WAAI -S UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS MARKTBERICHTEN Advertentiën LJ. Win i Pander MAANDAG 9 NOVEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. r Haarlemmerstraat 130-136 WOLLEN TAFELKLEEDEN 2.75 3.10 5.25 6.75 7.30 WOLLEN DIVANKLEEDEN 6.75 9.25 12. 14.75 WOLLEN KELUM KLEEDEN de pronk voor iedere kamer 17.50 24.50 30- VELVET TAFELKLEEDEN 7.05 8.50 9- 10.- VELVET DIVANKLEEDEN 14.75 17.50 20.50 MOQUETTE TAFELKLEEDEN 9.- 10,50 11.25 12.50 MOQUETTE DIVANKLEEDEN 17.50 22.50 27.- 35.- MOHAIR TAFELKLEEDEN 10.75 1475 20.- MOHAIR DIVANKLEEDEN 23.75 25.50 29.50 63.- Tafel- en Dirankleeden in weelderige ver scheidenheid. BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 9 Nov. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste bar ome te rst.: 762.8 te Memel. Laagste barometerst.: 729.8 te Blacksod. Verwachting tot den avond van 10 Nov.: Matige wellicht toenemende Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Tijdelijk regen. Aanvanke lijk weinig verandering in temperatuur. Later iets kouder. In groote trekken vertoont de lucht- drukverdeeling weinig verandering. In het Noord-Oosten blijft de luchtdruk hoog. Op den Oceaan ligt wederom een diepe de pressie, waardoor het luchtdruk verval in het Westen, dat gisteren klein was, thans weer groot-er is, zoodat het ten Westen van Ierland zwaar stormt. Op de Azoren «teeg de luchtdruk. De strooming van war me lucht over het geheele waarnemings gebied houdt aan tot ver in het Oosten. De bergstations in de Alpen melden nog steeds zomertemperaturen. Een secundai re depressie over de golf van Biscaye gaf gisteren zware regen in Zuid-Frankrijk, de naderende Oceaan-depressie gaf regen in Ierland. In verband met de stijgende lucht druk over Frankrijk en de zware daling in het Westen en Noord-Westen is ruiming en toename van den wind te verwachten, met later regen en normale temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR: 10.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 4.50 uur tot Dinsdagmorgen 6.39 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zea op Dinsdag 10 November voorin. 2.19 uur en nam. 2.40 uur. BOSKOOP Muziekuitvoering Woensdag 11 Nov. a.6. des avonds in het R,K. vereenigingsgebouw, de R.K. harmonie „St. Caecilia", een muziekuit voering geven. Het trio De Laat uit Tilburg zal op dezen avond medewerking verleenen. Het belooft wederom een mooie en gezellige avond te worden, gezien het met zorg samen gestelde programma. Ontspanning voor werkloozen. Het comi té tot ontspanning voor werkloozen heeft de beschikking gekregen over het huis, hetwelk bewoond is geweest door dr. du Buy aan de Dorpstraat. Het ligt in de bedoeling deze woning gezel lig in te richten en een aantal boeken ter be schikking te brengen, om zoodoende de werk loozen uit deze gemeente eenige ontspanning te geven. Gunning. De «looping van het oude ge meentehuis i6 door B. en W. opgedragen aan den heer C. de Jong, te Schiedam. Geboren: Cornelia Dirkje d. van J. v. d. Wilt en H. Hoogendoorn Pieter Gerar- dus z. van N. Hoogendoorn en M. Rehlin g Jacobus Leonardus z. van M. L. van Hevelin gen en L. Th. Vlasveld Getrouwd: F. Keizer 30 j. en J. Dietz 20 j. G. J. Bremmer 25 j. en J. de Groot 25 j. Overleden: Neeltje Meivogel, echtge- noote van H. Laros 78 j. VUURWERKONTPLOFFING BIJ DE FIRMA KAT. Goed afgeloopen. Hedenmorgen te kwart voor negen heeft op de terreinen van de vuurwerkfabriek der firma A. J. Kat, gelegen in de weilan den achter de Haarlemmervaart, een ont ploffing plaats gehad. In gebouw no. 5 was de 38-jarige arbeider J. A. v. W. bezig met het vullen van kardoezen. Bij het vastspijkeren ontplofte het sas, waardoor een twintigtal kardoezen mede-ontbrand den. Door den luchtdruk vloog het dak van het gebouwtje, terwijl de deur en een tusschenmuur werden vernield. v. W. liep lichte brandwonden op en er ontstond begin van brand. Hij swerd even wel door eigen personeel verbonden, ter wijl ook het vuur werd gebluscht, zoodat noch de Eerste Hulpdienst noch de brand weer dienst behoefde te doen. Vermoedelijk is de ontploffing veroor zaakt doordat v. W. een ijzeren inplaats van een koperen hamer gebruikt heeft. GEMEENTERAAD STOMPWIJK—VEUR Vrijdagavond te 7,30 uur kwamen de ra den der gemeenten Stompwijk en Veur in openbare gecombineerde vergadering bij een Voorz. burg. W. Keijzer, aanwezig alle leden, behalve de heeren Van Don'k en Blonk met kennisgeving. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de no tulen onveranderd worden goedgekeurd. Beëediging benoemd lid van den raad K. P. Bioemheuvel SD A P De heer Bloem- heuvel legt de belofte af, waarna de voorz. hem geluk wensoht met zijn intrede in den raad. Hij hoopt, dat hij met dezelfde ijver en nauwgezetheid de belangen der gemeen te zal behartigen als zijn voorganger en een waardige opvolger moge zijn van den heer Verheijen, terwijl hij op een prettige sa menwerking rekent. De heer BIoemheuvel dankt den voorz. en zegt alle medewerking toe. De ingekomen stukken worden alle voor kennisgeving aangenomen. Behandeling begrootingen lichtbedrijf, dienst 1932. De voorz. opent de algemeene beschouwingen. De bedrijven vooruitgaande. De heer Willemse spreekt er zijn vreugde over uit. dat de bedrijven vooruitgaande zijn. Hij merkt op, dat thans duidelijk blijkt, wat hij steeds heeft betoogd, dat als het verbruik toeneemt, ook de bedrijven zullen bloeien Hij brengt dank aan de leiding enz. "oor hetgeen in het belang der bedrijven is ge daan; ook de administratie is in orde en verdient a-1'e lof. De begrooting is een mooi stuk werk en zit keurig in elkaar, zoodat de commissie ad hoe slechts enkele punten gevonden heeft, waarop zij meende aanmerkingen te moeten maken, argumenten, welke B. en W. aanhalen om den electriciteitspriis toch maar op 30 cent te kunnen handhaven, vindt hij onjuist, doch hii komt hieron wel nader terug. Z.i. wordt de taak van B en W. te zwaar en moet er een commissie van bijstand voor de bedriiven worden benoemd. B. er» W. hebben wel toegezegd, dat een dergeMjke commissie zou benoemd worden a's het noodig was, doch dit is nog niet geschiedt, doch hij vindt dit- wel noodis. Hij wil ook een vast recht tarief, daar dit niet anders dan een zegen kan zijn voor de bedrijven en hij wenscht dit dan ook onder de aandacht van B. en W te brengen. De heer Vink brengt hulde aan de bedrij ven, zoowel de technische als de admini stratieve Hij bespreekt de houding van B. en W., waarop zij de begrooting behande len in verband met de financiën van Veur, waardoor het voor de Stompwijksche leden zoo moeilijk wordt, daar de Stompwijksche leden nu Veursche leden geworden zijn in den Stompwijkschen raad. Hij neemt het B. en W. niet kwalijk, dat zij met gewijzig de cijfers moeten komen, gezien de huidige precaire tijden. B. en W. zeggen, dat een re delijke winst wel genomen mag worden uit de bedrijven, waarmede hij het eens is, doch deze winst moet gebaseerd zijn op het pro duct De commissie minder prettig gestemd. Hoofdzakelijk zal heden gesproken moe ten worden over de verlaging van den licht- prijs. Hij zou haast geneigd zijn tegen alle voorstellen van B. en W. te stemmen, omdat hij het idee had, dat de voorstellen der commissie ad hoe bij B. en W. zijn ontvan- gij en zijn behandeld op een niet serieuze wijze B. en W. hebben gedacht, daar komt toch niets van en wij zullen hier wel zooveel tegen inbiengen, dat de voorstellen toch niet worden aangenomen, immers alle argumenten van kosten, welke aan de se cretarie moeten worden betaald en wel 1200.voor gedane werkzaamheden voor de bedrijven, enz. zijn later door B. en W. opgescharreld om toch de verlaging van den electr. prijs maar tegen te kunnen gaan, nog nimmer is over deze kosten gesproken en nu komen B. en W. er ineens mede voor den dag. De commissie ad hoc was minder prettig gestemd over de wijze, waarop zij door B. en W. behandeld is De heer Bioemheuvel is het in hoofdzaak eens met .den heer Vink en brengt hulde aan de commissie. De heer Borst vraagt, of het niet beter zou zijn voortaan de gem.-begrooting en dan de bedrijfsbegrooting te behandelen, verder sluit hij zich aan bij de hulde ge bracht aan de technische en administrtieve leiding. De voorz. is dankbaar voor de woorden van hulde en dank, doch hij begrijpt niet, dat B. en W. of de comm. van beheer vol gens de sprekers de zaak niet goed onder de knie hebben, daar deze techn. en admi- ministratieve leiding op alle vergaderingen van B. en W. aanwezig is en B. en W. in al les voorlichten 't Had een feestvergadering kunnen zijn. Hij had deze vergadering reeds half Oc tober willen houden en er dan een soort feestvergadering van willen maken, daar het electr. bedrijf toen 10 jaar bestond. Hij vindt het ook jammer, dat de bedrijfsbe- grooting voor de gem. begrooting behan deld wordt, doch dit kan anders, omdat in de gemeentebegroting ook posten van de bedrijven voorkomen. B en W. hebben de begrooting 'der bedrijven op een serieuze en zakelijke wijze behandeld, vooral ook omdat er voor Veur geld moest gezocht worden. Stompwijk kan wel zeggen, wat hebben wij daarmede te maken, doch hij vindt dit niet juist; dit kan onmogelijk los van elkaar behandeld worden, daar Veur toch ook steeds alle lasten met Stompwijk heeft gedeeld en Stompwijk dus ook iets voor Veur doen moet Hij zet de handelwijze van B. en W. verder duidelijk uiteen. De heer Willemse vindt het juist beter eerst de bedrijfs en dan de gem.-begrooting te behandelen en zet zijn hand punt uiteen. Het bevreemdt hem. dat B. en W nu aan komen met de verschillende kosten; deze hadden dan altijd op de bedrijven moeten staan. De voorz. merkt op, dat, zooals de heer Willemse zegt, het bedrijf niet los van de gemeente mag staan en men deze twee niet mag scheiden. Waaruit zouden dan zoovele tekorten gedekt moeten worden. Hij vindt het. noodig, dat zoo mogelijk eenige reserve gevormd wordt, waaruit de gemeente zoo noodig putten kan. De heer Vink is het met den voorz. eens, dat gemeentebedrijven niet van elkaar gescheiden kunnen worden. Hij heeft er geen bezwaar tegen, dat de gemeente van een redelijke winst uit de bedrijven gebruik maakt. Hij is het niet met den heer Willem se eens, dat als het bcdriif maar goed gaat, de gemeente er niets mede te maken heeft. Hij spreekt echter zijn misn-^egen uit over den tijd en de wijze, waar op B. en W. met de argumenten zijn gekomen de verlaging van den prijs tegen te gaan deze 'hebben hem gehinderd. De voorz. gaat dan na enkele bespreking over tot de behandeling begrooting. De heer Willemse wil eerst het rapport der commisie ad hoe behandelen, hetgeen na enkele bemerkingen geschiedt Gasbedrijf. Opbrengst cokes. De comm. ad hoe spreekt hierbij den wensoh uit, dat op een of meer bepaalde dagen per week aan ingezetenen tegen verminderden prijs ad 070 cokes wordt verstrekt B. en W. achten het niet juist dit te doen met het oog op de handelaren De heer Vink doet namens de commissie een voorstel om voor ingezetenen, gezins- hoofden of daarmede gelijk staande perso nen de gelegenheid open te stellen orn ge durende den winter iedere week 2 mud co kes te halen of te doen halen tegen een prijs van 10 cent hooger dan verkocht wordt aan den tusschenhandel. De voorz* zegt dat er een tijd was, dat men de cokes niet kwijt kon cn men moest toen wel aan den tusschenhandel verkoopen en daardoor is wel eenige verplichting ont staan, terwijl naar aanleiding van een re quest van de Hanze om aan de fabriek niets zelif te verkoopen, B en W. hel voorstel niet konden overnemen. De heer Willemse is van meening. dat deze paar mud ookes den tusschenhandel geen schade zal doen en is dus voor het voorstel. Enkele heeren willen de cokes voor den zelfden prijs geven a'e in den tusschenhan del. doch dit vindt geen ondersteuning. B. en W nemen dan na beraad het voor stel der oommissie over. welk voorstel met algemeene stemmen wordt aangenomen. De heer Raaphorst bespreekt het munt- metergas; de voorz. zegt toe deze zaak te zullen onderzoeken en hierop nader terug te komen. De gas-begrooting in inkomsten en uit gaven wordt dan met algemeene stemmen goedgekeurd. Geen verjaging der electrici- teitsprijzen. Elect licit eits bedrijf. Stroom verkoop. De heer Willemse zegt, dat de oommi&sie ad hoe bij haar voorstel blijft om den prijs van 30 cent te brengen op 25 cent en dat alle argumenten van B en W. hem niet an ders zullen stemmen. Z.i. kan een verlaging van 5 cent volgens de begrooting wel. Als wij niet trachten den prijs van het product zoo laag mogelijk te stellen, beoogen wij dan wel de belangen van de bedrijven. Steeds zijn de bedrijven er wel bij geva ren. als de prijs verlaagd werd. Het stroam- verbruik van Stompwijk is veel grooter dan van Veur en de winst vloeit toch ook voor een gedeelte in de ka-s van Veur, Hij meent, dat die paar duizend gulden winst Veur toch met zal kunnen helpen en er dus an dere middelen moeten gevonden worden; hij wil daarom den prijs verlagen met 5 cent. De voorz. zegt, dat de heer Wlalemse vergeet, dat de exploitatiekosten voor Stompwijk vel grooter zijn, doch dit vergeet de heer Willemse te noemen Veur heeft zoo dikwijls Stompwijk geholpen en even goed de stroppen helpen dragen. Het armbestuur heeft nu veel meer noo dig voor werkloozen, enz. en a'is vrij nu den prijs evrlagen, zal er geen bron meer zijn. waaruit men putten kan en dan zal er een ander bron gevonden moeten worden en dus nieuwe belastingen in het leven ge roepen moeten worden. Als Stompwijk het nu niet noodig heeft, wat echter over een pajr jaar wel het geval zal zijn, vindt hij het een moreele plicht om Veur te helpen endus niet den prijs te verlagen. Als over een half jaar den toestand beter zou wor den. zal B. en W. zelf wel met verlaging komen. De heer Raaphorst wil den prijs op 27 oent brengen; hij wil iets doen De voorz. zegt geen cent te kunnen mis sen, want als B. en W. de winst der bedrij ven moeten derven, zulen zij toch bij de begrooting moeten komen met verhooging der opcenten In Veur moet toch al reeds de straatbelasting weder worden inge voerd. dit komt deze week in behandeluig. De heer Borst zegt dat Steenwijk heusch geen philantropische hande'ing doet tegen- oevr Veru, daar Veur steeds het volle pond heeft betaald. De heer dc Koning zegt, dat als Veur al het geld had wat in de kas van Stompwijk is gevkveid, Veur er dan nu boven op wae. De heer Vink zegt om Veur een dienst te be-w ijzen met het voorstel van B. en W. te zulen meegaan. De heer Willemse zet zijn meening na der uiteen en hij blijft er bij dat het be lang van de bedrijven eiseht, dat de verla ging komt Hij antwoordt de heeren Borst en de Koning en zegt, dat hij voor zijn ge meente niet anders mag doen dan op zijn standpunt blijven staan Wij mogen de be langen der bedrijven niet uit het oog ver liezen om de financieele positie eener ge meente. De voorz. zegt dan, dat z.i. de zaken vol doende zijn besproken en brengt het voor stel der commissie ad hoe om den prijs op 25 cent- te brengen in stemming. Dit voor stel wordt in Stompwijk met 54 en in Veur met 82 stemmen verworpen. Het voorstel van B. en W. wordt z h s aange nomen Op voorstel van de heeren Wil'emse en Vink wordt na enkele bespreking aangeno men de bewuste 1200.te schrappen van de bedrijfsrekeningen. De geheele begrooting wordt dan met- al gemeene stemmen goedgekeurd. Het voorstel VinkBorcst (art 38, le Hid. ontwerp ambtenaren reglement), over welk voorstel de stemmen in de gecombi neerde vergadering van 7 October j.l. staak- tij. alsook het voorstel WillemseKoerts (art. 51, le lid ambtenarenreglement) wor den nu met- algemeene stemmen goedge keurd. Behandeling verordening op de arbeids- ovreenkomsten. De voorz gaat direct over tot de artikels ge-wijze behandeling. Enkele artikelen komen in bespreking. De voorz. wil een en ander eerst een jaar bekijken, dan kan men toch altijd nog ver anderen en verbeteren; de heeren gaan hiermede accoord Hierna sluiting. LAATSTE BERICHTEN VECHTPARTIJ TE 0SS. In den afgeloopen nacht heeft te Oss een ernstige vechtpartij plaats gehad. Om streeks half twaalf werd aan de politie mededeeling gedaan, dat in de Vierhoek straat een vechtpartij had plaats gehad. Toen de politie ter plaatse verscheen, was de verslagene, een zekere V. reeds naar het St. Anna-ziekenhtiis overgebracht, al waar werd geconstateerd, dat hij twee meseteken, een in den rug en één in de rechterzijde, had bekomen. De toestand van het slachtoffer, die van de H.H. Sa cramenten in voorzien, is zeer ernstig. On middellijk werd door de politic een uitge breid onderzoek ingesteld dat tot resultaat had. dat reeds denzelfen nacht de vermoe delijke daders, zekere van G. en van Sch., konden worden eearresteerd. De vechtpar tij is vermoedelijk ontstaan door drank misbruik. De politie zet het onderzoek nog voort. ROTTERDAM, 9 Nov. Vee. Aanvoer 922 varkens, 392 vette runderen, 253 vete kalve ren en 121 achapen of lammeren. Koeien per halve kilo: 37—39, 30—32,5. 19—24, kalvere- ren 62,5—65, 50—55, 37,5—42,5, «chapen 23— 31 gl. per «tuk, 1520 ct. per halve kilo. zuig- Jammeren 1624, varkens 21,5, 21, 20. Overzicht: Koeien gedrukte handel, prijzen lager. Vette kalveren vlugge handel, le soort prijshoudend, mindere lager, «chapen en lam meren willige handel, prijzen hooger. Varkens luie handel, prijzen onveranderd. AMSTERDAM, 9 Nov. Vee. Aanvoer 420 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 0.71—0.74, 2e kw. 0.62—0.70, 3e kw. 0.52 0 60 per K.G. slachtgewicht. 90 melk- en kalfkoeien 230310 per «t. 110 vette kalve ren: 2e kw. 0.60—0.64, 3e kw. 0.52—0.60. 54 nuchter kalveren 612, 980 varkens, vleesch varkens, wegende van 90110 K.G. 0.480.49, zware varkens 0.470.48, vette varkens 0.46- 0.47 per K G. 6lachtgewicht. 24 paarden 90 120. Aangevoerd 9 wagons geslachte runde ren uit Denemarken. BOSKOOP, 7 Oct. Boskoopsche Bloemen- viiling. Rozen: Ophelia 1530, Golden Op helia 3056, Marcel Rouyer 3046, Hadley 4570, Cladius Pernet 3870, Columbia 33 55, Butterfly 3055, Mac Keiler 3052, Wilh Kordes 60120, Mad. Jules Bouché 45, Rosa- landia 3861, Phoebe 3053, Else Poulae 3550, Kilham 70110, Paul Grompel 39 51 Edith Helen 80150, Aug. Noack 3043, E. G. Hill 80—100. Du Clos 20—40, Florex 44 80, Germania 3549. Diversen. Chryaan- then, grootbloemig 100220, id. tro« 1051, Asparagus 1521, Clematis Pr. Hendrik 280. WOERDEN, 7 Nov. Veiling. Spinazie 3 12 p. Kg., bloemkool 2,57 per k.g., roode kool 2,55, «av. kool 1,55, witte kool 2 6 per st. «pruitkool 5,57,5, uien 45, peen 3.54, andijvie 12,5 per 10, boerenkool 2,5 cl. per stuk. 7 Nov. Eieren Kipeieren wit 77.40, bruin 7.207.50, gemengd 7.107.20, hen eieren wit 4.605.30, gemengd 5.205.70, bruin 5.40, eendeieren 4.405.20, boter 6065, kaas 3032 ct. per p. 7 Nov. Veiling. Dubbele Bellefleuren 3,510.5, Zoete Veen 4, Goudreinetten 344 Zure Bellefleuren 310, Sweden apple 6,5 12,5, Zoete Campagnu 2,59,5, id. Ermgaard 5,510.5, Pres v. Engeland 3,512,5, Paradijs 46, Huismans 9, Sterappels 14,515,5, Pib- belingen 2,55,5, Sinjeuren 11, Winterjan 4 11, Louwtjes peer 88,5, Wildeman 4,512, Nov. Poiteau 27, Sint Remy 5,5, Pondspeer 4,57,5, Joden peer 5,513, Noten 22. BIOSCOPEN. Casino: Voor volwassenen Luxor: Voor volwassenen. Trianon: Voor volwassenen. KATWIJK AAN DEN RIJN, 7 Nov. Tuin bouwveiling. Uien per 100 kg. 3.154.40, gele kool 4.204.60, peen per 100 bos 4.20 6.10, roode kool per 100 ƒ4.605.90, bloem kool ƒ5.209.10, peen per 10 kg. ƒ2.504. Aanvoer: 1800 bos peen, 38.000 bloemkool, 1400 gele kool, 2700 roode kool, 3200 k.g. peen ROELOFARENDSVEEN, 9 Nov. Sla 40— 4.50 per 100 krop. Tomaten a 11.7014.90, id. b 11.20—13.70, c. 4.50—9.30, cc 2.10—3.30 per 10 pond. AARLANDERVEEN, 7 Nov. Vrije veiling Aanvoer 1163 eieren, kipeieren 7.608.30, eendeieren 4.605.20, boter 6667, room boter 7074, kaas 2632 ct. per pond Handel matig. De Heer en Mevrouw KERCKHOFF HOYNG geven met genoegen kennis van de geboorte ven hun Dochter BE St. Hlisabeth-Ziekenhuis, Leiden "Willem de Zwijgerlaan 22, Ocgstgccst. 7 November 1931. 10400 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig en smartelijk lijden, voor zien van de H.H. Sa cramenten der Ster venden, orue innig ge liefde Moeder, Bohuwd- moeder en Grootmoe der, 10420 MARIA ELISABETH HEIJNRAETS, "Wecjuwe van HEINRICH ROK ER N, in den ouderdom van 75 jaar. "Wij bevelen de dier bare. overledene in uwe gebeden aan. Uit aller naam: M. BOK ER N. Leiden, 8 Nov. 1931. Hoogewoerd 150a. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. De H.H. Uitvaart diensten zullen gehou den worden op Woens dag 11 November, in de kerk van den H. Petrus, te kwartier vóór 8, half negen en 10 uur, waarvan om kwartier vóór 8 de ge zongen H. Mis, waar na om 11 uur de be grafenis vanuit de kerk Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed, geheel onverwachts, onze ge achte Vriend en Colléga THE0D0RUSAKERBOOM in den ouderdom van 32 jaar. 104U4 Het Personeel der Werkplaats N. Z. H. LOOD- EN ZINKWERKER Aanleg van Gas- en Waterleiding H OEFSTRA AT «5 Telefoon 953 1 104-22 ZEER LAGE PRIJZEN LEIDEN io3!>8

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3