CENTRALE VERWARMING SHE SANITAIRE INSTALLATIES UIT DE RIJNSTREEK ZATERDAG 14 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 DE BANKROOF TE SCHIPLUIDEN. DE MEDE-DADERES KREEG ƒ100.—. Martin, de hoofddader blijft ontkennen. We vernemen nog omtrent de aanhou ding van de daders van den bankoverval te Schipluiden, dat de laatste aanhouding Donderdagmorgen van den boerenknecht W. van U. te Vlaardinger-Ambacht moge lijk werd, doordat L., die het eerst was aangehouden, ook hem als medeplichtige aanwees. Echter bleek van U. geen werkend aan deel 111 den overval te hebben gehad, zijn werk heeft alleen bestaan in het geven van advies tot het geven van den overval, en het verstrekken van inlichtingen. De hoofddader D. en mej. B. zijn op transport naar Rotterdam gesteld, waar hun een verhoor is afgenomen. Hierbij heeft D. ontkend iets met den overval uitstaande te hebben. Gistermiddag zou het tweetal door de Delftsche politie worden gehoord. Inmiddels is nog steeds S., in zijn we reldje beter bekend als „Mottige Rienus' zoek. Hij is de man, die het geld uit de brandkast heeft genomen en aan D. over gegeven. De man is te Amsterdam nog niet ge vonden, doch de politie vertrouwt dat S. spoedig zal zijn aohterhaald. S. is koloniaal geweest, en in dien tijd door de pokken geschonden. „Rookende Martha". Een typische aanwijzing had de politie over mej. B., die samen met D. den buit meenam. Het is bekend, dat Martha een verslaafd sigaretten-rookster is. De vrouw, die op den bewusten avond aan den Schipluider.- scheweg op wacht had gestaan, had vol gens verklaringen van voorbijgangers daar staan rooken. En dit heeft haar door de politie gemakkelijker doen herkennen. Het verhoor te Delft. De in verband met den bankroof te Schip- li ud«en aangehouden FJotterdammers zijn gisteren op het politiebureau te Delft ver hoord. De vrouw heeft ook hier een volledige bekentenis afgelegd. De hoofddader D. blijft zijn onschuld volhouden. Hij is ech ter door den kassier van de boerenleen bank pertinent herkend. De boerenarbei der A. van U. uit Vlaardingerarabacht heeft ten «lotte verklaard, aan de Rotterdam mers inliohtingen te hebben verstrekt be treffende de inrichting van d bank te «Schipluiden. Alle aangehoudenen worden overgebracht naar het huis van bewaring te 's-Graven- hage en ter beschikking gesteld van den officier van justitie. De verdachte S. is nog steeds zoek. WEER EEN MISSLUKTE ROOF OVERVAL. Gistermorgen omstreeks half 12 kwam de bediende van de Heveafabrieken te Oosterbeek per rijwiel terug van Arnhem, waar hij bij het agentschap van de Neder land sche Bank geld had gewisseld, bestemd vcor de uitbetaling der loonen. Ter hoogte van de Fontein-allée te Oos terbeek werd hij ingehaald door een auto. De bestuurder van dezen wagen sprak hem aan, doch de bediende, die een flink bedrag aan geld bij zich had, reed door. De autobestuurder sprong toen uit zijn wagen en greep hem bij zijn jas, doch de bediende wist op zijn rijwiel weg te komen. De automobilist ging weer in den auto en probeerde den bediende, die naar de fa brieken te Doornwerbh moest, in te halen, hetgeen hem niet gelukte. De wagen is daarop in de richting van Wageningen ver dwenen. De politie stelt een onderzoek in. Goed gereedschap. Zooals men zich zal herinneren, is kort geleden te R'dam aangehouden een zekere D., die uit de strafgevangenis te Scheve- ningen was ontsnapt en nog ongeveer 5 jaar gevangenisstraf te goed had. Naar toen reeds gemeld werd, heeft de centrale recherche bij huiszoeking in de woning van D. een paar koffers gevonden, die geheel gevuld waren met het modernste inbrekeis- materiaal: een complete serie boren, zuur- stof-snijapparaten, een olie-druk-vijzel, val- sche sleutels, een touwladder, revolvers, enz. Naar wij vernemen, heeft men ook een modern traangaspistool in zijn woning ont dekt. Het pistool ziet er als een geheel on schuldig vulpotlood uit, en men kan er ook inderdaad mee schrijven. Aan den achter kant zit het magazijn voor de traangaspa tronen. Eén schot is voldoende om een te genstander gedurende een minuut of 10 volkomen weerloos te maken. Blijkens de verpakking, waarin het potlood zat, heeft D. het wapen uit Duitschland geïmporteerd. Er waren 10 traangaspatronen bij. Het wapen en de patronen zijn mede in genomen. Een gewaarschuwd man telt voor twee. Dezer dagen vervoegden zich twee hoe ren, komende uit Arnhem bij notaris D. te Lunteren met de mededeeling, dat zij hem kwamen waarschuwen tegen een op han den zi, ii inbraak te zijnen kantore. Een der i zekere F. deelde mede, dat hij i. olden inbraak had willen mee doen an voornemen was veranderd. NoU. had tijdens het gesprek de politi waarschuwen die beiden man nen c oor afnam. F. bleek betrok ken te geweest bij een inbraak, die vorig ja. Zelhem is gepleegd. Vermoe delijk is nci den heeren in dit géval te doen geweest om een belooning te krijgen van den notaris; dit is evenwel niet gelukt. Het vergiftigingsgeval te Bergen (N.-H.) De in het huis van bewaring te Alkmaar opgesloten vrouw van den rentenier B. te Bergen (N.-H.), die, zooals gemeld, gear resteerd is, verdacht van vergiftiging van haar echtgenoot, met wien zij in onmin leefde, heeft, zooals gemeld, een volledige bekentenis afgelegd. Zij heeft medegedeeld van den vriend een flesohje met 300 gram vloeibaar arse nicum te hebben gekregen. Dit fleechje heeft zij op 16 September stuk laten val len, waarna zij het op den vuilnishoop had geworpen. In verband daarmee hebben zes arbeiders de vuilnisbelt afgezocht. Er wer den eenige flesohjes als het aangeduide gevonden, die nu nog nader zullen worden onderzocht. Brandstichter meldt zich aan. Donderdagavond is brand uitgebroken in de houten gereedschapsloods van Pu blieke Werken aan den Gringelweg te Heerlen. In het begin liet de brand, die te ruim 8 uur uitbrak, zich ernstig aanzien. Omstreeks 10 uur had de brandweer het vuur gebluscht. De schade was niet groot. Bij de politie heeft zich vanmorgen de ge meentewerkman B. in overspannen toe stand aangemeld, die bekende den brand te hebben aangestoken. Hij had een en an der met petroleum overgoten en na dit te hebben aangestoken, was hij heengegaan. Dc man is in verzekerde bewaring gesteld. GEMEENTERAAD VAN N!EUWKOOP Woensdag kwam de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen, des morgens te half tien. De voorzitter, burgemeester van der Weijden, opende de vergadering me. ge bed. Aanwezig waren alle leden. De notulen werden onveranderd viBi> gesteld. Ingekomen stukken en mededeelingen. Meiegedee) i n ei d, dat de wethouders- functies onde'bng waren verdeeld en wel de heer Hartogh, loco burgemeester en weth. van openbare werken en de heer Augustinus voor finantiën. Medegedeeld werd, dat hat bietenge was van het ontginningsbeJrijl 395 had opgebracht. Nogmaals de vleeschkeuring. Ook werd besproken de Vleeschkeu- ringsdienst en werd medegedeeld, dat een bespreking met de betrokken be sturen had plaats gelufd, waarvan door de gemeente Nieuw veen niets is aange nomen. Ook wordt een schrijven van den heer Carssemeijer voorgelezen om de be taalde gelden van den hulpkeurmeester en diens plaatsvervanger terug te mogen ontvangen, waarover wordt voorgesteld een rechtskundig advies in te winnen, wie of hier gelijk heeft. Met algem. stem men wordt dit voorstel aangenomen. Vermindering van pacht. Twee verzoeken zijn ingekomen van de heeren C. Kaptein en J. Verhagen om vermindering van pacht voor het ge- mcenteland, wat na een wijziging wordt toegestaan. Wanneer is ons verstand helder? Hierna komt de vraag naar voren van de vorige vergadering om 's avonds te vergaderen. De voorz. licht een en an der toe, het voor en het tegen hiervan. De heer Breedijk acht het standpunt om zoo weinig mogelijk te vergaderen met een lange agenda niet goed te keuren. Ook wordt naar voren gebracht, dat men 's morgens sterker van geest is dan des avonds De lieer v. Houten komt hier tegen op en herinnert zich, dat in zijn militairen dienst altijd 's avonds examens werden afgenomen, Het is voor de leden, die ar beider zijn 'n offer, op den dag te ver- i gaderen. De heer Stam zegt, dat de heer van Houten over geen offers moet spre- ken, want het zijn voor de anderen ook i offers; als men bij een groot personeel i vandaan moet loopen is het even zoo goed een offer. Ook de heer van Leeu wen is voor 's avonds vergaderen. I Voorgesteld wordt, 's zomers Js avonds j te vergaderen en des winters op den dag, wat wordt aangenomen. Besloten werd de muziektent te ver plaatsen en te vergrooten. Al? leden voor de commissie van het ontginningsbedrijf werden herbenoemd de heeren C. Breedijk en Th. v. Leeu- De waterleiding-tarieven. Een ontwerp van een verordening be treffende de beschikbaarheid van drink water in woningen wordt voorgelezen; hierbij wordt breedvoerig gediscussieerd over tarieven en klassificatie. Na een kleine wijziging wordt het voorstel aangenomen. De tarieven zijn als volgt: woningen met een geschatte huurwaarde van: a. tot 50, 10 35 M.3 per jaar; b. van 51 tot 75, 12 40 M.3 per jaar, zon der gootsteen; c. van 51 tot 75, 15 45 M.3 per jaar, boven gootsteen; d. van 76 tot 100, 17 50 M.3 per jaar; e. van 101 tot 150, 21 55 M.3 per jaar; f. van 151 tot 250, 25 65 M.3 per jaar; g. van 251 tot 350, 30 75 M.3 per jaar; h. van 351 tot 450, 36 85 M.3 per jaar; i. van 451 tot 5.50, 42 95 M.3 per jaar; j. 551 tot 650, 50 100 M.3 per jaar; k. van 651 tot 750, 58 110 M.3 per jaar; 1. van 75i en hooger 68 120 M.3 per jaar. a. en b. één 3/8 kraantje zonder goot steen. c. idem, doch boven gootsteen; d. en verder y, d. tapkranen. Verdere inlichtingen zijn ter secretarie te bekomen. De vaststelling van een ambtenaren reglement, als verpliohtend is gesteld bij art. 125 van de Ambtenarenwet, wordt na eenige besprekingen en kleine wijzi ging vastgesteld. Ook een aanvulling van de politeverordening wordt goedge vonden. Een verzoek van het Groene Kruis om een jaarlijksche bijdrage van 500, waarvoor B. en W. voorstellen alleen 10o toe te kennen voor tegemoetko ming in de kosten voor een vervoermid del van de verpleegster, wordt aangeno men. Algemeen wordt de gedachte geop perd, dat hier nog een tamelijke reserve aanwezig is. De begrooting vastgesteld. Bij de behandeling der begrooting worden enkele kleine wijzigingen aan gebracht, waarbij voor de tweede maal wordt besloten na een breedvoerige be spreking om de speelplaats voor de O. L. sohool, vóór de Echool op het plein te maken. Alleen wetih. Augustinus stem de tegen. Na een breedvoerige bespreking over de werkloozenzorg en de wegenverbete ring werd de begrooting vastgesteld. Bij de rondvraag vraagt de heer van Houten, hoe het staat met de steunre geling, wanneer deze begint en als het geen werkbaar weer is, of er dan nog iets gedaan kan worden. Wetih. Hartogh zegt, dat we hoogst voorzichtig moeten zijn, want dat dc voorwaarden, die ver bonden zijn aan de toelagen van het Rijk, niet zoo erg bevredigend zijn en dat de buitenmenschen hier ter plaatse dezen zomer aardig hebben verdiend. Wanneer er smeden zouden komen, zou den wij veeleer genoodzaakt zijn; die mensclien hebben den geheelen zomer al van de een of ander geloopen. Een schrijven en voorwaarden wordt voorge lezen, waarin voorkomt dat het loon niet meer mag bedragen als 28 cent per uur, daarom wil weth. Hartogh eens toezien wat voordeeliger en beter is: toelagen van het Rijk of niet. De heer Verhaar vraagt verbetering van een lamp aan den Achterweg, wat wordt toegezegd. Weth. Augustinus vraagt, hoe het nu staat met het nachtlicht. Er wordt toe gezegd, dat binnen enkele dagen die lichten zullen worden gemaakt. De heer Stam vraagt hoe het staat met de vaart, waarop gunstig wordt ge antwoord. Een afscheid. Aan het eind der vergadering deelde de voorzitter mede, dat hij aan H. M. de Koningin eervol ontslag heeft aange vraagd om gezondheidsredenen. Spr. brengt een woord van dank aan den Raad en gemeentenaren voor het geno ten vertrouwen. Deze woorden werden in alle stilte dor den raad aanhoord. De voorzitter sloot hierna de verga dering. BERNARD SCHULTE Voorhout bij Leiden -Telefoon: Sassenheim 4532 ALPHEN AAN DEN RIJN Bazar van „Crescendo". Gisteravond te half acht werd door den burgemeester in de bovenzaal van hotel „Centraal" de bazar ge opend, georganiseerd door de muziekvereeni- ging „Crescendo". De voorzitter der bazar- commissie, de heer L. C. Slootjes, nam aller eerst het woord, om namens de commissie al len welkom te heeten. Inzonder verwe'komde spr. den burgemeester, die niet alleen de bazar met zijn bezoek wilde vereeren, maar tevens bereid gevonden werd deze te openen, hetwelk door de commissie op hoogen prijs wordt ge steld. Spr. bracht vervolgens dank aan allen, die aan den opbouw dezer bazar hadden mede gewerkt. De burgemeester, hierna het woord nemen de, zegt gaarne aan het verzoek van den voor zitter te willen voldoen om deze bazar te openen, omdat het spr. verheugt, dat er in dezen tijd bij Crescendo nog zooveel animo bestaat, een bazar te organiseeren. Spr. hoopt dan ook, dat de commissie veel succes op haar werk zal hebben, daar het debet bij een vereeniging 3teeds een zwarte bladzijde is. Het. doel wat Crescendo nastreeft, de liefde voor de muziek te bevorderen, is edel en wordt naar sprekers meening nog niet vol doende in Alphen beseft. Spr. besluit met de commissie een druk bezoek en verkoop toe to wenschen, zoodat het tekort geheel zal worden weggenomen. Nadat de muziek het Wilhelmus ten gehoore had gebracht, sprak de voorz., de heer A. Groeneveld, nog enkele woorden in aanslui- t:ng met het gesprokene door den burgemees ter. Spr. hoopte, dat de jongelui de woorden van den burgemeester ter harte zouden ne men, door meer de muziek te gaan beoefenen en velen zich als lid zullen aanmelden. Spr. zegt, dat Crescendo het debet, verschuldigd aan haar eere-voorzitter, wil aflossen en nu onze bazarcommissie zulk schitterend werk heeft verricht, vertrouwt spr. dat dit zal worden beloond. Spr. besluit met een woord van dank aan de jongedames-verkoopsters en wekt allen op reeds dadelijk hun portemonnaie te openen, i aan welk verzoek de burgemeester reeds da delijk het voorbeeld gaf. Op deze bazar zelf is begrijpelijkerwijze veel te zien, en wat het voornaamste is, bij zonder veel, in keurige stands geëtaleerde artikelen zijn te koop. Bovendien troffen we er de bekende gezelligheden aan als Amerikaan- sche Hoepla, Rad van Avontuur, en nieer van deze attracties, die de bezoekers ongetwijfeld gezellige uren zullen bezorgen. Aan de bazar is bovendien een verloting om fraaie prijzen verbonden. Het geheel maakt een uitstekenden indruk, Wij wenschen Crescendo gaarne veel succes. Dronkemanswerk Door N. v. D. werd I aangifte gedaan bij de politie, dat, terwijl hij in de Hooftstraat een boodschap deed, bij zijn terugkomst zijn rijwiel was verdwenen. Later bleek, dat een beschonken persoon de fiets had medegenomen en voor een ander per ceel had neergezet. De lantaarn was evenwel verdwenen. De politie doet onderzoek. Gevonden voorwerpen. 1 kinderporte- monnaie een hond een donkere gabar dine jas een zilveren dameshorloge een autoband met velg. Geboren: Neeltje Magdalena d. van S. v d. Gaag en A. Kesting Willem z. van P v. Harselaar en E. v. d. Pol Annie d. van A. Rijnsburger en T. van Rhijn Antoon Adriaan z. van D. v. Engelen en C. A. Zand vliet Renze z. van M. P. Nicolai en P. Dijkstra Teunis z. van A. v. Sprang en M. N. de Boom Cornelia d van A. Lam en J. M. Koopman. Getrouwd: J. Gerritsen 23 j. en C. Th. H v. d. Brink 21 j. G. Zuidam 26 j. en M. v. Leeuwen 26 j. O'V e r 1 e d e n: Reinder Altona 26 j. BODEGRAVEN Arbeidsbemiddeling. Bij de gemeentelijke arbeidsbeurs ahier staan heden als werkloos ingeschreven: 28 losse werklieden, 6 timmer lieden, 4 fabrieksarbeiders, 1 machinist 4 grondwerkers, 1 bankwerker, 1 pakhuisknecht 2 kantoorbedienden, 7 landarbeiders, 1 chauf feur, 2 schippers, 1 smid, 3 opperlieden, 5 metslaars. Inlichtingen aan heeren werkgevers worden gaarne verstrekt. Slachthuis. Gedurende de maand October zijn in het gemeentelijk slachthuis alhier ge slacht: 1 paard, 126 varkens, 88 koeien, 608 nuchtere kalveren, 84 graskalveren en 13 schapen en geiten. Gevonden voorwerpen. 1 belastingmerk 1 vulpenhouder 1 handbeschermer van een rijwiel 1 nummerbord van een auto (L. 21724). Verloren voorwerpen. 1 koperen kraan 1 portemonnaie. Ondertrouwd: J. C. Schrijvers 21 j. en H. A. M. van den Brink 26 j. Getrouwd H. van Egmond 24 j. en J. Stapper 23 j. Overleden: Pieter Rijlaarsdam z. van J M. Rijlaarsdam en A. Breedijk. Gevestigd: T. Boelen, chauffeur, van Gouda W. Poot, gasfiter, van Zwammerdam M. van der Kaaij, dienstbode, van Utrecht H. A. M. van den Brink, dienstbode, van Vleuten J. Verboom geb. Brouns van Loos duinen. Vertrokken: C. F. Molenaar, hout- draaier, naar Amsterdam H. Linzel naar Al phen a. d Rijn J. de Gooijer naar Zwam merdam J. C. M. Rijnbeek naar Nieuwkoop T, Batelaan naar Oud-Beijerland P. v. Kooten naar Zwammerdam H. Th .G. Brack, naar Lisse F. Boer naar Hazers- woude. NIEUWKOOP Smedenvergadering. Donderdagavond wa ren door het gemeentebestuur wederom -n het Patronaatsgebouw bijeen geroepen de plaatse lijke smeden met hun zoons in het vak werk zaam en getrouw waren zij allen tot een getal van ongeveer 70 opgekomen. De burgemeester opende de vergadering met de volgende inleiding: Geachte vergadering. De vorige maand had ik de eer aan u voor te stellen den secretaris-generaal en adjunct secretaris van de Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs, thans heb ik de eer hetzelfde te doen ten opzichte van den heer ingenieur Gre- vers, directeur van het Rijksnijverheidslabora- torium te Delft en den heer Sijtsma, assistent van dit laboratorium te 's Gravenhage. Gelijk u in de vorige vergadering is toege zegd zouden B. en W. met deze heeren en met de heeren van de Jaarbeurs nader uw be langen onder de oogen zien en een definitief plan voor de te voeren actie opstellen. Dit is geschied, waarvan ik u een en ander beknopt zal mededeelen. Het doel is tweeërlei, ten le de werkzaam heid naar binnen en ten 2de de werkzaamheid naar buiten. Het werk naar binnen is gericht op de eigen ontwikkeling, de onderlinge samenwerking, het richting geven aan het vak en al derge lijke en hiervoor is met goedvinden van den heer Grevers als uw technisch leider en uw vertrouwensman aangewezen den heer Sijts ma, die zich welwillend met deze taak heeft willen belasten. Ik hoop gaarne dat de samen werking van dien aard zal zijn, dat zij veel vrucht mag opleveren. Het werk naar buiten is gericht op de pro paganda ,op het bekend maken van uw pro duct, op het vinden van afzetgebied, op het zoeken van contact met re 'eering, departemen ten, bureaux en verschil' ade overheidsbestu ren. Deze taak zal voorloopig berusten bij het "temeentebestuur, terwijl natuurlijk tusschen den heer Sijtsma en het gemeentebestuur en oak onderling met ingenieur Grevers en het Jaarbeursbestuur overleg zal aanwezig blijven. Wij zijn besloten voorloopig geen smeden- organisatie te stichten met een eigen bestuur, met statuten, contributie, en wat dies meer zij. Het gemeentebestuur beschouwt de smedenpa- tioons als een bestaand samenwerkend ver bond. Uw vergaderingen zullen onder leiding staan van den heer Sijtsma, hij is uw leider, tot wien gij u steeds kunt wenden en die ook meermalen in uw bedrijf zich tot u zelf zal wenden. U is zelf wel zoo verstandig om niet te den ken, dat de huidige crisis-toestand met een handomzwaai te verbeteren is. Daar is veel geduld voor noodig, maar daar is ook voor noodig uw aller medewerking en hartelijke toewijding. Geef u zelf, breng offers zoo vaak en zooveel als dit van u gevraagd zal worden en dan, maar dan ook alleen verzeker ik u, dat onder Gods zegen ook succes niet uitblijft en niet uit blijven kan. Het spijt mij, dat ik mij niet meer aan uw zaak kan wijden, zooals ik dat zoo gaarne zou doen, mijn gezondheid laat dit niet meer toe en dit is ook de reden, dat ik met ingang van 25 November ontslag gevraagd heb als burgemeester, wat u wel reeds gehoord zal hebben. Wees er echter van overtuigd, dat ik met de grootste belangsteling en innigste sympathie uw pogingen zal volgen en ik hoop hartelijk, dat mijn opvolger, waartoe ik hem zoo moge lijk gaarne en zeker zal inspireeren, met ge lijke toewijding aan uw belangen zich zal ge ven. Thans geef ik het woord aan den heer Gre- Op deze woorden volgde een krachtig ap plaus, waaraa Ingenieur Grevers het woord verkreeg en een uiteenzetting gaf van de wer king van de rijksvoorlichtingsdienst. In 1917 is men begonnen een afzonderlijke dienst in te stellen ten behoeve van de smeden, waar voor een ontwikkeld vakman onder den titel van assistent werd aangesteld, gelijk mede is geschied voor de wagenmakers, loodgieters en klompenmakers. Spreker hoopt, dat de heer Sijtsma spoedig het vertrouwen der smeden zal winnen, doch ook is noodig, dat er onder de smeden zelf meer collegialiteit zal komen. En ofschoon 't maanden en 6oms wel jaren kan duren alvo rens weder een normale toestand intreedt, moet men zich niet laten afschrikken, doch alle krachten inspannen om er bovenop te komen. Na applaus verkreeg nu de heer Sijtsma het woord, die begint met een woord van dank voor het vertrouwen hem door het gemeente bestuur geschonken, welk vertrouwen hij mede vraagt van de smeden. Spreker hoopt dezen winter meerdere malen met de smeden bijeen te komen, waarvoor hij reeds een uitgebreid programma ontwierp. Op den voorgrond staan een voordracht over een prijs- en onkostenbe- rekening en een over materialenkennis. Dezen avond wil spreker het hebben over de berei ding van het ijzer, waarbij de smeden niet moeten denken, dat spreker alleen theoretisol» op de hoogte is, want jaren lang stond hij zelf ook achter het aambeeld en dus even eens kennis maakte met de practijk en noemt daarbij het smedenvak een der mooiste, maar ook een der mooiste vakken, welke bestaan. Spreker houdt nu gedurende 1 uur de aan dacht gespannen door aan de hand van talrijke lichtbeelden een even duidelijke als Interes sante uiteenzetting te geven van den gang, weke igt tusschen het ijzererts in de groeve en de staven welke de smid te verwerken krijgt. Om half tien werd de bijeenkomst door den burgemeester onder een woord van dank ge sloten en wij zijn er van overtuigd, dat het voor de smeden een leerzame maar tevens ook een genotvolle avond was. Het kan voor de smeden nuttig zijn het adres te kennen van den heer Sijtsma, dit is S Sijtsma, te 's Gravenhage, Valkenbosch- kade 259. De nieuw benoemde rijksveldwachterDe nieuw benoemde rijksveldwachter alhier, de heer J. Scheepmaker, agent van politie te Dordrecht, heeft zijn benoeming niet aange- WOERDEN De werkloozensteun. In verband met de werkoozensteun zijn de volgende vereischten noodig om voor dezen steun in aanmerking te komen: 1. Te zijn ingeschreven als ingezetene der gemeente Woerden gedurende minstens één jaar en ingeschreven bij de arbeidsbemiddeling 2. Minstens 13 weken in dienst van een werkgever te zijn geweest gedurende het jaar, waarin de steunregeling begint. 3. Niet georganiseerden moeten onafgebro ken drie weken hebben gestempeld; georgani seerden moeten zijn uitgetrokken. 4. Overlegging van een rentekaart behalve voor hen, die rechtens niet in het bezit van zulk een kaart kunnen zijn. 5. De norm van inkomen bij huishoudelijk reglement vastgesteld, niet is overschreden. 6. Gevraagde inlichtingen naar waarheid en volledig te verstrekken; onjuiste mededeelin gen zullen worden gestraft. 7. Zich te onthouden van misbruik van ster ke drank. 8. De opgedragen arbeid naar behooren te verrichten; wie daaraan niet voldoet zal met een of meer weken uitsluiting worden gestraft 9. Arbeid voor particulieren te aanvaarden daarvan vooraf kennis te geven aan den 'voor man. 10. Bij een ziekte kennis te geven aan den voorman met overlegging van een bewijs van een geneesheer. 11. Aan gehuwden zal 15 per week plus kindertoeslag vanaf het derde kind en aan ongehuwde alleenstaande personen 10 wor den uitgekeerd, zonder onderscheid van pro ductieve en niet-productieve arbeid. Voor kin deren die ƒ400 of me* in het jaar hebben verdiend, wordt geen toeslag verleend.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10