KALENDER DER WEEK ZATERDAG 14 NOVEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 AFDEEL1NG LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND Deze rubriek versobijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeehngen te riohten aaD één der redactieleden: Mejuffrouw Jo van der Laan, Kijnsburgerweg 20, Leiden; Zr. L. van den Abeelen, Willem de Zwyger- laan 25, Oegstgeest; Mevr. FehmersBoerKnottnerus, Warmonderweg 37. ZATERDAG 14 NOVEMBER 1931. November is bij uitstek cle maand der Heiligen. En al denken wij het meest aan onze dooden, omdat ook de natuur ons wijst op dood en ontbinding, toch als wij het opvatten als echte christenen, moet deze maand ons blijmoedig en hoop vol stemmen. Wij moeten sterven willen wij in den hemel komen, en waarom zal dan de dood ons droevig maken. Laten wij aan den hemel denken, waar zoo- velen Heiligen ons wenken en ons reeds hier op aarde den weg wijzen naar de eeuwige zaligheid. Deze maand is vol gedenkdagen van al die H. wegwijzers. Wij, Nederlanders zijn wel bijzonder be voorrecht. Laten wij eens nagaan. 3 No vember vieren wij het feest van St. Hii- bertus, Bisschop van Maastricht. Wie heeft nooit gehoord van „Saint Hubert" in de Ardennen, zoo beroemd om licha melijke genezingen door bepaalde geeste lijke oefeningen. Hij, die het ongeluk heeft gehad gebe ten te zijn door een dollen hond, wordt aangetast door de zoogenaamde water vreesziekte, welke na het ontwikkelings tijdperk den patiënt vreeselijk foltert, kwelt met doodsangst en zelfs bedreigt met razernij. Die ziekte was, voordat de beroemde geneesheer Pasteur zijn serum daartegen uitvond, op natuurlijke wijze ongeneeslijk. Maar bij Sint Hubert maak te men een snede in het voorhoofd van den gebetene en legde daarin een draad van de stola van Sint Hubert, en als de patiënt dan daarna eene bepaalde no vene, waarbij o.a. ook werken van ver sterving behooren, ter eere van dien Heilige hield, werd die geestelijke „kuur" geregeld beloond met een heerlijke ge nezing. Ook nu, na Pasteur's uitvinding gebeurt dat nog. En zoo geschiedde het reeds van ouds. Talrijke genezingen zijn historische feiten. Merkwaardig is ook, dat zelfs een zoon ■van Calvijn, die door een dollen hond gebeten was, door zijn eigen vader de natuur gaat boven de leer! gezonden word naar Sint Hubert, waar hij de lichamelijke genezing vond en ook de nog veel grootere schat van het ware Geloof. We gaan verder en zien de H. Willi- brordus herdacht op 7 November. Heb ben wij een betere wegwijzer noodig? Vijf tig jaar lang heeft de H. Wilibrord hier in Nederland het H. Geloof gepredikt, kerken gesticht, de geloovigen gesterkt. Hij is de grondlegger, de opbouwer, de groote patroon van ons land. Laten wij vooral aan Hem denken en Hem raad vragen op onze levensweg. 12 Nóvember is de feestdag van Sint Lieven, de apostel van Zeeland. Zooals alle geloosverkondigers was Sint Li- vinus 'n benedictijner monnik uit Enge land hierheen gekomen. In Zierikzee wordt hij bijzonder vereerd de Sint Lievens-munster getuigt hiervan. 16 November is het de dag van de Overijsselsche apostel, de patroon van Deventer de H. Liafwin, wat „lieve vriend" beteekent. Door God gezonden naar de boorden van den IJsel waar Franken en Saksers nog in totaal heiden dom leefden, verliet hij alles en meldde zich aan bij Sint Gregorius, bisschop van Utrecht. Deze zond hem tegelijk met Sint Marc-helm naar den IJselstreek. Zij 'begonnen hun apostolisch werk te Wilp aan den linkeroever, waar reeds eenige christenen waren. De fijn besneden ivoren beker in het bezit van de kerk te De venter werd door hem als Miskelk ge bruikt. Later voeren zij over en stichtten in Deventer 'n bloedende christenge meente. Sint Albrit wordt op 27 November her dacht. Hij was de eerste bisschop van Utrecht, nadat Utrecht een afzonderlijk bisdom werd. Vroeger stond Utrecht onder het aartsbisdom Keulen. Sint Al brit leefde ten tijde van Karei de Groote, hij was de ontwerper van het beroemde Valkhof bij Nijmegen. Sint Radboud sluit de rij van „onze heiligendagen in November. In het Roomsch Martelaarsboek staat van hem: Dén 29den November wordt in het dorp Ootmarsum, in het aartsbisdom van Utreoht, de sterfdag gevierd van den heiligen Radboud, bisschop van Utrecht en belijder, die uit adellijken stam ge sproten, èn koninklijk hof èn wereld ver achte, en door bisschoppelijke deugden vermaard, verhuisde naar den Heer. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Ledenvergadering op Maandag 23 No vember a.s. de? avonds ten 8 uur in de kleine Stadsgehoorzaal. Lezing door den heer Piet Kasteel. Ondprwcrp: Van Dominee tot Kardi naal. Entree op vertoon van lidmaatschaps kaart. Lidmaatschapskaarten. Leden, welke onverhoopt nog gepn haast mochten heb ben, kunnen deze vóór den aanvang van elke vergadering aan de zaa-1 bekomen, of wel bij een der leden van het Be stuur of door tusschenkomst van een der propagandisten aanvragen. Nieuwe le den kunnen zich op dezelfde wijze aan melden. Theemiddagen. Op Donderdag 19 No vember a.s. wordt een begin gemaakt met onze theemiddagen. Deze eerste middag zal gegeven worden in het ge bouw der Zita-vereeniging, Pieterskerk- koorsteeg 15 des namiddags ten half drie. Mevrouw Ellen Rus se zal dan spreken over: „Nieuwe Boeken" en onder meer voornamelijk behandelen „Sigrid Undset" Kristin Lavransdoehter, Gymnademia, en Der Brennende Busch". „Axel Munthe. De Geschiedenis van San Michele". „Giovanni Papini. Gog. (Nederlandsche vertaling). Toegangskaarten voor de serie van 5 theemiddagen zijn a 3.verkrijgbaar bij Mevr. J. Manders—Vermeulen, Oegst- geesterlaan 12. Ook op telefonische aan vrage. Telef. No. 292. Toegangskaarten voor één middag a 1.ook direct aan de zaal verkrijgbaar. De data voor de volgende middagen zullen nog nader worden bekend ge maakt, daar dit ten deele nog van de sprekers en spreeksters afhangt. Wij willen deze theemiddagen nog eens extra aanbevelen. Ook in andere plaat sen, waar deze middagen gegeven wor den, en waar het zeer knusjes toegaat, de sprekers en spreeksters niet zoo of ficieel als gewoonlijk optreden, doch meer en direct contact met hun gehoor hebben, worden deze middagen juist hierom ook ten zeerste gezocht en ge prezen. Oudersavonden. Zooals reeds eenige jaren is geschied, zal ook dit jaar een oudersavond in samenwerking met an dere vereenigingen gegeven worden. Deze eerste oudersavond zal op 9 December a.s. gehouden worden. De sprekers zul len nog nader in de Leidsche Courant worden bekend gemaakt. Onze leden zullen op vertoon van lidmaatschapskaart daartoe toegang hebben. Demonstraties. Een welgeslaagde mid dag was de demonstratie van De Lever'» Zeep-Maatschappij uit Vlaardingen op Dinsdagmiddag, 10 November. De de- monstrante, mevrouw B. Govers, wist gezellig en prettig over de verschillende zeepsoorten en hare bereiding te vertel len en het zuinigste gebruik er van dui delijk te maken. Het voornaamste doel van de maatschappij was om door deze demonstratie het gebruik van de nieuw ste zeepmiddelen bekend te maken. Vele huisvrouwen zulen hiervan nog aardig wat hebben opgestoken, waarvan ze in haar huishouding kunnen profiteeren. On der het gebruik van een kopje thee werd een fototoestel, een doos gevuld met al lerlei zeepen en verdere cadeaux ver loot, welke door de Maatschappij aan het bestuur waren aangeboden. Op voor stel van de Presidente werd voor de loten een kleinigheid door de leden bij gedragen, waarvan het gevolg is, dat het niet onaardige bedrag van 19.23, dat hierbij ontvangen werd, in het „Eigen- gebouwfonds" kon worden gestort. De middag was zeer druk bezocht, hetgeen wel uit het ontvangen bedrag blijkt. De tweede demonstratie zal, als deze rubriek verschijnt, Vrijdag te voren reeds hebben plaats gehad. Het bestuur hoopt hetzelfde succes te mogen boeken. Deze demonstralie wordt gegeven door Sluys' bisquitfabrieken. De derds demonstratie zal vermoede lijk in December gegeven worden door de firma Verkade. Nog worden onderhandelingen over te geven demonstraties gevoerd met „Het Indanthren-Huis" en met de N.V. „Art- silk". Excursies. Denkt er aan u bijtijds op te geven voor de excursie op Dinsdag 19 Januari 1932 naar de Margarine Ver koopcentrale te Rotterdam. VEREENIGING DER EEUWIG DURENDE AANBIDDING EN LIEFDE WERK VOOR ARME KERKEN EN MISSIËN. Doel der vereeniging. lo. Jezus Christus in het H. Sacra ment te doen kennen, beminnen en aan bidden; eerherstel te geven voor de be- leedigingen Hem in dit H. Geheim aan gedaan. 2o. De arme Kerken en Missiën steu nen door zendingen van H.H. Vaten, Pa ramenten enz., en al zoo ook daardoor de godsvrucht tot het H. Sacrament te be vorderen. Lidmaatschap der vereeniging. Slechts 3 voorwaarden zijn vereischt: le. Familienaam en één voornaam op geven ter inschrijving in het register. 2e. Maandelijks één uur aanbidding doen. Zoo mogelijk voor het H. Sacra ment uitgesteld, in welke kerk men ver kiest. Wanneer men geen heel uur ach tereen kan bidden, mag dat uur in twee halve uren worden gesplitst. Die de aan bidding niet kunnen of willen doen, maar wel een aalmoes geven noemt men wel doener?. 3e. Jaarlijks of maandelijks een aal moes geven aan het Liefdewerk voor arme kerken, bedrag is geheel vrij, min stens stort men 5 ets. per maand of 0.60 per jaar. Personen van beiderlei geslacht kun nen lid worden. U kunt u opgeven bij mej. C. Janzen, Huize Lidwina, Warmond of bij mej. A. Schmier, Assendelftstraat 12, Oegstgeest. lederen Maandagmiddag is er „naaizaal" van 25 uur in het Zi- tagebouw, Pieterskerkkoorsteeg 15. Deze vereeniging bestaat reed? zestig jaar in deze stad. Zij werd stil zonder uiterlijk vertoon. Alleen de dankbare pastoor van arme kerken en missionaris sen over het heele aardrijk verspreid, merken iets van de arbeid in die weke- lijksohe uurtjes verricht. Toch, ééns in het jaar kunt ge getuigen zijn van de triomf der werkende leden. Drie dagen lang zijn de paramenten en versieringen tentoongesteld en wel op 22 Nov. a.s. Zondag van 125 uur, op Maandag 23 Nov. van 25 uur en Dinsdag 24 No vember van 10 uur v.m.5 uur n.m. in de Romanuszaal, Mare, achter de Harte- brugskerk. Vol trot? toonen zij u het werk van een geheel jaar. Atttracties zijn er aan de tentoonstelling niet ver bonden. Er wordt u een kopje thee aan geboden, waaronder ge kunt hooren ver tellen van de brieven der missionarissen, aardig staaltjes uit alle streken van de aarde, groote overwinningen en zware tegenspoeden en altijd weer de dank baarheid voor het gezondene. Er is zoo ontzettend veel noodig, en wat kan er nog weinig gedaan worden. Veel meer moesten er komen om aan ale aanvra gen te kunnen voldoen. Drie uur per week arbeiden aan de versiering van Gods Huis, om Hem te kleeden, die eens in Bethlehem's stal voor on? geboren is. Denkt daar eens aan, als u gevraagd wordt of ge de vereeniging wilt komen helpen. Denkt eens aan al die kerken nieuw gebouwd, waar van alles noodig is, die wij van alles moeten voorzien, want de parochianen, ach die kunnen het niet doen; doorgaans is het niet in de meest welgestelde gedeelten der groote steden, dat er 'n nieuwe kerk moet ver rijzen. En dan komt de pastoor bij ons bedelen en is o, zoo gelukkig, als wij hem van het allernoodzakelijkste kunnen voorzien. Zoo zijn er dit jaa? zes kerken en ka pellen door on? bedeeld. Er gaat een zending van het tentoongestelde naar pastoor Stigter te Lembaen op Celebes. Pastoor Does wijk van de missie van Mill-Hill wordt bedacht. Pater Verhoe ven in Brazilië. Pater Hoeboer van Me- rauze in Ned. N. Guinea, en de missie te Djember op Oost-Java krijgen allen 'n deel van hetgeen in het afgeloopen jaar gewerkt ie. Wij eindigen met 'n opwekking de ten toonstelling te komen zien. Nog eens at tracties zijn er niet, maar toon uw be langstelling in het werkelijk zoo schoone werk. IMTERPAROCHIEELE ADOLF K0LPING. XX. Behalve het opsommen van oorzaken gaf Kolping in zijn geschrift ook de middelen ter verbetering aan. Zes dingen somt hij op, als hij schrijft over de noodzakelijke dingen, die den gezel ontbreken en heel speciaal legt hij den nadruk op het ge brek aan ontwikkeling. En als Kolping bij den vraag komt wie aan moet pakken met dat werk is zijn eerste woord: de priester. Want*het is de geestelijkheid, die uit het volk voortkomt, die het volk kent en die met offers moet werken. En wanneer hier en daar de vijanden der kerk succes heb ben met het opruien tegen de priesters, dan moet men zich afvragen of soms de priester zich niet te veel aan het volk ont trekt. Komend uit het volk moet hij staan tusschen het volk Wat betreft de algemeene ontwikkeling noemt Kolping godsdienstige, maatschap pelijke en cultureele vorming, die in hoofd zaak moet komen van den priester door zijn gezaghebbend woord. (Het systeem der ver plichte bijeenkomsten, waarop de Praeses spreekt, is dus een Kolping's idee.) In het laatste deel van zijn werk wordt de vraag gsteld of zoo'n vereeniging iets zal uitwer ken. En dan wijst hij op Elberfe'd, waar de Kath. Gesellenverein twee jaar werkt en de proef glansrijk doorstaat. Bij de oprich ting waren er 46 leden, twee jaar daarna 250; zelden bedankte iemand, de houding was onberispelijk, een preektoon is er niet, vreugde vindt men er in overvloed. Zij zin gen in Elberfeld bij de H. Mis en viermaal 's jaars gaan ze gemeenschappelijk ter H. Tafel. Bij de ontspanning heersoht be schavende vroolijkheid en de samenkomsten getuigen van voortdurende vordering. Het werk vlot na ontwikkeling en ontspanning beter dan na doorzwierde nachten, waarin de dans meer kwaad dan goed kan zijn, waarbij „kinderen", 's nachts of tegen den morgen pas naar huis gaan. Ook in andere landen wordt ons werk met vreugde begroet en vraagt men om toezending der statuten en in de vreemde zullen de gezellen zelfs de verbreiders van dit werk zijn. Ten slotte volgt dan een aanmaning tot de priesters: „Welaan, broeders, medear beiders in de wijngaard des Heeren, krach tig aan den arbeidDe tijd vraagt groote dingen van ons. Daar ligt een schoon ar beidsterrein voor ons; laten wij gezamen lijk de oplossing ondernemen, want gemeen schappelijke, werkdadige liefde werkt won deren uit. Frissche harten zullen u al aan stonds tegmoet komen, zullen u een vreug de bereiden, die gij daar niet verwacht zult heben. En menig verloren gewaande zoon zal toetreden en zich tot een nieuwmensch versterken, menig talent zal ontwikkeld worden en hij, die eens in zorgen kwijnde, zal den tijd zegenen, toen hij gevormd en gelouterd werd. Bij dat alles voegen wij onze liefde en te midden van onzen tijd bouwen wij een huis des vredes, planten wij het kruis in zijn gevel en Gods zegen zal daarbinnen verwijlen". Om de priesters groepeeren zich de trou we werkers, zooals wij die kennen. Raden van bestuur en commissarissen en leiders der onderafdeelingen. Mochten ook zij ver staan den roep des tijds, die luide roept om biddende werkers en actieve strijders. Ziet de tinteling in de oogen der jeugd, be luistert de harteklop der jongeren! En 'n de klaroenstoot van den nieuwen tijd klinkt de stem der Voorzienigheid: „ga uit, buiten de stad, trekt moedig door het land, als een apostel, op God vertrouwend en offerwaar dig, en laat uw woord weerklinken. Misken uw zending nietHet is een grootsche zen ding, houdt vol, gij zult slagen! En mocht tegenslag uw loon zijn, bedenkt wel, in lijden en ontbering worden we groot. Moei lijkheden zijn er om overwonnen te worden. Met het kruis in de hand en Ohristus in het hart zullen we de wereld herwinnen én zal het kruis triomfeeren!" De praktijk van Kolping's werk is bou wen aan een nieuwe wereld. S. M. STUDIECLUB EXCURSIE NAAR DE ST. PETRUSKERK. Donderdag 5 November had onder lei ding van den V-Praeses een excursie plaats naar de St. Petruskerk. Een ruim twintigtal canisianen had aan de uit.. .diging van het bestuur ge :>|g gegeven om iets meer van de nieuwe sohil- Na een korte begroeting van het Allerhei- Na een kortebgroeting van het Allerhei ligste voerde Praeses ons eerst naar de linkerrijbeuk na vooraf nog gegeven te hebben enkele historische bijzonderheden van dit kerkgebouw en zijne uitbreiding. Wij zien dan in elke beuk^afdeeling een der 4 Evangelisten afgebeeld met daar naast in woord en beeld gebracht een van de markantse teksten van de Evangelist. En in het gewelf van zo'n beukafdeeling vinden wij een andere tekst met hetzelfde idee en van denzelfden schrijver nu geïllu streerd door acht heiligenfiguren. Vóór in de eerste afdeeling links: De Evangelist Mattheus met in woon' en beeld de menschelijke afstamming van den Chris tus. En in het gewelf acht- heiligen figuren uit allerlei tijd en stand, van allerlei leef- I tijd en -,:s en van beiuerlei geslacht, die I den wil hebben gedaan van den Vader, die I in den hemel is. In de tweede afdeeling zien wij St. Mar- eus met de aanwijzing van St. Joannes op de zending van Christus. En in het gewelf 8 heilige zendelingen of missionarissen van St. Paulus tot Felix Westerwoudt. Deze laatste is evenals nog eenige anderen af gebeeld met een vierkanten nimbus, daar zij nog niet heilig zijn verklaard. In de tweede afdeeling van de rec'hter- 1 rijbeuk zien wij St. Lucas met zijn tekst over het dooden van de rechtvaardigen van Abel tot nu toe. En in het gewelf acht mar telaarfiguren van vroeger en van nu, van verre landen en uit eigen streken. I In de eerste helft van deze zijde zien wij fc>t. Joannes, de Evangelist van Jesus I Godheid. Hier vinden wij een achttal my stieke heiligen uitgebeeld. Boven het Barbara-altaar, het altaar van de Broederschap van een Zaligen Dood zien wij een schildering van het oproepen ten oordeel met als twee aanschouwende leeraars Mozes en St. Joannes de Dooper, vermanende tot onderhouding der geboden en tot boete. Boven het Eüsabeth-altaar zijn twee evangelie-verhalen aangebracht in verband met de liefdadigheid. En ten slotte bewonderen wij de schil dering in het middenschip. Aan de eene zij de het offer van Cornelis Musius, die bin nen de grenzen van de Petrus-parochie werd gefolterd gedood. En aan den ande ren kans het offer bij uitnemendheid, het H. Misoffer met zijn drie voornaamste dee- len: Offerande, Consecratie en Communie. Te tien uur keerden de Canisianen huis waarts i1' -kbaar en voldaan om dezen leer- zamen avo.id. X. Nogmaals wordt er de aandacht op ge vestigd, dat de bijeenkomst van de stu die-club van 17 November is verzet op 19 November wegens de viering van de St. An- tonius-feesten. B0EKH0UDCURSUS. Dc boekhoudscursus 1931—'32 vangt Vrij dag a.s. aan. Evenals het vorig jaar wordt dezen gegeven in de U.L.O.-school voor jongens aan het Pieterskerkhof en door denzelfden leeraar den heer J. J. M. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. De gewone Prefatie. ZONDAG 15 Nov. 25e Zondag na Pink steren. Mis: Dicit Dominus. (Als op den 23en Zondag na Pinksteren, maar Gebed, Epistel, Evangelie, Stilgebed en Postcom- munio van den Gen Zondag na Driekonin gen). 2e gebed v. d. H. Gertrudis. Credo. Prefatie van de AUerh. Drieëenheid. Kleur: Groen. Het Evangelie stelt ons in beeldspraak voor de H. Kerk. In den beginne klein, levend en werkend in het verborgen, is zij nu verbreid over de geheele aarde. Met hare Leer, de door Christus geopenbaarde waarheden, heeft zij de gedachten door drongen en dat doet zij nog. Door het uit- deelen der door Christus verdiende genade richt zij de werken en de gedragingen der menschen langs den door het woord en voorbeeld van haren Stichter getrokken lijn. Getrouw moeten wij zijn aan Christus' Leer. Het Evangelie moet bij ons niet al leen bestaan in woorden, maar ook prao- tische navolgers dienen wij te zijn van den Heer met de vreugde des H. Geestes. De faam van ons geloof moet doordringen (vooral door te leven volgens dat geloof) tot hen, die den heerlijken schat van het ware geloof missen. (Epistel). Dat is van groot belang. Daarin schuilt een groote propagandistische kracht. Doqr te leven volgens het geloof werken wij zonder twij fel aan de uitbreiding van de alleenzalig makende Kerk. Daarom vragen wij van daag om geloofsbeleving, n.l. het volbren gen in gedackten, woorden en werken van datgene, wat God aangenaam is (Gebed). Beseffend, dat wij hierin te kort kwamen, vragen wij ootmoedig (Offertorium; Com- munio): reiniging van fouten en zonden, vernieuwing van geloofsleven. Gods be scherming te midden van zoovele geloofs gevaren (Stilgebed). Dat onze verlangens steeds mogen uitgaan naar Hem, Die in Zijn Allerheiligst Altaarsacrament is de groote kracht, maar tevens het Goddelijk Doel van ons geloofsleven. (Postcom- munio). MAANDAG 16 Nov. Mis v. d. H. Lebuï- nus, Belijder: Os Justi. (Zie in het Feest eigen v. h. Bisdom). Kleur: Wit. Lebuïnus, geboortig uit Engeland, kwam naar ons land om Christus' Evangelie te •prediken. Met den H. Marcellinus werd hij door den H. Gregorius, Bisschop van Utrecht, naar Overijsel gezonden. De Apos tel van Overijsel vestigde zich te Deventer, waar hij een kerk bouwde, om vandaar uit te werken aan de bekeering van de Overiiselsche bevolking. DINSDAG 17 Nov. Mis v. d. H. Grego rius de Wonderdoener, Bisschop en Belij der: Statuit. 2e gebed A Cunctis (om de voorbede der Heiligen)3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Wit. Ziin bijnaam „de Wonderdoener" dankt de H. Gregorius, Bisschop van Neocaesa- rea in Pontus, aan zijn door God hem verleende wondermacht. Zoo werd een berg, welks ligging een beletsel was voor den bouw eener kerk op het gebed van den Heilige verplaatst (vel. Evangelie). WOENSDAG 18 Nov. Gedenkdag van de wijding der Basilieken v. d. H.H. Pe trus en Paulus. Mis: Terribilis. Credo. Kleur: Wit. DONDERDAG 19 Nov. Mis v. d. H. Eli- sabeth, Weduwe: Cognovi. 2e gebed v. d. H. Pontianus, Paus en Martelaar. Kleur: Wit. Door veel lijden moest de H. Elisa beth van Thüringen tot groote heiligheid geraken. Vooral heeft zij veel moeten ver duren als twee en twintigjarige weduwe. Na den dood van haren echtgenoot werd zij verjaagd met hare kinderen uit haar slot en tot armoede gebracht. De ko ningsdochter moest haar brood gaan bede len. Sterk in de liefde tot Godj verdroeg zij alles met heldhaftig christelijk geduld, ja dankte God zelfs voor haar lijden. Eli sabeth stierf op 24-jarigen leeftijd den 19en November 1231. na een leven wel kort, maar rijk aan liefde tot God en den naaste. VRIJDAG 20 Nov. Mis v. d. H. Felix van Valois, Belijder: Justus. Kleur: Wit. Na een zeer heilig leven in de eenzaam heid, tezamen met den Parijschen profes sor den H. Joannes dat Matha, stichtte de H. Felix met den H. Joannes de Orde der Allerh. Drieëenheid tot verlossing dei- slaven. Het scapulier der Orde is wit met een rood-blauw kruis. Het onder ons be kend scapulier v. d. H. Allerh. Drieëen heid (het eerste v. h. z.g. vijfvoudig scapu lier) is er een verkleining van. ZATERDAG 21 Nov. Feest van Maria's Opdracht in den tempel. Mis: Salve. Cre do. Prefatie van Maria, (nvullen: En U op het feest). Kleur: Wit. IN DE WERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN. Alles als in bovenstaande kalender, be halve: MAANDAG. Mis v. d. Z. Agnes van As- sisië. Vultum tuum. Kleur: Wit. DINSDAG. Mis v. d. Z.Z. Salomea en Joanna van Signa, Maagden: Virgines. 2e gebed v. d. H. Gregorius; 3e A Cunctis. Kleur: Wit. DONDERDAG. Eigen Mis v. d. H. Eli sabeth: Erat. 2e gebed (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H. Pontianus. Credo. Kleur. Wit. ALB. M. KOK, Amsterdam. Pr. Brusohke. De aanvang is gesteld op negen uur. DAMWEDSTRIJD. Van de damwedstrijd, die des Maandags in ons Gezellenhuis wordt gehouden, zal in het vervolg in deze rubriek een overzichte lijk verslag van den stand der wedstrijd 1 worden opgenomen.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6