s nachts) Dansmuziek voor de Jeugd. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: Gramofoonpl. 6.20 Dito. 8.20 Dito, o.a. „Egmont-Ouverture". 9.20 Gramofoonpl. 338 M.: 5.20 Leden van Fritz Hirsch' Operette gezelschap. 6.05 Vervolg Operette-programma. 8.20 Concert van het Ceciliakoor. 9.20 Dansmuziek. Rome, 441 M. 8.20 Lyrisch drama „Adrienne Lecou- vreur" van Fr. Ciloa. Z e e s e n 1635 M. 11.30 Gramofoon. 1.20 Gramofoon. 3.504.50 Orkestooncort, 6.50 Vroolijke avond. 8.30 „Die Schwaro Galeere", Hoorspel. 9.5011.50 Dansmuziek.^ GEHEIM ZENDSTATION BIJ WEENEN ONTDEKT. Communistische spionnage-centrale. Een te Weenen verschijnend avondWad had gemeld, dat de Weensche politie eenige weken geleden te Baden bij Wee nen een Russisch zendstation had ont dekt. Een Let, die daarnjee in verband was gebracht, zou verdwenen zijn eer men hem had kunnen arrestcoren. In goed-in- gclichte kringen verluidt, dat in werke lijkheid vier personen zijn gearresteerd. Bij één hunner werd een valsche pas, bij een ander een kortegolf-zend-apparaat gevonden, dat tc Baden gefunctionneerd had zondor dat daarvoor vergunning was gegeven. Uib de berichten der Weensche bladen blijkt, dat de onderzoekingen, die de auto riteiten sedert cenigcn tijd instelden, aantoonden, dat men oen internationale oommunistische spionnage-centrale op het spoor is gekomen, welke was uitgerust met de modernste tccliniscbo hulpmidde- lenf ten eindo onafhankelijk van post en telegrafie, in contact te kunnen blijven met haar agenten. Over do namon der gearresteerden kan nog niets mot zeker heid worden gezegd. Alleen slaat vast, dat zij allen rijkelijk over geld beschik ten, blijkbaar afkomstig van den Russi- st-hen geheimen dienst. De polit'e heeft zich m verbinding gesteld met de buiten- landsohe politiediensten, ten eindo spoe dig de identiteit der betrokkenen tc kun nen vaststellen. Tot r^usver werden twee mannen en twee vrouwen gevangen geno men. Ook in Wiener-Ncustadt was een zend-apparaat opgesteld. 1906, dus al 25 jaren reeds, is zij zelf dooi de vreeselijko ziekte der melaatschhcid aangetast. Twee andere zusters, in do missie al daar werkzaam en eveneens door de ziekte aangetast, heeft zij reeds overtroffen. Het zijn de Zusters Theresia Rota, die in 1916 melaatsch werd, en in 1916 op 50-jarigcn leeftijd overleed en Zuster Dominica, die na 20 jaar missiewerk in 1921 werd aange tast. Zij stierf in 1926, 78 jaar oud. Haar gelaat was geheel woggovreten. ze Dick had aangedaan. Zc reikte den rui- gen visscher haar hand o.i Ravenscar liep chter hen aan naar de boot. HOOFDSTUK XII. Het bevel tot in hechtenisneming. 't Is mijn plicht, mijnheer Richard Wenslade, u te waarschuwen dat u niet verplicht is te antwoorden als u meent dat het. antwoord in uw nadeel kan worden uitgelegd, maar als ii antwoordt, dan zal uw verklaring worden opgetoekeml en het kan gebeuren dat dat later teven u wordt gebruikt. Ik hoef u zeker niet te zeggen hoezeer ik het betreur deze woor den te moeten richten tegen een lid van uw achtenswaardige familie. De stem van den coronor beefde een wei nig, toen hij de gebruikelijke waarschu wing richtte tot dezen getuige, die ondor verdenking stond en die de laatste erfge naam was van een oud pairschap en oen groote bezitting. Opgewonden en uitdagend keck Dick den coroner aan van achter het getuigen- hekje, waar hem net de eed afgenomen was. Het club-lokaal in de „Beacon Arms" stond volgepropt met menschen. O, u hoeft, u niet te verontschuldigen, meneer, zei Dick uit de hoogte. Ik heb niets tc verbergen. Ik zal op iedere vraag antwoorden, en niet vergeten dat ik onder eede sta. Geprikkeld door het optreden van don jongen man dat hij onder deze omstandig heden buitengewoon aanmatigend vond, meende de coroner dat hij voldoende eer had bewezen aan de familie en liet verder alle minzaamheid varen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5