KERKNIEUWS SPORT MARKTBERICHTEN VRAGENBUS MAANDAG 9 NOVEMBER 1931 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Rede J. G. v. d. Ligt. Wegens verhindering wegens familie-om standigheden van den heer H. Wijnen, trad als tweede spreker op de heer J. G. van der Ligt, voorz. van den R. K. On derwijzersbond te Boxtel. Deze spreker betoogde uitvoerig, dat de vitale belan gen van het onderwijs zullen worden aan getast door de aanneming van de voorge stelde uniforme leerlingenschaal. Aan het slot van zijn rede werd de vol gende motie aangenomen: Motie. De katholieke onderwijzers van Neder land, georganiseerd in de St. Willibord- en de Canisiusfederatie van R.-K. Onderwij zersbonden, in massa vergadering bijeen in de groote zaal van 't gebouw „Tivoli" te Utrecht op Zondag 8 November 1931 gehoord de besprekingen, aangaande 't. jongste wetsontwerp tot wijziging van de Lager Onderwijswet, wat betreft de daar in \oorgestelde uniforme leerlingenschaal; overwegende, dat de uniforme schaal leidt tot het vormen van klassen met een aantal leerlingen ver uitgaande boven het normgetal dat deze schaal bovendien voert tot de meest ongewenschte combinatie van klas sen, waardoor van eenigszins vruchtdra gend onderwijs geen sprake kan zijn; dat tegenover een verbetering van een 30-tal grootere katholieke scholen 824 an dere katholieke scholen in personeel ach teruit gaan. dat de uniforme leerlingschaal desorga- niseerend werkt op ons lager onderwijs en wel degelijk de vitale belangen van dat onderwijs schaadt: dat de betrekkelijk geringe bezuiniging welke deze maatregel beoogt, daarom geenszins kan opwegen tegen de groote schade aan het volksonderwijs toege bracht keuren de voorgestelde uniforme schaal af en achten handhaving van de bestaande gedifferentieerde schaal, zoo mogelijk met verbetering voor de grootere scholen beslist noodig; besluiten deze motie te kennis te bren gen van de regeering, van het bestuur en de leden der katholieke Kamerfractie en van de Pers. „De Maandagmorgen". NED. R K. MIDDENSTANDSBOND. Een buitengewone bestuursver gadering. De R.K. midden stand en de bedrijfsorganisatie. Loonpolitiek in crisistijd. De Ned. R.K. Midddenstandsbond hield dezer dagen te Utrecht in Hotel Noord-Bra bant een buitengewone vergadering van de besturen der Diocesane standsorganisaties en der Nationale vakbonden, aangesloten bij den N.RK.M, onder voorzitterschap van den heer C. J. G. Struycken te 's-Graven- hage. In grooten getale hadden de Bondsbe- stuurders aan de uitnoodiging van het Fe deratiebestuur gevolg gegeven. In de ochtendzitting was aan de orde de resolutie door het j.l. te Venlo gehouden congres van den N.R K.M. aanvaard inzake de publiekrechtelijke bedrijfsordening, mede in verband met het ontwerp-Verschuur en dc instelling van bedrijfsraden, waarvan de indiening binnenkort kan worden tege moet gezien. Na inleiding van het onderwerp door Mr. F. Bach, directeur van het Centraal Han- zebureau voor het Bisdom Haarlem en na breedvoerige gedachten wisseling werd als resultaat der besprekingen met algemeene stemmen vastgesteld de volgende resolutie De Ned. R.K. Middenstandsbond wensoht een spoedige totstandkoming van het voor ontwerp-Verschuur op de instelling van be drijfsraden. De Ned R.K. Middenstandsbond acht echter daarenboven tot verdere uitvoe ring van Hoofdstuk VII, punt 5 van het algemeen werkprogram der RK. Satatspar- tij van 1922 urgent de totstandkoming van wettelijke voorziening, die het mogelijk maakt aan een bedrijfsorgaan naast ad- viseerende en uitvoerende bevoegdheid enz. ten aanzien van economische bedrijfsaange- legenheden verordenende bevoegdheid te geven ten aanzien van de economische be- drijfspo'.itiek. De wettelijke regeling biede mogelijk oim deze organen zoowel landelijk a.« plaatselijk of gewestelijk te constitu- eeren. De organen moeten zooveel mogelijk worden gebouwd op de vakorganisaties in het bedrijf. Deze wettelijke voorziening worde zoo mogelijk tot één geheel vereenigd met de eventueele bedrijfsraden wet-Verschuur, in dien zin, dat de bedrijfsraden-Verschuur te vens doch dan werkende onder toezicht der overheid kunnen worden bekleed met de verordende bevoegdheid ten aanzien van de economische bedrijfspolitiek, doch dat in bedrijven, die behoefte hebben aan ordening op publiekrechtelijke grondslag van de economische bedrijfspoldtiek, het ontbreken van mogelijkheid tot instelling van een paritetische bedrijfsraad-Versobuur geen beletsel vormt voor instelling van een anders samengesteld orgaan, dat met de verordenende bevoegdheid ten aanzien van de economische bedrijfspolitiek wordt be kleed. In de middagvergadering heeft Prof. H. Kaag, Hoogleeraar aan de R.K Handels- hoogeschool te Tilburg een rede gehouden over ,.De handeldrijvende en industrieele middenstand en de loonpolitiek in dezen crisistijd". Prof Kaag behandelde het crisisverloop en de algemeene loonpolitiek in dit ver band, waarbij hij gelegenheid vond critische beschouwingen te wijden aan verschillende stroomingen en strevingen, die momenteel in de loonpolitiek hier te lande tot uiting komen. Ook de rede van Prof. Kaag gaf tot een geanimeerde discussie aanleiding, waarbij vanuit de vergadering o.a. werd gewezen op den psychologischen inslag van het cri sisverschijnsel. In verband met de op deze buitengewone vergadering behandelde onderwerpen wer den door enkele vakbonden actueele vraag stukken aan de orde gesteld. Zoo werd door den Ned. R.K Bond van Melkhandelaren gewezen op de hachelijke positie, waarin in meerdere steden de ge vestigde melkhandel voldoende aan alle eischen van het Me'.'kbesluit verkeert door de irrëeele concurrentie, hem aange daan door leurders van buiten, die in de stad geen winkel behoeven aan te houden. Door de vertegenwoordigers van den Ned. R.K. Bond van Broodbakkerspatroons werd, onder algemeene instemming der ver gadering, aangedrongen op spoedig en krachtig ingrijpen der Regeering in ver band met den invoer van Belgisch brood. Waar het de Nedeirlandsche bedrijfswet- geving, en speciaal de Tawewet is, die tot de-zen invoer aanleiding geeft, dient de IRbgeering de consequentie van haar maat regelen te betrekken en mag zij de Neder- landsche bakkerij niet tot slachtoffer dezer wetgeving laten worden. Ned. R. K. Band van Mineraalwater fabrikanten en Bierhandelaren. De kort geleden opgerichte Ned. R.. K. Bond van Mineraalfabrikanten en Bier handelaren nield dezer dagen in hotel Fleissig te Amsterdam zijn algemeene na jaarsvergadering onder leiding van den Bondsvoorzitter, den heer J. F. Post te Delft. Deze gaf in zijn openingswoord een overzicht van de sinds de oprichting door het voorloopig bestuur verrichte werk zaamheden en gevoerde acties, waarna verschillende actueele bedrijfsvraagstukken aan de orde kwamen, o.a. de levering van gebotteld bier door de brouwerijen. De vergadering stelde vast, dat ter voor koming van ernstige verliezen voor den handel en ter handhaving van geregelde verhoudingen de heffing van statiegeld niet kan worden gemist. Na breedvoerige bespreking der positie van het bedrijf, werd besloten in meerdere afdeelingen stappen te doen teneinde tot meer geordende toestanden te geraken, in overleg met andere groepen en organisaties in het bedrijf. Medegedeeld kon worden, dat thans ook in Den Haag en omstreken een af deeling van den Bond is opgericht. De concept-statuten en -reglement wer den besproken, die in de volgende alge meene vergadering ter vaststelling zullen worden aangeboden. De door het bestuur voorgestelde contributieregeling werd aan vaard, terwijl besloten werd de- Bond te doen aansluiten bij den Ned. R. K. Midden standsbond. Het secretariaat-penningmeesterschap van den Bond zal, tot een definitieve ver deeling der functies, berusten bij den heer J. Ruygrok, Vijzelstraat 195, Scheveningen. Tenslotte werd de stand van de propa ganda-actie besproken: in meerdere plaat sen zal getracht worden afdeelingen op te richten, terwijl stappen zullen worden ge daan lot aansluiting bij den Bond van verschillende bestaande gewestelijke orga nisaties. Het blauwe' spoorboekje verschijnt niet. „De Nederlander" bericht, dat de groote officieele reisgids der Ned. Spoorwegen, aangezien weder stagnatie in het drukken is gekomen, voor den winlerdiensfc niet meer zal worden uitgegeven. BENOEMINGEN In het Bisdom Haarlem. Naar wij vernemen is benoemd tot se cretaris van het Bisdom Haarlem de wel- eerw. heer H. W. Agterof. De weleerw. heer Agterof, geboren te Bodegraven in 1904, priester gewijd in 1929, was sedert September 1929 kapelaan aan de St. Agatha-parochie te Lisse. De nieuwbenoemde komt in de plaats van den weleerw. heer Smulders, die, kor ten tijd geleden tot secretaris benoemd, om gezondheidsredenen zijn functie niet langer kan vervullen. Verder vernemen wij, dat tot kapelaan te Lisse is benoemd de weleerw. heer J. B. Schotten, thans assistent te Noordwijk; en dat de weleerw. heer D. Schoenmaker, ka pelaan te Hillegom (St. Martinus) is be noemd tot kapelaan te Den Haag. Oprichting Rectoraat „Alverna" te Wijchen. Z. H. Exc. mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's Hertogenbosch, heeft naar „St. Jansklokken" meldt met ingang van Maan dag 9 November 1931 onder de parochie Wijchen, te Alverna een rectoraat met eigen grondgebied opgericht, waarvan de Rectorale Hulpkerk is toegewijd aan den H. Jozef. Tot rector werd benoemd de Zeerecrw. Pater Joannes Godefridus Saes O.F.M. VOETBAL DIOC .HAARL. VOETBALBOND R.K.S.V.—S MC. Warmond. S.M.C. I heeft gisteren na een kalm gespeel den wedstrijd beide punten op Warmond kun nen houden. Voor de rust wist S.M.C. de lei ding te nemen en werd een 21-voorsprong genoteerd. Na de rust werden evenveel doel punten gefabriceerd en kon S.M.C. een 42- overwinning boeken. Het 2e van S.M.C, leed in Hazerswoude te gen V.V.B, II een gevoelige nederlaag, wat i»oor het meerendeel aan slecht spel der S.M, C.'ers is te danken .'t Blijft echter een tegen valler. Het 3e moest in Alph. Boys III eveneens haar meerdere zien en er valt van spelverbe- tering weinig te bespeuren. Hier werd de uit slag 50 voor A. B. De junioren brachten het er niet beter af en keerden met een 31-nederlaag van Voor schoten terug. Over het algemeen was het voor S.M.C. een slechte dag. Jonelui, die plan hebben, alsnog als lid toe te treden, worden verzocht dit nog deze week te doen en zich bij den secretaris aan te melden. VAN M'N BOEKENTAFEL Het Schild. Apologetisch Maandschrift. Uitgave der A. V. Petrus Canisius. Het November-nummer van het Schild wordt geopend door een vervolg-artikel van de hand van dr. L. Bender O.P. over Huwelijks-beletselen. Het huwelijksbelebsel, door den schrijver thans onder het vergroot glas gezet, is de Gemengde Godsdienst, in de kerktaal „Mixta Religio" genoemd. Hierdoor wordt verboden een huwelijk tus- schen twee gedoopten, van wie de één Ka tholiek is en de ander een kettersche of schismatieke secte aanhangt. Dit huwelijks beletsel behoort dus tot de z.g. verbieden de huwelijksbeletselen in tegenstelling tot een huwelijk tusschen een Katholiek en een ongedoopte, dat niet alleen verboden, maar ook ongeldig is, welk beletsel de Kerk „Disparitas Cultus" noemt. Zonder dispensatie zal een z.g. gemengd huwelijk behalve ongeoorloofd ook ongel dig zijn, omdat zonder dispensatie zulk een huwelijk niet gesloten zal kunnen worden voor een pastoor en twee getuigen, hetgeen de Kerk tot een essentieel vereischte heeft gesteld voor de geldigheid van een katho liek huwelijk. Dr. Bender zet op zijn beken de heldere wijze de beteekenis van zulk een huwelijksbeletsel uiteen en vergeet niet daaraan vast te knoopen, de redenen, wel ke de Katholieke Kerk genoopt hebben een gemengd huwelijk te verbieden. Op de eerste plaats wegens de gevaren, noodzake lijker wijze voor de katholieke partij ver bonden aan de samenleving met een niet- Katholiek. En op de tweede plaats omdat bij een gemengd huwelijk de grondslag voor het huwelijksgeluk ontbreekt. Dat deze gevaren niet denkbeeldig zijn bewijst de schrijver met statistische cijfers, welke ont stellend van duidelijkheid zijn. In dit November-nummer ontbreekt niet een beschouwing van den Allerzielendag. Zr. Gertrudis, Oblaat van den H. Benedic- tus, bemediteert de beteekenis van" dien dag en herinnert er aan, dat, al werd vanaf de eerste christentijden voor de overlede nen gebeden, de H. Kerk toch pas in ia- tere eeuwen dé Allerzielen-herdenking heeft toegestaan, dit in verband met het heidensche jaarlijksche doodenfeest. Een meditatieve uitlegging van de zielenmis uit het Missaal besluit deze treffende be schouwing. Prof. V erhaar van Warmond bespreekt het door Piet Kasteel vertaalde Duitsche werk van den Tübinger professor Karl Adam „Das Wesen des Katholizis-mus". Zoowel Adams werk als dc Holland sche vertaling worden als voortreffelijk gepte- zen. Verder een artikel van pater H. Rongen O.Cist. uit Tegeien over Christelijke As cese. Ware ascese is navolging van Chris tus en voor den beoefenaar der echte Chris telijke ascese, der zelfheiliging en zelfvol making, moet uitgangspunt zijn een uitge breide en diepe bestudeering van Chris tus' leven, zooals dat te vinden is in het Evangelie. Christus' leven onder onze zon was vol groeide menschelijkheid, zegt de schrijver en in zijn artikel laat hij dat zien op een wijze, die den ervaren beoefenaar der con templatie verraadt. Dolf Upey uit Leiden geeft in deze af levering weer een van zijn kleine schets jes, die een zekere vermaardheid beginnen te krijgen, door den origineelen kijk op de dingen, welke er uit blijkt. Verschillende kleinere wetenswaardig heden zijn wederom te vinden in de ru briek Op den Uitkijk, terwijl de Vragenbus getuigt van de intense belangstelling der lezers. Tenslotte Boekbespreking en Cor respondentie. LEIDSCHENDAM Volksbond. Vrijdagavond te 7 uur houdt de R.K. Volksbond haar ledenvergadering. Agenda: Opening. Strijdlied. Notulen. Spre ker de heer W. J .v. d. Akker over het onder werp: fJHet ziekenhuiswezen". Voorstel con- Iributie-verhooging voor de kindervacantie en St. Nicolaasfeest. Oprichting propagandaclub ftovember-actie. Rondvraag. STOMPWIJK Geboren: Wilhelmina Magdalena d. van G. C. Noordermeer en L. v. Stein Wilhel mus Jacobus Maria d. van W. J. A. v. d. Drift en A. P. den Hollander Clasina Geer- tiuida Maria d. van A. van Nierop en H. J. Evers. Ondertrouwd: J. Oudshoorn en J. P. van Meurs N. Kappetein en S. M. Vermeer T. A. Zandbergen en F. C. Galkamp W. H .v. Meurs en P. Vogelaar G. Beun en B. M. C. Hake H. L. v. Teilingen en M. C. Huisman A. H. v. d. Akker en P. M. v. Herk. G e t r o u wd C. C. v. d. Zon en T. M. C. Lelieveld. Overleden: H. J. Granneman 2 j. DE ROOFMOORD TE GORCUM DE AANHOUDING TE WOERDEN. In aansluiting bij hetgeen reeds in het derde blad vermeld wordt, vernemen wij nog het volgende: De arrestatie van S. heeft Zaterdagavond te 8 uur plaats gehad, toen hij van het station huiswaarts keer de. Het is de ongeveer 30-jarige C. Slob, van beroep boerenarbeider, doch thans werkloos. Hij heeft zich in Augustus uit Gorkum met zijn vrouw en kinderen alhier gevestigd en woont thans op den Wilhel- minaweg. Uit het verhoor en het onderzoek is ko men vast te sL.an, dat S. in den nacht van Donderdag op Vrijdag om half één is thuis gekomen. Hij heeft een wond aan den lin kerwijsvinger. S. verklaart, dat hij Donder dag op de fiets naar Rotterdam is geweest en op den terugweg naar Woerden bij Bo degraven pech met zijn fiets heeft ge had. De ketting was er af geloopen en bij het weer omleggen heeft hij zijn vinger be zeerd. S. zou in Rotterdam een melkzaak overnemen, waarvoor hij de volgende week vijftienhonderd gulden noodig had. Hij heeft niemand kunnen aanwijzen, noch te Rotterdam, noch elders, die hem Donder dag heeft gezien. Bovendien heeft hij ver schillende tegenstrijdige verklaringen afge legd en in verband met een en ander is hij naar Gorkum overgebracht en in arrest ge steld. De sectie op het lijk. Naar wij vernemen zal C. S. vermoedelijk vandaag ter beschikking worden gesteld van de Justitie. Bij de sectie op het lijk verricht, is ko men vast te staan, dat de vermoorde zware verwondingen heeft bekomen aan het hoofd, toegebracht met een zwaar voor werp. Als vermoedelijke doodsoorzaak ecü- ter werd hartverlamming aangenomen als gevolg van den schrik. Het lijk is vrijgege ven aan de familie en zal op Westerveld worden verascht. Verhalen, die uit de lucht zijn gegrepen. De Commissaris van Politie deelt nog mede, dat alle verhalen, die de ronde doen in zake mededeelingen van den chef van den Nachtveiligheidsdienst over veilig heidsmaatregelen (zie 3de blad) uit de lucht gegrepen zijn. VEUR Geboren: Bernardus z. van H. Scholten en M. J. Geerlings Paulus Jacobus z. van A. P. Overgauw en H. E. v. d. Helm Cor nells Pe-trus z. van G. J. v. Veen en E. M. Kneppers Johannes Gerardus z. van P. A. Snelderwaard en S. M. Lans Johanne Ma ria d. van A. G. J. Gijben en J. H. v. 'd. Heij- Ondertrouwd: S. de Groot en M. A. G. Bergman. Overleden: F. P. Verwoerd 72 j. E. v. d. Helm 75 j. VOORSCHOTEN. Burgerwacht. Aan den oproep van het bestuur van de Voorschotensche Vrijw. Burgerwacht om ter vergadering te ko men voor het aanhooren en bespreken van enkele vertouwelijke mededeelingen hadden gisteravond verscheidene perso nen gehoor gegeven. Behalve het bestuur zaten mede aan de tafel de eere-voorzitter, de heer E. Vernède, burgemeester dezer gemeente en kapitein H. W. Snijders, toe gevoegd aan de inspectie van de Vrijw. Burgerwachten. Met een woord van wel kom opende de commandant, de heer A. J. Turion, dezen avond en gaf hij uiting aan zijn welvoldaan zijn voor de wijze, waarop zoovelen gehoor hadden gegeven aan den oproep in de circulaire vermeld. Nadat de secretaris, de heer Schrassert Bert, een verlag had voorgelezen van twee jaren, benevens een overzicht van een ge houden schietwedstrijd, deelde de comman dant mede, dat voorzoover dit nog niet was geschied allereerst de leden in de ge legenheid zouden gesteld worde,) hunne belofte of eed van trouw aan het gezag af te leggen. Hieraan werd door zeer velen voldaan. Na de beëediging seprak de com mandant een woord van dank voor de toe gezegde steun en werden op zijn verzoek een tweetal coupletten van het Wilhel mus gezongen. Na een korte pauzeering werden door kapitein Snijders enkels mededeelingen gedaan van vertrouwelijken aarden een overzicht gegeven van de ver anderingen in politiek opzicht van verschil lende regeerineen. Besloten werd aan H. M. de Koningin een telegram te zenden, waarin gesproken werd van eerbied en trouw. Na deze toespraak richtte burge meester E. Vernëde zich nog met een en kel woord tot de aanwezige leden. Hierna had de prijsuifcdeeling plaats van de ge houden schietwedstrijd te Katw-k op 25 September j.L, prijswinnaars waren: Klasse A: 1. J. Noort, 2. G. J. Yperlaan, 3 R. van Mulligen, 4. W. Meyer, 5 J. v. d. Lubbe. Klasse B: 1 M. C. Overduin, 2 A. J. Turion, 3 M. de Jong, 4 C. van Eg- mond, 5 I. van Egmond, 6 J. Pijnakker, 7 Agenda Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentiu»- Bibliotheek, geopend 's avonds vap 7.308.30 uur. Maandag, Tooneeluitvoering M. E. S. A., Kleine Stadszaal, 8 uur. Dinsdag, R.K. Bond voor Groote Gezin nen, 12 1/2-jarig bestaan afd. Lei den: Propaganda-Feestvergade- ring, Foj'er, Stadsgehoorzaal, 8 uur. Dinsdag. „Geloof en Wetenschap", „Den Burcht", 8 uur. Dinsdag, Oeral-kozakkenkoor, Stadsge hoorzaal, 8.15 uur. Woensdag, R. K. Rijtuig- en Wagenma kerspatroons vereeniging „Sint Joseph", Kring Leiden, Concordia 4 uur. Woensdag. K. J. M. V. „St. Peter Kanis". Buitengew. ledenberg, wegens be stuursverkiezing „Eigen Huis", half negen. Donderdag, R. K. Bond van Transportar beiders „St. Bonifacius", Bondsge- bouw, 8 uur. Vrijdag. K. J. M. V. „St. Peter Kanis". Aanvang biijartcompetitie „Eigen Huis", half negen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Nov. a.s. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J. vam. Driesum, Mare 76, telef. 406. DE BANKOVERVAL TE SCHIPLUIDEN. NADERE BIJZONDERHEDEN. Een aanhouding. Omtrent den overval op de boerenleen bank te Schipluiden (zie 3de blad) verne men wij nader, dat de politie gisteren en kele personen heeft aangehouden in ver band met dezen roofoverval. Zoo kreeg de politie er van kennis, dat té de Lier zich Zondagavond een persoon bevond, die hoogst zenuwachtig deed en eenigszins aan het signalement beant woordde. De politie te de Lier heeft dezen man aangehouden en per motorzijspan naar Delft en vandaar naar Schipluiden ge bracht. Enkele gegevens klopten wel op hetgeen de man verklaarde, doch de getuigen, die de bandieten hebben gezien, hebben hem niet definitief herkend. Door de politie worden voorts nog ver schillende sporen gevolgd van personen, die in den laatsten tijd in de buurt van het bankgebouw zijn gezien. De geruchten, als zou in het gebouw e»*, revolver van de overvallers zijn gevonden, zijn naar wij vernemen onjuist. De toestand van den kassier was heden gunstig. Naar men ons mededeelt was reeds eerder door den kassier er op aangedron gen om de avondzittingen van de Bank op te heffen. Hieraan was tot nu toe geen ge volg gegeven. P. van Klaveren, 8. J. van Egmond, 9. J. Mens. Vrije Baan: 1. J. Noort, 2 W. Reyer, 3. P. van Klaveren, 4 R. van Dulligen, 5. G. J. Yperlaan. De heer J. Noort kwam in het bezit van den wisselbeker. De heer G. J. Yperlaan kwam voor het schieten van het maximum voor dit seizoen in het bezit van de presse- papier, terwijl de heer W. Meyer een zil veren plaquette ontvangt, aangeboden door den heer Schrassert Bert, als hoogste schutter in den kringwedstrijd. De leden, niet aanwezig, zullen op een later te be palen datum in cle gelegenheid worden ge steld hunne beloften of eed van trouw af te leggen. WASSENAAR. DOODELIJK AUTO-ONGELUK. Op den Rijksstraatweg werd gistermid dag omstreeks half zes de 25-jarige mej. Eekhorst uit Den Haag, komend van een familiebezoek in de Jacobus-stichting ge grepen door een uit de richting Leiden komende auto bestuurd door den heer R. uit Rotterdam. Zij werd door het spatbord gegrepen, omhoog geslingerd en daarna op den weg neergesmakt. Binnengedragen in de St. Jacobus-stichting constateerde dr. de Boer den dood. Het lijk is vervolgens naar het politiebureau overgebracht en in middels vrijgegeven. Proces-verbaal is op gemaakt. Vraag. Wanneer een pachter een klein gedeelte (b.v, een derde) van zijn pacht heeft betaalt en daarvan een kwitantie heeft ontvan gen, heeft dan de verpachter nog het recht het huurcontract te ontbinden en beslag te doen leggen op de vruchten die zich op het 'and bevinden. A n t w o or d. Ja, zeker. Vraag omtrent overschrijving van inboeda5 Antwoord: Wend u tot een notaria.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2