RECHTZAKEN MAANDAG 9 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 UITVOERING DONAR, Het seizoen geopend. Het gymnastiek-seizoen is Zaterdag avond geopend, met een uitvoering van de Leidsche Gymnastiek- en Atihletiekvereeni- ging Donar. De belangstelling op dezen eersten avond was niet zooals wij op an dere uitvoeringen van Donar gewend zijn, doch daarvan is de seizoen-opening wel de voornaamste oorzaak. Intusschen kan niet ontkend worden, dat de belangstelling voor de gymnastiek de voorzitter van Donar, de heer Th. van der Lof drukte er in zijn openings woord terecht zijn spijt over uit in geen verhouding staat tot die voor de voetbal. De voorzitter heette bij den aanvang der uitvoering alle genoodigden hartelijk welkom, in het bijzonder de afgevaardig den van den Z. H. A. B., den L. A. K., N. B. L. O., Bureau Medische Sportkeu ring, Nieuw Brunhilde, L. V. B., U. V. S., L. P. S. V., Hercules en Leidsche Burger wacht, alsmede de heeren Met-z, Duval, Koops en dr. v. Bijn, alsmede de donateurs en donatrices en ouders van leden, terwijl hij dank bracht aan de leiders Koopmans en Roest. Na de opmarsch, waaraan door 70 gym nasten werd deelgenomen ving het pro gramma aan. Er werd voor een vlotte afwerking zorg gedragen, een van de eer ste vereischten voor een geanimeerd ver loop. Hoezeer we zulks toejuichen, er schuilt toch ook een gevaar in, waneer een overladen programma a tout prix op tijd moet afgewerkt zijn. Immers, de uitvoe ring moet er dan noodzakelijkerwijs onder lijden. Het somtijds te groot aantal deel nemers bij de toesteloefeningen staat een keurige uitvoering in den weg. De te vlug ge afwerking brengt mee, dat de oefenin gen dreigen te ontaarden in slordigheid. Wanneer we dan ook een wenk willen ge ven aan de leiders, dan is het deze: Maakt selectie voor een uitvoering, hoe ongaarne de leden zelf dit waarschijnlijk zien. Het zal hun een aansporing zijn hun best te doen om aan de uitvoering te mogen me dewerken. Dat leidt vanzelf dus tot opvoe ring van het peil. Een oefening, die aan het bovengewraak- te euvel mank ging was het paardspringen van de adspiranten groep B. Door het snelle tempo konden de deelnemers niet alle zorg besteden aan de afwerking. Wel zeer duidelijk kwam dit tot uiting in de kromme flanksprongen. In'de '-opsprongen daarentegen werden -zoo nu en dan mooie staaltjes te zien gegeven. De eerste afdeeling aan de brug gaf wel gedurfde oefeningen ten beste, doch de af werking was niet altijd even fijn. De tweede afdeeling aan het hoogrek was in de vrije oefeningen wel het beste. Het eerste gedeelte van den avond werd besloten met algemeene vrije oefeningen, die een bevredigenden indruk maakten. Na de pauze krege.. we aardige brug- en springoefeningen te zien, resp. van groep B en A. der adspiranten. Een keu rig nummer was dat van de eerste afdee ling aan het hoogrek, maar ook de athle- tieb-oefening, gevarieerd van afwisseling en tempo, viel zeer in den smaak. Met een goed uitgevoerd springtafelnum- mer werd de uitvoering besloten. BADMINTON Wedstrijden in Noordwijk. Dat de beoefening van badminton, het spel dat eenige gelijkenis vertoont met overdekt tennis, doch veel minder ruimte vereischt, in ons land toeneemt, blijkt wel uit het schrijven van een internationaal tournooi door de Noordwijksche Sportver- eeniging. Dat tournooi wordt op Zaterdag 14 en Zondag 15 November gehouden, eventueel ook op Zaterdag 21 en Zondag 22 November. Alle vijf nummers worden gespeeld, terwijl in het dames-enkelspel in plaats van'halve eindwedstrijden een hal ve competitie tusschen de laatste vier ge houden wordt. Vermoedelijk komen ook enkele sterke Canadeesche spelers uit Antwerpen naar Noordwijk. WIELRENNEN Leidsche Reis- en Toervereeniging „Swift". Gistermorgen waren er wedstrijden op het programma gezet die allen over den korten afstand gingen en wel 15 K.M. klas sement, 5 K M. tijd en 300 meter. J. Verschoor die steeds meer op den voorgrond komt en ook gister alle ritten wist te winnen schijnt er bij vele „Swift"- leden de schrik in te jagen, waardoor de opkomst niet zoo groot was als bij zulke wedstrijden meest het geval is De uitslagen der wedstrijden luiden: 15 KM met elk 25 K M een klassement, 1 J. Verschoor S punten; 2 A. v. Egmond 10 punten; 3 E. den Blanken 36 punten; 4 C. de Ruiter 28 punten; 5 J. v. Wezel 32 punten 5 K.M. tijd; 1 J. Verschoor 8 m. 32 s 2 A v Egmond 8 m 46 s.; 3 C. de Ruyter 8 m 5 s; 4 E. Hadik S m 56 s.; 5 E. d. B'anken 8 m 59 s.6 J. v. Wezel 9 m 14 s 300 Meter 1 J. Verschoor; 2 E. Hadik; 3 C. d. Ruiter; 4 J v. Wezel; 5 A. v. Egmond en C. den Blanken. J. Verschoor die in deze drie wedstrijden de le plaats bezette met een totaal van 3 punten won daarmee de lcprijs; A. v. Eg mond de 2e prijs met 9 punten en E. den Blanken de 3e prijs met 13 punten. Deze zelfde wedstrijden werden ook gereden door de B-klassers waarin C. Paats in totaal de eeste plaats bezette met 3 punten en daar mee de le prijs won. R' Riethoven 2 met in totaal 6 punten, terwijl A. Hoogendijk al leen de 5 K.M. en 300 Meter had meegere den en daardoor buiten de prijzen viel. KORFBAL NBDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. Westelijke afdeeling. Eerste klasse N.-H. D. T. V.Koog Zaandijk 24; Swift Olympia 3—6; Westerkwartier—D. D. V. 34. Eerste klasse Z.-H. VitesseHet Zuiden 16; Deetos H. K. V. 41; Ons EibernestFluks 21 Derde klasse G. Ter GouwOns- Eibernest II 51 Ready—Odi 34. Oostelijke afdeeling. Eerste klasse A. Noviomagum—E. K. C. A. 2—3; Be QuickOnder Ons 0lj Overschotje Rapiditas 31. Eerste klasse B. NaasOns Clubje 11. Noordelijke afdeeling. Eerst* klasse. SpartaW. W. M. D. 44; NicLeeu warden 43. Vitesse-'t Zuiden 1—6. Zooals verwacht werd, heeft Vitesse we derom een nederlaag geleden. De Leidsche club stak wel flink van wal, was in 't be gin iets in de meerderheid, nam zelfs de leiding, maar spoedig daalde het spelpeil helaas jammerlijk. Echter viel ditmaal het spel van 't Zuiden ook niet te roemen, 't Miste de gewone doortastendheid en de doelcapaciteit was zoek. Vitesse had een invaller en miste een speelster. Daar deze echter wel aan den kant aanwezig was, doch niet wilde of kon spelen, liet t Zui den aanvankelijk wel, doch spoedig niet meer uitvallen. Hoewel dit eenigszins te begrijpen is, was het toch voor Vitesse een zware handicap. De strijd verliep als volgt. Spoedig maakt Gongrijp met een mooi schot het eerste punt. De aanval van 't Zuiden lost ook goede schoten maar zonder succes. Na ongeveer twintig minuten valt in de Vi- tesse-verdediging Waldek door een bles suur aan den enkel uit, waarbij 't Zuiden laat uitvallen, en met drieën in den aan val blijft. Na een half uur maakt ondanks dat, van Roon hier 't eerste tegenpunt. Wisselen brengt voor de Vitesse-verdedi- ging een moeilijke taak: 't Zuiden heeft een vrij spelende dame, die wel niet doelt, maar den aanval kan steunen. Er wordt veel geschoten. Tweemaal vindt Beverdain den korf en brengt den stand op 13. Wis selen brengt aan Vitesse geen betere op stelling: de aanval is gebroken, en de Zui den-dame zonder tegenpartij vangt onder den paal de ballen weg. Na rust gaat het spel zoo een tijdlang door. Bijna heeft Uitenborek met een mooi schot succes, 't Zuiden krijgt kans op kans, doch eerst na een kwartier maakt Blok een doelpunt. Het midden van Vitesse speelt slecht, en 't is niet te verwonderen, dat weer een kwartier later Blok het vijfde punt zet. Met de beginopstelling heeft Vitesse daar na ook al geen geluk meer. Reeds na 3 mi nuten maakt Van Roon het 6de punt der gasten. Zoo blijft het, tot het einde wordt aangekondigd- Ons Eibernest—Fluks 2—1. Beide twaalftallen zijn volledig en direct ontspint zich een vurigen strijd. De ge vaarlijkste aanvallen komen van de zijde der gasten, die echter langen tijd. noodig hebben om den mand te vinden. Pas kort voor de rust neemt Fluks door dameshan- den de leiding (0—1). Ook in de tweede helft vlot het samenspel van Bemmel c.u. goed, maar het schieten blijft zwak. Ten slotte weet Mulder voor de thuisclub ge lijk te maken (11). De wedstrijd verruwt daarna en de verstandhouding over en weer wordt er niet beter op als de Hage naars het spel probeeren te forceercu. De Fluks^aanval schept zich verschillende mooie kansen, maar het schot is zoek. De forceerende Haagsche aanval heeft met een zwengelschot succes (21). De atmos feer binnen en buiten de lijnen wordt hoe langer hoe onaangenamer en tenslorce staakt de scheidsrechter de wedstrijd. Bei de aanvoeders komen er aan te pas, en na veel gepraat wordt de resteerende tijd uitgespeeld, zonder dat in de stand ver andering komt. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. De uitslagen van de Zondag op Duin- digt gehouden paardencourses luiden als volgt: Derde Aanmoedigingsprijs (prijzendra- verij 4e klasse over 1740 Meter): 1. Utile, eigenaar G. Ening. 2. Troubadour, eige naar J. Mensinga. Santiagoprijs, ren op de vlakke baan over 1050 Meter: 1. Maelstrom, eigenaar stal Hippos. 2a Sorella, eigenaar H. Perny. Matadorendraven 1931, heat-prijzendra- verij le klasse over 1720 Meter om het gou den hoefijzer. 1. Bellax V, eigenaar M. France. 2. Flam beau, eigenaar D. de Vlieger. Senatorprijs, ren op de vlakke baan over 1S00 Meter: 1. Kaboul, eigenaar H. v. d. Pol. 2. Raindrop, eigenaar H. Perny. San Remoprijs, handicap 3e en 4e klasse over 2000 Meter: 1. Tijdlooper, eigenaar C. P. v. d. Kroft. 2a Troubadour, eigenaar J. Meninga. Prix Paul Court, negende heerrijdersren. Ren ap de vlakke baan over 2100 M.: 1. Monobry,- eigenaar G. H. van eeuwen. 2. Arnhemia, eigenaar Luit. M. J. v. d. Hoog. Negende heerrijdersprijs. handicap-dra verij le klasse over 2000 M.1. Postduifje G, eigenaar Jac. v. d. Graaf. 2. Begonia, eigenaar L. J. Eikhuizen. BILJARTEN B0S-P0ENSGEN. Zaterdagmiddag om 2 uur nam in het clublokaal der Biljartvereeniging K. R. A. S. te Amsterdam de invitatie-wedstrijd tusschen den amateur-wereldkampioen, den Duitscher Albert Poen-sgen, en den oud-wereldkampioen, den Amsterdammer Arie Bos, een aanvang. Gespeeld werd op een groot Wilhelmina-wedstrijd'biljart, in totaal 1500 punten, in 3 seances van 500 punten. Bos had den afstoot en sooorde aan stonds 24, den 25sten stoot door ketsen missende. Na een 15 van den Duitscher trok Bos opnieuw van leer en ditmaal bracht hij het in vlot tempo al tot 93. Na 9 van Poensgen produceerde Bos in zijn 3e beurt 73 en dus bracht hij het in 3 beurten tot 190. Toen kwam de Duitscher ook los, Nu bleek welk een schitterend speler ook hij is. Zijn spel is wetenschappelijker dan van Bos, zijn stooten zijn iets zuiverder op maat en het is alsof alles hem meer moeite kost. Maar de caramboles komen met groote zekerheid. De Duitscher bracht het in de 3e beurt tot 118, waarna een taar zwakkere beurten voor beide spelers volgden. De Duitscher kwam er het eerst goed in. In de 8e beurt passeerde hij zijn tegenstander en met 55 in de 9e beurt begon hij uit te loopen. Na 13 beur-*6 ten was de stand Bos 240Poensgen 382 en wéér miste Bos, ketsend na 10; weer kon de wereldkampioen verder uitloopen. In de 16e beurt liep Bos met 60 echter wat in en daar de Duitscher toen op zijn beurt een paar zwakkere beurten had, liep de Amsterdammer verder in. In de 18e beurt kon de Duitscher echter op 5 na de eerste 500 opbrengen, hetgeen hem in de volgen de beurt gelukte. De cijfers van het le gedeelte van de match waren: pnt. brt. h.s. gem. Bos 403 19 117 21.21 Poensgen 500 19 93 26.31 In de avondpartij toonden beide creacks zich zeer goed op dreef. Zij lieten fraai spel zien, en brachten met hun dikwijls brillante stooten het publiek in extase. De Duitscher bleek echter positiever en ook wel fortuinlijker en na 25 beurten was de stand: Bos 545, Poensgen 770. Daarop scoorde Bos tenslotte 91 en was onfortuin lijk, toen de ballen vast kwamen te liggen. Maar de Duitscher maakte slechts 2 en weer liep Bos met 31 iets in. Weer miste Poensgen, na een carambole gemaakt te hebben, een geniakkelijken stoot en op nieuw begon Bos zijn, achterstand te ver kleinen. Het bleef echter bij 25, waarmede Bos niettemin den achterstand tot 100 re duceerde en daarop geleidelijk nog ver kleinde tot hij in de 38st'e beurt zelfs even voor kwam nl. 919—911. Het werd toen zeldzaam spannend. Tenslotte maakte Bos de partij tot 1000 uit onder daverend ge juich. pnt. bi t. h.s. gem. Bos 1000 41 93 24.39 P en 943 40 118 23.57 In de derde partij van 500 punten zette Bos zijn afgebroken serie uit de tweede parti] voort, doch hij noteerde slechts 2. Ook Poensgen kon er niet da delijk inkomen. Bos maakte daarna een goede serie van 106. Na een serie van 57 maakte Poensgen er vervolgens een van 101. Toen was de stand 1179—1142 voor Bos. Poensgen liep door een serie van 94 tegen Bos 69 weer in, maar daar na was de beurt weer aan den Hollan der, die 99 noteerde, zoodat de stand werd 14541380. In de 69e beurt maakte Bos tenslotte de partij uit, zoodat het eindresultaat werd: pnt. brt. h.s. gem. Bos 1500 69 106 21.73 Poensgen 13S9 68 118 20.42 LEIDSCHE BILJARTBOND. De competitie. De uitslag van den wedstrijd A. D. O. Hollandia voor de le klasse comp. L. B. B. luidt: J. C. v. d. Berg (Holl.) 200 18 58 11.11 R. Bijleveld (A.D.O.) 172 17 44 10.11 P. M. v. d. Berg 200 z2* 18 3.84 A. van Rijsdam 159 51 14 3.11 B. van Beelen 146 44 20 3.31 L. Slootjes 150 44 14 3.41 N.N. 107 45 9 2.37 C. Runderaat 150 45 17 3.33 A. D. O. 1 en Hollandia 1 punt. De uitslag van den wedstrijd L. U. T. O. Hollandia 2 voor de 2e kl. comp. L. B. B. luid1: J. Remmerzwaal (Holl.) 125 30 15 4.16 B. Schouten (Luto) 119 29 16 4.10 W. Haasnoot J. Peerdeman 125 28 24 4.46 44 27 6 1.6*2 G. Guyt N.N. 94 47 15 2.00 125 47 19 2.66 D. Kleen 115 56 10 2.05 G. Jansen 125 56 17 2.20 L. U. T. O. 1 en Hollandia 1 punt. De uitslag van den wedstrijd Zeezicht T. O. G. voor de 2e klasse comp. L. B. B. luidt: J. Bouman (T.O.G.) 114 42 10 2.71 C. de Jong Jr. (Zeez.) 125 42 14 2.95 C. Paauw Th. Stam G. Mieremet res. Kl. Barnhoorn 125 53 14 2.35 88 52 7 1.C9 125 49 12 2.57 63 48 8 1.30 J. Hendriks 125 42 14 2.95 N.N. 105 41 9 2.56 T. O. G. 2 en Zeezicht 0 punten. De uitslag van den wedstrijd 't Gr. La^ kenO. G. voor de 3e klasse L. B. B. luidt: J. Hartvelt res. (O.G.). 79 43 8 1.83 D. Mioch. ('bGr.L.) 100 43 12 2.32 J. Ouds'hoom S0 47 10 1.70 J. de la. Rie 100 47 8 2.12 L. Boom 100 45 17 2.22 B. Brandt 72 44 7 1.63 G. de Bolster 87 BI 11 1.70 P. Laga« 100 51 10 1.96 't Gr. Laken 2 en O. G. 0 punten. Do uitslag van den wedstrijd de Kroon 2—0. G. 2 voor de 4e kl. oomp. L. B. B. luidt: J de Ru, res. (O.G.) 72 50 7 1.44 C. van Rijs, (d.Kr.) 75 50 9 1.50 75 50 8 1.50 54 49 9 1.10 75 40 19 1.87 72 51 11 1.41 75 51 6 1.49 J. Hartvelt A. Zwart veld J. Greesie Adr. Pluim H. Bijl C. de Haas De Kroon 1 en O. G. 1 punt. POSTDUIVEN LEIDSCHE COMBINATIE VAN POST- DUI VENLIEFHEBBERS. Bij bovengenoemde instelling welke ten doel heeft het gezamenlijk verzenden van postduiven, het houden van tentoonstellin gen enz. is toegetreden wegens uitbreiding van haar ledental de postduivenvereeniging „De Vriendenclub". Tevens is de heer Chr. v d. Pluym, Lage Rijndijk 96 benoemd al® secretaris van deze instelling. Men gelieve dus alle correspondentie betreffende db combinatie aan hem te richten Ook werd besloten van elke vereeniging welke toe treedt twee, leden te benoemen. D00DELIJKE PROEFVLUCHTEN IN DE V. S. Uit Washinfgon wordt gemeld: De vlieger Ritchie is bij het maken van een proefvlucht naar beneden gestort en gedood. De vlieger Lambert is bij het vliegveld van Michigan verongelukt doordat hij op een 'hoogte van 1200 meter uit het vliegtuig sprong en zijn parachute zich niet ont plooide. Luitenant Erickson werd gedood toen hij met zijn vliegtuig wilde dalen op een moe derschip en in zee terechtkwam. Luitenant Piununer verongelukte doordat hij onder een stuk gesoliut terechtkwam. DUITSCH RECLAME-VLIEGTUIG Een reclame vliegtuig van de „Rhenania- Ossag-' is op een vliegtooht van Maagden burg bij Klötze in een mistbank geraakt, zoodat een noodlanding moest worden be proefd. Toen het vlieg;uig den grond had geraakt, sloeg het om, waarbij het geheel vernield werd De bestuurder, vliegerkapi tein Schultz uit Hamburg, bleef als door een wonder ongedeerd. KANTONGERECHT TE WOERDEN De fiets zat in elkaar. W. te Leiden had met zijn auto een fiets in elkaar gereden te Bodegraven. Verdachte wa< maar weggebleven. Verstek werd er ver leend. Getuige L. te Bodegraven kwam ver klaren, dat verdachte schuldig was; de heele flets zat in elkaar en de schade bedroeg 30 gulden. De eisch luidde 20 of 10 dagen met toewijzing civiele vordering ad 30. Het von nis luidt: 15 of 7 dagen met toewijzing van de civiele vordering ad 30. Ze sloegen de oogen neer. S. en W. te Bodegraven reden met «en handkar met kaas in een straat te Bode graven. Een herdershond van den heer A. al daar zat midden op den weg in de zon. Ver dachten zagen de hond wel maar schepten er blijkbaar behagen in om den hond te over rijden. Zulks gebeurde en de hond liep jan kende en bloedende weg. Verdachten erkenden en voerden aan dat het per ongeluk gegaan was. Getuige A. verklaarde het verschrikkelijk te vinden. Hij had liever een klap in het gezicht dan de hond zoon behandeling. Verdachten lachten hem uit toen hij een aanmerking maakte. Getuige S., onderwijzer te Bodegra ven verklaarde dat hij het een laffe daad vond van de beide jongenns. Zij hadden blijk baar het afschuwelijke van hun daad gezien want toen getuige ze aankeek sloegen ze de oogen neer en schaamden zich. Getuige had ook gezien dat ze de wagen op den hond aan stuurden. Verdachten ontkenden alles en hielden vol dat het een ongeluk was. De ambtenaar vond het een laffe daad en eischte een flinke straf. Eisch en vonnis luid de: 6 of 3 dagen hechtenis. Val maar dood. J -B. S., aannemer te Woerden, had de Veiligheidswet overtreden door op een hoog te van 5 meter de steiger niet voldoende te beschermen. Deze steiger was opgesteld rond om een bouwwerk, en, juist een week voor het opmaken van hel proces-verbaal, was er een jongen afgevallen. De kantonrechter vroeg of verdachte gezegd heeft toen: „dat jong had maar dood moeten vallen". Verdachte zeide gezegd te hebben: jongens die 6toeien moeten maar doodvallen er zijn er toch genoeg". Verdachte voegde er nog aan toe, dat hijzelf geen jongens had. Overigens bleef hij erbij dat de steiger naar behooren was en op een hoogte van 5 meter geen extra bescherming noodig achtte, want zoo hoog was dat niet. Kantonrechter: laat u er dan maar eens van af vallen, dan zult u eens voelen hoe of het aankomt, Eisch 30 of 19 dagen; vonnis 25 of 12 dagen. Een jongensachtige jongedame. J. B. te Bodegraven had, terwijl ze op haar fiets reed, een auto vastgehouden, waar door ze werd medegetrokken. De politieman, die dit zag, nam haar goed onderhanden en wees haar op het gevaarlijk van haar daad. Ook voor de rechtbank moest ze aanhooren dat haar daad af te keuren was. Verdachte bekende en voerde aan, dat zoo- velen hetzelfde doen. De ambtenaar vroeg of ze het niet een beetje „jongensachtig" vond, waarop ze een tikje verlegen antwoordde.... het van een jongen nog nooit gezien te hebben. Ze moet een rijksdaalder betalen en be loofde het nooit meer te doen. Hij was levensmoede. A. v. W. lag op zekeren dag dronken de spoorrails toen een sneltrein naderde. Ge lukkig kon getuige N. hem nog juist van een wissen dood redden. Verdachte zeide levens moede te zijn geweest. Getuige K. verklaarde nog, dat verdachte naderhand gezegd heeft blijde te zijn, dat hij gered was geworden. F.en woord van lof aan den overwegwachter is hier op zijn plaats. Eisch en vonnis 6. of 3 dagen. Worstvergiftiging. v. d. V. te Linschoten had aan verschil lende personen worst geleverd. Al spoedig waren er een vijftal ernstig ziek. Ze leden aan woratvergiftiging. Getuige O., veldwachter ter plaatse, leidde het onderzoek en deed alle mogelijke moeite om de zaak tot klaarheid te brengen. Verdachte deelde mede het een duis tere zaak te vinden. Het was varkensvleesch van stijve beestjes. Getuige de J. tc Linscho ten verklaarde krampen gehad te hebben, na dat hij de worst had gegeten. Zijn vrouw was ernstig ziek geweest door de worst. Dr. v. d. L., hoofd van het scheikundig laboratorium te Utrecht, verklaarde, dat de worst ontzet tend veel bacteriën bevatte, o.a. de typhus- bacil .Zeer gevaarlijk voor den mensch. Hel is niet bepaald te zeggen, dat door knoeien dit veroorzaakt is. Bij den besten slager kan zoo iets gebeuren. De bacil kan reeds zitten in de darmen van de worst. Ook ratten brengen ze vaak over. Hoe zindelijker een slachterij is hoe minder gevallen. Natuurlijk is er 90 pro cent kans dat er geknoeid is geworden, maar met zekerheid is dit niet te zeggen. Eisch: f 40 of 20 dagen. De kantonrechter achtte het bewijs niet geleverd, daar vooal de des kundige verklaard heeft niet te kunnen zeg gen, dat er geknoeid moet zijn geweest. Hij sprak dan ook verdachte vrij van hem hem ten laste gelegde. Aanrijding. P. te Rotterdam had met zijn auto te Woerden getuige T. v. V. aangereden. Ver dachte was niet verschenen, zoodat er ver stek werd verleend. Getuige v, V. verklaarde dat verdachte niet goed opgelet had. Hij had ismiddel* de aangebrachte schade vergaed. Eisch en vonnis 7 gulden of 3 dagen. Een dolk? G. A. te Nieuwkoop had de Wapennet overtreden. Hij ontkende niet dal hij een wa pen bij zich heeft gehad, maar het was geen dolk, zooals in de dagvaarding stond ver meld, maar het was een wapenstok. De zaak werd daarop aangehouden tot de volgende zitting om den veldwachter te hooren. Schande! v. K. en de G., beiden wonende te Bode graven. hadden zich aldaar om half twaalf des avonds nog in een café bevonden. Zij erkende het feit en deelden mede niet op de klok gekeken te hebben. Eisch en vonnis voor beide 2 of 1 dag hechtenis. Een tik op zijn hoofd gekregen. N. te Bodegraven stond terecht terzake dat, toen de veldwachter hem sommeerde zich uil een volksverzameling te verwijderen, hij dit bevel niet heeft opgevolgd. Verdachte zeide niet gesommeerd te zijn en van een sluiper een slag op het achterhoofd gekregen te hebben. Later bleek, dat een poli tieagent hem die slag had geleverd. Getuige A., gemeente-veldwachter, verklaar de, dat verdachte aangezegd was door te loo pen. Hij deed dit niet, maar bleef staan. Als toen ia weer tegen hem gezegd geworden door te loopen. Verdachte ging toen een paar stap pen verder en bleef toen weer staan en keek sarrend om. Het was namelijk feest geweest in Bodegra ven en de laatste feestgangers liepen nog op de straat en dit zijn de lastigste voor de po litie. Telkens moest men handelend optreden om de orde te bewaren. Verdachte heeft als teen een lik gekregen, waardoor hij schijnbaar flauw viel. Hij werd elders binnengedragen. Of verdachte werkelijk door de klap flauw viel is niet te zeggen. Verdachte deelde voorts nog mede, wel de gelijk van z'n stokje te zijn gegaan. Na het hooren van nog enkele getuigen wordt de zaak aangehouden tot de volgende terechtzitting. Daarna wordt de terechtzitting gesloten.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7