KERKNIEUWS LAND- EN TUINBOUW RECHTZAKEN KINADRUPPELS MARKTBERICHTEN DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 Kerstmis op de Heilig-Landstichting. De Hciligo Kerk heeft weer eens haar Christus-cyclus ingezet met dezen eersten Zondag van dco Advent, en gaat, door vier weken van voorbereiding het eerste hoog tepunt Kei struis te gemoet. Wat zij boloeit met haar Kerkelijk Jaar, is liet sleede meer en meer verkerstenen onzer zielen, naar het woord van Paulus: Bekleed u mei den heer Jezus Christus. Do Heilig-Landstichting nu, die vooral beoogt de historische momenten van Chris tus' verschijning op aarde vast te leggen, wil dit naasLe doel om het Laatste: de keu nis, de liefde en de verheerlijking van den steeds levenden Christus; den Christus van heden, van gisteren en van alle tijden. Daarom volgt, na de reeks bijbelcursus sen thans een theologisch-Iiturgisohe be handeling van de mysteriën, geopenbaard of verborgen in de historische gestee van den Cod-Mensch op aarde. Het leidend woord in deze Kerstmiscur- sus wordt dan ook mot do boste verwach ting toevertrouwd aan prof. dr. Kreling 0.1'., hoogleeraar in de dogmatische theo logie aan de Universiteit van Nijmegen. De inhoud der lezingen valt ouder den dubbelen titel: Christus onze Verlossing, Christus onze Heiliging. De Pelgrims worden verwacht in Casa- Novu op Donderdag 24 December vóór het middagmaal en blijven er tot Zaterdag 2de Kerstdag na de Hoogmis. Bescherm Uw keel I verzorg hoor dagelijks - go'g^d'oog m.. 10935 DE NOODTOESTAND VAN DEN FRIESCHEN LANDBOUW In de gisteren te Leeuwarden gehouden vergadering van do Friesohe Mij. van Land bouw werd besloten twee telegrammen le verzenden. Motie L werd gericht aan de Tweede Kamer, waarin wordt overwogen, dat het Friesche veehoudersbodrijf in een noodtoe stand verkeert, zoodat alleen met krach tige medowerking van de overheid kans bestaat, de grooto moeilijkheden te boven tc komen; dat door de voorgestelde wette lijke maatregelen inzake beperking van de invoer, de afzet van de inheemsche pro ducten o.a. van vleesoh en boter op de binnenlandsche murkt kan worden bevor derd, terwijl er bij de Kamer op aan wordt gedrongen het tot stand komen van de des betreffende wetsvoorstellen met den inces- tcn spood te willen bevorderen. Motie 11 is aan den minister van bin- nenlandsche zaken en landbouw gericht cn daarin wordt er op gewezen, dat krach tige hulp van overheidswege onverwijld noodzakelijk is voor de moeilijkheden, waarmodo liet Friesohe landbouwbedrijf te kampen heeft cn dat t.a.v. do suikerbieten teelt dringend behoefte bestaat aan een meer afdoenden steun dan die. welke de thans weer in uitzicht gesteld garantie biedt. Eiectrocultuur in de praktijk. Men sohrijft uit het Westland aan do „N. R. Ct.': Het streven van onzen tuinbouw, om zich van do jaargetijden onafhankelijk te ma ken, wordt nog steeds met kracht voort gezet. Reeds sedert 1380 weet men, dat het mogelijk is, planten te doen groeien bij sterke electrische verlichting, maar deze kennis was tot hedon van geen pnac- tisch belang. Intusschen is den laatsten tijd op dit gebied voel geëxperimenteerd; men zal zioh o.a. herinneren, dat in den proeftuin Zuid-Hollandsoh Glasdistrict te Naaldwijk in do wintermaanden van 1929 1930 en van 1930—1031 belangwekkende proeven genomen zijn met de verlichting van koiukommorplanten met neon-lioht. Bij deze verlichting gelukte het, in de maan den Dcconibcr, Januari cn Februari plan ten te kweokon, die een volledig zomet- typo vertoonden; zo hadden niet alleen brecde, grooto bladeren, maar ook een in tens groene kleur en korte leden. Het zal geen verwondering wokken, dat de ondernemende tuinders in het Westland mot do grootste belangstelling de genoem de prooven hebben gevolgd, en dat sommi gen van hen thans in hun bedrijf prooven met olectroculluur (neonlicht) wcnschen tc nemen. Van hen noemen we den heer Joh. Klinkenberg, de firma Steyn, de hoeren Van Sprongen, M. Vlotter te Loosduinen, en Breugem, to Kcthel. Op het groole cn zeer modem ingerioMo bedrijf van den heer Joh. Klinkenberg zijn dezer dagen do eerste neonbuizon gelogd do eigenlijke proef begint 1 December. Ze wordt onder toezicht van ir. J. M. Riomens genomen door do firma Philips te Eindho ven, prof. A. M. Sprenger te Wageningen en de N.V. Klinkenberg; de uitvoering 19 opgedragen aan den heer Mullens, werk zaam bij Philips, en dr. J. W. M. Rooden- burg, schrijver van de monografie Kunst lichtcultuur. Bij deze proefneming zal zoowel op den factor rentabiliteit als op de wetenschap pelijke zijden van het vraagstuk worden gelet. De gemeente 's Gravenhage zal den elec- trisohen stroom leveren tegen 5 cents per kWh. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Ter zitting van het kantongerecht te Alphen stonden heden 66 zaken ter rolle. Dronken op de motor. Als kantonrechter fungeerde mr. J. W. H. N'icolai. Door den deurwaarder werd het eerst afgeroepen de zaak van het Open- baar Ministerie tegen G. P. de Br. Hem was ten laste gelegd, dat hij in staat van dronkenschap als bestuurder een motor rijwiel zou hebben gereden in de van Man- derslooatraat te Alphen aan den R ij n. eVrdacnte ontkende. Hij had te Lei den, van welke plaats hij juist kwam, een j»aar flesschen bier gedronken. Een defect aan de stuurinrichting van zijn motor was oorzaak van het door de verbalisanten be- i weerde slingeren. i Als getuigen werden gehoord de verba- lisanten K en N. Deze afzonderlijk gehoord verklaarden, dat zij verdachte in de van Mandersloostraat hadden zien rijden. Hij slingerde van links naar rechts. Verbalisan ten hadden verdachte nagekeken. Toen hij al slingerend de Brugstraat inreed, hadden zij hem uit het oog verloren. Onmiddellijk daarna waren verbalisanten verdachte ge volgd.. In de Brugstraat gekomen zagen ij, dat verdachte was gevallen. Bij informatie bleek, dat verdachte tegen eenige wielrij ders was aangereden en tengevolgo daar van was gevallen. Inmiddels had verdach te, die een beenfractuur had opgeloopen, zich onder geneeskundige behandeling ge steld. Later heeft verbalisant K. hem we derom gesproken. Verbalisant constateerde dat verdachte uit den adem riekte naar alcoholhoudende drank. Bovendien liep hij verdachte waggelend naast zijn mo torrijwiel. Verdachte ontkende een en an der. Hij was na zijn val weer per motor rijwiel in de richting van zijn woning gere den. Door de val van zijn motorrijwiel was het euvel aan zijn stuurinrichting hersteld, hetgeen de Kantonrechter twijfelachtig voorkwam. De Ambtenaar O. M., requisi toir nemende, vond het feit ernstig. Ieder bestuurder, hetzij van auto of motorrijwiel, moet zich onthouden van het gebruik van sterken drank. Geen enkele aanrijding of auto-ongeluk of het gebruik van alcohol is de oorzaak. Voor hem stond vast, gelet op de verklaringen van de getuigen, dat de verdachte onder den invloed is geweest. I Ernstiger ongelukken hadden liet gevolg kunnen zijn geweest. Z.EdelAchtbare re- quireerde schuldigverklaring en een geld boete van 40.— of 20 dagen mot ontzeg ging van de bevoegdheid een motorrijwiel ie berijden voor den tijd van één jaar. De Kantonrechter veroordeelde verdachte tot i 15 of 7 dg. met ontzegging alsvoren voor den tijd van een halfjaar. Een slechte gewoonte. W. v. d. S. te Boskoop stond terecht wegens dronkenschap bij herhaling. Ver dachte voerde tot verdediging aan in ver- keerd gezelschap te zijn geweest. De amb tenaar Ü.M. merkte op, dat verdachte ;al- I looze malen wegens dronkenschap was ver oordeeld. ZijnEdelAohtbarc gaf hem een geduchte reprimande. Hij moest zich scha- i men: een jonge man in dó kracht zijns le- I vena zich herhaaldelijk te buiten te gaan j aan sterken drank. Indien dit zoo doorging, I aldus de Ambtenaar O.M., zou het einde zijn, misdadiger te worden. Nog eenmaal wilde de ambtenaar het met verdachte pro- boeren en geen hechtenis vragen, doch een geldboete. Mocht verdachte toch doorgaan met zijn slechte drinkgewoonte, dan zou hechtenis en later opzending naar een rijks werkinrichting volgen. Hij eisehte thans nog 15.subs. 7 dg. Verdachte beloofde beterschap en werd veroordeeld conform den eisoh. A. K. had zich eveneens te verantwoor den wegens openbare dronkenschap. De i Ambtenaar Ü.M. merkte op, dat deze zit- I ting zich kenmerkte door het groot aantal i drankmisbruiken, trots heersohende malai- j se en werkloosheid. Ook deze verdachte verklaarde in slecht gezelschap te zijn ge- 1 raakt. Eisoh ƒ7.— subs. -1 dg. Uitspraak conform. Hij lustte er wel eentje. H. J. W., verlofhouder te Alphen 'aan den R ij n. zou in zijn ver lofzaak aanwezig hebben gehad een flesch jenever, die door verbalisanten bij een in spectie onder den toonbank gevonden was. Verdachte gaf de schuld aan zijn schoon vader. Deze was niet afkeerig van een bor rel. Verdachte zelf was den geheelen dag afwezig, en had geen toezicht op de zaak. De kantonrechter merkte op, dat in ieder geval verdachte verantwoordelijk was. Vol gens de kantonrechter hield verdachte er een goede schoonvader op na. Ik kan het hem met beletten als ik niet thuis ben, antwoordde verdachte hierop. Hij houdt blijkbaar van een borrel. De kantonrechter betreurde, dat een man op dien leeftijd nog op sterken drank belust was. Dan moet gij maar een meer betrouwbaar vervanger aoh- ter uw toonbank plaatsen, aldus de kan tonrechter. De majoor der Hijksveldwacht gaf enkele inlichtingen. Zijn indruk was, dat het verhaal van verdachte niet aan neembaar was. In de dadelijke nabijheid van verdachte's zaak bevindt zich de be- tonfabriek „de Hoorn". Het personeel van die fabriek zal behalve bier ook wel eens naar sterken drank vragen. Dit is ook oor zaak geweest van het onderzoek. De amb tenaar Ü.M. eisehte 20.subs. 10 dg. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot 15.sub». 7 dg. Een aanrijding. P. R. te Te r-A a r reed eenige maanden geleden langs het kanaal nabij de Aardam onder Ter-Aar, als bestuurder van een ge span (wagen met paard bespannen). Een reflector bevond zich niet achter aan den wagen. Door dit gebrek reed de autobe stuurder B. H. N. verdachte van achter aan. Verdachte verdedigde zich door te zegigen, dat, indien de autobestuurder vol doende licht had gehad, hij verdachte toch had kunnen zien rijden. De autobestuurder als getuige gehoord verklaarde kort voor de aanrijding zijn lichten te hebben ge doofd voor een hem tegemoet komende auto. Hij was toen doorgereden met z.g. „Stadslichten". Indien vordaohte een be hoorlijke reflector op zijn wagen had ge had, was de aanrijding voorkomen. Ver dachte gaf een en ander toe. Hij was be reid de schade te betalen. Eisoh 6.of 3 dg.; uitspraak oonform. De nood der tuinders. Een aantal T e r-A arsche tuinders stonden terecht wegens overtreding der Leerplichtwet. Hun leerpliohtige kinderen hadden den afgeloopen zomer in het be drijf geholpen. De kosten van een arbeider konden er niet van overschieten. Zelfs verklaarde een hunner, dat de toch al ge ringe boet ad 2.niet was te betalen en hij dan maar een dag moest gaan „zitten". D" ambtenaar O.M. was ook overtuigd van de slechte bedrijfsresultaten in het tuin- dersbedriif. Verschillende overtreders wer den veroordeeld tot 2.of 1 dg. De amb tenaar O.M. gaf hen in overweging t.z.t. tot hem te wenden om omtrent de boete-beta ling een regeling te treffen. In de overige zaken werd verstek en aanhouding ver leend. Waar geen woonplaats vermeld is deze Alphen a. d. Rijn. Vraag: Hoeveel bedraagt op het oogenb.ik het inwonérstal in Rusland?, Antwoord: Vólgens de „Economisti- scheskaja Schnis" had Rusland in 1920 een bevolking van 154 millioen. In 1930 was dit aantal gestegen tot 147 milioen en in Octo ber 1931 reeds tot 163 millioen. Over die zelfde jaren is de stedelijke bevolking als volgt toegenomen. In 1929 ruim 29 millioen, in 1930 ruim 30 millioenen in 1931 ruim 33 millioen. De landelijke bevolking telde re spectievelijk over die jaren 125 millioen, 126.8 millioen en 129 millioen menschen. Vraag omtrent kosteloos proeedeeren. Antwoord: Kosteloos proeedeeren wil niet zeggen, dat u nooit kosten zult heb ben. Wanneer u het proces verliest, moet u wel degelijk de onkosten betalen, welke u worden opgelegd. Het Leidsche Volkshuis geeft kosteloos advies, doch niet aan ieder een, slecht op vertoon van een bewijs van onvermogen. Vraag omtrent gemeentelijke tege moetkoming in de reiskosten van kinde ren van elders, die de R. K. school voor buitengewoon lager onderwijs te Leiden be zoeken. Antwoord: De Lager Onderwijswet bepaalt daaromtrent niets; noch uit ande re hoofde hebben de ouders dier kinderen recht op vergoeding van reiskosten. Doch waartoe de gemeente niet verplicht is, daartoe kan zij uit billijkheidsoverwegin- gen toch wel willen overgaan. Laten deze ouders zich eens tot den burgemeester wenden. Dr H.NANNING'S EETLUST-OPWEKKEMD 1.30 p fl. 10938 Vraag: Hoe kan men zelf een konij nenhuid bereiden? Bestaat er ook een verf stof om een geheel gelijke kleur te krijgen? Antwoord: Herhaaldelijk wordt ons deze vraag voorgelegd en telkens op nieuw moeten we een antwoord geven. We raden belangstellenden dan ook ten zeerste aan onderstaand antwoord uit te knippen en te bewaren. le methode: Zoodra het konijn gestroopt is, snijdt men de huid in de lengte open, kop en staart gooit men weg. De vleesch- huidvliezen verwijdert men met de duim van de eene hand. terwijl men de huid met de andere vasthoudt. Nu lost- men een pond zout en een half pond aluin op in een em mer, door er twee liter water (kokend) op te gieten en te roeren, tot alles is opgelost waarna men er zooveel koud water bij voegt, tot het goed lauw is. In die oplossing legt men de huid en laat die er tweemaal vier en twintig uur in staan, zorgende, dat de huid steeds goed onder de vloeistof blijft. Daarna neemt men de huid er uit en spoelt haar goed uit. in sohoon water. Wanneer er nog vleesch en vctdeolen aan zitten, dan ver wijdert men die. Daarna maakt men weer een nieuwe oplossing en doet de huid daar weder in doch nu gedurende 24 uur. Daarna uitspoelen en uit zichzelf laten drogen, dus niet kunstmatig. Het beste is in den wind en niet in de zon. Zoodra men een droog plekje ziet rekt men dit goed uit dan zal men zien, dat de huid reeds blank begint te worden. Dan slaat men haar een paar maal daags als een stofdoek uit, totdat de huid geheel droog is. Nog achtergebleven vliesjes verwijderd men met een mesje, (men zorge steeds de vlies jes te verwijderen van de buitenzijde naar de rug, nooit vanaf de rug, want dan trekt men gaten), daar anders de huid hard wordt. De huid wordt nu glad uitge- leg. Men neemt een stukje fijn hout en bestrijkt er de huid mede totdat deze er egaal uitziet. 2e methode: Ontdoe de huid van de vleeschheid en zet haar gedurende 24 uur in keukenzout, wrijf haar dan terdege in met 1/3 zout en 2/3 aluin. Zoo laat men ze een dag of vier op een plankje gespij kerd op een droge, winderige plaats han gen, waarna men ze afneemt en flink soe pel wrijft. Waneer de huid nu nog voch tig wordt wrijft men ze nog eens in met aluinpoeder en dan kan men ze nog met krijtpoeder of een stukje witkalk bestrij ken en de huid is klaar. Voor deze berei ding heeft men ongeveer 1 1/2 ons aluin poeder en 1 ons zout noodig. Voor een leek is de le methode verre weg de beste, omdat men daar altijd suc ces mee heeft; de tweede vereischt wel eenige routine. Inderdaad is het wel mogelijk een goed geprepareerde huid te verven, maar zulks vereischt veel tact van een leek op dit ge bied. We zouden dan ook lieVfer aanraden hulp te zoeken bij een deskundige. We geven onzen lezers, die in het onder werp: „bereiden van een konijnenhuid" be lang stellen, in overweging, dit stukje uit te knippen en te bewaren. Te Leiden gevestigd: J. Bergman, schipper, Voorstr. 7 W. F. van der Blom, L. Paradijsstr. 20 F. A. Bollmann, slager, Valdezstr. 6a C. Colpa, H. Morschweg 58 J. Dantuma, telefonis te, Magd. Moonstr. 25a A. Delfos, pot- tendraaier, Hoefstr. 61 D. B. Derksen en fam., electricien, Hansenstr. 6c H. van Driel, verpleegster, Rijnsb. weg 10 J. A. van Dijk. lierjuffr., Langegr. SI P. G. Fehr, dienstbode, Rijnsb. weg 40 K. F. Frohwein, kok, Boerhaavestr. 23 M. Go- retzki, dienstbode, Plantsoen 9a H. E. Greaves, logementhouder, Oude Rijn 27. G. W. E. Hamann en fam. opticien, J. Lie- venstr. 12 C. van Herwaarden, mil. po litie, Wedde weg 2 H. J. Heijnsius van den. Berg, Donkersteeg 19 J. Irlaeher, Morschsingel 1 J. M. Jong, Nieuwe Rijn 22a - Jhr. M. W. C. de Jonge, Papengracht 7 M. Klarenberg en fam., kantoorbedien de, Morschkade 19 T. K'.eefstra, bouwk. opzichter, Heerengr. 72a K. van der Kley en fam., wagenpoetser, Gasstr. 15 A. Kak, mach. houtbew., Utr. Jaagpad 106 8. M. Kornelis, dienstbode, Noordeinde 39 A. A. Lagaaij, leeraar HBS, Lammen- schansweg 33 E. Lesker, slotenmaker, Noordeinde 18 E. C. van der Lubbe, dienstbode. Middelweg 35 J. H. W. Lut, kok, Raamstr. 13 P. H. van Marle, Witte singel 97 C. F. Marsman, dienstbode, Plantsoen 15 D. E. Massaar, varensgezel, Oude Vest 97 H. Mees, Breestr. 135a J. W. 'R'. Mountford, Hoogl. Kerkgr. 29 G. H. Miiller, slager, Breestraat 122 A. B. Mijnheer, Vliet 28 J. Ouwersloot, schipper, a/b Woonsch. Apoth. dijk J. W. C. Penning», sigarenmaker, Hansenstr. 42a O. Platz, kinderjuffr. Rijnsb. weg 95 W. P. van der Pol, Morschsingel 11 J. Ravensbergen, melkbezorger, v. Speijkstr. 39 A. Schaap en fam., Vrouwenkerkstr. 18 H. J. Schlagwein, loswerkman, Koe- nesteeg 16 Raden Sigit, 3 Octoberstr. 26a B. A. M. Stevens, banketbakker, Haar- lemmerst-r. 53a H. van Stigt en fam, transportarb., 4e Binnenv. gr 13 A. J. Vitner en fam., ingenieur, Marienpoelstr. 31 F. Wenderslri, dienstbode, Kaiserstr. 34 C. M. Wittenberg, Fagelstr. 26. Vertrokken uit Leiden: G. S. B. Akman, Fort de Koek, Ooster singel 11 E. M. A. A. J. Allard, Alkmaar, Emmastr. 35 M. Asard, Rotterdam, Zwaardecroomstr. 61a J. B. M. Boot, Haag, Bezuidenhout 57 J. H. Budde en fam., Amsterdam, v. Boetze'aerstr. 86 II J. van der Doe, Oegstgeest, H. Morschweg 120 J. M. Dronkers en fam., Oegstgeest, de Kempenaerstr. 96 Th. Chr. Ebregt, Haag, Celsiusstr. 56 M. C. Swaak-van Evert, Oegstgeest, de Kempenaerstr. 113 L. Ch. S. Kwestro-van den Hoek, Wasse naar, Bothaplein 22 K. Hofmann, Bloe- mendaal, Potgietersweg 5 Ph Hijman en fam.. Leiderdorp b.d. Doesstr. 45 W. P. van der Kaay, Haag, Jaoob Marisstr. 82 M. M. Kortelaas, Noordwijk, Weteringkade 30 A. Langerak, Arnhem, le Spijkerdw. str. 23 J. A. van der Lee, Arnhem, Jans plein 50 J. C. Lotte. Haarlem, Djambi- str. 8 N. Luijendijk en fam., Voorburg, j Wil emstr. 71 A. Lips-Martin. Haag, Riis- wijloscheweg 440 L. Merk, Utrecht, Ma- lakkastr. 41 J. E. Mulock Houwer, Dor drecht, Singel 200 J. G. den Older, Oegstgeest H. Onv'ee. Hilversum, Kleine Drift 23 C. Ouwehand, Katwijk, Duin oord 32 M .M. Polderman, Haarlem, Wij- degeldeloozepad 12 rood Ph. van Pruis- sen en fam. Breda, N. Haagdijk 8c C. J. J. Roest, Warmond, Dorpstr. B 155 A. van F.rin, Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 25 J. Soharroo en fam., Haarlem, Djambi- str. 8 Raden Mas Sonatio, Haag, van Bijlandtstr. 169 H. A. A. Struiken, Kerk- rade, St. Jozef ziekenhuis A. Thijseling, Lemsterland, Lemmer D 53 H. Walczak, Oegstgeest J. H. Timmerman-Weenink, Wassenaar, Ridderlaan 1 B. K. Wezelen burg, Hazerswoude C 29 C. Winsemius, Renkum, Oranjenassauoord M. G. H. de Wit Beukers, Zeist, le Hoogeweg 22 J. van Zanten en fam., Alphen a. d. Rijn, Dienstwoning 62 M. J. van der Zwaan, Sassenheim, Nieuwe Haven 21 DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. Doch toen drie groote menschen me zagen terwijl ik mijn gewone plaats wilde innemen, sprongen allen ver schrikt op. Van schrik nam de koning het tafellaken met alles wat er op stond mede en alles viel in scherven op den grond. Ik wilde op de tafel klimmen en ik piepte alsof ik wilde zeggen: „Ik ben uw kind, uw dochtertje. Doch het was aan doovemans' ooren geklopt. Mijn moeder, de koningin, klom in haar angst boven op het buffet. Ik wilde haar achterna loopen om haar te vertellen, wie ik was, doch daardoor werd ze nog veel angstiger. Ik ri. kte van de wal in de sloot. UITHOORN, 26 Nov. Kaas. Op de kaas markt waren aangevoerd 1179 stuks. Prijs Goudsche kaas 1ste soort R. M. 3336; 2e soort R.M. 2932, zonder Rijksmerk 2831. Handel matig. W0UBRUGGE, 26 Nov. Eiereriveiling. Aanvoer 27 partijen. Prijzen: kippeneieren 7.00—8.10, kuikeneieren 5.105.90, een deneieren 5.50 per 100 stuks; boter 1.10 1.^0 per kg. VOORSCHOTEN, 25 Nov. Veiling V. P. V. Kippeneieren 7.808.40, kuikeneieren 6.006.60 per 100 stuks; hanen 1.18 1.35, kippen 0.801.55 en duiven 14 cent per stuk. TER AAR, 26 Nov. Centrale veiling. Snijboonen 2.706.70, stek 1.80—3.00, bloemkool 16 cent, kroten 2.50, boeren kool 1218 cent per kist, savoyekool 4 cent sla 0.804.50, spinazie 51 cent per kist, peen 4 cent per bos, spruiten per kg. 36 cent, roodekool 90 cent, Ohineesehe kool 0.001.20, per 100, andijvie 0.701.10 Tomaten A 1.30—8.00, B 4.30—9.90 en C 2.60. WOERDEN, 26 Nov. Eierenveiling. Kipneneierenwit 6.808.10, bruin 7.40 —7.60, gemengd 7.307.50, henneneieren wit 4.104.90, gemengd 5.605.80 en bruin 6.006.70, eendeneioren 3.905. Groenten. Bloemkool 1.5—7 cent, roodekool 2.54.5 cent, wittekool 14.5 ct savoyekool 14 cent per stuk, boerekool per 10 stuks 8.515 cent, spruitkool 26 cent, v lof 21 cent per kg.; andijvie per 10 stuks 16.519.5 cent; peen 2.5 cent per bes, kreten 3 cent per kg., spinazie 9.5 cent per kg., prei per 10 sfukt 8 cent, knolraap 1.5 cent per kg. Fruit. Goudreinet 4—22 cent, Belle fleur 214.5 cent, Notarisappel 18 cent, Zoete Ermgaard 49.5 cent, Westl. Belle fleur 3—7 cent, Zoete Campagne 28.5 ct., Zoe'e Veen 5 cent, Zoete Paradijs 78.5 cent, Winterjan 3—10.5 cent, Sint Remy 7 cent, Kilto peer 36 cent, Louwtjes peer 8 cent, Jodepeer 416.5 cent, winter Ber gamot 28.5 cent, Bezie v .Sbhonauwen 4.515.5 cent per kg. Rl NS ATE R WOU DE, 26 Nov. Eieren- veiling. Aanvoer 676 kippeneieren 5.90 7.SO, 175 eendeneieren 4.50, appelen 0.50 1.00 per kist 2.5 kg.; spruiten 8 cent per ks- F VHSVEEN, 25 November Croenter»ve:!ing. Tomaten A 4.9011.50, idem B 5.00—11.80, idem C 1.50-6.40, idem CC 1.00 per 100 pond. Andijvie 1.20, sla 0.406.60 per 100 krop. VOORSCHOTEN, 25 Nov. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren 5.60—8.00, eenden eieren 5.50—5.80 per 100 stuks; kippen 0.801.30, hanen 1.30—1.50, konijnen 0.902.00 en duiven 1526 cent per stuk.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 14