WAALS KERKNIEUWS UIT DE PERS STADSNIEUWS Agenda WOENSDAG 4 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Haarlemmerstraat 130-136 WOLLEN DEKENS, uitgebreide keuze in kleuren en dessins, 2 pers. 3.25, 4.45, 5.78, 8 75 SPECIALE AANBIEDING EXTRA GROOTE WOLLEN DEKENS, 175x230 en 190x250, 9.75, 12.25, 14.50, 16.75, 18.75 GESTIKTE DEKENS, fraaie stik sels, 2 persoons 3.75, 4.55, 6.75, 8.25 ZIJDEN MET ZUIVERE WOL GEVULDE DEKENS, zeer licht en warm, 2 pers. 965, 10.75, 14.75, 19.75 KAPOKMATRASSTELLEN, lsto klas afwerking, materiaal het beste van het beste, vulling prima, onvermengde Javakapok 2 persoons, 6 dealig 23.75, 28.50 - 35—, 42.50 - 55— SPIRAALMATRASSEN met langdurige garantie 1 persoons 5.25, 6—, 7.75, 12.50, 17.50 2 persoons 6—, 7—, 12—, 18—, 21.25 Matras en Dekens van WAALS vezekeren U een verkwik kende en gezonde slaap. De „vorst van Geleen" en de invaliditeits wet. De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatieberoep van mr. Q. J. L., zich noemende vorst van Geleen, die door de rechtbank te Maastricht in hooger beroep veroordeeld is wegens het niet plakken van zegels voor zijn dienstbode. Em Pastoor A. G. v. d. Berg De toestand van den zeereerw. heer A. G. v. d Berg, die vorige week om gezondheids redenen de St Liduinaparochie te 'sGra- venhage verliet, na aldaar zijn herderlijk ambt te hebben neergelegd, is zeer ernstig. Dc pastoor is van de laatste H.H- Sacra menten voorzien. GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST Gisteravond te 7 uur kwam de Raad de zer gemeente in openbare vergadering bij een ter verdere behandeling der gemeenle- bcg rooting. Voorzitter: burgemeester A. J. v. Gerre- vink, secretaris R. Reitsma. Afwezig de heer Kraan. De voorzitter geeft oenige gedetailleerde antwoorden op vragen die in de vorige vergadering zijn gedaan, omdat het steeds niet mogelijk is op verschillende vragen di rect te antwoorden. Indien de Raad zulks wenscht kan men ook afdeelineen benoemen, die de zaken onderzoeken en de verschillende voorstel- lon schriftelijk voorbereiden. Gemeente-reiniging. Dr. Simon Thomas vindt dc kosten hoog en betoogt dat de laatste 4 jaar de onkos ten zijn begroot op 7000. Spreker weet natuurlijk niet of de rekening van dit jaar aanleiding heeft gegeven tot een verhoo ging met 2000. Spreker stelt voor de post met 500 te verlagen. De heer den Ouden vindt de kosten- verhouding tot de vorige jaren eveneens hoog. Wethouder Rubenkamp zegt, dat de dienst is gewijzigd en uitgebreid. De voorzitter verdedigt de post en zegt dat met de aanschaffing van een nieuwen wagen een tweede ploeg 3 maal per week werkt. De heer Breda is zeer tevreden over de reinigingsdienst. Dc heer Kortman acht het juist, dat wan neer men iets te hoog vindt een voorstel tot verlaging doet. doch op degelijke gron den met aantooning waarop bezuinigd moet worden. Het voorstel van den heer Simon Tho mas noemt spreker „met de pet er naar gooien'' en leidt tot vruchtelooze debatten. Het, voorstel Simon Thomas in stemming gebracht wordt verworpen met 10 tegen 2 stemmen. Belooning kweekeling. De heer Kruizinga meent dat er misbruik wordt gemaakt van de overtollige onder wijskrachten. Wanneer men ze noodig heeft laat men ze dan salarieeren op redelijke wijze. De -voorzitter wijst er op, dat wanneer er een overcompleet is aan werkkrachten men zich gelukkig acht wanneer er nog een plaats is tesen een mindere belooning. De heer Bakker herinnert er aan, dat deze zaak hier reeds meerdere malen in den breede is besproken. De beer Paardckoopcr wijst er op dat een kweekeling die afgestudeerd is nog routine moet krijgen en vindt dan een toe lage van 600 voldoende. Ook meent spr. dat het overcompleet aan krachten niet zoo groot is. De heer Kruizinga. zegt, dat 't onderwijs er door verslechtert. De heer Kortman bestrijdt de meening van den beer Kruisinga. De heer v, Egmond acht de salarieering ook te weinig. Een kweekeling met akte heeft dezelfde bevoegdheid als een onder wijzeres en stelt voor het salaris met 100 te verhoogen. De voorz. meent er op te moeten wijzen, dat de gemeente op 't gebied van onder wijs toch reeds op 'n groote voet leeft en ka:i daarom het voorstel-van Egmond niet aanbevelen. De heeren Baker en Kortman sluiten zich daarbij aan. Bij stemming over 't voorstel staken de stemmen en wordt in een volgende vergadering opnieuw ge stemd. Dr. Simon Thomas vraagt of het sala ris van Leget hetzelfde is gebleven, waar op de voorzitter bevestigend antwoordt. Bij punt 281 subsidie Burgerlijk Armbe stuur van 8000 wijst de heer Kruisinga er op, dat de Raad de medezeggenschap op de uitgaven der gelden mist en zou het B. Armbestuur willen onderbrengen bij B. en W. De voorzitter wijst er op, dat de open bare armenzorg en de kerkelijke armen zorg volgens de wet moet. ges^eiden b' - ven Wanneer de armenzorg bij B. en W. werd ondergebracht zou dit met. zich bren gen het aanstellen van een armmeester. In het belang der behoeftigen zelf, zou spr. het ook niet gewenscht achten dat B. en W konden worden gcinterpellcerd over be paalde personen. De heer v. Egmond erkent, dat we, wat betreft armenzorg, er wel op zijn vooruit gegaan. Het verstrekken van uitsluitend bonnen acht spr. voor vele gevallen niet gewenscht en zou dan geldelijke steun wenschen. De heer Paardekooper huldigt de go««- de samenwerking van het kerkelijk met het Burgerlijk Armbestuur. Bij 't kerkelijk armbestuur wordt meer geldelijk gesteund. Het geheel afschaffen van 't bonnenstelsel acht spreker onge- wenscht. De heer Bakker zou uitbreiding van 't burgerlijk armbestuur willen aanbevelen. De heer den Ouden zou den heer Krui singa willen zeggen, dat den armen der diaconie waartoe spreker behoort geen enkele gemeentelijke ondersteuning wordt gegeven. De voorz. zegt, dat B. en W. uitbrei ding van 't Burgerlijk Armbestuur zullen overwegen en dan met voorstellen komen. Werkloozenverzorging. De heer Paardekooper wijst op de vra gen der commissie en het antwoord van B. en W. (reeds geplaatst in ons blad van Vrijdag 1.1.). Spreker zou gedurende de wintermaan den 4 dagen gemeentewerk willen geven en tegen 't voorjaar slechts twee als prikkel om spoediger naar werk uit te zien. Weth. Rübenkmap vindt zeer terecht de normale regeling v^in drie dagen be ter. De heer Bakker zegt, dat verschillende werkgevers zoo eenigszins mogelijk hun personeel wel aan den gang zullen hou den. Het voorstel van den heer Paarde kooper zou een prikkel worden om de menschen te ontslaan. De heer Kruisinga acht 12 gulden bij 4 dagen arbeid voor de ongeorganiseerden te weinig waarop de voorzitter antwoordt dat het z.i. de plicht is van den arbeider om georganiseerd te zijn. De heer Uitenboogaard bepleitte een toeslag op 't loon aan de werkgevers, waar door de gemeente van veel last werd be vrijd. Een voorstel in dien geest durfde spr. echter niet te doen. De heer Paardekooper acht het Idee Uitenboogaard ineewenscht en verdedigt 't geven van een kindertoeslag bij 't vierde kind. De heer Breda ontkent het recht der on georganiseerden om op gelijke voet te wor den behandeld als de georganiseerdei». De laatste moeten een voorrang hebben. De lieer Kortman is het met den heer van Breda geheel eens. Ook met het idee van den heer Paardekooper betreffende de kindertoeslag kan spreker zich goed ver- eenieen. De overheid moet rekening hou den met de zedelijke behoefte van het ge zin en stelt zich op een billijk standpunt, dat door B. en W. onder 't oog wordt ge zien in hoever het mogelijk is een kinder toeslag te geven. Een desbetreffend voorstel gedaan door de heeren Paardekooper en Kortman wordt gerenvoyeerd naar B. en W. om ad vies. De heer van Egmond acht een meer- hoofdige beslissing bij de te werkstelling der werkloozen gewenscht. Met de tot nu toe geldende eenhoofdige beslissing moet het gedaan zijn. Spreker heeft gegronde reden daarvoor te pleiten. De voorz. zegt^ dat hij steeds voor een ieder te spreken is. Aan de Technische Dienst zal daarom nu wekelijks een staat moeten worden overlegd aan B. en W. wie zich hebben aangemeld, te werk zijn ge steld en wie afgewezen is. De heer Kruisinga kan met het geven van een subsidie van 500 voor een kin derfeest ter gelegenheid van Koninginne- verjaardag niet vereenigen. Indien het kin derfeest op een andere dag werd gehou den, zou spr. zich niet verzetten. De voorzitter antwoordt, dat hij met den heer Kruisinga daarover niet van gedachte zal wisselen. De heer den Ouden is principieel tegen volksfeesten, doch juist omdat het ter vie ring van Koninginne-verjaardag geschiedt wil spreker gaarne die subsidie toestaan. Het voorstel-Kruisinga tot schrapping dezer post wordt niet ondersteund. Bij de post subsidie voor Volksconcerten merkt de heer Kortman op, dat dit jaar door een muziekgezelschap een concert in het dorp werd gegeven, dat zeer op prijs werd gesteld door de bewoners. Spreker vraagt het volgend jaar het geven van concerten aldaar weer mogelijk wordt ge maakt. Wanneer een muziekkorps een aanvraag doet in het dorp to concerteeren zullen B. en W. hun toestemming daarvoor niet weigeren, antwoordt de voorzitter. De „uitgaven" der begrooting zijn hier mede afgehandeld. Daarna worden de „in komsten" behandeld. Namens de commissie deelt de heer Paardekooper mede dat het antwoord van B. en W. op de vraag inzake de verlich tingbelasting bevredigd is. De heer Kortman bleek niet voldaan eu betoogt, dat de lichtbelast-ing onrechtvaar dig is tegenover de betrokkenen: le we gens wijze waarop zij is tot stand geko men. 2e. wegens het bedrair .urev heffing, 3c. in haar gevolgen. B. en W. stelden des tijds aanvankelijk voor aan den raad, dat belanghebbenden zouden betalen 5250 en de Lichtfabrieken en de gemeente het overige. De raad verwierp dit voorstel, van oor- deel zijnde dat de bewoners niet moesten betalen, zeggende, dat dit uit zijn tijd was, dat dit nu maar eens moest veranderen en dat het roer moest worden omgegooid. Spreker zette vervolgens het voorstel van B. en W. en besluit van den Raad in een vorige vergadering gedaan, uiteen, dat vol gens spr. nog bezwarendcr was voor de be- lai.ghebbenden dan het verworpen voor stel en noemde dit besluit een typeerend voorbeeld van de techniek van den raad uit die periode, een techniek door de eer ste Oegstgeester Courant herhaaldelijk ge signaleerd en gegispt. Vervolgens wijst spreker op de onrecht vaardigheid wegens het bed.-<»g der hef fing. Immers, er moest niet voor tien jaar ten bedrage van in totaal 60(10, doch voor 15 jaar a 600 per jaar dus 9000 worden betaald. Na nog duidelijk te hebben uiteengezet en met voorbeelden aangetoond, dat de be lasting ook onrechtvaardig is in haar ge volgen, in haar uitwerking, zou spreker de Raad kunnen voorstellen over te gaan tot opheffing van deze last op een deel der bewoners gelegd, en indien de Raad hier toe niet kan besluiten, dan het vermenig- vuldigingscijfer terug te brengen van 2 op 1, aldus de belasting halveerend en de be treffende post op de begrooting overeen komstig te verminderen. De heer Bakker meent, dat 't buitenge woon moeilijk is na het betoog van den heer Kortmar.n, over deze kwestie te gaan dis cussieeren. Spreker wil gaarne voldaan aan de bedoelingen van den heer Kortmann, die spreker wel begrijpt. Een onderzoek door B. en W. is zeer goed, al meent spr., dat B. en W. destijds ook wel zullen heb ben geprobeerd de voordeeligste conditie te verkrijgen. De heer Kortmann kan zich heel goed vereenigen, dat B. en W. over zijn voorstel len praeadvics uitbrengen. Spreker wil er nog op wijzen, dat hij niet heeft kunnen achterhalen waarom de lichtfabrieken de voorwaarden der stroom- levering 1911 niet»,hebban toegepast. De voorzitter antwoordt, dat deze zaken door zijn ambtsvoorganger zijn behandeld. Spr. zit er niet zoo in als de heer Kort mann en vraagt den beer Kortmann of hij do voorstellen met toelichting schriftelijk wil indienen, waarop bevestigend wordt ge antwoord. Post 43. De heer Paardekooper zegt, dat de commissie de vergoeding voor gebruik gym.lokaal te laag voorkomt. De heer v. Breda bestrijdt deze meening. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. zich tegen een eventueel voorstel niet zullen verzetten. De heer Paardekooper stelt voor de ta rieven met 50 pet. te verhoogen, welk voor stel wordt aangenomen met 10 tegen 2 stemmen. Volgn. 59 en 60 (Personenbelasting). De heer Paardekooper zegt, dat de commissie met het antwoord van B. en W. (reeds Vrij dag vermeld) niet geheel tevreden zijn. De belastingen in onze gemeente zijn volgens spreker wel wat aa,n- den koogen kant. De voorzitter antwoordt, dat plaatsing in lagere klas beteekent 7000 minder ont vangsten en men daarvoor geen andere bronnen van inkomsten heeft. Voor belas ting op vermakelijkheden voelen B. en W. niet veel. De heer v. Egmond sluit zich bij den voor zitter aan. Dr. Simon Thomas wijst er nog op, dat de autobelasting door 't Rijk niet wordt geheven doch .nu door de gemeente. De heer Paardekooper wil geen voorstel maken tot indeeling in lagere klasse, doch vestigt de aandacht ran B. en W. er op zoo spoedig wanneer dit mogelijk is, daartoe over te gaan. In gelijke geest spreekt ook de heer den Ouden. De begrooting wordt vastgesteld. Rondvraag. De heer v. Breda informeert door wie de uniformen der werklieden zijn geleverd. De voorzitter antwoordt, dat de chef van den Weth. Rubenkamp meent te weten, dat Technischen dienst daarover gaat. de beenkappen door een ingezetene zijn geleverd, doch de jassen door een Leidsche firma. De heer v. Breda zou gaarne zien, dat de brandweer-uniformen enz. door Oegstgeester firma's worden geleverd. De voorziter zal met den wensch van den heer v. Breda rekening houden en zegt nog, dat hij den technischen dienst steeds erop wijst zoo mogelijk in de gemeente te be stellen. De heer Simon Thomas vraagt, of de da tum van de behandeling der radio-distribu tie kan worden vastgesteld of ongeveer vastgesteld. Namens de commissie ant woordt de heer Bakker, dat dit nog niet mogelijk .is. Hierna sluiting. Dat is lekkere whiskey. Hoe oud zou hij zijn? Dat weet ik niet. Maar van nu af aan wordt hij niet ouder meer. DE SALARISKORTING EN DE POSITIE VAN HET KABINET. Een beschouwing van het Ka merlid Van Po:i. Zijn con clusie: desnoods een kabinets crisis. Een uitvoerige beschouwing van het Ka merlid Max van Poll in de Morgen over de salariskorting besluit hij met er op te wijzen, dat allerlei manieren van dekking zijn aangegeven voor de benoodigde 7 mil- lioen en dat de regeering in haar memorie van antwoord geen enkel nieuw argument voor de weddeverlaging heeft aangegeven. De Kamer was er vrij algemeen tegen. Het eenstemmig gevoelen der katholieke fractie was - de heer De Bruijn deelde dit op .de protest-meeting te Utrecht mee dat de regeering onvoldoend motieven voor die verlaging had aangevoerd en daarvoor geen reden bestond, tenzij er catastrofale veranderingen in den toestand kwamen Deze zijn uitgebleven en dc regeering heeft intrussohen getoond zonder eenige moeite 20 milldoen te bunnen vinden. Het zou dan de Kamer de weddeverla ging kunnen goedkeuren; wat zij dit maal positief zal moeten doen, omdat thans ook zal worden voorgeste'd, de bij de wet geregelde wedden te verlagen, waarvoor een afzonder ijk wetsvoorstel noodig is? De mogelijkheid, dat zij het niettemin toch zou doen. kan slechts een gevolg zijn hiervan: dat zij een kabinetscrisis wil ver mijden, ze'ifs ten koste van rechtvaardig heid en billijkheid Het. zou natuurlijk ver reweg het beste zijn, als de regeering zelve, gezien het algemeen verzet in de Tweede Kamer, dit verzet kwam uit alle partijen haar verlagings-besluit terugnam. Wij ho-^-en d;t van harte. Maar de vraag rijst: wat moet er gebeu ren als zij dit niet doet. Naar onze meening zou de Kamer, door nu toe te geven, hare waardigheid en haar prestige ernstig schaden en, na het verzet óók van het R!K. Werkliedenverbond, het vertrouwen des volks in het Parlement ern stig schoken Daar om ware het euvel eener kabinetscrisis waarvan wij de bedenke lijkheid op zichzelf in de huidige omstan digheden geenszins ontkennen, vooral niet, omdat de houding der linkerzijde, inzake bescherming van onze industrie, geen mo gelijkheden schijnt te bieden tot vorming van een in de huidige tijdsomstandigheden zéér gewenscht nationaal kabinet een minder kwaad dan het begaan dezer on rechtvaardigheid en onbillijkheid, en het terugkrabbelen tegenover het kabinet, voor al, omdat ook ten aanzien van het geheele regeeringsbeleid, zooalis wij hebben uiteen gezet, aan het behoud van dit kabinet nu niet zulk een buitengewone waarde kan worden gehecht, dat daarvoor zulke groote nadee en kunnen worden aanvaard. Wij zien dan nog af van de vraag of de waardigheid der Kamer toelaat zich bevredigd te be- toonen door het antwoord, dat zij kreeg in zake het stellen der kabinetskwestie per interview. EEN JUBILEEREND BADHUIS. Hebt eerbied voor uw „tijdelijke woonplaats". Het badhuis yan de woningbouw ver- eeniging ,.De Eendracht" in de Medusa straat bestond gisteren 10 jaar. Dit twee de lustrum is op eenigszine feestelijke wijze herdacht, met toespraken en heil- drohken en met illuminatie van het aar dige gebouwtje. Bij de „herdenkingspliohtigheid" gister middag te 3 uur waren o.m. aanwezig het voltallig college van Burgemeester en Wethouders en de gemeentesecretaris, de directeur van den geneeskundigen dienst, dr. Horst, en de Raad van Com missarissen en het bestuur van „De Een dracht". De voorzitter van de woningbouwver- eeniging, de heer Poeliejoe, verwelkomde de genoodigden en gaf een korte schets van de stichting van dit gebouw, waar bij spr. dank bracht aan het gemeente bestuur, aan den architect van het ge bouw, den heer Jesse en aan den uit voerder, den heer Splinter. Het getal ba den is de laatste jaren sterk toegenomen en bedroeg het afgeloopen jaar 21372 douohebaden, 1909 kuipbaden en 26438 schoolbaden. Daarmede is het bestuur echter niet tevreden en daarom is pro paganda noodig. Een uitbreiding van het mannenbad is noodig. Ook is het nood zakelijk, dat in andere deelen van de stad dergelijke inrichtingen verrijzen. Spr. huldigde tenslotte den badmeester, den heer Koole, en diens echtgenoote voor hun goede zorgen. Dr. Hors F, directeur van den Geneesk. Dienst, wees er op hoe de volksgezond heid in deze stad de laatste jaren is vooruitgegaan. Er moge nog veel te wen schen over zijn, niet ontkend mag wor den, dat wat woning, voeding, en klee ding betreft veel is verbeterd. Ook de lichamelijke zindelijkheid is verhoogd. Eerbied voor het lichaam, dat ons als tijdelijke woonplaats geschonken is, draagt bij tot eerbied voor wat in ons onver gankelijk is. Spr. heeft de stichting van dit badhuis daarom ten zeerste toege juicht. Een krachtige propaganda voor Gemeentelijke Aankondigingen HOUDEN VAN VARKENS. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat op Woensdag 11 Novem ber a.s. des namiddags te 3 uur, in het Gemeentehuis (Rapenburg 12) gelegen heid ?al worden gegeven om bezwaren in te brengen tegen het houden van var kens op een terrein aan den Zocter- woudschen weg, tegenover de sohelpkalk- branderij „Trio", kadastraal bekend sec tie O. Nis. 31 en 1054, waartoe vergun ning is aangevraagd door L. P. van der Geer en A. Th. Stuifzand te Leiden. De betrekkelijke stukken liggen in het Gemeentehuis ter inzage. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 4 November 1931. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen tor algemeene kennis, dat zij, uitsluitend ten aanzien van den door de Vereeniging van Vrijzinnig Hervorm den op 6, 7 en 9 November a.s. in haar clublokaal aan den Middelweg no. 28. alhier, te houden bazar, voor zooveel noodig ontheffing hebben verleend van het sluitingsuur voor winkels. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 4 November 1931. Dinsdag. Donderdag, Zaterdag, Vincentius» Bibliotheek, geopend 's avond# var» 7.30—8.30 uur. Woensdag. De Hanze, „In den Vergulden Turk", 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 tot en met Zondag 8 Nov. a.s. waargeno men door apotheek: W. Pelle, Kort Ba- pènburg 12, Tel. 594. het baden gaat uit van de schoolbaden. Spr. hoopt daarom, dat ook de bijzon dere schoolbesturen over hun bezwaren zullen heenstappen. De Burgemeester sprak zijn vreugde uit over het succes dat hier is bereikt-. Aan het gebouw is moeilijk te zien of het tien jaar geleden is gebouwd of van daag voor het eerst in gebruik is geno men zoo piek-fijn ziet alles er uit. Daarvoor bracht spr. lof aan den heer Koole en zijn echfgenoo'te. De plannen van deze vereeniging of van andere voor nieuwe badhuizen zullen door B. en W. met groote sympathie worden bekeken, want B. en W. zien te zeer in, dat dit initiatief een zeer gelukkig initiatief is geweest. Namens de Raad van Commissarissen bood de heer v. d. Zeeuw zijn gelukwen- schen aan. De heer Hoogeveen sprak als voorzit ter van de vereeniging „Tuinstadwijk", en deed zijn goede wenschen vergezeld gaan van een bloemstuk. De secretaris van de Woningbouwver- eeniging „Ons Belang", de heer Faure, gaf eveneens blijk van belangstelling in het werk van de zustervereeniging. De heer Van Rijswijk, hoofd der school Medusastraat dankte namens het onder wijspersoneel den heer en mevrouw Koole voor de medewerking. De heer van Donselaar voerde het woord als bestuurslid van de Federatie van Woningbouwverenigingen en bood een bloemstuk aan. Tenslotte hield de badmeester, de heer Koole, een toespraak, waarin hij de we derwaardigheden met de technische in stallatie verhaalde. De installatie is thans voortreffelijk en biedt voor 100 pet. bedrijfszekerheid. Spr. wees er op, dat uitbreiding dringend noodig is; de men schen moeten veel te lang wachten. Spr. besloot met een beroep te doen op de bijzondere scholen, ook hun kinderen naar het schoolbad te zenden. Aan een keurig versierde tafel werden dadrna ververschingen aangeboden. Ter gelegenheid van het tweede lus trum zijn eenige fraaie houten bloembak ken in de gangen opgehangen, ontwerp van den heer Ladan en vervaardigd door den heer Olivier, die ook de illuminatie aanbracht. Deze feestviering heeft er ongetwijfeld toe bijgedragen het frissche badhuis in de Medusastraat nog meer populair te maken. Gouden huwelijksfeest. Het echtpaar D. v. d. Voort-Brunt, wo nend Uiterste Gracht 111, hoopt den 17den November a.s. zijn gouden huwelijksfeest te herdenken. Vandaag zijn de bruidsdagen ingegaan. De R. K. Muziekvereeniging „Perosi" zal hedenavond omstreeks 8 uur aan het echtpaar v. d-. Voort-Brunt een serenade brengen. Door de politie alhier is aangehouden ze kere G. J. de R., alhier, wegens desertie van een visschersvaartuig, waarvoor hij ge monsterd was. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een heerenrijwiel, dat in de omgeving van het postkantoor onbeheerd

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2