MAANDAG 16 NOVEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. Verdronken. Zaterdag is ter hoogte van Giessendam de 25-jarige schippersknecht N. den Her over boord geslagen en verdronken. Hij laat een vrouw en een kind achter. MIJN-ONGELUK. Een mijnwerker door een kolenwagen gedood. Zaterdag is in de Oranje Nassau-mijn te Schaesberg de mijnwerker Packbier uit Vaals door een kolenwagen overreden en .gedood. TWEE MENSCHEN UIT EEN RAAM GEVALLEN. Een doode. In den nacht van Zaterdag op Zondag is omstreeks 1 uur de 48-jarige Guil Weyermans, gemeentebesteller bij de Ned. Spoorwegen te Meerssen uit het raam van zijn slaapvertrek op de tweede verdieping gevallen. Zijn huisgenooten die door den val waren wakker geworden droegen hem in bewusteloozen toestand het huis bin nen. Een dokter kon slechts den dood consta- teeren. De verongelukte is met zijn hoofd op de straat terecht gekomen; zijn schedel was totaal verbrijzeld. De oorzaak schijnt slaapwandelen te zijn geweest. G. W. was een zeer geacht en hulpvaar dig persoon. Het nieuws verwekte in het anders zoo rustige MeersSen groote ver slagenheid. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is de 33-jarige J. M. O., wonend Konin gin Mariaplcin te Den Haag. bij het open zetten van een der ramen in zijn woning van de tweede verdieping door uitglijden naar beneden gevallen. Het slachtoffer, dat inwendige kneuzin gen had bekomen, werd in het ziekenhuis aan den Zuidwal opgenomen. In een grijpkraan bekneld. Zaterdag is bij werkzaamheden in ver band met het maken van de nieuwe brug over de Waal te Zaltbommel een ernstig ongeluk gebeurd. Eén der arbeiders werd gegrepen door een grijpkraan waarmede de grond wordt vervoerd. De getroffene is naar het ziekenhuis te £altbommel ver voerd. Kind drinkt lysol. Het ongeveer 2-jarig zoontje van den ar beider V. te Nijverdal wist in een onbe waakt oogenblik een fleschje met lysol machtig te worden. Ongelukkigerwijze dronk het kind wat van het gevaarlijke goedje op. Toen de ontstelde ouders wisten wat er gebeurd was, werd dadelijk de hulp ingeroepen van dr. Schaafsma. Deze stel de alle pogingen in het werk den armen kleine nog in het lven te houden, doch me dische hulp kon niet meer baten. Het kind is na een hevig lijden overleden. Gevaarlijk haarwasschen. In perceel Hoogstraat 18 te 's-Graven- hage was Vrijdagavond omstreeks 10 uur de bewoonster, mevrouw E. bezig het haar te wasschen met petroleum-ether, ter wijl in de nabijheid een oliestel en een gasstel brandden, met het gevolg, dat de ether vlam vatte. Mevrouw E. bekwam ernstige brand wonden aan hoofd, gelaat en bovenarmen. Haar echtgenoot kreeg bij de blusschings- pogingen niet ernstige brandwonden aan gelaat en handen. Do Geneeskundige Dienst vervoerde beiden naar het zieken huis aan den Zuidwal aldaar. - De toe stand van de vrouw is ernstig. Een begin van brand werd gebluscht door een sur- veilleerendcn agent van politie. Door eeni- ge brandweerlieden van de inmiddels ter assistentie gearriveerde motorspuit wer den de eerste verbanden gelegd. De motor spuit behoefde overigens geen dienst te doen. DE ROOFMOORD TE GORCUM HET GELD GEVONDEN. In het bed verborgen. Zooals men weet, was het de politie nog steeds niet gelukt, het geld, te ontdek ken, dat de dader van den roofmoord op den notaris Courrech Staal te Gorinchem uit diens brandkast had medegenomen. De vrouw van den dader zeide het te hebben verbrand, doch aan deze bewering hechtte de politie niet veel waarde. Intusschen le verde een herhaalde huiszoeking in de wo ning te Woerden geen resultaat op. Zaterdag echter is do vrouw, die zooals men weet onder verdenking van heling in verzekerde bewaring is gesteld, gaan spre ken. Zij deelde nu mede, 't geld in bed te hebben verstopt. Als gevolg daarvan heeft de rechter commissaris te Utrecht zich Zaterdagvond om negen uur nog met Woerden in verbin ding gesteld en opdracht, gegeven opnieuw een onderzoek in te estellen. Daarop heeft burgemeester van Kem pen zich, vergezeld van hoofdagent van der Werf en een politie-agent naar de verla ten woning van het echtpaar begeven. Hier hoeft men het beddegoed en de matras aan een grondig onderzoek onder worpen. Hoe men ook zocht en ploos en matras en veerenbéd uit elkaar haalde, langen tijd leek het of men ook nu weer op een valsch spoor was. Eindelijk echter, na ongeveer anderhalf uur zoeken had men succes. Verborgen in het veerenbed vond men een pakje bankpapier. Aan dc justitie is terstond van deze ont dekking kennis gegeven. DE „ROOFOVERVAL" TE OOSTERBEEK. Fantasie van een zenuwachtig bediende. We hebben melding gemaakt van een mislukten roofoverval, welke bij Ooster beek zou zijn gepleegd op een bediende der Hevea-fabrieken. Deze z.ou toen hij daar fietste door een automobilist zijn aangesproken en zelfs vastgepakt mot de bedoeling hem het geld dat hij bij zich droeg, afhandig te maken. De wielrijder wist echter te ontkomen aan des roovers greep. De betrokken bediende schijnt echter onder den invloed van de vele overvallen, den laatsten tijd gepleegd, een slachtoffer te zijn geworden van zijn eigen verbeel ding. De „N. Tilb. Crt." althans weet te melden, dat er van een roofoverval abso luut geen sprake is geweest. De bewuste automobilist, aldus ge noemd blad, was de handelsreiziger T. uit Tilburg, die op weg was naar de Hevea- fabrieken om aldaar offerte te maken. Op een gegeven oogenblik was hij ter plaatse niet bekend zijnde ver dwaald, waarom hij den bewusten wielrij der-kantoorbediende, die een groote som gelds bij zich droeg, den juisten weg vroeg. De aangesprokene, die, zooals wel aan te nemen is, tenslotte, naar aanleiding van de vele roofovervallen vreesde, dat de automo bilist hent met andere bedoelingen aan sprak, antwoordde niet op de vraag naar don weg, doch fietste zoo hard hij kon weg den verbaasden heer T. achterlatende. In de dichtbijzijnde bewoonde omgeving, deed de wielrijder aangifte van pen „mislukte roofoverval" op hem en alleen aan zijn kranig optreden, zou het te danken zijn. dat hij nog met een- volledige som op de fabriek aankwam. Boeren uit den omtrek die van het ge val gehoord hadden, wapenden zich met rieken en hooivorken en zouden den auto mobilist wel eens even opvangen om hem aan de politie over te leveren. De politie UIT DE RADIO-WERELD van Arnhem e.o. had intusschen eveneens uitgebreide afzettingsina&tregelett geno men om den automobilist op te sporen. Deze laatste werd even later door eenige boeren aangehouden en het kostte hem veel moeite om zich de boeren, die hij ten slotte van zijn onschuldige bedoelingen kon overtuigen van het lijf te houden. Hij heeft zijn weg naar dc Hevcafabrieken ver volgd, daar gewoon zijn zaken gedaan, maar moest zich even later op den avond nog aan een streng verhoor der Ooster- beeksche en bij zijn thuiskomst ook van dö Tilburgsche rechorchc onderwerpen. Spoe dig is echter gebleken, dat hij niets kwaads in het schild voerde en eenvoudig het lachtoffcr was geworden van een erg zenuwachtig en wellicht wat fantastisch kantoorbediende. En dit was nu de mislukte roofoverval bij Oosterbeek WINKELIER ONDER 3EDREIGING EESTOLEN. Koopen met een revolver. Bij een winke.'.or aan de Ouitschc grens onder Areen (L) deden drie personen in- koopen. Toen hot oogenblik van betalen daar was, trok een van hen een revolver en bedreigde daarmee den winkelier tot de anderen met de koopwaar op veiligen af stand waren. Daarop verdween ook de dorde. De winkelier wist van het drietal een nauwkeurig signalement te geven, zoo dat de Duitsche politie, die volkomen op do hoogte was gesteld hen nog dienzelf den dag even over de grens wist aan te houden. NACHTELIJKE OVERVAL OP EEN AUTO. De automobilist trok zijn revolver. In den nacht van Donderdag op Vrijdag passeerde een heer uit Venlo met zijn auto de heide, tusschcn Heeze en Someren, al waar hij werd stilgehouden door tweo por- sonen, die zich voordeden als commiezen Toen de wagen stopte, bedreigden zij ech ter den bestuurder. Deze maakte de schijn beweging zijn portemonnaie te nemen, maar trok zijn revolver en loste een paar schoten op de aanranders. Tegelijkertijd zette hij den wagen in beweging en nam de vlucht. Volgens ver klaring van den automobilist zonden de aanranders hem nog--twee schoten aeb'er na, die echter geen doel troffen. De politie te Someren heeft de al; in onderzoek. Zeldzaam brutale dief. De politie van het bureau Nassaukade te Rotterdam heeft J. U. gearresteerd, die bekend heeft zich aan een reeks diefstallen te hebben schuldig gemaakt. Vr.jjag werd tijdens een huiszoeking in zijn woning ecu radio-toestel gevonden, dat afkomstig was uit de gehoorzaal „Edison" aan de Witte de Withstraat aldaar. Om -e achterhalen hoe H. in het bezit van dit toestel was ge komen werd hij overgebracht naar het po litiebureau aan de Witte do Withstraat, waar hij verklaarde, dat hij op een dag in de laatste helft van October langs den be wusten winkel was gefietst en gezien had, dat er niemand in de zaak aanwezig was. Hij heeft zijn fiets toen neergezet, ging naar binnen, nam brutaalweg het radio toestel, dat vlak bij de deur in de etalage stond op zijn schouder en verdween. Het toestel was echter te zwaar om op zijn fiets mee te nemen. TI ij heeft daarom zijn Programma's voor Dinsdag 16 November. Huizen 1875 M. Uitsl. K. Rl. O.-programma. 8.00—9.15; 10.00—11.30 Gramofoonpl. 11.30 Gods. halfuurtje. 12.15—1.45 K.R.O.-trio, concert. I.45 Orgelconcert Pierre Palla (gramo- foon). 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Gramofoonpl. 4.006.20 K.R.O. Salonorkest o. 1. v. M. van 't- Woud. 6.20 Bedrijfscontrole-cursus. 6.45 Engelsche les. 7.10 N. v. Poll: „Loon en maatschap". 7.45S.00 Verbondskwarticrtje. 8.0010.30 Studio-opvoering van „De Koning drinkt", fresco in drie paneelen van J. Janssen. Ver. Rotterd. Hofstad- tooneel o. 1. v. C. v. d. Lugt Melsert. 10.3012.00 Kon. Milit. kapel o. 1. v. C. L. Boer (gramofoonpl.). C.a. 9.30 Vaz Dias. Hilversum 2t«8 M. Uitsl. A.V.R.O.-uitzending. 8.0010.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Cactuspraatje door W. M. van Hengelaar. II.00—12.00 Orgelconcert door George Robert, Di Moorlag (zang). (11.0011.30 Zr. Me ij-boom: De lichamelijke en geeste lijke nooden van onze bcdlegorigen thuis) 12.00 Omroeporkest o. 1. v. Nico Trccp. Zang door A. Ruiter en E. Veen (vleu gel). 2.30 Gramofoonpl. 3.00 Knipcursus. 4.00 A. Muysers (viool) on Henriette Kop (piano). 4.30 Kinderuur. 5.30 Uit het Carlton Hotel te Amster dam. Dansmuziek door Juan Llossa's en zijn Argentijnsoh orkest. 6.00 Onderwijsfonds voor de Binnen vaart. 6.307.00 Vioolrecital door Boris Lens- ky, aan den vleugel E. Veen. 7.308.00 Engelsche les. 8.00 Zang door Irene de NoireL 8.309.15 „De strafzaak Vivienne Ware" van Kenneth M. Ellis, vijfde zit ting. 9.1510.00 Kovacs Lajos en zijn orkest (refreinzang Bob Scholte): Edmund Fritz' „Singing Babies" o. 1. v. Leo Leux (vleugel E. Kirsch). 10.00 Vaz Dias. 10.1511.10 Vervolg programma 9.15. 11.1012.00 Gramofoonpl. D a v e n t r y, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelconcert door Edw. O'Henry. f.20 Leonardo Kemp en zijn orkest. 2.25 Voor de scholen. 4.50 Lichte muziek, Trocadero Orkest. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Populaire muziek uit West-Europa (gramofoonpl.). 7.10 Fransohe causerie. 7.4Q Variétéprogramma. 9.209.35 Berichten. 9.40 Orkestconcert o.a. Dansc macabre, St. Saëns en Kaisermarsoh, Wagner. *10.40 Mozaïk. 10.55—12.20 Dansmuziek, Roy Fox en zijn bond. R a d I o-P a r ij s". 1725 M. 8.05; 12.50 en 1.25 Gramofoonpl. 8.20 „Aïda" (gramofoonpl.) opera van Verdi. Artisten van do Scala to Milaan. L-an genberg, 473 M. 6.25—7.20 9.35—11.05; 11.03 en 11.30 Gramofoonpl. 12.251.50 Orkestconeert. 4.205.20 Orkest en solistenconcert. 7.20 Avondconcert. 8.20 „Der Dokter Eisenbart", hoorspel van J. Wineklor. 9.20 Berichten en sluiting. Kalundborg. 11.53 M. 11.201.20 Strijkorkestconcert. 2.204.20 Orkesteonccrt. 7.208.05 Werken van Sibelius o.a. uit Karelia-suite. 8.05 „Der Kammersangor" hoorspel van W edekind. 9.2011.20 Prinses Margarethe's Kcrst- vereenigingsfeest. Brussel. 508 en 338 M. M.: 5.20 Orkestconcerb. Gramofoonpl. Orkestconcert, Spaansch program- i. Spaanschc dansen van de Falla. M.5.20 Orkestconcert. Gramofoonpl. Orkest- en «olistenconcert oa. „Rigoletto", VerdL 0.50 8.20 Fant. Ron 441 M. 8.20 Orkest concert o.a. Menuet, Boccho- rini. Teven® tooneeluitzending. Z e o s e n 1635 M M 6.50 Orkesteonccrt o. 1. v. K. List. 8.05 Actueel e voordracht. 9.30 Berichten en hierna tot 11.20 po pulair orkest concert. fiets maar laten staan en het toestel eerst weggebracht,. Daarna had li ij- zijn fiets te ruggehaald Een kind ontvoerd. Toen Zaterdag de moeder M. de V. wo nende aan den Godsachter te Franeker te ongeveer drie uur wakker werd, bleek dat haar anderhalfjarig zoontje bij haar niet meer aanwezig was. Zij was uitgeweest en had zich om streeks middernacht te ruste begeven. Deze vrouw leeft gescheiden van S. V. Bij onderzoek bleek, dat de deuren van het slaapvertrek niet alleon open stonden, maar ook dat in de loods, grenzende aan 't slaapvertrek,, een ruit was weggebroken, zoodat >vordt verondersteld, dat het kind daarlangs ontvoerd is. Een buurvrouw in de Schoolsteeg, zag een man met een jwik onder den arm wegvluchten. Door de duis ternis kon zij hem niet herkennen. De politie werd onmiddellijk gewaar schuwd. Bij onderzoek bleek dat de vader de ontvoerder was geweest, die het jonge tje bij zijn oudors to Franeker onder dak had gebracht. 't Jeugdig» paartje leefde rêeds gerui- men tijd om gespannen voet. De politie heeft proces-verbaul opge maakt. FEUILLETON. ACHTER EEN MASKER Uit het Engelsch HAEDON HILL. Mijn God riep de kleine man ont zet. Hoewel hij ineenkromp van angst dwong hij zich ora aandachtig te turen over de dansende golven, maar hij kon niets zien drijven en er was nergens een of ander vaartuigje te ontdekken, die iemand de laatste paar uur zou hebben kunnen op pikken. Niet dat eenige hulp nog zou kunnen bate, als hier iemand naar beneden was gestort. Elisha krabbelde overeindzijn gezicht stond verwilderd. Hij wilde juist naar het dorp gaan om iemand te waar schuwen, toen hij zich het voorwerp herin nerde, dat 't eerst zijn aandacht had ge trokken de hoedepen, die tusschen het gras lag. Hij raapte deze optoen hij er naar keek, kwam er een vreemde uitdrukking op zijn gezicht en langzamerhand ging er iets als hoop in zijn oogen lichten. Waarom zou ze eerst haar hoed heb ben afgezet, voor ze de fatale sprong deed vroeg hij zich opgewonden af. Kan het zijn, dat de hoed met de pen is afge waaid en dat ze daar zijn terechtgekomen. Dan is er geen sprake van zelfmoord, maar van vlucht! Maar vlucht, voor wie? Do Phyllis Vaughan die hij kende, en van wie hij zooveel hield, was niet iemand, die op de vlucht zou gaan voor een be schuldiging van diefstal, die even valsch als ongerijmd was. Ook was ze het meisje er niet na, om haar toevlucht te nemen tot een misleidende list door het te doen voorkomen, alsof ze dodo was met de bedoeling om zichzelf te redden door een tijdelijke verdwijning. Alles wel beschouwd, was dan toch de veronderstelling dat dat jonge bekoorlijke lichaam daar ergers in don wreeden af grond lag. waarschijnlijker! En in diepe bekommering stapte Elisha Crowe vlug te rug naar het dorp om zijn ontdekking te vertellen. Eén ding stond bij hem vast, totdat hij het geheim zou hebben opge lost, zou hij met niemand over de theo rieën die bij zich gevormd had, spre ken. HOOFDSTUK III. Een onvoltooide preek. Beacon Audley Sriody, het landgoed van den veertienden burggraaf Monksilver, stond in eenzame grootheid in een park van bescheiden afmeting, dat begon aan den top van de kronkelende hoofdsraat. Het buiten werd van de onregelmatige rij van bescheiden woningen gescheiden door de pastorie en de oude Norinandi- sclie kerk. Het hoofdgebouw was een eigen aardig mengsel van verschillende architec tuur perioden. De tegenwoordige eigenaar was in zijn zeslfgste jaar en had in zijn jeud-de garde cavalerie gediend, laster praatjes zeiden dat zijn militaire loop baan van dien aard was geweest, dat zij een verwijdering tusschen zijii vader, die een man van beteekenis aan het hof van koningin Victoria was geweest, zou heb ben veroorzaakt. Toen hij echter zijn vader opvolgde, nog op betrekkelijk jeugdigen leeftijd, was hij dadelijk oen nieuw loven begonnen, een rustig vrijgezelloven, meestal in het voorvaderlijke huis bij de zee. Hij stond bekend als een vrouwen hater, niet alleen omdat hij nooit ge trouw was, maar ook bij voorkeur manne lijke bedienden had. Het eenige vrouwelijke wezen dat hij om zich heen duldde, was zijn nichtje Yvonne Wenslade, die met hem kon doen wat ze wilde. De uitvoerende macht in de huis houding op het landgoed berustte geheel bij mr. Carter Ravenscar. de particuliero secretaris van wien men zei, dat hij zich voor den ouden Lord volkomen onmisbaar had weten te maken. Maar hij bestuurde het personeel met zachte hand en zijn eigen weg gaande, toondo hij zich tegen over de bedienden een beschaafd, kiesch mensch, terwijl hij voor zijn meester een bijna kinderlijk-toegenegen eerbied aan den dag legde. 't Zon een van zijn tijdgenooten uit zijn diensttijd moeilijk zijn gevallen, om den kranigen jongen officier te herkennen in den ouden edelman met witte bakkebaar den en roode wangen, die in de groote Halle met eiken lambrizeering de Times" zat te lezen voor den enormen haard waarin nu geen vuur brandde. Het was Lord Monksilver's gewoonte, zoow el 'a zomers als Js winters, een uur na het ontbijt aan de krant te wijden. Juist, toen de klok tien uupr sloeg, werd *le deur aan het einde van de hall ge opend en met een nauwelijks merkbare zucht legde Lord Monksilver zijn lijfblad ter zijde. Ik hoop niet, dat je me met de ge wone rekeningen zult komen kwellen, Ra venscar, zei hij verdrietig tot den grooten man met de breede, voorovergebogen schouders, die don grooten, leeren stoel naderde, waarin hij zat. Neen, Mylord, neen, het is vandaag de dag niet voor rekeningen, zei de se cretaris beleefd. Maar ik ben bang, dat er iets onaangenamers is, iets dat u meer zal kwellen, dan het controleeren van en kele rekeningen of het teekenen van een paar cheques. De zaak is dat op de pas torie een soort staat van oorlog heerscht. Ik donk dat u er goed aan zou doen, er heen te gaan en de gemoederen wat tot kalmte te brengen. Lord Monksilver's gewoonlijk kalm ge zicht kreeg een uitdrukking van ergernis. Wat heeft die gewachtig doenerige ezel mijn eerwaarde broeder Chaloner Wensla de, nu weer uitgehaald? vroeg hij Om vijf pond heeft hij met Dick ruzie ge maakt. Dc jongen is er vijfhonderd maal meer waard dan hijEn hij kan op mijn steun rekenen als zij overhoop liggen. De Lord voelde niet bijster veel sympathie voor zijn jongeren broeder en erfgenaam. De eenige band tusschen het landgoed en de pastorie werd gevormd door de gene genheid van den ouden man voor zijn neef Diek en zijn nichtje Yvone. De onaangenaamheden zijn ontstaan over de gouvernante, de dochter van kapi tein Vaughan, vertelde Ravenscar varder. terwijl hij zijn lordschap van onder zijn neergeslagen oogleden nauw merkbaar gadesloeg. U weet, dat het heele dorp in beroe ring is, omdat gisteren haar hoed op de klip is gevonden en er een ernstig ver moeden bestaat, dat ze er zelf van af ge sprongen is, om haar plotseling ontslag op de pastorie, den dag te voren. Wel, uw broer maakt er geen geheim van, dat hij overtuigd is, dat miss Vaughan een kost bare ring heeft gestolen, dien mevrouw Wenslade Dinsdagmiddag miste, maar uw neef Dick heeft do partij van hot meisje opgenomen en zijn vader voor leugenaar uitgemaakt. Hij kan niet thuis blijven, als er niet oen soort verzoening tot stand komt ten minste volgens mijn zegsvrouw, mevrouw WeiiRlade. Lord Monksilver rees 1 angzaam uit zijn 9toel op, terwijl zijn gezicht heel ernstig stond. Wol, jij en ik waren Dinsdag op do pastorie, zei hij, terwijl hij zijn secretaris scherp aankeek. Toen was er nog geen sprake van een gestolen ring. Neen, Mylord, om de eenvoudige re den, ten minste zoover ik kan opmaken uit de woorden van mevrouw Wenslade, dat de ring pas na ons bezoek word ver mist. De dominee beweert, en hij verklaart er bewijzen voor te hebben, dnt miss Vaughan zich den ring toegeëigend heeft, voordat mevrouw Wenslade ons in den sa lon ontving en dat zij toen het huis is uit gegaan en Diek in den tuin heeft ontmoet. Zich toegeëigend Do burggraaf her haalde dn woorden bijna met een glans van vermaak in zijn oogen. Jij gebruikt dik ke woorden Ravenscar. Maar als ze mijn moening over do zaak vraagt, dan geloof ik dat Chaloner haar de deur heeft, uitge zet, omdat mijnheer Diek een goed oogje op haar heeft, of zij op hem. Dat is ook, wat Dick beweert, geloof ik, maar dat is toch geen voldoende rede voor zelfmoord opperde Ravenscar. (Wordt vervolgd

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9