ZATERDAG 5 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 5 Dec. 1931 medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 771.8 te Toulouse. Laagste barometerst.: 728.9 te Röst. Verwachting tot den avond van 6 Dec.: Matige later weer toenemende Weste lijke tot Zuidelijke wind. Half tot zwaar bewolkt., later weer toenemende bewolking Weinig of geen regen, later weer toene mende regenkans. Iets koeler. Het passeeren der diepe depressie werd gevolgd door ,een sterke stijging van den luchtdruk in het Noord-Westen en Wes ten, waardoor het luchtdrukverval in Noordelijke richting van de golf van Bis- caye tot de Noorsche Zee geringer wend en de wind afnam in kracht. Een doel der depressie trok naar Polen en schijnt zich tot een afzonderlijke kern te zullen ont wikkelen. Terwijl de warmte doordrong tot Oostenrijk en Oost-Europa, ligt in de Randstaten nog het gebied van strenge vorst. Vanuit het Noord-Westen en Wes ten zijn koelere luchtmassa's in aantocht, die in Engeland en de Noordzee en tot in Noord-West Frankrijk afkoeling brachten, evenwel zonder gure bujen. Een nieuwe depressie in het Westen maakt evenwel een Lang aanhoudende koud-inval met buiig weer niet waarschijnlijk. Voor den tijd van het jaar blijft het weer zacht. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur om 12 uur hedenmiddag 9,6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS Van Zaterdagnamiddag 4.27 uurtot Zondagmorgen 7.24 uur; Van Zondagna middag 4.26 uur tot Maandagmorgen 7.25 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Zondag 6 December voorm. 11.54 uur en nam 12.10 uur; Maandag 7 December voorm. 12.22 uur en nam. 12.49 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN. Volksbond. Op de bijeenkomst van den R. K. Volksbond, welke Maandagavond om 8 uur in de St. Josephzaal wordt gehou den, zal Kapelaan van Kessel van Bode graven het onderwerp behandelen „Vrij metselarij". De toegang is voor alle R. K. inwoners dezer gemeente vrij. Aanrijding. De autobestuurder A. B. uit Bodegraven reed gisterenmorgen met zijn vrachtauto bij de fabriek van de firma van Dijk op een over den weg rijdende lor rie, waardoor zijn auto werd beschadigd. De bestuurder gaf voor, dat hij niet tijdig genoeg was gewaarschuwd. In de van Mandersloostraat werd gis terenmorgen de 69-jarige mejuffrouw S. door een fietsrijder aangereden, waardoor zij een bloedende verwonding aan het hoofd bekwam. De Noordpool-expeditie van Nobile. Up Woensdag 16 en Donderdag 17 Dec. a.s. zal bovenstaand filmwerk vertoond worden in de St. Josephzaal te Alphen a. d. Rijn. Trok vroeger de beroemde film „De Eeuwige Stilte" (de Zuidpool-expeai- tie) overal volle zalen, ook met deze nieuwe film, de Noordpool-expeditie, is dit tot he den het geval. Een ieder heeft een paar jaar geleden doze expeditie met spanning in de couranten gevolgd. En deze span ning steeg, toen het grootsche luchtschip, de „Italia" was vergaan. Deze spanning be reikte haar hoogtepunt toen er zwakke ra dio-seinen werden opgevangen en geleid door de s.o.s. oproepen do hulpexpedities uittrokken om de overlevenden van de ramp te redden. Welnu, dit alles kan men op 16 en 17 Dec. zelf meemaken. Voor deze filmvertooning is een geheel nieuw scherm vervaardigd van 3 bij 4 M. en bewerkt met alluminium, waardoor de beelden, die ge lijk men van deze film kon verwachten, toch al helder waren, op zijn prachtigst uit komen. De entrée-prijzen zijn slechts 60 «n 30 cents, terwijl voor de kinderen middag voorstellingen a 10 cent plaats vinden. Go bezorgt u zelf 'n mooie avond, ter wijl ge indien ge trouw lezer van onze R. K. Bibliotheek zijt of wordt ge dub bel plezier van uw entreegeld hebt. immers het batig saldo der filmvertooningen wordt besteed voor het aanschaffen van nieuwe boeken in onze Bibliotheek. Welnu thans aan u om dit alles te verwezenlijken. Komt allen! Zegt het voorti Voor ieder toeganke lijk; kaarten verkrijgbaar bij Boekhandel Veltman. Plaatsbespreking Zondag 13 Dec. na de Hoogmis. Daarna tot en met de filmavond bij den heer Veltman. N.B. Volgende week hopen wij een "korte beschrijving van het. filmwerk te geven. Gevonden voorwerpen. Een lederen bal, een kinder-portemonnaie met inhoud, een geldstuk, een belastingplaatje. Onbestelbare brieven. Binnenland. Ta- bakfriek „Oldehove", Leeuwarden J. Traas Baarland. J. Koot, Hazerswoude. Briefkaarten binnenland: Geschwister Brou wer, Wildervank Fara .C. C. Schindelee, Amsterdam. Brieven buitenland.: J. A. Coeduijn, Mar seille. STADSNIEUWS R.K. OUDERSAVOND Door negen samenwerkende vereenigingen bier ter stede wordt evenals voorgaande ja ren wederom een R.K. Oudersavond gehou den op a.s. Woensdagavond kwart over acht in de kleine Stadszaal. Spreker zal zijn de zeereerw. heer Rector van den Burg uit Ber gen. over het onderwerp: „Rijk en arm". Waar het nut dezer Oudersavonden hoe langer hoe meer en beter wordt ingezien is het te voorzien, dat ook deze avond weder om groote belangstelling zal hebben bij onze katholieke ouders; daarom is al op een groo- lere zaal beslag gelegd, opdat ouders, die geen lid zijn van een der organisaties, ge noemd in dit blad, toch deze belangrijke ver gadering kunnen bijwonen. Verblijdend is het, dat negen zoozeer verschillende vereeni- igngen telkenjare elkander vinden voor der gelijke vergaderingen. Mogen de katholieke ouders door een groote opkomst toonen, dat zij achter hunne besturen staan. De toegang is kosteloos; voor bijzonderhe den zie men de advertentie in dit nummer. R.K. COMMISSIE VOOR WERKL00ZEN- ZORG. Extra St. Nicolaas-gave. Vandaag is het St. Nicolaas, feest voor de kleinen, feest voor de grooten; feest voor de rijken, feest voor de armen. Voor deze laatsten in dezen harden tijd van nood en ontbering wel het minst, maar daarom vooral va'.t het toe te juichen, dat de liefdadigheid onder de Katholieken voor hun geloofsgenooten zich zoo ondub belzinnig uit. Er wordt deze dagen door de PTop. club „Dr. Schaepman" hard' gewerkt aan de in zameling van golden. We hopen, dat het re sultaat schitterend zal zijn. Vandaag echter heeft de R. K. Commis sie voor Werklozenzorg voor de werk- loozen een extra gave toegedacht, welke hedenmorogen is'uitgedeeld. Gisteravond waren we met enkele genoo- digden in de gelegenheid een en ander in 't Bondsgebouw in oogenschouw te nemen. Het- bestuur der Commissie had daartoe behalve de persvertegenwoordigers uitge- noodigd den heer WijlrnmnS, directeur van den dienst voor Soc. Zaken en den hoer Oostveen, terwijl van de geestelijkheid be halve door rector Rijnen bel»*10"*- werd getoond door den weleerw. pator Buschman o.f.m., namens den praeses van het klooster san den Haagweg en door ka pelaan v. d. Ven. In een der bovenzalen van het Bondsge bouw werden zij welkom geheeten door den heer H. L. J. Tobé, voorzitter der commis sie voor Werkloozenzorg. Wij behoeven U niet te zeggen, aldus de heer Tobé, dat er groote werkloosheid heerscht. nog minder, dat er door velen in d^zen tijd armoede geleden wort. Ook is het hier de p'aats niet om te spreken over op lossingen, of het schuld vraagstuk van do crisis. ATeen, en dit meet mij van het hart, komt het 'mij voor. dat de oplossing en het schuldvraagstuk n;et zoo ver wegliggen, als menigeen wel denkt. Immers niet alleen wij KathoHekcn lee- ren het groote, ja grootste gebod der naas tenliefde. Dit gebod is gegeven voor alle menschep en hef. komt mii voor. dat indien in Genéve, waar de grootste mannen van alle Staten bijeenkomen het woord naasten liefde als nummer één op het programma stond ener ook naar gehandeld werd, de crisis spoediger opgelost zou zijn dan nu met alle conferenties, verdragen en tenslot tehet egoisme van elke natie. Dit gebod 19 eeuwen geleden gegeven is niet verouderd, maar is ook gemaakt voor onzen iiid en hot komt mij voor, dat. indien Regeerders. Volkeren. Partijen en ieder in dividu afzonderlijk niet naar dit gebod gaat handelen, van een einde van deze crisis geen sprake zal zijn. Onze Commissie heeft zich geplaatst op het standpunt dat alleen naastenliefde :n staat is deze crisis voor onze R. K. Werk- loozen draaglijk te maken. Niet dat wij idealisten zijn en verwachten wonderen le zullen doen, maar hetgeen door ons voor onze menschen wordt gedaan verzekert ons niet alleen de sympathie, maar ook de te vredenheid van allen zonder uitzondering. Vanaf 2 November jj. hebben wij de be schikking gekregen over de groote zaal "an den R. K. Voksbond. Hier kunnen onze werkloozen zich dage'ijks verpoozen; van 9 tot 12 uur en van half twee tot 5 uur ie deze zaal geheel gevuld met tevreden men schen, die daar ontwikkeling en ontspan ning vinden. Des morgens schenken wij koffie, des midags thee. terwijl rooktabak gratis voor het gebruik ter plaatse gereed staat. Om U enkele getallen te noemen: dage lijks ruim 100 koppen koffie en 100 koppen thee en 1 1/2 pond tabak. Thans staan wij aan onze eerste uit- keering van levensmiddelen. Dat ook hier met hoeveelheden gerekend moet worden kunt U nagaan als wij U vertellen, dat aan vleesch, vet en worst ongeveer 1000 pond noodig is. Verder krijgen onze menschen nog koffie, thee, bruine boonen, rijst enz. De hoeveelheid, welke aan eiken werklooze verstrekt wordt, is afhankelijk van de grootte van het gezin en het gezinsinko men. Blijven onze inkomsten vloeien, zooals wij hopen, en wij hebben hier een groot vertrouwen op, gezien de medewerking wel ke wij uit alle kringen der Katholieken mo gen ontvangen, dan zullen deze uitkeerin- gen op geregelde tijden plaats vinden. Of wij geen zorgen hebben? Ja. de zaak groeit ons boven het hoofd. Niet het werk, maar het aantal werkloozen. Wel hebben wij de groote zaal van den Volksbond voor ontspanning, maar deze zaal is thans reeds te klein en waar moeten wij onze men schen dan laten Bij onze ontwikkelingsavonden, welke geregeld gehouden worden, kunnen de be- zoekers bijna geen plaats meer bekomen, terwijl iederen dag menschen teleurgesteld moeten worden, daar geen plaats genoeg is in het ontspanningslokaal. Maar wij hopen, dat ook hiervoor een oplossing zal komen, want het op straat loopen van onze menschen brengt bezwa ren mede, welke niet nader omschreven behoeven te worden. Hierna verzocht ispr. de aanwezigen een kijkje te nemen in de benedenzaal, waar 1 de voorraad artikelen was opgeslagen. Deze bestonden uit: 155 ponclen spek, 110 ponden vleesch, 155 ponden vet, 25 maal 1 1/2 pond spek, 25 maal l 1/2 pond vet, 7 maal 1 1/2 pond vleesch, 16 maal 1 K.G. j vleesch, 16 maal 1 K.G. spek, 16 maal 1 K.G. vet. 250 maal 1 pond rookworst, 250 Imaal 1 K.G. bruine boonen, 25 maal 1 K.G. rijst. 250 maal 1/2 pond koffie, 250 maal 1 ons thee. De heer Wijkmans. directeur van den I Dienst voor Soc. Zaken, uitte in enkele i woorden zijn bewondering voor het werk door de B.-K. Commissie verricht en zeide zoo gefrappeerd te zijn door de gevolede werkwijze, dat hij een maandelijksclie bij dra ce toezegde, j Hiermede was de bijeenkomst ten einde en vandaag had, zooals wij hierboven reeds zeiden, de uitkeering plaats. Niet minder I dan 247 personen, gehuwden of kostwin ners, namen aan deze uitkeering deel, ter- I wijl 34 vrijgezellen een bon ontvingen voor iigaren of sigaretten. Voorstellen enz. voor de begrooting. De lawine van voorstellen enz. der S. D. A. P. voor de a.s. begrooting is weer los gebroken. 't Zijn voor het meerendecl oude bekenden. Plaatsruimte verhindert ons, vandaag deze voorstellen op te nemen. 40-jarig jubileum. Op 12 Dec. a.s. viert de heer Pardon zijn 40-jarig jubilé in dienst der fa. Beutj», uc- kenfabukant aan uo Kaïserstraut. Zilveren jubileum. Hoden herdenkt de heer W. Bonte, bc- drijisciief bij de firma M.' den Us en Zn. al hier, zijn znveren jubi.cum. De heer Bouto weid heuenniorgen met zijn eclitgenoote por aubp van huis gehatfld en ten .kanture uer firma door een uer fir manten toegesproken, die hem een gouden horloge met inscriptie en een gouden vul potlood overhandigde. Hierna werd het woord geveerd door den boekhouder, die namens het geheele personeel don jubilaris eon ameublement en eèn bloémenmand aanbood. De heer Bonte dankte in Hartelijke woor den voor de gelukwenschon en geschenken, waarna de ccrewijn werd rondgediend. Hoog er Onderwijs. Bij beschikking vau den Minister van Onuerwijs, Kunsten en Wetenschappen is met ingang van 1 Januari 1932 beiioeuid tot conservator bij de heelkunde aan de Rijks universiteit alhier dr. W. F. Öuermondt. Handelsregister K. v. K. Opheffing. 1632. C. P. de Groot, Lei den, Mandenmakersteeg 11, bestelhuis. In de gisteravond gehouden maandelijk sclie vergadering van de Maatschappij dm' Nederlandsehe Letterkunde heeft dr. W. E. van Wijk uit Rotterdam een lezing gehou den over: Het leerdicht „De massa, corn- poti" van Alexander Dolensis. t Met ingang van 1 Januari a.s. is de ad junct-inspecteur van politie G. H. v. d. Ham door den burgemeester bevorderd tot in specteur. BIOSCOPEN. City Gisteravond werd het City-theater aan de Haarlemmerstraat, na langen tijd gesloten te zijn geweest, voor het publiek opnieuw open- I gesteld. Het theater is in andere handen over- gegaan. Het wordt *iu geëxploiteerd door de directie van het Centraal Theater in Den Haag. De voorbijgangers hebben reeds kun nen constateeren hoe het gebouw van buiten opnieuw in de verf is gezet. Gisteravond bleek, dat ook het inwendige onder schil- 1 dershanden is geweest, zoodat het aanzicht van de zaal er op verbeterd is. He programma opende met een actueel ïournaal van de Orionfabr., terwijl Abe Ly- irian en zijn orchest hierna eenige Amerikaan- sche schlagers ten gehoore brachten. In de film voor de pauze de Honky-Tonk- club geheeten, speelt de bekende Sophie J Tucker de hoofdrol. Het is een verhaal van raoeder en dochter, die, hoewel re van elkaar I houden, elkaar toch verdriet aandoen. Alles komt echter op zijn pootjes terecht en tus- tchen de bedrijven door weet Sophie Tucker i van de gelegenheid gebruik te maken eenige van haar bekende liedjes te zingen. I Na de pauze verschijnt Monte Blue in „De I man met het dubbele gelaat' op het wite I doek. Deze film speelt in de zoogenaamde I onderwereld. Hiervan krijgen we gelukkig niet veel te zien. Het voornaamste gegeven i van deze speelfilm is. boe Monte Blue als Joe Daley trouwt met een cabaret-girl Sadie Ro gers (Betty Compson). Hij wil zijn vroeger le ven vaarwel zeggen. Dit is niet naar den zia I van Sadie. De verwikkelingen, die hieruit ontstaan, bezorgen Joe Daley, die eerst, een afschuwelijk gezicht had „de Aap" noem den zijn makkers hem een geheel nieuw gelaal! Hoe dit gebeurde? Gaat u zei! eens zien! Onmogelijk is dit niet in Amerika, waar de „plastische chirurgie" al heel wat sterkere staaltjes heeft uitgehaald! Tenslotte wenschen wij de directie van City-theater veel succes toe in dit seizoen en indien zij haar programma-keuze op de 1 juiste wijze weet te bepalen, gelooven wij, dat het succes verzekerd zal zijn! Trianon. Na een „vreeselijke" film van Jules Verne, een film, die zoo mogelijk nog sterker dan in Jules Verne s werk een product is van een zeer stoutmoedige fantasie en die gedeeltelijk speelt op een geheimzinnig eiland, gedeelte lijk in de diepzeeën van den Oceaan, gaat als hoofdfilm „Ich heirate meinen Mann". Deze Duitsche klucht is echter wat al te „lus tig" zoodat wij dezen keer het programma geen goedkeuring kunnen meegeven. Luxor. De hoofdfilm in het Luxor Theater „De klokkenluider van de Notre Dame" is geen nieuwe film. Lon Charry vervult er de hoofd rol in. De film werd enkele jaren geleden reeds als stomme film gebracht, terwijl zij thans van geluid voorzien is. We hooren thans de klokken van de Notre-Dame haar klanken mengen met het straatrumoer van te hoop loopende, krijschende bedelaars en met het hoofdge'trappel der civiele garde. De film blijft als vroeger boeien van begin tot eind. We zien er weer den onvergetelij- ken iilmartist Lon Chaney in een van zijn vele moeilijke creaties, die verbluft en ver wonderd doen staan onder zooveel speel- techniek. De inhoud van deze grootsche film beweegt zich om het leven van Quasimodo, den ge bochelden, half-bllnden en dooven mismaakte, die in 1842 klokkenluider was van de Parij- sche Kathedraal, de verrukkelijk-schoone No tre-Dame de Paris. Hij geniet er de bescher ming van den edelen Aarts-deken, Dom Claude, doelf diens slechte en eerzuchtige broeder Jehan haalt Quasimodo over een mooi, jong meisje, Esmeralda genaamd, te ontvoeren, dat het pleegkind is van Clopin, den koning der Parijsche bedelaars. Het volk wordt op wreede wijze onderdrukt door ko ning Lodewijk den Elfden en Clopin zet het gepeupel tot oproer aan. Jehan heelt reeds langen tijd zijn zinnen op Esmeralda gezet, doch het kuische meisje, dat met dansen haar brood verdient, heeft hem hooghartig afge wezen. Het gelukt Quasimodo echter niet zijn plan om Esmeralda voor Jehan te schaken, te volvoeren. Een jong kapitein der Koninklijke Garde, Phoebus de Chiteaupers. redt haar en neemt haar mee. Jehan is de geliefden gevolgd en in zijn dierlijken hartstocht steekt hij Phoebus een dolk in den rug. Het meisje heeft hem echter den stoot zien toebrengen. Zij wordt nu door j den onverlaat ervan beschuldigd den kapitein te. hebben willen vermoorden en de recht bank, die haar in de folterkamer tot een be kentenis gedwongen heeft, veroordeelt haar den volgenden dag te worden opgehangen. Tevergeefs tracht Jehan haar over te halen niet hem te vluchten. Hij deelt haar mede, dat Phoebus dpod is en zij weet niet, dat hij saar voorliegt. Het is Quasimodo die haar van het schavot redt en in de kathedraal is zij thans veilig. Phoebus vindt haar daar en omarmt haar. Quasimodo gooit Jehan van den tortn, waar na ook hij den dood vindt. Voor volwassenen. Casino. „Goede wijn behoeft geen kransDit spreekwoord mogen we toepassen op de film: „De citadel van Warschau die deze week in Casino gedraaid wordt. In de citadel van Warschau vinden we den student van Boris Gorski, Pool van geboorte en verdediger van de rechtvaardige Pools- sche zaak legen de Russen, de gehate ver drukkers der arme Polan. Hij is veroordeeld tot dwangarbeid in Siberië, maar wordt tot zijn verbazing begenadigd en op vrije voeten gesteld. Dit is evenwel een Irug van de Rus sische regeering om spoediger op 't spoor te komen van de centrale der Poolsche propa ganda, want Vera Proskaja, danseres van beroep en spionne van de Russische geheime politie, moet hem voortdurend nagaan. Vera vindt Boris evenwel zóó sympathiek, dat te hem niet kan verraden en hem, als hij val- schelijk beschuldigd wordt van hoogverraad, zelfs redt van de doodstraf, waartoe hij met Sonja Lasotzki, eveneens een Poolsche, was eroordeled. Het is een sterke speelfilm van uitmunten de kwaliteit. Geen wonder, dat het publiek de opeenvolgende scènes met de grootste aandacht volgde. Het voorprogramma is mede bezienswaar dig en bevat een paar leuke kluchten. Aanbevolen voor volwassenen. Een verslag van „Sursum Corda" plaat sen wij Maandag, g ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Godgeleerdheid de heer P. J. van Leeuwen (Winschoten); doctoraal-examen rechtsgeleerdheid de heeren M. H. van Slooten (don Haag) en J. J. Bergansius (Scheveningen); doctoraal-examen ind. recht de heer B. Doeve (den Haag); Econ. doctoraal-examen indologie de heer F. J. W. H. Sandbergen (den Haag). De heer Th. J. G. Locher, geb. tc Waspik, promoveerde heden alhier tot doctor in de letteren en wijsbegeerte, cum laude. LAATSTE BERICHTEN AANRIJDING MET D00DELIJK GEVOLG. Gistéravond is op den Rijksstraatweg te Sittard vrouw V., moeder van drie kinde ren, door de auto van den heer W. aanpe- reden. De vrouw liep op het rijwielpad. De j chauffeur van de auto schijnt verblind te Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Herbert, t. van F. Smit en H. Polman. Johannes, z. van J. Ba velaar en W. Schouten. Petronella Johanna, d. van A. Zweiatra en E. M. van Ham. Cor nelia Lam bertha Maria, d. van H. Ruijten- bcek en M. J. Simons. Jakob, z. van J. de Waard en A. Schililenga, Uverleden: E. J. Bonte-Scheffer, vr. 80 j. BIQSC0PEN. Volwassenen. Volwassenen Volwassenen. Casino: City: Luxor: Trianon: Afgekeurd. In verband hiermede werd zijn echtgenootc gearresteerd en d<y>r de po it ie ondervraagd Do sectie, op het lijk van den man verricht heeft uitgewezen, dat hij aan verstikking is overleden. De politic heeft dc vrouw weder in vrij heid gesteld. TELEGRAMMEN Dynarrietaanslag op een vacantie-oord. WALDECK 5 Deo. (V.D.) In den afge- loopen nacht op het va. oan tie-oord Wie- gand te Waldeck e-un dynamiat-aanslag ge pleegd. De eigenaar van het huis werd door rondvliegende scherven ernstig: aan het hoofd gewond. In het huis werd groove schade aangericht. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 5 Dec. Eierenveiling.-Aan voer 9131 stuks; kipeieren 77.50, kui keneieren 3.90 5.10," eendeneieren ƒ3.75 4.50. per 10o' stuks. Handel matig. Boter. Prima fnbrieksboler (con trole) 1.20, prima boerenboter f 1.06 1.15, goede boerenboter 0.95 1.00, per K.G. Aangevoerd: 1 6, 43 8, 15/10 vaten, wegerde 1035 K.G. Handel flauw. 30 Nov. 5 Dec. Turf. Lange turf 7.00—8.00, per 1000. Geen aanvoer. 4 Dcc. Groentenveiling. Andijvie 0.90—2.50, bloemkool I 5.10—12.40, idem II 1.804.80, roode kool 1.90 1.00, savoye kool 2.20—5.00, groene kool 1.8o3.00, pie terselie 0.00—1.80, prei 1.40—3.00, kropsla 1,504.00, selderie 1.50—4.20, knolselderie 2.001.00, wortelen 4.10—7.00, per 100 stuks; gek. kroten 7.0010, witloof 10.00 —15.00, boerenkool 3.00—6.00. uien 1.00— 6.00, wortelen 1.00—5.00. spruiten I 5.00— 12.00, idem II 1.00-6.00, per 100 K.G. ZEVENHOVEN, l Dcc. Eierenveiling. Aanvoer 1967 stuks. Prijxo.i: kippeneieren G.OO—7.30. kuikeneieren f 4.00—5,60, en eendeneieren 4.505.00 per 100 stuks: boter 17—48 cent per pond; appelen 1.50 per 30 kg., kippen 0.85 1.00 per stuk. BOSKOOP, 1 Dcc. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 50 70 cent, Golden Ophelia 0.601.00, Dud ley 0.60120, Claudius Pernet 0.60— 1.10, Columbia 0.70—1.20, Buttcifly 0.70 1.20, Willi. Korde* f 0.60—1.10, RoaaUn- dia 50DO cent, Phoebe O.fiO1.00, K. G. Hill 40-70 cent, "Edith Helen 2.00—2.70, Aug. Noack 00 cent. Else Poulsen 0.70 1.00, W. O. Chaplin 51 cent, Paul Gram- pel 3070 cent, Gerniania 0.60—1.00, Florex 0.701.50, Killwun 0.701.50. Diversen: Chrysanten, grootbloeniig 1.60 —2.10, idem tros 16—36 cent. Asparagus 610 cent. Clematis Pr. Hendrik 1.80— 1.00, Fieesia 17 cent, Cyclamen in pot 22 31 cent per stuk. ALPHEN AAN DEN RIJN, 4 Decem ber. Groentenveiling. Spruit kool I 5.00—5.50, idem II 2.00—3.00, uien 4.50, Brussel sch witloof 82*00, por 100 K*G.; prei 2.00, peen 10.00, boerenkool 2.00 3.00, andijvie 1.00—1.80, per 100 bos; krop sla I 3.00—4.50, diem II 2.00, per 100 st. Eieren. Aanvoer 3180 stuks; kip eieren 5.507.50, eendeneieren 3.00 -1.00, kuikeneieren 3.50—4.00, per 100 stuk». KATWIJK A. D. RIJN. I Devember. Vei.ing Tuinbouwvereeniging. Bloemkool le soort per 100 f 1.90- f 4.10; Pien per 100 'Kg. f 3.90—f 4.30; Gele kool per 100 f 2.20— f 2.50; Peen per 100 Kg. f 2—f 5. Aanvoer 3000 B'oemkool; 2800 Kg. uien; 1200 Gele kool2900 Kg. peen. R0EL0FARENDSVEEN. 4 Dec. Groen tenveiling. Sla f 0.10 f 5.70 per 100 krop; Andijvie t ct. per K.G.; Tomaten A. f 1-00 f 5.80; B. f 1.00—f 9.04); C. f 1.00—f 1.70; C.C. f 1.00 per 100 pond. AARLANDERVEEN, l Dcc. Vrije Vei ling. Aangevoerd 1204 eieren. Kippeneie ren 5.40—7.30. Eendeneieren 4.00—4.30 per 100 stuks. Kaas 27—36 oent per pond, Boter 60—65 cent per pond. zijn door de lichten van mende auto. tegemoetko- 0NDER VERDACHTE OMSTANDIG HEDEN OVERLEDEN. Te Geleen is gisteren de 74-jarige M. on- 1 der verdachte omstandigheden overleden. WlÖbELNuTKERINGKN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 57.60 Londen 8.25 New Vork 2.48U4 Parijs 9.72 Brussel 34 50 Zwitserland 48.221/2 Milaan -I2.571/J Madrid 20.70 Uslo 45.25 Kopenhagen 45.50 Stockholm 45.75 Weenen 84.50 Praag 7.84' Boedapest

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3