LUCHTVAART UIT DE OMGEVING ELPl AS SIGARETTEN 20 STUKS 20 CENT SPORT WOENSDAG 2 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. G OVERSTROOMINGEN IN HET GARONNE-DAL. Door den krachtigen regenval zijn in verschillende streken in Frankrijk in de af- goloopen dagen overstroomingen ontstaan, vooral in het Garonnedal. Ook de zijrivieren van de Garonne zijn buiten haar oevers getreden. Bij St. Girons was de bevolking van de lager legen stadsdeelen gedwongen, in al- 'orijl haar woningen te ontruimen. Twee personen konden daar nog juist op het laatste oogenblik door de gendarmerie van verdrinken gered worden. De materieele schade is belangrijk. Ver scheidene fabrieken staan onder water. Ket le'cfoon- en telegraafverkeer is gesteord. Ook bij Toulose is de Garonne buiten do oevers getreden. Het gemeentebestuur heeft alle voorbereidende maatregelen ge nomen voor een tijdige ontruiming van be dreigde gedeelten. CHICAGO'S MILLIONNAIRS MOETEN HELPEN. Noodkreet van burgemeester Cermak. Naar burgemeester Germak verklaarde, staat Chicago opnieuw aan den rand van een bankroet, zulks als gevolg van de hou ding van een vijftigtal der rijkste ingezete nen. „De stad", aldus liet Cermak zich uit, „gaat onherroepelijk over den kop, wan neer onze millionnairs er ni8t voor zorgen, dat er op 1 Docember geld in de stedelijke schatkist is. Noch voor de politie noch voor de brandweer, noch voor hot onder wijzend personeel zijn er contanten dispo nibel. Wanneer onzo rijkste ingezetenen hun plicht verzaken, zullen obligaties tot een bedrag van vele millioenen waardeloos worden." Naar aanleiding van dit dringende ver zoek om steun hebben de zakenlieden thans een uit zeven leden bestaande commissie gevormd, ten einde Cermak ter zijde te staan bij de uitgifte van een obligatiele ning. Men hoopt op die wijze te elfder ure nog het bankroet der stad te kunnen af wenden. Veldslagen tusschen honden en ratten. In de Noord-Fransche havenstad Fé- camp is het Zondag tot een waren veld slag gekomen tegen ratten, die met dui zenden tegelijk een overval deden op het havenkwartier en een groote bedreiging vormden voor de in een loods opgeslagen goederen. De bevolking en de autoriteiten wisten geen ander middel om de ratten te verdrijven dan een grooten troep honden op ze af te sturen. Na een langdurigen strijd wisten deze eindelijk de ratten naar haar holen terug te jagen. Honderden rat ten bleven .er echter op het slagve d liggen. Men vreest, dat de dieren zich door deze eerste nederlaag niet zullen laten af schrikken en weldra een tweeden aanval zullen ondernemen. Dalend geboorte-cijfer in Pruisen. Het aantal huwelijken, dat in het derde kwartaal in Pruisen werd gesloten, heeft vergeleken bij het overeenkomstige tijdstip van verleden jaar een verdere verminde ring ondergaan. In alle groote steden van Pruisen was het cijfer lager dan verleden jaar, in Berlijn ongeveer 16 percent. Ook het geboorte-cijfer is in sterkere mate gedaald. Het sterfte-cijfer bleef !aag, wat voor het grootste gedeelte te danken is aan de daling van de zuigelingensterfte. Wegens de belangrijke vermindering van het geboorte-cijfer is het geboorte over schot in Pruisen thans aanmerkelijk lager dan verleden jaar. Te Berlijn, de grootste stad met het laagste geboortecijfer, is reeds een sterftc- overschot te constateeren. De goudschat van de „Egypt". De Italiaansche bergingsmaatschappij ..Sorina", die de schatten van de gezon ken Britsche boot, de „Egypt", tracht te bergen, zal nieuwe pogingen doen om iets van den waardevollen inhoud van het schip naar boven te brengen. De „Artiglio" zou om twee uur 's nachts gisteren de ha ven van Brest verlaten en indien het weer gunstig is, duikers naar beneden zenden, om het goud en zilver, dat open en bloot pp een diepte van 67 vademen ligt, machtig te worden. De situatie is op het oogenblik niet erg veelbelovend daar de zee na den storm der laatste paar dagen nog erg on rustig is. Men acht het niet zeer waar schijnlijk, dat dit jaar veel goud naar bo ven zal worden gebracht, daar het seizoen reeds te ver gevorderd is. Men hoopt ech ter voor het eind van de eerste week van December enkele baren zilver en goud te kunnen bergen en zal dan de overige werk zaamheden tot het volgende voorjaar laten rusten. De oudste vrouw van Engeland. Uit Ballymascagnion (Ierland) wordt gemeld: Katharine Plunket, de oudste vrouw van Groot-Brittannië, heeft op haar kasteel haar lilden verjaardag gevierd. Zij is nog volkomen gezond en kan zich won derbaarlijk goed bewegen. Zij heeft o.a. ook de gelukwenschen van koning George ontvangen. De vrouw voelt weinig voor den modernen tijd. Zij haat de bioscoop en ondanks haar rijkdom heeft zij steeds ge weigerd een auto te koopen. Zij verlaat haar kasteel soms maandenlang niet en als zij eens uitgaat, doet zij dat op echt Viotoriaansche wijze, n.l. in een met vier paarden bespannen koets. Haar trots is haar moestuin, waarvan de gewassen op andbouwtentoonstellingen regelmatig be kroond worden. Zij leeft geheel zonder dieet. COMMUNISTISCHE VERVOLGING. EEN KLOOSTER DER FRANCISCANEN IN CHINA VERWOEST. De geheeie communiteit vernietigd. De geschiedenis der Martelaren-kerk van China is thans weer met een nieuwe roem rijke bladzijde verrijkt. De Communisten hebben eenigen tijd geleden een Francisca nerklooster in Hoepeh overvallen en een geweldig bloedbad aangericht. Uit de eerste berichten die binnen kwa men kon men zich geen juist oordeel vor men, maar thans nu de ambtelijke rappor ten zijn binnengekomen zijn wij in staat om een goed overzicht te geven van de gruwe lijke martelingen waaraan de Katholieke kerk in China in de afgeloopen maanden heeft bloot gestaan. Het Apostolisch Vicariaat van Laohshow in de Provincie Hoepeh. dat bestuurd wordt door Italiaansche Franciscanen werd voortdurend geteisterd door roof overvallen, van roode bandieten en com munisten, die overal schrik en verderf brachten. De overige Paters werden gevankelijk weggevoerd naar generaal Huolong. Onder weg ontmoptten zij MgT. Bicci en de Gardi aan die ook gevangen werden genomen. Pater Zeng werd den anderen dag onthoofd. Heel de missiestatie werd verwoest. Voor de gevangenen werd een hoogen losprijs gevraagd. Mgr. Bicci werd in Sep tember bevrijd voor een losgeld van 100.000 Lire dat door de Italiaansche regee ring betaald werd. Ook de andere gevangenen werden ten slotte voor 10.000 Dollar vrijgekocht. De kerk van China heeft weer nieuwe martelaren Toch ging het leven op het Seminarie van het Vicariaat, waar 43 Chineesche stu denten voor het H. Priesterschap worden voorbereid, zijn gewonen-gang. Op zekeren avond bevonden zioh in het klooster 6 Pa ters, een broeder en 3 Novicen. De Bisschop Mgr. Ricci en de Gardiaan van het kloos ter waren afwezig. Niemand had eenig ver moeden welk een ramp hun boven het hoofd hing, en dat me» één slag het werk van 60 jaren zou worden vernietigd, 's Avonds pingen Pater Bonaventura Zeng (66 jaar oud) en Pater Thomas Kuo (72 jaar) en Pater Benedikt Tscheng door den kloostergang, van waaruit men een vrii uit zicht had op den weg naar Laohokow. Plot seling zagen zij dat een troep van 30 man nen op het klooster kwamen toegestormd. Bij den kloostermuur verdeelde zich de ben de in verschillende groepen. De hoofdmacht liep naar de kloosterpoort, waar Pater Mansuetus Maggini, Broeder Lucas Santeur en de drie Novicen stonden. Een der ban dieten riep: „Stilhouden! Wie zich beweegt schieten we neer!" Er sprong iemand met een revolver in de hand op den muur om het binnenhof van het klooster te inspectee ren. Daar er aan de andere zijde van den muur veel bouwmaterialen lagen was het gemakkelijk om in den tuin te komen. Juist kwam daar Pater Germanus Lazzeri aan: de bandiet bedreigt hem met de revolver en bindt hem met zijn Franciscanerkoord de handen op den rug. De andere roovers zijn intusschen door de kloosterpoort bin nengekomen, waar zij Pater Maggini ont moeten. Zij stellen zich voor als soldaten van het Derde Rtoode Leger. Tegenstand bieden heeft geen zin. Pater Maggini en Broeder Santini werden geboeid. De leider der communisten gaf den 60-jarigen Obla ten-broeder Franciscus Tscheng twee vree- selijke sabelhouwen op het hoofd; de broe der zakte in elkaar. De bandieten die het seminarie waren binnengedrongen, vonden daar den zieken i broeder Gabriël. die me» koorts te bed lag, dien zij met een stola de handen vastbon den. Pater Lazzerri werd nu gehaald en naar het klooster gebracht. In het voorbij gaan gaf hij aan den stervenden broeder Tscheng nog de H. Absolutie. Heel heb klooster werd leeggep'underd. De zieke pa ter Hu wordt recht uit zijn bed gehaald en op de binnenplaats tegen den muur gezet; 1 men wil hem onmiddellijk terechtstellen. Pater Lazzerri smeekt voor hem om genade, maar men brult hem toe: Weg met dien hond van een EurooeaanDe Chineesche Priester zegt zachtjes: ,,'t is goed, 't is goedZonder een traaD in zijn oogen i knielt hij neer. Een der communisten neemt een langen sabel, raakt even den hals van het slachtoffer aan om dan met een krach tigen slag het hoofd van den romp te schei den. Het hoofd valt juist op een klein tyoem- perk, dat gewoonlijk door Pater Hu ver zorgd werd. Ook de andere paters worden I naard en tuin gebracht. Zij worden beschimpt en geslagen. De 72- jarigc oude ziekelijke Pater Kuo wordt op z'n knieën gezet. Broeder Lucas Santini smeekt om genade; doch een pistoolschot in het achterhoofd op korten afstand afge vuurd. maakt een einde aan het leven van den missionaris. Ook broeder Tscheng is in tusschen aan de bekomen verwondingen over1 eden. De knecht van het Seminarie werd neergeschoten. AMSTERDAM—BATAVIA IN 3 DAGEN, 'n Weekretourtje voor Indië, Naar de „Msb." verneemt, heeft de luit.- vlieger D. Asjes van de militaire Lucht- vaart-afdeeling te Soesterberg het plan, met den luit.-vlieger Schouw als tweeden bestuurder, binnenkort binnen drie dagen van Nederland naar Indië te vliegen. Voor de verwezenlijking van dit plan heeft o.m. het Comité Vliegtocht NederlandIndië zijn steun toegezegd. Het toestel waarmede de tocht zal wor den gemaakt, is een ontwerp van de Pan- dervliegtuigenfabriek. Het wordt een vrij- dragende eendekker, uitgerust met drie zware Amerikaansche motoren, die het toe stel een snelheid zullen geven van 300 K.M. per uur. Het landingsgestel zal optrekbaar worden ge-maakt, om den schadelijken lucht- weerstand gedurende het vliegen te ver minderen en dus de snelheid te vergroo- ten. In geval van nood zal de hoofdben- zinetank kunnen worden afgeworpen. Waar het toestel ontworpen is voor een werkingssfeer van 4200 K.M., zal het mo gelijk zijn den afstand tusschen Nederland landsche Provincie, doch als adscripts aan de Californische. Met pater Soer sluit de rij dier oude heldhaftige Nederlandsche priester-missio narissen, aan wie de vestiging en versprei- dng van het katholiek geloof in de Ver- eenigde Staten van Amerika zooveel te danken heeft. N00RDWIJKERH0UT. Volksbond. Gisterenavond hield de af- deeling Noordwijkerhout van den B. K. Volksbond in de zaal van Mej. de Wed. J. L. Brama- haar eerste cursusavond in sa menwerking met de afdeeling Noordwijker hout van den Bond van Overheidsperso neel „St. Paulus". De Voorzitter de heer A.H. van Noort, opende de vergadering met den Ohristelij- ken groet en sprak zijn genoegen erover uit dat deze avond zoo goed bezooht was. Hij verwelkomde den sprekre van dezen avond, den Weled. Heer Jos. van Seggelen, hoofd bestuurder van den Bond St. Paulus die in plaats van den heer Spit. die door liohte er7avr^rdrrrrüppèr'^övê'rbragïC"n! I ongesteldheid verhinderd was den avond te Men is voornemens dag en na*ht door te ho"d«n- De Voorntt.r verwei- KWALITEIT NIETS DAN KWALITEIT VOETBAL R. K. FEDERATIE. R. K. Sportvereeniging „Leiden". A.s. Vrijdagavond elftalcommissie ver gadering. Op deze vergadering worden ook alle eerste elftallers verwacht, alsme de de reserves. Gezien de besprekingen van het grootste belang zijn, worden allen verwacht. Deze vergadering wordt gehouden in een der zalen van den B. K. Volksbond, Steenschuur. DE P0LITIE-C0MPETITIE. L.P.S.V.Bloemendaal 11. De competitiewedstrijd L.P.S.V.Bloe mendaal, welke gisteren te 2 uur namiddag op het terrein aan den Zoeterwoudschen singel werd gespeeld, eindigde in een ge lijk spel 11. De gasten kregen aldus meer dan zij ver dienden, want Leiden was na de rust on betwist de meerdere. Nadat de scheidsrechter de elftallen in het veld heeft gefloten, gaat Bloemendaal er onmiddellijk met den bal van door en blijft eenigen tijd in de meerderheid. Na omstreeks 15 minuten krijgt Bloemendaal een strafschop toegewezen, doch haar mid- voor schiet naast. Het spel gaat nu op en neer en even later krijgt Leiden een pe nalty te nemen welke eveneens wordt ge mist. Dan maakt Bloemendaal bij een goed opgezette aanval door middel van haar midvoor een voor V leesbos, die den gehee- len wedstrijd in puiken vorm was, onhoud baar doelpunt (01). Tot de rust weet Bloemendaal, mede doordat de L.P.S.V.- voorhoede door al te kort spel aan produc tiviteit alles te wenschen overliet, haar voorsprong te bewaren. Na de thee tapt de Leidsche voorhoede uit een geheel ander vaatje (haar verdedi- nigmg was ook voor de rust uiterst safe) en bijna voortdurend zit Leiden op het Bloemendaalsohe doel. Eenige mooie kan sen worden dan gemist. Bij een aanval krijgt van Hoeyen den bal vrij en schiet keurig in (11). Nog is er een half uur te spelen en Lei den blijft in de meerderheid, doch zij weet het niet in doelpunten uit te drukken. Zooals gezegd, brengt het eindsignaal een verdeeling der punten. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding ge speeld. De scheidsrechter onderbrak het spel te veel en gaf in de meeste gevallen ten onrechte legio vrije schoppen. WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE KEULEN. Hedenmorgen te zes uur had het leiden de koppel in den Zesdaagsche te Keulen, na de neutralisatie 2661 km. afgelegd na 104 uur rijden. De stand van hedenmorgen luidt: 1. HuertgenMiethe 60 punten; op een ronde: 2. SchoenGoebel 167 punten; op twee ronden: 3. BuschenhagenFranken stein 267 punten; 4. TietzBieger 208 pun ten; 5. PijnenburgBulla 145 punten; 6. OszmellaBraspenning 116 punten; op 3 ronden: 7. SchornBuebler 93 punten; op vier ronden: 8. DammDurum 62 punten; op zes ronden: 9. ZimsPerelaer 62 pun ten; op acht ronden: 10. DurayMartin 116 punten. liegen, zoodat het mogelijk zal zijn Maan dagmorgen te Amsterdam te starten en reeds Woensdagmiddag te Batavia te arri- veeren. Volgens den opzet wil men Don derdag of Vrijdag de terugreis aanvaarden, aoodat de machine reeds Zaterdag- of Zon dagmiddag in Amsterdam terug kan zijn. Bij slagen zal de reis AmsterdamBatavia Amsterdam dus gemaakt worden in to taal zes a zeven dagen. De houtbewerking van het vliegtuig zal uitgevoerd worden door de Panderfabriek, terwijl de maatschappij voor vliegtuig bouw Aviolanda te Papendrecht, die spe ciale ervaring heeft op het gebied van me taalconstructie, zich met den metaalbouw zou belasten. De uitvoering van dit plan, dat om zijn uiteindelijk doel: het versnellen van de luchtverbinding tusschen Nederland en zijn gebieds-deelen in den Indischen archipel, krachtigen steun verdient, en waarin wij veel terugvinden van het plan waarvoor thans wijlen ir. B. Grasé, chef-vlieger van de Nederlandsche Vliegtuigenfabriek, aan vang 1928 de aandacht vroeg, is een met gemakkelijke taak. Reeds sedert jaren houdt het „uitdenken" van een meer-moto- rig postvliegtuig, dat in staat is bij een actie-ra-dius van ruim 4000 K.M. een snel heid van 300 K.M. per uur te ontwikkelen, de breinen bezig van de knapste vliegtuig bouwers der geheeie wereld. C-re-aties als de Amerikaansche Lockhead en Bellanca, de Fransche Breguet-Bidon en Dewoitine „Traifc d'Uaion" en de Engelsche Fairey j presidium van den heer H. v. Hulst. Long Range, zijn nog maar bescheiden Nadat deze de aanwezigen een woord stappen in de richting van het zoo zwaar van hartelijk welkom had toegeroepen, begeerde hyper-snelle postvliegtuig met bracht hij in herinnering het overlijden van super-a ctie-radius Deze toestellen, die alle het eerelid den Edelachfcbaren Heer A. J. tot de klasse enkel-motorigen bebooren, Scholvinck. Wij allen, aldus spreker, weten omdat het bouwen van een drieraotorige wat de heer Schölvinck voor onze vereeni- machine de technische moeilijkheden niet ging is geweest, hoe zijn sympathie naar weinig vergroot, steunen op een jarenlange I onze vereeniging uitging, hetgeen hij houden, zou spreken. De Voorzitter verwel komde eveneens den geestelijken advisenr, den Weleerw. Heer Kapelaan van Straelen. Allereerst werd besproken het a.s. St. Ni- colaasfeest voor de kinderen, welk feest zal gehouden worden op Maandag 7 Dec. a.s. in het Hotel van der Togt. Plm. 500 kinde ren zullen hieraan deelnemen. Mochten er nog leden zijn die geen uitnoodiving heb ben ontvangen, dan kunnen zii zich nog al tijd hiervoor oogeven bii het bestuur. Medegedeeld werd dat a.s. Zondag in beide rvcochiekerken een H. M'"s zal wor den opgedragen voor het geestelijk en tüde- b'k welzijn van de leden, onder welk* H.H. M'ssen een alcemee"e H. Communie zal worden gehouden. De. Voorzitter snoorde allen aan hieraan deel te nemen getooid met insigne. Daarna gaf hij het woord aan den Heer van Seggelen, die pen mooie red* hieM over Dt. Schaeoman. Hii besorak Dr. Scbaen- man als dichter, priester en staatsman. Een luid a^^laus toonde dat de rede mooi was gevonden. Met dank te brengen aan d*n soreker. 'sloot da Voorzitter met den Ohr. groet de vergadering. WARMOND. Warmondsche IJsclub. Onder een zeer groote belangstelling had in Hotel de Stad Rome de 40e algemeene jaarvergadering plaats van de Warmondsche IJsclub onder rvaring der resp. constructeurs op het ge bied van den verkenner- of verkeersvlieg- tuigbouw en zijn bovendien op zich het re sultaat van langdurige en dikwerf kost bare proefnemingen. Het zal den constructeurs der Panderfa briek ongetwijfeld tot groote eer strekken, indien zij er in slagen, de zware taak die zij zich gesteld hebben, op bevredigende wijze te volbrengen. APPARAAT VOOR CONVERSATIE UIT VLIEGTUIGEN. Een nieuw, door den Britschen minister van Luchtvaart aangekocht, apparaat stelt een persoon, die zich op groote hoogte in een vliegtuig bevindt, in staat hardop met een persoon op de aarde te converseeren. Bij informatie aan het Britsche ministerie van Luchtvaart werd vernomen, dat ge noemd apparaat werd aangekocht bij wijze van proeL KERKNIEUWS L. D. V.—D. E. S. Gisteren speelde het 2de tiental van de Christelijke Leidsche Damvereeniging haar competitiewedstrijd tegen D. E. S. I Alphen. De uitslagen waren: C. L. D. II—D. E. S. I. C. de JeuJ. van Oeveren 2—0 C. Sirag—J. Oosterman 2—0 J. Laven—L. Hommeling 02 de GraafK. van Leeuwen 11 C. ColpaH. Wolfert 11 G. Kwaadgras—M. Roggeveen 20 A. KarstensW. J. Oosterman 02 M. HanekampC. v. Olveren 0—2 J. Vis«—J. van Of wegen 0—2 J. Ph. v. d. BoschG. Peneman 02 Tevens speelde L. D. V. II tegen D. E. S. II. Hiervan waren de uitslagen: L. D. V. II—D. E. S. II A. Klinkenberg—N. de Jong 1—1 J. Huisman—H. van Egmond 0—2 C. TeunissenD. v. d. Niet- 20 J W. SohüssJ. Wortman 20 A. J. JordaansW. den Daas 20 A. Sladek—L. van Zwienen 02 B. de KierJ. v. Stigt 1—1 J. Dreef—A v. d. Eut 20 A. J. HeeringenH. M. Hulscher 11 J. Zaalberg—J. den Hoordijker 2—0 DE MISSIE IN HET ROTS GEBERGTE. Laatste Nederlandsche Priester overleden. Volgens telegraphisch uit Californië ontvangen berioht overleed aldaar den 29ston November in de missie Family P.O., Glasier Co., montana, de laatste Neder landsche Priester-Missionaris, de weleerw. pater Aloysius Soer, van de Sociëteit van Jezus. Met den bekenden pater Aloysius van der Velden („De manke Zwartrok") is pa ter Soer gedurende zijn bijna 50-jarig mis sionarisleven een der grondleggers geweest van menige missietatie onder de Indianen van het Rotsgebergte. Den 8sten Novem ber 1853 te Öldenzaal geboren, trad hij 20 September 1872 te Variëndaal bij Grave in hot Noviciaat der Sociëteit van Jezus; na alwaar ook den philosophie-cursus te heb ben doorloopen, was hij van 1879 tot 1882 leeraar in het College St. Louis to Sittard, deod van 1882 tot 1885 zijn theologie te Maastricht, werd priester gewijd 6 Sep tember 1885. en vertrok nog in hetzelfde paar als missionaris naar de Missie van het Rotgebergte. Eén jaar bracht hij nog door te Frederick in Maryland ter vol tooiing zijner geestelijke vorming in het derde proefjaar, doch was verder zijn ge heeie leven lang onafgebroken werkzaam onder de Indianen van het Rotsgebergte, de laatste jaren onder de Pikanos-India- nen, wier zioleheil hij tot op den laatsten dag van zijn 78-jarig levn onvermoeid ver zorgde. Toen Californië tot een zelfstan dige provincie der Sociëteit van Jezus werd verheven, bleef pater Soer lid der Neder- malen daadwerkelijk getoond heeft. Zijn nagedachtenis, aldus spreker, zal bij ons dan ook in hooge eere blijven. Hierna was het woord aan den Secretaris die voorlezing deed van de notulen der vo rige bijeenkomst en werden deze zonder op- of aanmerkingen en onder dankzegging vastgesteld. Uit het hierna uitgebracht financieel jaarverslag van den penningmeester bleek dat over het afge'.oopen jaar een batig slot te boeken viel van f 189.31, zoodat de ver eeniging thans de beschikking heeft over een batig saldo van f 855.18. Vervolgens gaf de heer Onderwater een kort resumé, van den gang va-n zaken vanaf de oprichting 40 jaar terug. In 1891, aldus spreker, werd de Warmondsche IJsclub op gericht en telde reeds dadelijk 121 leden. Een 21 leden-oprichter* zijn nog in leven en nog een twee-tal eereleden, te weten de heeren J. H. Kruseman en L. Papot. Van deze 21 leden zijn de navolgende personen nog lid van onze vereeniging n.l de heeren S. J. Schouten. P. S. van Rijn, C. van Rijn, G. Heenk, O. M. Stijn, C. Papot en Mej. Kruseman. Het jaarverslag dat thans aan de beurt was, bracht, gezien het feit daar er twee achtereenvolgende jaren geen ijs was, wei nig nieuws. Het aantal leden bedroeg mo menteel 170. Bij de mededeelingen bracht de Voorzit ter in de allereerste plaats een woord van hulde aan den heer Schouten, een van de oprichters der Warmondsche TJsvereeni- ging die nimmer op een vergadering ont broken had. Vervolgens bracht spreker een woord van dank aan de nog in leven zijnde oprichters en het oude Bestuur die mede onze vereeniging hebben groot en sterk ge maakt. Gezien het feestelijk cachet dezer vergadering en mede gezien de stand van de kas, stelt het Bestuur voor, aldus spre ker, de leden ieder een gratis consumptie aan te bieden. Wij hebben niet kunnen ont dekken dat tegen dit. voorstel eenige oppo sitie bestond. Hierna werd overgegaan tot de bestuurs verkiezing wegens en b'oc aftreden van het bestuur. Dat het werk van bet bestuur bij de leden waardeering vindt bleek wel uit het feit dat het oude bestuur met over weldigende meerderheid werd herkozen. Alle leden verklaarden hunne benoeming te aanvaarden. Bij de gebruikelijke rondvraag kwamen de tongen los en bij een dergelijke opkomst is het einde van de rondvraag niet te zien, waarbij komt dat het meestal punten van zeer ondergeschikt belang zijn. Wellicht is e.r voor het bestuur aanleiding de leden in deze eenice beperking op te leggen of een benaalde tijd vast te stellen voor voor de rondvraag. Met spanning werd gewacht op de traditicneele verloting van koek, siearen en banket, en menigeen kon zijn echtge- noote hierdoor wat milder stemmen voor zijn zeer late thuiskomst.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6