Burgerlijke Stand OVERHEMDEN 1.65 TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 21 NOVEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgei vian 21 Nov. 1931, medegedeeld door het Kon Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste baromet erst.781.6 te Riga, I<aagste barometerst.: 732.6 te Reykjavik. Verwachting tot den avond van 22 Nov.: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind, nevelig tot zwaar be wolkt, weinig of geen regen, weinig ver andering in temperatuur. Terwijl de toestand over de Oostelijke helft van het gebied vrijwel dezelfde bleef, traden in het Westen aanzienlijke veranderingen in. doordat de depressie bij IJsland, die gisteren met een langge rekte secundaire tot over de golf van Bis- oa.ve den toestand over de Westelijke helft van het eebied beheersohte. naar het Noorden of Noord-Oost en aftrok, terwijl een rug van hoogen druk zich in het Zuid- Westen ontwikkelde. Een ruimen van den wind naar ongeveer Zuid-West is als ge volg van dpze verandering te verwachten en indien nog kleine secnmclaires der af trekkende denressie, zooals er in den oebtend een in het Noorden van Ierland ligt. zouden optreden, dan is daarvan toch weinig neerslag te venvaeMen. De ooh- tendtemneratuur is meest nog iets lager dan gisteren. In Scandinavië is de krach- ticre Zuid-Oostelijke tot Zuideliike wind- stroom in temperatuur belangrijk boven normaal en een sneeuwdek dat bij dezen toestand door uitstraling koude zou doen ontstaan, ontbreekt. Temperatuurverande ring van beteekenis is voor deze streken niet te verwachten. LUCHTTEMPERATUUR: 7.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSPRS ê.a.! Van Zaterdagnamiddag 4.30 uur tot Zondagmorgen 7.01 uur; en Zondagnamid dag van 4.29 uur tot Maandagmorgen 7.02 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Zondag 22 November voorin. 12.47 uur en nam. 1.06 uur; Maandag 23 November voorm. 1.23 uur en nm. 1.39 uur. leg. Het bedrag, hetwelk de gemeente aldus verschuldigd zal zijn. alsmede de kosten van straataanleg in den bovengenoemden zin op de hier bedoelde gedeelten worden omgeslagen over een bepaald,, tevoren vatsgesteld gebied, d.w.z. berekend wordt, hoeveel die kosten voor dat gebied zulen bedragen, waarna wordt vast gesteld, hoeveel uit dezen hoofde ten laste van eiken vierkanten meter bouwterrein in dat gebied, komt. Bij eiken straataanleg wordt dan naar gelang van de oppervlakte grond, welke daarbij bouwrijp wordt gemaakt, een bijdrage in deze kosten gevorderd. Ter vereenvoudi ging van de administratie verdient het volgens B en W. de voorkeur de bijdrage voor de ge- heele gemeente vast te stellen op 1.50 per vierkante meter bouwterrein. R. K. Grafische Bond. Zondag 22 Nov. a.s. des 's morgens te 8.30 uur zal ter gelegenheid van het 23- jarig bestaan van de afd. Leiden van <len R. Iv. Graf. Bond een gezongen H. Mis worden opgedragen door den gees telijk adviseur kap. A. Kramer, waar onder algem. H. Communie in de kapel van de Eerw. Zusters Dominicanessen (R. K. Wees- en Oudeliedenhuis) aan de St. Jacobsgracht. De liturgische gezangen worden uitgevoerd door het zangkoor der afd., onder leiding van den heer Rieheek. Daarna gemeenschappelijk ont bijt in huize Bermen, Breestraat alhier. Alle leden worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Paard op hol geslagen. Gisteravond omstreeks half acht is op den Hooge Rijndijk onder de gemeen te Zoeterwoude een voor een groenten- wagen gespannen paard op hol geslagen. De wagen werd bestuurd door A. M. P., alhier woonachtig. Naast hem was geze ten zekere v. G., die het eerst van den wagen viel en mot ernstige verwondin gen naar het Acad. Ziekenhuis moest worden vervoerd. Daarna viel de be stuurder van den wagen. Hij holde nog een eind achter het gespan aan, doch zonder resultaat. Op den Hooge Rijndijk ter hoogte van perceel 20, kwamen paard en wagen in botsing met een auto, bestuurd door ds. L. De auto, do wagen en het paardentuig bekwamen schade. De bestuurder van den wagen A. M. P. werd naar het politiebureau gebracht, doch daar stelde hij zich zoo woest aan, dat hij in arrest moest worden gesteld. VERHUURDERSBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Maartregelen tegen onredelijk opdrijven van huren en protest tegen klaplooperij door huiseigenaren-niet-leden van den Bond. De Verhuudersbond voor Leiden en Om streken heeft in haar gebouw aan de Hooglandsche kerkgracht de najaarsleden vergadering gehouden. Nadat de voorz., de heer J. Zitman, de vergadering geopend had, wijde hij woor den van dank aan de nagedachtenis van den heer Joh. Verhoog Jz., die rum 13 1/3 jaar zijn beste krachten voor den bloei van den Bond heeft gegeven, in September zoo plotseling aan de zijnen is ontvallen en wiens overlijden mede voor den Bond een groot verlies is geworden. Hierna deelde de voorzitter mede, dat is gebleken, dat leden van den Bond bondshuurcontracten en bondshuurkaarten ter beschikking van huiseigenaren, die geen leden van den Bond zijn, hebben ge steld, iets wat niet toelaatbaar is, en waar tegen het bestuur waakzaam zal blijven. Verder deelde hij mede. dat het bestuur strijd voert tegen het onredelijk opdrijven van huren van woningen, en dat het kan toor van den bond zich niet mag belasten met het overbrengen van huurverhoo- gings-mededeelingen aan huurders. Een der leden van den bond, groot-huis eigenaar, die zich niet heeft willen schik ken naar den wensch van het bestuur om de huren van woningen binnen redelijke prijzen te houden, is door het bestuur van het lidmaatschap van den bond vervallen verklaard. De notulen van de ledenvergadering op 199 Maart 1.1. gehouden, door den secreta ris den heer P. T. de Jong samengesteH, werden ongewijzigd vastgesteld. De be grooting voor 1932 door den penningmees ter. den heer J. van der Steen incediend, werd door de vergadering gesanctioneerd. Tot leden van de commissie tot het na zien van de rekening en verantwoording van den penningmeester over 1931 werden benoemd de heeren A. L. de Nijs, J. Zaud- voort en C. Hendriks. Aan de orde kwam het voorstel om en kele artikelen van het huish. reglement te wijzigen. De voorgestelde wijzigingen wer den na eenige bespreking aangenomen, en houden o.m in, dat de begrooting en het jaarlijksch financieel verslag van den pen ningmeester met het overzicht van het af- geloopen vereenigingsjaar van den secre taris. tijdig voor het houden van de leden vergaderingen. waarop deze onderwemen aan de orde komen, aan de leden worden toegezonden. Vervoleens verplichtingen van do leden om het bestuur op de hoogte te houden met de narqen van de huurders en onderhuurders, die in woningen verblij ven. welke bii den bond staan ingeschre ven. Verder, dat bii het verleenen van toe stemmingen tot onderhuur, een huurbriefje aan het kantuoor moet worden gevraagd, hetwelk alleen wordt afgegeven, wanneer de onderhuurder niet als schuldenaar in de schuldboeken van den bond staat inge schreven. Daarna deelde de chef de bureau mede. dat wanneer onrechtmatige onderhuur wordt geconstateerd, waarvoor de verhuur der veen toestemming en de bond geen huurbriefje heeft gegeven, aan den huurder van de woning, onmiddelli'k een huurop- zegging^ zal worden gezonden, terwijl om zekerheid te verkrijgen aan wien woningen worden verhuurd, bij het afeeven van huur- briefjes. overlegcing van het trouwboekje kan worden verlangd. Noch werd de wen- scheliikheid aangetoond, dat ieder woning- verhuur. zelfs van de geringste woning, in een bondshuurcontract wordt vastgelegd. Bij de rondvraag werd de nieuwe toepas sing van de gemeenteli'ke loozinvsbelas- ting besproken. Opgemerkt werd, dat het kappersbedrijf van deze belasting is vrij gesteld, maar dat de caféhouders hierin nog steeds worden aangeslagen. Het be stuur adviseerde, deze aangelegenheid in handen te stellen van de betreffende vak organisatie. Een der leden bracht de sohade ter sprake, die verhuurders hebben, wanneer bij wanbetaling van huur, toestemming tot het uitzetten uit de woning bij het kan tongerecht wordt gevraagd en dan uitstel van behandeling wordt verleend, geduren de welke termijn de huurders wel eens na latig blijven huur te betalen. Het bestuur adviseerde, in deze gevallen vergoeding in rekening tè brengen voor het wederrechte lijk in gebruik houden van de woning en bij niet-betaling, het bedrag in do bonds- sehuldboeken te doen" opnemen. De onder vinding heeft geleerd, dat de huurders la ter genoodzaakt worden, deze kosten nog te betalen. Op verzoek van een lid wordt besloten, dat hot bestuur voor de leden ge- en onge zegelde bondshuursquitantes verkrijgbaar zal stellen, en dat op de achterzijde hier- v n 'e voornaamste huurbepalingen zullen wruvlpn gedrukt. Hierna werd de vergadering door den voorzitter gesloten. De Leidsche Winkelstand. Hedenmiddag heeft in perceel Donker- steeg 13 de opening plaats gehad van bet nieuwe schoenmagazijn der firma Pres burg. Een elegante zaak met een keur- collectie schoenen in diverse prijzen. De firma Presburg weet van aanpakken. De ervaring in andere steden door het ge- heele land heeft zulks wel geleerd, want de firma die haar hoofdkantoor en negen zaken heeft te Amsterdam, bezit verder filialen te Haarlem, Groningen, Hilversum, Arnhem en Utrecht. De etalages in de Don- kersteeg bevatten eer ruime sorteering ar tikelen, terwijl daarachter een flinke ruim te aan het publiek gelegenheid geeft nader met het product kennis te maken. LIEFDADIGHEID. „Hulp in de Huishouding en de Baby" deze vereeniging vraagt den steun der Ka tholieken, in dezen tijd, nu er o zoo velen aanvragen zijn om bijstand. Do vereeniging kan zoo veel hulp bieuen, waar deze noo- dig is, waar deze niet gemist kan worden, aJe er maar geld xs. Morgen zullen do parochianen van de Hartebrug ongetw ijfeld de schaalcollecic mild willen gedenken en velen zullen ook gaarne weten het adres van de penning meesteres: Mevr. B. Sunonis-Kortekaas, Haarlemmerstraat 138, Gironummer 173307. In de St. Petruskork vraagt de oude bekende St. Elisabethaver. de gaven der Katholieken gaven, die haar niet zul len worden onthouden, omdat ze noodig zijn, om het zegenrijke werk der ver. te kunnen voortzetten. Liefdewerk Stille Armen. Hartelijk dank voor volgende giften: Per giro: A. L. v. B. H. 10.— N. N. 2. Mevrouw W. M. J. B. 2.00 N. N., Warmond 10. Mevrouw W. H. S. 1 10.— L. B., Hartebrug 10. Ingekomen bij den Hoogeerw. heer Deken A. Homulle 25. V. A., Duinzicht 2.50 Voor het Liefdewerk den Stille Armen. God loone UI St. Vinoentius bidt voor ul Zeer vriendelijk houdt ik mij verder aan bevolen voor giften Stille Armen, opdat «ij in den komenden winter krachtigen steun kunnen geven aan hen wier leed verbor gen is. President bijz. raad der St. Vinoentiusvereeniging JAC. "CREYGHTOX, Giro 71164 of 131200 Rijnaburgerweg 149. TENTOONSTELLING. Wij verwijzen naar de advertentie, waar in is aangekondigd een tentoonstelling in de Romanuszaal (aehter de Hartobrugs- kerk, ingang Mare) een tentoonstelling van kerügewaden, die door de dames van het Liefdewerk voor arme kerken en mis siën zijn vervaardigd. De tentoonstelling is Zondag en Maandag geopend- van 25 uur en Dinsdag van 105 uur. Velen zullen daar een bezoek brengen, om het tentoongestelde te bezichtigen, en uit waardeering voor het mooie werk: oen beleefdheidsbezoek, dat meer is dan louter vormelijkheid! Verboden loterijen. De politie verzoekt ons den winkeliers er aan te herinneren, dat het verboden ie loterijen te organiseeren, als zijnde strijdig met de loterijwet. Streng zal hiertegen worden opgetreden, terwijl alle bescheiden in beslag worden genomen. Kamer van Koophandel en Fabrieken De Kamer van Koophandel en Fabrieken v. Rijnland vergadert Donderdagmiddag te 2.30 uur, in de vergaderzaal der Kamer. De agenda vermeldt, o.m.: Bespreking conceptadres om trent het wetsontwerp omtrent de rechtsver houding van agenten en reizigers; Definitieve vaststelling van hét ontwerp ambtenaren re glement met begeleidend schrijven aan den mi nister van Arbeid, Handel en Nijverheid: Vent- verboden; Bespreking mogelijkheid van behoud van liet streeknet voor de bloembollenstreek, met, zoo mogelijk, één der hoofdambtenaren der P. T. T. Gistermiddag te ruim 2 uur is op de Breestraat de wed. W'. aangereden door een wielrijder, waardoor zij den rechter pols brak en verwondingen aan het hoofd opliep. Men meldt ons, dat, nu Z. H. E. de Bisschop van Haarlem toestemming gege ven heeft tot oprichting eener R. K. Dansclub, zich zulk een club heeft ge vormd uit de Katholieke Jonge Midden standers, welke zich voorstelt om op Zondag 22 Nov. a.s. in de nieuw geres taureerde zaal van de Graanbeurs haar eersten Dansavond te geven. Voor verdere bijzonderheden zie ni^n de advertentie van hedenavond in dit blad. BIOSCOPEN. Trianon. De nieuwe Duitsche Schlager „De Boe- melluitonant" zal deze week de muren van Trianon doen daveren, want deze nieuwe Duitsche militaire klucht is zoo onbeschrij felijk grappig, dat men van de eene lach in de andere rol. Luitenant Walsdorff is die boemelaar die oorzaak is dat het heele eskadron naar een negory wordt overgeplaatst en die daar in 3 dagen tijds, weer alles op stelten zet. Een prachtige hulp heeft de luitenant in zijn oppa&ser Nickie, die bij het „an- standiges Madchen" al even hard zijn best doet als de luitenant bij de dochter van den generaal. Hoe Nickie zijn luitennnt er uit redt, als deze ondanks kamerarrest weer op doktersvisite'' is en juist dan be zoek moet ontvangen van den generaal is meer dan kostelijk. Het sentiment van deze klucht is echter wat te plat-Duitsch, zoodat wij zeker een voorbehoud moeten maken voor volwasse nen. „De terugkeer van Sherlock Holmes" een film naar C'onan Doyle, waar het gaat tusschen de beroemde detective en Prof. Moriarty, wat op zeer spannende wijze wordt uitgebeeld. Clive Brook speelt de rol van Sherlock Holmes op prachtige wijze, zoodat do film van begin tot eind boeit en trekt. Verder is er nog een internationaal buitenlandsch en een Hollandsch spre kende Polygaaiv-journaal, die met een LEIDEN. Geboren: Johanna Maria d. van W. van der Linden en en A. Flanderhijn Emmy z van Chr. Boon en J. van Eijsden Theo dora Johanna Maria d. v. P. J. Pouw en M. Th. de Prie Jannetje d. van J. Koopman en C. Schijf Gerrit z. van F. A. Schouten en P. van Zuijlen Johanna Wilhclmina Maria d van J. B Eschler en J. W. M. Streefkerk Rina Adriana d. van A Boers en M. E. Epke George Heerman z. van W. F. van den Ende H. A. G. Lebbing Leonardos Johannes z. van A. C .L. A Castelein en J. E. Tabben Jacobus Hermanns z van C. Planie en M. A. van Zijp Johannes z. van W. J. B. Ziegelaar en C. A. W. de Boer. Ondertrouwd: II. M. Parlevliet jm. cn M. Ruijgrok jd. K. Zuurmond jm. 27 j, eri B. Keijzer jd. 24 j. Overleden: W Paes m. 42 j. »creen-soDg, waarin de operette-ster Bep- pie de Vries het oorspronkelijk Engelsche liedje met Hollandsche woorden zingt, een goede inzet voor dit aardige programma zijn. Luxor. „Do slag bij Bademiinde-' in liet Luxor- theator. De roep van deze militaire schlager, een kluchtfilm der Ufa. is haar komst voorafgegaan. Een heerlijko go- schiederiis van een kleine garnizoens plaats, tevens badplaats, waar op een gegeven oogenbli'k de burgerij, infante rie en marine met elkaar in conflict ko men. De slag van Bademiinde is nu eens niet een werkelijk oorlogstooneel, maar een kostelijke comedie. waar de jongens der infanterie mot de Jantjes den strijd aanbinden om de schoonen van Bade miinde voor zich te winnen. Di eslag is eigenlijk maar bijzaak, want de gieren de lachbuien beginnen al bij do inge bruikneming van de geneeskracht io bron die, tu8schen twee haakjes, afschuwelijk water voortbrergt. waarbij de gemeente ambtenaar dirigent commandant der brandweer Knospe (Max Adal bert) al de noodige flaters begaaat. Dat is het begin van een serie laohschla-gers, waarbij Fritz Schulz cn Hremnn Speel- mans de aanvoerders en uitvoerders zijn. De „intocht" van de vloot zot al da delijk kwaad bloed bii de infanteristen. Knospe moet 's avonds het strand in- specteeren cn valt bij wijze van spreken over de Jeunesse van Bademiinde. Bij een schoonheidswedstrijd breekt de veete tusschen marine en leger baan en de veldslag, die dan wordt ingezet, heeft niet alleen de volkomen vernietiging van de bron tot gevolg, maar laat ook de noodige kenteekenen achter op de ge zichten van de deelnemers. Regisseur Mayring heeft op zeer gees tige wijze deze dc vele stof voor dit filmproduct tot een geheel weten te ver werken waaróan ónbedairlijk ge'achcn is Ondanks geslagen partijen toch natuur lijk overwinningen op de vrouwen Tn het vóór-programma gaat niet do film „Het Circus van het Wilde Wes ten", maar do rolprent „Voorwaardelijk Veroordeeld-', een Croese en Bosman- Columbia-fi!m. Verder hnoren en zien we hier het eerste optreden van de Ca baret film der Ufa, waarin o.m. Dajes Bóla en zijn orkest. Casino. Het buitengewoon succes, dat de direc tie van Casino de'vorige week mocht in- oogsten met de vertooning van de realis- tisch-dramatische film „Haar Jongen" deed haar besluiten ze nos e«yj weck te prolongeeron. We willen hier nadrukkelijk zeggen, evenals we dit de vorieo week ge daan hebben, dat deze film toelaatbaar is enkel en alleen voor volwassenen. Het voorprogramama is deze week mede zeer goed verzorgd en bestaat met twee kleine rolprenten uit een grootero film, die pas een paar maanden in omloop is: „De wrekende schaduw". Doze wrekende schaduw is Gray Boy, do hond van den postbeambte James Ha milton. De prestaties van dit dier zijn min stens even goed. zoo niet beter dan die vet den bekenden filmhond Rin-tin-tin. Zijn meester wordt beroofd van de gel den, die als salaris moeten dienen. Hij wordt van deze diefstal beschuldigd, kan zijn onschuld niet bewijzen en veroor deeld tot één jaar dwangarbeid. De gevan genbewaarder Brooks „pest" Hamilton verschrikkelijk en niet minder den hond, die bij zijn meester heeft weten te komen. De hond herkent in Brooks den roover der salarisgelden. De film toont nu, hoe dit dier met zijn hondenverstand den dief helpt ontmaskeren en dat op een w ijze, die aan 't ongelooflijke crenst. Volwassenen zullen zeer zeker genieten van dit mooie pro gramma. Een butskop-dolfijn. Het museum van Natuurlijke Historie is in het bezit gekomen van zeldzamen buts- kop-do'fijn, een prachtig exemplaar van ruim 5 Meter lengte. Het beest was in het zuiden van Zuid-Beveland levend aange dreven, nadat het zioh to dicht bij dp kust had gewaagd en zioh toen niet meer had kunnen redden. De kolossus had een ge wicht van 2000 K G. Tn het Museum alhier zullen foto's en afgietsels worden gemaakt, terwijl het geraamte zal worden overge houden en opgesteld. Handelrsregister K. v. K. N i e u v e inschrijving. 5871. C. A. Hopstaken. Oegstgccst, Borneostrnat 19, kruidnierswaren en aanverw. artikelen. E. C. A. Hoi sta ken, Oegstgeset. W z i g i n g. 3520. Algemeeno Glasver zekering Maatschappij „De Rijnstreek", Alphen aan den Rijn, Hoofdstraat 77. Uittr. prima kwaliteit en model, 2 boorden met uitneoinbaro balijutjcs Voor elk onzer kla.itqn een geschenk naar keuzi Pres. Comm.: E. G van Hoogstraten. Don Haag De statuten zijn gewijzigd. Wij*, handelen.: Algemeen* Verzekering Maat schappij „De Rijnstreek'.. N.V. N. Pres L. N van Dien. A'.phen aan don Rijn GR00TE BRAND IN EEN WOONHUIS TE KOPENHAGEN Dertig personen in levensgevaar. KOPENHAGEN, 21 Nov. (V.D.) - He denmorgen vroeg brak in een woonhuis van 4 verdiepingen in de Kroonprinseasen- straat to Kopenhagen een brand uit, die zoodanig om zich heen groep dat de be woners van do derde en vierde verdieping zich, toen zij gealarmeerd werden, reeds den w eg langs het trappenhuis naar beneden za gen afgesneden. Voor de vensters van dc bedreigde étages verdrongen zich dc angsti ge bewoners die luide om hulp riepen en waarvan sommigen in hun wanhoop aan stalten maakt-cn om op straat te springen. Mot grooto moeite slaagde de brandweer cr in twee mechanische ladders op te stel len en daar langs de ongeveer 30 bedreigde bewoners van de dorde <»n vierde étage to redden. Een deel «Ier geredden heeft ern stige rookvergiftiging opgoloopcn. LEIDEN. 21 Nov. Turf. Lange turf. Geen aanvoer, 78. 21 Nov. Boter. Prima fabrieksboter f 1.25, prima boerenboler 1 201.30, goede 1.051.15, Aanvoer 45/8, 19/16, wegende 1165 K.G. Handel goed. 20 Nov. Groenten Andijvie 0.501.50, bloemkool I ƒ4.50—11, id. II 1.50—3.80. orode kool 1.405.40, savoye kool 1.90 3.90, groene kool 1.103, Chinakool 1 80 4, Pieterselie 12, prei 13, kropsala de 0.603, selderie 0 90 1.90, knolselde- rie 1.803, wortelen ƒ3,406. kroten 1.20 2.40,, kroten, gek. 58, snijboonen ƒ72, witloof 2528, boerenkool 35, spinazie 10—17. uien 3 50—4.50, wortelen 1—5, sruiten I 37, id. II 13. 21 Nov. Eieren Aanvoer 7533 stuks. Kipeieren 7.058, kuikeneieren ƒ4.506, cendri?ren 5. Handel matig. NOOTDORP, 20 Nov. Eieren. Aanvoer 994 stuks. Kipeieren 7.408.40, kuiken zieren 6.807.20, eendeieren 4.806 45. Hanen 0.901.40, kippen ƒ1.101.45, duiven 11 ct. konijnen 1,451.50. ROELOFARENDSVEEN. 20 Nov. Veiling. Tomaten A ƒ6—15, id. B. ƒ6.90—14 30, id. C ƒ1.10—8.10. id. CC. 1—2.40 per 100 pond Sla ƒ0.505.30 per 100 krop. BOSKOOP. 20 Nov. Bloemen. Rozen: Op helia 8040, Golden Ophelia 35- -76. Hadley 60120, Claudius Pernet 60110, Columbia 38—90. Butterfly 40—70, Mac Keiler 46—63, Wilh. Kordes 75—120, Rosnlnndia 50—72, Phoebe 4!52, Poul Gromoell 2846, Kilham 70-110, Germania 46—80, Florex 60—110, Edith Helen 130—170, Gloria mundi 30-40. Diversen. Chrysanthen, gr.bloemig 80180, id. tros 1540. Clematis Sr. Hendrik 240290, Pepers 31. E. G. Hill 46. AT.PHEN AAN DEN RIJN. Groentenveiling 20 Nov. Per 100 K.G.: Spinazie f 912, «pruilkool 36, kroten ƒ4, uien 6. Per 100 bos: Seldery ƒ2, peen ƒ2, andijvie ƒ1 1.20. Per 100 stuks: kropsla I 2—2 40 krop sla II 1, bloemkool I f 1012, id. II 3 8, savoyekcol ƒ3, roodekool ƒ4, wittckool 2, 20 Nov. Eieren. Aanvoer 2580 stuks. Kipeieren 18.20, eendeieren 44.40, kui keneieren ƒ46. AARLANDERVEEN, 20 Nov. Vrije veiling. Aanvoer 1189 eieren. Kipeieren ƒ6.50— 8.10, eendeicren ƒ4.605.10, boter 6573 ct. kaas 23 35 ct. per pond. KATWIJK AAN DEN RIJN. 20 Nov Vei ling. Uien per 100 K.G, ƒ4.304 90. peen per 100 K G 1.503.50, peen per 100 bos 4 6.30. bloemkool le soort per 100 3.207.90, roode kool per 100 3.705.30, gele kool per ƒ3.40—4.60. Aanvoer: 1400 K.G. uien 1050 bos peen, 16.000 bloemkool, 2000 gele kool, 4200 K.G. peen, 1600 roode kool. lieden hen ik diep ge troffen, door het over lijden rojjnor dierbare en zorgzame vrouw, na een kortstondig lijden, Mej. 6EERTRUIDA VERDEGAAL geb. v. t>. ZWET, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten, in den ouderdom van ó7 jaar JAC VERDEGAAL. Noordwijkerhout 20 Nov. 1031.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3