„Zij" Crème MAANDAG 16 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 A. S. C— Rijswijk 6—2. (V riendschappelijk). A.S.C. probeerde eenige nieuwe speler3 in deze genoeglijke ontmoeting. Een beoor deeling is bezwaarlijk, aangezien het elftal „Rijswijk" ons een zwak ploegje lijkt. Het half dozijn doelpunten der Roodzwarten moet dus niet te hoog worden aangesla gen, en is zeker niet te wijten aan het spel der nieuwelingen. A. S. C. toonde reeds in den aanvang meer aanpassings vermogen, waardoor „Rijswijk"'s midden linie on achterhoede herhaaldelijk als ver- degings-objecten poseerden. Do Roodzwar ten scoorden het eerste doelpunt, echter in eigen doel. Bij een onverhoedschen aanval geleid door de 'goed spelende linksbuiten man, is back Stephanus onvast in zijn taak, en trapt de bal voorbij de (ex-Laakkwar tier) keeper (01). Brouwer als rechtsbin nen maakte op subliem wijze kort daarna den gelijkmaker (11). Na een voortdu rend overwicht komt de belooning wanneer de Ruiter voorzet is de nieuweling Tis- sing (ex-Norvicus) degene dio voor A. S. C. het tweede doelpunt scoort (21). Spora- risch zijn de aanvallen van Rijswijk, en verder dan Stephanus en The brengen de spelers het niet. Het blijft voorloopig rust voor den roodzwarten keeper. Een corner tegen Rijswijk geen resultaat. Rijswijks keeper wordt vervangen. Een doelworste- ling, en Rijswijk schiet over. Wederom worden de gasten bedreigd, en wanneer Brakel als middenvoor een kogel lost, kopt de back corner. De favoriet Brakel komt kort daarna in zijn eentje dribbelend voor Rijswijk's doel, doch het schot is te tam. Rijswijk presteert weinig. Even voor de rust laat de keeper een schuiver vallen, en de snel toeloopende Brakel lipt den bal in 't verlaten doel (3-1). Na de hervatting speelt het gasten-elf- tal veel beter, al blijft de voorhoede zwak in haar spel verdeeling. Het is echter de glorie van A. S. C. die reeds in de le mi nuut door tusschenkomst van Brakel het vierde doelpunt in Rijswijk's touwen laat glijden (41). De gasten dringen nu wat meer naar voren en brengen het zelfs tot een corner, die voor A. S. C. bijna gevaar lijk werd. Tissing schiet over. De rood zwarten krijgen een inzinking, en daarvan geniet de linksbuiten, die met een fraai schot den stand op 42 weet te brengen. A. S. C. wil haar reputatie handhaven en Brakel de scorings-man maakt het vijfde doelpunt (51). Met nog meer enthousias me ontbrandt de strijd bij*'Rijswijk, doch de middenlinie in 't hijzonder spil de Jongh retourneert op keurige manier. De opleving gaat er bij de beide elftal len geleidelijk uit. Even voor 't einde ont staat door het nemen van een corner een doel worsteling, welke voor de gasten nood lottig wordt en doorboring heeft plaats, en de stand is op 62 gebracht. De scheidsrechter leidde goed. SCHEVENINGEN—LUGDUNUM 4—2. Mom breekt het rechterbeen. Het geleek gisterenmiddag eerder op een thuiswedstrijd onzer stadgenooten, dan op een uit-wedstrijd ergens diep in Wassenaar, zoo groot was de belangstelling uit Lei den voor dezen belangrijken kamp, tusschen de twee kampioenscandidaten. Het is ech ter voor die vele Leidsche supporters een droevige wedstrijd geworden. Niet alleen wat het vertoonde spel in de eerste helft betreft, doch tevens door een noodlottig ongeval een der Lugd-spelers overkomen. Vlak voor de rust had de populaire rechts binnen G. S. Mom, zich door de roode ach terhoede heen gewrongen en bevond zioh op enkele metera vrij voor het doel. Juist toen hij wilde schieten zette de Schev. linksback zijn been voor de bal. Een knal volgde, beide spelers vielen, doch Mom bleef lig gen. Do direct aanwezige dokter consta teerde een beenbreuk. Nadat ter- plaatse de eerste hulp was verleend, werd hij per ziekenauto naar het Diaconessenhuis re Leiden vervoerd. Wij wenschen deze syiu- patieken en harden werker een spoedig en algeheel herstel. Over het vertoonde spel het volgende: Precies 2 uur laat de heer v. Leersum be ginnen. Beide partijen zijn geheel volle dig. Onmiddellijk zet de thuisclub een geweldig tempo in wat door de gr.-witten niet beantwoord kan worden. Geen voet krijgen ze aan den grond en na een minuut jaagt v. d. Horst no. 1 reeds langs v. d. Berg (1—0). Het geluk is niet met Lugd. als Mom tegen de paal schiet. De terug springende bal wordt op de doellijn door een back juist nog weggewerkt. Na 7 min. volgt een corner op het Leidsche doel, waaruit Vink resoluut doelpunt (20). De Hcheveningsche ploeg blijft heer en mees ter en hoe Lugd. ook zwoegt, het wil niet vlotten, v. d. Laan en Mom probeeren alles, doch het lukt niet den keeper te passee- ren. Integendeel het wordt 3—0 door een schitterend schot van Oudheusden. Geen 2 min. later 40 door den zelfden speler. Zoo zag een achterhoede, die in acht wed strijden slechts vijf maal was gepasseerd, zich binnen 25 min. vier maal gepasseerd. Waar moest dat heen! Doch toen volgde een keurige aanval van groen-wit, en ter nauwernood ontsnapte het Schev.-doel aan doorboring. En plots was alle nervositeit verdwenen en speelde splots de geheele Lugd.-pioeg als in haar beste dagen. Keu rig combineerend werd steeds weer het Schev.-doel beiaagd, doch keeper Tap hield lang stand. Totdat de Roo hard in schoot en de toesnellende v. d. Laan de achter stand verkleinde 1). Geen houden was er meer. aan. Geheel Schcv. stond te ver dedigen. Dan krijgt Mom het leer te pak ken; ieder denkt reeds aan 42 als boven vermeld ongeval plaats vind*. Na een oponthoud van 45 min. wordt aan de twee de helft begonnen. Landesbergen, blijkbaar zeer aangegrepen door het gebeurde, wordt vervangen, v. Well gaat midhalf, J. Bekke ring rechtshalf en D. Aal valt voor Mom in. Gedurende het eerste kwartier is Lugd. de meerdere der Schev.'ers, doch de aohter- hoede der thuisclub is paraat. Laji-gzameor hand komt Schev. weer in den aanval en v. d. Berg krijgt veel en moeilijk werk. Het is echter nu een geheel andere Lugd.-de- fensie, alle aanvallen worden resoluut af geslagen. De Roo krijgt aan den anderen kant een dot van een kans, doch schiet jammerlijk naast. Het spel blijft snel op en neer golven. 5 Min. voor het einde zet Ramaekers goed voor en Aal kopt onbe rispelijk in (42). De tijd is te kort voor verdere successen en met dcnzelfden stand komt het einde van dezen voor Leiden zoo droevigen wedstrijd. Het was reeds Bohe mer toen een droeve sliert Lugd.-suppor- ters den weg zocht, die hen in dc trooste- looze mist naar Leiden bracht. De leiding was in goede handen. Alphen—Amsvorde 3—2. Een door Alphen slecht gespeelde wed strijd, waarin beide partijen hard voor de overwinning hebben gestreden. Het begin was sensationeel, want binnen enkele mi nuten weet Alphen zich reeds een 20 voorsprong te verschaffen. In de tweede helft was de thuisclub er bijna geheel uit en het heeft maar weinig gescheeld of de bezoekers hadden nog gelijk gemaakt. In deze periode kwamen de gasten er voort durend beter in. De verdediging van Al phen had toen menigmaal de handen vol, om doelpunten te voorkomen. De thuisclub had een invaller, bovendien moest voor de rust R. v. Kooijk uitvallen, waarvoor Vrise- koop in de plaats kwam. Als scheidsrechter H. de Bruin laat beginnen komt Alphen dadelijk in het offensief. Het spel is nauwe lijks een minuut oud, of H. van Kooijk lost van verre een kogel die langs den uitloo penden keeper in het net vliegt (10). Een tweede schot op het doel der bezoe kers, loopt op een corner uit die onbenut blijft. Alphen zit er geducht op. R. v. Kooijk passeert de Amsvorde-achterhoede en plaatst heel kalm den bal in het verlaten doel (20). Er zijn dan 5 minuten ge speeld. De thuisclub blijft in dc running voortdurend moet de achterhoede der be zoekers ingrijpen. Aan de andere zijde weet van Leeuwen een goede voorzet van den rechtsbuiten van Amsvorde keurig te verwerken. Nadat de bezoekers nog eenige malen in den aanval zijn geweest, neemt Alphen het spel weer in handen. Hare voorhoede weet daarbij soms goede kansen niet te benutten. Bij een snelle doorbraak der bezoekers kan van Leeu wen slechts redden door het leder over de bovenlat te tippen. Deze corner blijft on benut. Eindelijk heeft Alphen succes met een hard schot van H. v. Kooijk, dat on houdbaar in het doel belandt (30). Met de thuisclub in den aanval komt spoedig onveranderd rust. In de tweede helft blijken de bordjes ver hangen. Na een aanvankelijk overwicht der thuisclub verkleint Amsvorde reeds bin nen enkele minuten door haar rechtsbin nen den achterstand (3—1). Hot lijkt er dan veel op of Amsvorde zal No. 2 sco ren, v. Leeuwen kan nog juist tijdig ingrij pen. Alphen valt eenige malen vinnig aan, doch de voorhoede brengt het niet verder dan enkele corners, die onbenut blijven. Amsvorde komt weer terug en uit een hef tige scrimmage voor het doel der thuis club, blijft van Leeuwen zegevierend over winnaar. Toch weten de bezoekers spoedig daarna uit een voorzet van links hun ach terstand spoedig verkleinen. Alphen valt dan verwoed aan, doch heel Amsvorde ver- digt zich met hand en tand. zoodat, wan neer de scheidsrechter einde blaast, Alphen met een zwaarbevochte overwinning uit 't strijdperk treedt. TWENTSCH ELFTAL—WESTELIJK ELFTAL 0—5. V oor een 2500 toeschouwers vond giste ren op het terrein van Enschede de ont moeting plaats tusschen het Twentsch elf tal en het Westelijk elftal. Nagels is direct actief, maar Bakker weet diens aanval te onderbreken. Het lijkt aanvankelijk dat Twenthe sterker is. doch door slecht schieten wordt geen der kans-en benut. Als na een doel worsteling Meilink voor Twenthe een corner krijgt te nemen kopt Nagels hoog over. Steeds schieten de Twenthenaren naast, vooral Leerkotle en Schipper Sr. verknoeien daar door enkele kansen. Een fraaie kopbal van Tinsel grabbelt Odijk nog uit zijn doel tot corner. Zoo ging het het eerste kwartier. Daarna komt het Westen los en al direct weet Ditmars te doelpunten, als van Gelder hard op doel heeft geschoten en doelman van Wezel het schot niet in zijn handen heeft kunnen houden (0—1). Het spel raakt nu meer verdeeld, doch de Westelijken schijnen beter te kunnen doelpunten. Als Breitner mooi door geeft plaatst Hakmna fraai voor en een der Westelijken scoort numero 2. Het Westen is nu bepaald ster ker. Aan den anderen kant verknoeien Na gels en Veldkamp eenige kansen. Na 40 minuten een mooie aanval van het Wes ten, Hakman zet fraai voor en Ditmars kopt onhoudbaar in (03). Even voor ru*t schiet Veldkamp vrij voor doel staande te- den den lat. Direct na de rust krijgt Twenthe een prachtige kans om den achterstand te ver kleinen als Odijk bij een voorzet van Mei link uit zijn doel is geloopen, doch Nagels ziet voor open doel staand op drie meter afstand kans nog naast te schieten. Timmermans verlaat dan voor eemgen tijd het veld voor een blessure. Ditmars gaat er weer eens van door, zijn schot laat van Wezel uit zijn handen vallen en Dit mars heeft geen moeite den stand op 40 voor het Westelijk elftal te brengen. Een hoekschop door van Gelder goed genomen wordt door eenige spelers tegelijk in liet doel van de Twenthenaren geloopen (03). Als het einde wordt aangekondigd heeft het Westen verdiend gewonnen. R0TTERDAMSCH ELFTAL—NEDER- LANDSCH ELFTAL 0-9. Het Rotterdamsch elftal heeft Zondag middag de zwaarste nederlaag geleden sinds de instelling van de wedstrijden .om den Onafhankelijkheidsbeker. Ten aann- schouwe van het uitverkochte Sparta-sta- dion, waar dus een kleine 30.000 menschen aanwezig waren, heeft het Nederlandsch elftal de Rotterdammers meedoogenloos af gemaakt. Do cijfers spreken duidelijke taal, het Nederlandsche elftal was veel sterker dan het Rotterdamsche team. Eerst na dc rust kwam dat goed tot uiting. Toen heeft het Nederlandsche elftal zijn volle kunnen la ten zien en het Rotterdamsche elftal een voudig weggespeeld. De tegenstand die de Rotterdammers in die tweede helft boden was echter te gering cm een goeden maat staf te vormen voor de prestaties van het Nederlandsche elftal. Het grootste verschil bestond or tusschen de voorhoeden. Bij de Rotterdamers waren de aanvallen onbe- teekenend, doorzichtig en onproductief, ter wijl in de nationale voorhoede, de midden voor Lagendaal steeds weer met fraaie passes naar de twee vleugels de verdedi ging van Rotterdam uit elkaar rukte, waarna de binnenspelers uit de talrijke goede voorzetten van Van Nellen en Wels partij trokken. Maar ook Lagendaal toonde individueel, dat hij het nog kan. Al lukt het hem in Xerxes niet best, hij maakte dit maal weer vier van de negen doelpunten en alle vier waren van beste kwaliteit. Bo vendien heeft hij nog tal van schoten ge lost uit de onmogelijkste posities. De rechtsbinnen Klein, die voor de rust maar matig voldeed, bleek daarna ook in een productieve bui, ook zijn drie goals moch ten er zijn. De debutant Mol van K.F.C. begon uitstekend, hij had goede balcontro le, dribbelde handig en speelde zeer vol doende samen met zijn nevenmenschen. Na de rust wisselde hij uitstekende momenten met minder goede af. doch door elkaar was hij een zeer bruikbare linksbinnen. De kleine Wels op den rechtervleugel bleek nog niet heelemaal 'klaar te zijn na een paar weken geleden opgeloopen blessure, hij waagde niet alles, desondanks deed hij veel nuttige dingen. Zijn college op den lin kervleugel was weer zeer snel, voortreffe lijk kan het niet Lagendaal en diens verre passes vinden. Hij werd prachtig gesteund door Van Heel. die ditmaal zonder zich in te spannen uitblonk. De rest van dc mid- denlinie speelde meer dan matig, Pauwe Sr. maakt niet meer dien snellen indruk van kort geleden en v. d. Wildt heeft tegen, dat hij slecht kopt. Dat zal wel de beslis sende factor zijn, waarom de technische commisie aan Anderiessen de voorkeur zal geven. Achter hebben van Run en Weber stevig verdedigd. De aanval van de tegen partij was niet sterk, dat dient men in aan merking te nemen bij de beoordeeling van hun spel en dan moet het ons van het hart, VERSTOORDE VOETBALWEDSTRIJD TE BLOKZIJL. Eigenaardig optreden van een burgemeester. Voor gisttermiddag was voor de compe- petitie van den Noord Centra'en Voetbal bond te Blokzijl de ontmoeting B.V.C. tegen Giethoorn vastgesteld Tegen twee uur verscheen de burgemeester van Blokzijl, de heer H. J. Bulten op het afgesloten terrein en nam een achter het doel liggende bal in beslag. Om moeilijkheden te voorkomen wilde de burgemester n.l. dezen wedstrijd verhinderen, daar geen toestemming van te voren voor deze ontmoeting was aange vraagd. De wedstrijd was voorts alleen toe gankelijk voor leden en donateurs. Om vijf minuten over twee liet de scheidsret liter aanvangen, doch er was 'naar nauwelijks afgetrapt of de burgemeester verscheen weer binnen de lijnen. Hij vor derde ook dezen bal. De spelers verlieten daarop het veld. Aan het vetzoek van het zestuur om procesverbaal op te maken werd niet voldaan, ever.min aan de vorde ring van den eigenaar van het terrein om dit te verlaten. Bij de betrokken instanties zaï geprotesteerd worden tegen het optre den van den burgemeester, terwijl de be zoekende vereeniging Giethoorn een eisch tot schadevergoeding zalw indienen. Een veldwachter was mede op het terrein aanwezig. SCHERMEN Sabelkampioenschap van Leiden. Zondag a.s. aanvangende 11 uur voor middag, zullen in de schermzaal „Gijs berti" alhier worden verschermd de wed strijden op sabel om liet kampioenschap van Leiden en den „Miss Blanche" Wis selbeker. Do beker werd in '29 gewonnen door v. Duuren, in '30 door Schepers. De in schrijving sluit 20 November. KORFBAI NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Westelijke afdeeling. Eerste klasse N.H. K. Z.Westerkwartier 21: D. V. D. Swift 23; D. D. V.Hercules 11. Eerste klasse Z.-H. H. K. V.Vitesse 32; Ons Eiber nestVelox 61. Derde klasse G. H. S. V. IIFluks II 1—1; Emma- Ter Gouw 12. Oostelijke afdeeling. Eerste klasse A. Hellas—Z. K. C. 41; Het Overschotje E. C. K. A. 4—1. Eerste klasse B. D. O. 8.—Achilles 6-0; H. K. C.- Naas 05; Wit BlauwRigtersbleek 21 dat de achterhoede van het nationale elf tal niet zijn sterkste linie is. Maar doelman van der Mculen is een klasse beter dan ieder ander. De Rotterdammers troffen het slecht, dat doelman van Male uit vorm was, hij stelde zich herhaaldelijk verkeerd op en hij had ook niet heel veel kijk op de voor zetten, die van links en rechts langs zijn doel vlogen, stellig had hij eenige doelpun ten moeten verhinderen. Dank zij het vlote, levendige spel van het Nederlandsch elftal heeft het publiek zich geen moment verveeld. Scheilsrechter Mutters had de leiding, vrije schoppen wegens ongeoorloofd spel behoefde hij vrijwel niet te geven. Het was een propaganda voor fair spel. Over het spelverloop kunnen we kort zijn. Na vijf minuten trapt De Bruin hot was vrij glad over een bal heen, Mol loopt snel door en passeert met een schui ver Van Malo (6—1). Mooi houdt van der Meulen een sohot van Van Oordt na een hoekschop, uit zijn doel. Mol krijgt twee maal goede kansen, eens schiet hij in het zijnel, de andere maal stopt van Male het schot, van dichtbij gelost. Na een kwartier maakt de Bruin weer een fout, Lagendaal bemachtigt het leder en passeert den uit loopenden Van Male listig (0—2). Van Oordt lost dan uit moeilijke positie twee schoten, het eerste gaat over, het tweede geeft v. d. Meulen eenige moeite. Na 25 minuten na een uitval van den lin kervleugel schiet van Nellen laag op het doel, van Male denkt dat de bal achter zal gaan, doch via de paal draait de bal met effect in het doel (03). Tn het laatste kwartier voor de rust is het in hoofdzaak Rotterdam, dat aanvalt, maar de voorhoe de mist productiviteit. Na de rust begint Lavendaal met oen uit val en ©en ver schot, dat van Male maar net over de lat kan wippen. Uit den hoek schop trapt Klein den bal ineens in het net (6—4). Drie minuten later passeert Wels Frenk, zijn scherpe voorzet wordt door van Male uit het doel geslapen doch Klein schiet opnieuw in een hoekje, waar geen doelman staat 65 Zeven minuten na de hervatting dribbelt Lagendaal langs een paar spelers en een van zijn enorme verre schoten ketst van de onderkant van de lat in het doel (0 0.) De Rotterdammers weten dan tien mi nuten lang doelpunten te voorkomen, dan loopt Lagendaal na een scherpen voorzet van Wels den bal met het hoofd in het net (6 7). Acht minuten later pikt Lagendaal een bal van den rechtervleugel op, hij goo- chi't langs De Bruin en passeert ook ge makkelijk den uit|oo|)on<len Male (0S). Acht minuten voor tijd als Lagendaal mooi aan van Ne'len overgeeft is het Klein, die den voorzet benut (0—0). De dubbele cijfers haalt de Nederland sche voorhoede niet, ze spant zich er ook niet erg voor in. H. K. V.—Vitesse 3-2. Hoewel het veld en de bal prg glad zijn, en de spelers groote moeite heb ben om zich aan de omstandigheden aan te passen, wordt er aanstond? geani meerd gespeeld. Dc Hagenaars vallen vurig, maar doorzichtig aan. De Vitesse- verdediging is zoodoende bij machte on heilen te voorkomen. Dc aanvallen der bezoekers zijn minder talrijk, doch ge vaarlijk door verschillende verre schoten. Het ongelijke veld en de gladhei 1, waar door de bal de meest onverwachte ef fecten aanneemt, speelt den spelers nog wel eens parten, maar over 't algemeen zit er wel gang in het spel, dat evenwel niet op bijzonder hoog peil komt te staan. Enkele doorbraken van de H. K. V.-aanval blijven zonder resultaat, en evenmin weet Gonggrijp te scoren nis hij de verdediging is gepasseerd. Een strafworp wordt door Vitesse gemist en even later doet de H. K. V.-aanval hot evenzoo. In 'de tweede helft komt Vitesse in het offensief. Noordhoek Hegt mist een, door handig spel verkregen kans, maar even later wordt hij door goed werk zijner speelsters in staat gesteld, om 01 te noteeren. Spoedig maakt echter v. Balen 11. Hoewel Vitesse na de wis seling geenszins de mindere is, weet H. K. V. door twee verre schoten de stand op te voeren tot 31. Vlak voor 't einde verkleint Vitesse den achterstand (32), waarmpde de wedstrijd eindigt. Dc heer van Dijk leidde keurig. PAARDENSPORT RENNFN EN DRAVERIJEN TE DUINDIGT. De uitslagen der gisteren te Duindigt gehouden rennen cn draverijen luiden als volgt I. Vierde aanmoedigingsprijs (nrijzen- draverij 4de klasse over 1710 M.): 1. Voici, eigenaar B. F. v. d. Burg; 2. Voor- looper, eigenaar C. P. v. d. Kroft. II. Tricoloreprijs (ren op de vlakko baan over 1200 M.): 1. Milano, eigenaar W. Jochems; 2. Fa ckel trager, eigenaar R. J. J. Hiemstra. III. Fokkersprijs (prijzendra verij voor paarden van 3, 4, 5 en 0 jaar): 1. Uit blinker K, eigenaar C. Kleijne; 2. Trot- teur, eigenaar H. van Zalinge. IV. Tourterelleprijs (ren op de vlakke baan over 1900 M.): 1. Raindrop, eige naar H. Perny; 2. Marialva, eigenaar R. L. Port oca rrero. V. Tiende Heerrijderprijs (handicapdra verij 1ste klasse over 200o M.): 1. f'aid, eigenaar G. J. v. d. Klshout; 2. Clyde, eigenaar Jah. v. d. Stad. VI. Tiende Heerrijderpren (ren op de vlakke baan over 2500 M.): 1. Arnheinia, eigenaar luit. M. J. v. d. Hoog; 2. Tul- liseumoy, eigenaar W. Jochems. VII. Troubadeursprijs (prijzendraverij 2de en 3de klasse over 2040 M.): 1. Pro digal St. L., eigenaar G. Ensing; 2. Quick G., eigenaar W. H. Geersen. werkt als een late, warme herfstzon met haar gouden kleurenpracht: zij toovert een ongekende fraaie teint op Uw huid. 10630 SCHAATSENRIJDEN KON. NED. SCHAATSENRIJDERSBOND De kampioenschappen te Heerenveen. Zaterdagmiddag hield de Kon. ^Ned. Schaatsenrijdcrsbond in de Buitensocieteit te Zwo.'le zijn algemcene vergadering onder leiding van den voorzitter, den heer C. J. M. Couvee. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden constant was gebleven. De volgende algemeene vergadering zal te Amsterdam worden gehouden. De aftredende bestuursleden, jhr. mr. A. W. van Ilolth tot Echten, jhr. H. J. Repe- laer van Dricl, G. van Calcar en mr. W. H. J. B'anokenhagen werden herkozen. De vergadering stond de beide credicten, 800 voor wedstrijden en 1000 voor uit zending van Nederlandsche rijders naar liet buitenland, toe. Aan do juryleden zal in verband met de a.s. wedstrijden een rondschrijven worden gericht over de wijze waarop zij hun taak dienen op te vatten. Bij de bespreking van de a.s._ wedstrij den werd bepaald, dat het kampioenschap hardrijden te Hcerenvecn zal worden ver reden. BADMINTON Het Badminton-Tournooi in Noordwijk. In de groote zaal van hot Casino, die zich uitstekend voor bndminton-wedstrij den leent, zijn Zaterdag de internationale wedstrijden van de Noordwijkschc Sport - vereeniging begonnen. Onder de deelne mers zijn niet alleen de sterkste Holla nd- sche spelers doch ook verschillende sterke in België wonende Engelsohe en Canadee- sch speelsters en spelers. Onder hen is b.v. de speler die in 't vorig seizoen zulk een frauie demonstratie van het badminton-spel gaf: Dovaston. Hij is wol de speler, die dit tournooi onbedreigd zal winnen. Dat hebben zijn eerste partijen reeds uitgewezen. Die waren weer vol va riatie en hierin bekleedde de magnifiek be- hocrschte dropshot weer een even groote rol als de laaggerichte en moeilijk terug te spelen smash. Met is een uitstapje naar Noordwijk waard om dezen speler deze aar dige, snelle en mooie sport te zien spelen. Dc uitslagen waren: Heeren enke'spel, eerste ronde: Dovaston si. Vos 10—10 15 t; Dros slaat Gandon 815 15—10 15—3; De Haas slaat jhr. den Beer Poortugacl 152 152, Muyne slaat Henny 6—15 15-5 15—11. Damp* enkelspel eerste ronde: mej. Kwart sl. mevr. van der Lann 119 II8; mej. Jansen slaat mevr. Punt 11—5 11—3; mad Shatzer sl. mevr. Slikker 11—0 11—1; mevr. Dros slaat miss Jones 117 11G; tweeJe ronde, miss Eshouf slaat mej. Swart 11—2 11 0; mile Limborgh sl. mej. Jansen 11—8 11—9; mrs. Dovaston slaat mej. Wit haar 112 11—2. Heeren dubbelspel, eerste ronde: mr. Punt, en mr. Stikker slann Gardon en jhr. de Beer Poort ngal 151 15 -4. Dames dubbelspel, eerste ronde: mfvr. Ivor Jones en niej. Withaar slaan mevr. Stikker en mevr. Punt 15—6 15—7. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: mevr. Punt en Woltman slann mej. Jansen en Den Hoed 1714 158. Rif .TARTEN VAN BELLE IN DEN HAAG. Op initiatief van liet bestuur van de 's-Gravenhaagsehe Biljartclub speelt de Europeesche biljartkampioen, de Belg van Belle een tweetal wedstrijden tegen dc le den van de Biljartclub de heeren Van Vlici en Tjoa Si Linn. Zaterdagmiddag speelde Van Bolle tegen Tjoa een partij van 500 punten groot bil jart, cadre ancre. De uitslag werd: pnt. brt. h.s. gein. Van Bollo 500 27 90 18.51 Tjoa 293 26 58 12.20 Om 8 uur werd een aanvang gemaakt met de partij Van Bc'le -Van Vliet be slaande uit 100 punten in twee seances van 500 punten elk. Van Belle maakte in de de derrie beurt een serie van 254 punten. Hij scoorde in do 7e beurt een serie van 106 punten pn in de 11c beurt maakte hij de 500 vol; zijn serie uitstootendc bracht hij het met 65 tot 540. Van Belle 540 11 254 49.0!) Van Vliet 121 10 33 12.10 Gisterenmiddag om twee uur speelde v. Belle de tweede partij van 500 punten te gen van Vliet. Alhoewel hij in deze ont moeting geen buitengewoon hooge series scoorde, toonde hij toch zijn schitterende spelkwaliteiten. Direct nam de Belg de leiding door in dc tweede scrio 95 te scoren. Met de 10e beurt was dc stand reeds Van Belle 319 en Van Vliet 104 punten. Steeds bleef Van Belle aan het hoofd en na een serie van 86 in de 14c beurt was zijn voorsprong zoo groot dat de Hagenaar hein niet meer kon bereiken. Tn de 16e beurt maakte Van Belle de 500 vol. Van Vliet bleef op 241. Het resultaat van deze oefenpartij wa«: V. Belle 500 16 106 31.25 Van Vliet 2-11 16 61 15.06

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7