WAALS pW* Uitgebreide collectie KLEBtlEWIEUHELEil LUCHTVAART BUITENLAND Agenda HARTOG's Financiën en Economie KERKNIEUWS UIT DE OMGEVING MAANDAG 16 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Haarlemmerstraat 130-136 Boekenkasten, Wandkastjes, Bureaufauteuils, Haardfauteuil, Liberty Fauteuils, Rookstoeien, Oud Holl. Meubelen, Spiegels, Kapstokken. jOflT Alles wat U bij ons koopt is mooi en geeft U de grootste voldoening ONZE WELDADIGHEIDSZEGELS. Zooals ieder jaar zullen binnenkort we derom weldadigheidszegels, waarvan de op brengst bestemd is voor het kind, in den handel worden gebracht. Naar wij vernemen is het ontwerpen van de zegels dit jaar opgedragen aan den sierkunstenaar G. Kiljan te Voorburg, Ko- raar aan de Academie voor Bee Mende Kunsten te Rotterdam, die zijn voorstellin gen ontleend heeft aan de algomoene kin derbescherming (gebrekkige, doofstomme, zwakke kind, enz.). De postzegels, die de waarde zullen heb ben van 1%, 5, 6 en 12% cent (verkoop waarde, 3, 8, 10 en 16 cent) zijn weer langs chemisch-fotografischen weg gemaakt, evenals de nieuwe postzege.s van 36 en 70 cent. „Yad." DE GRENSWIJZIGING VAN DELFT. De commissie uit de ingezetenen heeft het voorstel van Ged. Staten van Zuid- Holland tot wijziging der grenzen van de gemeenten 's-Gravenhage, Delft, Waterin gen, Nootdorp, Pijnacker, Wassenaar, Veur en Stompwijk en opheffing der gemeenten Voorburg en Rijswijk besproken. Op voorstel van den voorzitter, mr. G. van Baren, werd met 271 stem besloten onder overlegging der beschouwingen aan Ged. Staten te berichten, dat de commissie accoord gaat met de grenswijziging voor zoover Delft betreft. Een voorstel om Ged. Staten te verzoe ken om Delfgauw en Den Hoorn aan Delft toe te voegen, werd aangenomen met 23 5 stemmen. NEDERLANDSCH VLIEGTUIG DOET EEN NOODLANDING. Bij Maubeuge. Een Nederlandsch verkeersvliegtuig moest gisteren, verrast door den mist, na op geringe hoogte boven de stad te heb ben rondgevlogen een noodlanding maken, welke werd uitgevoerd op een terrein ua- bij de luchtschiphal te Maubeuge. Het scheelde maar weinig of de nood landing was slecht afgeloopen, doch dank zij de bekwaamheid van den piloot, die het toestel vlak bij een diepen greppel tot stil stand wist te brengen, werd een ongeluk voorkomen. Het vliegtuig, dat zes personen aan boord heeft, zou hedenochtend weer ver trekken. DU1TSCHLAND REDE VAN RIJKSKANSELIER BRUNING Rijkskanselier dr. Briining heeft Vrijdag te Mainz een rede gehouden, waarin hij o.a. den economischen toestand van E tschland besprak. Do loonen zijn verlaagd, de salarissen der ambtenaren zijn verminderd, het is gelukt ren daüng van 't prijsniveau tot stand tc brongen en voor den landbouw prijzen te bereiken, die vergeleken met die_ in an dere landen nog betrekkelijk hoog genoemd kunnen worden, vervolgde Briining. Het is ook gelukt, bij de veeteelt den invoer door hoogo rechten en andere maatregelen zoo te verminderen, dat men kun zeggen: wij f kken ons vee in ons eigen lar.1. Maar nu blijkt, dat de prijzen zich niet naar de in voerrechten richten, maar zich aan de klei nere en ingekrompen koopkracht van de be volking aanpassen Daaruit volgt, dat er geen universeel geneesmiddel bes tv. at in een zoo geweldige crisis als deze. dat men niet eenvoudig door hooge invoerrechten den landbouw kan redden en dat men niet zonder meer kan zeggen: wanneer de loo nen meer omlaag gaan, wordt de toestand steeds beter. Al deze dingen moeten zorg vuldig tegen elkaar worden afgewogen. FRANKRIJK FRANSCH-DUITSCHE ECON. BESPREKINGEN. Een gunstig begin. De FranschDuitsche economische com missie heeft Zaterdag het werk van haar «■eiste zitting beëindigd. De commissie heeft kunnen constateeren, dat zich thans reeds voor alle kwesties, die onderzocht zijn, gunstige perspectieven voor een econo mische samenwerking tusschen Frankrijk en Duitschland heben geopend. Zij is het er verder eenstemig over eens, dat deze eerste poging in den geest van een groot- sohe internationale samenwerking moet worden voortgezet, met het doel om eiken keor, wanneer dit mogelijk is, tot algehcelc o ssingen te komen, die ten voordeelc strekken van de economische reorganisatie van Europa en van de wereld. De eerste sub-commissie, die zich in het bijzonder met de kwestie der handclsbe- trekingen en de uitbreiding van de Fransch-Duit-sche kartels bezig houdt, zal op 15 December te Berlijn bijeenkomen, evenals de derde sub-comissie, die in bij- 7. n ier nauw contact :"et de eerste sub-coni- misie werkt. De tweede subcommissie, die over verkeersproblemen beraadslaagt, komt rp 27 en 28 November te Parijs bijeen, ter wijl de vierde commissie, die zich met de verschillende op de samenwerking van beide landen betrekking hebbende kwesties bezig houdt, op 18 en 19 December eveneens te Parijs bijeenkomt. HET EINDE DER KOLONIALE TENTOONSTELLING. President Doumer presideert het sluitings diner. Zaterdagavond is de Koloniale Tentoon stelling te Parijs gesloten met een gala diner in de feestzalen van de tentoonstel ling. Aan tafel zaten aan het hoofd van •den staat Paul Doumer, maarschalik Lyautey, de keizer van Annam, de presi denten van Senaat en Kanier, een groot aantal leden van het corps diplomatique. Er werden een reeks toespraken ge houden, door maarschalk Lyautey, Fran cois, La tour, voorzitter van den gemeente raad van Parijs Carton, Belgisch commis saris en M. Diagnc van het departement van Koloniën waarin op het succes van de groote tentoonstelling werd gewezen. Ter gelegenheid van de sluit ing <ler Kolo niale Tentoonstelling vond ook een plech tigheid plaats rondom den Bronzen Toren opgericht ter eere van het leger. Door uit inboorlingen samengestelde troepenafdeclingen werd gedefileerd, waar na zij zich in gelid opstelde, terwijl inmid dels de Fransche en buiten la ndsche bezoe kers arriveerden. 's Middags om 4 uur verscheen maar schalk Lyautey met zijn gevolg die stil hield voor alfle detaehementshoofden en vervolgens den Bronzen Toren binnentrad. Onder kanonsalvo's trad de maarschalk la ter naarbuiten en betrad hij den tempel van Angkor. Vervolgens had een défilé der troepen plaats, waaraan maarschalk Lyautey deel nam, die salueerde voor de katholieke en protestantsche missies. De plechtigheid was daarmede beëin digd. SPANJE COMPLOT ONTDEKT TEGEN REGIME? Arrestaties te Madrid. Acht personen, die er van verdacht worden deel uit te maken van een samen zwering tegen het huidige regime in Span je, zijn Zaterdagnacht te Madrid gearres teerd m een kerk. De politie had zich daarheen begeven, omdat men haar er van verwittigd had, dat in de kerk wapens wei den verborgen, hetgeen zij wilde verificae- ren. Later werden nog tien personen in hecn- tenis genomen. Tot de gearresteerden oe- hooren een kolonel en twee kapiteins, de prior van het Jezuïetenklooster Charmar- tin, een monnik van het klooster La Mer ced, een kassier van de Bank van Leening, een advocaat, een ambtenaar van het Ge parlement van den premier, vijf studenten en drie bekende aristocraten. Naar verluidt, moet voorts Juan Argen- taies, die eere-commissaris van politie was onder de dictatuur, gearresteerd zijn. Het staat vast, dat er te Madrid en in de pro vincie nog meer personen in hechtenis zul len worden genomen. CHINA TSITSIHAR. OPNIEUW GEBOMBARDEERD? Nieuwe onlusten te Tientsin. Dc speciale correspondent van United Press tc Gharbin meldt, dat volgens oft'i- ciecle ühineesobe berichten de Japanners Zondag een aanval hebben gedaan nabij de Nonni-brug. De aanvai werd voorbereid door een bombardement uit de lucht en met geschut, waarbij tweehonderd Chineezen werden gedood of gewond. Ten slotte slaag den de G'hineezen er in de Japanners terug te drijven, waarbij zij zes machinegeweren en twee veldkanonnen veroverden. Do Japansohe opperbevelhebber gene raal Honjo meldt, dat de Japansche troe pen Zondag zijn opgerukt tot 8 K.M. ten N.ü. van hun vorige vooruitgeschoven stel lingen, hetgeen beteekent tot 24 K.M. ten N.ü. van do Nonni. Deze opmarsch, waar bij gebruik werd gemaakt van infanterie, cavalerie, artillerie en vliegtuigen, had ten doel, den Japanschen rechtervleugel te be vrijden van den druk der Chineesche cava lerie. Het aantal dooden en gewonden ls niet bekend. Volgens Honjo's bericht is er geen aanval gedaan op de hoofdlinies der Chineezen. Generaal Ma moet, volgens andere be- riohten, voornemens zijn, Maandagoohtend over te gaan tot een tegen-aanval op de Japansche strijdkrachten. Volgens een Russisch bericht uit Tsitsi- har was de stad Zaterdag, na de afwijzing van het Japansche ultimatum door gene raal Ma, opnieuw door Japansche vliegers gebonbardeerd. Op verscheiden plaatsen is brand uitgebrokon. Vier soldaten en ze ven burgers zijn bij den luchtaanval gedood. Uit Tientsin komen benohten binnen over nieuwe anti-Japansche onlusten. Een groep Chineesche demonstranten heeft ge tracht het Japansche consulaat te bestor men. Zij werden evenwel door de politie uiteen geslagen. De banken zijn gesloten. POE-JI'S KANSEN. Veel drakenvlaggen doch weinig actie. Hoewel de Chineesche bladen voortdu rend beweren, dat er ernstige pogingen worden godaan om den voormaligea keizer DE ROOFOVERVAL TE JAPAN EN DE GOUDEN STANDAARD Dinsdag. Donderdag, Zaterdag. Vincentiu^ Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur Maandag 16 Nov. K. J. M. V. St. Poter Ka nis. Debatingclub, Eigen Huis, halfnegen. Maandag, Leidsche Kunstkring voor Allen, Stadsgehoorzaal. 8.15 uur. Dinsdag, Herdenking 7de Eeuwfeest St. Antonius, Stadsgehoorzaal 8.15 uur. Woensdag, R. K. Kiesvereeniging, Burcht zaal, 8.15 uur. Woensdag IS Nov. Encycliek Casti Connu- bii, Eigen Huis, halfnegen. Vijdag 20 Nov. Biljartclub, Eigen Huis, halfnegen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 No v. a.s. waargeno men door apotheek: C. B. Duyster, Nieu we Rijn 18, telcf. 523. Tandheelk. Inrichting v. Katwijk verplaatst naar Noordwijk a. Zee, Hajfdstr. 35 boven Kapsalon LANGENDIJK. SPREEKUUR: eiken Woensdag van 11—4 uur 10149 Reisonkostcn worden vergoed. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. VLEESCHVERGIFTIGING1 Meerdere gevallen van Paratyphus. Gedurende de laatste dagen zijn alhier verschillende gevallen van Paratyphus ge constateerd. In sommige deelen onzer ge meente gevoelden zich soms plots meerde re personen van één gezin plotseling on wel. Dc optredende ziekteverschijnselen de den denken aan vleeachvergiftiging. Het gevolg is geweest dat men bij meerdere patiënten nauwkeurig heeft nagegaan wat door hen voor voeding was gebruikt, in de meeste gevallen dan bleken de patiënten onwel te worden na het gebruik van boter- hammenspek en andere vleeschwaren. Na de keuringsdienst van een en ander op do hoogte te hebben gesteld zijn, in samen werking met de politie, bij een slager te dezer plaatse eenige stukken spek en een hoeveelheid vleeschwaren in beslag geno men, dat inderdaad bedorven bleek. Ge lukkig schijnt over het geheel het verloop der ziekte niet ongunstig of kwaadaardig tc zijn. Tegen den betrokken slager, die beweert het vleesch van elders te heb'uen ingevoerd doch het bij invoer in onze ge meente in strijd met de desbetreffende verordening niet aan het keuringslokaal heeft laten keuren, zal proces-verbaal vol» gen. KOUDEKERK. Ongc'ttkken. Terwijl de fabrieksar beider C. de G., wonende in de Hooge- waard alhier, bezig was met behulp van ki; karren klein te vervoeren, had hij daar bij het ongeluk hiervan af te glijden, waar bij hij zich zoodanig een zijner boenen be zeerde, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De 16-jarige H, S., wonende in de La- gewaard alhier, kwam bij het naar huis rij den met zijn fiets in een aan den kant van den Lagewnard'S'clien weg gelegen wagen spoor terecht, tengevolge waardoor hij zoo danig kwam te vallen dat hij daarbij een herschenscliudding Persoralia. Ds. Odé, Ned. Herv. Pre dikant alhier, is Zaterdag ter verpleging opgenomen in het Diaconessenhuis te Lei den, alwaar hij een Blindendarm-operatio heeft ondergaan. Naar wij vernemen maakt De. Odé het vrij goed. STADSNIEUWS Benzinelarrp ontploft. Een schilder was hedenmorgen aan per ceel Morschweg 48 bezig met een benzine lamp verf af te branden. Op onverklaar bare wijze is de lamp uit elkaar gespron gen. In het perceel sprongen door de luchtdruk 25 glasruiten, een nabij gelegen perceel kwam er met 5 gebroken glazen af. De ruiten waren verzekerd persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Prof. W. de Sitter heeft tijdens zijn reis door Amerika een eere-doctoraat van Wcsleyan University te Middeltown, conn, in ontvangst genomen. Professor de Sitter is tevens benoemd tot cerelid van dc Ame rican Astronomical Society. Onder de acht nu levende eereleden van het genootschap 's pref. de Sitter de eenige Nederlander, Die eer is indertijd ook te beurt gevallen ran wijlen prof. J. C. Kapteijn, die in 1915 tot eerelid van de American Astronomical Society benoemd werd. De gisteren alhier en 'e Noordwijk bij dc R. K. Kerken gehouden speldjesverkoop ten bate van hot „Mgr. Mrtsnersoord" heeft opgebracht respect, 286.12 en 100.92, total 387.04. Het Be-stuur brengt aan allen, die tot hot bereiken van dit prachtig resultaat hebben medegewerkt, hartelijken dank. SCHIPLUIDEN. 00K DE LAATSTE MEDEPLICHTIGE GEARRESTEERD. In een café in de Dapperstraat te Amsterdam is Zondagavond gearresteerd M. S., die nog gezocht werd in verband met den roofoverval te Schipluiden. Een paar bezoekers hadden hem herkend en zij hebben toen de politie van het post huis op het Dapperplein gewaarschuwd. Een paar agenten hebben S. meegenomen naar het posthuis, vanwaar hij later naar het hoofdbureau van politie is overgebracht. Heden werd S. op trans port naar Delft gesteld. Volledige bekentenijs afgelegd. Hedenmorgen heeft de commissaris van politie te Delft S. een verhoor •af genomen, waarbij S. een volledige be kentenis heeft afgelegd en zeide het geld uit de brandkast te hebben ge nomen en aan D. te hebben overgege- Na het verhoor is S. aan het Bureau te Delft in bewaring gesteld. De landbou wersknecht van U. is hedenmorgen naar het huis van bewaring tc den Haag overgebracht. Poe-Ji weer op den troon te zetten, verze kert de correspondent van de „Daily te legraph", dat de beweging op een misluk king moet uitloopen, zelfs al zou zij open lijk steun vinden. Het is waar, dat in gr 30- ten getale drakenvlaggen worden vervaar digd, doch hierin behoeft niet meer gezien te worden dan de gewone Chineesche nei ging, zich op alle gebeurtenissen voor te bereiden. In elk geval is de vraag naar deze vlaggen niet groot. Hoewel, zooals bekend, gemeld werd, dat Poe-Ji zich te Moekden zou bevinden, heeft men in die stad geen spoor van een bewe ging te zijnen gunste kunnen ontdekken. Nergens was een drakenvlag to bespeuren. De demonstraties, welko de drie laatste dagen te Moekden zijn gehouden, werden tot een geweldige betooging, met het doel, den Volkenbond te toonen, dat alle Japan nors in Mandsjoerijo tegen het terugtrek ken der troepen zijn, zoolang er nog geen regeling met China is verkregen. Allerlei Japansche vereenigingen en bevolkings groepen, slechts dc communisten uitgezon derd, waren m een grooten optocht verte genwoordigd en duizenden banieren wap perden voor het groote hotel, waarvoor de betoogers zich verzamelden. Groepen kin deren zongen patriotische liederen en wuifden niet nationale vlaggen. Muziek korpsen speelden en overal werden hartoch- telijke redevoeringen gehouden. Bij een der voornaamste tempels was het bijna n.et mogelijk, een plaatsje te vinden. Priesters, gewonde soldaten, sprekers uit alle lagen der maatschappij, richtten zioh beurtelings tot de menigte, doch geen hunner had ook maar de minste kans, boven het gejuich dei menigte te worden vorstaan. Er werd ge roepen „Rechtvaardigheid voor Japan!" en „de Volkenbond is de onruststoker!" In den optocht werd de aandacht getrokken door een detachement „witte" Russen, ter wijl ook een groot aantal Chineezen mee trok, die het voortbestaan van de Japan sche bezetting gunstig gezind zijn. Ook in andere Mandsjoerijsche plaatsen hebben dergelijke betoogingen plaats ge had. NIEUWE PHILIPS-C0NNECT1ES Reeds een contingenteeringsovereenkomst met Telefunken. Het Berl. Tageblatt meldt omtrent de geruchten, dat er nieuwe connecties tus schen Philips en Telefunken zouden tot stand zijn gekomen, dat de onderhande lingen tusschen beide maatschappijen een concreet resultaat hebben gehad wat betreft de exportmarkten. Het blad verneemt n.l. dat er reeds een contingenteeringsovereenkomst is ge sloten voor dc Zweedsche markt en dat de verwachting bestaat dat reeds zeer binnenkort ook voor de Belgische, Pool- sche en Zwitsersche markt een dusdanige regeling te verwachten is. Wat. de Duitsche markt betreft, men herinnert zich de moeilijkheden die ont staan zijn door den octrooistrijd die Phi lips verleden jaar met Telefunken heeft gevoerd; deze moeilijkheden werken nog eenigszins na, maar desniettegenstaande bestaat er kans dat beide concerns thans tot nauwere samenwerking komen. Het gaat er hierbij niet op de eerste plaats om of Philips een onbeperkten vrijen afzet van radioartikelen op de Duitsche markt zal krijgen dan wel of er, in overeenstemming met den wensch van de Telefunken Gesellsohaft, een contin gent zal worden vastgesteld, terwijl ook op het gebied van radiolampen nog nauwere samenwerking tusschen beide concerns mogelijk is. Hierbij denkt men al aanstonds aan de verhouding Philips- Valvo-Tclefunken. De Radio Röhrenfa- briek Valvo te Hamburg, een van de groote radiolampenleveranciers van Te- I lefunken is n.l. een door Philips gecon- l troleerd bedrijf. Naar uit Ohineesohe bron wordt ge meld, zijn de buitenlandsche bankiers van meening, dat de daling van den Ja panschen invoer in China, Japan ver moedelijk zullen noodzaken tot ophef: fing van den gouden standaard over te gaan. De hulpkerk te Koog-Zaandijk. Vrijdagavond heeft onder zeer groote belangstelling van de zijde der parochia nen de plechtige inwijding plaats gehad van 't gebouw „Irene" te Koog-Zaandijk, tot R. K. Hulpkerk der nieuw opgerichte parochie aldaar onder de bescherming der H. H. Martelaren van Gorcum. Tevens werd de nieuw benoemde herder pastoor P .J. Simons officieel geïnstalleerd. STOMPWIJK. INBRAAK IN DE PASTORIE. Er wordt niets vermist. Ook de Stonipwijksche Pastorie heeft oen inbraak gehad. Door opschuiven van een raam heeft men getracht in de keuken te komen. Men stuitte toen echter op een blind dat door een stevige sluitboom niet te openen was. De ramen in de sacristie zijn verzekerd door ijzeren smeedwerk. Met een paal heeft men dit omgebogen en is door opensohuiving van het raam binnen gekomen. De gasten hebben de electrisohe lampen uit de fitting gedraaid, enkele kas ten geopend, maar niets meegenomen. Langs denzelfden weg zijn ze teruggekeerd. Dc Haagsche recherche stelt op verzoek van burgemeester Keijzer een onderzoek in. WASSENAAR. DE JUWEELENDIEFSTAL. Het laatste kleinood te Keulen opgespoord. Het laatste juweel, een platina, schakel armband met paarlen en brillanten bezet (waarde pl.in. 1,500), gestolen ten nadeele van mevr. Jacobson, is door de politie op- gesoprd te Keulen, waar de Hongraar A. K. het in pand had gegeven in een café, als onderpand voor onbetaalde verteringen. H00GMADE. Uitvoering. Gisterenavond gaf de R. K. Harmonie-Vereen, haar eerste uitvoe ring van dit seizoen in de geheel gevulde zaal van den heer N. Opdam. Om ruim zeven uur opende de voorzit ter, de heer P. Zwetsloot Bzn. de bijeen komst en heette den zeerccrw. heer Pas toor, den directeur, donateurs en leden welkom en sprak den wensch uit, dat ze allen van dezen avond zouden genieten. Nadat een zevental nummers muziek wa ren gegeven, die allen goed werden uitge voerd, waaronder de feestmarsch Potpourri populair en „Mcin kleiner Garde-Offizier"' vooral dc vroolijke stemming er inbrachten. Het is gebleken, dat de Harmonie on der leiding van den directeur, den heer P. J. v. d. Berg, die nog zoo kort aan de ver- eeniging ia, weer goede vorderingen had den gemaakt. Daarna traden op het duo de Haas en v. d. Steen, die met hun leuke moppen en voordrachten het aanwezige publiek danig hebben laten lachen. Het einde kwam veel te vroeg. Tusschen de nummers en voor begeleiding zorgden dè dames Opdam, die met hun vroolijk pianospel de goede stem ming er in wisten te houden. De voorzitter dankte den directeur voor zijn leiding en voor wat hij in zoo'n korten korten tijd had klaar gekrogen, de ledon voor hun medewerking en de heeren de Haas en v. d. Steen voor hun vroolijk spel, dat deze avond zoo schitterend was ge slaagd. VOORSCHOTEN. Eerste steenlegging Chr. School. On der groote belangstelling werd Zaterdag namiddag j.l. de eerste steen gelegd van de nieuw te bouwen school door de vereeni- ging tot stichting en ui standhouding van Christelijke scho.en op Gereformeerdden grondslag aan de Wijngaarddenlaan alhier naar een ontwerp van den heer J. W. Roij- neveld, architect te Leiden, te bouwen door den heer A. Brandt, aannemer te Rijpwe- tering. De heer D. J. Cuilemborg, voorzit ter van het schoolbestuur, sprak cene rede uit spreker verheugde zich over den bouw dier school, waarna Ds. Houtzager, predi kant der Gereformeerde gemeente alhier nog het woord voerde. Met eenige toepas selijke woorden metselde de voorzitter den eersten steen in het bouwwerk vast. Met hot zingen van oen psalm werd deze plechtig heid besloten. SASSENHEIM. Aanrijding in de mist. Zaterdag had ten gevolge van de ontsnappende stoom van een voorbijgaande stoomtram en het. mis tig weer een botsing plaats tusschen twee luxe auto's, bestuurd door den meester knecht van den Firma v. d. Voort alhier en een persoon, komende uit Amsterdam. Eerstgenoemde stond nagenoeg stil doch de Amsterdammer reed door met het gevolg dat beiden auto's in botsing kwamen. Het ongeval gebeurde juist op den overweg van de spoorlijn. Beide wagens kregen materi- eele schade. Verzekering dekt de schade.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2