ISMLS KLEERTJES van WAALS STADSNIEUWS Financiën en Economie TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 3 NOVEMBER 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 IlllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllUllUllllIlllllllll nieuwste modellen Gegar neerde Wiegen in pitriet en stroo 29.75 19.75 14.75 9.75 Gehaakte wollen Babycapes 8.75 6.50 5.75 4.50 Gehaakte wollen Manteltjes met muts 3.2.25 1.50 Wollen Baby Broekjes 1.40 1.20 1.— 0.75 Wollen Baby Jurkjes 2.25 1.75 1.40 1.15 Wollen Baby Overgooiers 1.75 1.45 1.15 0.95 Wollen Kousjes in rose en wit 0.60 0.55 0.47^ Uw baby i6 het BEST VERZORGD met Haarlemmerstraat 130-136 6.75 5.25 4.75 2.75 Witte Wagenvachten Wollen Baby Truien in rose en wit 1.60 1.40 1.25 1.— Wollen Baby Pakjes 2.35 1.75 1.60 1.40 Gummi Luierbroekjes 0.50 0.35 0.25 0.15 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiii BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 3 Nov. 1931, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.775.7 te Weenen.. Laagste barometerst.: 726.6 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 4 Nov.: Matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind. Gedeeltelijk be wolkt. Weinig of geen regen in het Oosten; in het Westen meer kans op regen. Aan vankelijk zachter. Ons land ligt heden juist op de grens tusschen het groote lage druk-gebied in het Westen, met kernen onder 730 m.M. op IJsland en ver ten Westen van Ierland, en het hooge drukgebied in Oost-Europa, dat naar het Zuid-Oosten terugtrekt. Op de Britsche eilanden waait het krachtig tot stormachtig uit Zuid tot Zuid-West en valt zware regen (in Ierland plaatselijk zelfs boven 30 m.M.) en deze krachtige wrind en regen dringen ook tot Noorwegen door, zacht weer met temperatuur belangrijk beven normaal medebrengend. In-het wind stille gebied in Duitschland en Frankrijk en in Midden-Zweden kwam nog lichte verst voor; op het vasteland houdt overi gens het zonnige en overdag zachte weer nog aan. Een langzaam naar liet Oosten uitbreiden van de lage drukking zal echter waarschijnlijk zwaardere bewolking en re gen ook op het vasteland doen doordrin gen. LUCHTTEMPERATUUR: 14.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 4.5S uur tot Woensdagmorgen G.29 uur. HOOG WATER. Hoog water te Katwijk aan Zee op Woensdag 4 November voorm. S.59 uur en nam. 9.46 uur. (Berichten, reeds geplaatst in een groot gedeelte onzer vorige oplage). LEIDEN. GEMEENTERAAD. De raadhuiskwestie Wethouder Splinter beantwoordt de sprekers van de raadszitting voor 14 dagen geleden Spr. brengt dank aan dege nen, die het voorstel van B. en W, onder steund hebben. Op den brief van den mini ster zal spr. niet verder ingaan De heer v Eek heeft geklaagd over het gebrek aan leiding van B en W., de gang van zaken is inderdaad teleurstellend, doch is dat alleen de schuld van B en W. 1 Spr gaat de be kende lijdensgeschiedenis nog eens na. Het plan-Dudok is uitvoerig besproken in de comm. v. fabricage, doch daarna uitgesteld op voorstel van den heer Schuiller, die in December 1930 aankwam met een plan om op de Larnmerenmarkt een stadhuis te doen bouwen. Na het uitkomen van de ad viezen van den heer Dudok en van een commissie van deskundigen is dat laatste plan nog eens besproken. Een andere oo- zaak van vertraging is geweest het voorstel van de heeren WilmerWilbrinkHuur man. Spr. vraagt zich af, hoe de heer Schiiller kan beweren, dat B en W liet raadhuis- vraagstuk hebben gesaboteerd. Van sabotee- ren is geen sprake, de gang van zaken heeft andere oorzaken. Bovendien het stadhuis vraagstuk is een belangrijk vraagstuk en allerlei commissies zijn er, die daarover gehoord meet worden. Den P ag is reeds 20 jaar -t ziin raadhuis. Spr. bespreekt daarna de beschuldiging, dat B. en W. het Lammerenmarktplan onbe hoorlijk zouden hebben behandel'l. Er zou zelfs niet een praeadvies over zijn uitgebracht, maar men moet niet- ver geten, dat hiermede geruimen tijd gemoeid is. De heer Schiiller heeft zelf 6 maanden noodig gehad om de terreinkeuze te bepa len op de Lammermarkt, een vrij eenvoudig voorstel. Dat voorstel van den heer Schiil- ler is behandeld in de Commissie van Fa bricage en in de vergadering va-i 12 Mei 1930 is een uitvoerig praeadvies uitgebracht,, waarin staat dat B. en W. de plaats on- gesohikt achten. Heeft de heer Groeneveld dat praeadvies niet gelezen? In Juli wordt het huidige voorstel van B. en W. inge diend, cn wordt besloten de nota van den heer Schiiller aan de leden van den raad rond te zenden. Dien eigen avond stond het in alle kranten. Wanneer er sprake is van parlementaire onbeleefdheid, dan is dit een onbehoorlijk gedrag. Een vertrouwelijk stuk te publiceeren. De heer Schiiller: Wie zegt, dat ik het gedaan heb. Ik ontken dat ten sterkste. Wethouder Splinter: Als j het niet gedaan hebt, wie dan. Ik weet er meu van. De heer S c h 11 e r: Ik kan even goed zeggen, dat B. en W. dat stuk gepubliceerd hebben. Wanneer er een geheime zitting is, verklappen de ambtenaren het hier al tijd. 't Is hier een corrupte boel. De v o o r z. hamert en verzoekt den heer Schiiller te zwijgen. Wethouder Splinter constateert, dat het plan-üchiiller een zeer behoorlijke be handeling heeft genoten. Do heer Schiil ler heeft gesproken van een hoon zijn frac tie aangedaan, omdat B. cn W. geen aan dacht hebben geschonken aan de minder heidsnota van den heer Schiiller bij het rapport van de comm. v. fabricage. Het was bekend, dat B. en W. niet meegaan met den heer Schiiller. Ook op het verdere rapport van de commissie zijn B. en W. niet ingegaan. Wat de heer Schiiller heelt gezegd, is veeleer te beschouwen als .een hoon aan. B. en W. aangedaan. Deze heer heeft in zijn vorig betoog heel wat geci teerd.... De heer Schiiller: Zeg nou eens, waarom je bent omgedraaid van enkelvou dige opdracht op meervoudige opdracht. Wethouder Splinter: Ik ben er nog niet. Wacht maar. De v o o rz. geeft beide kampioenen in overweging om geen interrupties tc plaat sen en er ook niet op in te gaan, Wethouder Splinter: De heer Schiil ler citeert alleen datgene wat hem te oas komt. Laat hij den heer Dudok eens citee- ren over de plaats van het stadhuis. De Lammermarkt acht deze architect volkomen ongeschikt. Men meent, dat de plaats in de toekomst beter zal worden, doch spr. wijst op de overkluizing van het Kort Ga.- gewater. De oude huizen staan er nog; alleen de Nederl. Bank is nieuw. Zoo zal het met de Lammermarkt ook gaan. De heer Schiiller heeft gesproken over een vrij stadhuis daar; maar dat is niet waar; het stadhuis komt dan te staan tegen de fa briek van den heer Parmentier. De heer S c h 11 e r: Niet waar. U kent het plan niet eens. Wethouder Splinter: De Israëlitische begraafplaats is ook een bezwaar en de molen de „Valk". De heer v. Eek heeft het plan goedkoo- per genoemd. Dat is zoo, maar hier mogen de kosten niet de doorslag geven. Het be treft hier een gebouw voor de eeuwen. Hot verschil berekent spr. trouwens op sleotits 2 tón; ofschoon al die cijfers slechts een slag in de lucht zijn. De publieke opinie - eunt het plan-Schüller ook niet; zelfs de sociaal-democraten zijn het onder elkander niet eens. (li i: moer onder de sociaal-democraten). Hoe zouden wij aan den heer Dudok kunnen opdragen een plan te maken voor een raadhuis op een plek, welke hij onge schikt acht. Spr. behandelt verder de kwestie van cie enkel- of meervoudige opdracht. Het college van B. en W. was con amnre voor enkelvoudige opdracht, doch de raad heeft anders gewild en B. en W. hebben den strijd opgegeven en den raad gevolgd. Dat is de heele kwestie, waarom B. en W. omgedraaid zijn. De heer S c h 1 I e r: Dat was in 1929 ook het gevab Bij het indienen van net eerste voorstel was er ook een meerderheid voor meervoudige opdracht. Wethouder Splinter: Enkelvoudige opdracht is door de meerderheid aangenu- men. De heer Schiiller: Maar voor dien was er een meerderheid in de comm. v. fa bricage. Wethouder Splinter: Er is bij ons geen kwestie van slingerpolitiek. Als er Bprake is van slingerpolitiek dan is deze te vinden bij de S.D.A.P., die hun eigen voorstel in de steek hebben gelaten en zijn meegegaan met het voorstel-Wilmer-Wil- brink-Huurman. De heer Schiiller heeft van B. en W. ge sproken, als over een pias. Over piassen gesproken. De grootste pias is de heer Schiiller. Als je aan een touwtje trekt raiu- melt-ie van zijn kop tot aan zijn teenen. (Algemeen gelach). Spr. ontraadt dan het voorstel-Knu'.tel om eon prijsvraag uit te schrijven. Dat brengt noodelooze vertraging met zich mee; opstelling van een programma, jury-beoor deeling, uitwerking der ontworpen enz., dat alles heeft zeker 2 jaar noodig. Ook Architectura wil een prijsvraag maar daarnaast een meervoudige opdracht Tan enkele architecten. Waar blijven we dan? Spr. geeft den heer Knuttel is overweging zijn voorstel in te trekken. Komende op de plaats aan de Bree- straat, zegt spr., dat dit de meest logische plaats is voor liet raadhuis, op historische en andere, stedebouwkundigc, gronden. De meerderheid van den raad is het daar mede eens. Ruimte is daar voor de eerst komende jaren genoeg. Dat heeft het pla i- Dudok bewezen. De heer Donders heeft een idee aan de hand gedaan, inzake de doortrekking tot de Korenbrugsteeg, doch spr. gaat daar nu niet verder op in. Het is de bedoeling om in een volgend prae advies precies aan te geven wat de inten ties van B. en W. zijn. B. en W. verschillen van het voorstel- Wilmer-Wilbrink-Huurman om vier rcile- nen. De raad is in meerderheid vóór den ouden gevel; een nieuwe gevel moet acn- teruit gezet worden; dat zou veel kostbaar- der zijn en ten slotte ook veel langer duren. TERREUR VAN COMMUNISTEN. De onthuller van hun archief is zijn leven niet zeker. Naar de „Nieuwsbron" van heJenavond bericht is de leider der Nedcrlandsche Fascisten, de heer Baars, die er in slaagde het communistisch archief aan tc koo- pen en te publiceeren verplicht zich reeds sedert een week schuil te moeten houden daar uit Duitscliland een aantal commu nisten is gezonden met het doel hem van het tooneel te doen verdwijnen. Het ge rucht doet weliswaar de ronde, dat de heer Baars door communisten zou zijn ont voerd, doch het blad meldt met stelligheid dat dit niet juist is. Na een week tc Den Haag te hebben vertoefd, heeft de heer Baars thans elders een schuilplaats gezocht. LEIDSCHE PLUIMVEEVEREENIGING. Gisteravond werd in café restaurant „Zo- inerzorg" een algemeene vergadering ge houden door de Leidsche Pluimveevere»ni- ging. De voorzitter, majoor M. van Mens, open de de matig bezochte vergadering met "en woord van welkom, waarna de notulen der vorige vergadering, door den secretaris, den lieer Enicis gelezen, onveranderd wor den vastgesteld. Bij de ingekomen stukken was een cor respondentie van Ornithophilia tc Utrecht omtrent de te houden tentoonstelling daar ter stede. Het inschrijfgeld voor niet-leden bedraagt twee gulden, hetgeen echter te veel beschouwd^ werd, zoodat hierpo verder nit werd ingegaan. Inzake de gevoerde, onderhandelingen met de H. P. K. te Den Haag. deelt de secretaris mede, dat het inschrijfgeld voor de tentoonstelling te Den Haag op 11 en 12 December 1.25 bedraagt, evenals voor de eigen leden. Het bestuur der II. P. Iv. ver trouwt echter op een ruime bijdrage .van de Leidsche Pluimveevereeniging voor eereprijzen, op flinke deelname der Leid sche kippen-, duiven- en konijnenbezitters en op het plaatsen "van een behoorlijk aan tal loten. Do voorzitter en de secretaris der L. P. V. ondersteunden het verzoek en het stre ven der H. P. K., omdat meer en meer blijkt, dat het combineeren van tentoon stellingen noodzakelijk is. Staande de vergadering werd aan de H. P. K. een bedrag in geld toegezegd. De heer Boutekoe deelt namens de H. P. K. nog mede, dat bij voldoende deelname door de leden der L. P. V. de inzendingen per auto bij de diverse inschrijvers zullen worden afgehaald en eveneens Zondags avonds zullen worden teruggebracht. Nadat nog diverse besprekingen waren gevoerd werd de vergadering gesloten. Men verzoekt ons nog mede te deelen, dat loten voor de tentoonstelling te ver krijgen zijn bij den heer M. G. Emeis, secre taris der L. P. V., Schoolstraat 16 tc Voor schoten en den heer F. v. d. Mark Sr., Ju- lianastraat 4143 alhier. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 5773. Ankersmit's Foto- en Kinohande], Noordwijk, Noord Bouleva-.d, hoek Oude Zeeweg. De hoofdzaak te Nooid- wijk is thans filiaal geworden, terwijl het filiaal te Blocmendaal, (Overveen), Bloe- mendaalscheweg 277, thans hoofdzaak is. Duor de Commissie van Beheer over de Gestichten Endegeest, Voorgeest en Rhijn- geest werd hedenmorgen te half twaalf ten gemeentehuize aanbesteed de levering van klei-aardappelen voor den a.s. winter. Ingeschreven werd als volgt: W. d n Heeren en Zn. Ie so:rt 6.95. 2e sooit f 5.90, N. v. d. Vlist le soort 6.20, 2e soort ƒ5.15, P. Kempeneers le soort 5.34, 2e soort 4.96. De gunning is aangehouden. CONVERSIE 6 pet. STAATSLEENINGEN A. EN B. Maximum 300 milliocn. In een Nota naar aanleiding van het Ver- s'ag (o.b. 21 Oct. j.l.) over het wetsontwerp tot het aangaan van een of meer geldleeningen ten laste van het Rijk, deelt de minister van Financiën ingevolge in het verslag gemaakte opmerking mede, dat het inderdaad de bedoe ling is, zoodra het mogelijk zal blijken, de bedoelde leening op aannemelijken voet te converteeren, de rente van de verstrekte wo- r. ngbouwvoorschotten nader in oogenschouw te nemen. Bij Nota van Wijzigingen wordt voorgesteld de machtiging tot conversie aan den Minister te wijzigen van 240 in 300 millioen. De gel den n.l. die in 's Rijks kas beschikbaar zijn voor buitengewone aflossing van schuld, kun nen uit den aard der zaak ook strekken ter voorkoming van nieuwe schuld. Daar thans stellig rede zou bestaan, 60 millioen te con- solideeren, is het derhalve aangewezen, het volle bedrag der leening 1922 voor conversie in aanmerking te brengen. LAATSTE BERICHTEN DE SPAARBANKBOEKJES. De irectcur van de Rijkspostspaarbank brengt ter algemeene kennis, dat alle spaarbankboekjes, uitgegeven in de maand November, cn waarop de rente over het afgeloopen jaar nog niet werd bijgeschre ven, zoo spoedig mogelijk ter verificatie en rente-bijschrijving bij hem worden inge wacht. Voor dc toezending daarvan kan gebruik gemaakt worden van omslagen met gedrukt adres, kosteloos aan de kantoren der pos terijen verkrijgbaar. Wanneer men echter een boekje niet, zonder ontvangstbewijs uit handen wenscht te geven, moet dc tusschenkomst van een dier kantoren worden ingeroepen, alwaar men verplicht is op uitdrukkelijk verlagen van belanghebbende zulk oen ontvangst bewijs af te geven. DE WORSTVERGIFTIGING TE ERICA. De slager H Doevendans te Erica, die indertijd verdacht werd vergiftige worst te hebben verkocht, waardoor driehonderd personen ziek werden waarvan één is over leden, heeft thans van den officier van justitie te Assen bericht ontvangen, dat blijkt, dat er geen aanwijzing van zijn schuld is. zoodat geen vervolging zal wor den ingesteld - Er is namelijk gebleken dat ook personen, die niet van de worst hadden gegeten, ziek zijn geworden. De heer Doevendans wil thans een eisch tct schadevergoeding instellen, daar zijn bedrijf door deze beschuldiging ernstig heeft geleden PANIEK IN EEN KERK Twee dooden en honderd gewonden. ROME, 3 Nov. (V.D) - In de kerk van de H. Dominicus te Palermo ontstond tij dens een godsdienstoefening door onbe kende oorzaak een paniek. Eenige duizen den personen drongen plotseling naar den uitgang, waarbij vele personen onder den voet werdden ge.oopen. Een oude vrouw en ten kind werden gedood, dertig personen werden ernstig en zeventig werden licht ge-« wonc! HEVIGE GEVECHTEN OP CORSICA. PA'iiUS, 3 Nov. (V D.) Maandag heeft op Corsica in de nabijheid van Ajuccio een bloedige botsing plaats gehad tusschen de gendarmerie en een bende der beruchte Corsieaansche bandieten. Het was ter ken nis van de politie gekomen, dat de beruch te bandiet'enleider C'aviglioli zich in de na bijheid van Vico ophield en zij zond dei- halve een officier en vijf manschappen om de bandieten te verrassen. Cavig loli had eenige weken gc eden niet twee neven de gasten van verscheidene hotels beroofd en een van zijn slachtoffers gedood De pa trouille bevond zich op korten afstand van Bologna, toen plotseling van beide kanten van den straatweg een waar trommelvuur losbrak Twee pcliiiebcaaibien werden op siag gedood en .1" officie.- en een derde man wvr-'en ernstig gewend De beide ander politiebeambten schoten op de bandieten, waarbij Caviglioh gedood werd De overige bandieten namen, toen zij zagen dat hun leider gedood was de vlucht. PURMEREND, 3 Nov. Kaas. 1 Kleine fabriekskaas met Rijksmerk 29.50. 7 klei ne Boerenkaas met Rijksmerk 30. Aanvoer 3500 kg. Handel matig. Beter. 1502 k'Lr. Goeboter 1.201.50 cn Weiboter 1.10—1.10 per kg. Ilandel stug. Vee. .",40 runderen, waaronder 439 vette 70—71 cent, per kg. handel stug: 235 Geldekoeien 140190 per stuk, 36 melkkoeien 240320 per stuk, handel stug 30 stieren 50—64 cent per kg. handel slug, 30 paarden f 80—200 per stuk handel stug 2S vette kalveren 1.001.20 per kg. han del stug; 19«i nuchtere kalveren 8—28 per «tuk, handel stug, fok kal veren 13—24 p. stuk, handel stug, 190 varkens slacht 38— 42 cent per kg., zouters 3244 cent per kg. handel stug; 83 magere varkens f 10 22 per stuk, 318 biggen 711, handel ma tig; 825 scliapen 16—24 per stuk. handel stug, 54 bokken 3—10. Handel matig. BODEGRAVEN, 3 November. Kaas. Aangevoerd 286 partijen Goudschc kaas, waaronder 281 met rijksmerk totaal 10731 stuks, wegende 91779 kg. prijs met R.M. le soort 35—37, 2e soort 32—34. Handel matig. Z0ETERW0UDE, 2 Nov. Veiling „Ik leer nog". Prijzen: kippeneieren S.10 S.90, kuikeneieren 6.50—7.10, eendeneieren 6.606.90 per 100 stuks; boter 6064 cent en kaas 3035 cent per pond, kippen 0.45—1.00, hanen 0.40—1.55, eenden 85 —95 cent, duiven 22 cent en konijnen 0.32 2.95 per stuk. NIEUWKOOP, 2 Nov. Eierenveiling. Aangevoerd: 1650 stuks. Prijzen: kippen- ENGELENBRUG Met ingang van lieden hebben wjj op diens verzoek eervol ontslag verleend aan den hoer N. OPDAM welke steeds naar genoegen de belangen van onze Courant heelt behartigd en in diens plaats aangesteld de heer G. MEIJER, Voortlaan 33 alwaar men zich kan vervoegen tot het op geven van Abonnementen en Advertentie» DE ADMINISTRATIE eieren 6.808.40 en eendeneieren 5.80 6.40 per 100 stuks. Handel vlug. KATWIJK a. d. RIJN, 2 Nov. Groenten- veiling. Uien per 100 kg. 5.105.4U, peen per 100 bos f 4.30—5.80, bloemkool I per 100 8.10—12.30, gelekool per 100 4.40— 5.20, roodekool per 100 3.805.90. poon per 100 kg. 3.004 50. Aanvoer: 3000 bos peen, 25000 bloemkool, 1800 gelekool, 2700 roodekool, 2600 kg. peen. LEIDEN, 2 Nov. Groentenveiling. Ter 100 stuks. Andijvie 0.40—1.20, bloemkool I 4.40li.bloemkool II 1-005.90, roodokool 3.K05.90, savoyekool 3.50 5.50, groenekuol 1.00—3.—, Chinakool 1.80—2—, pieterselie 0.50—1.—, prei f 1.403.kropsalade 0.401.50, sel derie 0.501.wortelen 2.405.10, per 100 kg.: kroten 1.802.—, kroten gek. 56, snijboonen 4050, stokboonen 4550. stamboonen 3045, witloof 23 26, spinazie 812, spruiten I 4—8, spruiten II 1—3. Melkveiilng. Aanvoer 73660 L. Hoog ste prijs 7.90. laagste 6.30 per 100 L. 3 Nov. Vette Varkens. Aanvoer 422 stuks. 388 zwaar 42—43 cent en 34 licht 3740 cent per kg. levend gewicht, Zou ters 3234 cent. Handel vlug. ROTTERDAM, 2 Nov. Buitenl. granen. Stemming zeer vast. Rogge Zuid Russische disponibel 5.30- 5.10. Noord-Russische idem 5.30- .".li, Canada no. 2 idem 5.75, idem no. 3 idem 5.50. Gerst 60-1 kos. Donau, aangekomen 112 60-1 kos. idem, stoomend 112-111, C'on- ligent 3. stoom en cl 114, Zuid-Russische, disponibel 111—115, idem stoom end 114, 62-3 kos. La Plata stnomend 114. Haver 53 kos. Noord-Rustischc drip. 6.756.85, 51-2 kos. Zuid-Russische drip 6.55. Mais gele La Plata disp. 89, idem aan gekomen 87, idem st. 88—89, La Plata Cinquantiuo disp. 92. Donau-Galfox st. 88. Binnenl. granen en peulvruchten. Gerst 6—6.75. Haver 5.75—6.75. Erwten. Kleine groene. Puike kwaliteit 12.75—13.50. Overigens 7.30—12. Schokkererwten 1921.50. Verder van 9—18. Bruinebocnen naar kwaliteit van 8 11.50. Alles per 100 kg. Fijne zaden. Blauw maanzaad f 20 22, karw ijzaad 2021, geel moster l/.nad 13—16. kanariezaad 9—30, voerlijnzaad j 7—9, alles per 10Ü kg. ROTTERDAM, 3 Nn\. Vee. Ter vee markt werden lieden aangevoerd: 234 paarden, 15s9 runderen. 527 nuchtere kal- veren, 13 varkens, 5 verlens, 890 vette run deren, 650 graska 1 veren, 235 biggen, 228 vette kalveren, 563 schapen of lammeren, 12 bokken of geiten. Prijzen per half kg.: koeien 37—39, 32- 31, en 20 - 23 cent, ossen 343H. 30—32.5 en 2325 cent; Btie.en 34 —35. 29—31 en 22.5 cent: kalveren 62.5—65 5055 en 46 15 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 195310, stieren 120—160, graskalvercn 40—90, paardeli 200—300, .«Jachtpaarden 100—210, hit ten 75—150, veulens 50—85, nuchtere fokkal veren f 10—16, nuchtere slachtkal- veren 6—8, kalfkoeien 185- -90, pinken 140 -190, vAnten 160—200, biggen f 6 10, biggen per weck 1.00 1.60. Koeien en ossen handel slepend, prijzen als giste ren; stieren onbevredigende handel, prij zen iels lager; vette kalveren le kwal. vlugge handel, mindere soorten moeilijk te plaatsen, prijzen als gisteren: melk- en kalfkoeien willige handel, prijzen station- nair; jong vee kalme handel, prijshoudend graskalveien willige handel, prijzen per pond 18.5, 21 en 23 centnuchtere kalve ren slechte handel, prijzen lager, paarden kalme handel, iets lagere prijzen; biggen stille handel, dalende prijzen; schapen cn lammeren handel en prijzen als gisteren. HAZERSW0UDE, 2 Nov. Veiling. Aan voer 2025 eieren. Prijzen: kippeneieren 7.408.10, en eendeneieren 4.005.75 lier 100 stuks; hanen 76—90 cent pei stuk. BOSKOOP, 2 Nov. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 21 12 c-cnU Golden Ophelia 3661 cent. Mar- eel Rouer 4065 cent, Hadley 00100 cent, Claudius Pernet 4070 cent, Columbia 30 cent, Butterfly 4062 cent, Mac Keiler 30 —71 cent, With. Kordes 1.10—2.00. Mad. Jules Bouché 30 cent. Roealandia 45--80 «•ent. Phoebe 4065 cent. Edith Helen f 1.00—1.70, Aug. Noack 40—70 cent, Briar- cliff 3857 cent. Else Poulsen 24—70 rent E. G. Hill 5070 cent, Pres. Hoover 2t 50 cent. Polyantharozen 1532 cent, Ger- mania 3560 cent, Potin 3455 cent, I'lo re x 70120 cent, Kiliham 60110 cent, Pearson 35 cent. Diversen: Chrysanten, grootblocmig 1.10—1.90, idem tros 12 47 cent, Clematis Prins Hendrik 2.00 3.50, Eikenblaren 21 cent Gcrbera 80 cent.

Leidsche Courant | 1931 | | pagina 3