DINSDAG 3 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Auto te water. Een der in zittenden verdronken. Gisternacht, te ongeveer half één, is aan het Winschoterdiep. onder de gemeente Noorddijk, een Chevrolet-huurauto in het kanaal gereden. Er zaten twee personen, n.l. de heeren Hamminga uit Sapemeer en Kraai uit Groningen, in De laatste, die naast den bestuurder H zat, wist zich door het open portier uit den auto te werken en alarmeerde politie en brandweer. De brand weer uit Groningen gelukte het na gerui- men tijd den auto, die onder het water verdwenen was, op den wal te brengen. De bestuurder H. bleek reeds te zijn overleden De oorzaak van het ongeluk is onbe kend Auto van den dijk geworpen. Gistermorgen omstreeks aoht uur had op den Lekdijk tusschen Ammerstol en Schoon hoven een aanrijding plaats tusschen een vracthauto van de graanhandelsfirma C. Schouten uit Bergambacht, bestuurd door den chauffeur P. Stout en een melkauto van den reer G. Brand uit Schoonhoven, doordat eerstgenoemde bestuurder verblind werd door het zonlicht Door den schok sloeg de vrachtauto van dij dijk, ging over den kop, waardoor de lading er af viel en de auto onderstboven onder op de glooiing van den dijk bleef liggen, nagenoeg geheel onder water. De bestuurder wist zich uit de oabine te wer ken en bleef ongedeerd. Waar de rivier ter plaatse van het ongeluk zeven meter diep is, mag het een wonder heeten, dat de auto niet verder naar beneden viel. Auto tegen een boom. Zondagmiddag omstreeks half een reed dr. L. uit Nijmegen met zijn wagen van Groesbeek naar de stad en gaf een aan duiding, dat hij den Dalmarsweg wilde in rijden. Tegelijkertijd reed de heer v. d. B. uit Breughel en Son bij Eindhoven in de richting van den Nebo. Toen de dokter zag, dat hij voor den anderen auto niet meer weg kon komen, Stopte hij en bleef op den weg staan. De heer v. d. B. meende nog tusschen den auto en de boomen te kun nen passeeren, maar botste in zijn zenuw achtigheid tegen 'n hoekboom, om tegen 'n tweede boom tot staan te komen. De wagen werd aan den zijkant zwaar bescha digd, een portier werd totaal vernield, de ruiten in den auto braken en twee inzit tende dames werden gewond. Een van haar brak het neusbeen, de andere liep ernstige verwondingen aan het gelaat op. Beide ge wonden werden naar het klooster op den Nebo gebracht, waar zij een bezoek zouden brengen aan een der studenten. De auto werd later weggesleept. Op den rijksweg Breda-Tilburg, ter hoog te van Rijen, slipte een auto, botste met de voorzijde tegen een boom en daarna met den achterkant tegen een volgenden. Van de passagiers, vijf dames uit Leiden, moest een met een ernstige schedelbreuk naar het ziekenhuis te Breda vervoerd worden. De anderen kwamen er met min der ernstige verwondingen af. Auto tegen afrastering gebotst. Te Ammersveensche kanaal is een luxe auto komende uit de richting Zuid-L$ren in snellen vaart tegen een afrastering ge botst. Van de 5 inzittenden kreeg vooral de heer v. d. W. uit Stadskanaal zeer ern stige verwondingen. Hij is in zorgwekken- den toestand opgenomen in het ziekenhuis te Groningen. FEUILLETON. LIEFDE OVERWINT Naar een oud verhaal bewerkt door P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). 15) „Voorwaarts! Geen praatjes! Jij loopt vooruit en ik volg welOp de houtvesterij zullen we aanstonds wel te weten komen, wie je bent. Voorwaarts, marschEn rechtuitProbeer niet weg te komen, vrindje, want mijn kogel is vlugger dan jij 1" „Toe, laat me gaanBreng me niet te schande en in de gevangenissmeekte de wilddief. „Spaar je woorden", zei Karei ruw. „Je kent toch zeker mijn vader wel? In zijn ge bied komt geen enkele strooper er goed af. Ik ben zijn zoon en ik geef geen pardon." De ander steunde en sloeg de handen voor zijn gezicht. ,Ik deed het uit lichtzinnigheid Zonder nadenken Breng me toch niet in de ge vangenis Breng vader en moeder niet in opspraak. Als je me laat gaan, zal ik 't wel goed met je maken „Ha, ben jij 't FransjeNou hoor ik 't aan je stem. 't Spijt me wel, maar al was je de koning zelf, je zoudt mee moeten. Een houtvester van Eikenhorst heeft nog nooit met een strooper onderhandeld." „Je weet dus, wie ik ben? Je hebt me dus herkend schreeuwde de strooper nu. .,En toch wil je me niet laten gaan?" „Neen, al was je de koning, heb ik reeds gezegd. Voor 'n wilddief heb ik geen ge nade. En nu, voorwaarts, marsch ..Dat zit nogIk ben Bterker dan jij Motorrijder langs den weg gevonden. Te Princenbage, op den weg Breda-Lies- bosch, vond men den zwaargewonden mo torrijder B. uit Leur bewusteloos naast zijn voertuig liggen. Vermoedelijk is hem het ongeluk door slipping overkomen. ONDER ZAND BEDOLVEN. Jong arbeider omgekomen. De 21-jarige H. Sommer, wonende te Haanrade gem. Kerkrade, is tijdens zijn werk onder een zandverschuiving geraakt en gedood. S. was werkzaam in de zand groeve bij de firma R. te Merkenstein na bij Haanrade, toen onverwachts ongeveer een kubieke meter zand losraakte, waar onder de jongeman bedolven werd. Zijn mede-arbeiders, die onmiddellijk waren toegeschoten, konden na veel moeite S. be vrijden, doch toen bleken de levensgeesten bij het slachtoffer reeds te zijn bezweken. De man was gestikt. »Tel." BRANDEN. Brand in een rijwielmagazijn. Ook twee verdiepingen een prooi der vlammen. Omstreeks kwart over acht gisteravond bevond zich de rijwielhandelaar v. M. met zijn gezin in de woonkamer achter den winkel aan de van Ostadestraat 312 te Amsterdam. Plotseling bemerkte men rook en vuur gloed in den winkel, waar weldra de vlammen zoo fel uitschoten, dat aan vluchten naar de straat geen denken was. Men verliet daarop de woonkamer aan de achterzijde en zocht zijn heil in het kleine, achtergelegen tuintje. Het vuur breidde zich zoo snel uit, dat weldra de winkel en de woonkamer in lichter laaie stonden. Gretig lekten de rose vlammen in een dichten walm achter langs den gevel, waar de veranda weldra één brandende fakkel vormde, die het vuur aan de eerste verdieping, eveneens door v. d. M. bewoond, mede deelde. Van hier sloeg de vlam weer over naar de veranda van perceel 314 één hoog, in huur bij een familie uit Arnhem, die pas dienzelfden morgen met haar inboedel het huis had betrokken. De brandweer onder leidinj van hoofd brandmeester Forch was spoedig ter plaatse en met het oog op het uitbrei dingsgevaar werd groot alarm geslagen. Binnen zeer korten tijd stonden twee ladderwagens, vier motorspuiten en één manschappenwagen met trillende cylin ders in de donkere straat, waar rook en rose gloed, als antwoord op belgerinkel en gierende sirenes, duizenden nieuws gierigen samentrokken. Op de melding „groote brand" wer den, als gebruikelijk, ook de burgemees ter, wethouder Kropman en hoofdcom missaris Versteeg gewaarschuwd, die zich juist op dat oogenblik in het Koloniaal Instituut bevonden. Zij verlieten ijlings de vergadering en waren spoedig op het terrein van den brand. Hier had inmid dels de brandweer met vier stralen het vuur aangetast en, dank zij haar kracht dadig optreden, slaagde zij er in het ge vaar voor uitbreiding te voorkomen, en kon de door het vuur aangebrachte scha de voorloopig worden opgenomen. Daar uit bleek, dat de werkplaats geheel was uitgebrand; zij vertoonde met haar ver woeste muren, verbrande balken en ver wrongen werktuig-onderdeelen een vree- selijke chaos. Ook het voorgedeelte, waar motoren en rijwielen gestald stonden, liep brandschade op. Geheel uitgebrand is ook het achtergedeelte van de eerste étage, terwijl van perceel 314 alle drie étages brand- en waterschade opliepen. Ook in perceel 310 heeft men van het water te lijden gehad. Naar men ons mededeelde zou de zaak van den heer Meierdres voor een bedrag van tien k vijftienduizend gulden verzekerd zijn. Frans maakte aanstalten om Karei te lijf te gaan. „Terugriep Karei, de loop van zijn geweer gericht dp de borst van zijn tegen stander. „Jij of ikEn met den sprong als van een tijger stortte Frans zich op den jon gen houtvester. Het schot ging af, maar op 't zelfde oogenblik vloog de loop door en goed geraakten slag van Frans om hoog en de kogel ketste tegen de takken van den boom, waaronder ze stonden. Een schorre schreeuw en dan voelde Karei een ijzeren greep om zijn hals. De hond blafte en huilde en beet en rukte Frans de kleeren van het lijf. „Moordenaar!" steunde Karei, „wil je me dooden?" „Zweer, dat je me niet zult verraden „Nooit Frans had de loop van de buks te pak ken, die Karei vast omklemd hield. „Laat los die buks „Neen Het tweede schot ging af en de kogel floot langs Frans zijn hoofd weg naar om hoog om daar te blijven zitten in een dik ken boomarm. In 't nauw gebracht door den hond liet Frans Karei los, sprong overeind vlug als een kat, greep zijn eigen geweer, dat in zijn nabijheid lag en bracht met de kolf daarvan, Karei een doodelijken slag toe op het hoofd, sloeg er dan mee naar den hond, die jankend in elkaar zakte en vluchtte dan weg in het bosch.... Op den bemosten grond, beschenen door het matte licht der maan, lag een man. lang uitgestrekt, het gelaat overstroomd van bloed. Een hond lekte jankend zijn hand, alsof hij daardoor zijn meester in 't leven terug wilde droepen.. Daar boog zich een bleek, ontsteld meisjesgezicht Brandje in een Laboratorium. Gisteravond te ongeveer kwart voor zeven werd brand ontdekt in het ont leedkundig laboratorium aan de Mau- ritskade te Amsterdam. De brandweer, die vanuit het Koloniaal Instituut was gealarmeerd, verscheen spoedig ter plaatse en bluschte het vuur met een straal op de waterleiding. Het bleek, dat, vermoedelijk door een weggeworpen lucifer, eenig zaagsel in de instrumentenmakerij had vlam gevat. Het vuur deelde zich mede aan een werkbank en sloeg over naar de raam- betimmering. Een en ander werd be schadigd, terwijl enkele ruiten sprongen. Eieropslagplaats in vlammen. Gisteravond te kwart over acht ont stond door tot nu toe onbekende oor zaak brand in de conserveer-inrichting van den heer J. Goede Szn. te Lands meer. Omstreeks zes üur heeft het per soneel het pakhuis, waarin deze inrich ting is gevestigd, verlaten. Men vermoedt dat de brand is ontstaan in het oude hout van de steigers nabij de pakhuizen. Ongeveer twee millioen eieren bevinden zich in het tweetal aan elkander gebouw de pakhuizen, die van hout zijn opge trokken. Waarschijnlijk zullen de gebou wen een prooi der vlammen worden. Om negen uur breidde de brand zich noordwaarts uit. Het vuur werd aange wakkerd door den tamelijk krachtigen wind. De brandweer van I indsmeer, die met enkele stralen op de waterleiding werkt, trachtte het aangrenzend perceel, dat bewoond wordt door den heer Brand, dat ernstig gevaar liep, te behouden. OPLICHTING VOOR 70.000. Vier arrestaties. Zaterdagavond heeft de justitieele dienst van het bureau Witte de Withstraat te Rot terdam aangehouden den 36-jarigen koop man A. O, die werd verdacht van oplich ting op groote schaal gepleegd, ten nadeele van een stadgenoot. De aangehoudene heeft een volledige be kentenis afgelegd, waaruit o.a. bleek dat het totaal bedrag, waarvoor was opgelicht, rond 70000 groot is. In verband met deze zaak is Zondag aan gehouden de 45-jarige koopman A W. Ie R. Gister zijn nog gearresteerd de 46-jarige boekdrukker L. H K en de 44-jarige kan toorbediende A. L. B De oplichtingen geschiedden met behulp van vaïschelijk opgemaakte gerechtelijke 6tuk?ken in civiele procedures, welke hangen de waren tusschen O en anderen. De op lichtingen zijn in 1926 begonnen en hebben tot korten tijd geleden voortgeduurd. Aan vankelijk waren het bedragen van ongeweer 300; later werden de bedragen, waarvoor werd opgelicht, steeds grooter, totdat het totaal, gelijk gemeld, ongeveer 70.000 be droeg. Nader vernemen wij nog het volgende: De eerste gearresteerde, A. O., was in oonnectie gekomen met een Rotterdam mer, wien hij voorspiegelde, dat hij een aandeel aan een Indisch ambtenaar in be waring had gegeven, die dit niet wilde te ruggeven. Hij wilde een proces beginnen en vroeg daarvoor geld te leen. Dit proces werd in alle instanties voortgezet, althans zoo deed O. het voorkomen. Telkens kwam hij bij zijn geldschieter terug om gelden op te nemen die voor de procedure nood zakelijk waren. Hij toonde hierbij dan brie ven en bescheiden die den indruk vestig den, dat zij van verschillende rechtbanken en gerechtshoven afkomstig waren. Ten slotte kwam hij met de mededeeling dat de strafrechterlijke procedure verloren was en dat hij nu een civiele procedure wilde be ginnen. Ook hiervoor vroeg hij gelden te leen waarbij hij weer met documenten van rechtbanken en gerechtshoven voor den dag kwam. Al deze documenten waren ech ter vervalscht. Zij zijn opgesteld door den over den gewonde, streek hem de met bloed doordrenkte haren van het voor hoofd en legde baar oor op zijn hart om te luisteren, of hij nog leefde. Goddank, hij leefde nog. „Kareikwam het over haar lippen. En de toon, waarop ze dit zeide, was een mengeling van liefde en smart. Dan ijlde ze weg door het woud in de richting van de Sparrenhoogte om hulp te halen, ter wijl een wolk, die voor de maan schoof, 't dal hulde in treurig duister. In de houtvesterij brandde nog geen licht. De oude Kraus zat nog altijd in zijn leuningstoel, zonder leven, zonder bewe ging. Tante Tine liep wrokkend tegen haar broer in haar kamer heen en weer. Daar sloegen de honden aan en de zware ijzeren klopper viel dreunend op de zware eiken voordeur, die op 't zelfde oogenblik ge opend werd. „HalloIs er niemand thuis klonk een luide vrouwenstem. De houtvester ontwaakte uit zijn halve verdooving. „Wie is daar?" vroeg hij. „Hanna Mertens". De houtvester liep naar de deur. „Wat durf jij hier te komen schreeuw de hij. „Zoek je soms naar je liefje, naaj Karei „Ik kom juist bij hem vandaan", zei ze op helderen, kalmen toon, die in schrille tegenstelling was met den ruwen en op gewonden toon van den houtvester. „Je moet niet schrikken, houtvester „Wat is 't dan? Wat kom je zegger vroeg hij plotseling angstig-bedaard. ,Je zoon is met een wilddief slaags ge weest. Ik liep buiten, hoorde schieten, ben 't bosch ingerend op den klank af van 't schot en vond hem liggen zoo goed als UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 4 November Huizen 1875 M Uitsl. N.C.R.V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.45 Gramofoonpl. 10.00 Zang. N.C.R.V.-Dameskoor. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.00 Harmoniumspel door M. F. Jur- jaanz. Mevr. D. v. Neerden-Ongers, zang. 12.15—12.30 Gramofoonpl. 12.30 Concert. N.C.R.V.-kwartet (zang, viool, cello, piano). 2.00 Gramofoonpl. 2.30 Ohr. Lectuur door Mej. Wentink. 3.00 Concert. K. Hartvolt (viool), P. Lentz (cello) en G. Seyler (piano). 4.30 Gramofoonpl. 5.00 Kinderuur. 6.00 Causerie: „Waarde van stalmest en gier". 7.00 Lezing over So-vjet-Rusland. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.0010.00 Zendingsavond vanuit de Laurenskerk te Rotterdam. Mevr. J. Hek- kertvan Eysden (sopraan) en Damee koor „Capella", o. 1. v. M. Guittart. C.a. 10.00 Vaz Dias. 10.1011.30 Gramofoonpl. Hilversum 298 M Uitsl. V.A.R.A.-uitzending. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. (V.P.R.O.) 10.15 Concert. Trio Drukker, Minny Erfmann (voordracht) en het V.A.R.A.- tooneel. 12.00 Concert VAR A-Septet en Gramo- foonplaten. 2.15 Keukenpraatje. 3.00 Gramofoonpl. 3.20 Kindertooneel„De schat in het zilvermeer". 4.20 Concert voor de kinderen. 4.45 Vraaghalfuurt-je. 6.00 Onderwijsfonds Binnenvaart. 6.30 Gramofoonpl. 6.45 Causerie. (Over het kapitalisme). 7.15 Concert. VARA-orkest. O.a. Slavi sche rhapsodie, Friedemann. 8.00 B. Ruitenberg: „Studenten in de maatschappij.... of ernaast". 8.15 Vervolg concert. 9.20 „Wakker en Tropenduit" door het VARA-tooneel o. 1. v. W. v. Cappel- len. 9.15 Gramofoonpl. 9.30 „Gijzeling", spel van A. M. de Jong. Het Groot Volkstooneel. 11.00 Vaz Dias. 11.1012.00 Gramofoonpl. aangehouden kantoorbediende A. L. B. en werden gedrukt door den boekhouder L. H. K. Tenslotte was er tegen O. argwaan ge rezen zoodat, toen hij zioh Zaterdag j.l. weer op het kantoor van den geldschieter had gemeld, hij gearresteerd werd. Even tevoren had hij weder een document ge toond, dat hij later verscheurde, zooals hij tevoren al de documenten die hij geteekend had, vernield had. Het laatste document heeft men door de snippers die gevonden werden, weer kunnen reoonstrueeren en hierdoor is de zeer geraffineerde oplichting die jarenlang goed is gegaan, dan ook aan het licht gekomen. Zooals uit het voorgaande dus blijkt, heeft er noch een strafrechterlijke noch een civiele procedure plaats gehad. De Indische ambtenaar bestond even eens alleen in de verbeelding van de op lichters die met zijn vieren deze geheele zaak handig in scène hebben gezet. DE VERDUISTERING TE DEN BOSCH. Aangehouden Curator bekent. Naar wij vernemen heeft de aangehou den curator T. in het faillissement van de Bossche Hanzebank de door hem gepleegde dood. Toen ben ik hup gaan halen bij de houthakkers op de Sparrenhoogte. Ze brengen hem zoo meteen thuis." „Wat zeg je, meisje? Men zoonmijn zoonis hij dood?" „Doodelijk gewond." „Hij is doodja, hij is dood! Ik weet hetzei de houtvester somber, „en jij, jij Hanna, jij moet me dat komen zeggen. juist jij „Kom, kom, houtvester', troostte ze, „hij is nog niet dood en misschien is alle hoop nog niet verloren. U moet den moed niet laten zinken." De oude man scheen gebroken. Het was, alsof hij in die paar minuten jaren ouder was geworden. „Dat is de vergelding", mompelde hij. ,.En van z ij n dochter van z ij n doch ter moet ik de doodstijding hooren." Een roode lichtgloed viel in de kamer De houthakkers, voorzien van een bran dende fakkel, hielden stil voor het raam Op een baar, die ze in allerijl van ste vige latten en takken in elkaar geslagen hadden, lag Karei meer dood dan levend. Naast de baar stond Pluto klaaglijk jan kend. De houtvester ging naar buiten en wierp oen angstigen blik op zijn zoon. ,Komt bin nen, mannen", zei hij. En op hetzelfde oogenblik kreeg hij zijn wilskracht terug. De houthakkers brachten Karei in de kamer en tante Tine, die, nieuwsgierig om te vernemen, wat er gaande was, ook in het vertrek was gekomen, viel hij 't zien van Karei luid jammerend naast hem neer. In het gelaat van den houtveste. vertrok geen spier, toen hij, bij de baar staande, zijn hand op 't hart van zijn zon 'egde om te onderzoeken, of het no.- klopte. 1 „Hij leeftriep hij zich kaarsrecht op- Daventry 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing over de crisis'. r£.20 Orkestconcert. 1.35 Orgelconcert. 2.45 Voor scholen. 2.50 Lezing over Biologie en hygiëne. 3.20 Engelsohe literatuur. 3.50 Symphonieconcert. O.a. Onvoltooi de Symphonic van Schubert. 5.05 Orgelconcert. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 Pianomuziek van Schumann. 7.10 Tooneelkritiek. 7.30 Lezing. 7.50 Wetenschappelijke lezing. 8.35 Concert. Orkest, kwartet en pia nist. O.a. Eerste Symphonic in Bes, Schumann. Radio Par ie 1725 M. 8.05, 12.50, 1.25 en 6.50 Gramofoonpl. 9.05 Radio-tooneel. 9.50 Gramofoonpl. en solistenooncert» Langenberg 473 M. 6.257.20, 10.0010.20 en 11.20 Gramo foonpl. 12.251.50 Orkestconcert. 4.205.20 Orkestconcert. 8.05 Symphonieconcert. O.a. Pianocon cert f-moll, Chopin. 10.2011.20 Avondconcert en Dansmu ziek. Ka 1 u n d b o r g 1153 M. 2.20—4.20 Orkestconcert. 4.20—4.50 Gramofoonpl. 8.208.35 Clave-cimbaal-soli. 8.351.20 Dansmuziek. Brussel 508 en 338 M. 508 M.5.30, 6.50 en 8.20 Gramofoonpl. 9.05 Comedie „Zij", van M. Donnay. 9.25 Concert door de Augustijnen. 338 M.5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Strijkkwartet, op. 45 G-Dur, van Fauré. 9.35 Orkestconcert. Rome (Napels) 441 M. 7.30 Gramofoonpl. 8.20 Italiaansehe Muziek. 0.a. Manon Lescaut, Puccini. Z e e s e n 1635 M. 7.20 Vroolijke avond. 9.20 Berichten. Hierna tot 11.50 Wel dadigheidsbal van de Borlijnsche Brand weer. Dansmuziek der kapel Artur Gutt- mann. Als intermezzo: Verslag van de Berlijnsohe Zesdaagsche. verduistering erkend en afstand gedaan van zijn particulier bezit. De uitkeering van 7 y3 pCt., welke in het begin van het volgend jaar aan crediteu ren zou geschieden, gaat door. BER00VING IN EEN POSTKANTOOR Een zakkenroller aan het werk. In het bijpostkantoor aan de Char lotte de Bourbonstraat te 's-Grawenhage vervoegde zich Maandagochtend iemand aan het loket met de mededeeling, dat hij in de wachtkamer was beroofd van 490.door middel van opensnijding van zijn vest. De beheerder van het bijpostkantoor liet daarop onmiddellijk de deur van het kantoor sluiten, terwijl hij de politie telefonisch van het geval in kennis stelde. Na aankomst der recherche werden alle aanwezige personen, ongeveer 40, in een afzonderlijk lokaal gevisiteerd, doch deze visitatie heeft geen enkel re sultaat opgeleverd. De politie Btelt in deze zaak nog een nader onderzoek in. richtend. En dan tot een van de jagers- knechts: „Vlug zadel het paard. Ik rijd zelf naar de stad om een dokter te ha len. Hij kan nog gered worden." Karei werd door twee houthakkers voor zichtig op de sofa gelegd. Hij was geheel buiten kenns en een doodelijke bleekheid bedekte zijn gelaat. „Mannen", zei Kraus nu tegen de hout hakkers, „jullie worden bedankt, en je moeite zal niet onbeloond blijven. Jullie kunt nu wel weggaan." Zwijgend verwijderden de mannen zich onderwijl een schuwen blik werpen op den zwaar beproefden vader. Lang stond deze zonder zich een oogenblik te verroeren, te staren op het gelaat van zijn zoon en dan vielen zijn oogen op Hanna, die met de ar men over elkaar bij de deur was blijven staan. De houtvester ging naar haar toe, keek haar strak aan en vroeg: „Hij \vou immers naar jou komen?" J a „En jij was er t eerst bij om hulp te ha- en J a „Jij blijft hier, bij hem. Wil je?" Zijn stem klonk zacht en bijna smee- ond. Een stomme hoofdknik waB het ant woord. „Ik vertrouw hem aan jouw zorg toe. Tante Tine is heelemaal van streek. Aan 'iaar heb ik niks. Houd hem in 't leven tot ik terug ben. Zal je?" „Ik zal God om bijstand bidden." „Doe dat. Dat heb ik te weinig in mijn even gedaan." Met wankelende schreden ging hij na buiten, steeg te paard en reed in snel' draf door den stillen nacht naar de stad (Wordt vervoig

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 9