UIT DE OMGEVING DONDERDAG 3 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMEMGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. EEN URKER BOTTER GEZONKEN. De bemanning gered. De Urkermotorb otter IJ. K. 41 met schipper E. Hoefnagel, is gisterochtend ten gevolge van den dichten mi t den koers kwijt geraakt en op een strekdam ten Koorden van den Scheveningschen boule vard geloopen. Het houten vaartuigje werd zwaar be schadigd en liep in korten tijd vol water. Voordat do U.K. 41 echter zonk, kon de bemanning, uit drie personen bestaande, door een andere botter overgenomen wor den en veilig aan den wal gezet worden. Men zal trachten het gezonken vaartuig te lichten. rrievoudige trambotsing. Gisterochtend omstreeks kwart over acht heeft op den Haagweg nabij Delft ter hoogte van de villa Johanna, een vrij he vige trambotsing plaats gehad. Doordat een lijn versperd was, moest over één spoor worden gereden. De conducteur van de tram, komende uit Delft, liep vooruit om den bestuurder van den uit Den Haag komende tram te waarschuwen. Deze stopte, doch een daaropvolgende tram reed, ten gevolge van den mist, met volle vaart op de stilstaande tram en deze bot ste weer tegen de andere. Een knaap werd licht gewond. De materieele schade is vrij aanzienlijk. Het verkeer werd eenigen tijd gestremd en gedeeltelijk onderhouden met autobussen. BRUTALE DIEFSTAL TE GINNEKEN. Hoteleigenaar door zijn huisknecht bestolen. Uit Ginneken wordt aan de „Tc-1." ge meld De eigenaar van het hotel „Dennen oord", de heer J. Cimmel, is de dupe ge worden van een brutalen diefstal, waar van de huisknecht G. J. C., vermoedelijk de hoofddader is. De heer Cimmel vertelde ons het volgende: „Van de gelegenheid dat mijn vrouw en ik, aldus de heer Cimmel, bij kennissen een bezoek brachten terwijl het beheer van het hotel aan mijn schoonmoeder was overgelaten, heeft de huisknecht gebruik gemaakt onder zijn regenjas één voor één twee zware geldkistjes naar buiten te dra gon. Toen hij de tweede kist naai* buiten bracht, viel het 't personeel op, dat C. zoo geheimzinnig deed en zenuwachtig was, doch zij verzuimden hiervan mijn schoon moeder mededeeling te doen. Bii mijn te rugkomst ontdekte ik, dat de deur van C.'s slaapkamer wijd openstond, terwijl 't binnen in het vertrek een groote chaos was. Ik liep terstond naar mijn bureau, waar ik tot de ontstellende ontdekking kwam, dat beide geldkistjes verdwenen waren. Het grootste hiervan was gevuld met ƒ70 aan guldens en rijksdaalders en 200 aan bankbiljetten, benevens eeii eigendomsbewijs van het hotel te mijnen name, een brandpolis tot een bedrag van f 50.000, een verzekeringspolis ad 5000 ten name van een ander en twee verzeke ringspolissen ad 1.000 ten name van mijn beide kinderen. De kleine kist bevatte 500 aan guldens benevens drie gouden tientjes. Terstond werd de politie van het feit in kennis gesteld. Het bleek dat men met een bende van zes personen te doen had welke den diefstal van te voren beraamd had. Buiten het hotel toch werden drie verdachte personen aangehouden, die na een verhoor bekenden dat afgesproken was het gestolene met den huisknecht te deelen. Intusschen waren drie uren ver- loopen en hiervan heeft de huisknecht met zijn handlanger gebruik gemaakt om zich per taxi naar Eindhoven te begeven. Den chauffeur verzekerden zij bij Philips werk te hebben gekregen en zij betaalden de zen van het gestolen geld. Onmiddellijk stelde de politie zich met die van Eindhoven in verbinding, doch de nasporingen naar beide daders hebben tot nu toe geen resultaat opgeleverd. Hoogst waarschijnlijk is het tweetal naar België uitgeweken. Het geheele hotelpersoneel 'is op staan- den voet door den heer Cimmel ontslagen. De voortvluchtige huisknecht heeft zich al meermalen ingen toegeëigend, waar van het personeel moest af weten. In onze tegenwoordigheid haalde de heer Cimmel onder het bed van den voort- vluchtigen huisknecht nog een drietal champagneflesschen te voorschijn. Jachtopziener door een strooper bedreigd. Toen een jachtopziener Dinsdag een hem bekenden strooper aantrof in het jacht veld te Den Dolder en den man som meerde zijn geweer af te geven, richtte deze, naar de „Crt." meldt, zijn wapen op den jachtopziener met de uitdrukkelijke be dreiging hem te zullen neerschieten als hij niet dadelijk wegging. De jachtopziener, die ongewapend was, moest daarop retireeren, doch het gelukte de Zeisterpolitie reeds gisteren h>t gevaar lijke heerschap, woonachtig in Soest, aan te houden en in arrest te stellen. Boerderij afgebrand. Gistermiddag omstreeks vier uur is in het buurtschap De Schelm nabij De Klomp de boerderij van de weduwe Wassing ge heel door brand verwoest. Van den inboe del kon het grootste deel worden gered. Het vee kon bijtijds uit de stal worden ge haald. De brandweer van Geldersch Vee- n end aal werd door de mist misleid en kwam te laat op de plaats van den brand. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt gedeeltelijk door verze kering gedekt. Gorgel zonder glos en water gorael droog me. ZtMgd «B 25.45 en 65 ets. 11177 WARMOND. Slachtloonen. Gedurende de afgeloo- pen maand werden ter Secretarie alhier voor slachting aangegeven 11 koeien, 47 varkens en 2 kalveren terwijl in totaal aan keurloon werd ontvangen een bedrug van f-469^-. Ontspanningslokaal. Alhier is een commissie gevormd bestaande uit de hee- rren G. Meskers, B. Moerkerk, P. v. d. Kerkhof, W. Boest, P. v. d. Reyden en M. J. Hogeboom (Voorzitter) welke commissie belast is met de leiding van het ontspan ningslokaal voor de werkloozen. Deze com missie heeft ons verzocht te willen mede- dee'en dat het zeer op prijs gesteld zou worden indien de ingezetenen die hiertoe in staat zijn, banken, stoelen of tafels in bruik leen aan haar afstaan, teneinde het lokaal te kunnen inrichten. Geschikte lectuur en boeken worden ook in dankbaarheid aan genomen. Wij twijfelen niet of ieder zal zoover in zijn vermogen ligt de commissie ter wille zijn. Personalia. De heer A. Dn val. oud-di recteur van het Post- en Telegraafkantoor alhier, die van hieruit was verplaats als commies naar het Postkantoor te Amster dam, heeft als zoodanig eervol ontslag aan gevraagd en verkregen. FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit het Engelsch van HAEDON HILL. 20) Ik zag je langs het strand komen, zei ze met een diepe muzikale stem, toen ze opzij ging om hem binnen te laten. Ik was net van plan om eens naar de Priory te komen en eens naar je te vragen. Ik ben niet van dat soort, dat je voor den gek kunt, houden, weet je. Ravenscar stapte binnen, de deur gaf dadelijk toegang tot de woonkamer, en ter wijl hij het meisje in zijn armen nam, kuste hij haar schijnbaar hartstochtelijk. Liefste, zei hij, terwijl hij haar nog steeds in zijn armen hield en haar bij tus- schcnpoozen kuste, de scheiding was voor mij even hard als voor jou. 't Komt allemaal door de ongelukkige geschiedenis op de pastorie. Ik ben maar een onderge schikte, begrijp je en ik heb het den hee- len tijd geweldig druk gehad, zonder ook maar een enkel oogenbïik voor mijzelf. Het meisje bleek tevreden gesteld en maakte zich los uit zijn omhelzing. Natuurlijk als je 't niet helpen kunt, moet ik je wel vergeven, dat je me zou verwaarloosd hebt, ofschoon 't heel wreed was. Is het al bekend wie de moorde naar van den dominee is, Carter? Er moet toch een moordenaar zijn, veronderstel ik De oude man heeft zichzelf toch niet doodgeschoten Hij is vermoord, antwoordde Raven- sear op emstigen toon. Waarschijnlijk zal er morgen iemand gearresteerd worden na het inquest. De jonge Dick Wenslade Alles wijst er op. Ella Standish was op een hoek van de tafel gaan zitten en keek met een sluwen, eenigszins boosaardigen blik naar het on bewogen gezicht van Ravenscar. Ja, zèi ze. na eenige oogenblikken van stilte als alles waar is wat in de kran ten staat, dan zou ik ook niet weten wie het anders gedaan zou kunnen hebben. Ge lukkig voor jou dat je bij Lord Monksilver was, toen het schot viel, anders zouden ze vast gedacht hebben dat jij 't gedaan had. Wat praat je nu voor onzin! viel Ra venscar uit verwijl zijn gezicht vertrok in een krampachtige beweging die hij echter dadelijk onderdrukte. Zelfs voor de grap mag je zulke dingen niet zeggen. Wat voor motief zou ik kunnen hebben om den dood van den broeder van mijn meester te wen- schen? Werkelijk Ella, je gaat soms te ver met je grappen. Hij keek haar met een ondoorgrondelijke blik aan, maar zij scheen er een soort be hagen in de scheppen hem verder te pla gen misschien wel om zich te wreken over zijn lange afwezigheid. Je hebt toch altijd gezegd dat je do minee Wenslade en Dick ook wel graag uit den weg wilde hebben, is 't niet zoo grinnekte ze spottend. lk weet nog best, dat je vertelde dat ze de laatste twee erfgenamen van Lord Monksilver waren en je hebt dien ouwen sukkel aardig on der je invloed. Als die twee uit den weg waren, wat zouden er dan nog voor be letselen zijn dat jij de bezitting erfde? Ik LISSE. De jongeman en het meisje. Deze week hield de Zeereerw. heer Pastoor voor de St. Jozefgezellen een causerie over „De verhouding van den jongeman tegenover het meisje". Z.Eerw. besprak de keuzo van een levensstaat en behandelde de vraag, hoe moet ik gehuwd of ongehuwd gelukkig worden. Spr. toonde aan. hoe verschillende menschen denken over de Catechismus en beschouwde dit als een kinderachtigheid. Wat leert ons de Catechismus over het Hu welijk? Te beginnen met een niet te lang durige eerbare verkeering. met toestem ming der beide ouders Dit is de vraag waarop de jongeman moet letten bij de keuze van oen levens^e-e'lin. „Geen vrouw om het gelletje of vel'etje". Do liefde moet de grondslag wezen van een goed huwelijk. Voorts besprak spr. de vooruitzichten van den jongeman voor het Huwelijk. Een tref fend voorbeeld haalde Z.Eerw. aan voor de keuze van een ware levensgezel'in. De jon gelui mogen niet samen in de eenzaamheid gaan. De kracht, die de jongelui moeten zoeken, vinden ze in het vee'vuldig commu nieeeren en gebed. Een ernstige waarschu- wing werd go-"»vei? teren het bezoeken van slechte huizen en danszalen. Het was een leerzame avond. De Senior b.acht Z.Eerw. daarvoor dan ook hartelijk dank. Cursus. Do Ned. R. K. Volksbond hield zijn 2en ontwikkelingsavond. Als spreker trad op de heer Angenent, lid van het Hoofdbestuur, met als onderwerp „Wie zal richting geven aan het, maatschappelijk leven". Alvorens deze het woord verkreeg, richt te de voorzitter het woord tot de leden en behandelde het vraagstuk: Waarom de Geestelijke Overheid er. zoo op staat dat men zich organiseert in Roomsch verband. Voorts verwelkomde Voorz. spreker van de zen avond en gaf deze het woord. De spreker eaf een duidelijke uiteenzet ting van de Encycliek „Quadragesimo An- Hierna werden verschillende vragen ge steld die door den spr. werden beantwoord. Het was een leerzame avond. N00RDWIJKERH0UT. Gevonden voorwerpen. Door een inwo ner dezer gemeente werd op Zondag j.l. te dezer plaatse gevonden een broche van be trekkelijk groote waarde. Inlichtingen hier omtrent zijn te bekomen bij den Chef van Politie te Noordwijkerhout. Verder i" ten politie-bureele nog als ge vonden gedeponeerd een contactsleutel van een auto, waaromtrent aan opgemeld bu reau inlichtingen te bekomen zijn. weet wel dat jij den moord niet op je ge- welen hebt, want ofschoon je handig ge noeg bent kun je toch ook niet op twee plaatsen tegelijk zijnmaar je hooft niet te doen alsof je er rouwig om bent. Ravenscar keek baar dreigend aan maar hield het scherpe antwoord, dat hem op de lippen lag terug en langzamerhand klaarde zijn sombere blik op tot een ge amuseerde uitdrukking. Je bent verbazend openhartig Ella, zei hij. 't Is maar gelukkig voor me, dat je de onmogelijkheid er van inziet, dat ik op Dominee Wenslade geschoten heb. Maar afgezien daarvan heb je niet zulke onverstandige dingen gezegd t Was mijn bedoeling niot, zoo openhartig tegen je te zijn ten minste nu nog niet maar per slot van rekening is dat misschien toch nog maar 't beste. Ten slotte ben je mijn deelgenoot en je moet niet verwonderd zijn wat je ook ziet of hoort. 't Zou je mooi in je kraam te pas komen, hè? als Dick Wenslade opgehan gen wordt? zei het meisje met een harden glans in haar oogen. Alleen wanneer hij schuldig blijkt na een behoorlijk onderzoek, antwoordde hij op een lichtelijk verwijtende toon, die echter weinig indruk scheen te maken. Ella knikte. En zal ik dan meesteres zijn op de Priory als de oude Monksilver het afgelegd heeft riep ze, uit. Ik zeg je Carter, dan zullen we schik maken. Jou slimme vos je kunt mij niet beetnemen. Jij zorgt maar, dat de boel keurig netjes voor elkaar komtKan ik iets doen om je te helpen Ik heb dien verwaanden aap van een Dick Wenslade 'nooit kunnen uit staan Je hulp zal me heel aangenaam zijn UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Vrijdag 4 Dec. Huizen, 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door den K.R.O. 8.00—9.15 Gramofoonpl. 10.00—11.30 Concert. K.R.O.- Kunsten- sernble, o.l.v. P. Lustenhouwer. 11.30 Halfuurtje voor Zieken en Ouden van Dagen. 12.15—1.45 Concert K.R.O.-kwintet. I.453.00 Gramofoon. 3.154.00 Solistenconcert. 4.005.00 Gramofoon. 5.00—7.00 Concert. Vrijw. Muziekcorps lsto Reg. Huzaren te Amersfoort. 7.00 Landbouwhalfuurtjc. 7.45 In'eiding Avondprogramma. 8.00 Symphonieconcert. Versterkt K.R.O.- orkest o.l.v. J. Gerritsen. F. Helmann (viool). O.a. 4de Symphonic Mendelssohn- Bar Iholdy. ca. 9.15 Vaz Dias. II.0012.00 Gramofoon. Hilversum, 298 M. G.457.00 en 7307.45 Gymnastiekles. 8.C0 Gramofoon. 10.00 Morgenwijd'ng V.P.R.O. 10.15 Voodracht door Minny Erfmann. 10.30 Concert V.A.R.A.-septet. 11.15 Voordracht door Minny Erfmann. 11.3012.00 Slot van het concert. 12.00 Omroeporkst o.l.v. X. Treep. 2.00 Lezing over St. Nicolaas- en Kerst gebruiken. 2.303.00 Gramofoonpl. 3.00- 4.00 Concert. Het Corner-orkest v. h. Carlton-Hctel o.l.v. Baranyai. 4.00 Gramofoonpl. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Concert. VARA-orkost o.l.v. H. do Groot. 6.45 Causerie door Mej. Dr. N. A. Brui ning. 8.30 Concert. Amsterd. Kamermuziek En semble. (2 violen-a't-cello-piano). Klavier kwintet op. 44, R. Schumann. 9.00 Causerie door Dr. G. IT. v. Senden. 9.30 Klavierkwintet f-rnoll, C. Franck. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbericht.. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Russbroec-Herdenking. 10.45 Gramofoon. 11.0012.00 Gramofoonplatenconcert van do VARA. Da v e n t r y, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Solislenconcert (bariton-sopraan viool). tegen dat ik die noodig heb, zei hij droog. Voor het oogenbïik is het voldoende als je me vertelt waar ik je vader kan vinden. Ella sprong van haar plaats en met een katachtige lenigheid liep ze naar de deur. Hij is bezig zijn manden neer te laten om kreeften te vangen, maar hij zal wel gauw thuiskomen, zei ze, terwijl ze naar de zee tuurde. Ah, daar is hij, hij haalt net zijn boot aan het strand I Dan zal ik maar even naar hein toe gaan, zei Ravenscar en met een laatste liefkoozing verliet hij het meisje met de belofte, dat hij niet wéér zoo lang zou weg blijven. Michael Standish had juist zijn boot op 't droge gehaald toen Ravenscar aankwam. Hij was een man in de volle kracht van zijn leven, forsch gebouwd, met breede borst en een taankleurige huid. De spie ren van zijn arm puilden als ijzeren beu gels naar buiten, zijn bruine borst was met haar bedekt. De gewone uitdrukking van zijn stoer, exotisch gezicht was een nor&che wreedheid, maar toen hij zijn be zoeker ontdekte, veranderde die uitdruk king in een van sluwe onderdanigheid. Goeden middag, meneer, zei hij met dozelfde muzikale stem die bij zijn doch ter zoo aantrekkelijk was. Ik ben blij. dat ik u weer eens op de kust zie. 't Meis je was een beetje uit haar humeur, maar ik heb haar gezegd dat iemand als u zijn tijd wel eens noodig had voor dingen, die zij niet kan begrijpen. Bij de laatste woorden liet hij zijn stem dalen en er kwam een listige uitdrukking in zijn oogen als wilde hij zeggen, dat het beter was zich tegen het meisje niet dui- 1.05 Orgelconcert door H. A. Ba to. I.50 Gramofoon. 2.45 Voor de scholen. 4.05 Concert voor scholen. 4.50 Moschetto en zijn orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Liefdadigheidsconeert. 7.10 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 Concert. Militair orkest. O.a. Fant. „Paljas", Leoncavallo. 9.55 Muziek v. d. opera „Tantivy Tower" van Dunhül. Orkest, koor en solisten o.l.v. den componist. II.25—12.20 Dansmuziek door de Savoy Hotel Orpheans. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05; 12.50; 1.25 Gramofoon. 8,20 „Le cocq d'Or" van Rimsky-Korsa- koff, M.m.v. orkest en solisten. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Orko8tconcort. 12.25—1.50 dito. 4.20—5.20 dito. 7.20 Orkestconcort. O.a. Ouvert, Soin- mernachtstraum, Mendelssohn. 8.05 Wiener Bildnisso. Muziek van Schu bert en Beethoven. Orkest en Solisten o.l.v. Wolf. Hierna tot 11.20 Concert, uit Café Zur Post. Kalundborg, 1153 M. 11.2012.35 Concert uit Hotel Ang'etcrre. 2.50—4.20 Concert uit 'Rtest. „Wivex". 7.30-9.33 Operetteeoncert. Joh. Strausz- Fr. Lehar. 9.50—11.50 Moderne Dansmuziek o.l.v. Kai Julian. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 5.20 Orkestconcert. 6.20 en 6.50 Gramofoon. 8.20 Kamermuziek door Prof. Fr. Broos (altviool). 8.50 Concert uit het Conservatorium, Luik. 338 M.5.20 Orkestconcert. 6.20 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 St. Nicoluas oj> bezoek bij Pallieter. Hierna Concert. O.a. Sylvia-ballet, Delibes. Rome, 441 M. 8.20 Operette „Tuffolina" in drie acten, van Giuseppe Pietri. Z e e s o n, 1635 M. 7.20 Weihnachtsoratorium von K. Tho mas. St. Michaelis-Korkkoor o.l.v. A. Sit- tard. 8.10 Religieus praatje. 8.40 Symphoniocohcert. 9.35 Berichten en Hierna uitzending ten bate der werklooz-en. bouw moge werken mer zijn nooit volprezen ijver tot groei en bloei onzer Bank. Na een terug-blik, waarbij spr. den ge storven mede-oprichter herdacht, verklaar de spr. het Bankgebouw voor geopend. Na een felicitatie vat» Jen hoer burge meester, ble-ven <lc aanwezigen nog eenigen tijd gezellig bijeen. W0UBRUGGE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdag a.s. des avonds te 7 uur. Punten van behandeling: 1. Notu len en mededeeling; 2. Voorstel afschrij ving sehoo'geld; 3. Prae-adviea op het voor stel van Ged. Staten van Zuid-Holland in zake de overdracht weg Hoogmade Won- brugge aan do Provincie; 4. Prae-adviea op verzoekschrift I). Hoogendoorn vcr'aging zijner pacht; 5. Voorstel tot het verleenen van een hypotheek aan de Woubrugsche eierenveiling. Baldadigheid. In den weg Hoogmado- Leiderdorp, welke hersteld wordt, werden ter beveiliging lantaarns geplaatst; do/e werden des avonds meerma'en vernield. Het gelukte de politio de daders te achter halen, een vijftal jongelieden; tegen hen is proces-verbaal opgemaakt. doli.iker te verklaren. Maar als het de be doeling van den viascher wna geweest een zekere rnHto van vertrouwelijkheid bij zijn bezoeker uit te loken dan had zijn poging geen succes. Ik heb Ella al gesproken en 't weer in orde gemaakt met haar, antwoordde Ravenscar. Je hooft niet bang te zijn, voor ruzie tusschen ons, Michael omdat ik haar verwaarloos. Zij weet wel dat ik daarvoor le veel van haar houd. Maar je hoeft je boot niet vast te leggen. Ik wou graag, dat je iu je boot om de kaup roeide. Standish keek hem verwonderd aan. Dat is weer wat nieuws! Ik wist niet dat u zoo'n liefde voor do watersport had zei de visschor. Maar hij deed wat hom gc vraagd werd en met een krachtigon duw van zijn gespierde: armen schoof hij de boot in zee, terwijl hij hom vasthield tot Ravenscar aan den achtersteven zat. Toen stapte hij er ook iu, greep de roeiriemen en zette koers naar dc punt van do kaap. Deze weck schuin af van de groep hut ten en de blinde klip, waarop de' ruïne van den ouden vuurtoren stond, boog nog ver der buitenwaarts van den scherpen neus van do kaap naar do open zee. Ook door de geweldige duinenrij, die. zich langs de kust uitstrekte, was de oude vuurtoren zoowel vanaf het dorp als vanaf de groep hutten onzichtbaar. Standish trok stevig aan de riemen, maar hij had den stroom te gen en het duurde wel twintig minuten voor ze de punt omvoeren en de branding naderde, die kookte en bruischte tus schen de kaappunt en de niet-mcer-ge- bruikte vuurtoren. OYordt vervolgd) ST0MPWIJK. De propagandaclub. Maandagavond half acht had een vergadering plaats van de Propagandaclub. r De voorzitter, de heer C. v. d. Zijden, opende de vergadering met een w elkom aan den Geestelijk Adviseur en de leden *n dankte vodr de groote opkomst. Het voornaamste agendapunt was: be spreking herdenking van het 121/2-jarig bestaan der vcreeniging. De voorzitter doet eenige mededee'ingen daaromtrent en vraagt de meening der leden. Na uitvoerige bespreking besluit de vergadering den Geest. Adv. te verzoeken zich in verbinding te stellen met den We'eonv. Pater H. de Greeve S.J. tot het houden van een lezing den 20sten Dec., waarbij alle donateurs vrij en toegang hebben. Na de rondvraag, waar een ruim gebruik van gemaakt werd, gaf de voorzitter het woord aan den Geest. Adv. voor de lezing: „Waar gaan wij heen?" In een leerrijk be toog gaf spr. een overzicht van de verwar ring op sociaal en economisch terrein, om dan te wijzen op de beteekenis der Katho lieke beginselen. Na een dankwoord van den voorzitter werd deze door de aanwezige zeer gewaar deerde avond gesloten. Opening van het nieuwe Bankgebouw. Onder .jolangsteiling van Burgemeester en Wethouders der gem. Stompwijk, den wel- eerw. heer kap. Verkley, den heer Fleuren, den architect, den heer J. van Vliet, den aannemer Verhoor en de leden van Bestuur en Raad van Toezicht der C. Boerenleen bank, heeft de Z.Eerw. Heer Pastoor het nieuwe gebouw ingezegend, waarna Zijn Eorw. het woord nam en de C. B. L. met het mooie gebouw fo'iciteerde. Hij sprak dc hoop uit dat Gods zegen op den arbeid der bank moge rusten. Hierna nam de voorzitter van den Raad van Toezicht, de heer L. C. Stijnman, het woord. Spr. heette alle aanwezigen harte lijk welkom in het gebouw, dat naar sj:r. vertrouwde, aan alle verwachtingen zal voldoen en nog in de verre toekomst een zegenrijke werking voor de inwoners der omgeving zal uitoefenen. Spr. brengt hartelijken dank aan B. en W„ die bij de voorbereiding en uitvoering alle mogelijke inlichtingen verstrekten en hun steun en medewerking verleenden. Ook bracht spr. een woord van hulde aan den architect en aannemers, onder wier leiding het werk vlug en correct is uitge voerd. Uit naam van Bestuur en 'FJiad van Toezicht feliciteerde spr. den hooggeacht en Kassier met de nieuwe bank en woning Spr. uitte den gemeenden wonsch dat de heer Fleuren nog een reeks van jaren met degenen die hem dierbaar zijn, in dit ge-

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9