DE AFGELOOPEN WEEK IN HET BUITENLAND ZATERDAG 5 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 1" Gandhi naar huis. Gandhi, de kaalgeschoren en tandelooze Indische lei der, en de Britsche premier MacDonald hebben elkaar de hand geschud. De Ronde Tafelconferentie, de tweede van haar soort, is ten einde en de donkerkleurige Oosterlingen kunnen de mistige straten van het wintersche Londen weer den rug toekeeren, om terug te reizen naar hun zonneland. Ook Gandhi zal in zijn primi tief gewaad den terugreis aanvaarden. De oude heer wenscht evenwel niet direct op de boot te gaan, doch maakt een kleine „Seitensprung" naar Parijs en GenèVe. Groot gelijk, niet waar, als je toch in de buurt bent. Kan Gandhi nu naar zijn Indiërs terug- keeren met het blijde bericht van behaalde eucce-ssen Is de Ronde Tafelconferentie mislukt Als men de afscheidswoorden van Mac Donald hoort, zou men zeggen, dat de con ferentie schitterend gelukt was en dat er geen vuiltje aan de lucht was. Het is er mee als met de conferenties, welke de mi nisters van verschillende mogendheden te genwoordig zoo vaak met elkaar houden en waarvan het stereotiep verluidt, dat de gevoerde besprekingen van de grootste waarde zijn gebleken tot goed begrip van het standpunt der betrokken regeeringen. in dit opzicht is deze Ronde Tafelconfe rentie ook van veel belang geweest. Nu weet men tenminste, dat de betreurens waardig oneemgheid tusschen de Hindoes en de Mohammedanen ook thans nog voort duurt en dat de klove niet zoo gemakkelijk is te overbruggen. Derhalve zal men zeggen: dus is de con ferentie mislukt. Ja, maar toch niet ge heel; men is niet met booze gezichten uit elkander gegaan, doch een commissie is ingesteld, om het bereikte nader uit te werken, terwijl zoowel de Indiërs als de Engelsehen zullen blijven streven naar de verwezenlijking van het ideaal: volledig zelf-bestuur voor Indië. Het heeft niet aan de EngeLschen gele gen, dat er niet meer bereikt is, doch de oneeingneid tusschen de Indiërs onder ling was de oorzaak. Zoodoende is er voor een hervatting der actie van burgerlijke on gehoorzaamheid. eigenlijk geen reden, maarzullen alle Indiërs daarover ook zoo denken. Mahatma Gandhi koestert een vage vrees, zooals hij zelf zegt, en hij voor ziet moeilijkheden. Zijn weg ligt allesbe halve klaar voor hem. Tarieven. Het is in dezen tijd geen genoegen, om onvervalsoht vrijhandelaar te zijn. Aan alle kanten komt de vloedgolf van protectionisme aanrollen en als wij, die tot het laatst toe pal hebben gestaan in ons vrijhandelsprinciep, er met spoedig bij zijn, om een afweer-muur op te trekken, spoelt ons vrijhandels-eilandje zóó radi caal weg, dat er niets meer van overblijft. Waar dat heen moet, weet ook niemand. Het is gemakkelijker tolmuren op te trek ken dan ze af te breken. Men spreekt wel van de mogelijkheid van tol-unies (zooals tusschen Duitschland, Oostenrijk en Hon garije en tusschen Nederland en België) maar veel kans op verwezenlijking is er vooralsnog niet. Men beijvert zich integen deel om zoo scherp mogelijk represaille maatregelen te treffen, in de hoop uit deze dreigementen munt te slaan bij eventueele onderhandelingen. Wie zelf geen conces sies heeft te doen, heeft weinig kans om concessies te krijgen. Ook Nederland zal tot invoerbeperking overgaan in den vorm van contingenteering, wat louter te be schouwen is als een defensieve maatregel. De „Maasbode" ziet in het systeem van contingenteering, dat ook elders veelvuh dig wordt toegepast, een overgangsperiode naar het bereiken van tol-unies. Laten wij hopen, dat wij er zóó komen. Ontwapening? Onze lezers heb ben kennis genomen van het fraaie ver loop der Parijsche bijeenkomst tot moreele voorbereiding van de ontwapeningsconfe rentie. Nog een paar van deze „voorberei dingen" en de ontwapeningsconferentie is bij voorbaat te beschouwen als een dood geboren kindje. Het is trouwens de vraag of de ontwape ningsconferentie toch al niet tot een mis lukking gedoemd zal zijn. De redacteur-buitenland van het Parij sche „Journal" trekt een vergelijking tus schen het werk van den Volkenbond tot bij legging van het Chineesch-Japansch con flict en de werkzaamheden der komende Ontwapeningsconferentie. Wanneer de Volkenbond reeds verscheidene weken noodig heeft om een commissie van onder zoek in te stellen (waarover men het nog altijd niet eens is), kan men zich ongeveer een beeld vormen van de moeilijkheden, die een nauwkeurig onderzoek van den stand der bewapening van alle landen met zich mee zal brengen. Naar aanleiding van de Japansehe verklaring, volgens wel ke Japan zijn bewapening met het oog op den toestand in China en het bolsjewistisch gevaar onmogelijk verder kan verminderen, schrijft het blad, dat deze verklaring groo teren aandacht verdient, omdat zij zeer nauw aansluit bij de beginselen van het Fransche ontwapeningsmemorandum. In deze omstandigheden is het in het geheel niet wenschelijk, een half dozijn Engel- sche ministers lastig te vallen door hen naar Genève te laten komen, vooral niet in een tijd, waarin zuinigheid is geboden, schrijft het blad. Met andere woorden: laten de heeren maar thuis blijven, want het wordt toch niets en 't is zonde voor de centen. M a n d. s j o e r ij e. Het gebeurde in Mandsjoerije zou inderdaad in staat zijn, om iemand het laatste restje moed in het welslagen der Ontwapeningsconferentie te ontnemen. Wij wezen verleden week op de halsstar rige houding van Japan en ziet, de feiten, die er vlak op volgden, rekenen aB die er vlak op volgden, schenen ons in het ongelijk te stellen. Want Maandag luid den de berichten zóó optimistisch, dat het scheen, alsof Lot aller verrassing het einde van het conflict in het zicht zou komen. Er werd echter te vroeg gejuicht, want al spoedig bleek, dat Japan wel wilde ont ruimen, maarEn die „maar" was zóó groot, dat alle optimisme als met toover- slag verzonk. Ieder oogenblik moeten weer nieuwe Ja pansehe belangen beveiligd worden tegen beweerde Chineesche aanvallen en dan ruk ken de Japansehe troepen maar weer op. Tsjit-sihar zou ontruimd worden, maar ach teraf beschouwd vonden de Japanners het toch te gevaarlijk en derhalve blijft de stad voorloopig maar bezet. Men weet eenvoudig niet meer, wat men aan Japan heeft. De Japansehe regeering belooft plechtig alle mogelijke tegemoet koming, maar de Japansehe generaals gaan onder allerlei voorwendsels rustig hun gang. Het blijft rekken en traineeren en de neutrale commissie van onderzoek, waartoe is besloten, is nog lang niet klaar. BROEDERS-CONGREGATIE O.L.VROUW VAN VII SMARTEN NOVICIAAT JUVENAAT VOORHOUT MISSIE IN CHINA Opleiding vanaf 12 jaar voor jongens die neiging gevoelen om Broeder te worden in verschillende ambachten bij het Lager On derwijs en Nijverheidsonderwijs. Kost- en leergeld nader overeen te komen. Prospectus wordt gratis op aanvrage toe gezonden. SPORT UIT HET KATHOLIEKE KAMP OVERZICHT. We zitten nu in den St. Nicolaastijd en de goede Sint kan nu op den voetbaldag zelf zijn presentjes en verrassingen uitdee- len. 't Is overigens een merkwaardig feit, dat er op dezen voetbal-Zondag meer dan ooit verrassende uitslagen vallen. Zou het ook nu were zoo zijn? Zouden we ook nu weer nederlagen van de sterkeren, over winning van de zwakkeren mogen verwach ten? In de eerste klasse E. blijft TYBB voor loopig ongestoord aan den kop gaan, want de puntenvoorsprong der Haarlemmers is zoodanig, dat zij nog geen gevaar loopen. Misschien is het een gelukkig feit voor de leiders, dat him wedstrijd voor morgen te gen Graaf Willem is uitgesteld. DHL kan zich op de tweede plaats hand haven nu GDA reeds enkele malen blijk heeft gegeven niet onverslaanbaar te zijn, ook al werd j.l. Zondag van Leonidas ge wonnen. Leonidas bezet thans de derde plaats en zal het tegen DONK vermoedelijk niet zoo zwaar krijgen, dat een overwinning niet het gevolg zal zijn. SJC ontvangt thuis Spartaan De Noord- wijkers hebben twee wedstrijden minder ge speeld dan de Rotterdammers. Deze twee meerdere wedstrijden zijn door Soartanen gewonnen, zoodat het aantal ver'iespunten tusschen beide clubs even groot is. Aan SJC de taak om de balans in haar voor- oeel te doen overslaan. HBC tenslotte gaat op bezoek bij DEM en zal wel zoo verstandig zijn beide punten uit Beverwijk mede te brengen. In de tweede klasse O. gaat spannen. De clubs blijken in kracht niet veel voor elkaar onder te doen. Leiden gant morgen op bezoek bij Graaf Floris, welke club twee wedstrijden meer soeelde en ook twee meer verloor. De Leids-he roodzwarten beschikken dit seizoen over geen slecht elf bal, mits er meer verband koine en de binnenspelers hun taak gaan begrijpen. Indien dit geschiedt geven we den Leidenaars ook wel een kansje tegen Graaf Floris, maar dan bedenke men voor alles dat er homogeniteit in de ploeg moet zitten, dat men e'kander's tekortkomingen moet aanvullen en verbeteren. Blauw Zwart krijgt bezoek van Lisse. Ge zien de resultaten van beide clubs j.l. Zon dag, gelooven we, dat de gasten de punten wel zullen veroveren. Te ijlingen gaat op bezoek bij Wilhelmus. De Sassenheimers vallen ons na het goede begin eenigszins tegen. Dat goede begin doelt voornamelijk op den wedstrijd tegen Wilhelmus op 27 September j.l. De papie ren van beide clubs zijn sindsdien wel ver anderd. Wilhelmus komt thans aan den kop der afdeeling na Excelsior en Lisse, terwijl Teijlingen de viifafo pLaJs bezet. Aldus be zien mogen we wel oen zege voor de Voor- burgsche club, voorspollen. Lenig en snel krijgt P.F.C. op bezoek. Een verdeeling der punten lijkt ons hier niet onmogelijk. R. K. FEDERATIE. R. K. Sportvereeniging „Leiden". A.s. Zondag zal Leiden I de gast zijn van Graaf Floris Y te Den Haag, als ten minste het weer het programma niet in de war stuurt. Na het gelijk spel tegen Lisse I kun nen we zeggen, dat Leiden een redelijke kans heeft om te- winnen. Maar jongens, dan moet er ook gespeeld worden als 1.1. Zondag. Ook zal midvoor F. Goddijn Zon dag weer van <le partij zijn. Ook dat is een voordeel, die de kans op succes nog ver meerdert. Vertrek per bus vanaf Pieters kerkhof te 12.45 uur; allen op tijd en denkt om de wandelstokken!!! Supporters kunnen mede k 1.per persoon. Leiden II krijgt O. V. V. I thuis. Ook voor ons tweede hebben wij goede voor uitzichten, daar de wijziging, vorige week in het elftal gebracht, al een goed spel gaf. Dus jongens doorzetten en sportief hoor!! Aanvang wedstrijd 2 uur. Leiden III gaat naar St. Bernardus II te Hazerswoude. Resultaat niets van te zeggen, daar het hier twee elftallen be treft, die gelijk opgaan in sterkte. Alle tweede elftalspelers zullen alles op alles zetten om te winnen. Aanvang wedstrijd 2 uur, vertrek Korevaarstraat 12.45 uur per fiets. Onze junioren gaan naar Roelofarends- veen om de D. O. S.-junioren te ontmoe ten. Een zware wedstrijd voor de onzen. Jongerts flink aanpakken en maakt wat er van te maken is. In ieder geval beter dan vorige week. R. K. Sportvereeniging „Teijlingen". A.s. Zondag is de reis van het eerste elf tal naar Voorburg, alwaar Wilhelmus de tegenpartij zal zijn. Was de thuiswedstrijd een flinke overwinning, Zondag zal de uitslag wel anders zijn, daar eenigen niet mede kunnen spelen. Doch, laten de in vallers hun best doen dan zal het zeker een flinke wedstrijd worden. Vertrek per bus om 12.30 uur vanaf K. S. A.l Teijlingen II krijgt Blauw Zwart II op bezoek om 2 uur. Of de uitslag weer zal zijn als vorigen Zondag betwijfelen wij, of er zouden weer vijf invallers moeten zijn!? Om 12.30 uur spelen de junioren tegen Lisse I op Sporfchof, dit kan een overwin ning worden voor Lisse! Het derde elftal heeft een vrijen Zon dag! Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klass eA. RKONSVolhardingMarsanaValken burg; HeliosSitt. Boys; Chèvremont RKYVL; Caesar—WH* Eerste klasse B. MuloVenlo; RKTVV—Wilhelmina Geel ZwartDEV; GennepBrabantia; Venlosche Boys—SVB; UnionKolping. Eerste klasse C. AltiorVDZSDOUC-De Zweef; s- Heerenberg—Grol; XEO—Quick; Dene kampZwolle. Eerste klasse D. VVZEMM; H MS-Sant poort; VIC— PVC; de MeerLimvio. Eerste klasse E. SJCSpartaan; DEM—HBC; GDA— DIIL; Leonidas DONK. Tweede klasse O. Blauw ZwartLisse; Graaf Floris Lei don; Lenig en SnelPFC; Wilhelmus Teylingen. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereen. „St. Bernardus" Voor a.s. Zondag is een volledig wed- strijdpr'ogramnia vastgesteld. Het luidt als volgt: Het eerste elftal moet een bezoek gaan brengen te Voorschoten, alwaar het te 2 uur ten strijde moet trekken tegen V. V. L. I. Eerste elftallers, als allen volledig opkomen, kan deze wedstrijd toch zeker gewonnen worden. Het tweede speelt eveneens te 2 uur en wel op eigen terrein. Hier komt Leiden III te gast. Ook dit elftal zal misschien de puntjes wel weten thuis te houden, maar jongens denkt er niet te licht over, daar de Leidenaars zeker de puntjes niet cadeau zullen geven. Het derde moet te 12 uur een bezoek gaan brengen te Alphen aan den Rijn, al waar zij zullen moeten strijden tegen Al- phensohe Boys III. Als dit elftal het er met gelijk spel afbrengt dan kunnen wij tevreden zijn. Het vierde elftal ontvangt te 12 uur be zoek van de Rood-Wit Duivels I uit Lei den. Dit zal zeker een overwinning wor den der Duivels, daar zij met kampioens illusies rond loopen, maar jongens zorgt er voor, dat deze overwinning voor hen zoo klein mogelijk moge zijn. De junieren moeten een bezoek gaan brengen te Voorschoten, alwaar zij uit moeten komen tegen V. V. L. I (Jun.). Deze wedstrijd begint te 12.30 uur; het vertrok is vastgesteld op uiterlijk 11.15 uur per fiets. R. K. Sportvereeniging A. S. C. Zoeterwoude (Dorp). Het eerste elftal speelt morgen tegen S. M. C. I. De uitwedstrijd werd door ons eerste verloren. Het zal dan ook thuis niet gemakkelijk vallen om te winnen. Toch kan er wel 'n behoorlijk resultaat bereikt wor den, als allen opkomen en spelen voor wat ze waard zijn. We verwachten dan ook een mooien wedstrijd en raden alle Zoetonvoudsche voetballiefhebbers aan een kijkje te komen nemen. De Junioren spelen uit tegen R. W. D. II. Afrit vanaf 't Patronaat kwart voor een. Junioren dit is de sterkste tegen stander uit jullie afdeeling. Daarom, komt allen op en jullie winnen ook dezen wed strijd. Het R. W. D.-terroin is gelegen aan de Maaldrift. Beide wedstrijden beginnen om twee R. K. Sportvereen. „Alph. Boys". Zondag komen alle elftallen in het veld. Het eerste elftal gaat te Noordwijk op vi site bij S. J. C. III, een voor ons onbe kende tegenstander. Afwachten is dus do boodschap. Het tweede elftal speelt thuis tegen S. J. C. IV. 't Is zaak, dat thans de 2e elf tallers zich herstellen, willen zij weder de bovenste plaats bezetten. A. B. III moet thuis kampen tegen V. V. B. III. Als dc thuisclub flink aanpakt, kan er gewonnen worden. Do Junioren moeten te 12.30 uur te Stompwijk spelen tegen de dito's van S. N. A. We gelooven niet aan pen Alphcn- sche overwinning of willen jullie ons ver rassen? R. K. Sportvereeniging 0. V. V. Morgen zijn allo elftallen weer in actie. Het eerste gaat naar de Maaldrift om Leiden II te bekampen. Als r'lcn hun best doen, kan er zeker een gelijk spel be haald worden. Het tweede elftal gnat naar Warmond om zijn sterkte te nmten tegen S. M. C. III. Een nog onbekende tegenstander. Als allen spelen voor wat ze waard zijn, zien we den uitslag niet zoo somber tegemoet. De junioren tenslotte ontvangen de dito's van S. J. C. Na do door hen be haalde successen mogen we verwachten, dat ze minstens éón, misschien wel beide punten thuis houden. R. K. Sportvereeniging S. M. C. Indien de regen a.s. Zondag niet als spelbreker optreedt, speelt het eerste elf tal weer een uitwedstrijd, thans tegen A. .S. C. te Zoeterwoude. Mocht S. M. C'. thuis winnen in een makkelijken wedstrijd, toch is onderschatting van A. S. C. zeer ge vaarlijk en moet er wel degelijk gewerkt worden om de puntjes mee naar huis te nemen. Wc rekenen op een behoorlijk re- sul taa t. Aanvang 2 uur, gezamenlijk vertrek 12.45 van de Baan. Hot 2e heeft een onverwachte vrijen dag. Het 3e elftal speell thuis te 2 uur teien O. V. V. II, terwijl het le junioren-elftal eveneens thuis speelt tegen Meerburg I. Deze wedstrijd begint te 12.30 uur. De jongste junioren gaan naar Meer burg II. Het vertrek is vastgesteld op 11.15 van de Baan. FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit het Engelsch van HAEDON HILL. 22) Hoe krijgen je gasten licht en lucht? vroeg hij den visscher na een nauwkeu rige inspectie. Wanneer de strop al boven je hoofd hangt denk je niet zoo erg aan licht en lucht, lachte de visscher. Ze kunnen net zooveel kaarsen krijgen, als ze kun nen betalen en ze moeten maar genoegen nemen met de frissche lucht, die ik door het luik laat komen, wanneer ik hun des avonds eten brengn. Voor mijn eigen vei ligheid was ik genoodzaakt ze als gevan genen te behandelen, ziet u. Ik kon ze geen gebruik laten maken van de touw ladder en het luik. Vroeg of laat zouden ze door een voorbijvarende schuit zijn op gemerkt als ze boven kwamen. Als ik weg ging trok ik de ladder altijd op en sloot het luik. Komen nooit anders visschers of men- schen uit het dorp hier? Ik zou niet weten wat ze hier zou den moeten doen en al was dat 't geval, dan zouden ze den weg toch nog niet vin den. En bovendien heb ik er voor gezorgd, dat ze allemaal denken dat het hier spookl de geesten van vroegere torenwachters die hier verdronken zijn. Dan kunnen we wel gaan, zei Raven- scar, terwijl hij den voet op de touwlad der zette. Ik moet- noodig naar huis terug en zorg jij maar vast dat hier wat eet baars komt. Als het donker is kun je het brengen en er moet ook voldoende frisch water zijn. Zonder een woord te zeggen, doofde Standish de lantaarn en toen hij boven kwam keek Hij eerst goed uit voor hij hij Ravenscar een teeken gaf, dat alles veilig was. Pas toen ze goed en wel weer langs de ijzeren pinnen naar beneden wa ren geklauterd en in de boot zaten, zin speelde hij op de instructies die hij had ontvangen. Ik neem aan, dat u niet verwacht, dat ik dit voor niets doe, zei hij, toen ze het strand in het gezicht kregen. Mijn beste Michael, daar is natuurlijk geen sprake van tusschen Ella's vader en mij, antwoordde Ravenscar hartelijk. Er zit een flink voordeel aan deze zaak, je kunt wel gissen wat, en natuurlijk dee- len we samen op. Ik zou me zelf niet aan je bloot gegeven hebben, als ik je niet eer lijk zou behandelen, nietwaar? Deze argumenten schenen Standish vol komen te bevredigen. Hij knikte naden kend en vroeg daarop: Wanneer wilt u de boot hebben om de gast er heen te bren gen? Ofschoon ze nog een kwart mijl van de kust waren, waar alleen zeevogels te zien waren, keek Ravenscar toch omzichtig rond voor hij antwoordde: En toen hij zijn mededeeling deed. fluisterde hij bijna, zoo dat Standish moest ophouden met roeien en voorver leunen om het te hooren. U hebt gelijk, zei de visscher, terwijl hij weer naar de riemen greep. We zullen gauw met het roode licht aan het werk gaan. HOOFDSTUK XI. Hulpvaardigheid of bedrog. Phyllis had zeker wel dertig meter ge- loopen voor ze dorst om te kijken en toen meende ze te zien dat de oude Jenkins voor zijn winkel stond en haar wenkte, waaruit ze opmaakte dat hij niet van plan was, haar te achtervolgen. Terwijl ze haar stap vertaagde en naar 't einde van de straat liep, riep ze een taxi aan. Deze royaliteit werd gerechtvaardigd door haar onbekendheid in Londen en gelukkig had ze vijf pond in haar zak, het haar toeko mende salaris, dat mevrouw Wenslade haar uitbetaald had toen zij uit de pastorie was weggejaagd. Ze zei den chauffeur haar naar Waterloo-station te brengen. Toen ze op het station kwam, ontdekte ze dat er over een paar minuten een trein zou vertrekken, die haar om half acht in Wroxford zou brengen. Maar dan was het nog klaarlichte dag en ze herinnerde zich de verzekering van Ravenscar dat uit haar verdwijning de conclusies waren getrok ken, die ze gowenscht had. Ze veronder stelde dat ze, als ze zich vertoonde in de buurt van Beacon Audley, waarschijnlijk, gearresteerd zou worden als verdacht van diefstal. En het eenige wat ze verlangde was juist een paar uur vrij te zijn. in Bea con Audley. Daarom alleen was ze bij den autiquair weggeloopen. Ze besloot een la- teren trein te nemen, die om tien uur in Wroxford arriveerde. Dan zou het donker zijn en zfe zou naar het dorp kunnen wan delen, zonder gevaar te loopen herkend te worden. Om het gevaar van herkenning ten overvloede nog te verminderen liep ze de Waterloo Road in en kocht een dich te voile. Toen keerde ze terug en bracht twee uur in de wachtkamer door. Ze vond dit heelemaal niet vervelend, want het was het eerste rustige oogenblik, sinds ze aan haar opwelling gevolg had gegeven bij het lezen van het dagblad-bericht. Ze overdacht nu de situatie nog eens en plot seling kwam de gedachte bij haar op dat ze misschien te overhaast te werk was ge gaan. Ze had nog geen kaartje gekocht, 't Was nog niet te laat om naar Wardour Street terug te koeren en te trachten den ouden Jenkins gerust te stellen met een of ander verzindsel. bijv. plotseling hevig heimwee, waar ze dadelijk weer berouw over gekregen had. Maar hoe meer ze nadacht, hoe meer ze overtuigd was dat ze Dick moest spre ken, voor dat hij den volgenden dag do vuurproef zou doorstaan van het uitgestel de inquest. Het tegenstrijdige verhaal vai\ den ouden Jenkins eerst tegen haar en la ter tegen den rechercheur van Scotland Yard gaf haar de vage sensatie dat er door een vreemde, onverklaarbare verwikkeling <cim/.innige draden liepen van een tra- Audley naar het li van Thomas Jenkins. Het. scheen haast onmogelijk dat het niets dan toeval was, dat het wapen, waarmee dominee Wens- lude was gedood, uit een winkel afkomstig was die connecties had met Beacon Aud ley tengevolge van de vriendschap tus schen Carter Ravenscar en den eigenaar van dien winkel. Ook Jenkins' geheim zinnigheid tegen de politie over het dupli caat van het pistool, dit wees er op, dat hij wellicht meer wist van het doel, waar voor het ontbrekende pistool door dezen of genen was aangeschaft en althans van •liens identiteit» En deze wetenschap werd wellicht ge^ deeld door diens vriend, den secretaris van Lord Monksilvor. Ze voelde dat haar vertrouwen in Ravenscar geschokt was en dat het zich niet zou kunnen herstellen vóór de rol die hij speelde haar duidelijker was dan op dit oogenblik. Als hij wist dat het fataio pistool door Thomas Jenkins geleverd was, dan was deze wetenschap nauwelijks te vorccnigen met onwetendheid, aangaande den per soon en motieven van den moordenaar. Na tuurlijk kon hij, en dat zou hij ook wel doen, beweren dat zijn stilzwijgendheid on die van zijn vriend, den antiquair, een ge volg was van donzelfdcn wensch, die hem er toe had gebracht haar een vlucht voor te stellen: de eer van den ouden naam van zijn hooggeboren meester. Maar Phyl lis huiverde bij de gedachte, dat deze be wering tevens zou inhouden dat Dick schuldig was aan den moord op zijn va der en dat Jenkins den detective zand in de oogen had gestrooid, om Dick de hand boven het hoofd te houden. In Beacon Audley alleen kon zij de op lossing van dit gruwelijke raadsel gewaar worden en deze moest ze uit Dick's eigen mond hooren. Ze zou naar liom toegaan en vragen of hij een duel-pistool had ge kocht bij Thomas Jenkins in Wardour Street. Hij zou haar niet kunnen bedrie gen zelfs al zou hij dat willen, want zo kende iedere trek. iedere uitdrukking van zijn gezicht» Als hij het toegaf zou ze het geheim begraven in haar hart, maar als hij ontkende dan zou zij rechercheur Scott opsporen en hem dc inlichtingen geven, die hem dien dag onthouden waren. (Wordt vervoigd).

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 13