Firma G. H. MAAT - WIJNKOOPERIJ Burgerlijke Stand ACADEMIENIEUWS MARKTBERICHTEN ZATERDAG 14 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 Nov. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometers!.763.9 te Haparanda en Stensele. Laagste barometerst.: 714.7 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 15 Nov.: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind. Half tot zwaar be wolkt. Weinig of geen regen. Zelfde tem- pertuur. De diepe Oceaan-depressie bleef ver in het Westen. Het minimum van den lucht druk wordt thans ten Noord-Westen van IJsland gevonden met een barometerstand beneden 715 m.M. In Finland hield de luchtdrukstijging aan. Ook aan de West zijde van de Oceaandepressie steeg de luchtdruk snel. Over de Golf van Biscaye ligt nog een depressie-kern, die aldaar en voor den ingang van het Kanaal nog storm en regen geeft. Het minimum in het Mid- dellandsche Zee-gebied trok naar Centraal Europa en gaf zware regens in de Oost-Al pen. Over geheel Duitschland, ons land en Noord-Frankrijk, ligt een uitgestrekt gebied van mist, die in midden-Duitsch- land tot boven de toppen van het middel gebergte reikt. Langs den Westrand der Oceaandepressie vielen zware regens. Tot in de Poolzee is de temperatuur zeer hoog. Alle stations in het Poolgebied melden temperatuur boven het vriespunt. Het is te verwachten, dat het zachte weer zal' aanhouden' met kans op mist en zonder neerslag van beteekenis. LUCHTTEMPERATUUR: 7.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Zaterdagnamiddag 4.39 uur tot Zondagmorgn 6.49 uur; van Zondagnamid dag 4.3S uur tot Maandagmorgen 6.50 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Ze® op Zondag 15 November voorm. 6.07 uur en nam'. 6.34 uur; óp Maandag 16 November voorm. 7.02 uur en nam. 7.33 uur. De Leidsche Kunstkring „Voor Allen". Door ziekte van den heer Evert Cor- nelis zal het concert op Maandagavond voor de leden van bovenstaande vereeni- ging gedirigeerd worden door den 2den Concertmeester, den hfeer Albert van Ra al te. Het programma blijft ongewijzigd. Opheffing bijpostkantoor. De Directeur van het postkantoor brengt ter kennis, dat het postagentschap annex telegraafstation Hooge Rijndijk 106 met ingang van 18 dezer wordt opgeheven. Fritz Hirsch en de zijnen komen jubileeren! Op Woensdag 18 November a.s. komt het gezelschap van Fritz Hirsch in den Schouwburg spelen. Deze voorstelling is van meer dan gewone beteekenisFritz Hirsch en de zijnen komen jubileeren Zij spelen nu reeds vijf jaren in ons land Zij zijn geheel en al in het Hollandsch too- neelleven ingeburgerd. Waar zij komen worden zij ontvangen als goede trouw vrienden. Er zal een lustrum worden ge vierd Ter gelegenheid daarvan wordt een jubileumjaar gehouden. Gekozen werd als eerste lustrumstuk „Walzer aus Wi waarvan de muziek werd ontleend" aan de werken van Johann Strauss (vader en zoon) Met zorg werd deze operette voor het jubi leum uitgezocht. Zij biedt aan elk lid van het gezelschap gelegenheid om te toonen wat of zij waard zijn. De opvoering zal dan ook een bijzonder feestelijk karakter dra £en" Friedel Dotza speelt hier voor Resi, de dochter van den Weenschen Koeke- bakker Süssmeier. De jonge Strauss is tot over de ooren op haar verliefd. En Resi wil zoo heel graag dat de jonge Stra-uss de muziek opgeeft om net als vader, zich aan het bakken van de lekkerste taarten van heel Weenen te gaan wijden. Maar de kunst lokt sterker dan de liefde. En als twee lieve vrienden nemen zij afscheid. Strauss zal komen spelen op het bruilofts feest van zijri teerbeminde Resi met Leopold Wescely, den zoon van een zaam kleermaker en een prachtigen volger van Vader Süssmeier. Een episode uit het leven van den Wals- koning. De opkomst van den zoon en de ondergang van den vader. De rollen van vader en zoon worden gecreëerd door Al bert May en Paul Harden. Fritz Hirsch is Hieronymus Süssmeier. We zien hem druk bezig met zijn koksjongens en allerlei lek kernijen voor z'n aristocratische klanten klaar te maken. Deze operette brengt tevens een nieuwe ster naar voren. Het is Elly Krasser, bekende Vedette uit de Berlijnsche too- neelwereld, een opmerkelijk elegante en mondaine verschijning. Verder werken ook nog: Jula Rillo, Eva Held, Sophie Degenhardt, Artus Eugens, Walter Triebei, Herbert Weissbach, Fritz Geiger en tal van anderen mee. Jozef Ziegler dirigeert. Gerard Vroom verzorgde de décors. Susi Kramer studeer de de dansen in. Fritz Hirsch voerde als gewoonlijk zelf regie. De décors en ver dere benoodigdheden komen met eigen auto's, opdat de voorstelling geheel gelijk zal zijn aan die der Haagsche première. Een kort voorspel gaat er aan vooraf. Om in de stemming te komen, in de echt Weensche stemming, zooals eens heerschte in de dagen van den Walskoning. Gevestigd sedert 1833 Handelsregister K. v. K, Opheffing: 5213. City-Theater, Lei den, Haarlemmerstraat 52, biosc. Vereff. J. B. Nieuwenhuis, Amsterdam. W ij z i g i n g 552. L. van Dam, Leiden Korevaarstraat 9, groothandel in kaas. N.E.: W. van Dam, Leiden. Nieuwe inschrijving. 5864 Ouwehand's Haring- en Zeevischhandel, Katwijk aan Zee, Tramstraat 63. Venn.: D. Ouwehand, Katwijk aan Zee en N. Ouwe hand, Katwijk aan Zee. Voor het examen van Apothekers- assi stent zijn geslaagd de dames J. J. van Eek P. W. Stuurman (L e i d e n) en de heer P. F. W. A. M. de Jongh (Amsterdam). Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een in de omgeving van de Sophiastraat gevonden rijwiel. Morgen worden speldjes te koop aange boden ten bate van het Mgr. Mutsaers- oord, herstellingsoord voor R. K. Spoor- en Tramwegpersoneel. Ieder siere zieh voor dit mooie doel met een speldje. De Nederlandsche Spoorwegen zullen bij de ruim 120 bruggen in den spoor weg Leiden—Woerden wit geschilderde hekken plaatsen opdat zij 's avonds goed herkenbaar zijn voor personen, die toe stemming hebben langs de lijn tc loopen. BIOSCOPEN. Trianon. Le Roi des Resquilleurs De Koning der klaploopers is George Millon, de Fran- sche Filmkomiek in een allerleukste gelijk namige film. Dat koningschap bewijst hij in deze film op onweerstaanbaar geestige wijze. Hij is de man zonder geld, van beroep straatzan ger, optimist en hij ontmoet een aardig meisje. Hij zal haar ontmoeten op de wie lerbaan ale de Six Jours de Paris, de Pa- ijsóhe Zesdaagsche verreden wordt, hij za-1 haar ontmoeten in het zwembad, maar hij heeft nooit geld en toch komt hij overal binnen, met trucs en handigheidjes die de toeschouwers den adem benemen van 't lachen. Hij raakt daardoor zoo nu en dan in ernstige impasses, de een nog grappiger dan de ander. Zoo is de heele film zijn film, waarin hij van het begin tot het einde in actie is. Vooral zijn aardige liedjes slaan bij zonder in, zooals „J'ai ma combine", dat hij zingt in het eivolle wielerpaleis en „C'est pour mon Papa" op het bruilofts maal dat deze allergenoegelijkste film be sluit. Deze liedjes zijn uitstekend geslaagd en doen voor de bekende Duitsche Schlagers geenszins onder. Een bijzondere attracties is vooral deze week het optreden van het beroemde Ura-1- Kozakkenkoor, dat iederen avond in Tria non concerteert. Na de uitgebreide reoen- tie van onze muziekrecensent-e mogen wij ons daarvan ontslagen achten. Den eersten avond was het publiek dus danig opgetogen, dat de Russen er niet. zonder meerdere toegiftjes afkwamen. Een uitgebreid voorprogramma met een inte ressant Journaal en een tweetal teeken films vult dit prachtige programma aan. Luxor. Het programma van deze week is er een van meer ernst en boeiende spanning, een goede afwisseling, tusschen al die luchtige kwinkslagen, die door schateren van het lachen. Maar daarom niet minder wel kom. De hoofdfilm is een stuk geschiedenis uit den wereldoorlog, ons verplaatsend op zee, waar een als koopvaardijschip ver momd Amerikaansch schip als lokaas dient voor de Duitsche onderzeeërs. Dit schip is uitgevaren onder geheim comman do en eerst op zee verneemt de bemanning wat er te doen zal zijn. Een boeiende film, die het leven op zee, op het oorlogschip en de onderzeeërs duidelijk weergeeft. Een film, waarin de Duitscher, achter het ge heim van het mysterieschip gekomen toch verrast wordt en getorpedeerd. Hoe de U 272 verging laat deze film zien in al haar bewogenheid en verschrikking. Voor de pauze wordt een Columbia-film vertoond, getiteld: De Verraadster, met Jack Holt, Dorothy Revier en de kleine Davey Lee in de hoofdrollen, een aangrij pende geschiedenis uit de New Yorksche misdadigerswereld in den strijd tusschen dc dranksmokkelaars. Volwassenen. Casino. Dat in onzen zoogenaamd „nuchteren" tijd de zin voor romantiek nog niet verdwenen is, bewees gisteren avond de wijze, waarop het publiek in Casino reageerde op de romantisch- dramatische film: „Haar jongen", een film, waarvan de romantiek boeide en het dramati sche, dat ze bevatte, ontroerde en dat wel door de uitbeelding van een oud gegeven, een gegeven zoo oud als het menachdora: „Een moeder, die schandelijk mishandeld wordt door moedr, die schandelijk mishadneld wordt door haar man, ontvlucht de echtelijke woning en verdraagt in den vreemde de biterste armoede, de diepste vernederingen om voor haar jon gen te kunnen zorgen. De vertolking van deze rolprent is in uit stekende handen. Allereerst noemen we den kieinen Hans Feher in de rol van „haar jon gen", die onverbeterlijk spel levert. Dan Mag- da Sonja als „moeder", die wel eens een tikje overdrijft, doch ook weer telkens ontroert en eindelijk Jac. Korcian,, den vagebond, den aan lager wal geraakten kunstenaar, die bij zijn optreden dadelijk onze sympathie ver overd en ons doet genieten van zijn heerlijk vioolspel. Het voorprogramma bevat, behalve een paar kleinere films, ook nog een Wild-West film: „Op eigen gezag", een van de besten, die we in dit genre zagen. Geen wonder, dat Casino met zoo'n pro gramma goed bezet was, een programma, dat met het oog op de film „Haar jongen" toe laatbaar is alleen voor volwassenen. Te Leiden gevestigd. A. Balke, dienstbode, Rijn.sb.weg 129. H. D. J. von Bargen, J. de Wittelr. 16. A. M. van Beersum, kinderjuffr., Cobetatr. 77. E. Blok, Schelpenkade 46. S. C. Brugnian-Bos en fam., koopvrouw, Hoogi. Kerkgr. 37. J. Bosnian en fam., Nieuwe Rijn 97. W. Breed veld, Jan Vossenateeg 3. J. H. Broekema ,arts, Oegstgeesterl. 29. J. M. Bruggemans en fam., reiziger, Koninginnel. 40. J. de Brum, loswerkman, Spoorstr. 11. E. J. Cattel, Vreewijkstr. 15. L. J. R. Cornelissen, timmeirnan, Rijnsb.weg 39a. R. A. Ohr. B. Dallinga, dienstbode, Oude Singel 188. J. W. M. Deckers, mechaniker, Haarl.atr. 246a. D. P. Dirkzwager, Oude Varkenmarkt 8. S. A. Drathen, dienstbode, Heerenstr. 72. H. R. Eldering, Stadhoudersl. 20. I. Flechsig, dienstbode, Merelstr. 19. M. W. Hakker, 1.1. verpleegster. Witte singel 27. E. G. Hesse, hulp in de huish., K. Rapenburg 14. N. H. Hoogduin, loswerk man, L. Agnietenstr. 9. F. Horn, Bloern- markt 4a. J. E. van Voorthuijzen-Houwe- ling, Levendaal 25. A. Hulshof, Heeren str. 104. Chr. van Kalkeren, dienstbode, Nieuwsteeg 31. C. Klap, huzaar, Lange- brug 14. A. Knottenbelt, Boommarkt 2. H. J. Koopman en fam., verfmeester, L. Morschweg 27. A. Kouwenberg en fam., loswerkman,. Levendaal 141. F. Hanenburglaan 177 A. M. Schol ten, Amsterdam, Vondelstr. 86 C. van WolferenSelier en fam., Batavia C. A. van Steen, Zoeterwoude, Mie- ning E. 129 C. J. Sypkens, Zeist, Weeshuislaan S A. Teljeur, Assendclft, C 377 J. S. Timmer, Amsterdam, Bes- tevaerstr. 209 I P. Timmers, Delft, Gaethuislaan 19 C. de Vries, den Haag Berberisstr. 4 L. van Weeren en fam., den Haag, v. Dijokstr. 264 H. J .C. Hoogervorst-Weermeyer, Amsterdam, Ter- na testr. 35 I G. M. M. von Weijhrother Rotterdam, Schiekade 80 S. E. van der Burg-Wijeman, Lisse, Blokhuis 41 A. Zaal, Nieuwkoop, A 348. Kraus, kellner, Oude Rijn kernaat en fam., collectant Ld. H., Jan- i vossenst. 3. J. de Leeuw, Witte singel I 82. K. Lerner, dienstbode, Witte singel 21. H. Th. Liesker, Rapenbugr 24. G. Lobé, St. Jacobsgr. 1. E. Lohman, Witte singel 27. F. W. Maiqret en fam., con ducteur, Morschkade 20. A. H. F. Tierolf- I Mater en fam., Willemstr. 21. H. M. Mieloo, Zandstr. 17. A. P. H. Mouror, Oude Vest 63. K. E. Rapp, dienstbode, Plantsoen 87. M. J. van der Reek, wa genmaker, Hans ens tr. 42a. J. van Rhijn, schilder, Zandstr. 17. S. Rietveld, fabr.- arb., Janvossensteeg 3, J. Roefstra, land bouwer, Amaliastr. 32. G. Rosrnan, de Ruyterstr. 5. C. J. M. Scheerder, Noord einde 50. D. Schellingerhout, landarbei der, Kanaalweg 1. B. C. Sha-stri, Mam- dijk 139. J. M. P. Spronk, Hooigr. 31. H. Stafleu, collectant Ld. H., Janvossen steeg 3. L. Stein, Rijnsb.weg 99. J. A. Taverne, Wasstr. 60. Tenkoe Mahamad Hasan, Schelpenkadè 49. F. Tessarek, dienstbode, Oegstgeesterl. 29. J. Oost veen-Timmer, Oude singel 148. A. F. Snel-van Tol, Lombokstr. 9a. T. van Trooijen, fabr.arb., Janvossenst. 3. J. 1'. C. van Velzen, bloemist, Stadhoudersl. 19. S. C. H. van Voorst Vader, Noord einde 52. A. Wallet, dienstbode, Hooge Rijndijk 35. A. H. Wosselink, Nieuwsteeg 3. G. Wichert, dienstbode, H. de Groot straat 12. W. de Wit en fam., fabrarb., Levendaal 110a. J. Wolfslag, onderwij zer, Mauritsstr. 32. K. Th. de Guivst- van aZnten, Leeuwerikstr. 27. J. van der Zeeuw, smid, Utr. Jaagpad. 94. C. M. Kovacs-van Zoen, Heerensteeg 20. Uit Leiden vertrokken: G. J. Bikman, Tilburg, Broekhoven- scheweg 208 M. E. Brugman, Arnhem, Apeldoornsohestr. 14 J. van den Burg, Amsterdam, Noordermarkt 8 A. van der Cingel, den Haag, Adelheidstr. 36 D. Coolbergen, Leiderdorp, Hoofdstr. 40 S. van Daalen, Oegstgeest, Emmalaan 37 M. G. van Dissel, den Haag, v. Limb. Stirumstr. 11 W. F. Doove, den Haag, v. d. Duynstr. 414 II H. J. L. Duijx, Nijmegen, J. Israelstr. 62 C. A. Egter van Wissekerke, den Haag, Frankenstr. 120 T. Gerritsen, den Haag, Stortstr. 84 H. L. Gonin, Am sterdam, Willemsp.-weg 4 III C. J. Gorter, Haarlem, KI. Houtweg 13 S. Hoogervorst, Haarlem, Spaarnbergstr. 12 M. W. G. ter Horst, Amsterdam, Wil- helmina Gasthuis R. de Jong en Fam., den Haag, Rijswijkschew. 454 K. M. König, Linz, Gertnerstr. 16 J. de Ko ning en fam., Wassenaar, Molenweg 23 L. de Koning, Aarle Rixtel, Aarle- Rixtelschew. 95b G. Kruijt, Leiderdorp Hoofdstr. 204 J. van Leeuwen en fam., den Haag, Jul. v. Stolbergplein 11a A. M. Lugthart, Gouda, Spieringstr. 97 J. F. van der Meijden, Voorschoten, Huize Bijdorp A. Nas veld, Voorscho ten, Leidscheweg 204 G. E. Noorder- meer, Beesel, R. K. Kweekschool H. P. van Ooyen, den Haag, P. Krugerlaan 143 M. Radusch, den Haag, Franken- slag 135 M. H. Lucas—van Rijn, Veur, Damlaan 13 W. F. Schild en fam., den OEGSTGEEST. Radiodistributie. Door ,de Hanze" is onderstaand adres aan den raad gericht. Geven met verschuldigden eerbied te '*en- nen, ondergeteekenden W. F. de Roon, voorzitter en E. H. de Bruyn, secretaris van de R.K. Middenstandsvereeniging „de Hanze" te Oegstgeest. waarvan de statuten zijn goedgekeurd bij Kon. besluit No. 22 van den 5 Nov. 1915; dat op gehouden algemeene vergade ring van 3 Nov. j.l. de radiodistributic werd besproken dat op genoemde vergadering werd be sloten uw college te verzoeken niet te be sluiten tot op-' f'ig van een gemeentelijk Radiodistributiebedrijf dat een gemeentelijk bedrijf niet in het belang is van den handeldrijvende midden stand en door de Overheid p het stichten van een gemeentelijk bedrijf moet worden overgegaan, indien het particulier initiatief te kort schiet; Redenen waarom zij zich tot uw college durven wenden met het verzoek, zoo eenigs- zins mogelijk te besluiten dit bedrijf aan het particulier initiatief over te laten. 't Welk doende enz. Zooals iedereen bekend, werd in de ver gadering van de gemeenteraad van 23 Oct. het voorstel van B. en W. behandeld tot inste.len van een gemeente'ijk radiodistri butiebedrijf. De kosten werden geraamd op 40.000 en B. en W. meenden, dat het be drijf na 5 jaar rendabel zal zijn met een uitgangspunt van 400 abonné s. Over het voorstel ontspon zich in don raad een breede discusie, met gevolg, dat een commissie werd benoemd die zal on derzoeken wat de voorkeur verdient ge meentelijk of particuliere radiodistributie. Reden tot instelling dezer commissie was vooral ook, dat B. en W. nu uitsluitend het voordeel van gemeente'ijke exploitatie had den wellicht geen voldoende onderzoek had den ingesteld naar particulier bedrijf, of althans de raad daaromtrent niet voldoen- G. Kwa- de ingelicht. De beslissing van den raad moet voor 1 Dec. geschieden. De radiodi- etri-bu-tie is nu komen te staan in de pu blieke belangstelling. De R.K. Middenstandsvereeniging voel de terecht niets voor gemeentelijk bedrijf en requesteerde aan den raad. Naar wij vernemen zal vermoed"'-'- door andere organisaties die eveneens zich op he* -•Tein van de middenstand begeven adhacsie worden betuigd. LAATSTE BERICHTEN LEIDEN. Geboren Anna Johanna Maartje, dochter van N. A. van den Toorn en A. Noë Genda Hendrika, dochter van J. van der Lucht en H. Geuke Hendrika Aaltje, dochter van K. de Jong en A. Hans Nieolaas, zoon van C. F. Kalkman en A. de Wolf Allegonda Petronella Ca- tharina, dochter van H. Th. D. de Groot en C. J. L. van der Steen Petronella Antonia Maria, dochter van W. J. Koeteh en A. Röttger. verleden: C. de Jong m. 31 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Goedgekeurd. LEIDEN. Geslaagd: doctoraal-examcn rechtsgeleerdheid de hoeren H. v. Blankenstein (Scheveningen), H. H. Schippers (den Haag); candidaats-examen rechtsgeleerdheid de heeren Th. L. W. H. Goeman (R'dam) en Th. M. Bautz (den Haag); cand.-examen Rom. taal- en letterkunde mejuffr. M. Stenfert Kroese (Haarlem); Voorber. kerkelijk-examen de heer G. Cadée (Avereest). DE ROOFMOORD TE SCHIPLUIDEN Dc Delftsche politic heeft heden de drie aangehoudenen van de roofoverval te Schiplui den aan een langdurig verhoor onderworpen. Hoewel v. H. aanvankelijk ontkend heeft, iets met den overval uitstaande te hebben gehad, heeft hij tenslotte bekend, de aanwijzingen tot den overval te hebben gegeven. De andere gearresteerde M. D. blijft echter ontkennen. Hij is hedenmorgen met de derde aangehou dene mej. M. B. naar den Haag overgebracht en voor den officier van justitie geleid. Van H. zal Maandag naar den Haag worden over gebracht. WEER EEN INBRAAK IN EEN PASTORIE. In den afgeloopen nacht is te Werkhoven ingebroken in de R. K. pastorie en in de vilLa „Lingenda", bewoond door den heer E. v. Es. De dieven hebben zich tot dc pastorie toegang verschaft door het for- ceeren van een raam aan de tuin zijde. In de tuinkamer hebben zij alles overhoop ge haald. en de brandkast geopend. Hieruit hebben zij een bedrag van ruim 3000 mee genomen. Ook een buks en een revolver van den pastoor werden meegenomen. In de villa „Lingenda" viel den daders een bedrag van ƒ40.en een kistje siga ren in handen. De inbraak in de pastorie moet na 1 uur hebben plaats gehad. Van de daders ontbreekt tot dusver elk spoor. Schipbreukelingen binnengebracht. Ten IJmuiden is hedenmorgen door den Duitschen haringlogger B.V. 56 binnenge bracht de uit 16 leden bestaande beman ning van de gisteren op de Noordzee ter hoogte van Cross Sand door lekkage ee- zonken Duitschen motorlogger B.V. 47. De B.V. 56 trachtte nog den zinkende logger te breath Yarnm-lh binnen te slee-pen, doch dit mis'-He. Er zijn geen persoonlijke on gelukken. Broodoorlog le Naaldwijk. Heden i« te Naaldwijk een broodoorlog uit gebroken doordat een bakker den prijs van 't brood gemiddeld 6 ct. per 800 gram heeft ver laagd. In de gehouden spoedvergadering van de bakkerspatroons is besloten eenzelfde ver laging toe te passen en de prijzen van het brood te brengen van 22 op 16 ct. voor het melkbrood, van 16 op 12 ct. voor het waterbrood en van 30 op 24 ct. voor het tar webrood. LEIDEN, 13 Nov. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 0.501.80, bloemkool I ƒ7.4013.40, id. II ƒ1.905, roode kool j 1.504.40, savoye kool 2.104, groene kool 12.40, pieterselie 0.602, prei 1.402.50, kropsalade 0.502.40, selderie 1.102, knolselderie 1.403, wortelen 2.40—5.40. Per 100 kilo: kroten 1.80—2.50, id. gek. 26, snijboonen 64, witloof 22 27, boerenkool 24, spinazie 711, uien 34 80, wortelen 15, spruiten I 37, id. II 1-3, 14 Nov. Boter. Prima fabrielcsboler 1.30. id. Boerenboter 1.251.40, goede boerenboter 1.101.20. Aangevaerd 4/6. 51 8 en 19/16 vaten, wegende 1310 K.G. Handel 14 Nov. Turf. Lange turf: geen aan voer; f 7—8 per 1000. 14 November. Eieren. Aanvosr 1857 eieren. Kipeieren 7.508.30, kuikeneieren 5.606.10, eendeieren ƒ5.055.35. Handel matig. NOOTDORP, 13 Nov. Eieren. Aanvoer 803 eieren. Kipeieren 79.40, kuikeneieren 5.756.75, eendeieren ƒ4.90—6.15, duiven 8 ct,, konijnen 1.45. WOERDEN, 13 Nov. Veiling. Winterjan 311,5, Gieser Wildeman 2,510,5, |oden- peer 314, Bermè Clairgeau 2030, Sint Bemy 7,5, Bergamot d'Eperen 811, Winter tergamot 7, Wijnappels 11,514, Slreepzoet 24,5, Fransche zure 3,58,5, Zoete Paradijs 67,5, Present v. Engeland 820, Sinjeuren 811,5, Dubb. Belefleuren 3,510,5, Goudrei- netten 431, Div, zoet 27,5. Spruilkool 6,510, Spinazie 811,, Uien 44.5, knolrapen 1.5, Peen 3, Andijvie 16,5 19, Bloemkool 1,56,5 per st. roode kool 4,5 6,5, wite kool 2,56, sav. 5. 11 Nov. Eieren. Kipeieren bruin 7.30 —7.70, id .gemengd 7.30—7.60, id. wit ƒ7 7.40, kuikeneieren wit 4.805.60, id. bruin 5.105.90, id. gemengd 5.406.20, eend eieren ƒ4.60—5.40, kaas 29—31. ALPHEN AAN DEN RIJN. 13 Nov. Groen tenveiling. Per 100 K.G.: Spinazie 78. Per 100 bos: peen 47.30, krolei 3.404, uien ƒ6, boerenkool2.80, andijvie ƒ0.701.50. Per 100 stuks: kropsla I 2.203, bloemkool I 1214.50, id. II 68, savoyekool 1.60 2.50, roodekool 35. 13 Nov. Eieren. Kipeieren 78.20 eendeieren 44.50. Aanvoer 2538 stuks. BOSKOOP, 13 November. Bloemen. Rozen: Öphelia 2044, Golden Ophelia 30 58, Hadley 3680, Cladius Pernet 5570, Co lumbia 3059, Butterfly 3561, Mac Keiler 45—60, Wilh. Kordes 70-110. Phoebe 47—62, Rosalandia 3956, Aug. Noack 22—38, Ger- niania 3259, Edith Helen 60130, Paul Grom fel 4058, Else Poulsen 3060, Gloria mundi 3762, Polyantharozen 1730, Chrysanten, gr. bl. 100 -170, id tros 12—43, Gerbera 42— 60, Clematis P.r. Hendrik 270—290, Kilham 80—110, E. G. Hill 37—62. Florex 50—80. KATWIJK AAN DEN RIJN, 13 Nov Vei ling. Uien per 100 K.G. 4 204 60, Peen 23.50, id. per 100 bos j'4.606.30, bloem kool 1ste soort per 100 1.804.10, roode kool 3.905, gele kool 3.60—4. Aanvoer: 1300 K.G. uien. 1100 bos peen, 18.500 bloem kool, 1700 gele kool, 3000 K.G. peen, 1000 roode kool. TER AAR, 13 November. Veiling. Snij boonen ƒ5.50—5.80, stek ƒ3, witte kool 60 ct., sla 0.402.10, andijvie 60 ct, bloemkool t7 ct., spruiten 59 ct. per kilo. Kroten ƒ2.102.30, uien ƒ4, spinazie 1223 ct. per kist. Boerenkool per kist 1221 ct. Peen 6 ct. per bos, prei 2 ct. per bos. WISSELNOTEERINGKN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.02»/2 Londen 9.37 New York 2.487 Parij® 9.76 Brussel 34 62'/2 Zwitserland 48.47>/2 Milaan 12.85 Madrid 21.50 Oslo 52.— Kopenhagen 52.75 Stockholm 53. Weenen 34.50 Praag 7.35'.'2 Boedapest

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3