VERSTREKT L CREDIETEN UIT DE RIJNSTREEK w einig aach MARKTBERICHTEN WOENSDAG 25 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 25 Nov. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. .Meteor. Instituut te De Bildt Hoogste barometerts.: 773.8 te Yardo. Laagste barometerst.: 728.3 te Vestmanoer Verwachting tot den avond van 26 Nov.: Matige tijdelijk wellicht toenemende Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Later waar schijnlijk regen. Aanvankelijk zachter. Bij IJsland is de barometer weer ruim 10 m.M. gedaald en nu onder 730 m.M. De hooge drukking in het Noord-Oosten nam in Finland af, maar in de buurt van Spitsbergen toe. Een tijdelijke stijging van den barometer in onze omgeving ging van opklaring, verkoeling en mistvorming vêrgozeld, maar op de Britsohe eilanden is de temperatuur weer stijgende. De vorst in Scandinavië nam nog verder af en die in D-uitsohland trok Oostwaarts terug. Re gen viel het zwaarst in Zuid-Duitschland. Behalve in Frankrijk regende het bijna overal elders. Voor de eerste dagen is nog geen belangrijke verandering te wachten. LUCHTTEMPERATUUR: 8— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 4.25 uur tot Donderdagmorgen 7.08 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Ze» op Donderdag 26 November voorm. 3.00 uur en nam. 3.17 uur. Ook bij het moeilijke probleem bij de be roepskeuze speelt handenarbeid dikwijls een groote rol. Menigmaal kwam hierbij de aan leg van het kind op den voorgrond. In het latere leven is geleerde handenar beid dikwijls het middel om bezigheid te ver schaffen en houdt dan de jongelui van de straal of uit de kroeg. Hoewel spreker nog vele voordeelen van handenarbeid zou kunnen opsommen eindigde hij met de hoop uit te spreken, dat hij met zijn uiteenzetting een blik had laten slaan op een zeer belangrijk onderwijsvak. Deze rede, waaruit liefde voor het vak sprak werd door de aanwezigen met groote aan dacht aangeboord, terwijl tijdens de bezichti ging van verschillende voorwerpen tijdens en voor den cursus gemaakt, duidelijk bleek, dat alle ouders voor de handenarbeid gewonnen waren. Spoedig hoopt de heer Janssen een ten toonstelling van het werk van zijne leerlingen te organiseeren. Volksbond. Voor een stampvolle zaal van hotel „De Stad Rome" alhier gaf de afdeeling tooneel „Nut en Vermaak" van den R.K. Volksbond haar eerste winteruitvoering. Nadat het bondslied staande door alle aan wezigen was gezongen, waarvan de soli .wer den uitgevoerd door den heer C Machen, met piano-begeleiding van den heer Immerzeel, cam de voorzitter, de heer J. Hogenboom het woord om de aanwezigen een hartelijk welkom toe te roepen, in bijzonder den geestelijken adviseur den heer Zwetsloot, wethouder en afgevaardigden van de zustervereeniging „St. Matthias". Vanavond, aldus spreker, zullen wij vergast worden op een groot romantisch tooneelspel. getiteld: „De Roode Lamp', een stuk, geheel passenden in het kader van den tegenwoordigen tijd. Het is nu, aldus spreker, geen grappig, luimig stuk, doch een stuk vol ernst met diepen ondergrond. En inderdaad, thans hebben wij een afwijking gezien van de gewone sleur van de tooneelspelen, waarvan de inhoud soms met eenige variatie steeds op hetzelfde neerkomt. Dit stuk, behoorende tot een der zwaarste stukken voor een dilletanten- tooneelclub, gaf ons te zien. het ontstaan en de ontaarding van het gehate communisme, ge boren door het tiraniek optreden van het hoo- ger gezag, hier het militairisme Een duidelij ke uiteenzetting werd reeds door den regis seur op het programma gegeven. Volmondig moeten wij erkennen, dat deze opvoering voor den R.K. Volksbond een zeer jfroot succes is geworden. Wij kunnen gerust vaststellen dat aüe rollen zonder uitzondering goed zijn ver tolkt, doch een bijzonder woord van lof komt toe aan den heer G. van Winsen voor zijn prachtige creatie als generaal. Ook de heer Ritzen vertolkte zijn rol als Amerikaansch journalist op sublieme wijze Dank zij de uit stekende leiding was het stuk tot in alle bij zonderheden goed verzorgd Jammer, dat in het tweede bedrijf een kleine storing ontstond in het licht, ofschoon de lichtinstallatie het voor het overige zeer goed deed vooral daar, waar het roode licht van de dagenraad het decoratief achter het balcon bescheen, zijnde een vèrgezicht in een straat gezien vanaf het balcon. geschilderd door den regisseur. De meubileering en aankleeding van het tooneel welwillend afgestaan door de firma Waals te Leiden, gevoegd bij de schitterende costuums en prachtige grimcering van den heer Hop- pezak, hebben zeer veel bijgedragen lot het groote succes van dezen avond. Maar den grooten stillen werker achter de coulisen, den heer C. Machen, regisseur van het gezelschap, komt voorzeker een woord van groote lof en grooten dank toe. Wat hij met zijn gezelschap heeft weten te bereiken, grenst aan het onge lofelijke. Uitspraak, gezichtsuitdrukking, alles was verzorgd aLs bij beroepsspelers. En dit is aan den heer Machen te danken die geen moeiten en zorgen heeft gespaard om „Nut en Vermaak" tot dit peil te brengen. Is het won der. dat hij een woord van grooten dank in ontvangst moest nemen van den voorzitter en een hartelijk applaus van de aanwezigen. Ook mevrouw Machen moest in deze hulde deelen, want al treed zij niet zoo op den voorgrond, ook zij heeft veel gédaan in het belang van het gezelschap. Beiden werd door den voor zitter als dank voor alles een schitterende bloemenmand aangeboden. De heer Machen dankte ook namens zijn echtgenoote voor de aan hun gebrachte hulde. Hij hoopte dat hij nog vele jaren werkzaam zou mogen zijn in het belang, den groei en bloei van „Nut en Ver maak". De R. K. Volksbond, afdeeling tooneel, kan dan ook met groot genoegen terugzien op dezen feestavond, 'erwijl wij een hartelijk tot weerziens toeroepen. N00RDWIJKERH0UT. PrijSjassen. - "Uitslag van hot prbsjas- sen in liet café van den heer G. v. d. Togt. Door 41 personen werd hieraan deelgeno men. De prijzen bestonden uit corbonade. Ie prijs elk 5 pond: M. Heemskerk en II. Verheugd, 2e nr. elk 4 pond: F. v. d. Burg Pz. en P. v. d. Berg Nzn., 3e pr. elk 4 p.: C. Bakker en A. van Hestoren. 4o pr. 3 1/2 pond: G. van Dam en J. Nulkes. 5e pr. elk 3 1/2 pond: P. J. Heemskerk en Nic. Dui venvoorden. 6e pr. elk 3 pond: P van Duin en A. v. d. Ploeg. 7e pr. elk 2 1/2 p.: W. van don Burtr en Jac. v. Straalen. 8e pr. elk 2 pond: J. Slincerland en M. J. Heems kerk. 9e pr. 2 pond: Th. Opdam en C. van Rtcijn. 10e pr. 1 2 pond: J. v. Gijlswiik en D. Koelewün. lie nr. 1/2 pond J. Duiven voorde en D. den Eisen. Ook werd een biljartwedstrijd gehouden om worst. Er was voor beide wedstrijden zeer veel animo. Uitvoering. Maandagavond had in het Patronaat der St. Victor-parochie de 2e uitvoering plaats ten bate der St. Martha- vcreeniging. Evenals de le avond moc-bt de damestooneelverecniging „De Blijde We reld" uit Noord wijk ria elk nummer een uitbundig anplaus oogsten. De zaal was zooals Zondagavond geheel bezet. We derom werd een verloting gehouden on der de pauze voor een ziekenhuisvader. De avond werd gesloten door den wel- eerw. heer kapelaan Loerakker, die de da mes voor hun mooi spel bedankte. Ook bracht hij dank aati de aanwezigen voor hun opkömst en aan ieder die had me degewerkt om de beide avonden zoo goed mogelijk te doen slagen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Tros-Chrysanthen per bos: Flory Kink 17—22 cent. Sous d'or 16 —20 cent. Marie Otter 17 21 cent. Mont B.anc wit 20—23 cent. Idem geel 17—21 cent. 1-BloeniigeChrysanthen per stuk: Pulling 12—15 cent. Mecco 12—14 cent Per mand: Spaunsche peper f 2.10—f 2:40. Per stuk: Hyacinthen 15 cent. Rozen per bos van 20 stuks: Rosalgndia f 1—f 1.15. Hadley f 1.25—f 1.40. Butterfly f 1.10—f 1.25. ST0MPWIJK. Waar gaan wij heen? De R. K. Propa ganda Club St. Paulus begint Maandag 30 November weer met zijn wintercursus. De j Geestelijk Adviseur zal den cursus inlei- I den met een lezing getiteld: „Waar gaan I wij heen". Het Bestuur vertrouwt dan ook, j dat alle leden deze ontwikkelingsavonden bijwonen, daar deze lezingen toch zeer nut tig zijn. De laatste lezing zal gegeven wor den in Maart. Een békend spreker zal dezen cursus sluiten met een lezing voor de leden en donateurs. W0UBRUGGE. Een duim afgebeten. Bij het slachten van een varken werd de slager Van der Na-, gel zelf het slachtoffer van zijn vak. Het beest beet hem een stuk van zijn duim af. Dr. Loth verleende heelkundige hulp. Personalia. Tot onderwijzer aan de bij zondere school alhier is benoemd de heer D. J. Douwe van Bennekom. LI'SSE. Darrir.en. Maandagavond speelde de heer W. J. v. d. Voort te Nleuw-Vennep een dams-imultaan-séance tegen de R. K. Damclub „Ontwikkeling" alhier in het ge bouw van den R. K. Volksbond. Er werd aan 13 borden gespeeld. Hiervan won de simultaan-speler er 10, speelde remise te- gen de heeren J. H. Hilders en Ph. Philipse en verloor tegen Jac. v. d. Poel. De séance I duurde 1 y. uur of 4 minuten per partij. Voorzeker een mooie prestatie! Tooneelvereen. „Nut en Genoegen". Gisteravond hield de R. K. Tooneelvereen. „Nut en Genoegen" een uitvoering in het gebouw van den R. K. Volksbond. Voor deze uitvoering bestond een flinke belang stelling. Opgevoerd werd „Een Trek uit dc Loterij" of „Do gefopte Schoonouders". Het spel werd goed vertoond, terwijl de gri- meering en costumeering van de firma Kouwenberg uit Leiden uitstekend tot haar recht kwam. Het muzikale gedeelte stond onder leiding van Jan Reeuwjjk met zijn Band. Na afloop werd tot 12 uur gedanst onder leiding van den heer A. Veldhoven. Het ging er zeer gezellig naar toe en „Nut en Genoegen" kan op een uitstekend ge slaagde feestavond terugzien. NOORDWIJK. Landarbeidersbond „St. Hyacinthus". Gisteravond hield de R. K. Landarbeiders- bond haar jaarvergadering in het Juvenaat, waarbij de groote zaal tjokvol was. De voorzitter, de heer P. Vink, opende deze bijeenkomst met den chr. groet en sprak zijn genoegen uit over de groote opkomst. Na lezing der notulen bracht de secretaris verslag uit van het 19e vereenigingsjaar, hetwelk naast moeilijke omstandigheden een zeer actief jaar is geweest. Niet minder dan 20 bestuurs- en 10 ledenvergaderingen verden gehouden, terwijl i» Dia- vergaderingen zijn bijgewoond en enkele conferenties zijn gehouden met B. en W. Den secretaris werd dank gebracht voor zijn keruig en uitvoerig jaarverslag. Hier na bracht do penningmeester verslag uit van zijn beheer, hetwelk sloot met een be drag van 18.385.61 en. dit boekjaar een nadeelig saldo aangaf van 21.58. De reser ve ad 919.35 liep alzoo terug tot 897.77. De voorzitter bracht dezen functionaris dank voor het vele werk in deze functie voor de afd. gedaan. In verband met het stempelen bij de af deeling door werkeloozen, maakte de voor zitter bekend, dat dit voortaan uitsluitend kan geschieden van 1011 uur, dit in ver band met de controle welke gehouden moet worden met dezo lijsten en die ter gemeen tehuize geschiedt. Doordat geen candidatenlijsten waren ingeleverd werden de aftredende bestuurs leden P. Vink, L. J. Bakker, W. v. d. Berg, N. Caspers en Job Vink herkozen. De af tredende controlecommissie Bohemen en Berbee werd dank gebracht voor haar werkzaamheden. In deze commissie werden benoemd dc lieeren Jac. Zwarts cn W. Cas pers, terwijl de commissie van bijstand bij werkverschaffing door vertrek van den heer W. Ko'rtekaas, aangevuld met de heer C. de Haas Wzn. De geestelijke Adviseur, die intusscheu tor vergadering met applaus begroet. De voorzitter deelde hierna mede de getroffen steunregeling door de ge meente, waarbij de georganiseerden 3.— per week meer ontvangen, terwijl, de on georganiseerden tevens de eerste 6 weken do steun niet ontvangen, dooli alleen vle toeslag, zoodat nu degelijk rekening is ge houden met het georganiseerd zijn. Als lid van het crisis-comité- s|>oorde de voorzitter degenen, die hiervoor nog iets kondon missen, aan, deze actie te steunen in het waarachtig belang onzer geheele maatschappij. Dc G. A. verzocht, nu velen zooveel tijd hadden, om 's morgens de H. Mis te komen bijwonen, opdat zij in deze voor velen zoo doellooze periode, iets kun nen bijdragen voor hun zicleheil. Een ingekomen schrijven van het ge-, meentebestuur behelsde de bekendmaking van het invullen van steunrapporten uiet verkeerde opgaven, waartegen wordt ge waarschuwd, want bij herhaling worden de trokkenen van steun uitgesloten. Een gratis verloting van landbouw werktuigen volgde nu, terwijl de nict- prijswinnaars voorzien werden van een zakje sigaren. Tevens had nog eon extra verloting plaats, waarvoor dc baten wa ren f bestemd voor de St. Vino^ntius- vereen., tot steun van den zieken werk- In de rondvraag kwam nog ter sprake de Propagandaclub, dc verpoozing voor werkloozen. Hiervoor zal door het crisis- comité, als het de middelen daartoe heeft, voorzien worden. De voorzitter bracht hierna dank voor do aangenaam gevoerde besprekingen en deelde mede, dat met 1 Deo. begonnen zal worden met stempelen. Hij hoopte dat allen met woord daad hun Katholiek beginsel .•ereenigingslevon zouden voorstaan cn feker niets zouden aanvangen zonder hun bestuur te raadplegen. Hierna werd dezo bijeenkomst geslo ten met den chr. groet. ALPHEN AAN DEN RIJN. CRISIS-OOMITé OPGERICHT. Afgevaardigden uit alle gezindten nemen zitting. In het „Huis «Ier Gemeente" werd gis teravond op initiatief van het burgerlijk armbestuur onder voorzitterschap van den burgemeester dr. H. J. La vink een. bijeen komst gehouden van vereenigingen en ker kelijke instellingen om tot oprichting van een crisiscomité te komen. Uitgenoodigd waren voor dit doel een 13-tal organisaties die allen afgevaardigden hadden gezon den. De burgemeester wees in zijn ope nings word dat de nood der tijden bijzon dere steunmaatregelen van de zijde der ingezetenen noodzakelijk maakt. Sommige steuntrekkende, reeds eenige maanden werkloos, ontbreekt toch meerdere malen liet benoodigde geld voor het aanschaffen van de allernoodzakelijkste kleeding en schoeisel. Gevolg is een herhaaldelijk aan kloppen bij het burgerlijk armbestuur, dat tooh feitelijk voor het verlcenen van steun in nature niet het aangewezen lichaam is. Genoemd bestuur heeft echter gemeend toch ook in deze iets te doen weshalve de ze bijeenkomst werd beleed. De heer P. Baane gaf hierna een uitvoerige uiteen zetting van de bedoeling van het Burger lijk Armbestuur. Spr. wees allereerst op het goede werk dat ook te dezer plaatse reeds wordt verricht door o. a. Het Leger des Heils en Chr. Besturenbond. Volgens spr. is het echter gewensoht dat samen werking wordt gc-clit in een groot comité. Hierdoor voorkomt men versnippering, waardoor men kan voorkomen dat het eene gezin niet soms te veel, het ander te weinig en een derde soms heelemaal niets krijgt. Uitvoerig werd hierna door do aanwezigen gediscussieerd over het voorstel van het Burgerlijk Armbestuur om alle bestaande comité's tot één cen traal comité te vereenigen. Over het ge heel bleken afgevaardigden wel mot het voorstel in te stemmen. Bij acclamatie werd tot voorzitter 'van het comité ge kozen de heer P. v. Dijk. Terwijl reeds vertegenwoordiger? werden aangewezen door het burgerlijk armbestuur, de IJs club, R. K. Armbestuur en Volksbond, het Leger des Heils etc. Het ligt in do bedoeling dit comité nog uit te breiden met vertegenwoordigers van andere or ganisaties, terwijl tevens do wenschelijk- heid werd geuit van eventueele aanslui ting bij hetMaandag j.l. landelijk geïn stalleerde comité. Nog kunnen wij hier omtrent berichten dat het Leger des Heils toezegging heeft gedaan, hot door deze instelling hier tor plaatse reeds ingezamelde ter beschikking van het nieuwe comité te rtollen, terwijl ver schillende afgevaardigden ter vergade ring mededeelden, behoudens goedkeuring van hun resp. organisaties hun mede werking te zullen verlcenen. Jubileum. Heden 25 Nov. herdenken Adam Heijneraan en Johanna Vink, wo nende Brittenruststraat 12, te Alphen aan den Rijn, hun 45-jarige echtvereeniging. Beiden zijn 76 jaar cu nog goed gezond. Ifet. echtpaar is in hot gelukkig bezit van vier kinderen en 30 kleinkinderen. HAZERSW0UDE. Gemeenteraad. I)e Raad dezer ge meente vergadert Donderdag, des voormid dag s te 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot vaststelling van een verordening regelende het beroep bedoeld in dc art hn 7 en 9 der Woningwet. 3. Voorstel tot het sluiten van een kasgeldleening. 4. Voorstel van B. on W. tot intrekking van het Raadsbesluit d.d 80 October 1930 lot deelneming in het maatschappelijk kapitaal van de N.V. Bank voor Nederlandsehe Gemeenten en wijzi ging van het geldleeningsbesluit. van 11 De cember 1930. 5. Voorstel tAt het vcr'cenen van een kindertoeslag aan de werkloozen. 6. Advies van B. en W. op de volgende ver zoeken: a. van de afd. van de Holl. Mij. van Landbouw alhier om de opcenten op de grondbelasting van ongebouwd»» eigen dommen te laten vervallen; b. van de Vcr- eeniging „Effatha" inzake verhooging der subsidie; e. van den veldwachter A. P'.ai- zier om zijn jaarwedde te herzien; d. van de afd. van de Alg. Xcd.Politiebond om subsidie voor de te houden cursussene. van „de Harmonie" alhier om subsidie. 7. Behandeling van het rapport van de Com missie inzake het nazien eu onderzoeken van de bcmeentëbegrooting en de bcuroo- ting van het Waterbedrijf voor het dienst jaar 1932. 8. Behandeling en vaststelling van voornoemde begrootingon. 9. Voorstel van B. cn W. tot vaststelling van liet aan tal opcenten op de gemeen tcfnndsbe'asting. 10. Voorstel van B. en W. tot onderhand- seho verhuring van het voormalig tolhuis en de conciërgewoning boven bet Raad huis en heigeen verder door den Voorzitter of de leden moeh worden ter tafel ge bracht. ZOETERWOUDE R.K. Kiesvoreeniging. Door het bestuur van de R.K. Kiesverecniging „Ons Roomsche Vaandel" wordt aan de leden per circulaire bekend gemaakt, dal het overeenkomstig art. 17 subs. art. 26, 3e al. van het reglement dit najaar in zijn geheel aftreedt. De leden hebben volgens art. 18. 2e al. het recht voor 16 December 1931 candidalen voor het bestuur bij den secretaris, den heer N. v. d. Poel, Weipoort, op te geven. Elke candi- datenlijst, onderteekend door minstens vijf le den en vergezeld van een verklaring, dat be doelde candidaat een eventueele benoeming zal aanvaarden. Elk der lijsten kan voor elke buurt: Dorp, Wcipoorl, Hooge Rijndijk, hoog stens 6 namen bevatten, hoogstens dus 18 in 't geheel. De stemming over de ingediende candidaten zal nader worden bekend gemaakt. BIOSCOPEN. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Voor volwassenen. Casino: Voor volwassenen. HAAGSCH GERECHTSHOF. De los-werkman C. S. uit A 1 p h e n is Joor den politierechter te s Gravenhago wegens poging tot zware mishandeling, j veroordeeld tot een maand gevangenisstraf I De procureur-generaal achtte het ten las te gelegde feit niet bewezen en conclu deerde tot vrijspraak. Voorts concludeerde de procureur-gene raai tot vrijspraak van den koopman M. H., te 's-Gravenhagc, die door de Rechtbank aldaar ter zake van oplichting is veroor- decld tot 6 maanden gevangenisstraf. J^berpergwm uit Wales randt langzaam E„ voordeclig BK ijk aan koolstof Prima van kwaliteit Eons geprobeerd Regelmatig begeerd G rootc besparing M aakt de verbruikers in hun safe IMPORTEUR Si BRITISH H0LLANDC0ALCyN.V. Te Leiden verkrijgbaar bij: J. W. CAHEN v. d. Werfatraat 4, Tel. 2697 AMSTERDAM, 25 Nov. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 286 votto kalveren: le kwal. 7-280 cent, 2e kwal. 62—70 cent. 3c kwal. 50—60 cent per kg. le vend .gewicht; 3? nuchtere kalveren 7 14 per stuk; 550 varkens, vie each var kens van 90—110 kg. 45—46 cent, zware 44—46 cent en vet e 4244 cent per kg. slacht gc- wioht. Uit Denemarken II wagons geslach te runderen. WOERDEN, 25 Nov. Kaas. Aanvoer 291 partijen. Met rijkswerk Ie kwal. 34 -30, 2e kwal. 3133. Handel traag. KATWIJK AAN DEN RIJN, 21 Nov. Groentenvcding. Uien per 100 kg. 1.50- 5.10, poen per 100 l»os 4.10fi.50," bloem kool Isle soort per 100 2.305.80, gelekool per 100 3 104.20, peen per 100 kg. 1.50 3.50, roodekool per 100 3.805.10. Aan voert 4000 kg. uien, 1000 bos peen, 20.000 bloemkool. 2200 gele kool, 3800 kg. peen, 2400 roodekool. 59 12»/, 9.11 2.49.1'., 9,7.»' 34 65 48 .'IS'/., 12.90 21.25 50.75 50.75 50.75 85.25 7.40 WISSELNOTKF.RINGKN (AMSTERDAM. (Niet officieel). Berlijn Londen New York Parijs - Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen Praag Boedapest Prol. 1112 BEURSOVERZICHT. De beurs zorgde heden weer eens voor een verrassing door een vaste tendens ten toon te spreiden, terwijl de berichten uit de Vereen. Staten allesbehalve opgewekt waren en ook dc mede leelingen op finan cieel, economisch en politiek gebied niet zeer rooskleurig waren. De oorzaak van de verrassing lag in het bericht. «Int de fa brieken van Philips in staat zijn of in staat zullen worden gebracht otn in de behoefte van de EngeNche markt te voorzien. De bourfe reageerde hierop door een koorsver- botering van 10 pet. De overige Industriee- len werden algemeen iets boven do vorige noteeringen verhandeld. De stemming in Olie was eveneens wat gunstiger, hetgeen lot uitdrukking kwam in de koers van Kon. die eenige punten hooger golden. De Amc- riknansche soorten waren eerder iets la ger. Suikers weinig veranderd, hetgeen eveneens gold voor Tabakken en Rubbers. Ii> Boelons ontstond een kleine beweging waarvoor de koersen iet» hooger golden. Amerikanen verdeeld. Young obligatie* eerder iets lager. (Niut-Ofllclecl). 458» STAATSLOTERIJ. Ic Kin*. 3c I Hst. TrekkliiK van Woensdag 2fi November 1931. IIOOOK PRIJZEN. 13604 2000- 2572 IS'-O.- 2684 10309 9218 14972 1115/ 20703 1000—, 75 14284 14774 18786 19476 100. Prijzen va n 1 20. 207 19 47 70 107 129 130 165 385 319 547 576 60.3 6.38 741 765 970 1028 1041 11174 1079 1122 1142 1197 1198 1253 1366 1408 1462 150.3 1511 1568 1599 1651 1682 1799 1891 1899 1911 1942 1958 1961 1968 1977 2O20 2099 2116 2168 2251 2294 2322 2325 2.379 2426 2467 2484 251.3 2581 2589 2639 2642 2647 28.38 3024 .3070 3076 .1131 3174 3182 3253 3258 .3259 33.32 3400 34 i.3 3482 3479 3517 .3556 3506 3573 3012 3636 3726 3845 .3857 3866 3885 3890 3940 391.3 40.36 40.38 4065 4137 4225 4261 4354 4.38.3 443.3 41.34 4462 4464 4466 4568 4603 4689 4724 47-16 476.3 4780 4788 4815 4922 4944 4951 4971 5061 5674 5084 5098 5150 5222 52.31 5288 5335 5342 5381 5.386 5451 5473 55.34 5586 5599 5658 5bV3 5714 5747 5789 5898 5909 6098 6122 6174 6215 6251 6276 628.3 6296 6.37.3 6.378 6.390 6419 6471 6500 65.30 6568 6627 6651 6742 6751 6850 6863 6868 6897 6923 6978 70.68 7080 7142 7146 7156 7237 7360 7389 7397 7457 7463 7541 7634 76.54 7717 7734 7870 7998 8095 8161 8187 8212 8221 8256 8269 84117 8476 8510 8515 8566 8586 8592 8.693 8711 8735 8738 8746 8763 8790 891.8 8928 8958 8987 9072 9080 0110 9160 9248 9.325 9387 9407 9424 9440 9487 9545 9655 9668 9675 9677 0/.H4 9698 97 22 9761 9808 9857 99.34 9947 9981 9989 10032 1(1059 10106 10242 10259 10344 10439 10471 10572 10594 10674 107.38 10837 10845 10868 10881 10963 10973 11065 11093 11130 1J|j9 11268 11295 11.304 11319 11351 11376 11389 11459 11473 11494 11527 11593 11610 1161.3 11667 11794 11813 11829 11864 11886 11923 11996 12059 12075 12112 12151 12170 12203 12222 12461 12479 12481 1 '506 12510 12550 12559 12629 1265 4 12663 12689 12836 12852 12900 12901 12914 12968 13013 13032 13142 13284 13313 13334 13368 13406 13411 13141 13456 '13513 13522 13564 1.3600 13604 1.3863 13690 1J701 13706 13731 13851 13871 13915 1.3928 13954 1.3961 13966 1408.3 14106 14136 14142 14268 14243 14347 14489 14529 146.37 14645 14650 11747 14762 14805 14880 14974 14998 15009 150.36 15046 151.54 15170 15172 15185 15208 15301 15,304 15332 15347 15447 15450 15552 15627 1.5719 15727 15746 15798 15859 15874 1569.3 159.6.3 150.55 16081 16188 16208 16297 16.344 16.3.52 16.360 16361 16.384 16407 16435 16481 16568 16584 166.33 16727 16751 16852 1688? 16890 16966 17002 17006 17030 17661 17143 17150 17176 17203 17216 17264 17266 17447 17563 17571 17665 17669 17711 17717 17721 17756 17862 17923 17948 1797.3 17978 18012 18054 18082 18115 18205 18351 18475 18566 18650 18695 18775 1*807 18840 18872 J8908 190.35 19067 19169 19213 19287 19295 19.324 19.328 19362 19509 19526 195.39 19601 19619 10689 19712 19727 19767 19807 19879 19885 19907 19972 19992 2' 032 20092 20112 20121 20! 22 2 >217 20259 20273 20310 26.319 20330 203 31 2"?, 9.3 205.35 20578 20651 237.58 20787 20812 20819 20841 20914 2093O 20937 20936 20995 20999

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3