Roofoverval op de Boerenleenbank te Schipluiden. MAANDAG 9 NOVEMBER 193* DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 DE KASSIER NEERGESLAGEN. De daders met een buit van ongeveer tienduizend galden ontkomen Een brutale roofoverval heeft Zaterdag avond te Schipluiden plaats gehad, waarbij den daders een bedrag van ongeveer 10.000.bijna geheel bestaande uit bank papier, in handen is gevallen. De kassier van de Boerenleenbank te Schipluiden, de heer H. van Velzen uit Delft, houdt o.a. op Zaterdagavond zitting. Het kantoor der bank is gevestigd aan de Tramkade en is aangebouwd aan de woning van de Wed. van Adrichem. Het bestaat uit een wachtkamer, een tusschenkamer en het eigenlijke kantoor, waar de kassier zit ting houdt. De cliënten der bank worden door den kassier ontvangen achter eeu tafel. Tusschen het kantoor en de wo ning van de Wed. van Adrichem bestaat geen verbinding. Als laatste bezoeker voordat de aanslag heeft plaat-s gehad, heeft de ongeveer 25- jarige Corn, van Adrichem, de zoon van de Wed. van Adrichem, den heer van Velzen bezocht. Er zaten toen drie personen, ver moedelijk tusschen 21 en 30 jaar, in do wachtkamer. Toen de heer van Adrichem vertrokken was, kwa-m een dezer drie mannen het kan toor binnen en begon een gesprek met den kassier. Spoedig daarop versoheen een tweede persoon en samen zijn zij den heer van Velzen te lijf gegaan. Een van hen sloeg den kassier met een hard voorwerp op het hoofd, terwijl de ander uit een re volver een schot loste. Doordat de heer van Velzen met den arm trachtte af te weren, ging een kogel door den linkerduim en als schampschot langs het jukbeen. Door de slagen op het hoofd viel de heer van Vel zen echter neer en daar hij, hoewel niet bewusteloos, toch niet in staat was iets tegen de beide overvallers te doen, bleef hij liggen. De indringers gingen toen naar de open staande brandkast, waaruit zij een bruin lederen wisselloopersportefeuille met bank papier namen en vertrokken. De derde per soon heeft in dien tijd vermoedelijk op den uitkijk gestaan om bij eventueel onraad te waarschuwen of verzet te plegen. Toen de beide mannen verdwenen waren, heeft de heer van Velzen om hulp geroepen en heeft geklopt op den muur, die zijn kan toor van de woning van de Wed. van Adri chem scheidt. De heer Corn, van Adrichem, die wel eenig gerucht gehoord had, doch niet had begrepen wat er gebeurde, is toen naar het kantoor gegaan, waar hij den heer van Velzen vond liggen. De heer van Adrichem waarschuwde daarop onmiddellijk den burgemeester van FEUILLETON. LIEFDE OVERWINT Naar een oud verhaal bewerkt door P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). .20) „En.... die strooperwas dat mijn vader?" vroeg Hanna met gebroken stem en tranen in de oogen. Zo had veel verloren op dat oogenblik, want he« beeld van haar vader stond niet meer voor haar geest in ongerepte braaf heid, zooals hij steeds geleefd had in haar gedachten. Het versoheen plotseling iri een ander licht dan vroeger, bevlekt door een ondeugd en te gelijker tijd verdween de ster der hoop uit haar hart, de ster, die de liefde voor Karei in haar had doen opgaan. Nooit, nooit kon ze de vrouw worden van den zoon van den man, die haar vader had gedood „Ja, kind, die strooper was je vader", antwoordde de oude nyin als in een droom, en jij, jij hebt dezelfde oogen als hij.. Die heb jij van hem geërfd. Ik ging naar huis en wilde mijn chef het voorgevallene melden, zooals 't mijn plicht was. Maar onderweg kreeg ik allerlei vreemde ge dachten, gedachten om de schuld van me af te wentelen, want een onrechtvaardige daad maakt een mensch altijd laf. Wel had ik geen straf te wachten, want het was gebeurd bij 't uitoefenen van mijn ambt, maar wel beschouwd had ik gehandeld te gen mijn dienstorder, die het gebruik van wapens slechts toestaat in geval van ver- dediding. Ik zou dus zeker een berisping krijgen of overgeplaatst worden naar een andere houtvesterij en dit vooral zou ik verschrikkelijk hebben gevonden en zou ik niet hebben kunnen verdragen. En dan mijn vrouw had verpleging noodig. Haar ziekte kostte veel. Hier kon ik de kosten betalen, want Eikenhorst is een Schipluiden, den heer D. J. M. van Gent en de politie. De beide veldwachters van het dorp waren spoedig ter plaatse, doch de burgemeester stelde tevens onmiddel lijk de politie van Delft van het gebeurde in kennis. Ook de dokter, de heer dr. F. H. Reynders, werd gewaarschuwd. De overval heeft te ongeveer negen uur plaats gehad- en tegen tien uur waren de hoofdinspecteur van politie uit Delft C. Borstlap en de inspecteur van de recher che, de heer A. I. Oerlemans, ter plaatse. Dr. Reynders had intusschen den heer van Velzen verbonden. Zijn toestand was vrij gunstig. Hij heeft eenige slagen op het hoofd gekregen, hij kan niet zeggen, waar mede dit geschiedde en was door het schot, zooals gezegd, aan de duim en in het ge laat gewond. Hij was vrij kalm en kon van het gebeur de een goed relaas geven zonder evenwel een goed signalement van de beide man nen, die hem hadden overvallen, te kun nen opgeven. Na het eerste verhoor is hij per auto naar zijn woning te Delft vervoerd. Gebleken is, dat ongeveer een bedrag van tienduizend gulden door de beide man nen is meegenomen, te weten twee bank biljetten van 1000.oud model, een of twee bankbiljetten van 1000.nieuw mo del, negen bankbiljetten van 300.—, 40 of 50 bankbiljetten van 100.een bankbil jet van 60.twee bankbiljetten van 50.en twintig bankbiljetten van 25. en verder 80 kwartjes in twee rolletjes van 40 stuks. De justitie werd tevens op de hoogte ge bracht van den overval. Nog Zaterdagavond werd met een poli tiehond in de omgeving gezocht, doch eenig spoor van de daders heeft men tot dusver niet kunnen vinden. De drie mannen waien vermoedelijk in grijze costuums gekleed. Hoe zij vertrokken zijn, heeft men tot nu toe evenmin kunnen vaststellen. De overval heeft in het anders zbo rusti ge plaatsje groote consternatie verwekt.. Toen het gebeurde in den loop van Zon dagochtend bekend werd, verzamelden zich groepjes voor het kantoor om het gebeurde te bespreken. Het kantoor en de woning van de Wed. van Adrichem liggen op on geveer 50 Meter afstand van de overigo aan de Tramkade gelegen huizen. Behalve de kassier en de heer C. van Adrichem schijnt niemand in het dorp iets van de daders te hebben gezien. Het onderzoek van politie en justitie wordt voortgezet. van de beste houtvesterijen van st land en bij overplaatsing zouden wij tot armoede moeten vervallen. Dat wilde ik niet en deze overweging bracht mij er toe mijn daad ge heim te houden. En dit was de eerste laf heid van mijn leven. Ook had ik kunnen zeggen, dat- ik uit noodweer gehandeld had en dat de wilddief op me geschoten had ja, dat had ik kunnen bewijzen. Maar dit stuitte me geheel en al tegen de borst. Zoo diep was ik niet gevallen om zooiets te doen. Ik keerde dus op mijn schreden terug en droeg het lijk door het dal en over de beek naar den weg, dien de houthakker» altijd volgen en legde het daar neer. Het afgeschoten geweer nam ik mee en wierp het in het moeras achter het berkenboseli. Toen ging ik naar de houtvesterij en liet denn dooden reebok door de jagersknechts halen zeggende, dat ik hein zelf had ge schoten en niemand kwam den volgenden morgen, toen het lijk van Mertens gevon den werd, op de gedachte, dat ik hem had gedood, omdat niemand wist; dat hij een strooper was. Maar mijn vrouw zag scherper dan al de anderen. Zij merkte aan al mijn doen en laten, dat ik de schuldige was. Ze las het op mijn gezicht, want ik werd verteerd door berouw. Geen vroolijkheid was er meer in me te vinden en somber werd ik en eenzelvig. Toch zweeg ze en eerst op haar doodsbed bekende ze mij, dat ze al weken wist, wat me hinderde en toen heb ik haar beloofd te zullen zorgen voor je moeder en voor jou zoolang als ik leefde. Die belofte heb ik gehouden, zoo goed als ik kon. Een vriend van mij, een notaris in de stad, heeft elke maand uw moeder eenig geld doen toekomen. Meer durfde ik niet te doen, want anders zou ik me heb ben verraden. Mijn vrouw stierf en sedert dien tijd ben ik hard geworden als steen en be>. ik het leven doorgegaan zonder eenige vreugde en als ik Karei niet had bezeten, zou 't niet te dragen zijn geweest voor me. De menschen denken, dat ik niet van hem DE ROOFMOORD TE GORCUM EEN SPOOR VAN DEN DADER? Donderdagavond omstreeks zeven uur stond op de Vischmarkt te Gorcum een rechercheur van politie, die een oogje in het zeil moest houden, omdat er in een na bij gelegen lokaal een verga-denng van dc communisten zou plaats vinden. Deze re chercheur moet gezien hebben, dat om streeks kwart over zeven de notaris pas seerde, in gezelschap van een heer, die een fiets bij zich had. Het rijwiel werd voor de deur geplaatst en de notaris benevens de heer gingen het kantoor binnen. De fiets werd te voren tegen den muur van hel kantoorpand geplaatst. Deze verklaring komt overeen met uie van een dame, die aan de politie verklaard heeft, dat ze omstreeks kwart over acht voor het kantoorpand een rijwiel heeft zien staan en op het kantoor vail den no taris druk heeft hooren praten. De rechercheur heeft 's avonds uit deu aard der zaak weinig aandacht aan deze dingen geschonken, maar gisteren, toen de moord bekend werd, heeft bij van z'n be vindingen kennis gegeven. Het vreemde geval doet zich voor, dat de bewuste man, die herhaaldelijk het urinoir bezocht en zeer ongunstig bekend stond, gisteren den geheelen dag onvindbaar is gebleven. Tot Vrijdagavond laat heelt de politie te Gorinchem alle mogelijke moeite gedaan om met eenige zekerheid te kunnen vast stellen, op welk tijdstip de notaris om het leven gebracht is. Zooals reeds medegedeeld, neemt do po litie aan, dat de moord moet zijn gepleegd kort nadat de notaris het restaurant van den heer D. J. van fcStain aan de Hoog straat heeft verlaten. Dit zou dus hierop neerkomen, dat het tijdstip tusschen zeven en acht uur moet zijn gelegen. De laatste Gorcummer, die den notaris in leven zou hebben gezien, zou dan de heer Stam geweest zijn, Deze heeft een fijne bakkerszaak, maar achter zijn winkel de gelegenheid opengesteld om te dineeren. Regelmatig komen daar officieren van de vestingartillerie en notabelen om geza menlijk het middagmaal te gebruiken. De heer van Stam verklaarde, dat het slachtoffer dagelijks in zijn inrichting kwam om te dineeren, uitgezonderd Zaterdags en Zondags, omdat hij dan naar den Haag placht te gaan, ten einde zijn vrouw en kinderen te bezoeken. Donderdagmiddag was notaris C. omstreeks zes uur in het restaurant gekomen en zoo verklaarde de restaurateur hij was even opgewekt als altijd. Tijdens het diner heeft hij nog herhaal delijk gesproken met andere gasten, waar na hij om zeven uur de inrichting verlaten heeft. De notaris moet daarbij aan den heer van Stam verklaard hebben, dat hij het voornemen had om naar huis te gaan. Of het-slachtoffer inderdaad aan dit voortnv- men gevolg heeft geggven, kan niet mot zekerheid verklaard wbrden. Wel is waar. neemt de politie aan, dat de moord vroeg in den avond gepleegd is, maar tenslotte rust 'deze veronderstelling eigenlijk op geen enkelen grond. Zeer eigenaardig immers is in dit verband te hooren, wat een winkelier uit de Molen straat moet verklaard hebben. Deze zat om bij twaalf uur voor het raam, toen hij meen de den notaris in gezelschap van een heer en een viertal dames te zien voorbijgaan. Hij heeft verklaard er aanvankelijk van overtuigd te zijn geweest, dat hij inderdaad den notaris gezien had, maar hij gehoord had, dat de notaris omstreeks acht uur vermoord was hetgeen absoluut nog niet vast staat meende hij zich vergist te moeten hebben. In elk geval hebben de heer en de vier dames, die dau iu het gezelschap van den houd en hij zelf gelooft dat ook, omdat ik hem streng opgevoed heb. Ik houd juist heel veel van hem en als ik streng was, dan was ik het om de ondeugden, die onze familie aankleven en die hij ook be zit, bij hem uit te roeien. Zijn eigenzin nigheid en zijn opvliegendheid heb ik zoo veel mogelijk bestreden. Maar of het gehol pen heeft is een andere vraag. En wat nu jou betreft ik heb jou hard behandeld en je den toegang tot het woud verboden, omdat ik bang was je daar te zullen ontmoeten. Je groote, ernstige oogen lijken precies op die van je vader en als ik er in keek, verweten ze me mijn goddelooze daad en moest ik denken aan de laatste oogenblikken van je vader. En nu is het oordcel aan jou, kind. Ik heb je vader liet leven benomen, maar hij heeft me veel meer ontroofd: mijn geluk en levensvreugde. Als hij geen strooper was geweest, zou hij nooit mijn levensweg gekruist hebben en zou mijn vrouw nog geleefd en Karei een moeder gehad lub ben. En wat hij aan haar verloren heeft, heb ik in de laatste uren pas beseft. Daar ligt hij nu. Ook hij heeft zich tegen mij gekeerd. Als hij mag genezen, zal hij mij verlaten en u volgen en dan.... dan ben ik alleen enen ik kan hem niet mis sen." Karei sloeg zijn oogen op en strekte zijn bevende hand uit naar zijn vader. „Vader, ik zal bij je blijven'", fluisterde hij met zwakke stem. De houtvester krees een schok. Hij. die zoo ruw. zoo verlamd scheen, maar 't in werkelijkheid niet was, knielde overmand door vreugde en smart neer bij 't bed van zijn zoon. „Kareije leeft? God zij gedankt, dat Hij je mij teruggegeven heeft „Ik heb alles gehoord, vader", zoo ver volgde Karei fluisterend. „Toen u Hanna begon te vertellen van uw sehuld. kwam ik bij kennis, Eersl was 't me. of ik uw stem in de verte hoorde en dan werd ze hoe langer hoe duidelijker Wat hebt u veel geleden, vader. Misschien meer UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 10 November. Huizen 1878 M 8 00—9,15 Gramofoonpl. 10,0011,30 Concert KRO-Kunstensenvble. 11,30 Gods. halfuurtje 12,15 Concert KRO-trio I,45 Gramofoonpl 2 00 Vrouwenuurtje 3,004.15 Orgelconcert door E. Haak. m.m v J v Buggenum (zang). 4,30— 6,20 Gramofoonpl. 6,20 Bedrijfsoontrolecursus 6,45 Engelsche les 7,10 Fransche causerie over de Russische mentaliteit en het Bolsjewisme 7,458 00 Verbondkwartiertje 8.0011,00 Concert uit Maastricht Sted. Orkest van Maastricht o.l.v. H Hermans en H Heyendaal (orgel) o a Derde sym phonic, St. Saëns. II.00 Gramofoonpl. Hilversum, 298 M. Uitsl. AVRO-uitzending. 8.00—10,00 Gramofoonpl. 10,00 Morgenwijding 10,15 Gramofoonpl. 10,30 Voor de vrouw. 11,00 Orgelconcert door Frans Hasselaar. Soliste Han Hcydcnrijk (zang) 12 00—2,00 Ensemble o.l.v. A. Xooteboom 2 30 Gramofoonpl. 3,00 Knipcursus. 4.00 Concert. Egbert Veen Jr. (viool) en Egbert Veen Sr (piano) 4,30 Radiokinderkoorzang 5,00 Gramofoonpl. 5,15 Omroeporkest o.l v Nico Treep 6 30 Moderne Fransche kamermuziek. B v. d. Sigtenhorst Meijer (piano), vertolkt Debussy 7,00 Kamermuziek. 7,30 Engelsche les, Fred. Fry 8,00 Vervolg kamermuziek 9 15 Vierde zitting van „De strafzaak Vi- vienne Ware". 9,1510.00 Kovaos Lajos en zijn orkest 10,00 Vaz Dias 10,1511,00 Vervolg Kovacs Lajos 11,00—12,00 Gramofoonpl. D a v e n t ry 1554 M. 10 35 Morgenwijding 11,05 Lezing 12.20 Concertorge'Jbespeling 1,20 Picadilly Hotclorkest 2,15 Voor de scholen 2,50 Muziekles 3.55 Fransche les 4 25 Voor de scholen 4 50 Trocadero-cinema-orkesl vermoorde zouden zijn gezien, zich bij de politie nog niet aangemeld. Wat de bedrijfschef van den nachtveiligheidsdienst vertel de. Er waren reeds veilig heidsmaatregelen getroffen. Men meldt nader aan de „N. R. Crt.": Zaterdagochtend omstreeks 10 uur is dr. Huist te Gorcum gearriveerd voor het ver richten van de sectie. Daarbij waren tevens tegenwoordig dr. van Leddo Hulseboscli, het parket uit Dordrecht en de commissa ris van politie van der Marei. Het was aan het blad ter oore gekomen, dat liet huis van den vermoorden notaris onder bewaking stond van de N.V. Nacht- veiligheidsdienst en daarom heeft het zich tot den bedrijfschef, den heer W. van dei- Wal, gewend met het verzoek eenige in lichtingen te willen verstrekken. Deze vertelde, dat hij zelf 's nachts altijd de kantoren controleerde, die bij zijn dienst zijn aangesloten, üp den bewusten avond dan u hebt verdiend.... Ik zal u niet ver laten, vader. Ik blijf bij u." De oude had zijn gelaat in het kussen gedrukt en hij beefde over al zijn 'eden „En.... en houd je dan nog van me?" bracht hij eindelijk uit. ..Ben je niet boos op me, omdat ik je altijd zoo streng be hand eld heb De zieke schudde het hoofd. „Je hebt gehoord, wat ik bedreven heb en je.. je veroordeelt me niet?" „Neen, vader, ik niet." Karei richtte zijn blikken smee'rend op Hanna, op wier gelaat duidelijk te lezen stond, welk een zwaren strijd ze voerde in haar'hart. Hij probeerde haar hand te vat ten. Ze trok die evenwel terug. „Vergeef jij vader ook? Ik smeek je er om", fluisterde hij. ,.U hebt gehandeld in toorn en zonder nadenken", zei Hanna tot den houtvester, „en u hebt daarvoor zwaar moeten boe ten. Ik haat u niet, want ook mijn vader had schuld, maar ik kan de hand, die. mijn vader gedood heeft, zoo maar niet ineens verzoenend drukken." „Dat kan je wel, Hanna. Deuk aan het „Onzo Vader", waarin staat: „Vergeef ons onze schulden, gelijk wij vergeven aan on ze schuldenaren", zei Karei. Daar ging de deur open en Iegelijk met tante Tine trad Houtman, <le zaagmolc- naar. binnen. Allen keken om. Houtman bleef met gebogen hoofd bij de deur staan. „Heer houtvester", zei hij zacht, „heer houtvester, heb meelij met jen vader, die gebukt gaat onder de schande van zijn zoon. Breng me niet voor 't gerecht ter wille van mijn vrouw en .nijn dochter, die ?een van beiden schuld hebben en God zal 't u loonen." Den houtvester ging een lieht op. „Dan heb ik toch vel ijk gehad. Ik vei- moedde 't wel't Was dus.... „Ja. houtvester, 't was Frans, mijn zoon. Ik heb hem near Ameri'n •">«'nurd. near Canada en zal hem waarschijnlijk nooit meer terugzien. Maar beter is 't voor hem gin 5.35 Kinderuurtje 6.20 Nieuws 6,50 Moderne pianomuziek 7,10 Fransche lezing 7,40 Variété 8 50 Literaire causerie 9 20 Nieuws. 9,40 B, B. C. Klein, orkest o a Trauniorei, Schumann 10,40 Oorlogs-poësie 10,5512 20 Dansmuziek Radio Paris 1725 M 8,05, 12,30, 1 25 en 6 50 Oraniofnnnpl. 8,20 Concert o.a. Ouverture „Roi d'Ys, Lalo 9.05 Orkestconcert 9,50 „Les noces de Jeanette" van v. Masse L&ngenberg 473 M. 6.25—7,20, 9,33—11,05. 11,05—1130 Gramo foonpl. 12,25—1 50 Orkest concert 4,205.20 Solistenconcert 7.20—8 15 Avondconcert. O a Ouvert. „Oberon" Weber 8,20 Trio-concert.. O a. Trio-B-dur, Schu bert, (viool, cello, piano) Ka lundborg 1153 M ,20—1,20 Strijkcóncert 2,204,20 Orkestconcert met. so'isten 7 208,00 Beroemde rhapsodiën oa. 2de 'RLapsodie van Liszt 8,25 Liederen 8,45 Blijspel 9,00 Moderne pianomuziek 9.5510,25 -8ste Symphonie F-dur van Beethoven Brussel 508 en 338 M 508 m. 5,20 Omroeporkest 6,50 Wagnerconcert (gramofoonpl.) 820 Les deux Médaillons", muzikale co- medie van Van Ooste 9 35 Concert, o.a. Aubade prinhuniere, La com be 338 M. 5,20 Orkestconcert 6.50 Gramofoonpl. 8,20 Orkestoonccrt o.a. Rienzi-ouverture, Wagner Rome (Napels) 441 M. 8.20 Orkestconcert oa. uit „Gotterdam- merung", Wagner Z e e s e n 1635 M. 6,50 Oostenrijksche liedorenavon 7.35 Lezing 8 20 „Bunte Reihe", o.l.v. H. Brunar 9,25 Berichten en hierna tot 11,50 dans muziek door de Band Carol Balan uit de trocadero Londen van den moord is hij om 10 uur uitgegaan tot het doen van zijn eerste ronde. Om streeks elf uur kwam hij voor de eerste maal bij 'het pand., waar hij geen licht in het kantoor zag- branden, zoodat hij ver moedde, dat de notaris, óf uit was, óf zich reed» ter ruste had begeven. Nadien heeft de heer van der Wal in den loop van den nacht nog driemaal liet huis gecontroleerd, maar nimmer heeft hij iets verdachts op gemerkt. De vraag, of hij den notaris persoonlijk goéd gekend had, beantwoordde hij be vestigend. Wanneer ik, aldus de bedrijfschef den lieer Coiirrech Staal op straat tegenkwam, dan sprak ik hem altijd aan en dan bege leidde ik hem verder naar hu^s. Soms kwam ik hem wel eens in zijn auto tegen; dau noodigde hij mij uit om met hom mee tot huis te rijden. Dat waren, aldus onze vraag, dus spe ciale maatregelen, die u getroffen had cm voor de veiligheid van den notaris te wa ken? der hard te werken dan hier eerloos ja ren door te brengen in do gevangenis." De oude Krans was naar hern toege gaan. Hoog opgericht stond hij voor den inalcnaar en zijn oogen fonkelden weer van toorn. „En jij jij durft hier te komen om vergeving te smeckcn voor dien moorde naar, terwijl mijn Karei daar ligt, doode- lijk gewond vroeg hij ziedend van drift. De molenaar liet het hoofd diep op de borst vallen en vouwde wanhopig zijn "han den samen. Zeggen kon hij niets nicer. Toen trad Hanna tusschen beiden in. „Vergeef hem", zei ze togen dc hout vester „opdat ook u vergeven worde." Diepe stilte lieersclite op dat oogenblik in het vertrek. Over het starre gelaat van den houtvester gleed een zenuwachtig trekken. Dc harde uitdrukking verdween langzaam aan. Eén oogenblik nog stond hij besluiteloos en dan plotsoling greep hij Houtman's hand. „Ga naar huis, Houtman. Tk heb met het verleden afgedaan. Alles is vergeven. Ga naar huis en zeg tegen je vrouw en je dochter, dat alles goed is." Houtman, die sterke reus, beefde van 't hoofd tot de voeten cn de tranen kwamen hem in de oogen. „God zal 't u loonen, houtvester", sta melde hij, „loonen in uw kindpren, omdat u mijn armen jongen voor gevangenis en ons voor smaad cn schande hebt be- waa rd." Hij verliet het huis en op 't gelaat van den houtvester verscheen een tevreden glimlach. Hij had gczegevie.rd over den duivel van de drift, die hein altijd de baas geweest was. „En jij Hanna?" vroeg hij nu. „Vergeef ons onze schulden, gelijk wij vergeven aan onze schuldenaren. Ik ver geef u van harte, houtvester ter liefde Gods. Want. God is liefde. Zijn liefde overwint altijd." En ze reikte hem dc hand. EINDE

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9