Gesterkt en gekalmeerd WOENSDAG 4 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. P GEMENGDE BERICHTEN MOORD OP EEN CHINEES TE AMSTERDAM. EEN GEHEIMZINNIGE AANSLAG. De dader ontkomen. Gisterenavond omstreeks half tien is aan den Binnenkant ter hoogte van het Öcheep- vaarthuis te A'dain een onbekende Chinees door revolverschoten vermoord. De politie tast omtrent dit geheimzinnige voorval nog geheel in het duister. Een paar kinderen, die zich in de buurt bevonden, hoorden omstreeks halt tien drie revolverschoten onmiddellijk na elkaar knallen. Ze liepen haastig in de richting vanwaar het geluid kwam en zagen een man wegrennen. We gens de duisternis konden zij niet zien, wat voor een man het was en de politie bezit derhalve geen enkele min ot meer concrete aanduiding van den moordenaar. Even verder vonden zij het lichaam van een Chi nees, badende in zijn bloed. Enkele omwo nenden, die eveneens door de revolverscho ten waren opgeschrikt, konden slechts den dood constateeren. Onmiddellijk werden de politie en de geneeskundige dienst ge waarschuwd en het voorloopige onderzoek wees uit, dat de man getroiten was door drie revolverschoten en dat de kogels de keel, de slagaderen en de halswervels had den'geraakt. De dood moet onmiddellijk zijn ingetreden. Het lijk van den Chinees is door den Geneeskundigen Dienst naar het Binnengasthuis vervoerd. Toen de kleeren van den vermoorde wer den doorzocht vond men een foto, waarop het slachtoffer stond afgebeeld in gezel schap van een blanke vrouw in bruidscos- tuum. Men leidt daaruit af, dat de man ge huwd is met een waarschijnlijk Hollandscüe vrouw. Wie de vermoorde is, is echter niet ko men vast te staan en ook weet men nog in het geheel niet, wie en wat de vrouw is waarmee hij op het portret staat. Van den dader heeft men geen spoor kunnen vinden en ook omtrent de motieven van den moord tast de politie nog in het duister. De commissaris van bureau Warmoes- straat, de heer L. Hoogenboom, heeft de kinderen, die het lijk het eerst ontdekten gisterenavond laat nog gehoord. Dit onder zoek heeft echter nog weüiig licht in de zaak gebracht. De Centrale recherche heeft onmiddellijk een uitgebreid onderzoek in gesteld in de Chineezen-logementen die zich in het havenkwartier bevinden. Het resultaat moet nog worden afgewacht. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Wielrijder onder een vracht auto gedood. Gisterenmiddag om 2 uur is op het Stadhoudersplein, hoek Stadhouderslaan te Den Haag, de 18-jarige wielrijder F. H. van D., wonende op de Thomsonlaan, door een vrachtauto aangereden, tengevolge waar van hij dusdanig aan het hoofd werd ge wond, dat hij kort daarop ter plaatse is overleden. Tegen den bestuurder van den vrachtauto is voorloopig proces-verbaal op gemaakt. Voor de tram gevallen. Gistermorgen 0111 half twaalf heeft op het Vreeburg te Utrecht een ernstig on geval plaats gehad. De 35-jarige dr. v. d. B. kwam daar n.l. met zijn fiets voor een tram te vallen en geraakte onder den wa gen. Eerst nadat de tram was opgevijzeld, kon dr. B. uit zijn benarde positie worden bevrijd. Met ernstige wonden is hij naai de Rijksklinieken vervoerd. FEUILLETON. LIEFDE OVERWINT Naar een oud verhaal bewerkt door P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). 16) VII. Niemand in het houtvestershuis dacht dien nacht aan slapen. Tante Tine was zóó zenuwachtig en zóó bedroefd, dat ze niet in staat was iets behoorlijks uit te voeren, zoodat Hanna alleen voor den zieke zorgen kon, dien ze. geholpen door de jagersknechts, te bed had gelegd in de slaapkamer van den ouden houtvester. Herhaaldelijk bette ze de diepe hoofdwonde met natte compres- sen, hetgeen den zieke goed scheen te don, want zijn ademhaling werd hoe lan ger hoe rustiger. Angstig wachtend op de ontwakende levensgeesten brachten de beide vrouwen biddend den langen, bangen nacht door aan het ziekbed. Een paar maal had Karei de oogen open gedaan evenwel zonder iemand te herkennen. Tegen den ochtend kwam de houtvester terug met den dokter. Hij onderzocht de wande nauwkeurig, rechtte ze en legde een erband aan. Onmiddellijk levensgevaar is er op 't igenblik niet aanwezig", zei hij tegen den outvester. „Het is evenwel de vraag, of de hersens niet geraakt zijn. Als dat het Vrachtauto tusschen twee trams gekraakt. Op de Groote Markt, bij den hoek van den Lutherschen Burgwal te Den Haag, reeds gisteravond 9 uur een vrachtauto (Ford) van den grossier in eieren N., ko mende van den Burgwal, vlak voor een motorwagen van lijn 6, gaande naar de Groote Marktstraat, langs, terwijl op het zelfde moment een motorwagen van dio lijn in tegengestelde richting na-derde. Te laat bemerkten de resp. bestuurders, dat een botsing niet meer viel te vermij den. De auto geraakte tusschen de beide trams bekneld, zoodat de carrosserie als eon notedop werd gekraakt. Van de traai- rijtuigen werden de voorbalcons grooten- deels ingedrukt, terwijl verscheidene glas ruiten en een balcondeur braken. Een pas sagier kreeg eenige niet ernstige snij woe den aan den arm. Persoonlijke ongelukken zijn overigens niet voorgevallen. De brandweer verleende met den kraan wagen assistentie, met het resultaat, dat na ongeveer een kwartier het auto-tram complex dat al dien tijd muurvast aaneen had gezeten weer was gescheiden, onder hoerageroep van de omstanders. De Ford, waarvan de lichten brandende waren gebleven, terwijl het chassis geen schade van beteekenis scheen te hebben opgeloopen, werd daarop naar een rustig plaatsje aan den kant geduwd, waar de politie van een en ander proces-verbaal kon opmaken. De beschadigde tramwagens re den op eigen kracht naar de remise. Aan de gevolgen overleden. De heer v. d. W. uit Stadskanaal, die gisteren te Annerveensche kanaal met een auto tegen een afrastering botste, is in het diaconessenhuis te Groningen aan de opgeloopen verwondingen overleden. Door een stier op de horens genomen. Gistermiddag werd de landbouwers knecht D. G. de K. te Ouderkerk, toen hij in den stal een stier wilde vastleggen, door het dier onverwachts op de horens geno men en tegen het houten beschot gesmakt- Gelukkig schoten eenige personen toe, wel ke er in slaagden het woedende dier te overmeesteren. De K. had echter zware in wendige kneuzingen bekomen en werd- per ziekenauto naar zijne woning vervoerd. Verdronken. Te Middelstum is gisteren he": 5-jarig dochtertje van den landbouwer Dees in de gracht bij de boerderij van haar vader verdronken. Het kind had 's morgens bui ten gespeeld. Toen het etenstijd werd en het niet verscheen, ging men het zoeken en men ontdekte toen pas, dat het kind in de gracht was geraakt. Boerderij afgebrand. Te Oosteind, onder Oosterhout, brandde de boerderij van A. J. af. Een tiental var kens en een kalf kwamen in de vlammen om, terwijl de inboedel, de oogst en tal van landbouwwerktuigen verloren gingen. De naburige arbeiderswoning, bewoond door J. T. ging mede in vlammen op. DE AANRANDING TE OVERSCHIE. Naar aanleiding van de brutale aanran ding in Overschie, waarvan wij in ons blad van gisteren melding maakten, vernemen wij nog dat mej. K., nadat de aanrander haar had lastig gevallen, op de vlucht is geslagen en door S., die op de fiets zat een eind weegs achtervolgd is. Mej. K. heeft gelukkig haar woning nog weten te bereiken en haar vader gewaarschuwd. Deze heeft den aanrander na een kor te achtervolging weten te grijpen en aan de politie overgeleverd. S., die zich al meer aan soortgelijke mis drijven heeft schuldig gemaakt, is gisteren op transport naar Rotterdam gestel 1. geval is, zou .hij wel eens krankzinnig kun nen worden of geheel verstandeloos." De houtvester trok een wanhopig ge zicht. „O God, dat niet - dat niet! Dat zou al te verschrikkelijk zijn!" steunde hij. „Als hij bij kennis komt, zal het spoe dig genoeg blijken", vervolgde de dokter, „maar hoe lang 't nog zal duren, dat hij weer bijkomt, kan ik vooruit niet zeggen, doch in elk geval wel in tien loop van den dag. Je hoeft nog niet te wanhopen ik vermoed, dat alles wel terecht zal ko men.'' Hij gaf den ouden man de hand. „Moed houden, heer houtvester. Uw zoon is jong en kan wel een stootje velen. Vanavond kom ik terug en als ik zelf geen gelegenheid heb, stuur ik wel een assistent." Nadat hij aan de vrouwen gezegd had, hoe -ze den zieke verder moesten behande len en er vooral voor moesten zorgen, dat het zoo stil mogelijk in het ziekenvertrek bleef, verliet hij de housvesterij. Kraus ging op zijn leuningstoel vlak bij het bed zitten, zijn oog steeds gericht op den zieke. Hij zag er vermoeid en afse- tobd uit. De inspanning en de opwinding van de laatste dagen hadden te veel van zijn krachten geëischt en nu was er de ge beurtenis van dezen nacht nog hijaeko- men Hij voelde zich gebroken naar lichaam en geest. Kort nadat het buiten licht was gewor den, sloeg Karei voor de tweede maal de oogen op en een glans van vreugde ve. scheen on zijn gelaat, toen hij Hanna hei- kende. Hij probeerde iets te zeggen, maar was hiertoe nog niet in staat. De hout vester begreep wel, wat dit zou gëwees! zijn. „Je wilt, dat Hanna hier blijft, niet Een zondering aangehouden De Blijdorp-moord weer aan de orde. Bij het verhoor dat de aangehoudene onderging, heeft hij bekend eveneens de da der te zijn van de aanranding van een ze venjarig jongetje Deze aanranding had on geveer drie jaar geleden plaats. Het jonge tje wees hean toen als den dader aan. doch doordat hij voortdurend ontkende, moest men hem weer vrijlaten, Door deze gevallen heeft men verband gelegd tuschen den moord op Marietje van O. in Blijdorp en deze zaken. De man is daarop wederom aan een langdurig verhoor onderworpen Toen men hem het portret van Marietje van O toonde werd hij zeer zenuwachtig en legde aanvankelijk een be kentenis af. Deze bekentenis werd echter onmiddellijk weder door hem herroepen. Inspecteur Beekman van het bureau Paau- wensteeg te Rotterdam, die destijds het on derzoek in zake den Blijdorpmoord had ge leid, is daarop naar Overschie gegaan Ook hij heeft den man aan een verhoor onder worpen. De burgemeester van Overschie, de heer J. C. Baumann staat tamelijk sceptisch tegenover dit geval „Gisteravond werd," zoo vertelde hij aan de „Tel." ,een meisje aangerand. De da der werd met behulp van den vader gegre pen en hedenmorgen hebben wij den man, een Rotterdammer, die in de buurt van B'.'ij- dorp woont, aan een langdurig verhoor on derworpen. In gevallen van aanranding nu hebben wij de gewoonte, den dader ook te vrage". of liii iets afwpet van den Blijdorp moord. Toen ik vandaag den arrestant deze vraag stelde, zeide hij uit eigen beweging „dat hii ongeveer twee jaar geleden in den polder Blijdorp een ongeveer 8-jarig meisje had mishandeld Het verhaal, dat hij mij daarna deed. verbaasde mij maar ik aan vaardde het onder a-lle voorbehoud, omdat de verdachte vele afwijkingen vertoonde. Hij beschreef o.m de houding, waarin het meisje lag toen hij wegging, maar deze be schrijving klopt niet met de ervaring der Rotterdams-die politie." „Dus zoo vroeg de burgemeester, „je bekent, dat. je het meisje naar de keel bent gevlogen?" Daarop antwoordde de man. ,Ja." De in specteur was bij deze bekentenis mede aan wezig Daarna begon de arrestant te huilen en ongeveer een halfuur later zeide hij: „Ja maar ik heb den moord van Blijdorp niet gepleegd." Met de gegevens van tien moord op Ma rietje van O. klopt wej^ dj^ verklaring van den man. dat het Imeisje "halve kousjes droeg. Zijn signalement komt evenwel niet overeen met de beschrijving, destijds door de politie van den vermoede!ijken dader verspreid Zooals men weet, werd dit sig nalement echter met veel moeite samenge steld uit de modedeelingen, die de speel genootjes van Marietje van O. gaven. Men za 1 nu een psychiater raadplegen. Het onderzoek wordt nog voortegezet BRUTALE AANRANDING. Gistermorgen heeft te Uden op klaarlich ten dag een brutale aanranding plaats ge had. Toen om' ongeveer 10 uur de lieer H. per rijwiel de Veghclsche dijk passeerde, werd hij plotseling door twee onbekende personen overvallen, die hem van zijn rij wiel trokken en van een bedrag van 200 beroofden, waarna zij verdwenen. Lichame lijk letsel werd H niet toegebracht. Van de daders ontbreekt elk spoor —J I Verduistering van 5000. Op verzoek van den Commissaris van politie te Haarlem is te Amsterdam een te Haarlem woonachtige 27-jarige verte genwoordiger van de Sinclair Petroleum Company te Den Maag-aangehouden, ver dacht van verduistering van een bedrag van 5000. De man heeft gedurende twee k drie jaar kwitanties geïnd, doch de ontvangen gel den zou hij niet hebben afgedragen. Hij is te Haarlem in bewaring gesteld en heeft toegegeven onregelmatigheden te hebben gepleegd, dooh ontkent, zich aan verduiste ring te hebben schuldig gemaakt. waar?" /ei hij E11 zijn stem klonk bij die woorden ongeveer als 't geluid, dat een ge barsten klok geeft. „Ja, ja, hoor ze blijft hier alles kan je van me gedaan kri'gen, als je maar beter wordt." De zieke lachte zwakjes, toen Hanna zijn hand zacht in de hare nam, als om hem te zeggen, dat ze hem niet zou verla ten. Dan sloot hij de oogen en werd weer bewusteloos. Toch kwam er meer kleur op zijn gezicht en het scheen, alsof die be wusteloosheid overging in een diepen slaap. Zoo verstreek een groot deel van den dag. Tante Tine was op het erf of in de keuken bezig, want menschen en vee had den hun verzorging noodig en zelfs ziekte of dood vermag den regelmatigen gang van den arbeid buiten op het land niet te onderbreken. Alles moet geregeld gaan, wil de boel niet in 't honderd loopen. Aan tante Tinc gaf liet werk, dat ze in groote stilte verrichtte, een goede afleiding. Ze had het te druk 0111 voortdurend aan Ka- rel te denken en daarbij wist ze, dat de zorg voor hem aan goede handen was toe vertrouwd. Huis en erf schenen uitgestorven. De jagersknechts, waarvan er een in t hartje van den nacht naar het dorp was geweest 0111 moeder Mertens gerust te stellen over het wegblijven van Hanna, de den hun werk zoo stil moaelijk. Zelfs de honden schenen te voelen, dat er iets vreeselijk gebeurd was, want ze lagen treurig voor hun hok ken, zonder, zooals anders, door luid en vroofijk gebalf de stilte Ie onderbreken. Hanna was onvermoeid in do verple ging van den zieke cn scheen geen behoefte te hebben aan elen of drinken evenmin als de oude Kraus. die den heelen dag nog UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 5 Nov. Huizen 1875 M. 8,00—9,15 KRO. 10,00 NCRV. 11,00 KRO. 2 00 NCRV. 8,009,15 en 10 0010,15 Gramofoonpl. 10.15 Ziekendienst. 10,4511,30 Gramofoonpk 11,30 Gramofoonpl. 11,30 Gods. Halfuurtje 12 152,00 Concert KtRO-orkest. 2,00 Hand werk cursus 3,00 Vrouwenhalfuurtje. 4,00 Ziekenuurtje. 5,00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5,45 Concert S. Wingerood (liedjes bij de hiit) en B v. d Marei (piano). 6,45 Knipcursus. 7,00 Vragenhalfuurt-je 7.45 Ned. Chr. Persbureau 8 00 Concert Orkest der Ned. Handel Mij ol.v. D. Kiekens. O a Prelude Rachmanioff 9,00 Voor ouders: Wat zijn onze kinderen voor ons? 9,3010,30 Orgelconcert door S> P. Vis ser. O.a. Preludium in Es-Dur, Bach. 10,30 Vaz Dias 10,4011,30 Gramofoonpl. Hilversum 298 M Uitsl. AVR O-Uitzending. 8.0010.00 Gramofoonpl 10.00 Morgenwijding. 10,15 Concert D. Kramer (piano), H. Dik- boom (sopraan), J. Prins (tenor). Vleugel V een. 1100 Praatje over Indische Kleeding. 11,30 Gramofoonpl 12,00 Concert o.l.v. A. Nooteboom G. Battiste Marchetto (zang). 2,00 Halfuur voor de vrouw. 3,00 Knipcursus. 3,45 Gramofoonpl. 4,00 Ziekenuur, 5 00 Hedendaagsche orkest- en Bandvir- buozen (Max Tak) 6,00 Sportp raatje. 6,307,30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Rerreinzang B. Schol t e. 7,30 En gel soli e les 8,00 Omroeporkest m.m.v G. Verhey (pi ano) O.a. Ouvert. „Verkaufte Braut", Sme- tana. 8 00 Klassieke voordracht door Dr. P. H. Ritter Jr 9.30 „Don Pasquale" (verkorte), opera van Doni/etti. Leden van de N V. ïtaliaansche Opera Orkest o.l.v. Vinzcnco Marini 10 00 Vaz Dias 10.15—11,00 Vervolg Don Pasquale. 11,00 Aansl CarMon-Hotel. Corner-orkest o.l v. Joszi Baranyi. 11,3012,00 Gramofoonpl. Twee dronken zwervers. De politie, te Veenendaal heeft Maan- dagvond in haar gemeente twee betrekke lijk jeugdige mannen aangetroffen, die dronken door het dorp trokken.- Het werd gewenscht geacht, do beide als echte zwer vers uitziende personen naar het politie bureau tc brengen, 0111 hen daar hun roes te laten uitslapen. Zij gaven op te heeten W. Steenhuis en Jacob Roocie, beiden wonende te Veendam. De politie heeft daarop te Veendam geinformeerd, of men daar deze zwervers kende of althans had ingeschreven. Hun namen waren onbe kend en daarom achtte de politie het be ter de mannen vast te houden. Toen zij gistermorgen weer nuchter wa ren en begrepen, dat zij zouden worden vastgehouden zoolang de politie hun iden titeit niet kende, hebben zij een juiste op gave gedaan. Het bleken te zijn de 33-ja- rige P. M. uit Muntendam en de 28-jarige F. K. uit Veendam. Deze beide mannen, als arbeiders ingeschreven, trokken zwer vend door het land en schijnen zich op ver schillende plaatsen aan overtredingen Ie hebben schuldig gemaakt. Bij aanhouding gaven zij evenals te Veendam een val- schen naam op. Dit is thans uitgekomen niet bij het bed vandaan was geweest. Diep lagen zijn donkere oogen in hun kassen zijn gezicht had een aschgrauwe kleur aangenomen en de rimpels op zijn voor hoofd leken wel eens zoo diep als anders. Dikwijls richtte hij zijn blikken onderzoe kend op Hanna met een eigenaardige uit drukking in zijn donkere oogen. Nu en dan kwam er een zenuwtrek om zijn lippen en deed hij ze half open als om iets te zeg gen, maar telkens onderdrukte hij zijn woorden en zoo waren die twee menschen al bijna een heelen dag bij elkaar ge weest zonder een enkel woord met_elkaar te wisselen. Het was, alsof ieder hunner bang was te beginnen, omdat ze beiden zeer goed wisten, dat het onderhoud tus schen hen uiterst pijnlijk moest worden. Eindelijk kwam het zóó ver, dat. de houtvester zich niet meer in kon houden. Hij moest iets zeggen. „Ik heb je er nog niet voor bedankt, dat je mijn zoon gered hebt", begon hij, „en ik ben je zooveel dank schuldig veel meer, dan je vermoedt en dat juist jou". „Niet meer aan mij dan aan ieder an der, die uw zoon zou gevonden hebben." antwoordde ze zacht. Het was waarschijn lijk wel een beschikking van Onzen Lie ven Heer, dat ik hem vinden moest en daarom is u mij tot niets verplicht, heer houtvester." Hij schudde ontkennend het hoofd. „Je houdt immers van mijn zoon?" Hanna boog zich over den zieke om de kleur te verbergen, die bij deze vraag op haar wangen verscheen en wist in haar verwarring geen antwoord te vinden. „Je houdt immers van mijn zoon?" vroeg de oude man nog eens. ,,IIij heeft het me zelf gezegd." D a v e n t ry 1554 M. 10 35 Morgenwijding. 11,05 Causerie 42,20 Orgelconcert. I.20 Gramofoonpl. 2,25 Voor Scholen. 2,50 Lezing. 3,20 Vesper 4,10 Voor de sciholon. 4 30 Dansmuziek Jack Payne. 4,50 Concert. Lichte muziek. 5,35 Kinderuur 6.50 Pianomuziek van Schumann. 7,10 Duitsche causerie. 7,50 Lezing. 8,20 „Stop thief", hoorspel 9,40 Lezing door Aga Klian, hoofd v d. Ismailiah-Seete. 10,10 Russisch programma. Orkest o.l.v. R. King. Notenkraker-suite, Tsclïaikowsky. 10,50 Kerkdienst. Radio P a r is 1725 M 8 05, 12,50, 1,25 en 6,50 Gramofoonpl. 8,20 Vroolijk halfuurtje. 9,05 Gramofoonpl. 9.50 Licht concert La n gen berg 473 M. 6,257,20, 9.3510,35 en 11,30 Gramofoon- platen. 12,251 50 Orkestconcert. 4206,20 Orkest concert. 7,207,50 Populair orkestconcert, 7.55 „Geschaft mit Amerika", blijspel. Hierna tot 11,20 Concert en Dansmuziek. Ka 1 u n d b o r g 1153 M II,20—1,20 en 2.30—4,20 Orkestconcert. 7 30—9,35 Symphonieconcert. Opera „Mig non van Am'broise Thomas. Brussel 508 en 338 M 508 M.: 5,20 Orkestconccrb 0,50 Gramofoonpl. 8,20 Orkestconcert. 9,20 Werken van Massenet door het 'FAi- dio-orkest. 338 M 5,20 Orkestconcert. 6 50 Fanfareconcert. 8,20 Oratorium „De Schelde" van P. Be no it. Rome (Napels) 441 M. 7,10 Gramofoonpl' 8,20 Gevarieerd concert. T00ne0luit7.cn- ding. Oa. uit „Tannihauser", van ltichard Wagner Z e e s e n 1635 M. 7,20 Populair concert. 7.50 Gramofoonplatenoverzieht. 8.30 „Michel Angelio", opera in 1 acte. Muziek van N Isouard Daarna Opera „Die Eheliche Liebe" in twee actcn. Muziek van Pierre Gaveaux. 9,50 Laatste halfuur der Bcrlijnschc Zes- da agsehe. 10,20 Berichten en hierna Dansmuziek. worden Uw vermoeide 011 overprikkelde zenuwen door hot gebruik vim Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen Buisje 75 et. Bjj Apoth. en Drogisten en gebleken is. dut zij worden gezocht, o.a door de politie te Amsterdam, Heer Hu gov aard en Zwijndrecht. Vermoedelijk zullen zij nog wel met de politie iu ver schillende- andere gemeenten iels af te re kenen hebben, en tot. zoolang worden zij voorloopig in Veenendaal vastgehouden. Onbetrouwbare kooplieden. Iti West-Brabant, vooral op het platte land, komen de laatste dagen weer koop lieden op bezoek, die. goedkoopo stoffen of gemaakte werkkleeding tegen minieme prijzen aanbieden, waarna zij dan trachten ook bestellingen aan te nemen voor arli kolen die zij niet bij zich hebben, waarop dan een voorschot moet worden voldaan Met dit voorschot trekken zij er dan tus sehen uit en van de bestelde goederen krijgt men nooit meer iets tc hooren. Dt heeren reizen per auto. „Ja", antwoordde ze schuchter, het hoofd oprichtend. De houtvester keek haar aan niet oogen, wier blik diep drongen in haar ziel. Dal voelde ze. „Wonderlijk! En dat jij 't nu moest zijn!".... Maar zoo móest het gebeuren.. Dat is geen toeval.... dat is oen beschik king des HemelsHeb je een hekel aan me „Waarom „Omdat ik altijd zoo hard tegen je ben geweest, omdatHij hield eensklaps op, alsof hij bang was de reden te zoggen. „Omdat u me niet lijden mocht, wilt u zeker zeggen. „Dat ben ik gewoon van de menschen 01 moedor eveneens. Moeder en ik hebben hier in 't dorp heel weinig plci- zierige dagen gehad. De dorpelingen heb ben heel wat laster over ons verspreid." „Maar ik niet, meisje. Ik heb nooit een hekel aan jullie gehad en jullie ook niel \croordeeld, want niemand wist beter dan ik, dat jullie onverdiend veracht werden. Jij hebt veel geleden sedert je kinderja ren, maar ik niet minder. Ik had je zoo graag gelukkig gezien...." „U mij 1" viel ze hem ongcloovig in de rede. „Je hebt de oogen van je vader", merk te hij op, zacht sprekend, alsof hij in ge peins zat. „Maar ze verwijten mij niets meer. Gisteren nog was dat anders. Toen kon ik ze niet zien, want ze herinnerden me aan het treurierste oogenblik van mijn leven, een oogenblik, dat ik te vergeefs trachtte te vergeten en wuaraan ik den ken moest, telkens als ik je zag." (Wordt vervolgd' 1

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9