WAALS WAALS Mi Uw Woning eubeEen Agenda UIT DE RIJNSTREEK DONDERDAG 12 NOVEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 1 Haarlemmerstraat 130-136 iiiiiiiiiiiimiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimmmiiii 0431 Eenvoudig solide eiken Theemeubel 6.25 Theemeubel in solide uitvoering m. spie- gelopzet 10.25 Practisch Theemeubel met extra los blad 11.75 Modern Thee meubel met 2 glasdeuren en opzet 13.25 Zeer fraai Theemeubel, rondom glas, voorkant gebogen, inwendig m. peau de pêche bekleed 16. Ronde eiken Clubtafel bladmaat 70 c.M. 8.75 Rooktafel met mooi geciseleerd koperen blad 9.50 Mooie Clubtafel met coromandelversiering op blad en pooten 12.50 Zeer solide en fraaie eiken Rook- stoel compleet met kussens, gevuld met prima onvermengde Javakapok 16. Eiken Kapstok met spiegel en 5 nikkelen haken 4.50 Nieuw model Kapstok met ovale spiegel en koperen ha ken 5.90 Moderne gebeeld houwde Kapstok, fraai meu belstuk 6.90 Zeer fraaie Kapstok met groote spiegel 'n sieraad voor uw hall 7.75 Balatum speciale aanbieding van een partij coupons tegen exceptioneel voordeelige prij zen: 5 el voor 3.25; 7 el voor 4.55; 9 el voor 5.85. gezellig maken kuntUhetbeste met HOOGMADE. Uitvoering. Zondag a s. zal de RK Harmonie vereen. De Heerlijkheid Hoog- made haar eerste uitvoering in dit seizoen in de zaal van den heer N Obdam geven. Deze uitvoering is ook tegen entrée toe gankelijk; wij verwachten dat voor een vol le zaal gespeeld zal worden, want de har monie staat steed» voor alle gelegenheden klaar. NOORDWIJKERHOUT. St. Martha Vereeniging. In de Patro naatszaal van de St. Victorpa-roohie zal Zondag een tentoonstelling worden gehou den van de gemaakte goederen dezer ver eeniging ten bate van de armen. Ook zul len daar de prachtige prijzen te bezichti gen zijn van de verloting we.ke hier voor georganiseerd is. waarvan de trekking zal plaats hebben des avonds te 7 uur Naast deze tentoonstelling zullen er ook nog eenige vermakelijkheden plaats heb ben, terwijl ook voor aardige verrassingen zal worden zorg gedragen. Aanvang dezer vermakelijkheden dieet na de Hoogmis tot 1 uur en van 3— 6 uur. Met het oog op de groote nooden mogen wij verwachten, dat alle Parochianen een bezoek aan deze ten toonstelling zullen brengen en er daadwer kelijk aan mede zullen werken om de St. Martha vereeniging in staat te stellen dat deze vereeniging ook in de toekomst haar liefdadig streven kan voortzetten. Op Zondag 22 Nov. en Maandag 23 Nov. telkens te 7 uur zal in genoemde zaal de Damestooneelvereeniging „De Blijde We reld" uit Noordwijik een uitvoering geven. Wij verwachten ook op deze avonden ieders (belangstelling. Prijsjassen. In het café van de wed. J. L. Brama, alhier had Dinsdagavond het prijsjassen plaat. Er waren 80 deelnemers. De prijzen bestonden uit een vet varken en 40 pond carbonado. De uitslag van den wedstrijd is als volgt: lo prijs Arie Brama en G. van den Berg. 2e pr. Jan Heemskerk en Jan Slingerland. 3e pr. Jan van Duin en Jan van den Burg. 4o pr. Nic. Duivenvoorde en Arie van den Berg. 5e pr. Jan Nulkens en Cors. War- nienhoven. 6e pr. Jan van Noort en En gel Broekhof. 7e pr. A. Duivenvoorden en Bnrt Nulkes. 8e pr. Cor Wijnands en S. van Dijk 9e pr. M. van der Klauw en Jan van den Berg. 10e pr. C. Warmenhoven en Bert Eewijk. lie pr. A. van der Ploeg en P. van Duin. 12e pr. Jan Koster en h. Kikking. 13e pr. P. Duivenvoorden en C. Zuiderduin 14e pr. A. Weijers en Jan Koele wijn. 15e p'r. Jan Kroon en T. van den Berc. 16e pr. C. v. Noort en M. Berg man. 17e pr. Jan Slingerland en K. Nul kes. 18e pr. II. Willemse en Jan de Klerk, li'e pr. C .Guldemond en C. Nulkes. 20e pr. W. Duivenwoorden en L. Heemskerk. Geboren: Adrianua Wilhelmus z. v. J. van den Berg en van Joh. van den Berg. Pel rus Leonardus Joseph z. v. S. P. C. J. Yerdegaal en van I. E. Smit. Ni- colaas Maria Gabriël. z. v. Th. G. van Haaster en van G. C. Ruigrok. ilhel- mina Johanna en Alberlus dochter en zoon van Nic. L. Duindam en Maria Duiven voorden. Overleden: Agatha van Dijk, 80 ja ren, weduwe van Willem van Eeden. Hermanus Johannes Smit 64 j. Getrouwd: Cornelis J. van dor Ham 28 j. en Theodora Okkerse 29 j. Cornelis Warmenhoven 30 j. en Engelina M. Teeuwen 28 j. Jacobus W. Edelaar 26 j. en Olasina A. Duindam 25 j. Francis- cus W. van der Ploeg 30 j. en Alida M. Alkemade 27 j. VOORSCHOTEN. Gevonden. Een tasch met uien. Verloren. Een handtaschje, een huis sleutel. Geboren: Cornelis z. v. J. Gerrits en M. van Steenbergen. Cornelis Petrus z. v. F. J. van Vliet en A. P. J. Groenewegen. Overleden: Nic. Krispijn 62 j. C. A. Spiegeler, geb. van Wissen 56 j. Ondertrouwd: C. van den Berg 29 j. en G. G. L. Parlevliet 24 j. Ingekomen: A. Nasveld, Leidscheweg 204 van Leiden. W. Jonker, Veurscheweg 108 van Wassenaar. T. Vermaak Leid scheweg 228 van Oegstgeest. W. H. La gerwaard. Veurscheweg 82 van Rotter dam. E. van den Bogaerde, Veurscheweg 19 van Hillegom. Vertrokken: J. A. Taverne naar Leiden. L. Versteegen naar Heiloo. M. C. Wijsman naar Wassenaar. A. W. Dubbeldam en gezin naar Valkenburg (Z.-H.). Z0ETERMEER. Een ongewer.schte bezoeker. In den afge oopen nacht werd de molenaar van den Meerpolder wakker van gerommel aan een der deuren. Hij begaf zich naar de p'aats, waar hij iets gehoord had, en trof daar een onbekende aan. Al spoedig bleek de man geestelijk abnormaal te zijn. De in middels gewaarsohu-wde politie bracht den onge'ukkige over naar het raadhuis. Des morgens bleek, dat hij den vorigen avond uit het St Joris-Gasthuis te Delft was ont vlucht. ZEGWAART. Stroopers. De rijksveldwachter v. d. G. alhier en de jachtopziener v. M. te Pijnac- ker, in den afgeloopen nacht op surveillan ce zijnde in het pachtveld van den Bin- nentwegschen polder, betrapten op heeter- daad een viertal personen, bezig zijnde met het schieten van wild, met behulp van een lichtbak. Een geweer, de lichtbak en het wild werd in beslag genomen. De vier nacht, jagers, waarvan er 3 alhier en 1 te Blees- wijk woont, kregen ten overvloede nog pro cesverbaal. Steenlegging nieuwe Geref Kerk. Woensdagmiddag 2 uur had de eerste steen legging plaats van de nieuw te bouwen Ge reformeerde Kerk aan de Stationsstraat; onder groote belangstelling van de leden dier kerkgemeente. Het woord werd ge voerd door den voorzitter der bouwcom missie. den heer J. M. Boon, waarna Ds. H. Versluijs, predikant dier .gemeente, den eersten steen legde. Deze las eenige verzen Gistermorgen vergaderde de gemeente raad einder voorzitterschap van den burge meester. Alle leden waren aanwezig. Te ongeveer half tien opende de voorzitter de vergadering, waarna de secretaris de no tulen der vorige vergadering leest, die on veranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Voor kennisgeving worden aangenomen een 8-tal ingekomen stukken, waaronder missive van Ged. Sta ten, dat zij de rekening 1929 gesloten ver klaren; missive als voren houdende toe zending van de tot 1 Jan. '33 goedgekeurde verordening tot heffing van kade-geld en bericht van het hoofd der O. L. School dat zich slechts 2 leerlingen hebben aangemeld voor het volgen van een cursus voor open baar vervolgonderwijs. Conform een verzoek van de Ver. Helpt Elkaar te Leiderdorp, wordt besloten voor 1932 aan die vereeniging een subsidie te verleenen van 13.33. Nogmaals de Starrenburgsche zinkers. Van den heer Stadhouder is bericht in gekomen, dat hij niet voornemens is om 1/3 gedeelte te betalen van de kosten voor plaatsing van een lantaarn op de Stadhou derslaan, doch wel bereid is om 1/3 te beta len in de kosten van het aanbrengen van een verlichtingsarm met lantaarn aan dc woning van Belt. Na eenige discussie wordt besloten dat B. en W. met Belt in overleg zullen treden, of deze er genoegen mee neemt, dat daartoe wordt overgegaan, ter wijl tevens prijsopgave zal gevraagd wor den. Een schrijven van Verwoerd terzake, om uitvoering te geven aan het raadsbe sluit waarbij tot verlichting der genoemde laan wordt besloten, wordt voor kennisge ving aangenomen. Een verzoek van het Wit Gele Kruis aan den Hooge Rijndijk om een subsidie van 150.voor 1931 wordt ge zonden naar B. en W. om prae-advies. Een adres van het plaatselijk arbeidssecreta riaat wordt gezonden naar de straks te be noemen commissie voor steun verleening, terwijl ten aanzien van een verzoek van H. M. Starrenburg om hem de door B. en W. aangeboden vergoeding ad 400.toe te kennen, wanneer de zinkers niet op de vereischte diepte zouden liggen, wordt ver wezen naar B. en W. om prae-advies. In verband met een gisteren ingekomen adres van eenige Hooge Rijndijkbewoners om pogingen in bet werk te stellen, dat in verband met de wegverbreeding aan den Hooge Rijndijk, tenminste aan eene zijde van dien weg een behoorlijke rioleermg- wordt gemaakt, deelen B. en W. mede, dat zij zich terzake zullen wenden tot de be trokken autoriteit. De heer de Graaf en Bergers dringen op spoed aan, terwijl laatstgenoemde een mondeling overleg het beste acht. De voorzitter zegt, dat ten spoedigst aan een en ander gevolg zal wor den gegeven. Naar aanleiding van een schrijven der Sted. Fabrieken te Leiden, dat het gezon den schrijven aan de commissarissen der Sted. Fabrieken geen aanleiding heeft ge geven op de voorgenomen gasprijsverhoo ging terug te komen en dat, behoudens een uitzondering, geen aansluitreeht zal wor den terugbetaald, zegt de heer Meijdam, dat de ingediende bezwaren niet ontze nuwd zijn geworden door de Fabrieken en dat er nog een onbillijkheid is bijgekomen, n.l. dat de prijsverhooging va-n terugwerken de kracht worde verklaard tot September j.l. Het schrijven wordt verder voor kennis geving aangenomen. Op een verzoek van A. J. v. d. P. om vermindering van schoolgeldbelasting wordt gunstig beschikt, op grond van over gelegde beschikking van den Insp. der Dir. belasting waarbij de aanslag in de Rijks inkomstenbelasting is verminderd. Onin baar verklaard worden tenslotte een drie tal vorderingen van het waterleidingbe drijf, wegens watergeld over 1930. Conform een voorstel van B. en W/wordt dan besloten art. 4 der plaatselijke bouw en woningverordening te wijzigen, in ver band met de nieuwe woningwet. Ten aanzien vam het verzoek van L. van der Poel te Leiden om wijziging te bren gen in het uitbreidingsplan, stellen B. en W. voor afwijzend te beschikken, omdat het uitbreidingsplan nog van zeer korten datum is en veel groote financieele kosten voor de gemeente heeft meegebracht, ter wijl een wijziging ter plaatse, waar verzoe ker doelt, met zich brengt een wijziging van het geheele plan en derhalve weer extra kosten. Ook zal bij inwilliging van dat verzoek de Raad in de toekomst ten aanzien van andere verzoeken een gelijk standpunt moeten innemen. De heeren Wcs- sel, Paardekooper en Meijdam zijn voor wij ziging van het plan. De voorzitter stolt voor om dan eerst het advies in te winnen uit verschillende hoofdstukken van den Bijbel en hield een toespraak. Daarna voer de nog het woord burgemeester L. R. Midd- delberg Op een in die kringen gebruike lijke wijze, door een dankgebed van den predikant en psalmgezang, werd de plech tigheid besloten. Baldadigheid. Een paar jongens wegens hun leeftijd niet bevoegd auto's te besturen, hebben eenige keeren de balda dige aardigheid gehad, een parkeerauto weg te nemen, en daarmede te gaan rijden. Een der auto's hadden zij zoo weggezet, dat de eigenaar deze eerst na lang zoeken te rugvond. Van een en ander is aangifte ge daan bij de politie. van de commissie van advies voor uitbrei- dingspLannen in Zuid-Holland, want die commissie zal daar later toch over gehoord moeten worden. Aldus wordt besloten, ter wijl de beslissing op het verzoek wordt aangehouden. Hierna wordt, conform voorstel van B. en W., besloten om een bedrag van 819.28 zijnde de gemaakte winst van het waterleidingsbedrijf over 1930, aan te wenden tot extra-afschrijving op de bezit tingen van het bedrijf. Ten aanzien van het in de vorige raads vergadering aangenomen voorstel-Bergers om een commissie in het leven te roepen voor de werkverschaffing, bestaande uit 2 raadsleden benevens het college van B. en W., deelen laatstgenoemden mede, dat deze commissie in strijd is met de wet, omdat burgemeester en wethouders geen advies aan zich zeiven kunnen uitbrengen. Der halve stelt het college voor het genomen besluit, alsmede de regeling op de werk verschaffing in haar geheel in te trekken, en over te gaan tot instelling eener com missie van bijstand voor B. en W., bestaan de uit 4 raadsleden, terwijl als voorzittor zal optreden wethouder Noordman. Met al- gemeene stemmen wordt aldus besloten. Hierna wordt overgegaan tot benoeming van de 4 leden dezer commissie. De heer Noordman stelt voor, teneinde de afwer king der agenda te bespoedigen, om alle 4 de leden in eens te benoemen en deelt tevens mede, hoe de R. K. raadsfractie zal stemmen. De heer Meijdam noemt het frap pant dat de R. K. raadsfractie benoemt, terwijl de heer de Graaf stemming eischt, omdat hij niet aan den leiband der R. K. fractie wil loopen. De heer Wessel apre- cieert de goede bedoelingen van den heer Noordman, doch had' het beter gevonden, dat die mededeeling was gedaan na de be noeming, terwijl hij er op wijst, dat de vo rige keer de stemming ook een goed ver loop heeft gehad.. De heer Noordinan ant woordt, dat zijne mededeeling uitsluitend is bedoeld om den tijd te bekorten. De heer de Graaf zegt, dat hij erkent wenscht te worden door den Raad en niet door een fractie, anders neemt bij de benoeming niet aan. De heer Bergers zegt, dat een ver keerden uitleg aan de woorden van den heer Noordman wordt gegeven. Ieder weet dat zoowel de protesta-ntsche als de r.-k. fractie voor de raadsvergadering vergade ren en daarom is het juist eerlijk, dat de R.-K. zeggen op wien zij hunne stem zullen uitbrengen, te meer waar zulks geschiedt om den tijd te bekorten. Hierna wordt tot benoeming overgegaan, waarbij 4 verkie zingen plaats hebben, terwijl gekozen wor den de door den heer Noordman genoem de personen, n.l. de heeren van Haastrecht, Wessel, Bergers en de Graaf, die allen vor klaren dat zij hunne benoeming aannemen. De man met de vele functies. Aan de orde is dan de benoeming van een concierge-bode. B. en W. deelen merle, dat zich 179 sollicitanten hebben aange meld, en dat de aanbeveling is opgemaakt bij meerderheid van stemmen. De heer de Graaf zegt, dat het niet noodig was ge weest dat er een oproeping van sollicitan ten plaa8 had, waar toch vast stond, dat iemand uit de gemeente benoemd zou wor den. De voorzitter antwoordt, dat men niet wist o£ er sollicitanten uit de gemeente zou den komen, waarop de heer de Graaf zegt, dat de secretaris te voren reeds aan Sep gezegd heeft, dat laatstgenoemde benoemd zou worden, hetgeen verteld is door den voorzitter van den R. K- Volksbond. De heer van Haastrecht, voorz. R.-K. 'Volksbond, ontkent ten stelligst zulks ge zegd te hebben, terwijl de voorzitter en de beide wethouders er tegen protesteeren als zou de secretaris invloed bebben uitge oefend bij het opmaken der aanbeveling. De heer Paardekooper is er van overtuigd, dat de secretaris zulks niet gezegd kan hebben en trouwen zou deze zulks ook niet kunnen zeggen, omdat de Raad be noemt. De heer de Graaf blijft er bij dat de heer van Haastrecht zulks beweerd heeft hetgeen andermaal door laatstgenoemde wordt ontkend. De heer Noordman begrijpt niet dat men zich niet boven de praatjes verheven acht; nadrukelijk verklaart spre ker nogmaals, dat vóór het opmaken dor aanbeveling de naam Sep niet genoemd is, terwijl de secretaris niet den minsten in vloed heeft uitgeoefend. Ten slotte wijst spr. er op, dat de aanbeveling met meer derheid van stemmen, dus niet met alge- meene stemmen is opgemaakt. De heer Bergers verklaart dat de Raad de gedane verklaringen van B. en W. heb ben aan te nemen. De secretaris krijgt dn nog gelegenheid om het praatje, als zou hij persoonlijk den heer Sép hebben aange zocht om te solliciteeren te weerleggen. De heer Wessel neemt die verklaring van den secretaris gaarne aan en het doel hem genoegen die weerlegging te hooren, te meer waar hij den secretaris steeds heeft hooggeacht en beschouwd als staande bo ven dergelijke praatjes. De heer Meijdam is de meening toege daan dat art. 5 van het ambtenarenregle ment had toegepast moeten worden, alvo rens tot benoeming kan worden overge gaan, n.l. voorafgaande keuring. De voor zitter antwoordt dat zulks niet mogelijk is, omdat dan alle 139 sollicitanten gekeurd zouden moeten worden, want de raad kan ook buiten de aanbeveling iemand benoe men. Het ligt in de bedoeling van B. en W. den datum van benoeming pas te be palen, nadat de keuring heeft plaats ge had. De heer Bergers stelt voor deze re strictie alsnog aan het voorstel toe te voe gen. Het voorstel-Bergers wordt gesteund door de heeren Paardekooper en van der Krogt en aangenomen met alleen de stem van den heer Meijdam tegen. Een trap. Tot stemming overgaande wordt dan be noemd de heer P. Sep met 6 stemmen, terwijl 4 stemmen zijn uitgebracht op den heer Spaargaren en 1 op den heer Koek. De heer de Graaf zegt: „dat is de zooveel- ste keer dat de Protestantsche bevolking van Zoeterwonde een trap krijgt". Een voorstel van B. en W. om een kas- geldleening aan te gaan, groot 10.000 met de Boeren Spaar- en Leenbank alhier te gen 4 pet. 's jaars, wordt teruggenomen door B. en W., omdat gisteren een circu laire is verschenen van de Bank voor Ned. Gemeenten waarbij gevraagd wordt geen promessen af te geven aan andere bank instellingen, op grond van de met de Bank gesloten rekening courantovereenkomst. Te lefonisch is verder op navraag medegedeeld dat de Bank voor Ned. Gem. thans een bedrag ad 10.000 ad 4 pet. wil verstrek ken. Vastgesteld worden vervolgens de ver goedingen voor de bijzondere schoolbestu^ ren over 1929, te weten voor de R.-K. school aan den Rijndijk 3572.83; R.-K. Meisjesschool Zuidbuurt 4536.45 en 300 voor handwerkonderwijzeres. R.-K. Jon gensschool Schenkelweg ƒ5099.80. De door B. en W. aangeboden concept- begroot.ingswijziging voor den dienst 1931, waarbij voor dekking van uitgaven moet aangewend worden een bedrag van ƒ4000 van het batig saldo 1930, wordt hierna vastgesteld. Daarna wordt behandel:! de beerooting van het waterleidingbedrijf, waarbij op voorstel van den heer de Graaf besloten wordt, in afwachting van de nader vast te stellen salarisregeling voor den administra teur, diens jaarwedde pro memorie te ra men en den post onvoorziene uitgaven met 660, zijnde het tegenwoordig salaris, te verhoogen. Een voorstel van den heer de Graaf om de 45 vergoeding voor kan- toorhuur in te trekken op grond dat de administrateur thans als opzichter een ambtswoning heeft, wordt later weer inge trokken, nadat over dit punt lang is gedis cussieerd en is medegedeeld, dat over de huishuur dier woning later bij de gemeen- tebegrooting gesproken kan worden. Na dat de heer Meijdam nog heeft verzocht aan B. en W. om maatregelen te nemen dat de water gelden voortaan geïnd zullen worden bij den huiseigenaren, wordt de begrooting voor het waterleidingbedrijf vastgesteld, gewijzigd als voren bedoeld, in ontvangsten en uitgaven gewonen dienst op 15568.08 en in den kapitaaldienst in ontvangsten en uitgaven op 15350.86. Hierna wordt begonnen met de behan deling van de gemeentebegrooting. Door de heeren Paardekooper en Meijdam worden algemeene beschouwingen gehouden, die aanleiding geven tot debat en waarop we nader zullen terugkomen. Na die algemeene beschouwingen be sluit de raad de overige agendapunten af te werken en de behandeling der be- grooting uit te stellen tot 's avonds. Oninbaar verklaard wordt dan nog een bedrag van 1 hondenbelasting, terwijl ten slotte met 7 tegen 4 stemmen (de hee- hen Paardekooper, Bergers, Wessel en d Graaf) wordt besloten tot het restau- reeren van den raadzaal conform het voor stel van B. en W. Het werk wordt opge dragen aan de Erven Paardekooper an van Wilsum. De levensredder: Jammer, dat uw hoed het water is blijven liggen. De geredde: Ja, dan moet u noodzake- ijk er *og eens in springen. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Webhouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen aan J. P. Mulder en recht verkrijgenden vergunning is verleend tot het oprichten van een boek- en steen drukkerij in het perceel Breestraat no. 70, Sectie G. No. 1785. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 11 November 1931. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag. Vincentiua- Bibliotbeek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. Donderdag, R. K. Bond van Transportar beiders „St. Bonifacius Bondsge- bouw, 8 uur. Donderdag, Ver. tot Bev. der Belangen van Slechthoorenden, Volkshuis, Vrijdag. K. J. M. V. „St. Peter Kanis". Aanvang biijartcompetitie „Eigen Huis", half negen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Nov. a.s. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J. van Dries urn, Mare 76, telef. 406. ALPHEN AAN DEN RIJN. Kantoorgebouw „Tegelhuis" Het be kende „Tegelhuis" van den heer D ten Ga te—Brouwer, voorzitter van de Kamer van Koophandel te Leiden heeft door den aan bouw van een nieuw kantoorgebouw 'aan de Wilhelmmastraat weder een belangrijke en doeltreffende verbetering ondergaan. Gisteren werden de nieuwe kantoren ge opend en voor belangste'.'enden ter bezich tiging gesteld. Van deze gelegenheid heb ben wij gebruik gemaakt om een en ander in oogenschouw te nemen Maakt het ge bouw door zijn sierlijke stijl voor den bui tenstaander reeds een zeer goede indruk. Het interieur vooral van dit modern iuge- rioht kantoorgebouw overtuigd reeds da delijk de bezoekers dat met de strengste eiscben des tijds werd rekening gehouden. Bij het binnentreden van het gebouw komt men in de hal. waarin zich het loket be vindt, daarachter is de wachtkamer gele gen. Vervolgens bevindt zich rechts van een breeden gang een drietal naast elkan der gelegen kantorenlokalen met daarach ter gelegen privé-kantoor, links het expe ditie kantoor en ontvangkamer met bijbe- hoorend buffet, zoodat indien noodig de clientèle hier rustig kunnen lunchen. Het spreekt wel vanzelf, dat de inrichting der verschillende kantoorlokalen in een woord af is. De betegeling der wanden met ver schillende soorten tegels maakt een keurige indruk, zoomede het aangebrachte meubi lair. Bijzondere aandacht trekken de fraai beschilderde ramen in de ontvangkamer, welke beschildering de symbolische b e tee kenis aanduiden van „Arbeid, beleid en oogst", naar het ontwerp van de heeren Basart en Sloet. Het gebouw wordt centraal verwarmd Van de gelegenheid tot bezichtiging werd door tal van belangstellende en industri- eelen uit de Rijnstreek gebruik gemaakt. Den firmant met de totstandkoming van dit inderdaad fraaie kantoorgebouw, onze beste wenschen. Een vroolijk kinderfeest. Gisteren kwam onder geleide van het onderwijzend personeel, de jeugd weer bijeen in de St. Josephzaal, voor de jaarüjksche feestvie ring georganiseerd door de St. Annaver- eeniging. Als gewoonlijk was er voor de kleuters op dezen middag weer veel vari atie, prof. Antonini hield onze jeugd door zijn goocheltoeren, poppenkast e.a vele uren aangenaam bezigDe versnaperingen, welke allen in ontvangst hadden te nemen, lieten zich buitengewoon smaken, in één woord voor de jeugd een goed geslaagde en vroolijke feestviering, waarop de St. Anna vereeniging en allen die haar daartoe in staat- stelden, met voldoening kunnen terugzien. De groentenveiling. De groenten-vei lingen worden met ingang dezer week slechts tweemaal per week gehouden, Maandag en Vrijdag. Bekneld. - Gisterenmorgen zijn in een weiland aan de Hooftstraat eenige kipkar ren en de tractor, die als trekkracht dienst doet voor het vervoer van kleigrond uit de rails geloopen. De 18-jarige v. d. E werd van de tractor geslingerd en raakte tus- schen een hek en het voertuig bekneld, waardoor hij een gekneusd been opliep. Dr. v. W. verleende hem heelkundige hulp. De bestuurder van den tract-or bekwam geen letsel. ZEVENHOVEN. On-d'errouwd: Martinus Johannes Schutter 38 jaar te Nieuwkoop en Wilhel- mina Wahle 22 jaar Overleden: Maria Cornelia Adri- ana Poel 17 jaar te Leiden. GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2