MAANDAG 16 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 R. K. FEDERATIE. OVERZICHT. De uitslagen van gisteren zijn voor de eerste klasse E. vrij normaal geweest. Het is S. J. C. niet gelukt in Heemstede een puntje rijker te worden, zoodat het er toch werkelijk op begint te lijken, dat de Noordwijkers dit seizoen een heel beschei den plaatsje moeten innemen. T. Y. B. B. blijft aan den kop gaan, wijl met 31 van D. E. M. werd gewonnen. Leo- nidas herstelde zich weer eenigermate door een goede overwinning op haar stadgenoo- te Spartaan, terwijl D. H. L. in Gouda met 30 won, zoodat de stand nu is: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. T. Y. B. B. 7 5 1 1 19—10 11 Leonidas 7 4 3 2615 8 D. H. L. 6 3 2 1 11—9 8 Gr. Willem 6 3 1 2 18-1-3 7 H. B. C. 6 3 12 14—11 7 G. D. A. 6 3 1 2 9—7 7 Spartaan 7 2 3 2 89 7 D. E. M. 5 113 11—13 3 S. J. C. 4 2 2 5—12 2 D. O. N. K. 8 2 6 8—29 2 In de tweede klasse O moeten we nog een uitslag van vorige week vermelden. Toen won Lisse nl. met 31 van P. F. C. in Poeldijk. Gisteren verloor laatstgenoemde club met 32 van Excelsior. Wilhelmus en Le nig en Snel speelden gelijk, Teijlingen bleef met een punt verschil de mindere van Graaf Floris en Leiden bevocht een moei lijke overwinning op Blauw Zwart in Was senaar. De stand is: gesp. gew.jjel. verl. v.t. pnt. Excelsior 5 4 1 127 9 Lisse 6-4—2 12—13 8 P. F. C. 7 3—4 18—17 6 Wilhelmus 6 2 2 2 1114 6 Teijlingen 7 2 2 3 1515 6 Lenig en Snel 6 13 1 1412 5 Gr. Floris 4 2—2 10—11 4 Leiden 2 1 1 4—3 3 BI. Zwart 7115 11—15 3 De uitslagen. Eerste klasse A. VolhardingIvimbria 21; HeliosR. K. O. N. S. 06; OhevremontCaesar 0—2; V. V. H.—R. K. V. V. L. 1—1; Val kenburgSitt. Boys 20. Eerste klasse B. KolpingVenlosche B. 52; Geel Zw. Wilhelmina 2—5; R. K. T. V. V.—D. E. V. 112; GennepMulo 26; S. V. B.Venla 1—1. Eerste klasse D. S. D. O.-H. M. S. 24; E. M. M.—P. V. C. 30; V. v. Z.Santpoort 14; De MeerWilskracht 72; LimvioV. I. C. 2—4. Eerste, klasse E. H. B. C.—S. J. C. 3—1; T. Y. B. B.—D. E. M. 31; SpartaanLeonidas 24; DonkD. H. L. 03. Tweede klasse O. Graaf FlorisTeijlingn 43; Blauw ZwartLeiden 12; ExcelsiorP. F. C. 32; WilhelmusLenig en Snel 33. H. B. C. I—S. J. C. I 3—1. Het is S. J. C. nog niet mogen gelukken een overwinning te incasseeren en hoewel niet de minste in het veld, hebben zij beide puntjes gisteren bij H. B. C. moeten ach terlaten, hetwelk niet noodig was geweest als zij in de eerste helft de opgelegde kan sen beter hadden benut. Niettegenstaande het tamelijk gladde veld ontwikkelde zich direct een vlug op en neer gaand spel, waarbij H. B. C; de eerste goede aanval had, doch Holst weet vallend den bal uit zijn doel te grabbelen. Vliegensvlug ver huist de bal naar de overzijde, waar de keeper niet zoo gelukkig is en het lage schot van Ruigrok zelf in het doel werkt. (10). Dit spoedige succes bracht bij beide partijen wat vurigheid, waardoor de wed strijd ten volle het aankijken waard werd. De snel afwisselende aanvallen wisten geen van beiden voor rust te benutten, met iets meer doorzettingsvermogen was het voor S. J. C. gemakkelijk geweest nog een tweetal puntjes te veroveren. Na de rust zien 'we direct H. B. C. op het gastendoel aanstormen, waaruit de rechtsbuiten met een hard schot den stand gelijk maakt (l1). De thuisclub spant zich tot het uiterste in en vooral him rechtsche wing maakt het S. J. C. nog al eens lastig. Bij het wegwerken van een bal maakt An- gevare hands in het strafschopgebied. De toegestane penalty wordt echter hoog over geschoten. Het bleek slechts uitstel te zijn want enkele minuten later scoort de rechtsbuiten van H. B. C. verdienstelijk (21). S. J. C. vertoont lang het spel niet van voor de rust, ook doordat een drietal spelers slechts nog op halve kracht spe len; waardoor vooral de verdediging stuk ken minder is. De gastheeren weten hier van dankbaar te profiteeren, door even voor het einde nogmaals te doelpunten (3-^1), waarmede het eind kwam van de zen in goede verstandhouding gespeelden wedstrijd. R. K. S. V. „Leiden". Wanneer vvij onze beschouwingen ge ven over de wedstrijden van gisteren, dan doen wij het met een zeker pessimisme. Zeker, ons eerste heeft gewonnen, ter wijl het tweede en de junioren hebben ver loren. Van het derde ontvingen wij geen uitslag. Wij vragen echter: waarom moet er toch altijd zoo forsch, als wij niet ruw willen zeggen, gespeeld worden. Ons eerste speel de bijv. tegen Blauw-Zwart; twee ongeveer gelijke partijen. Wat had dat niet een mooie wedstrijd kunnen zijn, maar Leiden stond nog niet 1 puntje voor of direct wordt het spel verknoeid door het zoogenaamde kraken. Ons tweede speelde tegen Teylingen II. Teylingen stond met niet minder dan 4 punten voor en nog moest er ruw gespeeld worden. Wij vragen ons af: wanneer zullen de spelers nu gaan inzien dat het op derge lijke wijze geen spelen is, en dat het voor de supporters onuitstaanbaar is! Leiden IBlauw-Zwart 1 21. (Zie ver slag). Leiden IITeylingen II 16, een geflat teerde overwinning behaald door ruw spel. Leiden IIID.O.S. II (geen uitslag ont vangen). Leiden-jun.O.V.V.jun. 25 Onze junioren hebben wel verloren, wat verwacht werd. Toch komen ze er al beier in en wij gelooven zeker, dat zij nog zoon slechte plaats niet in zullen gaan nemen. Blauw Zwart ILeiden I 12. Als wij om kwartier over 2 bij het Bl.- Zwart-bestuur infoimeeren, waarom er toch niet begonnen wordt, krijgen wij ten ant woord: „De scheidsrechter is er nog niet!" Dan wordt er tot over halfdrie gewacht, en daar „Mijnheer de Scheidsrechter" dan nog niet aanwezig is, wordt de heer Vis ser, nadat de betreffende schriftelijke ver klaring door de beide aanvoerders is ge steld, bereid gevonden, dezen wedstrijd te leiden. Het is toch een droevige vertooniug, dat heeren leiders zoo maar, zonder eenig bericht weg biijven! Over half drie stellen de elftallen zich dan eindelijk op, BI. Zwart telt 2 invallers, terwijl Leiden volledig ia. De eerste twee aanvallen zijn voor de BI. Zwarten, doch zij weten daaruit geen goals te distilleeren. Dan trekt Leiden ten aanval, doch hun spel is op het mo ment te doorzichtig om ook maar eenig succes te hebben. Ia een kleine B. Zwait overwichts-penode toont de Leidsche kee per zich van rijn goede zijde. Nadat Leiden haar begm-opstelling heeft gewijzigd, wat eigenlijk het begin van haar zeker overwicht werd, gooien de Leidenaars er een schepje op. De Leidsche links-back ontfutselt, vlak voor eigen doel, den BI. Zw. midvoor [iet leder, plaats naar voren, en de bal okiut bij de linker vleugel. Een goede voorzet volgt en de Leidsche rechts-binnen kopt keurig in, maar de BI Zwart-keeper is op zijn post en stompt het leder veldwaarts, vanwaar de bal onthoudbaar ingezet wordt. Leiden leidt met 01. Een serie aanvallen zoowel van Leiden als BI. Zwart volgen, maar onveranderd komt de rust. Na de rust is Leiden het eerst aan de beurt en het is de Leidsche midvoor, die rakelings over schiet. Toch komen de BI. Zwarten eenigszins opzetten en de Leid sche achterhoede moet alle zeilen bijzetteu. DE VOETBALWEDSTRIJD FRANKRIJK—NEDERLAND. HET NEDERLANDSCH ELFTAL SAMENGESTELD. Moll (K.F.C.) op de rechtsbinnenplaats. De Keuzecommissie van den K.N.V.B. heeft het Nederlandsch elftal dat op Zon dag 29 November a.s. te Parijs tegen Frank rijk uitkomt, als volgt samengesteld. Doel: Van der Meulen (H.F.C.) aanvoer der; Achter: Weber (A.D.O) en van Run (P.S.V.); Midden: Pauwe Sr. (Feyenoord), Andriessen Jr. (Ajax) en van Heel (Feyen oord); Voor: Wels (Unitas), Adam (H.W.), Lagendaal (Xerxes), Mol (K.F.C.) en van Nellen (D.H.C.); Reserves: Odijk (De Hol- landiaan), Lelyveld (V.U.C.), Graumans (N.A.C.) en Ophorst (H.B.S.) Wij gev. hierbij de foto's van het gekozen elftal. DE VOElBALWEÜS'iRiJD TU SS CHEN HET BOXDSELFTAL EN HET ROT- TERDAMSCHE ELFTAL. De Rotterdam sche keeper v. d. Male zuivert zijn doel. Het gaat hen echter zeer goed af. Als de beide keepers weer eens in actie zijn ge weest, krijgt de Leidsche rechts-buiten dc bal toegespeeld, rent op doel af en met een welgericht schot verhoogt hij den Loid- schen voorsprong (02). Over de toeken ning van deze goal ontstaat ©enige strub beling. De Wassenaarders waren schijn baar van meening, dat deze goal in off-side positie was gemaakt. De heer Visser liet zich echter door spe lers noch publiek beïnvloeden, en kende de goal toe. Het verdere wedstrijdverloop is niet bij zonder fraai, doch geseldriftiger wordt de kamp wel. Tien minuten voor het einde zien ook de BI. Zwarten hun werken be loond met een eenigszins gelukkig doelpunt (12). Onveranderd komt dan het ein Ie. De heer Visser had geen gemakkelijke taak, en al heeft hij dezen wedstrijd niet fout loos gefloten, toch pleit zijn bereidwillig heid voor ©en beter inzicht in het leider schap, dan van hem die wegbleef! R. K. Sportvereeniging „Teijlingen". Het is de Teijlingers niet mogen geluk ken een overwinning op het Zwakke Gr. Floris team te behalen. Teijlingen brengt den bal aan het rollen, doch de Grafelij ken nemen den bal over en doelpunten. Dit doelpunt wordt geannuleerd wegens buitenspel. Na eenig spel komen de Teij lingers er een beetje in en wanneer na 9 minuten spelen de rechtsbuiten Huize bosch voorzet, schiet de rechtsbinnen on houdbaar in (l0). De Gr. Florismannen komen iets in den aanval wat hen twee corners geeft, die niets opleveren. Als er 20 minuten gespeeld krijgt Gr. Floris een penalty toegekend en hei is 11. Als de Teijlingers een corner nemen schiet v. d. Ploeg rakelings over. Teijlingen krijgt nog twee corners te nemen welke niets ople veren en als Chr. Homan hard inschiet wordt de bal nog juist uitgetipt. Direct na de rust krijgt Teijlingen twee corners te nemen, welke beiden worden achter ge plaatst. Als Gr. Floris ten aanval trekt wordt de bal tegen de hand van een der aohterspelers van Teijlingen geschoten, waarvoor de arbiter maar weer een pe nalty geeft (2—1). Na 20 minuten spelen krijgt Teijlingen een vrije schop tegen zich. Deze wordt door den linksbinnen over Verbeek heen gekopt (31). De Teijlingers zwoegen wat zij kunnen en wanneer Ohr. Homan den bal te pakken krijgt schiet hij keihard on houdbaar in (2—3). Twee minuten later een voorzet van Nobel ©n Th. Homan schiet hard in of naast.? De scheidsrechter geeft goal (33). Nog twaalf minuten is er t© spelen wanneer de Gr. Fl.-midvoor een keurig schot inzendt (43). Nu is het met Gr. F. gedaan. Teijlingen is voortdurend in den aanval. Rotteveel schiet oenige ma len rakelings naast. Nog 5 minuton is er te spelen. Warmerhoven wordt het veld uit gezonden. Ondanks het overwicht van Teij lingen komt er geen verandering meer. De reserves welke oolc eenigc invallers telden wonnen te Leidon met 1—R. Het derde elftal heeft zich dapper ge weerd, maar moest toch tegen R. W. D. I met 01 het onderspit delven. DTOC. HAARL. VOETBALBOND. De uitslagen. Tweede klasse D. Lisse IIVictrix I 30. Tweede klasse E. St. Bernardus IDOS I 22. Derde klasse G. Leiden IITeylingen II 16; SNA I SMC I 1—2; ASC' I—Alph. Boys I 31; SJC IIIBlauw Zwart II 42. Vierde klasse H. Lisse IV—SJC IV 1-0; Alph. Boys II —SMC' II 02; Meerburg IISt. Bernar dus II 1—4. Vijfde klasse G. Teylingen IIIRVVD I 01Alph. Boys IIIB. Zwart III 37; St. Bernardus III SMC III 11; Meerburg IV 31. Juniorencompetitie District Leiden. Afdeeling A. SJC ILisrse 1 2-1; Leiden I—OVV I 2—5; DOS I-RWD I 1—2. Afdeeling B. SMC ILisse II 20; SNA IMeerburg I 2—1. Afdeeling C. SMC II—ASC I 0-5. R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H. R.) In den wedstrijd Meerburg IISt. Bernardus III ontwikkelt zich direct een vlugge strijd, waarbij Meerburg aanvan kelijk iets in de meerderheid is. Echtor weet St. Bernardus zich spoedig los te werken en gaat de strijd dan ook meer gelijk op. Beide doelen doorstaan hache lijke oogenblikken, zonder dat de resp. voorspelers kans zien het doel te vin- deri. Met Meerburg iets in de meerder heid breekt de rust met blanken stand aan. Na de thee is St. Bernardus bijna re gelmatig voor het Meerburg-doel en we ten zij dan ook spoedig te doelpunten (10). Geregeld komen de rood broeken terug en zij weten hun voorsprong tot 410 op te voeren. Nu komt Meerburg weer iets in actie ©n weet Dorlandt een verdiend doelpunt te maken, (41) voor V. V. B., met welke stand het eind»

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5