TVTERDAG 14 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 KATWIJK AAN DEN RJN. Tuinbouw. In dezer, tijd van het jaar gaat. de aanvoer aan de groentenveiling in den regel zoodanig verminderen dat inplaats van 3 maal, met 2 maal per week kan worden volstaan. Ook het koude weer werkt er toe mede dat de producten lan ger kunnen worden overgehouden. 'an daar dat ook vanaf heden de Tuinbouw- ver. „Katwijk en Omstreken" tweemaal per week veiling gaat houden, Dinsdag en Vrijdags n.m. 2 uur. Men zie een adver tentie in dit blad. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Na enkele dagen van lage prijzen is er weer een kleine ople ving gekomen. Rozen zijn goed in prijs doch de aanvoer is gering. Betaald werd Snijbloemen per 100 stuks: Anjers rood en rose 1.601.70. Tros-Chrysanthen per bos: Marie Otter 1721 cent. November- Zon 16—19 ct. Sous d'or 22—25 cent. King of the White 1619 cent. Flory King 2024 cent. Mont Blanc wit 1724 cent. Idem blauw 2225 cent. Triumphant 1622 ct. Chrysant hen geel 1721 cent. 1-Bloemige Chrysanthen per bos: Mecco 1012 cent. Rayonante 1417 cent. Pulling 1417 ct. Per mand: Spaansche peper 1.501.80. Per dozijn: Gele Margrieten 8—12 cent. Rozen per bos van 20 stuks; Columbia 70 80 cent. Butterfly 8090 cent, Rosalandia 70—80 cent. Hadley 11.30. Golden Ophelia 0.901. WARMOND. St. Mathias. De afdeeling Tooneel van de R.-K. Muziek-, Zang- en Toonoel- vereeniging „St. Matthias zal Zondag en Maandag a.s. in hotel „De Zon" haar eer ste winteruitvoering geven. Opgeroerd zal worden het. tooneelspel „Wat niet ster ven kon" van Gerard Nielen. Zij die een maal een uitvoering van deze tooneelver- eeniging hebben bijgewoond behoeven niet te worden aangespoord de aangekondigde uitvoering bij te wonen, daar dior hen al lang naar een dergelijken avond is uit gezien. Wij zijn er dan ook van overtuigd, dat als altijd de zaal tot in de uiterste hoe ken zal zijn gevuld. Werkloozen. Het aantal ingeschreven werkloozen bij den correspondent der ar beidsbemiddeling bedroeg einde deze week 50. Gevestigd: A. R. M. Schölvinck van Amsterdam. J. M. van Vliet van Leiden. Th. C. Kerkvliet van Oegstgeest. D. Vincentius van Leiden. J. A. v. Dorp van 's-Gravenhage. Vertrokken: Z. v. d. Klein naar Zwaag. Th. J. Verhaar naar Worraer. P. Boef naar Noordwijkerhout. P. M. C. van Niekerk naar Bloemendaal. J. G. v. Vliet naar IJsselstein. A. C. v. d. Geest naar Beverwijk. W. Nederstigt naar Alkemade. H. A. v. d. Sleet naar 's-Gra venhage. GEMEENTERAAD' VAN BOSKOOP Gisteravond te 7 uur kwam de raad de zer gemeente in openbare vergadering ten gemeentehuize bijeen .Voorzitter P. A. Co- lijn, Burgemeester. Secretaris mr. F. A. Helmstrijd. Afwezig de heer D. Mesman. De voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat als eerste bij stemming en rondvraag is aangewezen de heer W. C. v. Kleef. De notulen der vergadering van 16 Oct. 1931 werden met een kleine opmerking van den heer Boekraad goedgekeurd. 3. Ingekomen stukken. B. en W. adviseer den de ander a tot en met j vermelde stuk ken aan te nemen voor kennisgeving. Propaganda voor de Bos- koopsche cultuur. k. Een schrijven van de heer P. D. Noest en L. 't Hart, waarbij voorgesteld wordt een commissie te benoemen voor het ma ken van propaganda voor de Boskoopsche producten. B. en W., de goede bedoeling welke uit het voorstel van de heeren Noest en 't Hart spreekt, apprecieerend, zijn van oordcel, dat aanneming van het voorstel ernstige bezwaren met zich zal brengen. Het co mité, dat de voorstellers zich gedacht heb ben zou practisch uitgroeien tot een in- en verkoop-orgamsatie; op dit terrein dient naar de meening van het college, de ge meente zich niet te begeven. Indien net alleen een zaak van reclame betreft en niet van verkoop, zouden voorstellers zich het bost kunnen wenden tot de vereeniging tot stichting en instandhouding van een fonds tot onpersoonlijke reclame, te dezer plaatse gevestigd. B. en W. geven den Raad daar om in overweging het voorstel niet te aan vaarden. De heer 't Hart zegt, dat dit voorstel al leen naar voren is gebracht, om de kleine kweekers zoodoende van dienst te kunnen zijn. De voorzitter merkt op, dat in deze ge meente genoeg lichamen zijn, die een derge lijke commissie zouden kunnen benoemen. De heer de Ruyter zou met het voor stel van de heeren Noest en 't Hart kun nen instemmen, indien geen andere rege ling wordt getroffen. De voorzitter: Geen enkele organisatie heeft steun gevraagd. Wanneer zij dat in eerste instantie doen, zal ook van over heidswege alles worden aangewend, om tot een oplossing te komen. B. en W. geven toe, dat partieele steun noodig zal zijn. De heer Noest stelt voor een commis rie ad hoe te benoemen- om overleg met de or ganisaties te plegen. De voorzitter zegt, dat het geen onwil is van het college. Ook om een commissie la benoemen, kan spreker niet instemmen. Een overleg met organisaties zou op t zelfde neerkomen als hun de vraag te stel len: „Zijn er in Boskoop ook personen (kweekers) die steun noodig hebben?" Wanneer de organisaties een commissie benoemen zou dit veel beter zijn, dan dat dit van overheidswege wordt gedaan. De heer v. d. Staak merkt op, dat, wan neer arbeiders zich hebben opgewerkt tot zelfstandig kweeker, al zouden zij nog 3 dagen per week in dienst van een ander zijn, voor de eene organisatie te groot en voor de andere te klein zijn. Spr. is ook van nieening dat een commissie niet van de zijde der overheid moet worden samenge steld. De voorzitter zegt, dat, indien een der organisaties de hulp van het college in zou roepen voor het samenstellen van een com missie, zij die ook zou krijgen. De heer Noest verlangt, dat het afwij zend prae-advies van B. en W. in stem ming wordt gebracht. Het wordt echter aangenomen met 102 stemmen. Tegen stemden de heeren 't Hart en Noest. 4. Mededeelingen. B. en W. deelen me de, dat in de vergadering van 1 Sept. het besluit werd genomen tot aankoop van twee aandeelen in het maatschappelijk ka pitaal van de N.V. Bank voor Ned. Ge meenten, welk besluit bereids d.d. 21 Sept. d-a.v. door Gedep. Staten werd goedge keurd. De omstandigheden zijn na het nemen van het besluit, zoo gewijzigd, dat het hen, lettend op de kaspositie der gemeente, ge raden voorkomt de uitvoering van het be sluit op te schorten. De heer Boekraad merkte op, dat het nemen van aandeelen nu een verlies zou zijn. De Raad ging verder accoord met het advies van B. en W. De toestand van de Zuidkade. 5. Prae-advies van B. en W. op het ver zoek van den keer F. A. Daniël alhier, tot verbetering van den toestand der Zuid kade. De heer Brand vraagt, of de eventueele verbreeding van de Zuidkade gepaard zal gaan met groote sommen. De heer 't Hart vestigt de aandacht op de overscheping welke één groote modderpoel is geworden. De voorzitter antwoordt op de vraag van den heer Brand, dat de kosten van ver breeding zijn geschat op ongeveer 20.000. Punt 6 der agenda: Voorstel van B. en W. tot verhooging van het voor werkverschaf fing verleende crediet. Het erediet werd wederom met 1000 verhoogd. Punt 7: Voorstel van B. en W. om te besluiten tot onderkandsche verhuring van het perceel Burgem. Colijnstr. 39. Met eeni- ge discussie z. h. st. aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. inzake de ver huring van de woningen plaatselijk ge merkt Reyerskoop 355, 357, 359, 361 en 363 De heer v. d. Wolf wil de voorwaarden van verhuring op sohrift gesteld zien. Ver der raadt spr. aan, krasse maatregelen te nemen tegen de schandelijke verwaarloo- zing door de bewoners van dezé gemeente- eigendómmen. De voorzitter zegt, dat het college uierst voorzichtig zal zijn bij het kiezen van bewoners, en indien deze bij verwaar- loozing der woningen na ernstige waar schuwing met een dergelijke vernieling zullen doorgaan, krasse maatregelen zullen worden getroffen. Z. h. st. werd dit voorstel goedgekeurd. 9. Vaststelling van 'n concept-besluit tot wijziging der gemeente-begrooting dienst 1931. 10. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van twee geld leeningen. Z. h. st. aan genomen. Rondvraag. Bij de rondvraag vroeg de heer van Kleef of het niet raadzaam zou zijn, bij de ge- meenteklok een bord op te hangen, dat de klok onbetrouwbaar is. Het aangegeven uur op de eene wijzerplaats verschilt soms zeer veel met dat op de andere. De heer v. d. Staak vestigt de aandaoht op de lantaarns in Laag-Boskoop en stelt de vraag of deze niet moeten worden ver zet, daar zij met de verbreeding midden op den weg komen te staan. De voorzitter antwoordt, dat de lan taarns zoo spoedig mogelijk zullen worden verplaatst. Wethouder van Gelderen stelt voor, de lantaarns in Laag-Boskoop ,in verband met de sleohte wegtoestand, des nachts te laten branden. Hiertegen heeft de Raad geen bezwaar. Hierna sluit de voorz. de vergadering. INGEZONDEN STUKKEN De waterleiding in Alkemade. Rijpwetering, 12 Nov. Enkele gegevens omtrent de pas in werking gekomen waterleiding. Toen voor ruim een jaar in den Raad be sloten werd tot stichting van een water leiding in samenwerking met de gemeen ten Leimuiden en Rijnsaterwoude ging dat heel gemakkelijk. Zonder discussie of eenige aanmerking op de groote kosten (of het moet met gesloten deuren zijn geschied) ging dat zaakje er door. Als een gewoon berichtje stond het in de courant. Doordien wat de gemeentelasten betreft, Alkemade bij de hoogste kan worden in gedeeld, vroeg een leek zich wel ééns af, waar moet het geld voor de enorme kosten vandaan komen en dan in een tijd dat de meesten niet weten hoe het hoofd boven water te houden. Van allo kanten werd al gewaarschuwd voor den slechten tijd die voor menigeen zou aanbreken, toch, er scheen geen nood te wezen. Hoe het ren- deeren moest begreep van de gewone bur gers niemand wat. Nadat de hoofdhuis ongeveer gelegd was, kwam bericht dat de aansluiting tot elk pand, tot de gevel gra tis zou worden gedaanvoor de rest moest iedere eigenaar van een huis of verhuur de woning zelf zorg dragen en ook werd medegedeeld dat de aansluiting verplich tend was. Verder werden de verhuurders van woningen aansprakelijk gesteld voor de kosten van het water enz. zij moeten dat met de huur maar vinden. 1 Nov. is de waterleiding geopend, 10 Nov. kwam de bode met kwitantie voor 2 maanden lei dingwater, plus meterhuur en nog wat voor onderhoud. De meter dient enkel om te zien of er niet te veel wordt gebruikt, te weinig komt niet in aanmerking. Of de bode veel blijde gezichten zal ontmoet hebben J. P. VERKLEIJ. Nieuws uit Noordwijkerhout. Noordwijkerhout, 13 Nov. Tusschen de gemeenten Leiden en Haar lem loopt de Trekvaart HaarlemLeiden, meer bekend als Leidschevaarl. Aan deze vaart liggen verschillende gemeenten, waaronder ook Noordwijkerhout, De bewoners van dit gedeelte van Noord wijkerhout worden door hit bestuur der gemeente beschouwd als er niet bij te be- hooren, behalve als het aankomt op be- lastingbetalen. De 10 huisgezinnen, die daar wonen, hebben reeds verscheidene malen verzocht om een behoorlijke ver bindingsweg van de Leidschevaarl to! aan de Heereweg (N.-hout). Dat deze weg on misbaar is, blijkt wel uit liet feit, dat deze menschen nu lo. geen geregeld huisbezoek van de geestelijkheid ter plaatse mogen verwach ten 2o een „reis" moeten maken om hun kerk te bezoeken; 3o. hun kinderen tot hun spij: naar en andere gemeente ;er school moeten zen den 4o. bij ziekte of ongeval moeilijk spoe dig op geneeskundigen hulp on geestelijke bijstand mogen rekenen; 5o. bij begrafenis grooo ongerief onder vinden 6o. als er brand uitbreekt, hun goed in vlammen zien opgaan, vóórdao de brand spuit gearriveerd kan zijn 7o. dat neringdoenden uit eige gemeen te hen gaarne geregeld zouden bedienen, maar dit niet kunnen: 8o. om N.'hout te bereiken, óf over Piet Gijzenbrug óf over Lisse moeten gaan 9o. verstoken zijn van electriciteit, gas en waterleiding enz. Zooals boven reeds gezegd isr hebben zij reeds verscheidene malen een verzoek gericht aan den Raad. Dit verzoek, ge steund door de geestelijkheid, dokter en andere vooraanstaande ingezetenen der gemeente, kreeg nul op het request. Misschien dat door publiciteit van deze stiefmoederlijke,bedeeling het bestuur der gemeente N.'hout inziet, dat deze bewo ners toch ook recht hebben op een be hoorlijke verbinding met hun omgeving. Daarom verzoeken zij alle bladen, dit stuk over te nemen. „m i s d e e 1 d N,'h. o u t. Een inwoner van LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND. AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Zondag Bidstond van St. Barbara, 1 uur op het R. K. Kerkhof. Zondag. De groote zaal van het Bonds- gebouw voor ontspanning geopend vanaf 6.30 uur. Maandag. Rechtskundig Bureau van 6.30 8 uur voor de leden van de afd Leiden en Omstreken. Bondagebouw Steenschuur no. 15. Zij die gebruik maken van het Rechts kundig Bureau worden verzocht op tijd aan wezig te zijn. Voor leden van buiten de stad rijwiel stalling in bet Bondsgebouw. Dinsdag, zitting Bestuur Bouwvakarbei dersbond van 7 tot 8 uur. Kantoor boven. Donderdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Donderdag. Tuinbouw Teekencursus in de groote zaal. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eemging „Pulchri Studio" 8 uur. Tevens inschrijven nieuwe leden. Zaterdag öiatr- en nuk 78 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Zitting Ziekenkas van 78 uur in zaal 1 Brandstoffencommissie 78 uur. Prijslijst op het kantoor aanwezig. Bibliotheek van 79 uur. Besturen van vak- en onderafdeelingen moeten er met het uitschrijven van leden vergaderingen op rekenen dat de groote zaal van het Bondsgebouw gedurende de zen winter op Donderdag en Vrijdagavond bezet is. De groote zaal is ook bezet DinRdag om de veertien dagen voor ontwikkelingsavond voor de werkloozen. De eerstvolgende ontwikkelingsavond vor de werkloozen is met het oog op de ledenvergadering R. K. Volksbond gezet op Woensdag 25 November. INTERPAROCHIEELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREEN I GING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar lederen Uien Maandag van de maand, s avonds om half 9, in de Presi dentskamer van bet GezeHenhuie. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 en van 7.tot 10.15; verplichte bij eenkomst van 8.15 tot 9.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1 tot 2 uur zitting Jozefspaarkas welke wordt waargenomen door de heeren P. van Berge Henegouwen en P. Klein. Van 11.30 uur bibliotheek. Na het Lof voortzetting wedstrijd in het kruisjassen en prijsbiljarten. Bij de slui ting van den Aanbiddingsdag in de Kerk van onze L. V. Hemelv zullen aan de Processie deelnemen W. Develing, vaan deldrager, Ph. Kriek, G. Laken, H. Ding jan en D. Henzing. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.30 uur cursus Esperanto. 0 Tevens 3de Mandag der maand te 8.30 uur inschrijving nieuwe leden. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. Woensdag 8.15 uur repetitie Liedertafel Sebastian Schaeffer. Te half 9 op de bovenzaal vergadering voor allen die zich hebben opgegeven voor de voetbalsport. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. Te 8.30 liur 2de bijeenkomst voor de le den der Studieclub St. Petrus Canisius. Vraagavond. Elk wat wils. Vrijdag Syraphonie Frans Schweitzer repetitie te 8.30 uur. Vrijdag van 810 uur turnclub Oranje Zwart lokaal Pieterskerkhof. Te 9 uur begint de boekhoudcursus school Pieterskerkhof. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van S.OO—10.15 uur. 8.15 uur kegelclub De Poedclaar. lederen Zaterdag van 8 tot 9 uur is de Leesbibliotheek geopend, uitsluitend voor de leden en donateurs der Vereeniging. lederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. Snel ging de boot terug, maar wat ze zagen deed hun bloed in de aderen stol len. „Zie je dat", zei de cepe kabouter, terwijl de anderen krachtig boomden, ,,zie je dat?". Inderdaad wat de verkeersagent zag, deed hem den moed in de schoenen zinken. Maar hij werd weer kordater en spoorde de lieden aan: „Vooruit, laat ons het gevaar moedig onder de oogen zien". Wat ze zagen was dan ook wel verschrik kelijk. Rijdende op een bezem vloog de heks het venster uit, terwijl zij den too- verring vasthield. Haar vlucht deed een hevigen wind ontstaan. Het was zeker, dat zij het op het verkeersagentje en do ka bouters had gemunt. „Wacht maar", schreeuwde op haar beurt de heks, ieder op zijn beurt, zegt het spreekwoord. Verdere mededeelingen: De eerstvolgen de recollectie-oefening voor de oud-rotrai- tanten wordt gehouden Donderdag 26 Nov 8.15 uur. Dezen avond vrijhouden. ST. PETRUS-PATRONAAT Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's-Gezellen- Vereeniging Augustus 1837—September 1920). Zaterdag. Leesbibliotheek van S—9 uur. Zondag 4.30 uur Patronaat. SINT FR ANC ISCUS LIEFDEWERK. Nieuwe Rijn 52. Postrek. 70108. Zondag 910 uur Morgengebed, H. Mis met preek waarna Algemeene H. Com munie 10.001.15 uur; Ontbijt 10.15— 10.45 uur bijzonder godsdienstonderricht, 10.15—11.30 Recreatie Afd. I. 5.30—6.— u. Godsdienstonderricht, 66.30 uur Lof en avondgebed. Na het Lof bibliotheek en spaarbank, 6.308.30 uur ontspanning. Maandag 5.30—6.30 uur Bibliotheek en Sjiaarbank. 8.009.30 uur Handtoekcnen. Dinsdag 6.157.30 uur Vlecht en Car- tonnagewerk, jongste afdeeling. 8.009.30 uur ontspanning afd. I. Woensdag 7.30—8.— uur Lof. 8.008.30 ontspanning afd. II en III; 8—9.30 uur ontspanning afd. I. Donderdag 6.157.30 uur. Vlecht- en Cartonnagewerk, hoogste afdeeling. 7.308.45 uur Bouwkundig teekenen, Slojd. Vrijdag 7—7.45 uur zang; 8—9.30 uur ontspanning afd. I. Zaterdag. 35 uur. Lijn-, Projectie- en Machinetecken6—7 uur Gymnastiek jong ste afdeeling; 7—8 uur Gymnastiek hoog ste afdeeling. 810 uur Recreatie Afd. I. ZIT A-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor tiollandich* meisje* op Zondag en Woenadag van jes van 8.0011.00 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.30 uur. Bemiddelingsbureau. Inschrijving voor dienstboden kosteloos. Voor werkgeefsters wordt berekend 1.45 bij inschrijving en 1.25 bij plaatsing van een meisje. Het bureau i.h geopend iederen werkdag, behalve Zaterdag, van half 10 tot 11 uur des morgens. Bibliotheek geopend Dinsdag en Vrijdag avond van 78.30 unr. R. K. DAMES GYMN. VER. „KLIMOP." Vrijdag 4.305.30 uur klouterclubje. 5.306.30 Ad spiranten groep I. 6.457.45 idem groep II. 8—9 uur idem groep III en leden. Zondag 3 uur wandelen der Micky Mona- Aangifte nieuwe leden Jaagpad 1. DERDE ORDE. Utreehtsche Zondag 16 Nov. GEEN vergadering voor de ledon der Derde Orde. Zondag 22 Nov. begint het jaarlijksche triduüm, dat Zondag, Maandag en Dimylag zal gegeven worden door den weleerw. l'ater Livinus Moeskops, uit hot Klooster Ie Woerden. Met allen aandrang worden de Tertia rissen aangosjKKird, de oefeningen van dit triduum trouw bij te wonen. Tevens wordt in herinnering gebracht, dat de tentoonstelling van den Naaikrans der Derde Orde gehouden wordt Zondag 15, Maandag 16, en Dinsdag 17 November in de Romamiszaal achter de Kerk (ingang Mare). De Tertiarissen zullen goed doen niet niet alleen zelf de tentoonstelling met een bezoek to verecren, maar ook zooveel mogelijk anderen tot eeii bezoek aan te sporen. Do nooden zullen dezen winter bij zonder groot zijn, welnu: hoe beter de tentoonstelling slaagt, des te meer zullen wij voor de armen en noodlijdenden kun nen doen. Pater H. MULDER, Directeur. DE GRAAL. Ioderen avond tusschen 7—8 uur gele genheid om zich als lid van de Graal te laten inschrijven. Iederen avond golegenheid om ..Wijze Miertjes" te plakken. Maandag 8—9.30 uur. Kookles op de Vak school, 7.309 30 knipcursus voor jongeren, huisvlijt, handwerken voor de kapel, mond orgel, reidansen. Dinsdag van 8.009.30 uur: Volkszang en reliefclub. Woensdag 89.30 uur: Reidansen, too neel en knipcursus voor grootoren. Donderdag 8.00—9.00 uur Handwerken, mandoline, reidansen, mondorgel Franaoh. Vrijdag van 8.00—9.30 uur Volkszang en Handwerken, tooneel en huisvlijt. Zaterdag van 8.00—9.30 uur Huisvlijt en volkszang. Zondag 15 Nov. repetitie in «le Schouw burg. Om 12 uur worden alle Graaloadet- ten en Graalleidstors verwacht. Om l uur moeten alle Graalleden, die aan een ge deelte van de Schouwburguitvoering me dewerken, present zijn. Zaterdag 14 en Maandag 16 Nov., a.s., van 7—9 uur afrekening van alle Schouw- burgkaarten. Alle kaar!en, die niet ver kocht zijn, moeten worden teruggebracht. Wie van jullie loert er graag trommelen? We kunnen nog enkele leden in onze trom melclub gebruiken. Hallo, Graalleden, deze week inschrij ving voor onze diverse turn- of gymclubs! Wie geeft zich op? Excelsior, Alleluja, Vooruit!! Wie helpt de Graal aan een type of naaimachine?

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 15