SPORT LUCHTVAART UIT DE OMGEVING WOENSDAG 4 NOVEMBER 1931 HF, LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 DE DIEFSTAL VAN DEN POSTAUTO TE AMSTERDAM. Nog geen spoor van de daders gevonden. De individuen, die eergisteravond voor het hulppostkantoor in de van Eeghèn- straat den postauto roofden, moeten hun aanslag slecht hebben voorbereid. Des avonds arriveeren n.l. twee postauto's voor het hulppostkantoor. De eerste is de auto, waarmee de buslichlingen verricht wor den en waarin zich dus niet anders dan brieven en drukwerken bevinden. De twee de, die ongeveer een kwartier later ver schijnt, doet de ronde langs de hulppost kantoren om daar de geldswaarden op te halen en naar het hoofdpostkantoor te brengen. Op dezen auto moeten de dieven het gemunt hebben en niet op dien, wel ken ze gestolen hebben, daar deze slechts voor hen waardeloos papier bevatte. Doch ze hebben er zich ook geen rekenschap van gegeven dat een overval van den tweeden auto hun onmogelijk zou geweest zijn, doordat sinds de roof van den post auto in 1929 in de Saksen Wcimarlaan, welke onder gelijke omstandigheden plaats vond, op de auto's, welke geldswaarden op halen, altijd twee beambten meerijden, waarvan de eene, de chauffeur, geen oogen- blik den wagen mag verlaten, om deze re den dus zouden de onverlaten geen kans gehad hebben er met den auto vandoor te gaan. Het mag verwondering gewekt hebben, dat de chauffeur van den gestolen auto, toen hij bemerkte, dat zijn wagen begon weg te rijden, niet onmiddellijk getracht heeft er op te springen en den dieven hun vlucht te beletten. Dit was hem echter on mogelijk, doordat hij op het oogenblik van den roof, aan de brievenbus, waarmee hij bezig was, vast zat. De metalen schuif van de afdecling, waarin de brieven liggen, moet n.l. geopend worden met een sleutel, dien de chauffeurs dragen aan een ketting om hun middel. Toen de chauffeur bemerk te, dat zijn wagen er vandoor ging, kostte het hem eenigen tijd voor hij zich van de brievenbus bevrijd had, waarvan de dieven konden profiteeren door met groote snel heid weg te rijden. Den chauffeur bleef toen niets anders over dan in het post kantoor telefonisch de politie te waar schuwen. Nadat de auto was teruggevonden op den hoek van de Jordaenstraat en de Mera- lincstraat, heeft de politic onder leiding vau commissaris Dijkstra van het bureau Overtoom verschillende vingerafdrukken op den wagen gevonden. Deze waren ech ter de eenige sporen welke men kon vin den. Het verdere onderzoek heeft tot heden nog geen resultaat opgeleverd. De dieven hebben, toen ze den wagen verlieten, een grooten en een kleinen zak met drukwerken meegenomen. Zij zullen van dezen diefstal dus wel niet binnen zijn. De grootc zak was afkomstig van het kantoor Hobbemastraat. WEER EEN T0LBEST0RMING. Thans te Maartensdijk. Aan den tol te Maartensdijk heeft zich gistermiddag een incident voorgedaan. Om streeks kwart over drie wilde de heer A. M. uit Den Haag de tol passeeren zonder te betalen. De tolgaarder wenschte hem niet door te laten en hield den tolketting gesloien. Spoedig stond aan weerszijden een file automobielen, totaal een veertig tal. Twee autobussen van den dienst Utrecht Hilversum vice versa wisselden hun pas sagiers om den dienst niet te onderbrekeu. Toen de secretaris van Maartensdijk met de bus vertrok in de richting Utrecht riep hij den tolgaarder toe: de ketting ervoor houden en de sloten erop! Tegen 4 uur maakte een inspecteur van den auto busdienst er een eind aan door de 20 ets. te betalen, die de eerst auto mobilist nog steeds schuldig was. Tot de gedupeerden behoorde iemand, die op weg was naar zijn vader die te Hilversum op sterven lag. Toen de tolgaarder niet bereid bleek hem door te laten, hebben auto mobilisten plaatsgemaakt opdat hij via UtrechtZeist Hilversum kon bereiken. De burgemeester van Maartensdijk deelt ons mee, dat de gemeentelijke politie we gens werkzaamheden elders in de gemeente niet aanwezig kon zijn. De kwestie van de tol staat op liet oogenblik zoo, dat de Un- I gaarder op zijn recht van tolheffing blijft I staan, daar Gedeputeerde Staten onlangs hebben medegedeeld, dat de weg met op het provinciaal wegenplan zal worden ge- De gemeente Maartensdijk moet dus in de onderhoudskosten van den weg blijven voorzien. De inkomsten van den tol bedra gen 80.000. Naar het zich laat aanzien zal deze tolkwestie eerst van de baan zijn indien de ontworpen weg van Utrecht via Hilversum naar Laren aan de overzijde van den spoorweg gereed zal zijn. Hiermede zal nog ca. 4 a jaar gemoeid zijn. Weer werkloozenrelletjes te Amsterdam. Dc werkloozen hebben de laatste dagen weer geregeld relletjes op hun programma staan. Gistermiddag hadden zij de Haar lemmerstraat tot hun operatie-gebied ge kozen. Twee karren met stoelen en ander meubilair worden in den optocht meege sleept. Spoedig werden de demonstranten door 6 polilie-ruiters uit elkaar gedreven, terwijl een van hen door de politie werd meegenoen. Zijn collega's verplaatsten daarna hun operatie-terrein naar de Brou wersgracht, waar reeds een politiewagen met 80 agenten op hen wachtte. Ze zijn door de politie verspreid. LAVAL, de Fransche minister-president, is bij zijn terugkeer van de reis naar Ame rika, te Parijs enthousiast verwelkomd. De politie slaagde er nauwelijks in voor den auto van den president ruim baan te maken. ZWüMMEN NATIONAAL ZWEMFEEST H.Z. EN P.C. Groote deelneming. Spannende strijden verwacht. Naa-st de groote publieke belangstelling bestaat er ook in de zwemkringen veel in teresse voor het a.s. nationale zwemfeest der Haagsche Zwem- en Polo Club. Nu de inschrijvingsdatum voorbij is, kon een blik worden geworpen op het spelers- materiaal waarmede men voor' den dag zal komen. Bijna vanzelfsprekend zullen de diverse estafette's het glanspunt van den avond zijn. Voor de Zweedsche stafette (50—100— 15010050 M.) zullen aan den start ver schijnen: H.Z. en P.C. met 2 ploegen, Zian, Dolfijn, B.Z.C. en Haarlem. In de 5 X 50 M. vrije slag komen uit: H.Z. en P.C. met 3 ploegen, Zian, Haarlem er R.Z.C. Wat de dames-estafette's betreft, nemen aan de 5 X 50 M. deel: O.D.Z., R.D.Z. (2 ploegen), Inter Nos en H.Z. en P.C. Aangezien in O.D.Z. onze bekende zwem ster Zus Braun uitkomt en voor R.D.Z. Wil ly den Ouden zal zwemmen, belooft dit nummer al zeer belangwekkend te worden. Een ruime deelneming bestaat voor de 3 X 50 M. wisselslag. Hier verschijnen Bewo Girls, R.D.Z. (2 ploegen), O.D.Z., H.Z. en P.C., Zian en Inter Nos. In de 100 M. vrije slag voor dames wordt een hardnekkige strijd verwacht tusschen de dames Baumeister en Willy den Ouden. Stotijn, onze nationale kampioen, neemt met nog 3 springers deel aan het nummer sohoonspriugen. Dennenboom van A.Z. treedt in den laatsten tijd meer en meer op den voorgrond, zoodat hier fraaie presta ties te genieten zullen zijn. GYMNASTIEK KON. NED. GYMNASTIEK VERBOND. De kampioenswedstrijden gymnastiek. De kampioenswedstrijden gymnastiek van het K.N.G.V. mogen zich dit jaar in een werkelijk groote belangstelling verheu gen. Het aantal ingeschrevenen bedraagt 33 turners en 21 turnsters, totaal 54 deel- nemers(sters). Verleden jaar bedroeg het aantal opgekomenen slechts 18 turners en 10 turnsters en rekening houdende met eenige absenten, mag toch veilig worden aangenomen, dat het aantal concurrenten dit jaar belangrijk grooter zal zijn. Bij de turners zendt behalve Drente, Overijssel en Gelderland het geheele land actieven. Op enkelen na zullen alle leden van het huidige keurturnerskorps present zijn. Alleen Broeuwer, Wijnschenk en Brand mankeeren. Sterk vertegenwoordigd zijn de vereenigingen Bato, Amsterdam, „Donar", Den Haag, „W.I.K.", Den Haag en „Her cules", Noord-Scharwoude. Uit het aantal deelnemers blijkt reeds, dat vele nieuwe krachten de kans zullen wagen. De wedstrijden worden gehouden op Zondag 8 November in bet Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Rotterdam van 105 uur en zijn georganiseerd dooi de Gymnastiek-vereeniging „Kralingeu te Rotterdam. Als jury-leden fungeeren de heeren G. G. v. d. Bergh, Utrecht; J. Schenke, Amster dam; A. Metz, Leiden; L. de Wilde, Utrecht; A. Taal, Den Haag; L. Reyns en K. Meyer, Rotterdam. De leiding van den wedstrijd berust in handen van den heer J. H. F. Somnier te Dordrecht. Ook van de zijde der belangstellenden is groote opkomst te verwachten, daar reeds meerdere vereenigingen flinke aan tallen kaarten bestelden; voor deze wed strijden een novum. Wie als overwinnaar kampioen 1932 uit het strijdperk zal treden is niet te voorspellen. Melkman (kampioen 1931), Van Dam en Van der Vinden zullen elkaar niet veel toegeven, doch ook Jacobs, Ca- ranca en Ens zullen him woordje meespie- ken. Bij de nieuwelingen zal het er om gaan, wie zich een plaats in het keurturnerskorps zal of zullen veroveren. Het groote aantal inschrijvers wijst intusschen op een gesta- digen vooruitgang van het kcurturnen. Ook het aantal turnsters is belangrijk grooter dan verleden jaar. Met flinke aan tallen komen Donar (Den Haag): D.O.S. (Amsterdam): Sparta, Winkel (NT.H.) en „Prins Hendrik", Breda. Zal Wiesje Wol zak haar verleden jaal- behaalde kampioen schap kunnen bestendigen? Met groote belangstelling wordt door de duizenden leden van het Kon. Ned. Gym nastiek Verbond den uitslag van deze wed strijden tegemoet gezien. VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. De Competitie-indeeling. De twee elftallen der Oegstgeester voetbalvereeniging O. V. V. zijn terug getrokken resp. uit de tweede klasse E en de vierde klasse H en opnieuw inge deeld resp. in de derde klasse G en de vijfde klasse G. KON. NED. VOETBALBOND. Het A.S.C.-elftal. Het elftal van A. S. C. is voor den Zon dag te spelen wedstrijd Lugdunum—A.S.C. als volgt vastgesteld: Westen Jansen Josson Parjatmo Lefrandt Han De Ruiter Brouwer v. Goor Stephanus Tjiam We merken hierbij nog op, dat v d. Lee- den voor drie weken verhinderd is te spe len. Kinderen en dronken menschen Volgens- „De Spartaan" weigerde men bij den wedstrijd Holland—België de toe gang tot de eereloges aan een man, om dat hij dronken was. De bezoeker ant woordde hierop-:*" Ja,''.... likdacht u somshk.... dat ik zeven gulden voor een voetbalwedstrijd uitgegeven zou hebben als ik nuchter was? TWEE RECORDVLUCHTEN VAN DE K. L. M. LondenRotterdam in viif kwartier. Gisteren zijn bij de K. L. M. twee re cord vluchten uitgevoerd: het tweemotorig F. VlII-vliegtuig PT-AED, piloot Van Veenendaal, heeft de reis Parijs'Rot terdam afgelegd in 1 uur 25 minuten, ter wijl het driemotorig F. VII-vliegtuig PH- AEV, (Valk), dat eerst Zondag j.l. van een vlucht AmsterdamBataria is te ruggekeerd, den afstand LondenRot terdam heeft gevlogen in 1 uur 15 mi nuten. Piloot vari dit vliegtuig was de heer Hondong. ALKEMADE. Vleeschkeuring. In den loop der maand October zijn ter secretarie aan gegeven do volgende slachtingen: Be- drijfsslachtingen15 koeien, 25 varkens. 1 kalf; huisslaehtingen7 varkens; nood- slachtingen: 2 koeien, 2 kalveren, 4 var kens, 12 biggen, 4 schapen en 3 lamme ren. Ingevoerd werd 150 K.G. vleesch. Aan keurloon werd ontvangen 254.20. Geboren: Cornelia Maria Theodora d. van J. P. Straathof en M. a. E. van Beyeren Johanna Adriana d. van J. Lek en M. M. Koek Petrus Johannes Gerardus z. van P. J. Zwetsloot en H. Berg. Gehuwd: Adrianus Vreeken jm. 28 j. en Suzan na Maria Hanna van Ginho- ven jd. 26 j. Overleden: Dirkje Marina van Dam, wed. G. de Moree, 82 j. Anna van Steijn, echtg. van P. Rotteveel, 57 j. Gevestigd: C. J. Westgeest van Hazerswoude A. J. van der Willik van .Woubrugge A. C. Baas van Leimuiden P. D. Boogaard van Rijnsaterwoude A. A. Slootweg en gezin van Zoeter- woude J. N. Verhaar van Warmond J. M. de Jong van Noordwijkerhout H. A. M. Otten van den Haag M. A. Smout van Amsterdam J. W. van Starrenburg en gezin van den aHag C. J. Jansen van Sassenheim J. H. A. M. de Jong van Boxtel A. Th. Keijzer van Soest. Vertrokken: C. J. van der Hoorn naar Leiden C. M. Ween ink naar Lei den A. J. Meijer naar Sassenheim A. K. Straathof naar den Haag A. B. Vermeulen naar Fijnaart A. Los naar Zoeterwoude E. van Osnabrugge naar Lonneker E. Tengels naar den Haag C. J. Loos naar den Haag C. J. van Iterson naar Oud-Beijerland E. Oh. van der Geest naar Delft H. Lud- lage naar Lastrup (D.) J. A. Gortzak en gezin naar Haarlem Th. van der GeestLos naar Noordwijkerhout A. M. Elstgeest naar Sassenheim W. J. A. van der Meer naar Oegstgeest S M. H. van Ginhoven naar Utrecht J. S. van der Poel naar Noordwijk. NOORDWIJKERHOUT. Kloosterjubileum Heden 4 November herdenkt de Eerw. Zuster Imelda den dag, dat zij 40 jaar geleden in het klooster trad in 3t Gesticht „de Voorzienigheid", Laurier gracht Amsterdam en sedert 11 jaar alhier voor de opvoeding der jeugd werkzaam WASSENAAR. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. In het Dorpshuis hield de afdeeling Was senaar van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde een ledenver gadering. Bij ontstentenis van den voor zitter, de heer P. Polderman, werd deze vergadering gepresideerd door den heer A. II. Aartsen, welke allen hartelijk welkom heette en mededeelde dat de ge zondheidstoestand van den voorzitter dermate vooruitgaande was, dat deze de eerstvolgende ledenvergadering weder zelf hoopte te leiden. Hoewel spreker op dezen avond meer dere inzendingen op de prijsvraag groot- bloemige Chrysanthemums had verwacht, kon hij zich evenwel zeer goed indenken dat door velen door verschillende om standigheden hieraan ditmaal niet kon worden deelgenomen. Nadat vervolgens door den secretaris, de heer A. v. d. Schans de notulen wa ren voorgelezen werd mededeeling ge daan van diverse ingekomen stukken o.a. een schrijven van de afdeeling Dordrecht, dat deze vereeniging het volgend jaar haar 50-jarig bestaan hoopt te herden ken en dat zij bij die gelegenheid een Nationale Bloemen- en Plantententoon- stelling denkt te organiseeren en wel ge durende het tijdvak 5 tot en met 12 Sep tember 1932. Hierop doet de voorzitter voorlezing van het schriftelijk uitgebracht rapport van do jury bestaande uit de heeren Verboog, E. Th. Witte en P. de Vos, die de inzendingen Chrysanthemums voor de prijsvraag had gekeurd. De wisselbeker werd toegekend aan een inzending van 3 maal 5 stuks Mon sieur W. Sertoli; Viscount C'hinda, West- land's Roem, ingezonden door den heer D. de Gans, tuinbaas op het landgoed van den heer D. Th. Ruys, die hiermede tevens definitief eigenaar werd daar deze beker tweemaal door hem achter een werd gewonnen, en aan de inzending bestaande uit Miss Edith CavellRose D. en Mr. R. C. Puiling een ls'j n prijs, ingezonden door den heer J. Anderson, tuinbaas op het landgoed „Voorlinde.'. Door den voorzitter werd hierop de heer de Gans hartelijk gelukgevvensoht met zijn definitief verdiende beker. Hierna werd overgegaan tot verkie zing van twee bestuursleden. In de va cature H. A. Aartsen (niet herkiesbaar) werd gekozen de heer van Boeschoten, terwijl de heer Jac. vanVugt met groo- j te meerderheid van stemmen als zooda nig werd herkozen. Beide benoemden ne- i men hunne benoeming aan. Hierop spreekt de heer van der Schans den uit het bestuur vertrekkenden heer Aartsen met een kort woord toe waarin hij memoreerde de prettige samenwer- king in het bestuur en de bereidwillig- heid om bij te staan, en heet vervolgens het nieuw benoemde bestuurslid de heer ran Boeschoten als zoodanig welkom. Alvorens tot de rondvraag over te gaan doet het bestuur mededeeling dat i zij eerst heden bericht ontving van ir. j Riemens, dat de electrische proefnemin- gen in zijn proeftuin nog geen aanvang j hebben genomen, zoodat een excursie thans niet zal kunnen doorgaan en tot ter gelegener tijd moet worden uftge- j ste'ld. Het bestuur stelt voor om op Donder- dag 5 November a.s een excursie te hou- i den naar de handelskweekerij van de firma De Hoog genaamd „Nieuw Hon- sel" en daaraan een bezoek aan de Chry santhemum-tentoonstelling te verbinden die thans te Ilonselersdijk is geopend. Aldus wordt besloten, - waarna deze geanimeerde vergadering werd gesloten. ZEGWAART. GEMEENTERAAD. Onder voorzitterschap van Burgemeester L. R. Middelberg vergaderde de Raad onzer gemeente op Maandag 2 November 1.1. des avond 6.45 uur ten Raadhuize. Secretaris de heer C. P. Blaauwkof. Aanwezig alle le den. Na de gebruikelijke opening, lezing der notulen, die onveranderd werden vast gesteld. De voorzitter deed mededeeling betref fende de geldleening ten behoeve der wo ningbouw vereeniginig en de corresponden tie met het bestuur van „Beter Wonen" al hier en het bestuur der Rijksverzekerings bank te Amsterdam. Uit een ontvangen schrijven van „Beter Wonen" is gebleken, dat zij accoord gaat met de verhoogde an nuïteit. De Rijksverzekeringsbank bericht te, dat zij in verband met den lagen koers met den Beleggingsraad overleg moest pie- gcn. De voorzitter meende, dat afwachten in deze kwestie het beste was. Verder deelde de voorzitter mede, dat door den heer H. Veldhuyzen alhier een stuk gemeentegrond, groot 206 M2. aan de Molenstraat, ten behoeve van woningbouw was gekocht, waarvan eerstdaags de koop- acte zou worden opgemaakt. Bij het verzoek om subsidie, gevraagd door de Gymnastiek-Vereen. „Pro Patria waarvoor Burg. en Weth. geadviseerd had den ƒ100 toe te kennen, komen de ton gen los, hoofdzakelijk tusschen wethouder Van Duyvenbode en het lid J. Lamens. Allereerst was echter de heer Zegwaard aan het woord, die verklaarde tegen sub sidie te zijn, daar dergelijke vereenigingen zich zelf maar moesten bedruipen. De heer Lamens zeide nimmer tegen subsidie aan die vereeniging te zijn ge weest. Als oud-lid wist hij het werk te waardeeren. Sedert echter zij als verhuur ster was opgetreden van het gemeentelijk sportterrein, had P.P. zijn sympathie ver speeld en zou hij tegen subsidie stemmen. Spr. betrok in zijn betoog nog den oud wethouder Chardon, die het sportterrein had geopend, wat hij, gezien de principes van hem, niet verwacht had. De heer Van Duyvenbode trok van leer tegen den vorigen spreker. Hij had het over geestelijke tyrannie van de zijde van den heer Lamens en bestreed de principes van dien spreker. Dit' deed den voorzitter opmerken, dat het een ieder vrijstond zijn principes in den Raacl uit te dragen. De lieer Van Well tikte den heer Lamens op zijn vingers over het feit, dat hij den heer Chardon, den oud-wethouder in zijn betoog had betrokken, die zich niet kon verdeuigen. Niet als wethouder, doch als loco-burgemeester, aldus spr., opende de heer Chardon het sportterrem. Na nog eenige wederzijdsche op- en aan merkingen werd besloten de gevraagde sub sidie te verleenen, in stemmenverhouding 5—2. Door den heer C. van Woudenberg al hier, was om vergoeding gevraagd voor ge bruik van grond ten behoeve van het brand- spuithuis aan den Zegwaartscheweg, tot een bedrag van 25 per jaar. Door Burg. en Weth. werd voorgesteld een jaar^jjkscae recognitie te betalen ad 2.50 vanaf 1929. De voorzitter deelde mede, dat vorige eigenaren nimmer betaling voor gebruik van den grond had-den gevorderd. Het voorstel van Burg. en Weth. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Daarna komt het verzoek van den heer A. Lagerwaard alhier aan cie orde, om aan sluiting aan het electriciteitsnet. De voor zitter zeide, dat geïnformeerd was bij het Electriciteitsbedrijf te Delft en de kosten daarvan zouden bedragen 1150. Aangezien de aansluiting werd gevraagd voor een per ceel1, niet gelegen aan een openbaren weg, stelden Burg. en W'eth. voor, op dit ver zoek afwijzend te beschikken. Aldus .werd besloten. Hierna werd de vergadering geschorst en ging de Raad in comité-generaal. Na heropening der openbare vergadering werd besloten, met op één na algemeene stemmen, die van den heer Lamens, over te gaan tot het bouwen van een ambtswo ning voor den burgemeester, waaromtrent Burg. en Weth. t.z.t. met een voorstel zui len komen. Bij de rondvraag vroeg de heer Smits of er al bericht was ingekomen van Ged. Sta ten omtrent de overname van den Zeg waartscheweg. Hierop werd door den voor zitter ontkennend geantwoord. De heer Lamens wees op de verlichting op den hoek Den HoornZegwaartscheweg Bleiswijk. Zal in orde worden gebracht, was het bescheid van den voorzitter. Verder werd door denzelfden spr. gewe zen op het snelle rijden van gebruikers van motorrijtuigen over de thans gereed ge komen nieuwe Dorpsstraat, waarin hij door verschillende léden werd bijgevallen. De voorzitter antwoordde, dat hierop zal worden toegezien. Een brutale automobilist. De zich op den Zegwaartschen weg per rijwiel bevin dende G. M., wonende te Benthuizen, is Zaterdagavond aan een wissen dood ont snapt. Hij hoorde achter zich met grooie snelheid een auto naderen. Voor eigen vei ligheid stapte hij van zijn rijwiel en ging aan den rechterkant van den weg staan. De, snelrijdende auto raakte hem, waardoor de linkermouw van de jas finaal werd ver nield en de linkerpand daarvan afgerukt. Hij bekwam verder enkel maar een bles sure aan den elleboog. De onbesuisd rij dende bestuurder van een vrachtauto reed echter door. Gelukkig was hij opgemerkt door een andere autorijder. De politie werd met het voorgevallene in kennis gesteld en tegen den bestuurder, D. v. E., alhier, pro cesverbaal opgemaakt. Onder een wagen geraakt. Maandag morgen pl.m. 10 uur, reed de 70-jarige J. R. van Zoetermeer als bestuurder van een met een paard aangespannen driewieler kar, met keien beladen, van dc Stations straat de Molenstraat op. Het paard schrok en de voor de kar loopende R. werd onder de kar getrokken. Het linkerwiel ging over beide boenen. Werd het ergste gedacht, dokter Palte constateerde gelukkig, dat de beenen niet gebroken waren. Per auto werd hij naar zijn woning vervoerd. VANBALEN WERK. In het Vondelpark te Amsterdam hebben onbekend gebleven individuen het beeld van Herman Heijer- mans met verf besmeurd.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10