WHALS Uw voldoening ligt in de voldoening aan de wenschen Uwer kinderen. KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING Agenda UIT DE RIJNSTREEK WOENSDAG 2 DECEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Dit kunt U bereiken door Uw kinderen uitsluitend het mooie en solide speelgoed van WAALS te schenken. De keuze zal U ge- UAACQi rrntMir cv ioe makkelijk vallen. De sorteering gaat ongetwijfeld Uw verwachting verre te hoven en de prijzenkomt zelf en U zult zien HAARLEMMERSTRi 139 136 Jat deze voor U ook een verrassing zijn. HET CONFLICT IN DE TEXTIEL- INDUSTRIE. VERGADERING DER DRIE WERK NEMERS-ORGANISATIES. STAKING OP MAANDAG 14 DECEMBER! In vervolge op de vorige week Vrijdag gehouden geoombineerde besturen vergiade- ring, vond gisteren te Utrecht een verga dering plaats, waar de houding der drie or ganisaties werd bepaald ten opzichte van den aanval der Twentsche werkgevers op de loonen der textielarbeiders. Besloten werd,, indien do werkgevers niet vóór of op Zaterdag 12 de-er op hun provoceercn- de houding terugkomen, bij de werkgevers, aangesloten bij de beide fabrikanten-ver- oenigingen, de staking zal worden gepro clameerd, ingaande Maandag 14 Decem ber. Met nadruk werd geprotesteerd tegen het optreden van de werkgevers-vereeni- gingen, die de staking bij de firma Jan- ning, die absoluut ruets uitstaande heeft met de gevoerde actie tegen de loonsverla ging, vastkoppelden aan deze actie. Dat is zoo ongehoord, dat daartegen hot sterkst mogelijke verzet gerezen is. Daarom wordt geadviseerd overal te staken, tenzij dit m een enkele onderneming door omstandig heden niet mogedijk is. De besturen betreuren, dat niettegen staande het door hen gegeven advies, een deel der arbeiders reeds thans het werk heeft neergelegd en verwaohten, dat, waar eensgezind en organisatorisch optreden eerste voorwaarde voor het slagen eener staking is, deze arbeiders het werk zul len hervatbén. De besturen der arbeiders-organisaties wijzen elke verantwoordelijkheid voor het geen Zaterdag en volgende dagen op en kele fabrieken is gebeurd, af, terwijl door hen geen uitkeering zal worden verstrekt aan de leden, die het gegeven advies niet hebben opgevolgd. STAKING AAN KON. TAPIJT- FABRIEKEN OPGEHEVEN. De staking aan de Koninklijke Vereenig- de Tapijtfabrioken te Moordrecht en Rot terdam is, dank zij de bemiddeling van de burgemeesters dezer gemeenten, geëin digd. Het conflict was ontstaan ten gevolge van de door de directie aangekondigde loonsverlaging van 10 pet. later gewijzigd in 5 pet. direct ingaande en 5 pet. na eeni- ge maanden. Dc onderhandelingen tus- schen werkgevers en werknemers mislukten eenige malen daar de arbeidersorganisaties voor de tweede loonsverlaging van 5 pet, op welk tijdstip dan ook niet waren te vin den. De verdere besprekingen over de op lossing van het conflict waarvoor de burge meesters van Rotterdam, Moordrecht en Deventer en de werknemers- en werkge- vorsbonden op het Rotterdamsche raad huis zi;" —"ingekomen, hebben ten slotte in het dor vorige week geleid tot overot ing over de loonsverlaging van 5 puonmiddellijk ingaande voor de validp arbeiders tusschen 24 en 60 jaar, met dien verstandea dat het loon per week niet lager dan 22 te Moordrecht, f23 te Deventer en 24 te Rotterdam zal zijn. Het personeel beneden 24 en boven 60 jaar, dat normaal minder dan 22. 23 en 24 verdient, krijgt normaal 5 pet. aftrek zoo der inachtneming van het minimum. Een tweede loonsverlaging van 5 pet. wordt niet ingevoerd. De in den modernen bond „De Een dracht', den R.-K. Bond „St. Lambertus" en den Chr. Bond „Unitas" georganiseerde arbeiders bebben in de vergadering met hun besturen bet voorstel aangenomen, waarmede aan de staking een einde is ge komen. Yoor de werkgevers is de reden tot op heffing van het conflict voornamelijk ge legen in de omstandigheid, dat momen teel voor den afzet dor producten de goe de tijd aanbreekt. Er zijn voldoende or ders voor de eerste maanden, waardoor de fabrieken zich geheel aan massa-pro ductie kunnen wijden en niet voor be paalde opdrachten behoeven te werken. T)e beëindiging van het conflict een maand later zou in verband met de voorjaarspro ductie geen zin meer hebben. De staking heeft bijna vier maanden geduurd en was 13 Augustus uitgebroken. Te Moordrecht waren er pl.ra. 230, te Rotterdam 160 man bij betrokken. „Tel. Winkelsluiting te Utrecht. B. en W. van Utrecht bieden den raad ter vaststelling aan een verordening inge volge art. 6 der Winkelsluilingswet 1030. beoogende de verplichte sluiting van bar biers- en kapperszaken in deze gemeente des Donderdagsmiddags na 1 uur. Uit het door B. en W. ingestelde onderzoek is hun gebleken, dat ongeveer 75 pet. van de houders van die zaken ook thans nog op invoering van dien maatregel prijsstellen. Uit hun verder uitgebreid onderzoek is aan B. en W. ten duidelijkste gebleken, dat wat de andere takken van winkelbe drijf in deze gemeente betreft, de winke liers. in deze gemeente vrijwel algemeen de invoering van een verplichte ochtend- of middagsluiting in strijd achten met bun bedrijfsbelang. KONINKLIJKE BESLUITEN. Notaris. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris binen het arrondissi .ent Amsterdam, ter standplaats Amsterdam, J. van der Veen, thans notaris te Apeldoorn. Burgemeester. Bij Kon. besluit is benoemd tot burge meester der gemeente Horssen J. J. C. M. Luske is 'benoemd te burgemeester van Graft en de Rijp C. A. van Staveren. FRAUDE BIJ LEVERING VOLGENS TARWEWET. Schuldigen uitgesloten van verdere levering. Reeds eenigen tijd kregen de autoritei ten aanwijzingen, dat groote partijen Bel gische tarwe over de grens van West- Zeeuwsch Vlaanderen het land binnenkwa men. Deze werden dan in Aardenburg ge schoond, en daarna voor een deel aan ze kere boeren gelevord, die ze dan weder bij de gewestelijke tarweorgamsatie van Zee land, de G.T.O.Z. afleverden als product van hun eigen bedrijf, en dan ook den re- geeringstoeslag ontvingen. Een en ander hield verband met den le- veringsphcht m zake de Tarwewet vóór 1 December van die boeren, die zelf geen of weinig tarwe hadden doch een veel groote- re hoeveelheid hadden opgegeven dan zij zelf verbouwden. De opgave geschiedde met de mogelijkheid van fraude in het vooruitzicht. Men sprak van een complot, waarbij ver scheidene tusschenpersonen betrokken zou den zijn. Thans kunnen wij mededeelen, dat streng ingegrepen is. Voorzoo ver be kend, zijn verschillende schuldigen reeds ontdekt. Er zullen oa. drastische maatre gelen genomen worden tegen de boeren. Zij worden n.L uitgesloten van elke verdere levering volgens de Tarwewet. Naar wij vernemen, bedroegen de par tijen die dagelijks over de grens gingen »ot 22.000 K.G. per keer. „Tel.'' GAAT HOLLAND WIJN PERSEN? Om het teveel aan druiven te verwerken. Het behoeft geen betoog, dat de drui- venteelt van dit jaar over het algemeen geen bijzonder gunstige resultaten heeft opgeleverd, allerminst de z.g. koude kas sen. Nu het buitenland een slechte afne mer was, mag van een teveel aan Hol- landsche druiven worden gesproken. Er is getracht dit nog zooveel mogelijk te onder vangen door koelhuizen, waar flinke par tijen zijn opgeslagen, die geleidelijk ter veiling worden gevoerd. Intusschen is bij leidende figuren in den tuinbouw de vraag gerezen, op welke wijze het surplus van de druiven kan worden verwerkt. Hierbij is thans de gedachte naar voren gekomen, om de eenigszins afwijkende kwaliteit der druiven le gaan verwerken tot wijn. van welk product in ons land toch altijd nog een flinke hoe veelheid gebruikt wordt. De Belgische tuinbouw heeft ook dit middel om het te veel aan druiven wat te verwijderen, te baat genomen; mogelijk zal in de toekomst ook in ons land wijn uit de druiven geperst worden. Op welke wijze en door wien dit moet geschieden, moet nog nader onderzocht worden. „Tij<i." R.-K. VROUWENBOND IN HET BISDOM HAARLEM. De najaarsvergadering van den R.-K. Vrouwenbond in het Bisdom Haarlem werd Maandag in restaurant Fleisig te Am sterdam gehouden onder voorzitterschap van mej. Toos Post. Als antwoord van Z.H.Exe. Monseigneur J. D. J. Aengenent op de in de vorige ver gadering aangenomen motie inzake mede zeggenschap van de vrouw in de katholieke schoolbesturen, of het instellen van ouder commissies aan de katholieke scholen, werd medegedeeld de verklaring van Mon seigneur, dat de vrouwen nooit van benoe ming tot lid van schoolbesturen waren uit gesloten, en Z.H. Exc. geen bezwaar had tegen punt 2 der motie de ((oudercoramis- sies). De begrooting voor 1931 wordt zonder discussie goedgekeurd. Hoofdschotel was de wijziging der sta tuten van de Federatie van R.-K. Vrou wenbonden in Nederland. Na geanimeer de discussie over de verschillende artike len werd het voorontwerp met algemeene stemmen aangenomen. Mevr. ZeggerTucker doet mededeelin- gen over het rustfonds. Het blijkt, dat reeds dit eerste jaar enkele moeders van groote gezinnen zijn uitgezonden. Mej. Post dringt er op aan, dat nog in dit seizoen in alle afdeelingen een actie op touw gezet zal worden, om het fonds te vergrooten, niet enkel door aanwerven van leden, doch ook door giften. Na afloop van e goed geslaagde en pret tige vergadering ging de voorzitster, mej. Toos Post, met een deel der afgevaardigden op verzoek van het afdeelingsbestuur Am sterdam, het eigen huis dier afdeeling be zoeken, waar thee werd geserveerd. Een incident in den Haagschen gemeenteraad. Bij de behandeling van de gemeentebe- grooting in den Haagschen gemeenteraad verdedigde ir. F e b e r (r.k.) in een uitvoe rige rede de houding der r.k.-raa-dsfractie bij de samenstelling vau het college van B. en W. 'tegenover generaal Duymaer van Twist ontkende hij, ciat, de r.k. slippendra- gers der sociaal-democraten waren ge weest.: dat waren de anti-revolutionairen en de wijze waarop de heer Duymaer van Twist bij de beraadslagingen over een ac- coord was opgetreden, was z.i. zeer onoor deelkundig geweest en buiten de perxen van het parlementair fatsoen (beweging). Generaal Duymaer van Twist (woedend): Och, praatjes! (vreugde). De heer Feber: Voor uw commando- toon ga ik niet op zij. Generaal Duymaer van T wist: Uw rede is zoo helder als koffiedik (rumoer). De heer Feber: Voor iemand van uw geestelijke vermogens misschien wel (ge lach en gehamer). Generaal Duymaer van Twist: U praat door uw neus (protesten uit den raad). De voorzitter: lk verzoek u zich kalm te houden (rumoer). Generaal Duymaer van Twist (opgewonden): Dan moet hij maar niet zeggen dat ik op een commando toon spreek? Hij spreekt door zijn neus! (groote vroolijkheid). Ir. Feber: Tot heden toe had ik ge neraal Duymaer van Twist voor iemand van opvoeding gehouden, zijn optreden thans bewijst het tegendeel (luid moppe rend verlaat de generaal de raadszaal). De heer Feber vervolgt daarna zijn rede. «Tel.'' Heck's Automatiek. Gistermiddag is te Amsterdam, Regu- liersbreestraat 1113, Heck's Automatiek geopend. De inrichting bestaat uit 36 automaten, waarvan alleen reeds 22 voor broodjes, de meest uitgelezen „hapjes"' en andere lek kernijen. Iedereen, die een kwartje bij zich heeft, kan zich automatisch van twee speciale Heck's munten voorzien. Met deze Heck's-munten kan men in de automaten van alles krijgen. Men wordt onmiddellijk bediend en ook d a t is in on zen haastigen tijd een voordeel. De Provincia'.e Ma tien van Groningen hebben het aantal tollen van 24 en 16 le ring het aantal tollen van 24 op 16 te ruggebracht. Deze tollen zijn gelegen in de gemeenten Meeren en Muntendam. In vergaderingen van het personeel, werkzaam aan de L ij m- en Gelatine- fabriek te Delft is besloten geen ge noegen te nemen met het voorstel van de directie, waarbij tegen 6 December a.s. a.s. een loonsverlaging van 5% is aange kondigd, terwijl dan verder de loonen op 1 Maart 1932 nogmaals o% zouden worden gekort. Besloten werd de voorstellen van de samenwerkende organisaties te handha ven. Deze voorstellen zijn: geen verlaging van de loonen beneden f 20, een 2% veria- ging der loonen van 2426. een 4% ver laging van die van f 26 tot f 28 en een 5% verlaging van die boven f 28. De tweede verlegging op 1 Maart a.s. kunen de arbei ders evenmin accepteeren. KERKWIJDING TE AALSMEER. De nieuwe kerk te Aalsmeer zal op Maan dag 14 December door Z. H. Exc. den Bis schop van Haarlem. Mgr. J. D. J. Aenge nent, worden geconsacreerd en op 't a.s. Kerstfeest in gebruik worden genomen. N00RDWIJK. Prijsjassen'. In café ,.De Zwaan" werd gisteravond onder groote belangstelling en groote deelname gejast om een vet var ken. Niet minder dan 70 personen namen hieraan deel, zoodat vanaf 8 uur tot 1.30 uur onder groote spanning door de vele deelnemers werd gespeeld. Er heerschte tijdens den wedstrijd een opgewekte stem ming welke er niet minder op werd bij hel in ontcangst nemen van de prijzen dooi de winnaars. In het geheel werd uitge geven een vet varken van 260 pond. 20 pond karbonade en 2 vette konijnen. Het was een goed geslaagde avond, waarvoor veel animo bestond. TER AAR. St. Nicoiaas. Nu wij weer in den Sin terklaastijd zitten, horen wij bij de jeugd van mondje tot mondje gaan vSt. Nicoiaas komt". Ja, evenals andere jaren, zal ook dit jaar de goede Sint een bezoek bren gen aan de kinderen van de R.-K. school. Vrijdagmidag a.s. half'twee zal hij arrivee- ren, met zijn trouwen knacht „Zwarte Piet", in het Patronaatsgebouw. Dat dit weer een mooie dag zal worden voor de jeugd, spreekt vanzelf. KATWIJK. Verlaging pachtprijzen. Door de com missie ter behartiging van de belangen der tuinders was een verzoek aan B. en W. gericht om te helpen voorzien in den nood der tuinders en daa.rna had de com missie een persoonlijk onderhoud met dit college gehad. De commissie heeft hierop een chriftelijk antwoord ontvangen, waar in B. en W. zeggen, „dat, in zooverre als uit de mondelinge toelichting op genoemd verzoek is gebleken, daarmee voorname lijk verlaging van pachtsommen wordt be doeld. waartoe in het algemeen niet kan worden besloten. Of daarvoor eenige grond bestaat kunnen B. en W. slechts be- oordeelen, wanneer door de pachters zelf, ieder voor zich, een verzoek om vermin dering van pacht wordt ingediend, met dui delijke aanwijzing, welke de reden is van de de thans ondervonden moeilijkheden en onder overlegging van een exploitatie overzicht over de jaren, waarin het land na de verpachting is beteeld." Zooals uit dit schrijven blijkt, gevoelen B. en W. voor de verlaging der pachtprij zen in hot algemeen niet, en worden om iedere aanvrage van iedere pachter afzon derlijk te behandelen en te beoordeelen, voorwaarden gesteld, die, volgens een door de commissie aan den Raad gezon den request, voor een deel als totaal over bodig kunnen worden gecht en voor een ander deel niet uitvoerbaar. Werkverschaffing. Raeds Dinsdagmor gen, den ochtend na de raadszitting waar in het besluit gonomen werd tot bet ver strekken van een crediet voor werkver schaffing, werd met die werkverschaffing begonnen door het dempen van het „Hoo- ge Mallegat". Een dertigtal werkloozen vinden hier thans arbeid. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De verscheidenheid van rozen is gering en ook de Chrysan thans vermindert het aantal variëteiten. Rozen brengen een redelijken prijs op. De prijs van Chrysant-ben is maar matig. Ook met Hyacinthen gaat het nog mat. De prijs is veel te laag. De tulpen Scarlet due zijn iets hooger dan vorige week. De kwaliteit is ook iets beter. Betaald wercj Tros-Chry- santhen per bos: Florv King 2427 ct., Her- co 2227 ct., Marie Otter 22—26 ct. 1-bloe- mige Chrysanthen per stuk: Pulling 10—14 ct., Mecco 1014 ct. Per mand: Spaansehe peper ƒ2.90— 3.10, Per dozijn: Gele Mar grieten 79 cent. Tulpen per 100: Scarlet dus f 3.504.10. Per stuk: Hyacinthen wit ƒ4.806.40, id. blauw 7.108.Rozon per bos van 20 stuks: Rosalandia MO— 1.30, Hadley 1.20—1.50. ZOETERMEER—ZEGWAART. GEMEENTERAAD. Onder voorzitterschap van burgemeester L. R. Middelberg kwamen de Raden ^an Zoetermeer en Zegwaart in voltallige ver gadering op Maandagavond 1.1. ten Raad- huize van Zegwaart bijeen. Secretaris de heer O. P. Blaauwhof. Bij loting werd tot voorstemmer aange wezen de heer G. van Straalen. Met het voorgeschreven gebed werd de vergadering geopend. Daarna werden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Eenige mededeelingen werden voorgele zen, die voor kennisgeving werden aange nomen. Hierna werd aan de orde gesteld benoe ming van 7 leden der Steuncommissie. Door B. en W. der beide gemeenten was de vol gende voordracht van twee personen sa mengesteld:' 1. Ds. J. F. Roth, 2. P. Bax- meier; 1. A. J. Bos, 2. D. D. Ceelen; 1. G. L. de Groot, 2. Oè Th. Boonekamp; 1. O. Vollebregt, 2. J. Kouwenhoven; 1. H. Veld huizen, 2. Alb. Muilwijk; 1. P. J. Smits, 2. Jac. Berk; 1. H. Nieuwenhuizen, 2. A. van Breeschoten. De nos. 1 van de voordracht werden benoemd. Bij de rondvraag merkte de heer Gare- man op, dat hij het niet juist vindt, dat de steun aan de ongeorganiseerden niet anders is geregeld, en daardoor organisa tie niet in den hand wordt gewerkt. Spr. stelde daarom voor, in de regeling te wil len doen opnemen, dat de georganiseer- den een toeslag van ƒ3.krijgen. De heer Smits sloot zich hierbij aan. De voorzitter antwoordde hierop, dat die nu niet aan de orde is. Er is lang en breed in de beide raden over deze rege ling beraadslaagd en achtte deze vergade ring niet de aangewezene hierover te spre ken. Wanneer de praktijk door den tijd die noodig maakt, kunnen altijd nog die verandemigen worden aangebracht. Tot zoolang dient deze regeling te werken. De heer Bos informeerde nog of geen Rijkssteun kon verkregen worden. De voorzitter antwoordde hierop, dat de regeling in overeenstemming was met die, door'het Rijk voorgesteld; doch be twijfelde of er voor het Rijk wel aanlei ding was aan deze gemeente steun te verleenen. De heer Van Duvenbode opperde ook zijne bezwaren tegen de voorstellen van den heer Gareman. De heer Zegwaart merkte op dat de Ge reformeerde Gemeente niet in de commis sie is opgenomen. De voorzitter lichtte toe, dat de com missie geen politieke samenstelling heeft. Hierna sluiting. Olnsdag. Donderdag, Zaterdag. Vineentïue» Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Nov. tot en met Zondag 6 Dec. a.s. waargenomen door apotheek: M. Boek wijt, Vischmarkt 8. telef. 552. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze plaatsgenoot A. van Wijk, brugwachter van de Prov. Waterstaat ter standplaats Gouwsluis, is met ingang van heden in gelijke func tie overgeplaatst naar Aardam (gemeen te Ter Aar). In de sloot. Op den hoek van het Jaagpad en de Groene weg is gisteren morgen een vrachtauto van den beurt schipper v. R. uit Waddinxveen wegens de gladheid van den weg geslipt en in de sloot gereden. De bestuurder kwam er goed af. De auto, die beschadigd werd, is later gelicht. Onze plaatsgenoot A. v. D. werd gisteren met zijn bakfiets geladen met koopwaar aangereden door bet gespan \an den landbouwer D. de J. waardoor do bakfiets in de Tgs den weg gelo gen sloot terecht kwam. De koopwaar was onverkoopbaar. De schade bedraagt pl m. 30 gulden, v. D. deed aang ito bij de politie. -'HÉT' WOERDEN. Collecte. De Zondag gehouden col lecte in de kerk ten bate van de St. Elisa- beth-vereeniging heeft opgebracht de som van 464. St. Nicojaas. In staat gesteld door meerder milde gevers zal St. Nicoiaas Maandag 7 December a.s. des morgens een bezoek brengen aan de R.-K. Jongens school, alhier. Aanhouding. In een logement alhier werd door de politie aangehouden een ze kere fe. A. L., de nog een boete verschul digd was van 4. Hij is naar Den Haag overgebracht. Ook werd aangehouden een zekere J. v. S.. die nog ƒ2 had te betalen. Na zijn schuld voldaan te hebben werd hij vrijgelaten. ZEVENHOVEN. Frauduleuze slachting. Door de poli tie is in samenwerking met het hoofd van den keuringsdienst een inval gedaan ten huize van een zekere v. d. W. aan de Am- stelkade, daar deze verdacht werd van frauduleuze slachtng. Gevonden werd een complete slagers-inventaris, alsmede een par geslachte en ongekeurde geit. Het vleesch werd in beslag genomen terwijl proces-verbaal werd opgemaakt. Z0ETERW0UDE (H.-R.). IJsclub. Maandagavond werd de tra- ditioneele algemeene ledenvergadering ge houden van de IJsclub Leiderdorp en Zoeterwoude in het café ,,'t Witte Huis". De voorz., de heer J. P. v. d. Stoel, opende de vergadering met een woord van welkom in 't bijzonder tot den heer A. C. Hen- drikse, voorzitter van de vereeniging ,.IJs- sport". Hoewel hij steeds een voorstander is van ijssport, thans wil hij den wensch uitspreken, dat wij in deze benarde tijds omstandigheden bespaard zullen blijven voor een harden winted. Hij vertrouwt ech ter, dat wanneer het noodig mocht zijn beide vereenigingen zullen samenwerken in het belang van werkverschaffing en sport. Door den secretaris, den heer W. J. v. Be veren, werden de notulen gelezen welke onveranderd werden goedgekeurd. Nadat door de kascommissie bij monde van den heer de Bruijn verklaard was, dat boeken on bescheiden in orde bevonden waren werd door en penningmeester, den heer Jac. Lemmerzaal. verslag uitge bracht, inkomsten 255.66, uitgaven uitgaven 70.99, alzoo een batig saldo van 184.67. De voorzitter dankte den penningmees ter en de commissie voor hun werk en sprak den wensch uit. dat de penningm. nog vele jaren met dezelfde ijver deze functie mag blijven vervullen. Als leden der kascornmisio voor het vol gende jaar werden benoemde de heeren Rietkerk en van Mil. Bij de bestuursverkiezing werden de hee ren W. J. van Beveren als bestuurslid en de heeren M. van Leeuwen en Chr. R. Hendrikse als baancommissarissen herko zen. De voorzitter feliciteerde de heeren niet hun herbenoeming en verwachtte van hen dezelfde activiteit als voorheen. Als afgevaardigde naar de Zuid-Holland- sche Ijsbond gaf de voorzitter een zake lijk verslag van de gehouden vergadering te 's-Gravenhage. Op voorstel van het be stuur werd het loon van de baanvegers wederom vastgesteld op 2.per dag. Na de rondvraag werd deze vergade ring met een woord van dank door den voorzitter gesloten. De gebruikelijk geworden verrassingen bezorgde aan enkelen een fijne letter of sigaren.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2