UIT DE RUNSTREEK Burgerlijke Stand STADSNIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN MAANDAG 7 DECEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen, van 7 Dec. 1931, medegedeeld door het Kon: Ned. Meteor. Instituut te De Bildt Hoogste Ixirometerst.: 768.8 te Valencia. Laagste barometerst.: 742.0 te Stockholm. Verwachting tot den avond van 8 Dec.: Matige Noord-Westelijke wind, later krimpend en toenemend. Bewolking licht tot half, later toenemend, waarschijnlijk met eenige regen. Aanvankelijk zelfde temperatuur, later zachter. Hetgeen gisteren door het ontbreken van scheepsberichten nog onzeker was, nl. of de sterke drukstijging in het Westen van het gebied dadelijk door een nieuwe daling zou worden gevolgd is door de nieuwe barometérdaling op IJsland wel duidelijk geworden. De nieuwe depressie in het Noord-Westen zal waarschijnlijk ongeveer denzelfden weg volgen als de vorige, die over het Noordzeegebied storm veroorzaakte, zoodat na de afkoeling die met de wind verzwakking en de nachtelij ke uitstraling in onze streken samenging waarsohijnlijk morgen in den loop van den dag weer een stijgen van de temperatuur zal volgen. In het Noorden van Scandina vië is op een enkel punt de vorst streng doch het geheele gebied teh Zuiden daar van was vanochtend vorstvrij. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 8— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS t.a.: Van Maandagnamiddag 4.17 uur tot Dinsdagmorgen 7.25 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Ze» op Dinsdag 8 December voorm. 1.15 uur nam. 1.3Q. uur. ALPHEN AAN DEN RIJN. De schorsing van een raadslid. Gcd. Staten van Z.-Holland zullen in de op 14 Dec. a.s. te houden vergadering verslag un^ brengen inzake het besluit van den raad onzer gemeente tot schorsing van den heer J. N. Engelsman in zijn functie als raadsiid wegens overtreding van ar.t. 26 der ge meentewet. Pluimveetentoonstelling. De jaarl.jlc- sche Pluimvee- en Konijnententoonstelling is thans bepaald op 7, 8 en 9 Januari a s. Inmiddels zijn ruim 150 eereprijzen be schikbaar gesteld. Aanleg van een Park. In de vergadering vaft den Raad dezer gemeente van 16 Oct. 1931 werd in handen van B. en W. gesteld een door den hoer J. II. van .Straaten van Nes tot den Raad ge richt verzoek om voor het aanleggen van een parkje een bedrag van f 3000.— be schikbaar te stellen. Naar aanleiding daarvan hebben B. en W. den heer van Straaten van Nes ge vraagd hun een begrooting der kosten en verdere gegevens te verstekken. Daaruit bleek hun, dat de geraamde kosten een be drag van f 6000.—, zonder beplanting zou den overschrijden. Bij het college stond als beginsel voorop, dat, zal er in de tegen woordige omstandigheden, voornamelijk als object van werkverschaffing, tot het aan leggen van een parkje worden overgegaan, soberheid en eenvoud zullen moeten wor den betracht. Hun berekeningen hebben uitgewezen dat, met weglating en ter zijde stelling van alles, wal naar overtolligheid zweemt, het plantbaar maken van een park je tusschen de pe.rceelen van de heeren E*fa- vensberg en Oostram eenerzijds en het stichten tentoonstellingsgebouw anderzijds, ter groote van ongeveer 8000 M2, een uit gave zal vorderen, met inbegrip van den aanleg der voetpaden, van rond f 3500. Dit bedrag is samengesteld uit f 2545 arbeids loon en f 955 materiaal. B. en W. hebben zich tot den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw gewend met het verzoek in de kosten van aanleg, voo zoover het arbeidsloon betreft, een rijksbijdrage te verleenen. De Minister heeft hierop geantwoord bereid te zijn een nader vast te stellen subsidie toe te zeggen in de loonen, alsmede een zelfde percentage in de kosten van de te plakken rentezegels en het regenverlet. Aan deze toezegging verbindt de Minister do volgende voor waarden 1. Alleen werklooze hoofden van gezin nen en kostwinners (één uit een gezin) mo gen worden te werk gesteld; 2. Er zal zooveel mogelijk in accoord moeten worden gewerkt, tegen een zooda nig loon. dat bij flink werken gemiddeld f0.35 per uur kan worden verdiend; 3. Bij verzuim wegens regen mogen de eerste drie uren per week niet worden ver goed, de volgende regen uren mot 28 ct.; 4. Het algemeen toezicht op de werkver schaffing dient te worden opgedragen aan de Ned. Heidemaatschappij te Arnhem. De daaruit voortvloeiende kosten dragen rijk en gemeente elk voor do helft; de da- geüjksche leiding kan bij het personeel de zer gemeente berusten. 5. Do premie, welke verschuldigd is inge volge de ziektewet moet voor de helft op de arbeiders worden verhaa d. Het rijk draagt in de iedere helft niet bij. 6. Declaraties moeten na afloop van lede ren maand aan 't departement worden in gezonden. Het percentage, dat het Rijk in de ar- beidsloonen zal bijdragen is dus nog niet bekend. Het komt B. en W. voor, dat op 50 wel zal mogen worden gerekend. Nu deze aangelegenheid zich in de bo vengeschetste richting heeft ontwikkeld cn bij de uitvoering van het plan met rijks bijdrage de gemeente verplichtingen heeft na te komen voor welke nakoming zij aan sprakelijk zal worden gesteld, volgt hieruit, dat het plantklaar maken van hét parkje niet door den heer van Straaten van Nes, zooals oorspronkelijk de bedoeling was, maar door de gemeente zelve zol moeten worden ter hand genomen Het vorenstaan de neemt echter niet weg, dat de bereid verklaring van den heer van Straaten van Nes om, in samenwerking mei andere Bos- koopsche kweekers, de beplanting gratis ter beschikking te stellen, haar volle waarde behoudt en door de gemeente in dank kan worden aanvaard. Hoewel na vo'tooiing het voortdurend onderhoud van het parkje uit den aard der zaak ten laste der gemeente komt, geeft het bovenvermelde het college toch de vrijheid den Raad voor te stellen te besluiten tot het aanleggen van een ge meentelijk parkje. Gevonden voorwerpen. 1 Belasting plaatje; 1 damesrijwiel: Tn'ichtingen poli tiebureau 's Zaterdags tussohen 2—3 uur. Geboren: Trijntje, d. v. A. Anker en K. v. d. Tooren. Arie z. v. P. v. Houwe- lingen en J. Stam. Catharina, d. v. W. Weerheym en M. Muste Arie, z. v. J. van Klaveren en P. v. Oosterom. Ondertrouwd: C. v. Egmond en F. Rodenburg. Overleden: Johanna v. Stelnvoort, wed. van P. W. Blauw, 83 jaren. HAZERSW0UDE. Werkverschaffing. Alhier zijn reeds ongeveer 60 personen door de vereeniging „Werkverschaffing"' of door de gemeente te werk gesteld. HAZERSW0UDE (Rijndijk). Landarbeidersbond „St. Isidorus". Woensdagavond helf acht hield de Land- arbeidersbond „St. isidorus" zijn jaarverg. in Café Boers aan 't Zwaantje, welke ver gadering goed was bezocht. Er waren 26 leden tegenwoordig. De voorz. opende de verg. met den ohr. groet en heette de aan wezigen allen welxora. Spr. schetste de groei van den bond in het afgeloopen jaar, welke met ongeveer 500U leden was toege nomen. Spr. heette vooral welkom den Pas toor, die inmiddels was binnen gekomen. De jaarverslagen van secr. en penningin. werden voorgelezen en met een woord van dank goedgekeurd. De aideehug telde nu 31 leden en wij hadden nog het genoegen 3 nieuwe leden in te schrijven, zoodat do bond op 't oogenblik 34 leden telt. De aftr. bestuursleden, de heeren J. H. van Kam pen, Bos Cz. en J. van Rijn werden met groote meerderheid herkozen. Als commis sarissen werden benoemd de heeren A. A. Straver, H. B js en n. van Schaik. Bespro ken weid wederom in de maand April een H. Mis te laten opdragen voor de overle den en levende leden van den Bond. Van den Pastoor kregen wij nog een mooie en leerzame toespraak. Spr. spoorde allen aan toch trouwe leden te zijn van den bond eu zoo mogelijk onze organisatie te versterken in deze bedrukte tijden. Spr. wekte ook op vertrouwen te stellen in ons landsbe stuur en bovenal de kath. eenheid te bewa ren, wat toch een machtig middel was le gen onze vijanden, die stéeds bereid waren ons land een verkeerde richting uit te -du ren. Wij moeten met elkander en voor elkander strijden. Door den voorz. werd zijneerw. een har telijk woord van dank gebracht; spr. hoop te, dat zijneerw. nog vele jaren in ons mui den moge doorbrengen. Van de rondvraag werd nog door een enkel lid gebruik ge maakt. Hierna werd de vergadering door den voorz. op de gebruikelijke wijze geslo ten. ZEVENHOVEN. De ruigthandel. Met den ruigthandel gaat het slecht, bijzonder slecht. Konden nog het vorige jaar bij de bollenhandelaren langs den Geestkant voor de bossen prijzen van pl.m. 20.— per vin (100 bossen) wor den bedongen, thans zijn die prijzen terug- gelöopen tot ongeveer een vierde van dit bedrag. En vele bossen blijven ongesned'ni, omdat ze t snijloon niel kunnen opbrengen. Ook op de ruigtboere.i drukt de malaise dus wel zwaar. Geboren: Jakobus Simon, z. van A- Bouwmeester en C. J. Droog. St. Vinccntiusvereeniging. De H. Mis voor de weldoeners der St. Vincentiusvereeniging zal Dinsdag 8 Doe. bij de Eerw. Paters Franciscanen aan de Hartebrug niet ont kwart vóór maar om kwart over achten worden opgedragen De alg. vergadering der loden blijft om S uur des avonds. Schaalcollecte langs de huizen. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer, waarin wordt medegedeeld, dat er morgen langs de huizen zal worden gecollecteerd ten bate van do Vereeniging „Hulp in do' Huishouding en de Baby". Wij vertrouwen, dat aan de collecteerondo dames royaal zal worden gegeven, opdat liet nuttige werk van genoemde vereeni ging kan worden voortgezet. LAATSTE BERICHTEN Het 6e reg. veld-artillerie alhier zal het volgend jaar van 14 tot 25 Juni de leger plaats bij Oldebroek betrekken voor liet houden van schietoefeningen. LEIDEN. G e b o r e n Cornelis Johannes, zoon van A. de Romijn «en M. E. J. Bousie Catharina, dochter van J. Janssen en M. Lonk Hermanns Simon Maria, zoon van M. van Barneveld en A. M. C. van den Berg. Ondertrouwd: D. Huijgens jm 22 jaar en C. de Ridder jd 21 jaar. Overleden: K. Ooi thuis m. 15 jaar BUITENLANDSCHE MAATREGELEN OP DEVIEZENGEBIED. Groote moeilijkheden voor Nederlandsche Exportfirma's. De Regeeringzegt opb e paa 1de voorwaarden bemiddeling toe. Eenige weken geleden heeft de X.V. Polak en Schwarz's Essence-fabrieken te Zaandam aan het Ministerie van Buiten landsche Zaken, afdeeling Economische Zaken, een adres gezonden, waarin er op wordt gewezen, dat in de laatste maan den verschillende landen, zoowel in als buiten Europa, decreten hebben uitgc- vaard'cd, waardoor het niet mogelijk is, dat de buitenlandsche leveranciers op tijd remise ontvangen voor do door hen naar de betreff Ir 1 geleverde goederen. Veelal hebben deze landen een regeling getroffen, waardoor de daar wo nende debiteuren de wissels van hun bui tenlandsche leveranciers niet in de munt soort, waarin die wissels zijn uitgedrukt, kunnen voldoen, dooh slechts betalen kun ne- 'e muntsoort van het betreffende land zelf, terwijl dan de gelden ten gun ste van de buitenlandsche leveranciers g~'keerd blijven bij een in het betref fende land gevestigde bankinstelling. 'resL-ten, o. m. van meening, dat hier wel degelijk sprake is van een groote wil.Jkeur, verzochten dr re'-e de Neder landsche regeering, op de een of andere wijze stappen te doen in deze aangelegen heid. Decreten, van een strekking als boven geschetst, zijn door verschillende Europee- sche landen uitgevaardigd, zooals Oosten rijk, Hongarije, Finland en Lethland, terwijl ook in verschillende niet-Europeesche 'an- den, o.a. de Zuid Amerikaansohe Staten, Brazilië. Uruguay, Argentinië. Chili en Bo livia dergelijke maatregelen door de be treffende regeeringen zijn genomen. Naar wij thans vernemen heeft genoemde vennootschap een afschrift van dit adres doen toekomen aan de 36 Nederlandsche Kamer svan Koophandel in ons land, zulks vergezeld gaande van een rondschrijven, waarin de kwestie nader ovvrdt uiteengezet. Uit dit schrijven blijkt, dat de directie van genoemde vennootschap te Amsterdam met enkele andere belanghebbenden een bespreking heeft gehad, waarbij, na infor matie bij het Ministerie van Buitenlandsche Zaken, is gebleken, dat van regeerings- zijde alle medewerking kan worden ver wacht, maar dat men het op prijs zou stel len, indien er zooveel mogelijk gegevens zouden worden verschaft omtrent de moei lijkheden, waarin de Nederlandsche export firma's zich bevinden. In dit verband wordt in het schrijven aan de Kamers van Koophandel verzocht, aan haar leden, voor zoover het exportfir ma's betreft, te vragen, hun instemming met her. adres te willen betuigen en wel aan de Kamers zelf of direct aan liet Mi nisterie van Buitenlandsche Zaken, afdee ling Economische Zaken, onder inzending van een afschrift van hun schrijven aan 'jet Ministerie van Handei en Nijverheid. Gehoopt wordt dat de regeering, gorug- gesteund door zeer vele adhaesie-betuigm- gen, zoo spoedig mogelijk de onderhande lingen met het buitenland kan openen om tot oen regeling te komen. HOLLANDSCH CREDIET SYNDICAAT. Firmanten tot 4 jaar met aftrek veroordeeld De Amsterdamsche Rechtbank veroor deelde heden de beide firmanten van het Hollandsch Crediet Syndicaat wegens op lichting meermalen gepleegd tot een ge vangenisstraf voor den tijd van vier jaar met aftrek van zes maanden voorarrest. De officier van Justitie had drie jaar met aftrek van zes maanden voorarrest gc- eisclit. HET SMOKKELEN VAN VALSCHE DUITSCHE BANDEROLLEN. Twee arrestaties te Winschoten. Wij vernemen uit Winschoten, dat aldaar in den nacht van Zaterdag op Zondag in hun woningen twee personen zijn gearres teerd m verband met het smokkelen van in Amsterdam gedurkte valscke Duitsche tabaksbanderollen. Deze arrestaties zijn geschied op last van den Officier van Ju stitie te Winschoten en hebben plaats ge had in samenwerking met de Duitsche justitreele autoriteiten. Gearresteerd zijn de ongeveer 7ü-j'arige winkelier L. J. Wea sels, iemand, die bij de Justitie met zeer goed staat aangesclirevon en de ongeveer 30-jarrge reiziger in sigaren en sigaretten A. Bargeboer. Het waa laatstgenoemde, die meermalen te Amsterdam kwam en zeer waarschijnlijk daar door relaties met don in de hoofdstad gearresteerden drukker heeft, aangeknoopt en de bestellingen voor het drukken van de valscho banderollen heeft gegeven. De beide gearresteerden zijn voorloopig in verzekerde bewaring ge steld. Zooals gemeld, is een groote hoeveel heid valsche banderollen in beklag geno men. Nog meer arrestaties. Met betrekking tot het ohtdekken van de groote smokkelaffaire in valscho Duit sche tabaks-banderollen, wordt nog gemeld, dat thans hedenmorgen vroeg ook de eigen lijke smokkelaar, die de banderollen in rogegzakken over de grens brachten, is gearresteerd.. Het is de landbouwer Frei- mann uit Neurhede. Er worden nog meer arrestaties verwacht. DE GEFINGEERDE OVERVAL TE DEN HAAG. De directeur van de Vercenigde Bakke rijen en de Oude Vette Hen, die de vorige week in verband met een door hem ve;- duisterd bedrag van 90U0 oen overval heeft gefingeerd is lieden in het Iluis van Bewaring ingesloten. Als raadsman van don heer Z. zal optre den mr. K. F. Katz, advocaat en procureur to 's Gravenh&ge. INBRAAK BIJ DE „DAGELIJKSCHE BEURSCOURANT". Toen de concierge van de vennootschap ,.Do Financier" te Amsterdam, uitgeefster van de „Dagelijksche Beurscourant", he denmorgen het kantoor opende en het ge bouw N.Z. Voorburgwal 271-273, ontdekte hij, dat er een inbraak was gepleegd, door dat de brandkast bleek te zijn opengebro ken. In de. e kast waren boeken en docu menten opgeborgen, alsmede de kleine kas, v.eiker inhoud, een niet groot bedrag aan geld. door den dader of de dn dors is mede genomen. Het nadere onderzoek heeft uitge wezen dat men aan den achterkant van het gebouw langs den daar loopenden brand ladder door een raam dat geopend is. naar binnen is gedrongen. Ofschoon de onder ste snort van den brandladder moeilijk te bereiken is, is daarvoor vermoedelijk ge bruik gemaakt van een dik touw dat in de buurt is cevonden. De po'itie stelt een on derzoek in; vanmorgen ontbrak echtpr nog elk spoord van de(n) daderfs). Nader verneinert wij, dat de gestolen klei ne kas een bedrag van f 800.— bevatte, be nevens ongeveer f 100.— aan nostzegels. Merkwaardig is. dat de eroote brand1»" staande in het vertrek, grenzende aan dat waar do omrewersehte bezoekers herig ziin geweest, onaangeroerd is ge1 a ten. Vermoe delijk hebben de daders onraad besmeurd, aangezien zij verdwenen zijn met achterla ting van eenige inbrekerswerktuigen. Botsing tusschen auto en motorrijders Zondagmiddag had op den Provincialen weg tusschen Horst en Vonray, een aanrij ding plaats tusschen een auto, bestuurd door den heer T. uit Asten en deu motor rijder S. uit Beugenum. In bewusteloozen toestand werd de mo torrijder opgenomen en naar het zieken huis te Venlo overgebracht. Hedenmorgen was S. nog «feeds buiten bewustzijn. Zijn toestand is ernstig. ONAFHANKELIJKHEID VAN MANDSJOERIJE? Naar een voorloopige militaire dictatuur? MOSKOU, 7 Dec. (V.D.) Volgens berich ten uit Tokio en Moekden worden nieuwe pogingen in hel werk gesteld om Mandsjoerije onafhankelijk van China te verklaren. De lei ders der Japansch-gezinde kringen in Mands joerije, zouden te Tokio voorbereidingen tref fen om een nieuwe regeering in Moekden te vormen, met een eigen van Nanking onafhan kelijke grondwet. Volgens Japansche bladen te Tokio zou tot aan de vestiging van deze onafhankelijke regeering het gezag te Moek den in handen komen van een voorloopige militaire dictatuur. De secretaris-generaal van de Japansche Kamer van Koophandel t. Moekden, verklaarde dat Japan na het over nemen van het bewind door de nieuwe regee ring een militair en handelsverdrag met het onafhankelijke Mandsjoerije zou sluiten. Nog geen overeenstemming te Parijs. PARIJS. 7 Dec. (V.D.) - De commissie van Twaalf van den Volkenbondsraad heeft gis teren den geheelen namiddag gebruikt voor de behandeling van de Chineesche en Japan sche- voorbehouden, ten aanzien van den tekst van de resolutie der redactiecommissie. Uit deze voorbehouden blijkt, dat de Nanking- regeering weigert haar troepen uit de omge ving van Tsjintsjau terug te trekken, terwijl zij bovendien het recht, dat Japan wenscht, om in de te ontruimen zone de politiemacht uit te oefenen, afwijst. De Japansche verte- fenwoordigers hebben daarentegen erop ge wezen, dat zij de Chineesche voorstellen on- aanvaardbaar achten, doch niettemin de re geering ervan in kennis willen stellen. ERNSTIG MIJNONGELUK IN ROEMENIE Zes mijnwerkers gedood, veertien zwaar gewond BOEKAREST, 7 Dcc. [V.D.) - Tengevolge van een mijngasontploffing werden in de mijn „Lonia" bij Pctrosani zes arbeiders gedood cn eertien zwaar gewond. De arbeiders moesten bevrijd worden van onder de puinhoopen van een ingestorte galarij. Het reddingswerk vond plaats onder de moeilijkste omstandigheden, aangezien voortdurend gas uitstroomde. Ver scheidene arbeiders liepen gasvergiftiging op. Tot nog toe konden drie lijken geborgen worden. W1SSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM; (Niet officieel). Berlijn 56.90 Londen 8.05 Ne* York 2.481 Parijs -- 9.72 Brussel ..mm» 84 50 Zwitserland 48 221/j Milaan -- 12.571/2 Madrid 20.70 Oslo 45.25 Kopenhagen 45.60 Stockholm 45.754 Weenen 34.50 Prang 7.l'i 2 Boedapest AMSTERDAM, 7 Dcc. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 100 vette koeien, waarvan de pi ijzen waren: le kwal. 7078 cent, 2e kwal. 6268 cent, 3e kwal. 5260 cent, mindere soorten 4018 cent per kg. alaohtgewiclvt60 melk- eu kalfkoeien 200230 per «luk; 80 vette kalveren 2e kwal. 7078 cent en 3e kwal. 0070 rent per kg. levend gewicht20 nuchtere kalveren 6—16 per stuk; 900 varkens: vleesohvarkens, wegende 9<i 110 kg. 4415 cent, zware 4214 rent, vette 3942 oent per kg. slacht ge wicht 37 paarden 70—110 per stuk. Uit Dene marken 1G wagons geslachte runderen. ROTTERDAM, 7 Dec. Vee. Ter ver markt werden heden aangevoerd: 791 varkens, 305 vette runderen, 235 vette kal veren, 260 schapen of lammeren. Prijzen per half kg.: koeien 3839, 3733 en 10 24 cent, vette kalveren 6567.5, 52.5—57.5 en 4045 cent, schapen 20—25 cent per stuk 610, varkens 1817. Koeien: handel langzaam, prijzen stug; vette kal veren: handel stug, prijzen matig; scha pen: handel slap, prijzen lager; varken*: handel stroef, prijzen lager. In Zouters bij na geen handel. BOSKOOP, 5 Dcc. Bloemenveiling. Rozen por bos van 10 stuks: Ophelia 30— 60 cent, Golden Ophelia f 0.601.20. Hnd- ley 40—70 cent, Columbia 0.61-1.60, Butterfly 0.80—1.60, Wilh. Hordes 0.50 1.00, Rosalandia 4580 cent, Phoebe 0.611.00, Else Pon I sen 35—60 cent, Flo- rex 1.001.S0, Kilhani f 0.8C1.10, Edith Helen 3.Germunia 60—90 cent, W. E. Chaplin 40—50 cent. Diversen: Chry santen, groofcbloemig J 1.00l.iii), idem tios 12—26 cent. (Nlet-OIIicleel). 458e STAATSI.OTFRIJ Trekking vnn Mnandat 7 - .-inber I9J1. 2c Klas»c. le Lllst. MOOliE PKIJZtN. 15702 5000. 31'39 2000 14298 1500. 1072. 13281. 20826 elk 1000. 1358. 2266 elk /40G 7415. 11002. 17202. 20050 elk f 100 Prijzen van US 23 127 161 242 349 392 471 661 668 085 770 800 865 966 1129 1135 11 S3 1200 1243 1329 1338 1411 1425 .139 1454 1569 1705 1761 1778 1829 2035 2091 2130 2139 2161 2202 2213 2285 2515 2525 2599 2629 2757 2800 2805 2824 2886 2890 2906 2954 2984 2V9| 3018 3030 3080 31.34 3156 3170 3197 3202 3235 3250 32.52 3312 3339 3354 3378 3388 3395 3417 3439 3543 3558 3562 3.591 3082 3702 3767 3810 3821 3886 3905 3923 3980 4088 4136 4214 4248 4260 4374 444.1 4.539 4.571 4575 45<>9 462.1 4625 4605 4760 476.: 4841 4892 5683 5156 5177 5238 5240 5248 5.157 5375 5061 5734 5709 5802 5808 5948 50-19 6131 6180 6193 6195 6212 6237 6240 6371 6400 6492 650? *615 6650 6737 6735 6718 6826 6627 7061 7132 7215 7120 724.5 7270 7.136 7425 7430 7416 7586 7ol4 7677 7696 7726 7839 7910 7912 6005 812.1 8132 8163 8238 82.5.1 8287 8.168 8404 64'9 8462 8480 8304 8757 8774 8814 8815 «951 8950 5996 9005 0GCQ 9012 9026 9059 9076 9144 9177 9374 9389 9488 9499 0*14 0565 9"70 9702 9705 9930 0960 90.54 10011 10014 100.58 10079 10095 10119 10143 1017.1 10236 10275 10381 10314 10361 10488 10553 10554 10666 10675 10867 10943 10950 10967 11034 11073 11108 11141 11 1 16 1115,1 11161 11167 11168 11160 11238 11280 11302 11348 11485 11563 11602 11729 1175? '18.18 11898 1100.6 11900 11925 11960 11065 17039 12045 12066 12110 1221.1 12175 12561 12612 13617 13714 12770 1?'|5 129 1 2 1 3943 1.082 1 2085 13016 1.1075 13109 13144 13155 13197 1324.1 1.1263 133? I 13337 11493 13577 13592 13618 1368,1 1.1705 13766 1.1974 14010 14067 14124 141.19* 14149 14154 14251 14.127 *4329 1 1404 144.15 14467 14587 14595 14609 14660 14679 14683 14684 14701 14775 147*4 14802 14449 150.18 15060 15099 15183 15186 1521 1 15289 15.103 15310 1.5542 15590 15602 1560.6 15617 15645 15649 15668 15767 15847 15920 15942 15972 16«S| 16121 16168 16248 16256 16262 16303 16312 16317 164.17 16459 16=37 165*0 16660 167'7 16810 16861 16678 169.39 16997 1699.8 17008 170.13 17104 17147 17211 17273 172*5 17411 17541 17570 17635 17636 17701 17702 17735 17778 17842 17884 17049 18027 18029 18035 18064 18111 18204 18277 18380 18295 18.149 183.57 18387 18445 I846R 18542 18560 18587 18679 18843 18-876 13890 18911 18952 18964 19012 190.18 1906? 19100 19121 191.17 1rT6 )9|00 19181 1940.5 194,13 10470 19604 19644 19672 19528 19857 19889 1990S 1991.8 19932 19997 200.30 2003.3 20047 20101 20145 20174 20206 20268 203/9 20338 20365 20395 20409 204.12 20519 20656 20753 20859 20886 20073 20992 2173 2664 2929 3153 3295 3132 3751 4057 449.5 466« 5197 5755 6192 6413 682.1 7263 7616 8f(9« 8178 8806 00?.! 9.196 9781 10091 10313 108-11 11126 11205 11710 11959 12271 12850 13114 13391 1389.1 14195 1459.1 14738 15181 15557 15762 16152 16428 16818 17077 17569 17791 18075 18.165 18727 1002R 19261 19800 2002? 1023? 20479

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3