VRIJDAG 4 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER De gladheid van den weg. Gistermiddag te kwart over vier is de handelsreiziger de B. tengevolge van de gladheid van den weg met zijn auto op de Nude bij Rhenen geslipt. De wagen vloog dwars over de tramrails tegen een boom. De tram, welke juist aankwam, kon nog bijtijds stoppen. De auto werd zwaar be schadigd, 'terwijl de heer B., nadat door dr. Vinkenborg uit Wageningen eerste hulp verleend was, met een ernstige wonde aan het hoofd naar „Ziekenzorg'' aldaar is over gebracht. Zijn toestand was zoodanig, dat hij niet gehoord kon worden. Nader vernemen wij, dat de bestuurder van de auto, de heer W. G. J. de Beijer te Nijmegen, hoewei zeer ernstig, niet levens gevaarlijk gewond is. Behalve een hoofd wonde heeft de heer de B. een wonde aan den arm, waarvan een slagader door glas is doorgesneden. Dit is reeds de vierde maal in veertien dagen, dat een auto-onge luk bij de Grebbe plaats had. DROEVIG ONGELUK. In een kuip heet water gevallen. In de exportslachterij van de firma Willing te Groenloo gleed Woensdagmid dag een jongen van een sport van een lad der, die naast een hoogen ketel met ko kend water stond. De jongen tuimelde over den rand van den kuip en viel tot aan den hals in het heete water. Hij sprong onmiddellijk uit den ketel en kwam in een kuip met pekelwater terecht, die naast den ketel met kokend water stond. Met vreeselijke brandwonden werd hij overge bracht naar het ziekenhuis te Groenloo, waar hij gisternacht aan zijn wonden is bezweken. De jongen F. Koeling geheeten, die 16 jaar is, was eerst sedert twee we ken in dienst van de firma. OUDE MAN IN BRAND GERAAKT. Door een beroerte getroffen. De 65-jarige ongehuwde landbouwer van den Brink te Lunteren, die alleen thuis was, zat voor den open haard, toen hij door een beroerte werd getroffen. De man viel -voor- over in het vuur en vloog in brand. Toe vallig verscheen op dat moment een jon gen, die petroleum kwam brengen. Hij heeft den man uit het vuur getrokken en de vlammen gedoofd. Dr. Gerritse uit Lan teren werd daarop gewaarschuwd. De toe stand van den landbouwer is zeer ernstig. Hij had zware brandwonden bekomen en kon niet worden vervoerd. Men vreest voor zijn leven. OVERVAL TE LAGE VUURSCHE OP EEN MAN VAN 80 JAAR. MISLUKTE MISDAAD. Ten huize van den ongeveer 80-jarigen A. v. Oostrum aan de Koudelaan op de Lage Vuursche is gisteravond een brutale overval gepleegd. In de kamer, waar de oude man reeds te bed lag. verscheen plotseling een ge maskerde man met een bijl. Hij vroeg den ouden man, die alleen in het huis woont, om geld, waarop van O. hem zeide, dat hij dan mee moest gaan naar het deel van het huis,'waar zich het geld bevond. In het achterhuis wilde de bandiet den ouden man met de bijl neerslaan. Dit wist deze echter te voorkomen en de aanrander sloep op de vlucht. Geld is niet ont vreemd. De rijksveldwachter en de gemeentepoli tie van Baarn hebben de zaak in onder zoek. Men meent, dat men met een be kende te doen heeft. HET DRAMA TE ECHT. EEN DERDE VERDACHTE AANGEHOUDEN. HET RESULTAAT VAN DE SECTIE. NOG MEER VERMISTEN. Omtrent de misdaad te Echt meldt dc „Nieuwsbron" nog het volgende: Naar ons gistermiddag telefonisch uit Eor.t werd medegedeeld, is Dindsdagavoud laat in zijn woning te Poster holt gearres teerd als verdacht van medeplichtigheid aan den drievoudigen moord de veldwach ter W. Zwaar geboeid is ook deze man door de marechaussee met den laatsben trein van Echt naar Roermond overgebracht en daar in het huis van bewaring ingesloten. Bij het sectie-onderzoek vond dr. Huist in de lichamen der slachtoffers 3 kogels van het kaliber 9 m.M., zooals in parabellum- revolvers wordt gebruikt. Hij stelde daarvan aanstonds den offi cier van justitie in kennis, met het verzoek, op de plaats van het misdrijf te laten zoe ken naar de hulzen van de parabellum-pa tronen. Een parabellum toch werpt de hul zen automatisch uit en dr. Hulst achtte het niet waarschijnlijk, dat de moordenaar» zich den tijd zouden hebben gegund deze hulzen in de duisternis op te zoeken. Het parket is daarop aanstonds weer naar Putbroek vertrokken om de omgeving van de plaats van het misdrijf nog eens nauwkeurig af te zoeken. Hierbij zijn in derdaad 3 parabellum-patroonhulzen gevon den. Met deze hulzen is men daarop naar de marechaussee-kazerne te Echt terugge keerd, waar inmiddels ook de bekende scheikundige-criminalist dr. E. J. H. Wae- geuingh uit Maastricht was aangekomen. Deze laatste nam aanstonds eenige proe ven met de bij v. d. E. in beslag genomen parabellum-revolver, waarbij kwam vast te staan, dat de inslag van den pal in het slaghoedje precies dezelfde was als de in slag in de op de plaats van het misdrijf ge vonden hulzen. Bovendien bleken de loop- trekken in een afgeschoten kogel volkomen overeen te komen met die van de kogels, door dr. Hulst in het lichaam der slachtof fers gevonden. Daarmede kwam voor 90 pet. vast te staan, dat de moordende kogels waren af gevuurd uit de parabellum bij v. d. E. in beslag genomen. Dr. Hulst verklaarde in de lijken drie wonden gevonden te hebben, veroorzaakt door parabellum-kogels, en 11 wonden, ver oorzaakt door jachtpatronen. Alle 14 schoten moeten op zeer korten afstand het verste op zijn hoogst 3 me ter zijn afgevuurd. De wonden van 11 schoten loopen in licht opwaartsche richting, hetgeen een bewijs is-,'dat de schoten uit een hinderlaag dicht bij d'en grond moeten zijn gelost. Bovendien had ieder der slachtoffers ecu schotwond dwars dooi het lichaam, welke schoten moeten zijn gelost met den loop van 'het jachtgeweer gedrukt op het lichaam der zwaargewonde jongemannen. De moordenaars hebben aldus dr. Hulst dus het vooropgezette doel gehad hun slachtoffers van het leven te berooven en hebben alzoo ieder hunner het genade schot gegeven. Deze waarneming klopt volkomen met die der getuigen, die de schoten hebben hooren vallen en die verklaard hebben, dat de drie laatste s-ehoten zeer dof klonken, alsof zij in den grond werden afgevuurd. Van alle 11 uit het jachtgeweer geloste schoten heeft dr. Hulst behalve de lading de ronde kartonnetjes, welke de hulzen afsluiten, in het lichaam der slachtoffers gevonden. Deze kartonnetjes zijn bij onderzoek de- zelfdé gebleken te zijn als die uit bij de v. d. E.'s in beslag genomen jachtpatronen, Het is een stom geluk zoo besloot dr. Hulst het onderhoud dat men de vermoe delijke daders nog heeft kunnen arrestee ren en dat zij nog niet over de grens ge vlucht waren. Het arrestatiebevel toch kwam rijkelijk laat, terwijl er alleszins ter men waren geweest, dat reeds Maandag uit te vaardigen. Het thans vrijwel opgeloste drama wordt door de bevolking voorts nog in verband gebracht met de vermissing van twee jon gelieden uit Annedaal, ongeveer 7 jaar ge leden. Deze zijn eveneens nimmer van het stroopen in de bosschcn teruggekeerd. Wel gingen er geruimen tijd geruchten, dat deze beide jonge mannen op Duitsth" gebied voor het Vreemdelingen-legioen zouden zijn ge ronseld, doch daarvan heeft men nimmer bevestiging kunnen krijgen. In dit verband is bet wel eigenaardig, dat de jachtopziener v. d. E. dit soizoen reeds tot tweemaal toe geweigerd heeft een drijfjacht uit te strekken tot een drie- hoekvormig hooggelegen bosch bij Anne- daal-Posterholt, niettegenstaande dit bosch als zeer wildrijk bekend stond. Gisteren zou dit bosch door de bevolking nauwkeurig worden afgezocht. DE VERDWENEN ROUBROEKX. Na de begrafenis der slachtoffers van het stroopersdiama te Echt is een aanvang gemaakt met een nauwgezet onderzoek der Annendaalsche bosschen naar den vermis ten W. Roubroeukx. Over deze geheimzin nige verdwijning raken de menschen in de omgeving maar niet uitgepraat. „De Telegraaf" heeft zich ter plaatse eens op de hoogte gesteld. De bosschen zijn zeer uitgestrekt en op sommige plaatsen bijna ondoordringbaar. Reeds sedert men- schcnheugenis staan deze bosschen bekend om hun wildrijkdom. Dat brengt vanzelf mede, dat er veel wordt gestroopt. Rou- broekx, die veelal in het nabijgelegen Duit- sche plaatsje Briiggelchen verbleef, trok er wel eens meer op uit om in deze bosschen strikken te plaatsen. Hij is daardoor meer malen in aanraking gekonjen met de beide gedetineerde jachtopzieners. De ouders van Roubroekx wonen te Diergaarde, een gehucht, gelegen onder de gemeente Echt bij Putbroek. Een gehuwde zuster is te Put broek woonachtig. Üp Zondag 23 Augustus j.l. is Roubroekx, naar ons door de fami lie werd verteld, nog bij deze zuster aan huis geweest. Hij had toen draad, voor het plaatsen van strikken bij zich. Hij leende aldaar nog een rijwielplaatje, dat hij den volgenden dag zou terugbrengen. Vandaar reed hij per rijwiel naar zijn moeder te Diergaarde, waar hij don verderen Zondag bleef. Tegen den middag- van den volgen den dag reed bij per fiets, gekleed in zijn werkpak, weg in de richting van Poster- holt om strikken te plaatsen. Naaien heeft zijn moeder hem niet meer teruggezien. De bevolking, die van eed en ander op de hoogte is, is overtuigd, dat zijn, lijk zien in de bosschen moet bevinden en men denkt, dat hij op dezelfde wijze. Om het leven gekomen is als dé drie jongemannen uit Putbroek. Daar er na deze geheimzinnige verdwij ning reeds drie en een halve maand zijn verloopen, brengen de nasporingen groote moeilijkheden mede. Alhier deed gisteren reeds het gerucht de ronde, dat de fiets van Roubroekx. was gebonden. Dit blijkt echter niet juist te zijn. Nog werd ons te Putbroek verteld, dat het slachtoffer Wehrens vrij wat geid-bij zich had. Dit is echter niet terecht - gekomen, evenmin als een klein bedrag aan geld, dat een der ge broeders Kersten bij zich had. Het onder zoek zal moeten uitwijzen op welke wijze dat geld dan is verdwenen. Omtrent de verdachten wordt nog me degedeeld, dat zij tegen stroopers steeds met de grootste gestrengheid optraden. Geen middel lieten zij onbeproefd den strooper, die in hun bosch kwam, te pak ken. Zij zouden daarbij nog al eens hard handig zijn opgetreden, heigeen hen juist zoo gevreesd maakte. De oudste- verdachte kwam met de bevolking weinig in aanra king. Alleen vertoonde hij zich in de laat ste jaren te Posterholt wel eens in café's met zijn zoon. Ook den geheelen avond, d:e aan den bewusten nacht vooraf ging, zou den beide verdachten, zoo wordt tenminste verteld, in verschillende café's te Poster- holt hebben vertoefd en verscheidene gla zen bier en drank hebben gedronken. De stroom van nieuwsgierigen naar de plaats van het misdrijf houdt gedurende de laatste dagen nog steeds aan. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 5 Dec. Huizen, 1875 M. Uitsluitend K. R. O.-uilzending. 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.0011.30 Concert K. R. O.-trio. 11.30 Godsdienstig halfuurtje 12.151.45 Concert K. R. O.-Sextet. 1.452.15 Uit het concertgebouw Den Bosch: Concert, Muziek-ensemble der Holl. Kunstzijde Industriefabriek te Breda o. 1. v. van W. Vonk. 2.15 Gramofoonplaten. 2.30—3.30 St. Nicolaasfecst uit het con certgebouw te Den Bosch (Orkest der II. K. I. en Jongenskoor o. 1. v. R. Gevers). 3.30—4.00 Kinderuurtje. 4.154.30 Esperanto-nieuwsberichtén. 4.30G.40 Concert K. R. O.-kunstensem- ble o. 1. v. P. Lustenhouwer. 5.506.10 Journ. weekoverzicht door P. do Waart. 6.40 Esperanto-cursus. 7.10 Sportpraatje. 7.25 Gramofoonplaten. 7.4512.00 St. Nicolaasavond, m. m. v. W. Hunsohe, Gebr. de Laat, J. Nelissen (bariton), M. van 't Woud (saxophoon), Fr. Bolhart en W. Frangois (piano). Kinder koor o. 1. v. L. Sohwirts, Salonorkest, o. 1. v. M. van 't Woud 7.459.00 ,.Hij komt". 9.00 Vaz Dias. 9.159.30 St. Nicolaasvertelling door A. Cool en. 9.3012.00 Cabaretprogramma. Hilversum, 298 M. Uitsluitend V. A. R. A.-uitzending. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiek. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor arbeiders in de continu be drijven m. m. w. van Kees Pruis en zijn ensemble. 12.00 Concert V. A. R. A.-septet en gra mofoonplaten. 2.15 Instituut voor arbeidersontwikke ling. 2.30 Gramofoonplaten. 2.50 Theo Thijssen: „Examens". 3.10 Concert Hollandsche Kamermuziek- vereeniging (piano, fluit, hobo, klarinet, fagot en hoorn). 4.30 Lezing over kinderrecht. 4.50 Beoefening van huismuziek. Sinter klaas-vertellingen door W. van Cappelle. 5.40 Zang en piano. 6.00 Concert V. A. R. A.-mandoline en semble. 6.15 S. D. A. P.-kwartiertje. 6.30 Vervolg en --lot concert. 6.45 Literair halfuurtje door A. M. de Jong. 7.15 V, A. R. A.-varia. 7.20 Bestuursmedcdeelingen. A30-r-12.00 .Sini evklaa sa,vondprogram ma DE „ROOFOVERVAL BIJ DE VEREENIGDE BAKKERIJEN DE DIRECTEUR GEARRESTEERD. Naar het „Vad." uit betrouwbare bron verneemt, heeft de recherche, in verband met den Maandagavond plaats gehad heb benden roofoverval bij de Verecnigde Bak kerijen, een opzien barende arrestatie gedaan. Men is nl. op grond van verschillende gegevens tot het vermoeden gekomen, dat het verhaal van den roofover- vaJ geheel gefingeerd zou zijn, in verband waarmede do directeur der Verecnigde Bakkerijen, de heer H. Z., als verdacht van verduistering van gelden, welke hij uit hoofde van zijn dienstbetrekking onder zich had, gearresteerd. Het blad heeft zich naar aanleiding van de bovenstaande feiten, welke in verband met de brond waaruit ze zijn vernomen, wel niet voor tegenspraak vatbaar zijn, om inlichtingen gewend tot de politie. Van die zijde weigerde men echter iedere in- Da v e n t r y1551 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Hon Commodore Grand Orkest, o. 1. v. J. Muscant. 2.40 Rugby-wedstrijd „Wales-Zuid-Afri- ka" (De Springbok kén). 4.20 Muziek van Edward German door het B. B. C.-orkest, o. 1. v. Adrian Botult. 5.05 Orgelconcert door Reginald Foort. 5.3Ó Kinderuur. 6.50 Beethoven's piano-sonates door Do- rcthy Moggridge. 7.50 Variété-programma, o. a. The New Alexander and the Old Mose (in „Dark Subjects"). 9.209.35 Berichten. Hierna actueele 9.55 Concert door hot Gershom Parking- ton kwintet m m. v. Bina Addy (alt) o. a. Auf Fliigeln des Gesangos, Mendelssohn. 10.5012.20 Dansmuziek door Ambrose en zijn Band uit het May Fair Hotel. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05 Gramofoonplaten. 9.20 Orkestconcert. 12.50 Gramofoonplaten. 5.20 Orkcstconccrt. 9.05 Radiorevue. 9.50 Orkesteoneert. Hierna Café-concert. Langenborg, 473 M. 6.257.20, 9.059.20 Gramofoonplaten. 12.251.50 Orkestconcert o. 1. v. Wolf. I.552.45 Gramofoonplaten. 4.205.20 Na middagconcert. 7.35 Vroolijke, avond m. m. v. do orkes ten Wolf on Evsoldt. Hierna tof 12.20 Dansmuziek. Kaiundborg, 1153 M. II.201.20 Concert uit restaurant „Wive" 2.504.50 Concort Omroeporkest. 7.207.35 Deenscho volksdansen voor viool, viola, klarinet en contra-bas. 7.3510.80 Discussie over Socialisme cn Kapitalisme. 10.35—11.35 Dansmuziek. Brussel, 508 cn 338 M. 508 meter: 5.20 Orkestconcert. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert o. a. Potpourri, Morena. 9.20 Concert in „Oud-België" o. 1. v. Max A-lexys. 338 meter: 5.20 Orkestconcert. 5.50 St. Nicolaasfeesi. S.20 Orkcstconcort, o. a. uit ,,De Parel- visschers", Bizet. Suite oriëntale, Popy. Rome, 441 M. 8.20 „Adrienno Lecouvrcur", lyrisoh dra ma in vier acten van Fr. Cllea. Zeesen, 1635 M. 6.50 „Aus Mozarts' letzten Tagen" van Prof. Bernhurd Pnumgurtnor. 7,40 zio Langenborg. 10.00 Berichten on lot 11.50 dansmuziek door Barnabas von Geoay cn-zijn orkest. lichting. Zelfs doolde men mede, niet ge rechtigd te zijn, een bevestiging of ontken ning van'dat bericht te geven. Van andere zijde vernam het blad, dat er sprake is van één of twee medeplichti gen, waaromtrent men bij de politie ech ter evenmin inlichtingen kon verstrekken. De aangehoudene heeft bekend. Den Haag heeft dus zijn roofoverval. niet. Want, naar het „Vad." bij verdere in formatie vernam,heeft do aangehoudene inmiddels al bekend, den overval gefin geerd te hebben. Van den morgen na het geval af heeft de politie reeds aan de juistheid der aan gifte getwijfeld. Om die reden heeft zij ook tot nu toe geon mededeelingen willen doen. Dadelijk heeft zij een onderzoek ingesteld naar de boeken cn, als onze inlichtingen juist zijn, moet het daarbij onmiddellijk de aandacht hebben getrokken, dat deze niet bij waren. Thans moet een tekort ontdekt zijn. Het onderzoek duurt intusschen nog voort.' FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit het Engelscb van HAEDON HILL. 21) Deze stond- op de uiterste punt van de klip aan drie kanten omspoeld door het water. Hun tocht-om den neus van de kaap bracht hen dicht bij de ruinc. Toen ze er niet meer dan twee bootlengten van af waren stak Ravenscar plotseling zijn hand op. Laat je riemen even zakken, zei hij. Ik moet mij hier even oriëntee- Door den sterken stroom was het Stan dish totaal onmogelijk de boot stil te la ten liggen, maar door zijn handig manoeu- vrceren kon hij haar ongeveer op dezelf de plaats houden. Ravenscar keek ach terom en vergewiste zich er van dat ze uit het gezicht van het dorp en van de visschershutten waren. Toen liet hij zijn oogen over de duinen gaan die een hon derd voet boven de zee uitstaken en onder zocht nauwkeurig de groote punt van de vooruitstekende rots en de glooiing van de klip. De nieuwe vuurtoren was een hon derd meter binnenwaarts van den rand ge bouwd en dien kon hij van uit de boot niet zien. Standish, die vlug van begrip was, keek belangstellend naar het doen en laten van 'ju metgezel. Van uit de vuurtoren daar ginder ïen ze ons niet zien van Beacon Audley uit of van onze hutten af ook niet, want dat wilt u zeker weten, zei hij ten laatste. Deze verlaten ruïne ziet nie mand, behalve als deze of gene bij toe val langs dat pad bij de klip zou komen. De kustwachters doen daar heel vaak de ronde, niet? vroeg Ravenscar. Dat moeten ze ten minste, lachte de stoere visscher cynisch. Maar ze doen het bijna nooit. Het. naast bijzijnde kuststa- tion, dat bier eigenlijk moet controlccrcn is Deverton en dat is opgeheven. Het be wakingsterrein van de wacht van Beacon Audley ligt aan den anderen kant van het dorp naar de haven van Wroxford toe, maar die afdeeling zal er ook wel gauw aangaan. Dan breekt er een goede tijd voor ons soort menschen aan, als al die luive dagdieven door het Parlement aan den dijk worden gezet De secretaris van Lord Monksilver inte resseerde zich niet heel erg bijzonder voor de politieke inzichten van den vis scher. Zijn onderzoekende blik was nu op de ruïne gericht, 't Was bijna laag water en de voet van de klip, bedekt met slip en zeewier, stak iets boven het water uit Kunnen we daar binnenkomen vroeg Ravenscar opeens, terwijl hij mei zijn vinger naar den toren wees. 't Antwoord van Standish bestond daarin dat hij met een krachtigen slag van de riemen de boot draaide en voorzichtig in een kreek van de rots stuurde. Hij boog uit de boot, voelde met zijn hand tus schen het glibberige wier en haalde ten slotte een ketting te voorschijn die hii aan een ring in de boot bevestigde. Toen sprong hij aan land en stak zijn hand uit óra zijn pa-ssagier bij het te land gaan be hulpzaam te zijn. Wees maar niet bang, zei hij met een valsch lachje, ik laat u niet verdrin ken. U bent me veel te veel waard. Ravenscar stapte aan land. Hij keek langs het brok metselwerk naar boven cn zocht een middel om er binnen te ko men. De stormen hadden den toren zwaar geteisterd. De ingang die alleen met behulp van een ladder te bereiken was had geen deur meer. Wat er van het gebouw over was, was slechts een berg ruimte en nog wat muurwerk van de ver dieping daar boven. De eerst genoemde ruimte lag op zee-niveau ei^ had deuren noch vensters en de rand van dc bovenver dieping was met allerlei planten begroeid. Maar Michael Standish kende de situatie beter. Hij tuurde eerst over do zee, om er zeker van te zijn. dat zc niet opgemerkt werden door voorbijvarende schepen en vestigde daarop Ravenscur's aandacht op eenigo ijzeren pinnen, Jie van afstand tot afstand in don muur waren geslagen. Kunt u daar tegen opklimmen? vroeg de visscher kortaf. Ravenscar knikte en Standish gaf hem met een gebaar te kennen, dat hij moest voorgaan. 't Zal wel een beetje lastig zijn, om dat u het nog nooit eerder gedaan hebt, zei hij, maar ik zal uw voet weer op den pin zetten, als u hem mist. Zoo klommen zij tot aan de opening in liet. metselwerk en Ravenscar met Stan dish op zijn hielen klauterde er overheen naar binnen. 't Was maar een sprong van twee voet, om oj» den vloer te komen van wat vroeger dc entree van den vuurtoren was geweest. Deze vloer werd gevormd door groote plat te steenen, die bedekt waren met puin dat door instortingen naar beneden was gekomen, maar weerstand hadden gebo den aan de woeste aanvallen van storm en golven. De eerste vijf treden van do ijzeren wenteltrap die geleid hadden naar de hoogere verdiepingen waren wel heele- maal verroest maar toch nog intact. Ravenscar keek rond met een onverho len nieuwsgierigheid die spoedig in teleur stelling veranderde, waarop Standish, die met de grootste belangstelling de gelaats uitdrukking van zijn metgezel had bestu deerd sluw vroeg: Wat is het dat u moet verbergen iets of iemand 't Lijkt er niet veel op, dat hier wat verborgen kan worden, ten minste iets of iemand dat beschutting uoodig heeft, ant woordde Ravenscar. Als antwoord schopte Standish een hoor tuin weg, waardoor een ijzeren ring aan S»u der platte steenen zichtbaar werd. Terwijl hij zich bukte greep hij den ring en, met inspanning van al zijn krachten, trok hij het vierkanten stuk steen op. Hij legde het omgekeerd ter zijde, waardoor een gapende duisternis zichtbaar werd. Daarop tastte hij met zijn hand in de ope ning cn maakte van een haak een touwlad der los. die slingerend in de diepte viel. Wacht tot ik licht gemaakt heb en kom dan beneden, zeide hij terwijl hij zelf langs dc touwladder heel langzaam naai beneden daalde. Ravenscar volgde de instructie op. Zoo dra hij het licht van een lantaarn uit do diepte zag schijnen, daalde ook hij langs de slingerende ladder tot zijn voet een ste vige rots onder zich voelde. Wat zegt u van zoo'n gezellig hoekje? zei Standish, terwijl hij de lantaarn om hoog hield. Ravenscar wus verbluft door wat hij bij het zwakke schijnsel van do lantaarn zag. Inplaats van liet vochtige, ledige gewelf dat hij verwacht had, bevond hij zich in een ronde kamer die er heel bewoonbaar uitzag. Een stroomatrus met een paar wol len dekens lagen op den rolsachtigen bo- dom. Een houten bank cn een gewune keu kenstoel stonden bij een tafel waarop wat aardewerk cn een paar lecge drankfles- sehen stonden, terwijl een gegalvaniscenle ijzeren bak een vermoedelijke bewaar plaats voor drinkwater was. Het was er droog en het tochtte er niet. Standish deed een bulderende lach hoo ren bij liet verbaasde gezicht van Raven scar. Dus u wist nicL, dat ik hier op Deadman's Reef wol eens betalende logé's ontving, als dat zoo eens te pas komt? zei hij, terwijl hij do lamp wat opdraaide. Ik heb iemand in Londen die daarbij zijn bemiddeling verleent. De laatste twintig jaar hebben twee moordenaars en vier eerste rangs-inbrekers gebruik gemaakt van dit lekkere bed, terwijl de politie zich gek zocht en ze zijn den dans allemaal ont sprongen. Een is er acht maanden geweest voor ik zeker wist, dat alles veilig was en hij er van door kon gaan. Ravenscar kende den visschers te goe,d om al te verbaasd te zijn over diens inge nieus idee, oin de ruïne tc exploitecren als hotel voor voortvluchtige misdadigers. Bovendien stelde hij meer belang in de vraag, hoe hij deze onvindbare schuil plaats voor zijn eigen doeleinden zou kun nen gebruiken cn hij nam nauwkeurig alle détails van het schemerige interieur in zich op. (Wordt vervoigd)

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9