5PORT 5PEL MAANDAG 9 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 voetbal R. K. FEDERATIE. OVERZICHT. Het was gisteren een goede dag voor Haarlem, want T. Y. B. B. slaagde erin heb Rotterdamsche Leonid as op eigen ter rein met 31 te kloppen. Daardoor hebben de Haarlemmers nu een mooien voor sprong van drie punten op Leonidas en drie op D. H. L. De overige drie uitslagen waren normaal Graaf Willem won met 32 van H. B. C., G. D. A. in Beverwijk met 10 van D. E. M. en Spartaan in Rotterdam van D. O. N. K. De stand is gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. T. Y. B. B. 6 4 11 16—9 9 Gr. Willem 6 3 12 18—13 7 G. D. A. 6 3 1 2 9—7 7 Spartaan 6 2 3 1 65 7 D. H. L. 5 2 2 1 8—9 6 Leonidas 6 3 3 2213 6 H. B. C. 5 2 12 11—10 5 D. E. M. 4 112 10—10 3 S. J. C. 3—21 4—9 2 D. O. N. K. 7 2 5 8—26 2 In de tweede klasse O slaagde Wilhel mus erin met Excelsior gelijk te spelen, wat geen onverdienstelijk resultaat ge noemd mag worden. De Schiedammers zijn hiermede hun eerste punt kwijt. Teijlingen boekte eveneens een gelijk spel tegen Lenig en Snel te Den Haag. De Sassenheimers zijn nu reeds zes punten kwijt', zoodat zij zich wat meer moeten in spannen om een woordje te kunnen mee spreken aan den kop. Van Lisse nooh van Blauw Zwart- ont vingen we uitslagen. Waarom niet? De uitslagen. Eerste klasse A. CaesarHelios 40; VolhardingR. K. V. V. L. 5—2; R. K. O. N. S.—Sitt. Boys 10; KimbriaOhévremont 32; Marssu- na—V. V. H. 4—1. Eerste klasse B. Velosche BoysGeel Zwart 12; Wil- helminaMulo 53; D. E. V.Brabantia 25; GennepKolping 44; VenloR. K. T. V. 0—7. Eerste klasse C. S. D. O. U. C.—Grol 3—1; De Zweef— V. D. Z. 61; AchillesDenekamp 43; P. H.Zwolle 10; QuickN. E. O. 10. Eerste klasse D. H. M. S.De Meer 32; V. V. Z.Lim- vio 84; SantpoortE. M. M. 12; V. I. C.—S. D. O. 7—1. Eerste klasse E. LeonidasT. Y. B. B. 13; Graaf Wil lem IIH. B. C. 32; D. E. M.G. D. A. 01; SpartaanD. O. N. K. 21. Tweede klasse O. WilhelmusExcelsior 11; Lenig en SnelTeijlingen 22. Lenig en Snel ITeylingen I 22. Met eenige invallers brengt Teylingen den bal aan 't rollen. De eerste aanval belandt achter. Een vlug opgaand spel van beide zijden doet menigmaal de doelen in gevaar brengen. Ruim een kwartier wordt het doel van L. en Sn. bestookt, doch het goede schot blijft uit of de paal brengt redding. Juist aan den tegenovergestelden kant komt het eerste doelpunt, wanneer Vink den gladden bal door zijn handen laat glippen, waarbij de toestormende mid- voor onhoudbaar in kogelt. Tot de rust blijft de stand gehandhaafd. Na de rust Haandag Jf*5® Bijvoegsel wordt voortgezet, de midvoor krijgt den bal Slechts 5 minuten is er gespeeld, wanneer v. d. Ploeg hard op doel kogelt via een speler van L. en Sn., waardoor de bal in het doel verdwijnt. (11). Hierna moet Teylingen alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Totdat L. en Sn. doorbreekt en keihard onhoudbaar inkogelt (21). Dit is van korten duur. De geheele voorhoede van Teylingen trekt ten aanval. Van links wordt voogrezet, de midvoor krijgt den bal te pakken en schiet keurig in (22). Als het einde daar is, is de stand onveranderd met het resultaat dat beide tevreden kun nen zijn. Het was een prettige wedstrijd. R. K. S. V. „LEIDEN". Het eerste elftal trok, vergezeld van een groeiend aantal supporters (hetgeen een verheugend verschijnsel isnaar Amsterdam, ter opening van het nieuwe V. V. A.-terrein. Het is daar de Leidenaren niet mogen gelukken een overwinning te bevechten, maar als oefenwedstrijd voor de a.s. competitie, zal deze match zijn vruchten wel afwerpen. Na de officieele opening van het ter rein en de aanbieding van een prachtige bloemenmand door den heer Janson, voor welk huldeblijk de vereeniging Leiden een ovatie had te incasseeren, stelden de beide elftallen zich volledig op. De eerste aanval is voor Leiden, maar de Amsterdammers nemen het leder vlug over en na ongeveer een kwartier spe- lens hebben zij hun eenigszins overwicht in een doelpunt omgezet. Het gaat den rood-zwarten niet erg best af, mede door het uiterst zwaar te bespelen terrein. De achterhoede is niet zoo trapvast als we dat gewend zijn, de half linie schoot in haar voedende taak te kort, terwijl onze voorhoede^pelers wel het meest den slechten terreintoestand ondervonden. Dit zijn dan ook de oorzaken, dat de rust met een 20 achterstand wordt inge gaan. Na de rust herhaalt zich hetzelfde spel letje. Wanneer de eminente Leidsche aanvoerder een kwartier voor het einde de opstelling eenigszins wijzigt, komt er wat meer leven in het spel. Brakel en H. Goddijn zwoegen dat het een lieve lust is- om te zien en het is dan ook voornamelijk aan hen te danken, dat de uitslag nog bevredigend mag genoemd worden. Als het eindsignaal klinkt heb ben de Amsterdammers hun eerste wed strijd op hun nieuwe terrein met 52 verdiend gewonnen. Proficiat V. V. A! DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De uitslagen. Tweede klass e E. DOS I—VVL I 3—1. Derde klasse G. Teylingen II—Alphensche Boys I 1—1; Leiden IIBlauw Zwart II 25. Vierde klasse H. Leiden IIIMeerburg II 02; Lisse IV —DOS II 0—7; St. Benanrdus II—SMC II 60; SNA IAlphensche Boys II 16. V ij f d e klasse G. SMC IIIAlphensche Boys III 05; Blauw Zwart IIITeylingen III 41, RWD I—Meerburg I 13—1; St. Bernard us III St. Bernardus IV 71. Junioren-competitie. Afdeeling A. RWD ILeiden I 32. Afdeeling B. Meerburg IAlphensche Boys I 02; VVL I—SMC I 3—1. R.K.S.V. St. Bernardus. Gisteren speelde te 12.30 uur hot vierde elftal van „St. Bernardus" zijn eersben wed strijd voor de competitie, en wel tegen het derde elftal van „St. Bernardus". Deze wedstrijd waarvoor geen scheidsrechter was opgekomen, werd onder leiding ge speeld. van den heer Scheel. Met een. eenigs zins geflatteerde overwinning voor V.V.B. 3 kwam het einde en wel met 71. Te 2.30 kwamen in het veld „St. Bernar dus'' 2 tegen „St. Matthias" 2 uit Warmond. De bal is nog maar nauwelijks het veld rond geweest, of V.V.B. weet de leiding te ver overen, waaraan zij spoedig nog 2 goals weet toe te voegen. Hoewel St. Matbhias alles in het werk stelde, om een tegen- puntje te maken, kon zij zich niet los wer ken. Zij werden door V.V.B. geheel inge sloten, maar doelpunten bleven bij V.V.B. verder ook uit, daar de keeper verschillen de gevaarlijke schoten wist te houden, zoo dat de rust aanbrak met 30. Na de rust wordt het spel op vinnige wijze voortgezet. St. Matthias tracht nogmaals den achter stand. in te halen, maar de keeper wist red ding te brengen. V.V.B. wist nogmaals tot driemaal toe te scoren, zoodat deze goed- gespeelde wedstrijd ten einde kwam met een schitterende overwinning voor „St. Bernardus" met 60. Deze wedstrijd van het tweede elftal is de eerste wedstrijd in deze oompetitie, daar zij nu op verzoek zijn ingedeeld in de Vierde klasse H. De Junioren die op bezoek geweest wa ren te Stompwijk, alwaar zij moesten kam pen tegen een sterke tegenstander S.N.A.- Jun. kwamen met een kleine nederlaag van 12 huiswaarts. Jun. een volgende keer beter. R. K. S. V. „Meerburg" Zoeterweude H.R. De wedstrijd Meerburg IA. V. V. I is niet doorgegaan daar A. V. V. niet is opgekomen. Meerburg II ging op den goeden weg voort door weer met een zege thuis te komen. Ditmaal werd gewonnen van Lei den III met 20. Dit is de derde overwinning in suc cessie, zoodat de reserven blijk hebben gegeven, dit jaar, hoewel een klasse hoo- ger dan verleden jaar,, met goeden moed bezield te zijn. Meerburg III werd door R. W. D. I met een gevoelige nederlaag naar huis gestuurd. Het werd maar even 131. We hopen, dat dit de derde elftallers niet ontmoedigt, daar nog wel meerdere elftallen door R. W. D. zullen worden verslagen. De Meerburg-junioren verloren hun eersten wedstrijd met 20 van Alphen sche Boys-junioren. In dezen wedstrijd speelden de Meer- burgers beslist niet minder dan hun te genstanders, maar de noodige samenwer king ontbreekt nog. De Junioren nemen er goede nota van, dat zij bij eiken wedstrijd hun junioren- kaart bij zich moeten hebben, daar ze anders van het spel kunnen worden uit gesloten. Training: Zaterdagmiddag 2.30 uur. Afd. Afchletiek. De in-door-training wordt gehouden op Woensdagavond, te 8.15 uur. We willen nog een laatste oproep doen aan alle leden, zoowel voetballers als athleten, om deze voor beide takken van sport zoo uiterst nuttige oefeningen te komen volgen. R. K. S. V. „D. 0. S." V. V. L. begon met den toss te ver liezen, wat echter, gezien de weersge steldheid weinig beteekende. Als- dan door hen is afgetrapt, wordt de bal direct door D. O. S. overgenomen, en na 1 vlu-g spel wordt de V. V. L.-keeper ge passeerd, maar de arbiter annuleerde wegens buitenspel. V. V. L. pakt nu flink aan en hun voorhoede valt gevaarlijk aan, maar de Koning laat zioh niet passeeren. Als hij dan de bal weer eens flink het veld intrapt, ontstaat een scrim mage voor het V. V. L.-doel, een der backs maakt corner. Deze door v. Rui ten goed genomen, wordt door Bosman prachtig ingetrapt (10). V. V. L. komt thans ook los en voor het D. O. S.-doel maakt een der back penalty, waarmee ze gelijkmaken (11). Wegens een ver zwikking moot een V. V. L.'er het veld verlaten en V. V. L. speelt met 10 man verder. Toch is dit bijna niet te zien en meermalen bedreigen ze het D. O. S.- doel, doch ook D. O. S. onderneemt vlie gensvlugge aanvallen en gesteund door de zeer goed spelende 'halflinie, wordt het V. V. L-doel bestookt, doch Parle- vliet keept schitterend, terwijl er boven dien harde schoten naast en rakelings overgaan. Met een kleine D. O. S.-meer- derheid gaat de rust in. Direct hierna wordt er weer flink op los gespeeld, wel eens wat al te flink. Toch is het in deze periode niet te zeg gen wie zal winnen. Als er dan een kwartier gespeeld is krijgt D. O. S. een penalty. Bosman weet hieruit D. O. S. de leiding te geven (2l). V. Y. L. pro beert het dan met verre schoten, doch deze leveren de Koning geen moeite op. D. O. S. komt nu echter geweldig op zetten. Bij een moeie voorzet van van Ruiten ontstaat een doel worsteling en tenslotte scoort Hoogeboom tusschen di verse beenen door (3l). V. V. L. zet er alles op om den achterstand te verklei nen, doch met de overwinning in het zicht is D. O. S. niet meer te houden. Een al te warmbloedige D. O. S.-spelcT wordt dan het veld uitgestuurd, zoodat beide partijen met 10 man verder spelen. Doch al wordt het V. V. L.-doel nog zoo beschoten, gescoord wordt er niet meer. Dc D. O. S.-reserven leverden prach tig werk en klopten in een vlug gespeel den wedstrijd, Lisse IV in eigen home met 70. Wij gelooven nu dat zij hun oude vorm weer hebben teruggevonden en wens-chen hun in de toekomst veel succes. Leiden 2—BI. Zwart 2 2—5. Wanneer de heer H. L. J. Tobé, voorzit ter van de R. K. Commissie voor Lich. Op voeding voor BI. Zwart heeft afgetrapt, strandt de aanval op off-side. Uit den vol genden aanval maakt BI. Zwart het eerate doelpunt. Beurtelings heeft men de over hand. Als Leiden een schot inzendt, trapt een BI. Zwart-baok den bal in eigen doel (11). Uit een penalty neemt Leiden de leiding, doch de gasten maken terstond weer gelijk. Met dezen stand breekt half time aan. Was vóór rust bij de Leidenaars van eenig combineeren sprake, daarna was daar niets van te bespeuern. Tevens be ging men de fout BI. Zwart geheel vrij spel te laten, waardoor het einde met 52 ip het voordeel van BI. Zwart kon komen. Leiden 3Meerburg 2 0—2. Door R. Zand'berger heeft Meerburg na vijf minuten reeds de leiding. De Leide naren zetten er alles op om gelijk te ma ken, hetgeen deels door het zwaar te be spelen terrein niet gelukken wil. Na de rust heeft C. Pieterse voor Meerburg het suc ces en alhoewel Leiden vrijwel in de meer derheid is, blijven doelpunten uit, zoodat het einde Meerburg een verdiende 20- overwinning brengt. R. K. Ath. en Sportver. „Rood-Wit". Het eerste optreden van,, Rood-Wit" in eigen homo is 'n waar succes geworden. Beide elftallen wisten n.l. te winnen. R.W.D. I maakte korte metten met Meer burg en kraakten ze mot niet minder dan 131. We zullen hopen, dat ze op den inge slagen wog voortgaan. Het eerste junioren-elftal voelde zich reeds goed thuis op zijn nieuwe terrein en met 32 van hun stadgenooten de Leidca- junioren. R.W.D IMeerburg III. Deze wedstrijd 11.W.D. IMeerburg III droeg n eenigszins oiticieel karakter, door dat de voorzitter van de IL K. Sport-Gom- missie, de heer Tobe, de aftrap deed. Onmiddellijk gaat Meerburg op 't R.W. D.-doel af en doelpunt. De suhcidsroeuter had echter voor off-side gefloten. Toch neemt Meerburg eenige minuten later de leiding door Scnrijvers 't nakijken te geven. Dit is 't keerpunt in den wedstrijd. On vermoeid stormen de Duivels op 't Meer burg-doel of en nemen 't onder vuur. bog even houdt de verdediging stand, maar dan moet de keeper zwichten voor 'n schuiver van Nic. Jansen. Nu hebben de roodbroekeu de smaak ervan te pakken en geleidelijk wordt de stand opgevoerd tot 61. JELoermede breekt de' rust aan. Na de thee heeft Meerburg niets meer te vertellen en bal na bal ver dwijnt in hun voste en als de scheidsrech ter, de heer v. d. Akker, 't eindsignaal blaast hebben de Duivels met 131 gewou- De Junioren begonnen de competitie goed door 'n 32 overwinning op de Lciden- Junioron. De R.W.-duivels waren den ge- heelen wedstrijd in de meerderheid, maar door do hulp van lat en palen en in laat ste instantie door 't goede doclverdedigen van de „Leiden'-kceper werd erger voor komen. De ruststand was 21 voor R.W.D. Direct na de rust krijgt Leiden 'n penalty te nemen, die in 'n doelpunt wordt omge zet (22). Onophoudelijk zwermen de R.W. D. voor 't Leiden-docl, Echter zonder suc ces. Even voor 't ©inde neemt R.W.D. nog 'n strafschop, waaruit indirect 'n goal ge fokt wordt (3—2). Onveranderd kwam 'i einde en 'had R.W.D. verdiend gewonnen. Teylingen IIAlphensche B. I 11. Ook in dezen strijd werden do punten broederlijk gedeeld. Als het spol nog maar kort aan de gang is weet Alplien al spoedig de leiding to nemen (01). Dit was maar van korten duur, daar Teylingen door een strafschop de leiding wist te niet to doen (11). Hoe er ook gewerkt werd, geen van beiden wist het net moer te vinden, zoodat het einde aanbrak met bovenvermelden stand. Scheidsrechter Huigsloot voldeed voor beide partijen. Teylingen 3 spoelde tegen BI. Zwart 3 en moest wederom een veer laten. Met 14 werd verloren. De Junioren-wedstrijd TeylingenlS.J.C. I kon geen doorgang vinden daar S.J.C. om kerkelijke redenen verhinderd was. A.s. Vrijdagavond om 7.30 uur ledenver gadering in het K.S.A.-gebouw. Opkomst dringend noodzakelijk. Leiden-Jun.R.W.D.-Jun. 23. Beide elftallen geven heel aardig spel te zien, met Leiden als meordere. Toch is het eerste doelpunt voor R.W.D. Leiden maakt spoedig gelijk, maar de rood-witten hernemen dc leiding. Wederom is het ge lijk, doch dan krijgt R.W.D. een penalty toegewezen, waaruit gedoelpunt wordt, en dit elftal won alzoo met 32. De VOETBALWEDSTRIJD Go- Ahead tegen Enschedé, Een spannend moment uit dezen wedstrijd Door de KON. NED. JACHTVEREENIGING is Zaterdag op de Leusterheide nabij Amersfoort een Hubertusjacht gehouden. Uit den BILJARTWEDSTRIJD van Arie Bos tegen den kampioen Poens- gen. Poensgen aan het biljart

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5