STADSNIEUWS UIT DE RIJNSTREEK TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 8 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. S BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen, van 8 Dec. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 774.8 te München. Laagste barometerst.: 729.9 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 9 Dec.: Matige tot krachtige Westelijke tot Zuidwestelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen aan vankelijk zachter. Geheel midden-Europa kwam onder den invloed van het hooge druk gebied dat zich van de Azoren tot in Polen uitstrekl in Frankrijk kwam daarbij met helderheid en windstilte lichte vorst voor. Het Noor delijk deel van het waarnemingsgebied blijft onder invloed van depressies, waar van de voornaamste bij IJsland gisteren zeer diep werd. Krachtige Westelijke tot Zuid-Weste lijke winden brengen zacht weer op de Britsche eilanden, hier te lande en in Duitschland. In Scandinavië heeft de strenge vorst zich iets naar het Oosten verplaatst, in het Zuiden zal de vorst voor de warme Zuid-Westelijke luchtstrooming w ijken. In het buitenland viel bijna overal neer slag, maar geen bijzonder groote hoeveel heden. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind heden te 7.45 uur aan alle pos ten: „Weest op uw hoede". LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 7.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 4.15 uur tot Woensdagmorgen 7.27 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Ze» op Woensdag 9 December voorm. 2.02 uur en nam. 2.27 uur. AANKOOP GROND. Naar ons wordt medegedeeld, zouden Ged. Staten hebben besloten, aan de Kroon ter vernietiging voor te dragen het veel bestreden Raadsbesluit, waarbij grond aan den Rijnsburgerweg is aange kocht. Wij hebben geen bevestiging van deze mededeeling kunnen krijgen, doch hebben alle reden de juistheid er van aan te ne men. 5 pet. 5-jarige obligatieleening gemeente Leiden. Naar wij vernemen is op bovenstaande leening voor zoodanig bedrag ingeschreven dat bij de toewijzing een reductie móet worden toegepast. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen 3641. Katwijksche Kalkzand steenfabriek van J. A. van Herwaarden, Katwijk a.d. Rijn, Sandtlaan. Bovengenoemde handelszaak is omgezet in een naamlooss vennootschap onder den naam: N.V. Katwijksche Kalkzandsteen- fabriek (Ned Staatscrt. 3 December 1931, Bijvoegsel Nr. 3183). Dir.: J. A. van Her waarden, Leiden. Maatsch. kap.: f 50.00J, waarvan geplaatst en gestort: f 10.000. 211. N.V. Dakpannen- en Kleiwarenfa- broek v.h. D. van Oordt Ca., Alphen a.d. Rijn, Woubrugscheweg 10. De statuten zijn gewijzigd. 3986. T. Reijneveld, Koudekerk B 34. Rund- en varkensslagerij. Uittr. E.: T. Reij neveld, Koudekerk, dd. 1 Sept. 1931. Toen gisterenmiddag de G4-jarige mej. de 'E?., alhier woonachtig, bij de halte Schouwlaan te Wassenaar uit een nog rij dende tram wilde stappen, sloeg zij achter over, waardoor zij een hersenschudding en een ernstige wonde aan 't achterhoofd op liep. Nadat dr. Baart de la Faille de eerste hulp had verleend, is de dame per zieken auto naar haar woning gebracht. Daar bleek het noodig de hulp van den E.H.D. in te roepen, waarop een dokter haar behan deld heeft. WADDINXVEEN. Verdronken. In de Gouwe ondT VVaddinxveen is het vijfjarig dochtertje van den schipper Der Kinderen over boord gevallen en verdron ken. De vader, die het ongeluk zag gebeu ren, sprong de kleine onmiddellijk na, doch door de zuiging werd het onder het schip getrokken, waardoor de reddingspogingen faalden. Later is het lijkje opgehaald. KOUDEKERK. Gemeenteraad. De Raad dezer Ge meente komt Donderdag 10 December a.s. des voorm. te half 10 in openbare vergade ring bijeen. Punten van behandeling: 1. No tulen; 2. Ingekomen stukken. Mededeelin- gen. 3. Comptabele besluiten. 4. Wijziging reglement van orde voor de vergaderingen van den Gemeenteraad. Wijziging tarieven Waterleiding. 6. Adres voet bal vereeniging K.V.V. inzake beschikbaarstelling van een voetbalterrein. 7. Wijziging verordening heffing opoenten Personeele belasting. 8. Voorstel inzake electrisiteitsvoorziening in de Lagewaard. 9. Verzoek eervol ontslag van den Gemeente-Opzichter. 10. Voorstel tot wijziging van takken van dienst bedoeld bij art. 252 der Gemeentewet. 11. Benoe ming lid Commissie plaatselijk toezicht La- ger-Onderwijg. Periodieke aftreding H. van Leeuwen Hzn. Benoeming van 5 leden der Commissie tot wering van schoolverzuim. Periodiek afthreding der heeren A. Zuid- wijk. Jac. van Ommering, N. P. Slegten- horst, A. Milog en H. Verburg. 13. Benoe ming lid Burgerlijk Armbestuur. Periodiek aftreding M. Schenkeveld. WOERDEN. Een pathéfoon gestolen. Toen Zondag avond te negen uur zekere P., wonend aan de Nes, alhier, thuis kwam bemerkte hij, dat het slot van zijn deur was verbroken en dat men gedurende zijn afwezigheid een zich in de kamer bevindende pathéfoon was gestolen. Van een en ander deed r. onmiddellijk aangifte bij de polirie, die een onderzoek inste'de. Nog den/elfden avond werd door agent W. een verdachte, zekere v. E., alhier, gearresteerd en aan een ver hoor onderworpen. Hoewel hij aanvanke'iik ontkende gaf hij tenslotte toe zich aan deze diefstal te hebban schuldig gemaakt. Als redenen vermeldde hij dat hij de pathe- phoon destiids aan P had verkocht, maar dat deze nog slechts gedeeltelijk de koon som had betaald. Tegen v. E. >s proces-ver baal opgemapH wevens diefst->' met braak. Heden. Dinsdag, is hii naar Utrecht over gebracht om voor den Officier van Jnsti'ie te worden voorgeleid. Fiets vermist. Zondagavond is een voor het café v. R. genlaatste fiets in een onbewaakt oogenblik gestolen. Van den dader nog ge°n snoor. Voetbal. - V.E.P. T wist Zondag in Bilt- hoven een geliik snel te incasseeren tegen de sterke „Zwaluwen". Uitslag 11. ZOETERWOUDF.. Ongeval. Bij de in aanbouw zijnde kerk der Paters Kruisheeren aan den Vrou- wenweg werd het torentje opgcheschen. Doordat een den verbindingen brak, kreeg een der arbeiders, Van G., het houlwerk te gen het hoofd, waardoor hij enke'e wonden opliep. Hij word in hel klooster der Kruis heeren verbonden. Berichten reeds in een groot gedeelte onzer vorige oplage geplaatst. LEIDEN. GEMEENTERAAD. Hedenmiddag ving het jaarlijksche poli tieke steekspel, onder welke benaming de begrootingsdebatten meer en meer ver maardheid verkrijgen, wederom aan, onder leiding van burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen als voorzitter. Op de publieke tribune enorme belangstelling. De huurkwestie in cje Kooi. Alvorens het steekspel te beginnen heb ben wij ons heen te werken door de inge komen stukken. 0.a. komt daarbij weer aan de orde het adres van de Kooibewo- ners inzake de huurvenaging, waarop in- raidde s een (afwijzend) pracadvies is ver schenen. De heer K o o i s t r a wijst erop, dat dit adres een diepere grond heeft dan alleen de huurverhoogingskwestie. Indertijd zijn deze huurders uit hun woningen aan de Langegracht verdreven, omdat de gasfa briek het terrein noodig had. Hun is toen een woning toegezegd voor 1' 2.90, doch toen de huizen klaar waren werd de huur f 3.20. Toen was daar nog geen waterspoe ling aanwezig. Daarna is de huur nogmaals verhoogd en de huurders waren in de ver onderstelling dat zij daardoor closets zou den krijgen. Er geschiedde evenwel niets. Thans krijgen zij closets maar weer ten koste van een nieuwe huurverhooging, wel ke gemiddeld f 0.50 per woning per week bedraagt, hetgeen spr. te hoog acht voor het aanbrengen van deze waterspoe.ing. Spr. kan zich voorstellen, dat hier ernstig verzet tegen moet rijzen, vooral in dezen crisistijd en het is spr. een raadsel, dat B. en W. met dezen maatregel genoegen heb ben genomen. De huurders hebben gewei gerd en weigeren nog deze verhooging te betalen. Spr. wil alsnog een onderzoek doen instellen naar een behoorlijke regeling. De heer Knuttel sluit zich bij den heer Kooistra aan en meent met den vorigen spr. dat de berekening van dc huurverhoo ging te hoog is. Spr. vindt dit een kras staaltje van klasse-bevoordeeling. Hier wordt gewoon als vaststaand aan genomen, dat de huiseigenaar geen enkel verlies behoeft te lijden en dat elke hoo- gere uitgave bij voorbaat moet worden afgewenteld op den huurder. De strijd, zooals nu in de Kooi is ontstaan, zal wel dra over de geheele linie worden gevoerd. De heer Eikerbout vindt de onkos4- tenberekening voor de closets ook wel wat hoog. Spr. meent, dat een gemiddelde verhooging van 0.25 voldoende zou zijn geweest, zoodoende is er z. i. alle reden om met lie; bestuur dezer woning bouwvereeniging in overleg te tre'.en om tot een billijker repeling te geraken. Wethouder G o s 1 i n g a is niets be kend van de vóór-geschiedenis, zooals de heer Kooistra deze heeft gereleveerd. Spr. weet van geen gedane belofte inder tijd gedaan. Wel weet spr., dat de heeren thans niet aan den hoogen kant zijn. Ook blijkt nergens uit, dat bij de eerste huur verhooging verwacht werd, dat daardoor closets zouden worden aangebracht. Eerst in 1930 vindt men een aanvrage om closets waarop het bestuur gezegd heeft, dat dit niet zonder huurverhooging zou kunnen plaats vinden. Spr. heeft de indruk ge kregen, dat\ het bestuur van de Buurtver- eeniging dit antwoord van het bestuur der Bouwvereeniging niet aan de leden beeft meegedeeld, maar op eigen houtje deze huurverhoogong heeft geaccepteerd. Anders kan het niet zijn, dat de huurders zoozeer verrast werden door deze huur verhooging. Spr. wijst cr verder op, dat dergelijke verbeteringen in meerdcro ver- cenigingcn worden aangebracht, maar dan moeten de onkosten steeds gedekt worden. Dit is nu eenmaal zoo in onze samenleving, meneer Knuttel. De heer Knuttel: Ik heb het wel ec-is anders meegemaakt. Wethouder Goslinga: Deze vereeni ging maakt geen winst, dus kan geen on- kostenverliocging lijden. Wie moet dat betalen? De heer Knuttel: Zij keeren toch dividerd uit. Wethouder Goslinga Maar niet op dit woningplan. De heer Kooistra beroept zich op de crisis, maar een woningbouw- vereeniging is geen vereeniging tot be strijding van de crisis. Zelfs de Miranda stelt de eisch, dat de lijn zoo strak moge lijk moet worden gehouden, opdat woning bouw vereen jgineen geen winst maken. De heer Kooistra: Maar dat gebeurt hier wel. Wethouder Goslinga wijst er verder op, dat B. en W. de laak van het bestuur der vereen, niet kunnen overnemen. Het bedrag der huurverhooging moet het be stuur zelf vaststellen. Spr. meent overi gens. dat de verhooging wel gerechtvaar digd ismen moet o.a. ook letten op het meerdere waterverbruik en derhalve ver hooging der tarieven. De heeren Kooistra en Eikerbout hebben daar peen rekening mee gehouden. Het doel van deze huurver hooging is geenszins om winst te maken. De termijn van afschrijving is on 16 jaren berekend. «Ie heer Eikerbout reken le zelfs 10 jaren, liet bestuur van de Buurtver- eeniging heeft genoegen genomen met de huurverhooging De lieer S c h ülier: Dat is onjuist. Wethouder Goslinga en der halve zien B. en W. geen enkele reilen om aan te dringen op teniet doen van deze verhooging. De heer Kooistra meent, dat de heer Goslinga de vóór-gesehiedenis best had kunnpn weten. De wethouder achtte de huur niet te hoog, maar wie heeft dat geschat? Spr. meent, dat het niet-zitting hebben van een huurder in het bestuur van de Woningbouw ver. merle wel schuld zal dragen aan het feit, dat deze zaak den verkeerden kant is opgegaan. De heer Goslinga heeft het bestuur van de Buurthuurdersverecniging verweten dat zij geen mededeeling van de verhoo ging hebben gedaan.' Dat is onjuist, het bestuur der bouwvercen. heeft vergeten nader aan te duiden hoever de huurverhoo ging zou gaan. Wethouder Goslinga heeft eveneens vergeten deze passage aan te ha len. Verder zegt spr. dat de bouwvereeniging wel winst maakt. Wethouder Splinter: Waarop De heer Kooistra: Op de geheele exploitatie van al haar woningen. Wethouder Goslinga: Juist maar niet op de Kooiwoninpen. De heer K o o i s t r a Waarom moe ten de Kooibewoners het alleen dragen? Spr. blijft de verhooging aan den te roya- len kant achten en dient een voorstel in om in verband met dezen ongunstigen tijd de wcnschelijkheid uit te spreken de huur verhooging te doen opschorten tot nader on 'erzoek. De heer Eiker bout meent, d«at 'ncn moeilijk lean oordeelen over de huurwaarde der huizen, maar spr. meent toch wel te kunnen constateeren, dat de huur te hoog is. Alen is overeengekomen, dat men ge noegen zou nemen met. „een" huurverhoo ging, maar nooit heeft men toegestemd in deze verhooging. Spr. heeft inderdaad geen rekening gehouden met waterkosten en rente, maar heeft dan ook een termijn van afschrijving van 10 jaar genomen en spr. kan niet begrijpen, dat over 16 jaar geen genoegen kan worden genomen met /°-25' De lieer i 1 b r i n k: Hij snapt er n:k> van. Hoe kan dat nou? Dc heer Knuttel constateert, dat dc woningbouwvereeniging wel degelijk win*t maakt, waarmee overigens de huurdeis niets te maken hebben. Spr. meent, dat maar afgeschreven moet worden op hPt kapitaal, waartoe het toch wel zal komen als men doorgaat met den kapitalistischen aanval op de arbeiders. Spr. vindt de on- kostenberekemng buitensporig hoog. wat te verklaren is deels door het drijven "an de Duinwater Mij. Bovendien meent s|>r. dat het meerdere waterverbruik zooveel gewicht niet in do schaal kan leggen. In een dergelijke eisch van de Duinwater Mij. kan men toch maar niet zóó berusten. Spr. ontwikkelt verder eenige bezwaren tegen de motie-Kooistra. Hij ziet geen heil in een nader onderzoek en nader overleg. Do gemeenteraad moet zeggen: de verhooging moet zijn 0.25 en niet meer. Spr. dienst een voorstel in dezen geest in. De heer W i 1 m e r meent, dat dc Buurc- huurdersverceniging niet voorzichtig heeft gehandeld. De interpretatie van den wet houder deelt spr. Waar het op aankomt is ilc toestemming in de nog onbekende huur verhooging. Dc huurdersvereeniging na-d beter' gedaan te zeggen: wij geven geen toestemming zonder het bedrag te kennen. Overigens wil spr. het bestuur der bouw- verecn. ook niet vrij pleiten; er had meer «jvcrleg moeten zijn. De heer Kooistra heeft zijn zaak op niet zeer gelukkige wijze ver dedigd. Hij heeft niet aangetoond, dat de huurverhooging op zich onbillijk is of on- noodig was. De raad kan niet beslissen dat deze verhooging onbillijk is. De begrootiug van een bouwvereeniging moet nu eenmaal sluitend zijn. De heer Kooistra heeft deze kwestie weer gemaakt tot eeil politieüe zaak. Kan de S.D.A.P. in ernst beweren, dat een woningbouwvereeniging kan wer ken met een tekort. Men zegt dat onder de zweep van den communist, 't Is weer: tegen elkaar opbieden. Spr. kan niet uit maken of de huurverhooging onbillijk is. Spr. gaat dus mee met den heer Kooistra inzake een nader onderzoek, doch wensetit geen sohorsing van de huurverhooging, om dat het zeer moeilijk zal zijn deze na te vorderen, als blijkt, dat de verhooging wel degelijk billijk was. Als de heer Kooistra dat uit zijn motie schrapt, zal spr. vóór stemmen. De heer Kooistra wenscht zijn voor stel niet te wijzigen. De heer W 11 m e r dient dan een eigen voorstel in tot nader onderzoek. LAATSTE BERICHTEN PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. De Provinciale Staten van Zuid-Holland kwamen hedenochtend elf uur in het ge bouw der Eerste Kamer in tweede gewone zitting bijeen onder voorzitterschap van den commissaris der Koningin, minister van Staat jhr. mr. dr. H. A. van Karne- beek. Nadat dc trekking der afdeelingen heeft plaats gehad wordt besloten de veiscnil- lende agendapunten, zooals missives, voor stellen en praeadviczen, hetzij aan te ne men voor kennisgeving dan wel in handen te stellen van de daarioe aangewezen com missies of naar de afdeelingen te verzen den. Hedenmiddag zullen de commissies haar vergaderingen houden. Te 11.20 sluit de voorzitter de bijeen komst tot Dinsdag 5 Januari a.s. Drie woningen in asch gelegd. Hedennacht om half één brak brand uit onder Strijp ui een drietal woningen aan den Biezen neg, bewoond door de tamilics v. d. Berk, Melis en Susam. De woningen brandden geheel uit. De motorspuit deed vergecfsche pogingen het vuur meester te worden. De woningen zijn geheel in de asch gelegd. De oorzaak is onbekend. Ver zekering dekt de schade. HET CONFLICT IN MANDSJOERIJE. Onderhandelingen met generaal Ma. Van onzen eigen correspondent). (Copyright Leidsche Courant Opera Muiidi Press). Uit Tsjantsjoen d.d. 8 Dec. wordt ge meld: Volgons een bizondere koerier, die uil Charbin hierheen is gekomen, verlaten he den Japansche oilicieren laatstgenoemde s-iad, om zich naar het hoofdkwartier van generaal Ma-Tjan-Sjen to^Iiailoen te be geven. De toekomstige ontwikkeling van de toe stand in Noord-Mandsjoorije nangt af van hel resultaat dozei onderhandelingen. De Japanners stellen tussclien Mockden en Charbin een handelsvliegdienst in. In de omtrek van Charbin hebben nieuwe bandieten-overvallen plaats gcaa-l. Talrijke rooversbenden, bestaande uit onbetaalde Cinneesche soldaten plunderen de dorpen. Het gerucht gaat, dat in Mongolië onlus ten zijn uitgebroken, die door Wit-Russen zouden worden gesteund. Leden van de vooraunslaande Mansjoe- families kwamen gisteren te Charbin aan en verlangden van Tsjang-King-Hoei, dat hij de gouverneurs-post in de provincie Hailoenkiang zou aanvaarden. Tot durver heeft hij hierover niet be sloten. NIEUWE JAPANSCHE TROEPEN NAAR MANDSJOERIJE. LONDEN, 8 Dec. (V.D.). De „Morning Post' meldt, dat de Japansche Generale Staf te Tokio heeft besloten een nieuwe devisic naar Mandsjoerije te zenden. Deze maat «egel wordt gemotiveerd met een ver wijzing naar de opmarsch van een groote troepenmacht naar Moekden. GROOTE BRAND AAN DE SPOORLIJN BERLIJN-HAMBURG. WITTEN BERGE, 8 Dcc. (V.D.). Het aan den spoorweg BerlijnHamburg gele gen dorp Glouwen is gisteren door een grootcn brand geteisterd. Tegen zeven uur brak brand uit in de slroofabriek van de firma Paul Strunk, die vlak aan de sjioor- li;n gelegen is. Ongeveer 3000 centenaar stroo, 7000 centenaar haksel en de geheele machine-installatie worden een prooi der vlammen, terwijl ook nog een houtop- slagplaals in brand vloog. Tengevolge van de vonkenregen liepen ook andere gebou wen gevaar. Toen de stroofabriek niet meer te redden bleek, richtte men het blusschingswerk voornamelijk op de hout- opslagplaats Een locomotief wierp vanaf de rails groote watermassa's in de vlam men. Het treinverkeer ondervond belang rijke vertraging. Do geweldige vlammen zee was in den omtrek van meer dan 50 km. zichtbaar. De oorzaak van den brand is onbekend. Aangezien de eigenaar van de Htroofabriek en zijn zoon nationaal- socialist zijn denkt men -aan een politieke wraakneming, doch aanwijzingen in die lichting heeft men niet. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. City: Volwassenen Luxor: Volwassenen. Trianon:- Afgekeurd. LEIDEN, 7 Deo. Groentenvoiling. Por 100 stuks: andijvie 0.902.10. bloemkool I 5.4012.40, bloemkool II J 2.107. roodokool 2.506.savoyekool 1.80 5 80, groenokool 1.002.10, pieterselie 1.802.40, prei f 1.103.kro|K»alnde 1.404.50, selderie 1.40—2.90, knolsel- dorio 1.403.40, wortelen 2.507. per 100 kg.: kroten 1.80—3.—, kroten gek. 69, witloof 910 boerenkool 3—6, uien 4.80—6.50, wortelen 1—5, spruiten I 1—7, spruiten II 1—3. Molkveiling. Aanvoer 84610 L. Hoog ste prijs 6.50. laagste 5.jier 100 L. 8 Dec. Vette Varkens. Aanvoer 307 stuks, waarvan 301 zwaar 3637 cent en 63 licht 8334 cent per kg. levend gewicht Zouters geen aanvoer. Een enkel best varken 1 cent boven noteering. Handel vlug. ROTTERDAM, 8 Dec. Vee. Ter vee markt werden heden aangevoerd: 192 paarden, 1036 magere runderen, 506 nuoh- lere kalveren, 4 overloopera, 1 veulen, 701 vette runderen, 300 glaskalveren, 105 big gen, 159 vette kalveren, 96 schapen of lammeren, 5 bokken of geiten. Prijzen per huif kg.: koeien 37—39, 31—33 en 19—24 cent, ossen 31--36, 3032.5 en 23—25 cent, stieren 32- 34, 28—30 en 23—25 cent. kal veren 65—70, 52.5—57.5 en -1015 cent. Prijzen: per stuk van mager vee: melk koeien 190—825, stieren 110—110, gras- kalveren 45—90, werkpaarden f 200— 300; slachtjiaarden 100190: hitten '75 150. veulens 50—85, kalf koeien f 190 310, pinken 130—100, vaarzen 100—200 biggen 09, biggen per week f 0.90—1.10 Koeien en ossen vlottende handel, prijzen stationnair; stieren stille handel, prijzen iels lager: veile kalveren iets williger, handel, prijzen stationnair; schapen en kalfkcéfon ka'me handel, prijzen onveran derd; graskalveren iets vlugger handel, prijzen per pond waren 21, 23 en 20 cent. Nuchtere kalveren vrij vlugge handel, prij zen iets hoog er. Paarden kalme handel, prijzen iets lager; biggen weinig handel, prijzen onveranderd; schapen zeer slechte handel, prüzen als gisteren. ROTTERDAM, 7 Dec. Buitenl. Granen. «Stemming kalm. Rogge: 72-73 k. Zuid-Russische disp. 5.Canada No. 2 disp. f 5 60, Canada No. 3 stooniend 5.50, 72-3 k. Bah ia Blan- ca stoornend 5.25. Gerst. Canada No. 3 disp. 113, idem stooniend 111, 63-1 k. Zuid-Russische disp. 109.50, 62-3 k. La Plata aangoko- 111011 108. Haver. Canada No. 3 disp. 6.45, idem stooniend 0.25, 53 k. Russische disp. 6.55, 51 k. idem disp.'0.35, 46-17 k. La Pin1 a aangekomen 5.75. Mais per 2000 kg.: La Plata disp. 71. idem aangekomen 08, idem stoornend J 69, La Plata Cinquantine disp. 80. Do- nau-Galfox 69, idem aangekomen 67, idem stooniend 67. Binnenl. Granen en Peulvruchten. Gerst G.25—6.75. Haver f 0.00—6.75. Erwten (kleine groene) 10.50—12.— overigens van 7.50—9.50, .Schokkererwten 1618; verder van 8—13. Bruine boonen naar kwaliteit van 7 9.50. Alles per 100 kg. BODEGRAVEN. 8 Dee. Kaas. Aange voerd 270 partijen Goudsche kaas, waar onder 272 met rijksinerk, lotual 11262 stuks, wegende 101358 kg. prijs mot R.M. le soort 31—34 en 2e soort 2830. Handel flauw. HAZERSW0UDE, 7 Dcc. Eierenveiling. Aanvoer 3925 stuks. Prijzen: kippeneieren J 6.00—7.25 en eendeneieren 4.605.25 per 100 stuks; hanen f 1 per stuw. Z0ETERW0UDE, 7 Dee. Veiling „Ik leer nog". Aanvoer 2074 eieren. Prijzen; kippeneieren 5.90—7.10, kuikeneicren 5.00—5.90, eendeneieren 5.80-^6.10 per 100 stuks, boter 5170 cent, en kaas 35 40 cent per pond; kippen 1.15—1.25, ha nen 1.101.30, eenden 85 cent, duiven 25 cent, konijnen 0.702.00 per si uk. BOSKOOP, 7 Dec. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 30— 37 cent, Golden Ophelia 35—70 cent, Had- ley 0.50—1.50, Claudius Pernet 45. cent, Columbia 5090 cent, Butterfly 55 - 90 ot. Mac Keiler 2180 cent, Wilh. Kordcs I 0.601.00, Rosalandia «1074 cent, Phoe be 50—80 cent, Edith Helen 1.502.50, W. E. Chaplin ^15 cent, Kilham f 0.60— 1.00, E. G. Hill 3853 cent Aug. Noaeth 26 —41 cent, Else Poulsen 0.50—1.00, Florex 0.701.20, l'otin 3050 cent, óermania 5585 cenl. Diversen: Chryaanten, groot- bloeinig 1.301.70, idem Irus 1530 cent Clematis Pr. Hendrik 1.80. WUSbELNOTËEKINGEN (AMSTERDAM; (Niet officie*!). Berlijn -06.75 Londen 8.05 New York 2.47.70 Parijs .^i 9.69 !/4 Brussel 34 441G Zwitserland 48 17'/? Milaan 12.53' Madrid 20.55 Gdlo 44.5ünom. Kopenhagen 44.50 Stockholm 44.50 VVcenen 34.50 Praag 7.341/2 Boedapest

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3